Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Inter Milán : Šachtar - 24. listopadu 2021   18:45

Inter Milán
62' Džeko  • 67' Džeko (Perišić)
2:0
(0:0)
Šachtar
Šachtar
Inter Milán
Handanovič (C) – Škriniar, Ranocchia, Bastoni – Darmian (79. D'Ambrosio), Barella (78. Arturo Vidal), Brozović, Çalhanoğlu (86. Sensi), Perišić (86. Dimarco) – Lautaro Martínez (68. Correa), Džeko.
Haţegan – Grigoriu, Gheorghe (všichni Rumunsko)
Stadio San Siro, Milán
Šachtar
Trubin – Dodô, Vitão, Marlon, Matvijenko – Tetê (81. Marlos), Stěpaněnko (C) (46. Antônio), Maycon – Pedrinho (73. Bondarenko), Solomon – Fernando (81. Mudryk).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:12.
Je dobojováno! Po nepovedeném prvním poločase si přece Inter vstřelil nějaký ten gól a připsal si všechny tři body za vítězství 2:0. O obě branky se v rozmezí šesti minut postaral Edin Džeko. Nejprve hostujícího brankáře překonal nohou a za šest minut hlavou. Šachtar tedy nedal tomuto soupeři už pět zápasů gól a pro letošní sezónu v pohárové Evropě končí.
90+4'
90+3'
Inter už dohrává tento zápas s míčem na kopačkách na polovině soupeře. Rozhodčí se dívá na hodinky, takže zřejmě za malou chvíli zápas ukončí.
90+2'
Federico Dimarco vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu, ale ta výhoda nebyla nijak využita. Šachtar si poradil a jejich šanci dokázal ubránit.
90+1'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby tohoto zápasu.
90'
Za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut v tomto utkání. Já osobně bych to tipoval na tři-čtyři minuty navíc určitě.
89'
Arťom Bondarenko zkusil přejít přes jednoho hráče, ale to mu nevyšlo podle představ. Míč skončil v zámezí, Šachtar bude vhazovat na polovině hřiště.
88'
Toto utkání se zřejmě už bude pouze dohrávat. Ani jeden tým se nemá k nějakému bezhlavému útočení. Inter si na 99% připíše tři body a Šachtar potvrdí jejich nepostup do jarní části této soutěže.
87'
Konec utkání už nám pomalu klepe na dveře a my jsme byli svědky další nepovedené akce ze strany ukrajinského týmu. Samir Handanovič se protáhne odkopem od branky.
86'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Federico Dimarco.
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Stefano Sensi.
Samir Handanovič si připsal jednoduchý zákrok na malém vápně. S míčem se na chvíli pomazlí a poté rozehraje na volného spoluhráče před sebou.
84'
Andrea Ranocchia vystihnul přihrávku soupeře, ale míč si příliš předkopnul. Kulatý nesmysl tedy zůstal v ukrajinské správě a Šachtar tedy může opět zaútočit.
83'
Šachtar se mohl dočkat vstřelené branky, ale Michajlo Mudryk orazítkoval míč. Míč se po odrazu prolétnul po brankové čáře a skončil v zámezí. To byla obrovská šance pro tohoto mladíka.
82'
Anatolij Trubin si nemohl s míčem hrát, tak jak je jeho zvykem a před dotírajícím útočníkem musel míč odkopnout do bezpečné vzdálenosti od branky.
81'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tetê, přichází Marlos.
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Fernando, přichází Michajlo Mudryk.
80'
Hosté se přece jenom pustí do útoku a zbytek utkání budou pouze na dva obránci, kteří pro případ potřeby zůstanou. Inter možná bude v tuto chvíli sázet jenom brejky.
79'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Matteo Darmian, přichází Danilo D'Ambrosio.
78'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Arturo Vidal.
77'
Milan Škriniar musí zachovat chladnou hlavu a nenechat se vyprovokovat. Po faulu na jeho osobu to už málem prasklo a mohlo být na hrací ploše zle.
