Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Šachtar - 9. prosince 2020   21:00

0:0
(0:0)
Šachtar
Šachtar
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni (86. Darmian), Hakimí (85. D'Ambrosio), Barella – Brozović, Gagliardini (76. Alexis Sánchez), Young (69. Perišić) – R. Lukaku, Lautaro Martínez (85. Eriksen).
S. Vinčić (Slovinsko)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Šachtar
Trubin – Dodô, Bondar, Vitão (36. Chočolava), Matvijenko – Kovalenko, Stěpaněnko (C), Maycon – Tetê (65. Solomon), Marlos (64. Patrick), Taison (86. Dentinho).

Fauly: 12:8.
Druhý poločas skončil se stejným výsledkem, jako ten první. Bezbranková remíza není ani pro jeden tým dobrým výsledkem. Ve druhém poločasu se Inter hodně snažil, ovšem ani jedenáct střel mu nestačilo ke gólu. Hlavně na konci si vypracoval několik dobrých příležitostí, ale Trubin byl v brance Doněcku fantastický a míč za svá záda nepustil. Pro Inter je to tak hořký konec v Evropských pohárech, protože díky remíze nepostoupí ani do jarné fáze Evropské Ligy. Do ní právě nastoupí Šachtar, který vybojoval stejně bodů, jako Monchengladbach, ale německý tým posunou do play-off Ligy mistrů lepší výsledky ve vzájemných zápasech. Jeden bod ukrajinskému týmu zhatil jaro v milionářské soutěži. Oba týmy mají tedy důvod smutnit, ale hosté si alespoň nějakou soutěž na jaře zahrají.
90+8'
90+8'
Žlutou kartu dostává Anatolij Trubin (FK Šachtar Doněck).
90+7'
Romelu Lukaku se po sprintu za obranu dostal do samostatného úniku, ovšem sudí mu odmával ofsajd a velká šance se tak ruší.
90+6'
Inter vybojoval rohový kop, který si na starost vzal Christian Eriksen. Míč ale opět poslal pouze na hlavy hráčů Šachtaru Doněck.
90+4'
Trubin se při zákroku pravděpodovně poranil. Bude vyžadovat lékařskou výpomoc.
90+3'
Christian Eriksen se ocitl v dobré čanci. Z hranice velkého vápna vypálil do horní části branky, ale Trubin si připsal další skvělý zákrok.
90+2'
Antonio Conte nebyl spokojen s výroky rozhodčího a začal je komentovat. Sudí ho za to "odměnil" žlutou kartou.
90'
Dusí bude nastavovat pět minut nad základní hrací dobu.
89'
Další velká šance domácích! Po rohovém kopu, kterého se zhostil Eriksen, se ke zakončení hlavou opět dostal Alexis Sánchez. Ten hlavičkoval skvěle, ale v cestě mu stál spoluhráč Lukaku, který nechtěně míč odrazil.
88'
Ohromná šance v posledních minutkách! Alexis Sánchez si naskočil na krásný centr na úroveň penalty. Následně poslal hlavičku, která letěla jen milimetry nad břevno.
86'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Dentinho.
86'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Matteo Darmian.
85'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Christian Eriksen.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Achraf Hakimí, přichází Danilo D'Ambrosio.
84'
Solomon dostal ránu do hlavy a nýní se válí na zemi. V souboji pravděpodobně nedošlo k faulu, spíš se Solomon sám narazil do ramena soupeře.
83'
Bastoni předal Hakimimu míč. Achraf Hakimi ho pak nacentroval na hranici malého vápna, kam si seběhl Alexis Sánchez, který ale nedokázal vyskočit výš, než mladý gólman Šachtaru.
82'
U lavičky domácích jsme už viděli rozcvičovat se Cristiana Eriksena. Inter je už absolutně bez myšlenky a jen si přihrává sem a tam. Eriksen by mohl hru rozhýbat.
81'
Škriniar přesunul míč Hakimimu na střed, ovšem ten ho ztratil a Šachtar chtěl přejít do brejku. Po jedné přihrávce ale sudí píská ofsajd a akci ukončuje.
80'
Máme tu posledních deset minut a stále to vypadá, že se do Evropské ligy dostanou hosté a Inter nepostoupí vůbec nikam. Pod Contem by tak mohla začít křupat židle, protože to by byl ohromný neúspěch.
79'
Barella poslal pas do vápna Brozovićovi, který ale upadl a musel rychle přihrát aspoň dozadu, aby jeho tým neztratil míč. To se mu povedlo.
78'
Hakimi vhodil míč do hry u vápna. Následně od brankové čáry centroval na hranici pokutového území, ale tam míč přebrali hosté a vyrazili na opačnou stranu.
