Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Šachtar - 3. listopadu 2021   18:45

Real
14' Benzema (Vinícius Júnior) • 61' Benzema (Vinícius Júnior)
2:1
(1:1)
Šachtar
Šachtar
39' Fernando  (Patrick)
Real
Courtois – Carvajal (66. Nacho Fernández), Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – L. Vázquez, Benzema (C) (79. Jović), Vinícius Júnior.
Šachtar
Trubin – Dodô, Marlon, Matvijenko, Ismaily – Stěpaněnko (C) (80. Sudakov) – Tetê (80. Marlos), Maycon, Patrick (80. Antônio), Mudryk (71. Solomon) – Fernando (86. Dentinho).

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:12.
Je konec! Real Madrid nakonec poráží Šachtar Doněck 2:1 a přibližuje se k postupu do jarní fáze Ligy mistrů. Real se do vedení dostal hned v úvodu utkání brankou Karima Benzemy, jenže další velkou šanci nevyužil Luka Modrič. Šachtar postupně srovnal obraz hry a dočkal se odměny. Ve 39. minutě totiž obstaral vyrovnání Fernando. Po změně stran se hrálo mnohen opatrněji. V 61. minutě ale přidal druhý zásah Karim Benzema. Šachtar přesto mohl vyrovnat, ale Courtois výborně zasáhl.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Dentinho (FK Šachtar Doněck).
90+2'
Dodo dostal přihrávku na pravou stranu, odkud vyslal přízemní centr na hranici velkého vápna, ale tam se k míči nedostal nikdo v oranžovém.
90+1'
Hosté mohli vyrovnat! Sudakov střílel z hranice velkého vápna a Courtois musel vytáhnout vynikající zákrok, kterým míč vyrazil!
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Toni Kroos využil volný prostor v blízkosti velkého vápna, navedl si míč na střelu, ale jeho technický pokus hostující brankář bez problémů zneškodnil.
89'
Luka Modrič na polovině hřiště hlavou přizvedl míč na volného Mendyho. Real Madrid v závěru drží míč na svých kopačkách a sbírá cenné sekundy.
88'
Maycon hledal průnikovou přihrávkou rozběhnutého Sudakova, kterého bez problémů uhlídal pozičně skvěle hrající Éder Militao.
87'
Thibaut Courtois dlouho otálel s rozehrávkou z vlastní šestnáctky. Nákop belgického brankáře následně proskákal až do zámezí.
86'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Fernando, přichází Dentinho.
85'
Luka Modrič zahrával rohový kop. Centrovaný míč si ve vápně našel Eder Militao, ale hostující brankář jeho nedůraznou hlavičku hravě lapil.
84'
Vinícius se po levé straně dostal na hranici velkého vápna, ale nedokázal se individuálně prosadit kolem Antonia. Šachtar stále dýchá.
83'
Toni Kroos přenesl hru na levou stranu, kde byl Vinícius Júnior, který chtěl vyslat do úniku Mendyho, ale jeden ze soupeřů míč srazil do autu.
82'
Marlon poslal přihrávku na pravou stranu, odkud přišel centr do pokutového území, jenže Ismaily hlavou poslal míč vysoko nad břevno.
81'
Nacho Fernández uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Odražený míč pro sebe uzmul Luka Modrič, který s rozehrávkou spěchat nebude.
80'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Marcos Antônio.
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tetê, přichází Marlos.
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Georgij Sudakov.
79'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Luka Jović.
79'
Právě Benzema se znovu dostal do zakončení, jenže jeho rána pravačkou skončila kousek nad břevnem hostujícího Šachtaru.
78'
Vinícius Júnior udržel míč ve hře na levé straně, kde se zbavil obránce a hledal Benzemu. Autor dvou branek u brankové čáry neustál souboj.
77'
Tete dostal přihrávku na hranici velkého vápna, levačkou sklepl míč na křídlo, jenže nikdo v oranžovém už se k odcentrování nedostal.