76'
Arťom Bondarenko se chtěl v pokutovém území otočit, ale než se stihnul otočit, tak o míč přišel. Výborná práce italské defenzívy, která je dnes pevná jako kámen.
75'
Patnáct minut do konce tohoto utkání, Inter roli plní favorita a vede nad týmem z Ukrajiny rozdílem dvou branek. Dočkáme se ještě nějaké branky z jejich strany?
74'
Domácímu týmu to zřejmě stačí a nechává svého soupeře kombinovat na vlastní polovině. Inter si možná jenom dává menší odpočinek před závěrečným tlakem.
73'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Pedrinho, přichází Arťom Bondarenko.
72'
Rohový kop byl sice rozehrán poměrně přesně, ale zakončení už tak přesné nebylo. Šachtar přežil i tohle, a tak se může pustit do útoku.
71'
Joaquín Correa se poprvé dostal na balón, ale nic závratného to pro branku soupeře nebylo. Inter má ale další rohový kop, tentokrát z levé strany hřiště.
70'
Máme před sebou posledních dvacet minut základní hrací doby tohoto zápasu. Inter vede a je spokojený, na tahu je teď Šachtar, který musí dotahovat své manko.
68'
Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Joaquín Correa.
67'
Inter Milán právě vstřelil branku!
To co všichni očekávali, tak přišlo. Parádní centr z levé strany od Ivana Perišiče dopadnul na zadní tyči na hlavu EDINA DŽEKA, který se v těchto situacích jednoduše nemýlí. Inter vede o dvě branky a je blízko zisku třech bodů – 2:0. Asistence: Ivan Perišić.
66'
Domácí tým šel do útoku se třemi hráči, což vůbec nestačilo proti skvěle vracející se obraně. Inter ale aspoň slaví zisk autového vhazování.
65'
Jejich první branka jim dost pomohlo a teď je hřiště plné Interu. Nebál bych se napsat, že je jenom otázku času, kdy uvidíme další gól v síti hostujícího týmu z Ukrajiny.
62'
Domácí tým se konečně dočkal a jejich stadion málem spadnul. Výborná akce na jeden dotek na levé straně , centr Ivana Perišiće, který dokázala obrana Šachtaru odrazit před sebe. Jenže tam si nabíhal pohotový EDIN DŽEKO, který svou dělovku poslal do sítě. Sám se divím, že jeho střela neudělala v brance díru – 1:0. Bez asistence.
61'
Šachtar je opět na míči a kombinuje. Jenže Interu stačí vyšší napadání a míč je zase u nich. Poslední minuty jsou velmi nepřesné.
60'
Gólové sucho v těchto vzájemných zápasech už trvá neskutečných 330 minut. Snad se brzy dočkáme nějaké té šance, která by vedla k brance.
59'
Skvělé napadání ze strany Šachtaru, který vytlačuje domácí rozehrávku až k vlastnímu brankáři. Opravdu skvělá práce tohoto týmu.
58'
Domácí tým se nevzdává a bojuje, přece jenom je lepším týmem a více hrozí ze svých útočných akcích. U míče je teď Bastoni a hledá volného spoluhráče.
57'
Lautaro Martínez se konečně dočkal a vstřelil úvodní branku v tomto utkání. Jenže tomuto okamžiku předcházel útočný faul Edina Džeka. Úvodní branka domácího týmu tedy neplatí.
56'
Dodô si opět vyšlápnul na domácího Lautara, kterého dokonce v pokutovém územím poslal k zemi. Rozhodčí ani v tomto případě neodpískal pokutový kop. Sám sudí se nejde podívat ani na video.
55'
Lautaro si skvěle počkal na Doda, kterýho posléze poslal nedovoleným zákrokem na trávník. Hra je tedy přerušena a bude se vykopávat z místa prohřešku.
54'
Ve druhém poločase jsou to spíše hráči Šachtaru, kteří jsou více na míči. Jenže jejich kombinace stejně jako kombinace soupeře nikde nevede.
53'
Anatolij Trubin dnes při svých odkopem od branky dost riskuje a co druhý pokus to skončí těsně za jeho vápnem a ještě na kopačce soupeře. Tohle by se mohlo vymstít.