77'
Real Madrid stále vede 2:0 nad Monchengladbachem. Inter tedy musí vyhrát, aby se dostal nad Šachtar a postoupil by alespoň do Evropské Ligy. Pokud vyhraje Šachtar, pošle do Evropy Monchengladbach, pokud se však v tomto zápase urodí remíza, půjde do Evropské ligy právě ukrajinský celek.
76'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Roberto Gagliardini, přichází Alexis Sánchez.
74'
Marcelo Brozović vyslal dlouhý centr do pokutového území. Našel tam svého spoluhráče, který si ale nedokázal balon dobře zpracovat a ten mu utekl.
73'
Kombinace domácího mančaftu vyústila až ve střelu Lautara Martíneze, který ovšem nemířil vůbec přesně a trajektorie jeho míče vedla vysoko nad branku.
72'
Marcelo Brozović se snažil zatočit míč z rohového kopu do vápna. Tam ale opět, jako už dnes po několikáté, nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
71'
Přihrávka Romelua Lukaka byla zablokována pohotovou obranou Šachtaru Doněck. Míč šel ale za čáru, takže se bude kopat rohový kop.
70'
Perišić se snažil nacentrovat z levého křídla. Ve sprintu ale nedokázal míč nasměrovat přesně a tímpádem ho před Trubinem odvrátila hostující obrana.
69'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Ivan Perišić.
68'
Dodo byl adresátem dlouhého pasu z obrany, ale ať se snažil, jak se snažil, na míč nedosáhl. Ten následně zapadl do autu. Inter chystá střídání.
67'
Dobrá kombinace v podání hostujícího týmu. Dodo nakonec z pravého křídla posílal pozemní centr na úrovneň penalty, ale ten domácí obrana zlikvidovala.
65'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tetê, přichází Manor Solomon.
64'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Alan Patrick.
63'
Young nacentroval míč na úroveň penalty. Tam si na něj naskočil Barella, ale taktéž brankář Trubin. Ten míč vyboxoval, ale právě s Barellou se srazil. Ital spadl k zemi a pořádně se natloukl.
62'
Žlutou kartu dostává Marcelo Brozović (Inter Milán).
61'
Rohový kop se ale Interu moc nepovedl. Respektive, nepovedl se hlavně exekutorovi, jímž se stal Achraf Hakimi, který míč poslal přímo na kopačky protihráče.
60'
Hakimi vybojoval svkělý míč u pravé autové čáry. Následně míč nepropusitl do autu a nacentroval an koenc vápna, odkud míč jeden z protihráčů srazil za brankovou čáru.
59'
Gagliardini si nabíhal do zajímavé pozice před šestnáctku, ale nakonec nenašel odvahu k dalekonosné střele a jen poslal míč za sebe spoluhráčům.
58'
Šachtar opět kombinuje v obraně a nevysouvá se dopředu. Jako by chtěl dnes snad výsledek odbránit a stačil mu postup do jární fáze Evropské ligy.
57'
Barella se pustil do vzdušného souboje a vyhrál ho. Ovšem za použití zakázaných technik. Respektive prostě svého protihráče postrčil k zemi a to se musí pískat.
56'
Šachtar ukázal parádní kombinaci, na jejíž konci chtěl jeden z hráčů vysunout Taisona, což se mu málem i povedlo, ale na poslední chvíli se do trajektorie míče vložil de Vrij.
55'
Brozović rozehrál i tento volný přímý kop, ze kterého ale inter opět vůbec nic nevytěžil. Rohy jsou dnes pro Inter docela slabinou, místo aby byly výhodou.
53'
Velká šance domácích! Brozović se stal exekutorem trestného kopu a míč zatočil k malému vápnu, kde operoval Lukaku, který ho hlavou nasměroval pod břevno. Trubin ale vytáhl parádní zákrok!
52'
Marlos se provinil menším faulem na Ashleyho Younga. I tak se ale pískalo a domácí získají volný přímý kop. Bude to ale dost daleko od branky.
51'
Brozović se několikrát chystal ke střele, ale nakonec ani jednou nevypálil. Jen míč zakopl asi k polovině hřiště, kde se nacházel Bastoni.
50'
Další centr Bastoniho k malému vápnu. Tentokrát si na něj naskočil Lautaro Martínez, který ale dokázal míč usměrnit jen do středu branky k Trubinovi.
49'
Bastoni centroval na malé vápno. Trubin si ale vyskočil a míč nepustil k hráčům připraveným hlavičkovat. Inter ale následně míč znovu získal.
