Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Real : Atalanta - 16. března 2021   21:00

Real
34' Benzema (Modrić) • 60' Ramos  • 85' Asensio (L. Vázquez)
3:1
(1:0)
Atalanta
83' Muriel
Real
Courtois – Nacho Fernández, Ramos (C) (64. Militao), Varane, F. Mendy – Valverde (82. Asensio), Kroos, Modrić – L. Vázquez, Benzema, Vinícius Júnior (69. Rodrygo).
Lunin, Altube – Marcelo, Militao, Asensio, Isco, Duro, Rodrygo.
Makkelie – Steekstra, Diks (vš. Nizozemsko)
Estadio Alfredo di Stéfano (Madrid)
Atalanta
Sportiello – Tolói (C) (61. Palomino), Romero, Djimsiti – Maehle, de Roon, Pessina (84. Caldara), Gosens (57. Iličić) – Malinovskyj, Pašalić (46. D. Zapata) – Muriel (84. Al. Mirančuk).

SESTŘIH LM: Real Madrid - Atalanta 3:1. Postup Španělů, trefil se Benzema, Ramos i Asensio

Červené karty: 0 – 0
Osudu zápasu výrazně napomohl hostující brankář Marco Sportiello, jenž v prvním poločase hrubě chyboval, když jeho rozehrávku vystihl Luka Modrić a předložil branku jako na zlatém podnose pro Karima Benzemu.

Po změně stran se hrál nesrovnatelně zábavnější zápas s mnoha šancemi na obou stranách, branku ale vstřelil zase Real díky penaltě Sergia Ramose, kterou svým průnikem vybojoval Vinícius Júnior. Atalantu částečně vrátil do hry Luis Muriel trefou z volného kopu. Hosté však stále byli vzdáleni od postupu dvě branky, navíc krátce po vstřelené sami inkasovali, když skóre na konečných 3:1 uzavřel střídající Marco Asensio.
Real Madrid se po třech letech a poprvé po éře Cristiana Ronalda probojoval do čtvrtfinále Ligy mistrů, když i podruhé v osmifinále poráží Atalantu Bergamo. Po výhře 1:0 na severu Itálie tentokrát nejúspěšnější klub historie této soutěže vítězí 3:1 ve svém dočasném domově Estadio Alfredo di Stéfano.
90+5'
90+4'
Rodrygo z pravého křídla přihrával příliš prudce pro Lucase Vázqueze, jenž si nabíhal před branku, ovšem neměl nejmenší šanci na míč dosáhnout.
90+3'
Nastavený čas už se posunul do své druhé poloviny, Real Madrid stále kontroluje pohodlné vedení s míčem na kopačkách, teď ve středu hřiště.
90+2'
Před Sportiella se prokličkoval Rodrygo a toužil vstřelit čtvrtou branku Realu, zakončoval ale přímo do hostujícího brankáře.
90+2'
Real hraje s míčem na útočné polovině, Marco Asensio u postranní čáry vybojoval autové vhazování.
90+1'
Rozhodčí Makkelie oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Marten de Roon vybojoval míč na vlastní polovině, pak byl faulován při přechodu středové čáry.
88'
Ruslan Malinovskyj se nadechl ke střeleckému pokusu zpoza pokutového území, ten však proletěl nad domácí brankou.
86'
Mirančukova přihrávka napříč pokutovým územím byla příliš dlouhá pro Iličiće, odkopu od branky se ujme Thibault Courtois.
85'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Pokud Atalanta doufala v dramatický závěr zápasu, tak během několika desítek sekund po rozehrávce jsou tyto naděje rozmetány!

