Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Lipsko - 11. října 2022   21:00

Celtic
Celtic
0:2
(0:0)
Lipsko
75' Werner  (And. Silva) • 84' Forsberg  (Werner)
Celtic
Hart – Juranović, Carter-Vickers (C), Jenz, G. Taylor – O'Riley, Hatate (66. Mooy) – Abada (42. Forrest), Hakšabanović (66. Turnbull), Maeda (80. Bernabei) – Furuhaši (66. Giakoumakis).
Bain, Siegrist – McCarthy, Abildgaard, S. Robertson, Ralston, Welsh.
Meler – Eyisoy, Komurcuoglu (TUR)
Celtic Park, Glasgow
57 565 diváků
Lipsko
Blaswich – Simakan (76. Henrichs), Orbán (C), Gvardiol, Raum – Haidara (83. Diallo), Schlager – Szoboszlai (76. Forsberg), Nkunku (88. Novoa), Werner – And. Silva (76. Poulsen).
Nickisch – Ba, Kampl.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:4.
Fotbalisté Lipska vítězí v Celtic Parku 2:0 a zůstávají tak ve hře o postup do jarní části Ligy mistrů. To Hoops si na jaře pravděpodobně nezahrají ani Evropskou ligu.

Domácí dnes potřebovali bodovat a nejlépe zvítězit. Vyloženě špatný výkon nepodali, vždyť si vytvořili dost šancí na vstřelení gólu. V první půli měli výbornou pasáž mezi 25. až 30. minutou. Mrzet bude zejména situace, kdy O'Riley trefil tyč a dorážející Taylor pro změnu břevno. Hosté poprvé výrazněji zahrozili až krátce před přestávkou, kdy musel brankář Hart vykopávat nebezpečnou střelu Nkunkua. Zkušený anglický gólman pak po změně stran vychytal také kapitána RB Orbána. Rozhodovat tak musela až závěrečná čtvrthodina utkání. V 75. minutě využil Timo Werner nabídku Andrého Silvy a přesnou hlavičkou otevřel skóre. Poté nedokázal vyrovnat po výborném centru Forresta střídající Giakoumakis a definitivní rozlousknutí tajenky tak přišlo v 84. minutě. Werner si počkal na náběh Emila Forsberga a ten střelou zblízka do šibenice potvrdil tříbodový zisk RossenBallSportu.
90+3'
90+3'
Napadající Turnbull fauloval Orbána. Hosté mohou dohrát utkání s míčem v držení.
90+1'
Domácím už tečou nervy. Josip Juranović dostal žlutou kartu za protesty.
90'
Giakoumakis těsně nedosáhl na Forrestovu kolmici. Míč končí až u hostujícího brankáře Janise Blaswiche.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Hugo Novoa.
86'
Domácí se ještě nevzdávají! Po velkém závaru, kdy se míč marně snažili protlačit na bránu Giakoumakis a Mooy, se balón odrazil k Davidu Turnbullovi. Ten zpoza šestnáctky mířil těsně nad.
84'
Lipsko právě vstřelilo branku!
A je zřejmě hotovo! Abdou Diallo našel krásným pasem na levém křídle operujícího Tima Wernera. Ten si v pokutovém území počkal na náběh EMILA FORSBERGA, pak mu balón naservíroval a švédský reprezentant zblízka nekompromisně zamířil do levé šibenice z pohledu bezmocného brankáře Harta – 0:2.
83'
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Abdou Diallo.
83'
Celtic dostal Lipsko pod velký tlak. Hraje se u pokutového území hostujícího týmu.
81'
Krásný ťukes domácích! Forrest uvolnil Aarona Mooye, který vběhl do šestnáctky z pravé strany. Už mohl střílet, ještě ale hledal Giakoumakise, kterého stačil pokrýt jeden z obránců.
80'
Střídání v týmu Celtic FC:
ze hřiště odchází Dajzen Maeda, přichází Alexandro Bernabei.
79'
Výborný centr Jamese Forresta z pravé strany. Na zadní tyči míč zasáhl Giorgos Giakoumakis, ale nedokázal ho usměrnit do brány! Za ním ještě nabíhal Maeda, který by byl možná ve výhodnější pozici...
