Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Manchester City - 13. dubna 2022   21:00

Atlético
Oblak – Savić, Felipe, Reinildo – M. Llorente, Koke (C) (69. de Paul), Kondogbia, Lemar (82. L. Suárez), Lodi (70. Á. Correa) – Griezmann (69. Carrasco), Félix (82. Cunha).
D. Siebert – J. Seidel, R. Foltyn (všichni GER)
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
65 675 diváků
Manchester City
Ederson – Walker (73. N. Aké), Stones, Laporte, Cancelo – De Bruyne (65. Sterling), Rodri, Gündoğan (C) – Mahriz, Foden, B. Silva (79. Fernandinho).

Já děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Zbývá dodat, že nás v semifinále čeká opravdu bitva gigantů, předčasné finále, neboť Manchester City se utká s jiným španělským klubem, slavným Realem Madrid.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 8:7.
Co říct závěrem? Viděli jsme dramatický a velký boj až do úplného konce, domácí ve druhém poločase přidali na aktivitě, vypracovali si šance, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. Je pravda, že Edersonovi dnes hodně pomohli obránci, ale brankář MC bez práce rozhodně nebyl, v závěru musel řešit hodně nebezpečnou střelu, kterou dokázal zneškodnit. Hráči španělského mužstva jsou jistě zklamaní, moc dobře ví, že anglický gigant byl hratelným protivníkem, jejich pouť Ligou mistrů pro ně tak v letošním ročníku končí.
90+13'
90+12'
Ángel Correa se mohl stát hrdinou svého celku, avšak jeho přízemní střelu vyrazil pohotovým zákrokem Ederson, který si tak hrdinství uzmul pro sebe.
90+11'
Už se hraje více než devět minut nastaveného času, hlavní arbitr se ale k závěrečnému hvizdu nemá.
90+10'
Domácí kouč Simeone dostává žlutou kartu.
90+8'
Yannick Carrasco stříleným centrem Edersona nepřekvapil. Tomu se povedlo balón vyboxovat.
90+7'
Žlutou kartu dostává João Cancelo (Manchester City), jenž po faulu na Yannicka Carrasca dostává svůj tým do potíží. Atlético rozehraje nebezpečnou standardku.
90+6'
Žlutou kartu dostává Phil Foden (Manchester City), který poslal k zemi unikajícího protihráče zhruba u středového kruhu.
90+6'
Ilkay Gündoğan mohl rozhodnout tento duel, když se zjevil prakticky sám před brankáře, ale Oblak dobře vyběhl a míč vyrazil.
90+4'
Žlutou kartu dostává Rijád Mahriz (Manchester City), který až příliš okatě zdržoval rozehrávku. Zaslouženě inkasuje karetní trest.
90+3'
Teprve nyní se dozvídáme, kolik minut se bude nastavovat a je to rovných devět.
90+2'
Domácí hráč vehementně diskutuje s pomezním arbitrem, verdikt se mu vůbec nezamlouvá a hodně rozčileně odchází do kabin.
90+2'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Felipe (Atlético Madrid).
90+1'
Žlutou kartu dostává Nathan Aké (Manchester City).
90+1'
Žlutou kartu dostává Stefan Savić (Atlético Madrid).
89'
Phil Foden skončil po faulu za postranní lajnou, ale záměrně se odkutálel na hřiště, aby hru pozdržel. To se samozřejmě domácím vůbec nelíbilo, jeden z hráčů jej odtáhl znovu za lajnu a vznikla z toho velká mela. Emoce pracují na plné obrátky a bude se žlutit.
87'
Po rohovém kopu se do šance dostal Stefan Savić, ale ani on mezi tři tyče nezamířil a šance hostů na postup se zvyšuje.
86'
Matheus Cunha obdržel přihrávku v pokutovém území, jeho tvrdou ránu zblokoval John Stones se štěstím do zámezí.
85'
Žlutou kartu dostává Rodri (Manchester City), který skluzem počastoval Matheuse Cunhu.
84'
Domácí se málem dostali do šance, soupeř v poslední chvíli odkopl balón ze svého pokutového území do bezpečí.