Při rychlém výpadu Realu Lucas Vázquez posunul míč MARCU ASENSIOVI, jenž prvním dotykem míč v zápase překonal Sportiella přízemní střelou k bližší tyči!
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Matteo Pessina, přichází Mattia Caldara.
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Alexej Mirančuk.
83'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Zajímavá strategie Atalanty při volném kopu, tři hráči současně přeběhli míč a LUIS MURIEL se parádní střelou trefil! Thibault Courtois se míče dotkl, vytěsnit mimo branku jej ale nedokázal!
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Marco Asensio.
82'
Cristian Romero byl podkopnut Varanem v blízkosti pokutového území Realu, to bude velmi nebezpečný volný kop ve prospěch Atalanty.
80'
Neúspěšná souhra hostů, Iličićova přihrávka na Muriela byla velmi nepřesná, míče se ujal Thibault Courtois.
78'
Právě Muriel pak centroval od rohového praporku a nebyl to špatný centr, Rafael Varane si s ním ale dokázal poradit a nepustil hosty do zakončení.
78'
Po Murielově sražené střele bude Atalanta zahrávat další rohový kop.
77'
Toni Kroos dostává žlutou kartu za podražení Josipa Iličiće.
76'
Blesková protiakce Realu, Rodrygo se na levé straně pokutového území prokličkoval před Sportiella, nepovedlo se mu ale dobře zakončit.
76'
Duván Zapata se dostal za záda domácích obránců, tváří v tvář ale nevyzrál na brankáře Courtoise, jenž Kolmubijcovu střelu perfektně vykopl!
76'
Po rohu se Joakim Maehle opřel do odraženého míče, mířil však přímo doprostřed branky a Courtois si s touto ránou poradil.
75'
Atalanta po rychlém přechodu Maehleho vybojovala rohový kop, dozadu se poctivě vrátil Luka Modrić.
75'
Lucas Vázquez při indiviudálním průniku po pravém křídle nepřešel přes Maeleho, ten si při bránění počínal výborně.
73'
Nacho Fernández je potrestán žlutou kartou za šlapák na Josipa Iličiće.
72'
Romero nedovoleným chvatem atakoval Rodryga, Real už rozehrál míč z klidu.
71'
Také další standardní situace Atalanty končí centrem do rukavic brankáře Courtoise.
69'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.
68'
Na opačné straně Lucas Vázquez perfektně odcentroval na hlavu Karima Benzemy, jeho první střelu brankář Sportiello vyrazil, pak Benzema z dorážky mířil do tyče!
67'
Malinovskyj vysunul mezi domácí stopery Duvána Zapatu, ten se ocitl osamocen v pokutovém území, střílel ale přímo do brankáře Courtoise!
66'
Atalanta zahrávala rohový kop, centr Malinovského však doletěl přímo k brankáři Courtoisovi.
64'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Éder Militao.
63'
Hostům se povedla pohledná kombinace na levé straně pokutového území, na střílenou přihrávku Pessiny pak ale nedosáhl Duván Zapata.
61'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází José Luis Palomino.
60'
Penalta byla potvrzena a SERGIO RAMOS ji vzápětí proměnil kopem k levé tyči, Sportiello vystihl směr, na střelu ale nedosáhl!
59'
Rafael Tolói za svůj zákrok viděl žlutou kartu.
58'
Rozhodčí Makkelie nařídil penaltu po Tolóiově podražení rozběhnutého Viníciuse Júniora, bude se však řešit, zda-li hostující kapitán fauloval v pokutovém území.
58'
Penalta pro Real Madrid!
57'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Josip Iličić.
56'
Atalanta zřejmě bude muset podruhé střídat, Robina Gosense trápí potíže s tříslem, což bude příležitost pro Josipa Iličiće.
55'
Do dalšího zakončení se dostal Ferland Mendy, ze střední vzdálenosti ale mířil jen do brankáře Sportiella.
54'
Benzemovi hostující zadáci ponechali velký prostor u rohu pokutového území, Francouzovu přihrávku před branku ale vystihl dnes velmi dobře bránící Matteo Pessina.
52'
