Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : AS Řím - 24. dubna 2018   20:45

Liverpool
36' M. Salah (Firmino) • 45+1' M. Salah (Firmino) • 56' Mané (M. Salah) • 62' Firmino (M. Salah) • 69' Firmino (Milner)
5:2
(2:0)
AS Řím
81' Džeko  (Nainggolan) • 85' Perotti
Liverpool
Karius – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain (18. Wijnaldum), Henderson (C), Milner – M. Salah (75. Ings), Firmino (90+3. Klavan), Mané.
Mignolet – Klavan, Clyne, Ings, A. Moreno, Wijnaldum, Solanke.
Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo)
Anfield Road, Liverpool
51236 diváků
AS Řím
Alisson – Fazio, Manolas, Juan Jesus (67. Perotti) – Florenzi, De Rossi (C) (67. Gonalons), Strootman, Kolarov – Ünder (46. Schick), Nainggolan – Džeko.
Skorupski – El Shaarawy, Gonalons, Pellegrini, Perotti, Schick, Peres.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 12:7.
To byl zápas! Dnešní semifinálová bitva mezi Liverpoolem a AS Řím nakonec nabídla hned sedm branek! Domácí měli od druhé poloviny úvodního dějství výraznou územní převahu a během pětatřiceti minut se dostali hned do pětibrankového vedení. Ke konci zápasu konečně začalo hrát také AS, jenž nakonec skórovalo dvakrát. Na světelné tabuli svítí výsledek 5:2, italský celek bude muset v odvetě opět vstřelit minimálně tři branky.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Ragnar Klavan.
90+1'
Hosté si vyzkoušeli exekuci rohového kopu, na který si na pokutovém puntíku naskakoval Fazio. Hlavička ze záklonu ale neměla šanci na úspěch.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
88'
Žlutou kartu dostává Federico Fazio (AS Řím).
86'
Hosté najednou vycítili šanci a rázem je jich plné hřiště. Po Nainggolanově přihrávce opět pálil Džeko, tentokráte pár centimetrů nad břevno.
85'
Žlutou kartu dostává Jordan Henderson (Liverpool FC).
85'
AS Řím právě vstřelil branku!
K rozehrávce pokutového kopu se postavil DIEGO PEROTTI, který svojí střelu poslal do horní části brány. Karius se vydal přesně na opačnou stranu.
85'
Je tu pokutový kop pro AS Řím!
84'
Opět nepřesvědčivě počínání Lovrena přineslo další zakončení z kopačky Džeka. Bývalý forvard Teplic zakončil z velkého úhlu slabě doprostřed.
83'
Na pořadu dne byl další rohový kop, na který si hostující obrana dala velký pozor. Naskakující Van Dijk byl nakonec ubráněn a AS může opět zaútočit.
82'
Ihned vzápětí si mohli domácí vzít pětibrankové vedení zpět. Robertson poslal střílený centr, po kterém se Wijnaldum nedostal ke kloudnému zakončení.
81'
Tak se konečně prosadili také hosté! Nainggolan poslal vynikající nabídku na EDINA DŽEKA, který si hrudí zpracoval míč a poté nekompromisně zacílil. Lovren zřejmě podcenil předchozí souboj, to na hezké brance nic nemění.
81'
Urostlý stoper Lovren se i tentokráte dostal k padajícímu míči, nicméně ani v tomto případě nezamířil mezi tři tyče. Alisson bude vykopávat.
80'
Hlavní rozhodčí Brych nabídl domácím chvilkovou výhodu, kterou nakonec musel odpískat. Liverpool má k dispozici standardku z velké dálky.
79'
Fazio se s ničím nepáral a volný míč poslal nekompromisně na druhou stranu. Tam na poslední chvíli zablokoval kolmici na Perottiho Alexander-Arnold.
78'
Milner si na levém křídle dělal prostor na centr, který se mu nakonec podařilo poslat kolem Florenziho. Míč ale zaplul pouze do prostoru, kde se nacházel Alisson.
77'
Střídající Ings se okamžitě zapojil do útočného výpadu svého celku, který vzal sám na sebe. Včas se k němu vrátil Gonalds, jenž vypíchl balón.
76'
Vypadá to, že menší zdravotní problémy má hostující středopolař Strootman. AS už ale nemůže střídat, Nizozemec tak dohraje zápas v bolestech.
75'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Danny Ings.
74'
Žlutou kartu dostává Dejan Lovren (Liverpool FC).