76'
Taras Stěpaněnko si navedl míč do blízkosti velkého vápna a vypálil levačkou. Jeho prudká rána jen o kousek minula horní tyč!
75'
Do rozehrávky Realu Madrid se musel zapojit také brankář Thibaut Courtois. Belgický gólman bez problémů přenesl hru na Luku Modriče.
74'
Toni Kroos poslal přihrávku na levou stranu, kam si naběhl Mendy, jenže jeho centr levačkou skončil na hlavě hostujícího obránce.
73'
Vinícius Júnior se hnal za přihrávkou do pokutového území, jenže pod tlakem už z ostrého úhlu brankáře hostujícího celku nedokázal ohrozit.
72'
David Alaba diriguje rozehrávku na polovině hřiště. Na jeho nákop si naběhl Vinícius Júnior, ale brazilský hráč se kolem Doda neprosmýkl.
71'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Michajlo Mudryk, přichází Manor Solomon.
71'
Maycon se pustil do hlavičkového souboje na hranici velkého vápna, ale podle rozhodčího se dopustil nedovoleného zákroku.
70'
Do konce utkání zbývá dvacet minut a domácí Real zatím drží těsné vedení. Na polovinu Šachtaru byl faulován Modrič, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
69'
Šachtar se znovu pokusil zaútočit po levé straně, ale dosud skvěle hrající Mudryk pro změnu pokazil lehkou přihrávku na střed.
68'
Modrič se otočil na polovině hřiště a prudkou přihrávkou zkomplikoval život Alabovi. Rakouský stoper ale zvládl těžké zpracování i rozehrávku.
67'
Toni Kroos prošel s míčem u nohy na polovinu soupeře, roztáhl hru na levé křídlo, jenže obrana Šachtaru Doněck se dokázala rychle srovnat do bloku.
66'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Dani Carvajal, přichází Nacho Fernández.
66'
Karim Benzema se dostal do pokutového území, kde si míč přehodil na pravačku a zakončil. Jeho ránu ale zablokoval pozorný Marlon.
65'
Real se po vstřelení druhé branky znovu trošičku uklidnil a bez problémů kombinuje na polovině Šachtaru. Hráči v bílém jsou zatím v kombinaci jistí.
64'
Ukrajinský celek kombinuje kolem pokutového území soupeře. Hráči v oranžovém ale nemají moc prostoru a jejich kombinace je navíc nepřesná.
63'
Žlutou kartu dostává Casemiro (Real Madrid CF).
61'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí celek se znovu dostává do vedení! Fotbalisté Realu Madrid předvedli krásnou kombinaci, na jejímž konci dostal přihrávku osamocený KARIM BENZEMA, který střelou placírkou přidal svou druhou branku v utkání!
60'
Je za námi hodina hry a Šachtar Doněck stále drží na půdě Realu Madrid remízový výsledek. Domácí se navíc po změně stran nedostávají do šancí.
59'
Domácím příznivcům se vůbec nelíbí výkon jejich oblíbenců, což dávají najevo pískotem. Hráči Realu Madrid jsou hodně statičtí.
58'
Šachtar se prakticky v plném počtu usadil na polovině Realu, ale domácí získali míč a hnali se do protiútoku. Vinícius Júnior akci zhatil nepovedeným zpracováním.
57'
Dodô dostal přihrávku na pravou stranu a chtěl zakončit z hranice velkého vápna. Jeho projektil zablokoval hned první obránce Realu Madrid.
56'
Mudryk se hnal za nákopem na levou stranu, jenže v pádu míč neudržel ve hře. Šachtar i po změně stran pokračuje v sympatickém výkonu.
55'
Modrič patičkou uvolnil Karima Benzemu, který mu chtěl rychle vrátit míč, jenže trefil dobře postaveného obránce v dresu Šachtaru Doněck.