Vinícius Júnior se nadechl k velkému sólu, prokličkoval se až před Sportiella, kterého se snažil technicky obstřelit, branku však minul!
52'
Muriel měl sice velký prostor na levém křídle, vzhledem k chybějící rychlosti jej ale stačili domácí obránci doběhnout, následný centr na Duvána Zapatu si pohlídal Sergio Ramos.
51'
Zapata se snažil patičkou posunout míč do běhu Gosensovi, přihrávka ale blya příliš prudká a blíže k míči měl Thibault Courtois.
50'
Série nepřesností na obou stranách, k míči se na útočné polovině dostala Atalanta.
48'
Júnior Vinícius nepříjemným šlapákem zasáhl Rafaela Tolóie, rozhodčí Makkelie řeší počínání brazilského útočníka jen domluvou.
47'
Centr De Roona od levé postranní čáry postrádal přesnost, bude se kopat od branky Realu.
46'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Duván Zapata.
46'
Atalanta chystá první střídání, do hry přijde druhý z kolumbijských útočníků Duván Zapata místo Maria Pašaliće.
První poločas nenabídl moc velkých příležitostí. U Atalanty lze vyzdvihnout jen šanci Gosense už ve třetí minutě, kdy ale zblízka zakončoval přímo do Courtoise, na opačné straně střela Júniora Viníciuse z nadějné pozice byla zablokována, o chvíli později obrovské hrubky brankáře Sportiella využil Karim Benzema, když klíčovou práci odvedl Luka Modrić.
Rozhodčí Makkelie k prvnímu poločasu nepřidal ani sekundu, což možná rozezlilo hosty, neboť Luis Muriel už dostával přihrávku mezi domácí stopery a mohl pelášit směrem ke Courtoisovi, v ten moment však byl odpískán konec prvního poločasu.
45'
45'
Už třetí situace v zápase, kdy po sporném střetu v blízkosti jednoho z pokutových území rozhodčí Makkelie neodpískal faul pro útočící tým, tentokrát marně rozkládal rukama Lucas Vázquez.
43'
Ukrajinský středopolař Ruslan Malinovskyj je elitní střelec z dálky, teď se dostal k první střele zpoza pokutového území, rána levačkou ale mířila výrazně za vzdálenější tyč domácí branky.
41'
Ruslan Malinovskyj skončil na trávníku po střetu s Nachem Fernándezem, nizozemský arbitr ale o odpískání faulu nechtěl ani slyšet.
40'
Po faulu Tóloie rozhodčí Makkelie ponechal Realu Madrid výhodu, Nacho pak podnikl útočný výlet, v pokutovém území ale nepřetlačil Romera, jenž vybojoval odkop od branky.
39'
Valverde je potrestán žlutou kartu za podkopnutí Djimsitiho po soupeřově odehrání míče.
37'
Nacho si v pokutovém území Atalanty neporadil s příliš vysokým nákopem Toniho Kroose, navíc se nepříjemně střetl s Gosense, po němž domácí fotbalista zůstává otřesen na trávníku.
36'
Přichází však ztráta míče po nepřesné Gosensově přihrávce, která doputovala k Thibaultu Courtoisovi.
36'
Atalanta se po rozehrávce pustila do útočení, teď už musí bezpodmínečně vstřelit alespoň dvě branky, aby mohla myslet na postup.
34'
Real Madrid využil obrovské hrubky Marca Sportiella a jde do vedení! Hostující brankář svým odkopem trefil Luku Modriće, ten vnikl do pokutového území a přihrál KARIMU BENZEMOVI do takřka stoprocentní šance, Sportiello pak už neměl šanci zasáhnout!
33'
Mendyho příliš důrazně dostoupil Cristian Romero, ten se vysunul hluboko na útočnou polovinu, Mendyho však fauloval.
31'
Utkání už má za sebou úvodní půlhodinu, na střely je to 4:4, na bránu 0:1 po Gosensově střele z třetí minuty zápasu a tři z těch čtyř střel Realu byly zablokovány.
31'
Vázquezův nepřesný centr odhlavičkoval Rafael Tolói, v držení míče ale zůstává Real Madrid.
30'
Júnior Vinícius byl při průniku po levém křídle lehce přistrčen Romerem, o penaltě tu ale nemohla být řeč.
29'
Karim Benzema vybojoval míč na vlastní polovině, pak zcela bez podpory spoluhráčů ve středu hřiště přešel přes tři hráče soupeře, čímž získal dostatečný prostor, spoluhráči jej doplnili a Benzema mohl rozehrát.