83'
Nathan Aké si šel pro faul, toho se nedočkal a se spoluhráči se musí stáhnout.
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází João Félix, přichází Matheus Cunha.
82'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Luis Suárez.
80'
Žlutou kartu dostává Marcos Llorente (Atlético Madrid), jenž fauloval nového muže na hřišti Fernandinha.
79'
Ángel Correa se s tím nepáral a poslal na bránu soupeře střelu levačkou, ta byla ovšem nepřesná a skočila v zámezí.
79'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Fernandinho.
78'
Ofsajd a v něm španělské mužstvo, Ederson může opět zdržovat.
77'
Rodrigo de Paul se dostal ke střele na pravé straně, jeho pokus ale proletěl vedle bližší tyče brány anglického mužstva.
76'
Domácí si přihrávají před velkým vápnem, ke střele se ale dostat nedokážou.
74'
Aké se hned dotkl míče, když jej hlavou odehrál do bezpečné vzdálenosti od své svatyně.
73'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kyle Walker, přichází Nathan Aké. Trenér Guardiola tak raději sahá ke střídání.
73'
Kyle Walker opět sedí na trávníku a klidně by mohl vidět kartu za nesportovní chování.
72'
Ederson bude rozehrávat od své brány, je logické, že pospíchat nikam nebude. Domácí fans pískají.
70'
Pěkná kombinace domácího mužstva, ne jejím konci přišla rána bez přípravy v podání nového muže na hřišti de Paula, míč ale minul bližší horní roh brány.
70'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Ángel Correa.
69'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Rodrigo de Paul.
69'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Yannick Carrasco.
67'
Kyle Walker se srazil s Renanem Lodim, zpátky na nohy se mu moc nechce, i když zřejmě se jedná spíš o taktiku.
65'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Raheem Sterling. Nejlepší střelec City byl dnes prakticky neviditelný.
63'
Domácí se bouří, Antoine Griezmann se pokusil potáhnout míč po pravé straně, ale po kontaktu s protihráčem skončil na trávníku, faul to ovšem není.
62'
Hosté se vymanili z tlaku a drží balón ve své moci.
60'
Špatná kombinace španělského celku posílá balón opět k Edersonovi.
59'
Domácí dobře napadají soupeřovu rozehrávku, není se moc čemu divit, hodinu utkání je za námi a stav stále bezbrankový.
58'
Dlouhý nákop putuje přímo do rukavic brankář MC, který si vyběhl k hranici velkého vápna.
57'
Tohle byl dobrý pokus. Antoine Griezmann střílel bez přípravy na vzdálenější tyč, kterou o kousek minul. Kdyby mu střela lépe sedla, mohl se se spoluhráči už radovat.
55'
João Félix v pádu hlavičkoval příliš mimo, tohle zakončení nemohlo brankáře hostů nějak vystrašit.
54'
A nyní ofsajd, kterým se provinil domácí tým.
53'
João Félix si nabíhal na centr do velkého vápna, ale chyběly mu asi dva kroky k tomu, aby se dostal do zakončení.
51'
Nepřesná střílená přihrávka z levé strany doputovala přímo do náruče gólmana City, jenž nikam nepospíchá.
50'
Útočný faul hostů dává šanci Atléticu, které rychle rozehrává.
49'
João Félix se málem dostal do samostatného úniku, ale přihrávka na něj byla zastavena obranou hostů.
48'
Skluzem teď jeden z hráčů City odehrál balón až na soupeřovu stranu, Atlético vstoupilo do druhého dějství aktivněji.
48'
Thomas Lemar střílel levačkou před velkým vápnem, ovšem trefil pouze protihráče.
47'
Antoine Griezmann se natlačil před bránu, v zakončení levačkou mu ale zabránil jeden z protihráčů, který tečoval míč do zámezí.
46'
První poločas tak gól nenabídl, blíže k němu měli jistě hosté, kteří byli aktivnějším i o něco lepším týmem, v největší šanci trefili tyč. Za domácí je třeba zmínit slušnou střelu Kondogbii, kterou Ederson lapil. Výsledek tak zatím nahrává anglickému mužstvu, ale před námi je minimálně celý druhý poločas.