78'
Domácí odpovídají na inkasovaný gól tlakem. Defenziva Lipska musela odvracet několik centrů. O'Rileyho střelu do středu brány vyboxoval Blaswich.
76'
ze hřiště odchází André Silva, přichází Yussuf Poulsen,
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Emil Forsberg,
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Benjamin Henrichs.
75'
Hosté jdou čtvrthodinu před koncem do vedení! David Raum našel od levé postranní čáry Andrého Silvu. Ten si míč pustil k brankové čáře a přesným centrem našel TIMA WERNERA, na jehož dobře umístěnou hlavičku Hart nedosáhl.
74'
Rozhodčí se ani nebyl podívat na monitor. Od kolegů u videa dostal zprávu, že to na penaltu nebylo.
73'
Joe Hart vyběhl proti Christopherovi Nkunkuovi a vypíchl mu míč přímo z kopačky. Nkunku následně přepadl přes jeho ruce a hosté se domáhali penalty. Situaci řeší VAR!
72'
Na druhé straně domácí rychle přenesly hru do finální třetiny hřiště. Z pravé strany ostře centroval James Forrest, ovšem Blaswich boxuje do bezpečí.
71'
Ze střední vzdálenosti vypálil Christopher Nkunku. Přízemní střelu chytá Hart.
70'
Velkou šanci měl hostující Mohamed Simakan. Ten se prosadil přes Taylora, ovšem z blízka přestřelil!
68'
Dajzen Maeda se prezentoval nepovedeným centrem z levé strany. Míč poslal za bránu soupeře.
67'
Domácí trenér poslal na hřiště čerstvé síly. Sáhl hned po trojitém střídání. Uvidíme, jak noví hráči hru oživí.
66'
ze hřiště odchází Kjogo Furuhaši, přichází Giorgos Giakoumakis,
ze hřiště odchází Reo Hatate, přichází Aaron Mooy,
ze hřiště odchází Sead Hakšabanović, přichází David Turnbull.
65'
Willi Orbán si pomohl rukama v souboji s Furuhašim. Domácí fotbalista se ještě marně domáhal udělení žluté karty pro kapitána Lipska.
64'
André Silva předal míč na střed Xaverovi Schlagerovi. Ten se snažil ještě o prostrkávačku za obranu, ovšem tam balón neprošel.
63'
Matt O'Riley bojoval o míč na pravé straně hřiště. Vhazovat budou nakonec hosté.
63'
Maeda se pokusil z první vysunout Grega Taylora, toho si však pohlídal pravý obránce RB Simakan.
62'
Nyní ale zahrozili hosté. Ránu Tima Wernera zpoza šestnáctky zablokoval bránící hráč. V opačném případě by měl Joe Hart asi velké starosti.
61'
Domácí potřebují bodovat, nejlépe vyhrát, aby si udrželi naději na pokračování v evropských pohárech i na jaře. Aktivní jsou, nějaké příležitosti rozhodně měli.
60'
Dominik Szoboszlai měl míč v dobré pozici na pravé straně šestnáctky, ale podklouzl. Hra se otočila na druhou stranu. Prudký centr Jamese Forresta z pravého křídla brankář Blaswich pěstí nezasáhl, na zadní tyči však nikdo z fotbalistů Celticu nebyl.
59'
Hra má dobré tempo. Přelévá se ze strany na stranu.
57'
Willi Orbán si dobře pokryl míč tělem a nechal se faulovat napadajícím Maedou. Rozehra pro hosty.
56'
Szoboszlai nafackoval v hlavičkovém souboji Gregovi Taylorovi. To bylo poměrně nebezpečné, za žlutou kartu by se asi nemohl nikdo divit. Turecký sudí ji ale nevytáhl.
56'
Taylor nalevo sklepával míč do lajny Maedovi. Ten těžký míč neudržel na hrací ploše.
54'
Hakšabanović nahrál zprava Forrestovi. Ten balón předával pod sebe Furuhašimu, jehož střela byla zablokována. Ale rozhodně nadějná akce domácích fotbalistů.
53'
Fanoušci Celticu zpívají chorály a utkání si užívají. Celtic nebyl v Lize mistrů 5 let, takže pro příznivce klubu je každý domácí zápas velkým svátkem.