27'
Útočnou snahu Realu pak dohrál Luka Modrić velmi nepřesnou střelou z dálky.
27'
Real Madrid rozjel rychlý protiútok, Júnior Vinícius potáhl míč po útočné polovině, v pokutovém území si jej vyměnil s Benzemou, pak zakončoval do bránícího Djimsitiho.
27'
Toni Kroos se dostal pod tlak ve vlastním pokutovém území, dokázal však přesně přihrát. Atalanta pak sice získala míč, Courtoise už ohrozit nedokázala.
25'
Po dlouhém nákopu z hloubi pole je Lukovi Modrićovi pískán nedovolený zákrok na Mattea Passinu, Atalanta rozehrává u svého pokutového území.
24'
Kroosovi se povedla kvalitní kolmice po útočné polovině, kterou ale Valverde nedokázal sklepnout k Benzemovi.
22'
Murielův pas před branku byl sražen k postranní čáře, tam Gosens nechal míč doputovat na autové vhazování, krátce po něm Atalanta přichází o míč nepřesnou přihrávkou.
20'
Další zablokovaná střela Realu, tentokrát se Benzemovi vložil do střeleckého pokusu Romero.
19'
Real Madrid svoji akci dohrál ke Kroosově střele zpoza pokutového území, tu zablokoval Pessina.
18'
Júnior Vinícius pronikl po levém křídle, následně centroval před branku, nikomu v bílém se ale nepodařilo dostat do zakončení.
17'
Ruslan Malinovskyj vybojoval míč ve středu hřiště, pak se pokusil o průnik po útočné polovině, ten byl brzy zastaven domácí defenzivou.
16'
Malinovského roh propadl k Djimsitimu, jeho první pokus o střelu byl zablokován, pak z druhé šance vysoko přestřelil domácí branku.
16'
Gosensův centr Lucas Vázquez srazil na rohový kop, nápor Atalanty bude pokračovat.
15'
Po centru ze standardní situace se před brankou snažil prosadit Muriel, v zahuštěném prostoru se mu ale nepovedlo vystřelit.
14'
Po Mendyho nedovoleném zákroku na Tolóie se píská proti domácím, Atalanta bude na pravém křídle rozehrávat standardní situaci v podobě tzv. „zkráceného rohu“
13'
Rohu Ruslana Malinovského se Real bezpečně ubránil.
13'
Luis Muriel se kolmicí do pokutového území snažil vybídnout do zakončení Maria Pašaliće, tomu stačil ukopnout míč na rohový kop Sergio Ramos.
12'
Karim Benzema nedoskočil na odkop Courtoise, míče se opět zmocnili hosté.
11'
Pašalić se u postranní čáry snažil prosmýknout kolem Valverdeho, tomu se ale povedlo vložit nohu do následné Chorvatovy přihrávky.
9'
Júniorovi Viníciusovi se nepovedlo zpracovat prudkou přihrávku na pravé křídlo, bude se kopat od branky Marca Sportiella.
9'
V posledních desítkách sekund Real přeci jen zvyšuje svoji aktivitu, zatím se mu ale nedaří dostat se do pokutového území soupeře.
8'
Júnior Vinícius se snažil získat faul v blízkosti pokutového území Atalanty, rozhodčí Makkelie ale jeho volání nevyslyšel.
7'
Realu se v úvodu vůbec nedaří chvíli podržet míč na svých kopačkách, zatím se hraje pod taktovkou italského celku.
6'
Po domácím zisku míče Marteen De Roon včasným skluzem nepustil Real Madrid do protiútoku, bílí budou pouze vhazovat.
6'
Ruslan Malinovskyj nedokázal propasírovat svoji přihrávku do pokutového území na Muriela, Atalanta se ale zase ujala odraženého míče.
4'
Po Kroosově faulu na Maehleho ve středu hřiště bude v držení míče pokračovat Atalanta.
3'
Už v úvodu třetí minuty měla Atalanta první obrovskou příležitost! Po Varaneho chybné rozehrávce Muriel pronikl po levém křídle a přesným centrem našel Gosense, ten zblízka zakončoval do Courtoise!
2'
Mario Pašalić u postranní čáry srazil Nacha Fernandese, Real rozehrává z místa přestupku.
1'
Úvodního výkopu se ujala Atalanta a je rozehráno!
1'
Oba celky se představí v tradičních dresech, Real Madrid tedy celý v bílém, hostující La Dea oblékli modro-černou kombinaci.
Trojice nizozemských rozhodčích v čele s Dannym Makkeliem přivádí fotbalisty na hrací plochu.

