Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Juventus - 7. března 2018   20:45

39' Son (Trippier)
1:2
(1:0)
Juventus
64' Higuaín  (S. Khedira) • 67' Dybala  (Higuaín)
Tottenham
Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – M. Dembélé, Dier (74. Lamela), Eriksen – Alli (85. F. Llorente), Kane, Son.
Vorm – Lucas Moura, Lamela, F. Llorente, Rose, Moussa Sissoko, Wanyama.
Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Polsko)
Wembley Stadium, London
Juventus
Buffon (C) – Barzagli, Benatia (62. Lichtsteiner), Chiellini, Sandro – S. Khedira, Pjanić, Matuidi (60. Asamoah) – Dybala, Higuaín (84. Sturaro), Costa.
Szczęsny – Asamoah, Bentancur, Rugani, Marchisio, Sturaro, Lichtsteiner.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 20:12.
Juventus to dokázal! Domácí celek sice hrál výrazně aktivněji, avšak nekoncentrovanost během tří minut měla fatální následky. Juventus totiž vsítil v krátkém časovém sledu hned dvě branky a rázem se do postupové pozice dostal právě on. V posledních vteřinách měl Tottenham obrovskou převahu, díky které si vytvořil řadu nebezpečných šancí. Tu největší ale spálil kanonýr Kane, jehož hlavička zamířila pouze do tyče. Tomuto zakončení ale předcházel jasný ofsajd a právě i tento fakt dokumentuje výkon polských sudích v dnešním zápase. Ti několikrát výrazně pochybili, což není zrovna dobrou vizitkou pro Ligu mistrů.
90+3'
90+2'
Definitivní zlom nad dvojzápasem mohl udělat hostující Sturaro. Prudký pokus ale zamířil pouze doprostřed branky.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Ve Wembley se dějí věci! Naskakující Kane totiž orazítkoval tyč, od které se míč odrazil přímo na brankovou čáru. Tam ale dokázal situaci zažehnat Barzagli. Nutno dodat, že zakončení předcházel jasný ofsajd domácího kanonýra.
90'
Opakovaný záběr ale prokázal, že Chiellini si při obětavém zákroku pomohl rukou. Hlavní sudí to opět neviděl a hra tak může pokračovat dále.
89'
Buffonova rozehrávka od vlastní svatyně pouze věnovala balón soupeři. Domácí se rychle dostali k vápnu, kde byla i další Eriksenova střela zablokována.
88'
Žlutou kartu dostává Moussa Sidi Yaya Dembélé (Tottenham Hotspur).
88'
Hosté se nikterak neobtěžují útočit, neboť po zisku míče ihned volí razantní odkopy na druhou stranu. Tottenhamu se krátí čas, za pár minut se rozběhne nastavený čas.
87'
Jedno je jisté, v případném prodloužení nebude moct hostující lodivod využít střídání. Juventus se tak bude muset spoléhat na dosavadní jedenáctku. Pakliže ale utkání skončí dosavadním výsledkem, žádné prodloužení pak nepřijde.
86'
Stará dáma je pod drtivým tlakem. Do pokutového území létá jeden centr za druhým. Nyní se ke střele dostal Eriksen, nakonec z toho nebude ani roh.
85'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Fernando Llorente.
84'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Stefano Sturaro.
84'
Smůla domácích! Sonovi bylo darováno trestuhodně prostoru a málem z toho byla vyrovnávací trefa. Technický projektil nakonec o vlásek minul tyč.
83'
To nebylo špatné. Son zřejmě promarnil moment ke střele, avšak to napravil až Eriksen. Prudká rána nakonec narazila do hostujícího hráče, od kterého se míč dostal ven ze hřiště.
82'
Lamela tentokráte úřadoval na levé straně, kde na nic nečekal a okamžitě posílal centr do ohně. Tentokráte ale v hlavičkovém souboji zvítězil Chiellini.
81'
Italský celek se konečně dokázal vymanit ze sevření a v tuto chvíli sledujeme právě kombinaci hostujícího mužstva. Spurs se k napadání moc nemají.
80'
Náramný pas v podání Eriksena našel na druhé straně naběhnuvšího Sona. Ten okamžitě posílal balón zpět před branku, kde kritickou situaci musel hasit Chiellini.