52'
Praporek je nahoře, akce Interu tedy končí odpískaným ofsajdem. Hostující obrana se skvěle vysunulu a nechala jednoho z útočníků v ofsajdové pasti.
50'
Rozehrávka přímého kopu trvala o něco déle než by bylo zdrávo. Inter ale nakonec rozehrál a ještě založit zajímavou šanci, která by mohla ohrozit branku soupeře.
49'
Žlutou kartu dostává Vitão (FK Šachtar Doněck).
48'
Ivan Perišić si už chystal míč na centr, který měl směřovat na Edina Džeka. Jenže Chorvat si míč předkopnul a z centru nic nebylo. Šachtar se dokázal ubránit.
47'
Šachtar vysunul své napadání a slaví zisk míče. Jenže represinkem na polovině hrací plochy se to snaží italský tým napravit. Zatím bez úspěchu.
46'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Marcos Antônio.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:49.
Máme za sebou úvodní poločas, který moc fotbalové krásy nepřinesl. O zajímavé šance rozhodně není nouze, ale stále k tomu chybí góly. Ty snad příjdou po změně stran, zatím tedy Inter hraje se Šachtarem bez branek.
45+3'
45+2'
Taras Stěpaněnko dal do souboje víc síly než by bylo zdrávo a fauloval. Rozhodčí nevytáhnul žlutou kartu, ale jenom mu krátce domluvil.
45+1'
Jsou nastaveny dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45'
Když nevíš co s míčem, tak vystřelil. Tím se asi inspiroval Alessandro Bastoni, který ale ohrozil fanoušky sedící v desáté řadě za hostující brankou.
44'
Milan Škriniar docela zaspal a snadno přišel o míč, který měl celou dobu pod kontrolou. Rozhodčí nechává hru pokračovat, faul se nepíská.
43'
Matteo Darmian se dožadoval autového vhazování, ale podle opakovaných záběrů to byl právě on, kdo se míče dotknul jako poslední. Takže autové vhazování pro Šachtar.
42'
Lautaro si vyměnil míč opět s Nicolóu Barellou, ale ani jejich následná akce nevedla k úspěšnému zakončení na hostující branku. V tomto dějství se asi branky nedočkáme.
40'
Hostující brankář se pokusí dochytat aspoň první poločas. Zápas opět může začít a na míči jsou v tuto chvíli hráči Šachtaru Doněck. Inter se zatáhnul na vlastní polovinu.
39'
Anatolij Trubin si zřejmě odnesl nějaký šrám z předchozího souboje s Lautarem. S ukrajinským brankářem to vůbec nevypadá dobře. Hra byla přerušena kvůli ošetřování.
38'
Lautaro by rád odpískání pokutového kopu po zákroku na jeho osobu, ale rozhodčí je jiného názoru. Hra pokračuje za nerozhodného stavu.
37'
Nádherná akce Interu! Nicoló Barella si skvěle zpracoval a ještě lépe vysunul Lautara, který si ale míč předkopnul a dal tak příležitost brankáři, aby vyběhnul a míč vyrazil.
36'
Hostující brankář přihrál pouze na kopačku Edina Džeka, který chtěl využít situace a překonat vyběhnutého brankáře. Domácí útočník ale branku vůbec netrefil, jenom v Miláně trochu přisvítil.
34'
Fernando se po rychlém přechodu do útoku dostal ke střele, kterou se snažil zakroutit na zadní tyč. Bohužel pro něj a celý tým, tak míč skončil vedle branky soupeře.
33'
Hráči Šachtaru by rádi zrychlili kombinaci, ale zatím je zlobí nepřesnosti. Toho se snaží využít Inter, ale zatím bez úspěchu.
32'
Manor Solomon chtěl tak moc k míči, že si k tomu pomohl nedovoleným zákrokem na Edina Džeka. Rozhodčí neváhal a odpískal proti brance Šachtaru Doněck.