45+4'
45+3'
Hostům znovu nevyšla přihrávka, ale mrzet je to už moc nemusí. První poločas končí.
45+2'
João Cancelo při zpracování přihrávku z levé postranní lajny uklouzl, skončil na trávníku a bude to aut pro Madrid.
45+1'
John Stones fauloval unikajícího Joãa Félixe a klidně mohl inkasovat žlutý trest.
45+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
44'
Mužstvo ze španělského hlavního města se s míčem dostalo jen kousek za středovou čáru, poté o něj přišlo. Soupeř dobře brání.
42'
Stefan Savić nedoběhl balón před postranní lajnou, vhazovat bude hostující celek.
41'
Rijád Mahriz zkoušel prověřit domácího brankáře, ale Reinildo zastoupil svého brankáře a vystavil míči stopku.
39'
Hosté se nikam nehrnou a dlouho kombinují u svého velkého vápna. Domácím se to pochopitelně moc nezamlouvá.
38'
João Cancelo se možná trochu ukvapil se střelou, jeho pokus letí vysoko nad bránu. Borec se sedmadvacítkou na dresu se gestem svým spoluhráčům omluvil.
37'
Faulu a přímého kopu se fotbalisté anglického týmu nedovolali a musí rychle zpátky.
36'
Hosté se hodně rozčilovali poté, co jeden z protihráčů hodně tvrdě atakoval jednoho z nich, ale karta udělena není.
35'
Geoffrey Kondogbia vyslal střelu z dálky do bližšího dolního rohu brány, Ederson se ale nenechal překvapit, sklouzl se po trávníku a balón lapil do náruče.
34'
Těsný ofsajd hostů, Foden byl tím, kdo se chytil do pasti.
33'
Renan Lodi stihl rychlým sprintem doběhnout míč před brankovou čárou, jeho následná přihrávka na střed ale svého příjemce nenašla.
31'
Rijád Mahriz si nabíhal k bližší tyči na křižnou přihrávku, v poslední chvíli odehrál míč do bezpečí jeden z domácích hráčů.
30'
Ilkay Gündoğan v obrovské šanci selhal, když svojí střelou z bezprostřední blízkosti orazítkoval ze svého pohledu pouze levou tyč. Zatím smůla se lepší na kopačky hráčů anglického týmu.
29'
A opět kombinace hostů u středové čáry. Anglický tým tím získává hodně času
27'
Kevin De Bruyne nebyl daleko do prvního gólu utkání, jeho střelu ale zblokoval na roh jeden z hráčů domácího mužstva. První dobrá možnost utkání.
26'
MC stále drží balón na kopačkách, taktika mu vychází.
24'
Žlutou kartu dostává Felipe (Atlético Madrid), který fauloval De Bruyna.
23'
Phil Foden s ovázanou hlavou nedokázal zpracovat centrovaný míče, následně se vehementně dožadoval rohu, ale ten jeho celku dopřán není.
22'
Zatím je více na míči anglický tým, který v klidu brání nerozhodný stav, jenž mu zaručuje postup. Avšak před námi je ještě spousta času.
20'
João Félix běžel za míčem a málem se dostal do samostatného úniku. Hosté sice reklamovali ofsajd, ale praporek pomezního arbitra zůstal dole.
19'
John Stones si nezpracoval prudkou křižnou přihrávku na pravé straně, míč mu utíká do autu.
17'
Hosté vhazování u velkého vápna soupeře nevybojovali, míč získává domácí tým.
16'
Foden s obvázanou hlavou nastupuje zpět na trávník, může se tak pokračovat.
15'
Stále se nehraje, není vyloučeno, že se bude hned v úvodu střídat.
13'
Phil Foden zůstává po jeho ataku na trávníku, na nohy se mu moc nechce.
12'
Felipe se provinil faulem na útočné polovině a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
12'
Brankář španělského týmu teď rozehrál trochu riskantně, ale jeho spoluhráčům se přeci jen povedlo zabránit nebezpečí. Avšak do příště by si měl gólman Atlética na takové rozehrávky dávat pozor.
10'
John Stones se dostal k hlavičce, ale mířil vysoko nad bránu. Jan Oblak mohl zůstat v klidu.