73'
Krásně si na Perottiho centr naskočil Schick, který svojí hlavičku tlačil doprostřed. Karius předvedl skvělým reflex a i nadále drží čistý štít.
71'
Schick výborně napadal rozehrávku soupeře a málem se dočkal kontaktní branky. Lovren při snaze odkopnout míč trefil pouze českého forvarda, od kterého se balón odrazil vedle tyče.
69'
Liverpool právě vstřelil branku!
Pověstný bůr je na světě! Rozehrávku rohového kopu si vzal na starost Milner, který to zkoušel cvičeným signálem. V houštině těl se do zakončení natlačil ROBERTO FIRMINO, jehož hlavička zapadla k tyči. Neskutečně bídné představení hostujících zadáků.
69'
Momentálně sledujeme o něco klidnější pasáž utkání, pochopitelně opět pod taktovkou hráčů Liverpoolu. Dnešní utkání je zkrátka jednoznačná záležitost.
68'
Jedno je jisté, hostující lodivod dostřídal. Na hrací plochu se postupně dostal Schick, před několika okamžiky podpořili útočnou vazbu Gonalons a Perotti.
67'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Daniele De Rossi, přichází Maxime Gonalons.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Juan Jesus, přichází Diego Perotti.
66'
S agresivitou to přehnal Milner, který skluzem poslal k zemi Strootmana. Říma se konečně dostává k míči, za postranní čárou se nám chystá další střídání.
65'
Salah nakonec odmítl podporu spoluhráče a místo toho poslal do šestnáctky nadýchaný centr. Alisson měl nečekané problémy, Manému se ale nepodařilo zamést míč do sítě.
64'
Milner si zkušeně počínal na hranici pokutového území, kde nepustil k míči Manolase a navíc vybojoval rohový kop pro svoje barvy.
63'
Skutečně demoliční podívanou nabízí dnešní semifinálové utkání. AS nevychází ani další venkovní zápas v rámci Ligy mistrů.
62'
Tady to vypadá na pořádný debakl! Salah si na pravé straně pohrál s Jesusem a poté na zadní tyči oslovil naběhuvšího ROBERTA FIRMINA. Posledně jmenovaný měl před sebou odkrytou bránu.
61'
Fazio měl velké problémy s bráněním Maného a rázem se domácí málem dočkali další branky. Milnerova dělovka ale neproletěla až na místo určení.
60'
Srbský obránce ve službách AS Řím zkoušel vybídnout Schicka ke skórování. Český forvard to zkoušel z kroku, míč ale doletěl úplně někam jinam.
59'
Egyptský kanonýr to zkusil podobným způsobem, jako před několika minutami. Tentokráte s přihrávkou na Maného počítal Fazio.
58'
Schick nakonec se štěstím dopravil míč ke Kolarovovi, který ale už nezachytil míč na hrací ploše. Na opačné straně se do útoku žene Salah...
57'
S hostujícím celkem to skutečně vypadá hodně bídně. Dnešní utkání dokonale vychází Liverpoolu, který si zřejmě do odvety poveze nadějný výsledek.
56'
Jenomže o pár vteřinek později tu máme další branku v hostující síti! Hostující obrana dnes nehraje vůbec dobře, tato branka patří do kategorie zbytečných. Alexander-Arnold totiž našel volného Salaha, který se dostal do šestnáctky a po jeho prudké nabídce zakončil k tyči SADIO MANÉ.
56'
Manolas si zbytečně zahrával, a nakonec může děkovat pomeznímu rozhodčímu, který signalizoval ofsajd. Ten byl z opakovaného záběru skutečně milimetrový.
55'
Kolarov si chytrým manévrem řekl o nedovolený zákrok, který posléze také přišel. Milner totiž zboural bývalého kolegu z Manchesteru City.
54'
Po delší době se dostal k práci s míčem Džeko, který vyhrál hlavičkový souboj proti dvojici protihráčů. Hosté se ale daleko s akcí nedostali.
53'
Pohotová kombinace Římanů nakonec vybídla Nainggolana do dobré pozice, jeho střílený centr ale dokázal zablokovat pozorný Alexander-Arnold.
52'
Na poslední chvíli musel sklouznout k míči Manolas, který zahrál za cenu rohového kopu. Centr v podání Alexandra-Arnolda nakonec nenašel Maného.
51'
Poprvé se nám ukázal český reprezentační útočník Schick, který doslova sestřelil Lovrena. Jednoznačný faul, Reds okamžitě rozehráli standardku.
