Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Real - 3. října 2023   21:00

Neapol
19' Östigaard  • 54' Zieliński
2:3
(1:2)
Real
27' Vinícius Júnior  (Bellingham) • 34' Bellingham  (Camavinga) • 78' Meret (vl.)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Östigaard, de Souza, Olivera (88. Rui) – Anguissa (88. Simeone), Lobotka (88. Cajuste), Zieliński (75. Raspadori) – Politano (70. Elmas), Osimhen, Kvaracchelija.
Contini, Idasiak – D´Avino, Zanoli, Zerbin, Lindstrøm, Gaetano.
C. Turpin – N. Danos, A. Auger (všichni FRA)
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Real
Arrizabalaga – Carvajal, N. Fernández (C), Rüdiger, Camavinga (64. F. Mendy) – Valverde, Tchouaméni, Kroos (65. Modrić) – Bellingham – Rodrygo (75. Joselu), Vinícius Júnior (84. Ceballos).
Lunin, Caňizares – F. García, Carrillo, B. Díaz, Vázquez.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 9:9. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:12.
Druhá půle přinesla dva góly, domácím se v jejím úvodu povedlo dorovnat ztrátu, avšak poslední slovo měl přeci jen protivník. V 78. minutě skončila parádní Valverdeho rána na břevně, od kterého se míč odrazil do Mereta a do sítě, gólmanovi Neapole tak byl připsán vlastní gól. Neapol sice měla šance, podruhé se jí ale vyrovnat už nepovedlo a tak, trochu smolně, s Realu prohrává, ač nebyla horší a bodový zisk by si nejspíš zasloužila.
90+6'
90+5'
Leo Östigaard zřejmě v poslední šanci svého celku, domácí hráč střílel z voleje přímo do náruče připraveného Arrizabalagy.
90+4'
Victor Osimhen se snažil hlavičkovat, Kepa Arrizabalaga byl však u míče jako první. Gólmanovi Realu se znovu rozehrávat moc nechce, ale měl by brát v potaz, že jednu žlutou kartu už na kontě má.
90+3'
Real se v posledních minutách víceméně už jen brání, zatím úspěšně.
90+1'
Eljif Elmas si zpracoval míč u hranice šestnáctky, následnou střelou ale nepropálil klubko hráčů před sebou.
89'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Kepa Arrizabalaga). Celkem logické, že brankář Realu dostává kartu za oddalování rozehrávky.
88'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Mathías Olivera, přichází Mário Rui.
88'
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Jens Cajuste.
88'
ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Giovanni Simeone.
88'
Mathías Olivera a Antonio Rüdiger se dostali do menší roztržky, nebude z toho však ani žlutá karta.
86'
Hráči italského celku kombinují na útočné straně a vymýšlí cestu k bráně Realu. Čas se jim krátí.
84'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Dani Ceballos.
83'
Nechybělo moc, Victor Osimhen si skákal na centr, následovala skrumáž před bránou, ze které míč do zámezí odkopl jednoznačně Ferland Mendy, přesto to není roh, nýbrž rozehrávka od brány.
82'
Rohový kop bude rozehrávat italský celek. Podaří se mu podruhé vyrovnat?
81'
Hosté se dožadovali rohového kopu, zřejmě oprávněně, ovšem bude to pouze odkop od brány.
78'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Tak to byl parádní gól. Federico Valverde si zpracoval odvrácený míč a z pořádné dálky pálil, jeho ránu lehce tečoval jeden z protihráčů, míč skončil na břevně, od kterého se odrazil do ALEXE MERETA a poté do sítě. Gólman Neapole proti této tvrdé ráně moc dělat nemohl a balón si smolně srazil do brány.
76'
Joselu se hned dostal do zakončení hlavou, které nebylo přesné, jeho tým však u balónu zůstává.
75'
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Joselu.
75'
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Giacomo Raspadori.
74'
Vinícius Júnior velice hezky střílel na vzdálenější tyč, Meret jeho pokus vyrazil, avšak dorážet mohl Jude Bellingham, jenž hlavou odehrál balón pouze do zámezí.
72'
Hosté vyrazili do útoku, nový muž na hřišti Luka Modrić se rozhodl pro střelu pravačkou, ta byla zblokována a následovat tedy bude roh.
70'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Jude Bellingham).
70'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Eljif Elmas.
69'
Chystá se další střídání, v tomto případě na domácí straně.
66'
André Anguissa střílel hodně nepřesně, jeho pokus končí vedle vzdálenější tyče a Kepa Arrizabalaga pouze pohlídal míč v cestě do zámezí.
66'
Neapol se dostávala do šance, obrana Realu v poslední chvíli vybojovala míč a odehrála do bezpečí.
65'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Luka Modrić.
64'
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Ferland Mendy.
63'
Victor Osimhen se snažil si zpracovat letící míč, to se mu nepovedlo a ani faulu se nedovolal.
61'
Piotr Zieliński hodně nepřesně centroval, míč proletěl vápnem a skončil vedle brány Realu.