10'
Teď už to rohový kop bude, poprvé jej bude zahrávat hostující tým.
8'
Z dálky to zkusil Ilkay Gündoğan, míč však po jeho střele pravačkou doputoval vedle vzdálenější tyče. Hráč MC se dožadoval rohového kopu a zřejmě oprávněně, nicméně je to pouze odkop.
7'
Ederson ukrývá balón do náruče a uklidňuje hru. Na první možnost se stále čeká.
5'
Znovu dokázala obrana anglického mužstva zareagovat včas a zahnat hrozící nebezpečí.
3'
Hosté drží míč na útočné polovině, kde si hráči přihrávají mezi sebou.
2'
Domácí zaútočili, centrovaný míč odhlavičkoval jeden z obránců MC do náruče svého brankáře.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Savić, Felipe, Reinildo – M. Llorente, Koke (C), Kondogbia, Lemar, Lodi – Griezmann, Félix.
Náhradníci: Lecomte – Hermoso, Vrsaljko, de Paul, Wass, Carrasco, Serrano, L. Suárez, Á. Correa, Cunha.
Trenér: D. Simeone.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Gündoğan (C) – Mahriz, Foden, B. Silva.
Náhradníci: Steffen, Carson – Rúben Dias, N. Aké, Zinčenko, Sterling, Grealish, Fernandinho, McAtee, R. Lavia, Delap, Edozie.
Trenér: J. Guardiola.

Rozhodčí: D. Siebert – J. Seidel, R. Foltyn (všichni GER).
Vzájemné zápasy

Zatím jediným vzájemným duelem těchto týmů bylo první utkání čtvrtfinále. Velmi vyrovnaný duel nakonec rozhodl až v 70. minutě zmíněný Kevin De Bruyne, díky kterému anglický celek zvítězil 1:0. Zdaleka však není nic rozhodnuto.

Bohatého anglického giganta netřeba příliš představovat. MC je jedním z velkých favoritů na celkový triumf, v osmifinále celkem snadno přešel přes portugalský Sporting, který na jeho hřišti deklasoval 5:0, poté už šetřil síly a doma uhrál s protivníkem bezgólovou remízu. Postup mezi nejlepší čtyři týmy má ve svých rukou, ale nebude to mít v žádném případě snadné.
MC vede tabulku Premier League s jednobodovým náskokem před Liverpoolem, mimo svůj trávník si z šestnácti utkání připsal dvanáct výher, tři remízy a jednou porážku, skóroval třicetkrát a pouhých osm branek inkasoval. Právě s městem spojeným s Beatles se střetl v generálce na odvetu a před svými fanoušky s ním hrál nerozhodně 2:2.
S jedenácti zásahy vede tabulku střelců mužstva Belgičan Kevin De Bruyne.
Atlético Madrid

Španělský tým si v osmifinálové sérii vyšlápl na jiný anglický tým z Manchesteru, a sice United, se kterým hrál doma nerozhodně 1:1 a poté na jeho hřišti vyhrál těsně 1:0. Jeho hráči si tak dokázali pohlídat nejnebezpečnější ofenzívní sílu soupeře Cristiana Ronalda. V dnešní odvetě nemají domácí špatnou výchozí pozici.
Co se týče Laligy, Atlético v ní drží čtvrté místo s 57 body, poslední zajišťující Ligu mistrů, ovšem náskok před pátým Betisem je jen jeden bod. Na svém hřišti zaznamenalo z patnácti utkání třiatřicet bodů díky deseti výhrám a třem remízám, vstřelili devětadvacet gólů a o patnáct méně inkasovalo. Generálka na odvetný duel mu moc nevyšla, když prohrál 0:1 na hřišti Mallorcy.
Nejlepšími střelci jsou s jedenácti zásahy dva hráči z jižní Americky, a sice Luis Suarez z Uruguaye a Angel Correa z Argentiny.
Dáme a pánové, vážení fotbaloví fanoušci. Prestižní Liga mistrů se posunula dál a čekají nás její odvetné zápasy čtvrtfinále. V tomto přenosu budeme sledovat španělsko-anglický souboj mezi Atléticem Madrid a Manchesterem City. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.