79'
Dembélé poslal prudký balón do šestnáctky, načež se domácí tábor dožadoval pokutového kopu. Hlavní sudí se ani tentokráte neodvážil odpískat.
74'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Eric Dier, přichází Érik Lamela.
73'
Dembélému uskočil balón daleko od nohy a navíc sám fauloval. Tvrdý střet s Dybalou byl nakonec vyhodnocen jako nedovolený a hrát tak bude opět Juventus.
72'
Až v tomto momentu se domácím podařilo usadit na útočné polovině. Soupeř se ale vzorně vrátil za balón a Tottenhamu nedává žádný prostor ke kombinacím.
71'
Opět se opakovala spolupráce mezi Higuaínem a Dybalou. První jmenovaný vztyčil kolmici na Dybalu, který byl v rychlostním souboji pozdě u balónu.
70'
Lloris se dostal k odkopu od své svatyně, který byl ale příliš dlouhý. Míč tak proskákal do autové zóny, odkud ho zpět do hry pošle Lichtsteiner.
69'
Hostující sektor je ve varu, ještě aby ne, jejich miláčci se totiž zničehonic dostali do postupové pozice. Kohouti se absolutně nemohou dostat do hry.
68'
Najednou se utkání dostává do úplně jiné situace. V tuto chvíli budou muset směrem dopředu hrát domácí, kteří potřebují vstřelit alespoň jednu branku.
67'
Juventus právě vstřelil branku!
To je neskutečné, Juventus během několika minut naprosto otočil stav zápasu! Higuaín převzal přihrávku zády k brance, načež vyprodukoval fantastickou kolmici na PAULA DYBALU. Druhý jmenovaný pelášil sám na brankáře, kterého překonal přesnou střelou pod horní tyč.
66'
Najednou to hosty nakoplo. Stará dáma se ihned po rozehrávce opět zmocnila míče, se kterým nyní úřaduje na útočné polovině.
65'
Nadcházející minuty nám jistě slibují hodně zajímavou podívanou. Juventus je už jen jednu branku od postupové pozice, domácí budou mít ještě velké starosti.
64'
Ohromně důležitá branka pro hosty, nyní potřebují ještě jednu! Střídající Lichtsteiner poslal přesný centr na hlavu Khediry, který ještě prodloužil balón na malé vápno. Tam se jako rozený kanonýr zachoval GONZALO HIGUAÍN.
64'
Šance na vyrovnání! Na malém odvrátil nebezpečný centr Sánchez pouze za sebe, kde číhal Dybala. Argentinec se do míče vrhl vší silou, balón se ale stočil daleko od branky.
63'
Zároveň se nám časomíra dostala za hodinu hry. Tottenham se snaží nepolevovat na aktivitě, čímž tak nedává Juventusu sebemenší šanci.
62'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Mehdi Benatia, přichází Stephan Lichtsteiner.
61'
Po sražené střele se Eriksen chopil rozehrávky rohového kopu. Balón směřoval na zadní tyč, kde se Kane v kostrbaté pozici dostal k slabému pokusu.
60'
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Kwadwo Asamoah.
60'
Po delší době se opět připomněl Son. Rychlým manévrem si přichystal balón k technické ráně, která nakonec skončila až v hledišti.
59'
Těžko říct, co se dělo v kabině Juventusu o poločasové přestávce. Na hře totiž není patrné zlepšení. Ba co víc, hosté se téměř nedostali k brance Llorise.
58'
Ihned po kontaktu s míčem se Son poroučel k zemi. Přílišnou agresivitou totiž vletěl do souboje Barzagli, který se okamžitě vrátil na svou výchozí pozici.
57'
Konečně se do hry zapojila také útočná dvojice Juventusu. Higuaín z jedničky vybídl Dybalu, avšak první jmenovaný si nepohlídal náběh a máván ofsajd.
56'
Žlutou kartu dostává Dele Alli (Tottenham Hotspur).
55'
Nedovolených zákroků ve druhém poločase přibývá. Kousek od půlící čáry se taktickým faulem prezentoval Dier, hosté okamžitě rozehráli standardku.
54'
Hostujícímu týmu se situace hodně komplikuje. Před malým okamžikem obdržel třetí zadák žlutý kartónek. Nedovoleně byl totiž zastaven Alli.
53'
Žlutou kartu dostává Giorgio Chiellini (Juventus FC).