54'
Vinícius Júnior si dal pozor na míč na levé straně, poradil si se zpracováním a přenesl hru na pravé křídlo. Real ale hraje poněkud staticky.
53'
Aktivní Vinícius Júnior se z levé strany hnal do šestnáctky, poslal přihrávku na malé vápno, ale obětaví zadáci Šachtaru znovu zakročili.
52'
Lucas Vázquez nasadil přihrávkou na malé vápno jednomu ze soupeřů jesličky. Za míčem se ještě hnal Casemiro, ale tomu k zakončení krok scházel.
51'
Domácí fotbalisté se snaží napadat rozehrávku soupeře, ale obránci Šachtaru Doněck zatím nepouští domácí hvězdy do zakončení.
50'
Mendy prošel do blízkosti velkého vápna, chtěl předat míč Benzemovi, jenže francouzský kanonýr Realu Madrid se do zakončení nedostal.
49'
Toni Kroos dostal přihrávku na polovinu hřiště, kde se skvěle otočil kolem Maicona a hráč hostujícího celku německého záložníka fauloval.
48'
Toni Kroos dostal přihrávku na levou stranu, otočil se s míčem a přenesl hru na pravou stranu. Jeho pobídku si defenziva Šachtaru s přehledem pohlídala.
47'
Tetê po pravé straně prošel na hranici velkého vápna, odkud následně zakončil Mudryk, ale přízemní dělovkou trefil jen prvního soupeře.
46'
Real Madrid obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Militao nakopl míč na levé křídlo, ale balón propadl do zámezí.
46'
První poločas končí! Úvodní pětačtyřicetiminutovka přinesla zajímavou podívanou. Real se do vedení dostal hned v úvodu utkání brankou Karima Benzemy, jenže další velkou šanci nevyužil Luka Modrič. Šachtar postupně srovnal obraz hry a dočkal se odměny. Ve 39. minutě totiž obstaral vyrovnání Fernando.
45'
45'
David Alaba uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a sklepl míč do prostoru, kde byli fotbalisté v bílých dresech. Real je v závěru první půle aktivnější.
44'
Real zahrával další standardní situaci. Na přetažený centr si chtěl naskočit Casemiro, ale podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.
43'
Real Madrid zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho exekuce se ujal Karim Benzema, jenže technickou střelou trefil zeď.
42'
Vinícius Júnior se na hranici velkého vápna tlačil do zakončení, jenže v klíčovou chvíli si míč předkopl daleko před sebe a už nezakončil.
41'
Domácím fanouškům se průběh duelu nyní vůbec nezamlouvá a svou nevoli dávají najevo hlasitým pískotem. Domácí budou muset zařadit vyšší rychlost.
39'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Hostující celek udeřil jako blesk z čistého nebe! Alan Patrick si na hranici velkého vápna naběhl na nákop, který sklepl hrudí do vápna a FERNANDO překonal Courtoise!
39'
Žlutou kartu dostává Ferland Mendy (Real Madrid CF).
39'
Real už znovu hraje s míčem na kopačkách a uklidňuje rozehrávku na vlastní polovině. Španělský celek se během prvního poločasu nikam nežene.
38'
Mudryk znovu operoval s míčem na levé straně, ale stáhl se k němu Vázquez, který si do souboje dal tělo a odstavil soupeře od balónu.
37'
Courtois nepovedeným nákopem odevzdal míč hráčům Šachtaru, jenže hosté byli situací překvapení a raději rozehráli do zadních řad.
36'
Toni Kroos skluzem trefil rozběhnutího soupeře a může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutu kartu. Sudí vše vyřešil důraznou domluvou.
35'
Casemiro dostal přihrávku na střed, jenže pobídkou na levou stranu nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Šachtar pokračuje v napadání.
34'
Domácí zadáci si musí dát pozor na rychlé kombinace Šachtaru kolem pokutového území. Militao tentokrát míč raději nakopl vpřed.