50'
Zhruba ze vzdálenosti sedmadvaceti metrů se o střelecký pokus postaral Alexander-Arnold, jehož rána nakonec trefila dobře postavenou zeď.
49'
Milner si chtěl hodit hrací předmět kolem Strootmana, který ale zasáhl balón rukou. Toho si všiml také hlavní sudí Brych, jenž nařídil přímý volný kop.
48'
Domácí budou dál pokračovat v akci, neboť Kolarov zablokoval centr pouze za autovou čáru. Autové vhazování si vezme na starost Alexander-Arnold.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Patrik Schick.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo celkem očekávanou podívanou. Liverpool si postupem času vytvořil velkou územní převahu a také několik vyložených šancí. Nakonec si i v dnešním zápase vzal hlavní slovo Mohamed Salah, jenž svému bývalému klubu zasadil hned dva přesné zásahy. AS se od druhé poloviny poločasu pouze bránilo, jeho největší šancí bylo břevno v podání Kolarova.
45+2'
45+1'
Ke konci prvního poločasu jsme se dočkali druhé branky! Rychlý protiútok v podání domácích byl doslova smrtící. Firmino si počkal na náběh MOHAMEDA SALAHA, který si v těchto momentech zkrátka ví rady. Nutno dodat, že na pětici hostujících hráčů se řítili pouze dva domácí.
41'
Sledujeme fotbal nahoru a dolu. Wijnaldum si výborně převzal neposedný míč, po kterém protáhl Alissona. Obrana AS Řím dnes hodně tápe.
40'
Mané podle všeho nebyl u míče, nakonec ho ale zastavil poslední dotyk s míčem. Na opačné straně musel rychle z branky Karius.
39'
Žlutou kartu dostává Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC).
39'
Co chybělo! Lovren si nikým neatakován došel pro hlavičku, která nakonec skončila na břevně. Teď si kompletně celý hostující tábor pořádně oddychnul.
38'
Aktivita Liverpoolu stále není u konce. Jesus podcenil souboj s Wijnaldumem, což nakonec přinese další rohový kop. Římané jsou pod drtivým náporem.
37'
Nutno dodat, že domácí se zcela zaslouženě dostali do vedení. Poslední minuty sledujeme pouze jednu polovinu hrací plochy.
36'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Džeko si zbytečně pohrával s míčem a soupeř tuto ztrátu trestá. MOHAMED SALAH měl na pravém rohu pokutového území hodně času na zakončení a jeho fantastická rána nakonec zaplula do vzdálenější šibenice.
36'
Firmino si navedl míč na pravou nohu a poté zkoušel obstřelit branku. Velice pohotový projektil, který schoval do své náruče zatím stoprocentní Alisson.
35'
Tak pozor, domácí totiž dopravili míč do sítě, jenomže zakončení předcházelo ofsajdové postavení Maného.
34'
Van Dijk se opět podíval v před a další z jeho řady nakopávaných balónů skončil na hlavě Manolase. Římané se konečně dostali na delší dobu k míči.
33'
Anglický zástupce v Lize mistrů má nyní drtivou územní převahu. Soupeř se sice ubránil rohovému kopu, následně se kulatého nesmyslu rychle zbavil.
32'
Máme za sebou třetinu hry a zejména poslední vteřiny přináší velice zajímavou podívanou. Obě mužstva si vypracovala už několik gólovek.
31'
Salah si narazil o protihráče a poté nikterak neváhal a okamžitě protáhl Alissona. Brazilský brankář vyrazil technický obstřel do strany.
30'
O pár vteřinek později se Mané dostal ke střele pravou nohou. Firmino mu totiž fantasticky posadil míč na kopačku, i tato další rána putovala vysoko nad.
29'
Stoprocentní šance Maného! Maličký rychlík běžel od půlky sám na bránu, jenomže svoje sólo zakončil ránou nad břevno. Řím přežil kritický moment.
29'
Firmino si vyměnil míč se Salahem a poté hledal své spoluhráče na malém vápně. I tentokráte se jako první dostal k balónu Alisson.
28'
Anglický celek měl k dispozici volný kop zhruba ze třiceti metrů. Odpovědnost na sebe vzal Milner, jehož kroucený centr nakonec nenašel Van Dijka.
27'
Šermovana uprostřed hrací plochy nakonec nepřinesla žádný nedovolený zákrok, rychlý výpad Reds nakonec skončil nepovedeným centrem Salaha.