Real Madrid CF: Courtois – Nacho Fernández, Ramos (C), Varane, F. Mendy – Valverde, Kroos, Modrić – L. Vázquez, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, Altube – Marcelo, Militao, Asensio, Isco, Duro, Rodrygo.

Atalanta Bergamasca Calcio: Sportiello – Tolói (C), Romero, Djimsiti – Maehle, de Roon, Pessina, Gosens – Malinovskyj, Pašalić – Muriel.
Náhradníci: F. Rossi, Gollini – S. Lammers, Caldara, Palomino, Al. Mirančuk, Ruggeri, D. Zapata, Iličić, Ghislandi.

Rozhodčí: Makkelie – Steekstra, Diks (vš. Nizozemsko).
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta rozehrála tuto sezónu velmi dobře, když v úvodních třech kolech neztratila ani bod. V následujících šesti zápasech ale docílila jediného vítězství, což znamenalo pád až takřka do středu tabulky a poté se musela drápat znovu nahoru, v posledních týdnech se ale díky velmi dobrým výkonům opět usadila v první čtyřce a je vážným adeptem na účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Tu Atalanta hrála poprvé loni, kdy vypadla až ve čtvrtfinále, kde nestačila na pozdější finalisty PSG výsledkem 1:2. V letošním ročníku byl celek z Bergama vylosován do skupiny D, kde nestačil jen na Liverpool, v rozhodujícím posledním kole Atalanta zvítězila 1:0 na Ajaxu, což ji na úkor čtyřiatřicetinásobného šampióna Ligy mistrů posunulo do vyřazovací fáze.

Atalanta do Madridu přijíždí se skvělou sérií pěti výher v Lize mistrů na hřištích soupeřů v řadě a právě vyhrát dnes bezpodmínečně potřebuje, aby se znovu podívala do čtvrtfinále.

Hostům dnes určitě bude chybět Freuler, jenž byl v prvním zápase s Realem vyloučen. Kvůli zranění jsou mimo hru Hans Hateboer a Boško Šutalo, nejistý je start Berata Djimsitiho, jenž musel být střídán v úvodu druhého poločasu posledního ligového zápasu se Spezií.
Real Madrid CF

Real Madrid stále sní o obhajobě španělského titulu, byť jeho pozice není ideální. Jedenáct kol před koncem ze třetího místa ztrácí dva body na druhou Barcelonu a šest na vedoucí Atlético Madrid. S ním Real nedávno sehrál velmi důležité městské derby, kdy v závěru alespoň dotáhl nepříznivý vývoj a remízou neztratil body, k lepší výchozí pozici však potřeboval zvítězit.

V sobotu Real Madrid ve svém dočasném domově, stadiónu Alfréda di Stefana v tréninkovém centru, porazil nováčka z Elche 2:1, když těžce vybojovanou výhru vystřelil v nastaveném čase Karim Benzema.

Letošní ročník Ligy mistrů Real rozehrál v nesmírně těžké skupině B, kde sice dvakrát nečekaně prohrál se Šachtarem Doněck, v dalších čtyřech zápasech proti Borussii Mönchengladbach a Interu Milán ale ztratil body jen jednou za remízu a se ziskem deseti bodů dokázal celou skupinu dokonce vyhrát.

Oproti prvnímu vzájemnému zápasu s Atalantou v Bergamu se značně vyčistila marodka Bílého baletu, k dispozici už jsou Benzema, Marcelo, Éder Militao, Sergio Ramos nebo Fede Valverde, mimo hru ze základního kádru zůstává Dani Carvajal s Edenem Hazardem. Ten proti Elche odehrál čtvrthodinu po návratu po zranění, ovšem smolně si přivodil další svalové zranění a měl by chybět tentokrát 4-6 týdnů. Kvůli žlutým kartám pak bude Zinedine Zidane postrádat Casemira.
Hezký večer při sledování přenosu odvety osmifinále Ligy mistrů mezi nejúspěšnějším celkem historie soutěže Realem Madrid a Atalantou Bergamo, ta si loni odbyla úspěšný debut mezi evropskou elitou.

První zápas se odehrál před třemi týdny v Bergamu, kde Atalanta brzy přišla o vyloučeného Rema Freulera, pak bránila bezbrankovou remízu, výhru 1:0 a tím lepší pozici odvety nakonec vystřelil Realu v 86. minutě Ferland Mendy.

Při výhře Atalanty 1:0 by se dnes prodlužovalo, jakákoliv jiná výhra posouvá italský celek do dalších bojů, Real Madrid k postupu po devadesáti minutách potřebuje neprohrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.