48'
Šachtar se poněkud zatáhl. Nyní míč drží v obraně a v rámci své defenzivní linie, ke které se občas přidá ještě brankář, si ho vyměňuje.
47'
Bastoni zezadu poslal dlouhý centr k malému vápnu na Lukakua, který ale míč těsně nestihl před tím, než zapadl do náruče brankáře Trubina.
46'
V prvním poločase jsme viděli atraktivní fotbal, kterému ale chyběly větši šance. Jediná tutovka byla už v sedmé minutě, kdy Lautaro napálil míč do břevna. Ve 40. minutě se pak zapotili brankáři obou týmů, ale oba uspěli a míč do branky nepustili. Na góly si tak asi budeme muset počkat do druhého poločasu.
45+2'
45+1'
Romelu Lukaku tentokrát neukázal svými útočnými kvalitami, ale spíš tvrdým faulem na soupeře. Má velké štěstí, že rozhodčí Slavko Vinčić zachoval chladnou hlavu a chvíli před hvizdem ho karetně nepotrestal.
45'
Sudí nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
44'
Minutku před vypršením základního času první půle se ke střele dostal i Roberto Gagliardini. Jeho střela ale rozhodně neměla gólové parametry. Míč se proletěl několik metrů od levé tyčky.
43'
Barella naznačil centr, ale následně míč rychle pod sebe poslal Škriniarovi. Ten už ho do vápna nacentroval, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
42'
Míč se po krátké kombinaci Interu dostal k Romelu Lukakuovi, který okamžitě z první vypálil, ovšem do trajektorie střely se mu postavil jeden z obránců a míč zablokoval.
41'
Hned minutku po šanci Šachtaru tu máme velkou šanci i na druhé straně. Lautaro Martínez si naskočil na velmi dobrý centr na malé vápno a okamžitě hlavičkoval. Trubin se ale taky hezky předvedl a míč chytil "do koše".
40'
Dvacet sedm metrů od branky byl vzdálený míč na značce volného přímého kopu. ten zastavila obrana, ale následně se dostal k tetému, který svou dělovkou zpoza vápna prověřil brankářské schopnosti třiceti šesti letého gólmana Handanoviće.
39'
Žlutou kartu dostává Achraf Hakimí (Inter Milán). Ten skluzem "zajel" protihráče při sprintu. Absolutně oprávněná žlutá karta.
38'
Tohle taky nebyl úplně nejčistější zákrok Nicolo Barelly. Svého soupeře skluzem poslal k zemi a následně sudí nařídil volný přímý kop proti brance Interu.
37'
Chočolava se rychle zapojil do akce, ale velmi špatnou přihrávkou ji vlastně ukončil. Následně domácí zatáhli hru do své obrany.
36'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Vitão, přichází Davit Chočolava.
35'
Tohle nevypadá dobře. Vitao sedí na trávníku, ale nechce se mu moc zvedat. Už se k němu seběhli týmoví lékaři. Vypadá to na problém z nějakého špatného došlápnutí, nebo něčeho podobného.
34'
Teď se ale Ashley Young neprezentoval úplně nejlíp. Nehezky naběhl do hlavičkového souboje s Tetém a poslal ho rychel k zemi. Sudí Vinčić samozřejmě odpískal.
33'
Ashley Young si parádním prvním dotykem ve výskoku zpracoval centrovaný míč. Následně ale poslal velmi nepřesný pas, který skončil jen v Trubinově náručí.
32'
Tete si nebral servítky. Nehezky naběhl zezadu do Škriniara, který si zpracovával míč, a povalil ho k zemi. Sudí kartu neudělí, i když tady by se určitě udělit dala.
31'
Milan Škriniar se dostal k odraženému míči a vyslal střelu zpoza vápna. Jeho rána nebyla vůbec špatná! Skončila kousíček vedle boční sítě Trubinovy branky.
30'
Žlutou kartu dostává Roberto Gagliardini (Inter Milán). Díky ní by pak hráč měl zmeškat příští zápas v rámci Ligy mistrů, nebo Evropské ligy. Pokud se tam Inter vůbec dostane.
29'
Žlutou kartu dostává Vitão (FK Šachtar Doněck).
28'
Z následného rohového kopu žádné ohrožení branky nevzešlo. Roh se ale opakoval a následně už to vypadalo líp. Gagliardini naskočil na míč, ale jeho hlavička nebyla zrovna moc přesná.
27'
Ashley Young od autové čáry nacentroval míč do vápna, jenže ten se nedostal k žádnému dalšímu hráči v modré-černém dresu. Šachtar ho ale poslal do zámezí.
26'