26'
Žlutou kartu dostává Juan Jesus (AS Řím).
26'
Van Dijk se nevydržel dívat na dlouhou kombinaci svého celku a raději se rozhodl poslat kolmici na Salaha. Posledně jmenovaný nakonec vybojoval zdánlivě ztracený míč.
25'
Byl to právě Robertson, který se ujal autového vhazování od levé autové čáry. Jeho nabídka směřovala na Milnera, před kterým včas zasáhl Manolas.
24'
Florenzi zkoušel z první poslat míč do nebezpečného prostoru, hrací předmět ale narazil pouze do clonícího Robertsona.
23'
Firmino to nemyslel vůbec zle, nicméně svojí přihrávku na levou stranu signalizoval několik vteřin dopředu. Hosté se tak dostávají do protiútoku.
22'
Velká nepříjemnost pro reprezentaci Anglie. S Oxladem-Chamberlainem to nevypadá vůbec dobře, nadcházející start na Mistrovství světa je zřejmě ztracen. Vše ale potvrdí až pozápasová prohlídka.
21'
Milner nakonec mohl hrát, neboť jeho náběh za obranu byl v rámci pravidel. Následná zpětná přihrávka nakonec skončila na noze Manolase.
20'
Poslední minuty nabízí hodně nepříjemné momenty pro domácí. Nejdříve vynucené střídání Oxlade-Chamberain, před malou chvíli obrovská šance soupeře.
19'
Málem se hosté dostali do vedení! Po rohovém kopu zkusil své štěstí střelou z velké dálky Kolarov a míč k překvapením všech skončil na břevně.
18'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Georginio Wijnaldum.
17'
Vypadalo to na problémy s kolenem, na scénu přispěchal také lékařský personál. Opakovaný záběr potvrdil hodně nešťastný pád na hřiště.
16'
Hodně drze se zkoušel podél autové čáry probít Jesus, tento úmysl ale dokázal zastavit Oxlade-Chamberlain. Anglický středopolař zůstal ležet na hrací ploše.
15'
Džeko se opět prezentoval skvělou hrou zády k brance, načež se kulatý nesmysl dostal do volného prostoru na Kolarova. Vzdušný centr ale zamířil pouze ke Kariusovi.
14'
Ünder si pohybem řekl o přihrávku, jeho kolega Nainggolan poslal příliš prudkou nabídku. Domácí tak budou moci uklidnit hru.
13'
Římané se dostali ke kratší kombinaci na útočné polovině, načež De Rossi vyprodukoval kolmici na Florenziho. Ta byla ale o něco delší.
12'
Salah se bude muset zvedat z trávníku, předchozí zákrok na egyptského čaroděje nakonec nebyl posouzen jako nedovolený.
11'
Je pískáno. Nedovoleným zákrokem si pomohl Van Dijk, který netrefil míč a místo toho přišlápl Nainggolana, hrát se bude proti brance Liverpoolu.
10'
Na druhé straně se dopředu hnal Nainggolan, který těžkou situaci proti čtyřem protihráčům vyřešil střelou. Ta ale neměla sebemenší šanci na úspěch.
9'
Oxlade-Chamberlain měl před sebou hodně prostoru a svůj krátký driblink vyřešil pohotovou střelou. I tentokráte mířila pouze doprostřed.
8'
Patálie s praporkem pokračuje. Jeden z pomezních má v posledních vteřinách nějaké problémy se svým náčiním, před malou chvíli musel použít pouze samotnou tyčku bez praporku.
7'
První gólovka zápasu! Hostující obrana naprosto zapomněla na Firmina, který zakončoval z ostrého úhlu. Jeho rána se nakonec stočila od branky, pomezní rozhodčí přeci jenom signalizoval ofsajd.
6'
Firminova přihrávka do běhu na Milnera byla příliš čitelná, velmi dobrým obranným skluzem se prezentoval Florenzi, jenž nakonec vybojoval odkop.
5'
Na opačné straně si náběh za obranu pohlídal Salah, který celou akci řešil invididuálně. Po krátkém manévru do šestnáctky přišla technická rána rovněž do náruče brankáře.
4'
Máme tu první zakončení tohoto klání. Nainggolan výborně propustil míč na Džeka, který okamžitě vybídl Strootmana ke střele. Jeho rána skončila v rukavicích Kariuse.