31'
Ivan Perišić natáhnul k dalekonosné střela, která skončila pouze v prostoru, kde byl připravneý nachystaný brankář. Ten si připsal další úspěšný zákrok.
30'
Třicet minut dnešního utkání za námi! Inter je sice lepším týmem, ale stále se nedokázal v útočné části hřiště prosadit. Proto na San Siru hrajeme stále bez branek.
29'
Hakan Çalhanoğlu se postavil k exekuci přímého kopu, který ale poslal pouze přímo do rukavic hostujícího brankáře, který si s míčem na malý moment položil na zem.
28'
Od samotného začátku provází tento zápas báječná atmosféra. Inter by je mohl v následujících minutách odměnit nějakou svou brankou, která by je dostala do vedení.
27'
Edin Džeko opět v hlavní roli a tentokrát ale na druhé straně. Ivan Perišić ho našel krásným centrem, jenže jeho hlavička byla vytěsněna mimo prostor branky.
26'
Šachtar rozehrával dva rohové kopy za sebou. Ten první odvrátil do zámezí Edin Džeko a pro ten druhý si došel samotný domácí brankář, který si nejprve musel zakřičet.
25'
Konečně se na hřišti něco děje. Chyba v rozehrávce hostujícího týmu málem potrestal samotný Lautaro, ale do jeho střely se později vložili pohotoví obránci.
24'
Ivan Perišić poprvé v utkání překonal brankáře, ale jeho branka nebude platit. Matteo Darmian, který mu na jeho gól přihrával, tak byl v ofsajdu. Pokračujeme i nadále bez branek.
22'
Šance byla i na druhé straně. Nicoló Barella utekl svému obránci, výborně přihrával do prostoru. Lautaro ještě pouštěl míč na Džeka, který ale nadvakrát nedokázal prostřelit obranný val soupeře. Inter má aspoň roh.
21'
Fernando se ocitnul v první velké příležitosti v tomto utkání pro hosty z Doněcku. Jenže tento hráč nechal vyniknout domácího brankáře. Navíc pokud by to byl gól, tak by neplatil kvůli ofsajdu.
20'
Tohle bylo od Hakana Çalhanoğla zbytečné. Domácí hráč může být rád, že za své počínání uprostřed hřiště neobdržel žlutou kartu. Jeho zákrok potom přímo volal.
19'
Vitão měl na malý moment nějaké zdravotní komplikace, ale zřejmě to bylo nějaká chvilková slabost, jelikož po chvilce se tento hráč opět zapojuje do zápasu.
18'
Čtyři hostující hráči napadali rozehrávku domácího týmu od branky, ale ani to nestačilo. Inter se skvěle prokombinoval do šance a ohrozil branku soupeře.
17'
Šachtar rozehrával rohový kop z pravé strany a donutil Samira Handanoviče k zákroku. Slovinský brankář musel na malém vápnu vyrazit míč do bezpečí.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání, kde domácí Inter hraje se Šachtarem bez branek. Uvidíme, co nám nabídnou další minuty tohoto zápasu.
14'
Ivan Perišić se prezentoval svou typickou akcí na levé straně, ale jeho střela byla hned v zárodku zablokována. Hostující brankář tedy nemusel řešit nic zásadního.
13'
Z ojedinělé šance hostujícího týmu nebylo nic překvapivého. Inter se dokázal ubránit a ještě k tomu získal míč pod svou kontrolu. Stav se ani v tento moment nebude měnit.
12'
Nicoló Barella se dostal do obrovské příležitosti jako slepý k houslím, ale stejně nedokázal hostující branku trefit. Míč skončil těsně nad břevnem branky, kterou dnes hájí Anatolij Trubin.
11'
Na tahu jsou teď hosté, kteří dostávají místo pro přihrávky úplně zadarmo. Tohle by se mohlo v průběhu utkání vymstít. Inter ale zkušeně napadá a snaží se o zisk míče.
10'
Hráči Šachtaru se osvobodili pouze za cenu odkopu na polovinu soupeře. Co nevidět se tak na jejich branku bude řítit další italský útok z dílny Interu.