Taison zkusil proniknout skrze jednoho z obránců Internazionale, ovšem to se mu vůbec nepovedlo a Taison navíc ještě upadl k zemi.
25'
Poměrně nudnější část hry jsme nyní viděli v podání Interu Milán. Ten stáhl míč do obrany a skoro celou minutu si ho jen vyměňoval v rámci své defenzivní linie. Soupeř se ani nesnažil napadat.
24'
Další rychle zahraný volný přímý kop. Tentokrát už se ale žádné drama neodehrálo. Míč dopadl přímo na hlavu některého z fotbalistů z Doněcku, který ho vyhlavičkoval.
23'
Brozović poslal míč z rohového kopu do vápna. Na hranici šestnáctky ale míč tečoval jeden z hráčů Šachtaru, který ho pak nakopl tvrdě do Lukakua. Míč se odrazil k brance, ale stejný fotbalista ho ještě rychle vyhlavičkoval mimo.
22'
Hakimi vybojoval míč u postranní čáry a nabízel se mu volný Brozović, ovšem Hakimi ho raději přesunul až na Younga na druhou stranu.
21'
Kovalenko získal míč ve středu hřiště a následně si s ním naběhl až k půlkruhu před šestnáctkou. Jeho rána ale nebyla dobrá a mířila asi dva metry diagonálně od branky.
20'
Prvních dvacet minut máme za sebou. Zatím aktivněji hraje Inter, ovšem až na velkou šanci, která skončila na břevnu Trubinovy branky, jsme toho zatím moc neviděli.
18'
Stěpaněnko přihrával velmi špatně a míč dostal na kopačky Barella, který ho rychlým centrm předal Hakimimu. Rychlonohý fullback ovšem neposlal od konce hriště centr do vápna a přihrál jen zpět Barellovi, který se nechal obrat.
17'
Martínez v další šanci. Jeho střela z halfvoleje a z otočky měla dobrý směr, ovšem Martínez do ní dal přílišnou razanci a tak míč nakonec těsně přeletěl horní tyčku.
16'
Lukaku poslal míč ke konci hřiště na Martíneze, ten ho ve skluzu chtěl ještě odehrát zpět do šestnáctky, ale už to nestihl před tím, než míč přešel čáru. Bude se tak kopat od branky Trubina.
15'
Gagliardini předal na levé křídlo do běhu Ashleymu Youngovi, který ale nedokázal míč nacentrovat do vápna, kde číhali Lukaku a Lautaro. Jeho slabý pozemní centr mířil do hráčů soupeře.
14'
Hakimi si vyměnil míč se spoluhráčem a následně si vyžádal přihrávku nazpátek. Jenže ta byla do jasného ofsajdu, což viděl i pomezní sudí, který okamžitě odmával.
13'
Romelu Lukaku převálcoval dalšího soupeře. Tentokrát to již slovinský rozhodčí Vinčić jasně odpískal a důrazně Lukaka napomenul.
11'
Inter Milán krásně a rychle kombinuje před brankou soupeře. Soupeř vůbec nestíhá a není absolutně schopen vybojovat míč na své kopačky.
10'
Marcelo Brozović se ujal exekuce rohového kopu. Jeho centr do vápna ale žádný z jeho spoluhráčů nezachytil a míč se tak proletěl přes vápno až do zámezí.
9'
Na Barellu mířil dlouhý centr do vápna. Kdyby hráč míč zachytil, byl by ve fantastické pozici na zakončení, ovšem obrana soupeře se před něj v poslední chvíli vyhoupla a míč zlikvidovala.
7'
Barella po pravé straně sprintoval na křídlo, odkud následně poslal míč do vápna. Ten se ještě po teči Lukakua dostal k Lautarovi, který okamžitě pálil, ale míč nasměroval do břevna!
6'
Maycon poslal dlouhý centr podél pravé autové čáry dopředu na Taisona. Ten se chtěl rychle vřítit do vápna, ovšem sudí Šachtaru opět odpískal ofsajd.
5'
Lukaku nyní svou masivní postavou převálcoval Kovalenka. Ten upadl k zemi, ale okamžitě vstal a chtěl hrát. Sudí Vinčić však přerušil hru a pískal faul.
4'
Inter vhodil míč na levé straně hřiště a po ní následně i pokračoval k vápnu. Finální přihrávka dovnitř pokutového území ale vůbec nevyšla a soupeř odvrátil zbrklou přihrávku.
3'
Šachtar zachytil míč a okamžitě přešel do útočné kombinace. Následně jeden z hráčů přesunul dlouhý míč na Mykolu Matvijenka, který se ale nacházel v ofsajdové pozici.
2'
Gagliardini zezadu provedl velmi, ale velmi tvrdý skluz na Marlose. Ten okamžitě upadl k zemi, ale naštěstí mu nic nebude a v zápase může pokračovat.
1'
Úvodní výkop zápasu provedl hostující Šachtar Doněck. Ten dnes nastupuje v šedivých dresech, zatímco domácí Inter má oblečenou klasickou modro-černou kombinaci.
1'