53'
Na druhé straně si Sandro narazil s Costou a poté vybojoval rohový kop. Pjaničova exekuce byla prachbídná a skončila za postranní čárou.
52'
Netrvalo dlouho a své štěstí zkusil technicky velmi dobře vybavený Alli. Rána zhruba z pětadvaceti metrů postrádala úplně všechno, co ideální střela potřebuje.
51'
Alli pádil společně s Eriksenem po pravém křídle, načež druhý jmenovaný poslal do šestnáctky prudký centr. Ten ale narazil do dolní končetiny Chielliniho.
50'
Matuidi špatným zpracováním míče potvrdil, že dnes nehraje zrovna dobrý zápas. Při následném napadání rozehrávky navíc tvrdě přišlápl Diera.
49'
Žlutou kartu dostává Mehdi Benatia (Juventus FC).
49'
Eriksen to překvapivě zkoušel cvičeným signálem, jenž putoval proti noze Diera. Okamžitá rána neměla ideální parametry a navíc skončila na hlavě jednoho z protihráčů.
48'
Hned v úvodních vteřinách se celkem hloupého faulu dopustil Costa. Tottenham bude mít k dispozici volný kop z velmi dobré pozice.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, jenž nám nabídlo hodně překvapivý průběh utkání. Více ze hry totiž měl Tottenham, jenž byl směrem dopředu výrazně nebezpečnější. O aktivitu se staral především Jihokorejec Son, který měl na kopačce několik tutovek. Spurs se i přes řadu neproměněných šancí přeci jenom dočkali přesné trefy, o kterou se postaral již zmiňovaný Son. Juventus toho směrem dopředu moc nepředvedl, nicméně mu byla upřená zřejmě jasná penalta.
45+2'
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Žlutou kartu dostává Miralem Pjanić (Juventus FC).
43'
Pjanič se prostřednictví standardní situace snažil oslovit naběhnuvší spoluhráče. Ve vzdušném prostoru se dokázal prosadit Sandro, jehož hlavička putovala vysoko nad.
41'
Záhy mohlo být sníženo, avšak hosté to zřejmě překombinovali. Zpoza pokutového území se z kroku rozhodl vypálit Pjanič, míč ale proskákal těsně vedle.
39'
Tottenham právě vstřelil branku!
Tak ono to přeci jenom vyšlo! Naprosto jednoduchá akce domácích putovala na kopačku Alliho, který byl na poslední chvíli zablokován. K odraženému míči se ale dostal Trippier, jenž náramnou přihrávkou oslovil zcela osamoceného HEUNG-MIN SONA. Jihokorejský forvard sice nevypálil dle představ, i tak byl Buffon na jeho střelu krátký. V tuto chvíli musí Juventus vstřelit minimálně dvě branky!
39'
Další gólovka Spurs! Hostující obrana si opět neporadila s rychlonohým Sonem, jehož rána směřující na zadní tyč nakonec těsně minula konstrukci.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude nastavovat.
38'
Poprvé se v dnešním zápase dostal Pjanič k rozehrávce standardní situace. Velmi dobrý centr se stáčel do branky, načež ho stačil odklidit Sánchez.
37'
Po rozehrávce Tottenhamu to byl překvapivě soupeř, kdo se pokusil zahrozit. Sandrova razantní přihrávka ale byla pro Khediru o něco delší.
36'
Střed hrací plochy zatím patří domácí záložní řadě. Před malým momentem totiž chtěl přes Diera projít Matuidi, domácí středopolař ale opět zapracoval na jedničku.
35'
Žlutou kartu dostává Aléx Sandro (Juventus FC).
35'
Eriksen přenesl hru na hranici šestnáctky, kde číhal Kane. Druhý jmenovaný naprosto ignoroval spoluhráče a místo toho vypálil hodně vedle branky.
34'
Kane uplatnil svoje výškové předpoklady, díky kterým sklepl balón na volného Alliho. Pohotovo rána zaplula přesně do rukavic Buffona.
33'
Chiellini se vydal k životnímu sprintu ke středovému kruhu, odkud se kolmicí za obranu snažil vybídnout Higuaína. Pomezní rozhodčí ale vztyčil praporek – ofsajd.
32'
Balón byl nakonec protlačen až na Matuidiho, kterého nekompromisně dohrál Dier. Opět čistý zákrok a navíc se bude vhazovat proti brance Juventusu.