9'
Už na samotném začátku utkání začínají hosté z Ukrajiny tahat sekundu po sekundě. To se nelíbí domácím fanouškům, kteří to dávají jasně najevo.
8'
Zajímavá narážečka Lautara Martíneze a Edina Džeka. Druhý jmenovaný to poté zkusil střelou z první, ale ani tato střela nebyla jedna z těch přesný.
7'
Nicoló Barella viděl otevřenou cestu, a tak toho využil. Jeho finální střela šajtlí byla ale z těch nepřesných. Míč skončil v zámezí, od branky bude odkopávat hostující brankář.
6'
Tak pozor, i hosté umí kombinovat. Jenže Šachtar to má velmi těžké, jelikož napadání jejich soupeře dost kouše. Inter zatím předvádí kvalitní práci dozadu i dopředu.
5'
Zatím je to milánský klub, který drží více míč na svých kopačkách a kombinuje. Hosté z Ukrajiny se jenom pohybují bez míče a snaží se o napadání.
4'
Andrea Ranocchia vyslal křiznou diagonálu na pravou stranu, kde si chtěl naběhnout Matteo Darmian. Bohužel druhý jmenovaný nestihnul míč na hrací ploše.
3'
Marcelo Brozović se dostal k odraženému míči, ale hostujícího brankáře nedokázal ohrozit. Jeho projektil spíše ohrozil fanoušky sedící za ukrajinskou brankou.
2'
Tak nebylo to nic závratného. Na druhé straně to byl právě Inter, který dokázal vytěžit z minima meximum a získal svůj první rohový kop v tomto utkání.
1'
O úvodní výkop utkání se postarali hostující hráči, kterým bude patřit úvodní akce. Uvidíme, co z ní tento ukrajinský klub dokáže využít.
1'

Inter Milán: Handanovič (C) – Škriniar, Ranocchia, Bastoni – Darmian, Barella, Brozović, Çalhanoğlu, Perišić – Lautaro Martínez, Džeko.
Náhradníci: Cordaz, I. Radu – Dumfries, Gagliardini, Kolarov, Vecino, Sensi, Correa, Arturo Vidal, Dimarco, D'Ambrosio.
Trenér: Simone Inzaghi

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodô, Vitão, Marlon, Matvijenko – Tetê, Stěpaněnko (C), Maycon – Pedrinho, Solomon – Fernando.
Náhradníci: O. Ševčenko, Pjatov – Kryvcov, Antônio, Marlos, Bondarenko, Mudryk, Konoplja, Kornijenko, Sikan, Konopljanka, Bondar.
Trenér: Roberto De Zerbi

Rozhodčí: Haţegan – Grigoriu, Gheorghe (všichni Rumunsko).
FK Šachtar Doněck
Naopak hosté z Ukrajiny to ve skupině vůbec lehké a fanoušci se asi ani nemůžou divit. Zvlášť po dvou zápasech s madridským Realem, který je dokázal dvakrát porazit. Proto je Šachatr prozatím na posledním místě. Na postup do jarní části LM to už není, ale pořád tady je šance na postup do EL. Ovšem musí vyhrát všechny zápasy a doufat v porážky Tiraspolu.

Inter Milán
Italský tým se dnes může potencionálně kvalifikovat do jarní části soutěže, ale musí dnes jednoznačně porazit výběr Šachtaru. Inter vstoupil do letošní edice LM porážkou proti Realu, ale v dalších třech zápasech už tento neprohrál a má na svém kontě sedm bodů.

21. listopadu 2021 | Inter – Neapol 3:2
7. listopadu 2021 | AC Milán – Inter 1:1
3. listopadu 2021 | Tiraspol – Inter 1:3
31. října 2021 | Inter – Udinese 2:0
27. října 2021 | Empoli – Inter 0:2
Hezký středeční večer, Liga mistrů má na programu své další zápasy ve skupinách a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenose se podíváme do skupiny D, kde se utká Inter Milán se Šachtarem Doněck. Tímto utkáním vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.