52'
Kjogo Furuhaši fauloval při napadání Williho Orbána. Hosté rozehrávají z vlastní poloviny.
51'
Centr Hakšabanoviće od rohového praporku lízal Carter-Vickers. Míč prodloužil do míst, kde nebyli spoluhráči.
50'
Nástřel Furuhašiho srazila hostující obrana do zámezí. Roh pro Bhoys.
49'
Domácí roh ubránili, ale o chvíli později se dostal do šance Willi Orbán, který jako stoper ještě zůstal v šestnáctce. Maďarský reprezentant postupoval zprava sám na bránu, ale Hart rychle vyběhl a střelu mezi nohy dokázal pokrýt!
48'
André Silva posílal z pravé strany míč před domácí bránu. Defenziva Celticu balón vrátila k němu a další pokus Portugalce dostat hrací předmět do ohně pak bílozelení odvrátili na roh.
46'
Ani jeden z trenérů o přestávce neměnil sestavu. Jedinou změnou tak zůstává vynucené střídání domácího Abady, který se na konci prvního dějství zranil a na trávník musel James Forrest.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 38 % : 62 %
Střely na bránu – 1:1
Střely mimo – 5:1
Rohové kopy – 3:2
První poločas souboje Celticu a Lipska gól nepřinesl. Více šancí si vytvořili domácí, kteří měli výbornou pasáž zhruba mezi 25. až 30. minutou. Hosty během chvíle dvakrát zachránila branková konstrukce, když přízemní střela O'Rileyho skončila na tyči a dorážka Taylora pro změnu na břevně. Poté hlavičkoval z velmi dobré pozice těsně nad Furuhaši. Německý tým pořádně zahrozil až těsně před přestávkou. Nepříjemnou střelu Nkunkua však vykopl pravou nohou brankář Hart.
45+2'
45+1'
První půle bude nastavena o dvě minuty. Po rohovém kopu hlavičkoval nad Willi Orbán.
45'
Největší šanci hostí si vytvořil Christopher Nkunku! Ten si v pokutovém území jednoho z bránících hráčů položil a mezi nohama druhého po zemi vystřelil. Výborný zákrok předvedl Joe Hart, který balón vykopl pravou nohou na roh.
45'
Další nepřesný centr Davida Rauma. Prudký míč prolétl prostorem, kde se nikdo z fotbalistů nenacházel.
44'
Momentálně mají míč na kopačkách hráči z Lipska. Blížíme se k závěru první půle, ale ještě musíme počítat s nějakým nastavením.
42'
Liela Abadu nahrazuje zkušený James Forrest. Odchovanec Celticu a oblíbenec fanoušků.
41'
Abada si po několika rychlých krocích sedá na trávník a dává najevo, že to nepůjde. Celtic musí střídat.
40'
Abada odchází za postranní čáru, odkud by se měl brzy vrátit na hřiště.
39'
Na hrací ploše zůstal ležet domácí Liel Abada, který doplatil na srážku s Raumem. Rozhodčí raději přerušil hru. Na hřišti je už lékař.
38'
Hosté vyvezli míč dopředu. Werner nalevo přenechal Raumovi, který svůj centr přetáhl a nikdo ze spoluhráčů míč na zadní tyči nezasáhl.
37'
Na levé straně hřiště se dostal k míči Greg Taylor. Ten odcentroval, ale nalezl jen připravenou obranu RasenBallsportu.
37'
Hosté nyní obehrávají pokutové území Celticu. Snaží se měnit těžiště hry.
36'
Hosté, zdá se, přestáli několikaminutový nápor Celticu. Hra se uklidnila.
34'
Unikajícího Xavera Schlagera zastavil faulem zezadu Reo Hatate. Domácí záložník se nemůže divit žluté kartě, kterou obdržel.
32'
Hosté se snaží zklidnit hru a déle podržet míč na vlastních kopačkách.
30'
Lipsko přežilo těžké chvíle. Hosté trochu vypadli z role, potřebovali by se zase dostat do tempa.
29'
Domácí pálí další velkou příležitost! Centr Liela Abady z pravé strany našel volného Kjoga Furuhašiho, který hlavičkoval těsně nad! Aby to Celtic nemrzelo.