33'
Mohlo být vyrovnáno! Na hranici ofsajdu se k přihrávce dostal Fernando, jehož ránu levačkou kontroloval Courtois jen pohledem.
33'
Mudryk je v dnešním duelu hodně aktivní. Tentokrát sice obešel prvního soupeře, ale další obránce v dresu Realu Madrid jej dokázal čistě zastavit.
32'
Luka Modrič mohl postupovat vpřed, ale chorvatský záložník raději zapojil do rozehrávky spoluhráče z defenzivy.
31'
Maycon přenesl hru na levou stranu, kde byl Mudryk, jenže krajní záložník Šachtaru nedokázal obejít dobře postaveného Daniho Carvajala.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačný duel. Real svého soupeře nepouští prakticky k ničemu.
29'
Fernando se snaží napadat rozehrávku Realu Madrid, jenže fotbalisté Šachtaru zatím nejsou zrovna důrazní. Real tak kombinuje s velkým přehledem.
28'
Courtois se musel znovu zapojit do rozehrávky Realu Madrid. Nákop belgického brankáře tentokrát neoslovil nikoho v bílém dresu.
27'
Militao na hranici velkého vápna zastavil přihrávku směřující na Fernanda a na poslední chvíli obral ukrajinský celek o obrovskou šanci.
26'
Mendy udržel na levé straně ve hře těžkou přihrávku a zapojil do rozehrávky i stopery Realu Madrid. Španělský celek má duel pevně v rukou.
25'
Lucas Vázquez dostal prostor na pravé straně, odkud odcentroval do šestnáctky, jenže k jeho pobídce se nikdo v bílém dresu nedostal.
24'
Tete se znovu tlačil do pokutového území, jenže tentokrát se s ním stačil stáhnout Casemiro, který centr z pravé strany zablokoval do bezpečí.
23'
Thibaut Courtois si dal pozor na napadajícího soupeře a bez váhání přenesl hru na pravou stranu. Zadáci Realu nikam nespěchají.
22'
Ukrajinský celek předvedl další výpad po levém křídle, jenže akci Šachtaru tentokrát zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.
21'
Éder Militao se jako stoper vydal na výlet na polovinu soupeře, jenže proti stoperům Šachtaru byl sám bez podpory a k míči se vůbec nedostal.
20'
Vinícius Júnior získal míč na vlastní polovině a ihned nabral na levé straně rychlost. Mladý křídelník Realu Madrid ale musel celou akci zbrzdit.
19'
Tetê se po rychlém přechodu do ofenzivy dostal do pokutového území a předložil míč před branku, kde míč zalepil do rukavic Thibaut Courtois.
18'
Další obrovská šance Realu Madrid! Do zakončení se znovu dostal Luka Modrič, ale Trubin proti chorvatskému záložníkovi vytáhl druhý fantastický zákrok!
17'
Šachtar znovu kombinuje na polovině Realu Madrid, jenže hráči v oranžovém jsou hodně statičtí a nedaří se jim otevírat skulinky v domácí defenzivě.
16'
Šachtar se ihned vydal do útoku se snahou o bleskovou odpověď. Domácí fotbalisté ale rozběhnutého Mudryka nenechali odcentrovat.
14'
Real Madrid se dostává do vedení! Domácí fotbalisté napadali rozehrávku soupeře. Dotírající Vinícius Júnior obral o míč váhajícího obránce, předložil míč před branku a KARIM BENZEMA už měl snadnou práci!
14'
Mendy je zatím hodně aktivní na levé straně hrací plochy. Krajní obránce Realu Madrid tentokrát nedokázal procedit přihrávku za obranu soupeře.
13'
David Alaba vystoupil na polovině Šachtaru a dostal se až do zakončení. Jeho rána ale skončila vysoko na tribuně za brankou!
12'
Carvajal kombinoval na pravé straně s Vázquezem, jenže domácí teď hrají daleko od pokutového území. V úvodu ale sledujeme rychlý fotbal.