31'
Máme za sebou třetinu hry a stále sledujeme celkem vyrovnanou podívanou. Na hře obou celků je patrné, že nechtějí udělat žádnou velkou chybu.
30'
Zatím nevýrazný Eriksen se neodvážil k ničemu nebezpečnému, nýbrž pouze přeposlal balón na Trippiera. Spurs se snaží najít skulinku v obraně.
29'
Benatia se snažil oslovit u levé autové čáry osamoceného Sandra, pro kterého bylo přenesení hry příliš vysoké. Domácí hráči budou vhazovat.
28'
Žlutou kartu dostává Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur).
28'
Sandro to zkoušel překvapivou přihrávkou z vlastní poloviny, s tímto úmyslem ale počítal také Sánchez. Stará dáma ale zůstává u balónu.
27'
Momentálně je hra přerušena, neboť na zeleném pažitu zůstal ležet Dier. Na scénu přiběhl také lékařský personál, jenž se snaží dávat domácího hráče dokupy.
26'
Logicky tak následoval další rohový kop. Balón plachtil směrem k penaltovému puntíku, odkud slabá hlavička Vertonghena nemohla vyplašit zatím stoprocentního Buffona.
25'
Son zatím dělá velké problémy hostující obraně. Jihokorejský forvard tentokráte pelášil po levé straně, kde jeho úprk musela hasit hned dvojice protihráčů.
24'
Zbrklá kombinace v podání Juventusu nakonec přinesla zakončení z kopačky Dybaly. Prudká rána ale narazila do hustiny těl před šestnáctkou.
23'
Dier měl několik metrů za pokutovým územím hodně prostoru na zakončení. Anglický středopolař se po ostrém manévru rozhodl vypálit, míč ale putoval pouze doprostřed.
22'
Stará dáma vycítila šanci na rychlý protiútok, který náramně přesným skluzem utnul Sánchez. Mladičký obránce si tímto zákrokem vysloužil ovace Wembley.
21'
Alli se snažil ještě vyšperkovat pozici na Eriksena, jehož rána byla zablokována. Posléze se musel činit Buffon proti hlavičce Sona.
20'
Kohouti se snaží uklidnit poněkud rozháraný úsek utkání. K míči se postupně dostala kompletní obranná řada, která pochopitelně nikam nespěchá.
19'
Poslední minuty jednoznačně ukazují důležitost dnešního zápasu. Na jedné straně se mohl prosadit Kane, na té opačné zřejmě měla být odpískána penalta.
18'
Tak pozor! Costa se v pokutovém území skácel k zemi, avšak hlavní sudí nechává pokračovat ve hře. Hodně hraniční situace.
17'
Naopak opačný strážce tyčí je stále bez práce. Nutno připomenout, že by to měl být právě Juventus, kdo by měl více útočit.
16'
Co chybělo! Alli fantastickou kolmicí oslovil Kanea, který si v souboji odtlačil Chielliniho. Anglický kanonýr následně obešel i Buffona, avšak poté zamířil pouze do boční sítě.
15'
Na druhé straně to individuálním průnikem zkoušel Kane a vůbec ne špatně. První protihráč mu nedokázal sebrat balón, úspěšný byl až ten druhý.
14'
Juventus se snažil zaútočit přes levé křídlo, kde operoval aktivní Sandro. Jeho centr z první měl ideální výšku, jako první ve vzduchu byl ale Sánchez.
13'
Khedira se zjevil v trochu netradiční pozici, kde zcela evidentně strádal na rychlosti. Možná i proto nezastihl balón, který se pozvolně svezl za autovou čáru.
12'
O pár vteřinek později jsme byli svědky úvodního rohu. Levonohý Davies zřejmě hledal Kanea, který neuspěl v hlavičkovém souboji a ke střele se tak nedostal.
11'
Úvodní minuty zatím přináší nespočet autových vhazování. Právě po jednom z nich se do šestnáctky řítil Son, nicméně daleko s míčem nedošel.
10'
Trippier si prostřednictví autového vhazování vybral naběhnuvšího Eriksena, kterému nedaroval ani centimetr prostoru pozorný Chiellini.
9'
Konečně se také Juventus dostal k souvislejší práci s balónem, avšak nyní se Barzagli prezentoval nepřesnou přihrávkou. Domácí se snaží uklidnit hru.