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Bastoni, Hakimí, Barella – Brozović, Gagliardini, Young – R. Lukaku, Lautaro Martínez.
Náhradníci: I. Radu, F. Stanković – Darmian, Kolarov, D'Ambrosio, Ranocchia, Perišić, Eriksen, Sensi, Alexis Sánchez.

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodô, Bondar, Vitão, Matvijenko – Kovalenko, Stěpaněnko (C), Maycon – Tetê, Marlos, Taison.
Náhradníci: Pjatov, O. Ševčenko – Antônio, Chočolava, Cipriano, Bolbat, Solomon, Sudakov, Patrick, Dentinho, Vjunnik.

Rozhodčí: S. Vinčić (Slovinsko).
FK ŠACHTAR DONĚCK

Šachtar Doněck je velmi zvláštním týmem, alespoň v tomto ročníku Ligy Mistrů. Tu rozehrál velmi překvapivou úvodní výhrou na Santiagu Bernábeu a remízou s Interem, ve dvou dalších zápasech schytal dvakrát debakl s Monchengladbachem. Celkové skóre v těchto dvou zápasech bylo 0:10 v neprospěch Šachtaru. V dalším zápase ale přišla další výhra nad Realem Madrid, dokonce i čistým kontem.

Forma (LM): V – P – P – R – V

Absence:
- Ismailly
- M. Malyšev (oba zranění kolena)
- J. Moraes (zranění stehna)
- D. Chocholava
- F. Pedro dos Santos (oba nespecifikované zranění)

INTER MILÁN

Inter se nachází až na posledním místě skupiny B Ligy mistrů 2021/22. Překvapivě poslední je díky špatným výsledkům (remízy) s týmy, které nebyly favority na postup a dvěma prohrami se Realem Madrid. Právě Real je mu ale tabulkově nejblíže, protože má sedm bodů a je až na třetím místě. Inter má bodl pět, a díky možné výhře v dnešním zápase by tak mohl předběhnout jak Real (pokud prohraje s Monchengladbachem), tak i Šachtar, který je na druhém místě, ale má taky sedm bodů. Interu tak jde dneska o všechno. Musí vyhrát, protože případná výhra by ho vynesla na postupovou příčku do jarní části Evropské ligy, případně (pokud by Real opravdu padl), tak i na postupovou příčku do jarní části Ligy mistrů. Případná prohra nebo remíza ale nic neřeší a v takovéto situaci by milánský celek zůstal čtvrtý.

Forma (LM): V – P – P – R – R