11'
První obrovská šance i pro celek z Ukrajiny! Po nedůrazu domácí defenzivy zakončoval Alan Patrick, jehož rána skončila na brankové konstrukci!
10'
Dodo dostal přihrávku na levou stranu a potáhl míč na polovinu soupeře. Jeho následný nákop ale skončil u obránců Realu Madrid.
9'
Dani Carvajal se po pravé straně hnal do pokutového území, ale jeden ze soupeřů jeho průnik dobře zakřižoval a stačil míč odehrát mimo horké území.
8'
Real zahrával rohový kop. Modrič poslal krásný centr na malé vápno, kde skákal David Alaba, ale v těžké pozice neprocedil míč mezi tři tyče.
7'
David Alaba si dal pozor na přihrávku za obranu Realu Madrid a před napadajícím Mayconem odehrál míč do bezpečí. Real opět může zaútočit.
6'
První obrovská šance Realu Madrid! Do vápna se po krásné kombinaci dostal Luka Modrič, ale hostující brankář jeho ránu vyrazil na roh!
6'
David Alaba prošel do blízkosti velkého vápna, poslal přihrávku na Modriče, jenže ten byl důrazně bráněn. Šachtar se ubránil.
5'
Dani Carvajal vhazoval na pravé straně hrací plochy. Defenziva Šachtaru stojí v pevném bloku a nedává domácím fotbalistům moc prostoru.
4'
Casemiro si pokryl míč na vlastní polovině a napadající soupeř jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Španělský celek bude rozehrávat.
3'
Do prvního zakončení Realu Madrid se dostal Luka Modrić, který střílel pravačkou, ale jeho přízemní pokus zablokoval první obránce.
2'
Zadáci hostujícího celku kombinují s míčem na kopačkách na vlastní polovině a zatím se nikam neženou. Domácí Real zatím rozehrávku neatakuje.
1'
Hostující celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Ukrajinský celek dosud v Lize mistrů nevstřelil ani gól, což dnes bude chtít napravit.
1'
Oba týmy už nastupují na trávník. Real bude hrát v tradičních bílých dresech, zatímco Šachtar oblékne oranžovočernou sadu.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – L. Vázquez, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Fuidias, Lunin – Asensio, Blanco, Camavinga, Nacho Fernández, Gutiérrez, E. Hazard, Isco, Jović, J. Vallejo, Marcelo.

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodô, Marlon, Matvijenko, Ismaily – Stěpaněnko (C) – Tetê, Maycon, Patrick, Mudryk – Fernando.
Náhradníci: Pjatov – Antônio, Bondarenko, Dentinho, Konopljanka, Kornijenko, Kryvcov, Marlos, Sudakov, Sikan, Solomon, Vitão..
Real Madrid CF

Domácí Real Madrid je na tom mnohem lépe. Celek ze španělské metropole získal ve třech duelech šest bodů a patří bodů a patří mu druhá pozice za vedoucím Šerifem Tiraspol. Právě za celkem z Moldávie patří Realu druhá pozice v ligové tabulce. Naposledy přehrál Šachtar 5:0. V domácí lize pak Real přehrál o víkendu 2:1 Elche a dostal se na druhé místo o bod za vedoucí Real Sociedad.
FK Šachtor Doněck

Hostující celek z Ukrajiny odehrál v letošním ročníku Ligy mistrů tři duely a vybojoval v nich jediný bod. S tímto ziskem patří Šachtaru poslední čtvrtá pozice skupiny D. Ukrajinský celek svým soupeřům navíc nedal ani jeden gól a inkasoval jich hned sedm. V posledním kole navíc Šachtar schytal od Realu výprask 0:5. V domácí lize mu patří druhá pozice tři body za Dynamem Kyjev. Naposledy přehrál 4:1 celek Desna.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Šachtarem Doněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.