3'
První útočná akce Římanů neměla dlouhého trvání, neboť si obranné povinnosti splnil Alexander-Arnold. Tento pravý bek bude následně vhazovat.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
Od první minuty doprovází dnešní utkání mohutný déšť. Těžko říct, zda to pomůže fotbalu.
1'

Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Henderson (C), Milner – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Klavan, Clyne, Ings, A. Moreno, Wijnaldum, Solanke.

AS Řím: Alisson – Fazio, Manolas, Juan Jesus – Florenzi, De Rossi (C), Strootman, Kolarov – Ünder, Nainggolan – Džeko.
Náhradníci: Skorupski – El Shaarawy, Gonalons, Pellegrini, Perotti, Schick, Peres.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (všichni Německo).
AS Řím

Na opačné straně stojí taktéž velice překvapivý semifinalista, kterým je AS Řím. Celek z hlavního města Itálie se ve své domácí soutěži rovněž nachází na třetí pozici, nicméně rozdíl mezi tímto místem a pátým je pouze jednobodový. AS konečně překonalo hned několika zápasovou ligovou šňůru bez tříbodového zisku, v posledních dvou utkáních ale přišly dvě výhry, čímž se Řím katapultoval právě na třetí příčku. O poznání zajímavější cestu nám nabízí Liga mistrů. Na AS čekala velmi zajímavá základní skupina Ligy mistrů. V konkurenci Chelsea, Atlético Madrid a Karabachu se tento celek nakonec vyhoupl na konečnou první pozici, což určitě překvapilo nejednoho fanouška. Zároveň si AS Řím předurčil přijatelnějšího soupeře do osmifinále, přičemž mu byl z osudí nakonec vytažen Šachtar Doněck. Ukrajinský celek dokázal v prvním zápase uhrát celkem slušný výsledek 2:1, díky kterému by v odvetném utkání stačila i remíza. AS ale nepodcenilo výhodu domácího prostředí a po hubeném vítězství 1-0 se podívalo mezi smetánku osmi nejlepších celků letošní Ligy mistrů. Tam podle mnohých stála konečná stanice jménem Barcelona. Katalánci si v úvodním zápase smlsli na svém soupeři poměrem 4:1 a do Itálie odlétali s polovičním postupem. To, co se dělo v Itálii snad ví každý fotbalový fanoušek. Římané naprosto vymazali Barcelonu a i s potřebným štěstíčkem nakonec ubojovali kýžený výsledek 3:0, který zaručil postup do dnešního semifinále. Jak už bývá zvykem, tak se na první pozici nejlepšího střelce týmu ohřívá bývalý forvard Teplic Edin Džeko. Tento urostlý kanonýr se letos zapsal hned dvacetkrát mezi střelce, což mu dalo velký náskok ve statistikách klubu.
Liverpool FC

Fotbalisté Liverpoolu si i pro letošní ročník dali za cíl atak na tu nejvyšší možnou pozici, momentálně se ale budou muset spokojit s třetím místem. Reds totiž ztrácí na vedoucí City už propastných devatenáct bodů, avšak za zády nemají vůbec pohodlný náskok. Na další ztrátu bodů totiž číhá Tottenham, který by si pouze vylepšil svojí pozici. Úplně jiný pohled nám nabízí Liga mistrů. Nejprve Liverpool ovládl základní skupinu, ze které postoupil z prvního místa bez jediné porážky. V následném osmifinále čekal celkem přijatelný soupeř, kterým bylo portugalské Porto. Anglický velkoklub rozhodl o osudu celého osmifinále už v prvním zápase, neboť na horké portugalské půdě zvítězil vysoko 5:0. Na domácím pažitu sice přišla bezbranková remíza, ta ale už nic neznamenala. O dost složitější oříšek číhal ve čtvrtfinále. Zálusk na vítězství v Lize mistrů měl Manchester City, jenž vstupoval do tohoto dvojzápasu v roli mírného favorita. Reds výrazně pomohl první domácí zápas, který vyzněl celkem přesvědčivě pro Liverpool poměrem 3:0, následná odveta nabídla hned několik sporných momentů. I tak se z postupuju raduje Liverpool, který uspěl i v již zmiňovaném odvetném zápase. Výrazný podíl nad touto pohádkou má egyptský fenomén jménem Mohamed Salah. Tento forvard překonává jeden rekord za druhým a jeho počet vstřelených branek za letošní sezónu se zatím zastavil na čísle 41.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů nám vstoupila do prvního semifinále, ve kterém se utká Liverpool FC a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.