27'
Velké chvíle domácích! Povedená pasáž Celticu vyvrcholila dalším rohovým kopem. Po něm se dostal k odraženému míči Matt O'Riley, jehož přízemní střela skončila na bližší tyči a dorážka Grega Taylora pro změnu na břevně! Dorážet pak mohl i Maeda, ale ten už byl v ofsajdu. Obrovské štěstí Lipska!
26'
Hezkou souhru domácích zakončoval právě Sead Hakšabanović! Ten střílel z levé strany šestnáctky na bližší tyč, Janis Blaswich balón vyrazil na roh!
25'
Hakšabanović zahrával rohový kop. Nebezpečný balón nakonec odkopl Gvardiol.
24'
Domácí zajímavě kombinovali v blízkosti šestnáctky. Ani Hakšabanović se však neodhodlal ke střele. Bhoys ale nadále drží míč.
23'
Lipsko působí asi o něco fotbalověji. Domácí jsou pro změnu bojovně naladěni a nevypustí žádný souboj či sprint.
21'
Na druhé straně vběhl z levé strany do pokutového území Timo Werner. Dostoupit ho stačil Moritz Jenz, který jeho střelu zablokoval.
21'
Kjogo Furuhaši táhl další protiútok domácích. Zkusil zakombinovat s Hakšabanovićem, což nakonec nevyšlo.
19'
Kjogo Furuhaši hodně nepříjemně napadal rozehrávajícího hostujícího brankáře Blaswiche. Ten balón zahrál do zámezí právě o tělo japonského útočníka Celticu.
18'
Přihrávka za obranu měla hledat Maedu. Byla moc prudká a křídelník Celticu ji nedoběhl. Spoluhráči ale ukázal za nápad palec nahoru.
18'
Centrovaný míč snadno lapil bývalý anglický reprezentant v bráně Celticu Joe Hart.
16'
Amadou Haidara nyní našel Andrého Silvu. Ten balón prostrčil do šestnáctky na Tima Wernera, jenž už mohl postupovat na brankáře. Šikovný útočník však zareagoval pomaleji, než bylo třeba a nechal se odzbrojit.
14'
Hosté následně sehráli rychlý protiútok. Z hranice šestnáctky střílel Amadou Haidara, domácí jeho pokus zablokovali.
13'
Domácí nyní sehráli zajímavou akci. Míč na levé křídlo dostal Dajzen Maeda. Japonský fotbalista nahrával před bránu. Hosté balón srazili k Seadovi Hakšabanovićovi, který mohl střílet, první dotek si však dal delší a obrana soupeře ho odzbrojila. Poté ještě centroval zprava Liel Abada, i s tím si však defenziva RB poradila.
11'
Hosté hodně využívají levou stranu, kde operují krajní bek Raum a křídelník Timo Werner. Často se k nim stahuje také Nkunku.
10'
Hráči Lipska přebírají iniciativu. Nyní rozjíždějí další útočnou akci.
8'
Hodně nebezpečný centr posílal před bránu z levé strany David Raum. Domácí měli štěstí, že před Andrém Silvou v poslední chvíli zasáhl Moritz Jenz, který mu znemožnil zakončení.
6'
Ten zahrával Dominik Szoboszlai. Jeho centr nebyl špatný, domácí se však ubránili.
5'
Na pravém křídle táhl akci Lipska Christopher Nkunku. Ten centroval na zadní tyč, kam si nabíhal Timo Werner. Jeden z domácích obránců míč zahrál na roh.
5'
Hosté nyní mají míč na kopačkách. Celtic se jim snaží znepříjemnit situaci vysokým napadáním.
3'
Celtic ženou dopředu diváci. Na stadionu panuje úžasná atmosféra. I na to dnes budou domácí fotbalisté hodně spoléhat.
2'
Domácí celek začal aktivně. Bílozelení se od začátku usadili v blízkosti šestnáctky soupeře.
1'

Celtic FC: Hart – Juranović, Carter-Vickers (C), Jenz, G. Taylor – O'Riley, Hatate – Abada, Hakšabanović, Maeda – Furuhaši.