8'
Costa si zřejmě pohlídal ofsajdovou lini a poté po prudkém manévru do středu hřiště hledal Higuaína. Argentinskému forvardovi chybělo několik čísel.
7'
Pravý bek Trippier si přihrávkou vybral právě Kanea, u kterého byl s čistým skluzem včas Chiellini. Kohouti budou opět vhazovat, tentokráte z útočné poloviny.
6'
Do kombinace se zapojil také brankář Lloris, jenž po krátké prodlevě odkopl balón ke středovému kruhu. Kane se ale zrovna pohyboval úplně někde jinde.
5'
První slušná šance zápasu! Kane dokázal udržet balón proti dvojici protihráčů a poté oslovil Sona. Druhý jmenovaný okamžitě vypálil a Buffon musel vytasit důležitý zákrok.
4'
Spurs okamžitě rozehráli nabízenou standardku, načež Son operoval na levé straně. Následný centr na Kanea ale doplachtil na hlavu Chielliniho.
3'
Poprvé se k míči dostal také italský celek, avšak rychlonohý Sandro neudržel balón na hrací ploše. Trippier se ujme autového vhazování.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – M. Dembélé, Dier, Eriksen – Alli, Kane, Son.
Náhradníci: Vorm – Lucas Moura, Lamela, F. Llorente, Rose, Moussa Sissoko, Wanyama.

Juventus FC: Buffon (C) – Barzagli, Benatia, Chiellini, Sandro – S. Khedira, Pjanić, Matuidi – Dybala, Higuaín, Costa.
Náhradníci: Szczęsny – Asamoah, Bentancur, Rugani, Marchisio, Sturaro, Lichtsteiner.

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Polsko).
První zápas

První osmifinálový zápas se od samotného začátku vyvíjel lépe pro italského mistra. Neuběhlo totiž ještě ani deset minut a Juventus se radoval už dvakrát. Posléze se ale do hry konečně zapojil také Tottenham, jenž výrazně svíral svého soupeře. Odměnou byla kontaktní branka, která by přinesla celkem výhodnou pozici do odvety. Před koncem úvodního dějství si ale Juventus mohl vzít dvoubrankové vedení zpět, avšak Higuaín tentokráte selhal na značce pokutového kopu. Teno fakt naopak nastartoval anglický celek, jenž dokázal vyrovnat stav a v odvetném zápase mu bude stačit i remíza 0:0, či 1:1.
Juventus FC

Na druhé straně stojí italský Juventus, který dal zapomenout na nepovedený start do letošního ročníku a momentálně se nacházejí v úctyhodné formě. Stará dáma totiž v lize přišla o body pouze v jednom z posledních třinácti zápasů. Zároveň z těchto třinácti zápasů dokázal Juventus hned dvanáctkrát udržet čisté konto, což je opravdu nevídaný fakt. Tyto výsledky se pochopitelně promítly také na postavení v tabulce, kde se Juventusu konečně podařilo předskočit vedoucí Neapol, která naprosto nezvládla zápas proti římskému AS. Italský celek se dostal do skupinové fáze Ligy mistrů společně s Barcelonou, Sportingem Lisabon a Olympiakosem. Stará dáma nakonec nasbírala jedenáct bodů, což stačilo na druhou příčku.
Tottenham Hotspur

Fotbalisté Tottenhamu předvádějí i v letošní sezóně hodně slušné výkony, které ale zatím stačí "pouze" na čtvrtou příčku anglické nejvyšší soutěže. Kohouti mají zatím na kontě osmapadesát bodů, avšak na vedoucí Manchester City ztrácí už propastných dvacet bodů. Domácí celek dnešního utkání se konečně vzpamatoval na hřištích soupeře, kde v lize naposledy prohrál v polovině měsíce prosince. Od té doby následuje pětizápasová šňůra bez prohry. Co se týče pohárové Evropy, tam se Spurs řadí mezi největší překvapení letošního ročníku. Tottenham totiž dokázal v konkurenci Realu Madrid, Borussie Dortmund a APOELU ovládnout první pozici, která mu zaručila přijatelnějšího soupeře do vyřazovacíh bojů. Opak byl ale pravdou, proti totiž stojí italský mistr Juventus.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu odvetné zápasy osmifinále, my budeme společně sledovat souboj mezi Tottenham Hotspur a Juventus FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.