Náhradníci: Bain, Siegrist – Giakoumakis, Mooy, Turnbull, McCarthy, Bernabei, Abildgaard, S. Robertson, Forrest, Ralston, Welsh.

RB Lipsko: Blaswich – Simakan, Orbán (C), Gvardiol, Raum – Haidara, Schlager – Szoboszlai, Nkunku, Werner – And. Silva.
Náhradníci: Nickisch – Poulsen, Forsberg, Ba, Diallo, Novoa, Henrichs, Kampl.

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Komurcuoglu (TUR).
První zápas:
Oba týmy se utkaly již před týdnem v Lipsku. Domácí celek RB zvítězil 3:1. Německý celek přitom přišel hned v úvodu zápasu o zraněného brankáře Gulácsiho a vzápětí také o gól, který nebyl Nkunkuovi uznán pro ofsajd. Celtic hrál také aktivně a vytvořil si několik šancí, ovšem ve 27. minutě si právě Christopher Nkunku spravil chuť, když po rychlém brejku postupoval sám na brankáře Harta, jemuž udělal kličku a otevřel skóre. Skotům se podařilo srovnat až krátce po změně stran, kdy se prosadil Jota. Domácí se však s vyrovnaným stavem nechtěli smířit. Nejprve jim nebyl podruhé uznán gól kvůli ofsajdu, jelikož André Silva bránil hostujícímu gólmanovi ve výhledu, ovšem pak už duel přeci jen rozhodly zásahy právě portugalského útočníka.

RB Lipsko – Celtic FC 3:1 (1:0)
Branky: 27. Nkunku (And. Silva), 65. And. Silva (Szoboszlai), 77. And. Silva (Simakan) – 48. Jota (Furuhaši)
Celtic FC:
Celtic se vrátil do hlavní soutěže Ligy mistrů po pětileté absenci. V posledních letech byl glasgowský celek v mírném útlumu, v minulé sezóně však dokázal vyhrát domácí Premiership a byl nasazen přímo do skupinové fáze milionářské soutěže. Po 10. kolech domácí ligy Bhoys vedou tabulku o dva body před největšími rivaly Rangers. Domácí derby zvládli skvěle, zvítězili 4:0. Body ztratili pouze v 8. kole, v němž padli 0:2 na půdě St. Mirrenu. To v LM to zelenobílým zdaleka tolik nešlape. Doma prohráli 0:3 s Realem, poté si přivezli alespoň bod za remízu 1:1 z Varšavy, kde hraje domácí zápasy Šachtar, naposledy pak prohráli 1:3 v Lipsku. V tabulce skupiny F je tedy Celtic poslední a pokud chce ještě pomýšlet na postup, potřebuje v úterý německého soupeře porazit.

RB Lipsko:
Lipsku příliš nevyšel vstup do sezóny. Po domácí porážce 1:4 v úvodním utkání Ligy mistrů od Šachtaru Doněck dokonce vedení klubu sáhlo k výměně trenérů. Domenica Tedesca nahradil bývalý kouč Gladbachu či Dortmundu Marco Rose. Pod jeho vedením se ambiciózní RasenBallsport přeci jen zvedl. Ze čtyř ligových utkání Lipsko dvě vyhrálo, jednou remizovalo a jednou prohrálo. V LM nejprve podlehlo 1:2 na půdě Realu Madrid, ovšem naposledy doma vykřesalo postupovou naději vítězstvím 3:1 právě nad Celticem. Hráči RB jsou tedy v tabulce skupiny F třetí a stále mohou reálně předstihnout druhý Šachtar, který má jen o bod více. V Bundeslize jsou fotbalisté tohoto celku po nepovedeném startu zatím až jedenáctí.

Posledních 5 zápasů Lipska:
Real Madrid – Lipsko 2:1 (LM)
M'gladbach – Lipsko 3:0
Lipsko – Bochum 4:0
Mohuč – Lipsko 1:1
Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! Tento týden pokračuje Liga mistrů. Skupinová fáze vstupuje do své druhé poloviny. Ve skupině F přivítá skotský mistr Celtic německého zástupce RB Lipsko. Pro oba celky to bude velmi důležité utkání z hlediska další budoucnosti v tomto ročníku evropských pohárů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.