60'
Vinícius Júnior se snažil prokličkovat do zakončení, už se zdálo, že ohrozí domácí bránu, ale nakonec o balón přišel.
57'
Piotr Zieliński se mohl stát hrdinou minimálně posledních okamžiků, jeho nebezpečnou střelu však v tomto případě dokázal Kepa Arrizabalaga bravurně vyrazit.
56'
Chviča Kvaracchelija pěknou ranou na bližší tyč protáhl brankáře Madridu, ten nakonec zasahovat nemusel, míč skončil na boční síti jeho svatyně.
55'
Brankář hostujícího celku musel být ve střehu, letící míč však dokázal ukrýt do rukou.
54'
Neapol právě vstřelila branku!
Podruhé je vyrovnáno. PIOTR ZIELIŃSKI poslal ze svého pohledu míč do levé tyče, od níž se balón odrazil do sítě. Kepa Arrizabalaga sice stranu vystihl, avšak neměl šanci na míč dosáhnout.
53'
Je to tak, Neapol má obrovskou šanci vyrovnat.
52'
Francouzský sudí se jde podívat sám k monitoru, aby se přesvědčil, zda hráč Realu hrál ve vápně rukou či nikoliv.
50'
Hlavní arbitr se nyní radí s VAR, je možné, že uvidíme pokutový kop.
49'
Victor Osimhen se snažil dostat k hlavičce, to se mu ale nepovedlo a gólmana tedy neohrozil.
48'
Hosté si špatně přihráli, míč končí v autu a vhazovat bude Neapol.
46'
První půle je minulostí, přinesla slušný fotbal a góly na obou stranách. Domácí se ujali vedení, ze kterého se ale dlouho neradovali, slavný španělský tým dokázal ještě v první půli skóre otočit a do kabin odchází spokojenější. Neapol byla minimálně v jednom případě velmi blízko vyrovnání, to se jí však nepovedlo. Bude úspěšnější ve druhém dějství nebo naopak Bílý balet náskok udrží?
45+2'
45+2'
Stanislav Lobotka zblokoval ránu protihráče do zámezí a to bylo z tohoto poločasu vše.
45'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Natan de Souza).
45'
Rodrygo byl faulován docela tvrdě a po zásluze je udělena žlutá karta.
44'
Neapol rozehrála roh, její hráč zkoušel překvapit gólmana Madridu přímou střelou od praporku, jenže bránu vůbec netrefil.
43'
Špatná kombinace Realu, Rodrygo nedokázal dostihnout přihrávku od Bellinghama a míče se tak zmocnil soupeř.
41'
Matteo Politano svou střelou po zemi neuspěl, gólman hostů se včas položil na trávník a balón lapil.
39'
Velmi blízko byl domácí tým vyrovnání, Victor Osimhen si vyskočil na centr z pravé strany, hlavou usměrnil balón mezi tři tyče, avšak gólman Realu odmítl druhý gól ve své síti a vynikajícím zákrokem míč vyrazil. Tím trochu napravil své zaváhání při první brance.
38'
Federico Valverde střílel z dálky jen do protihráče před sebou.
36'
Bílý balet je při chuti, v další šanci se zjevil Vinícius Júnior, ovšem jeho rána pravačkou letí vysoko nad.
34'
Hosté strhávají vedení na svoji stranu a rázem je to Neapol, kdo musí dotahovat. JUDE BELLINGHAM dostal od domácí obrany až mnoho prostoru, poslední, koho se zbavil, byl střelec první branky Leo Östigaard, poté už mu zbývalo jen uklidit míč do brány a hostující pětka vybrala prostor u vzdálenější tyče, kde bylo místa více než dost.
33'
Real začíná od své brány, rozehrává Kepa Arrizabalaga.
32'
Faulu se hosté na útočné straně nedovolali, musí proto velmi rychle zpátky.
31'
Vinícius Júnior mohl dokonat obrat, jeho střela byla zblokována nad bránu a roh si zkusí i Real Madrid.
29'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Eduardo Camavinga).
27'
Domácí se z vedení dlouho neradovali. Vše začalo jejich špatnou rozehrávkou, k míči se v pokutovém území dostal Bellingham, jehož křižné přihrávky po zemi využil VINÍCIUS JÚNIOR, jenž si míč zpracoval a následně přesnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči nedal Meretovi šanci.
25'
Piotr Zieliński trefil střelou zdálky Antonia Rüdigera, jenž tečoval míč kousek vedle vzdálenější tyče. Je tu rohový kop Neapole.
24'
Natan de Souza neponechal nic náhodě a skluzem raději zahrál míč do zámezí, třebaže Meret by jej snadno chytil do rukou.
23'
Eduardo Camavinga křižnou přihrávku na levou stranu nezpracoval, jeho tým však bude pokračovat autovým vhazováním.
22'
Neapol drží míč i nadále na svých kopačkách, nyní kombinuje na obranné polovině.
19'
Italský tým se ujímá vedení. Kepa Arrizabalaga zaváhal při vyběhnutí, míč se mu nepovedlo zasáhnout, k hlavičce se dostal Natan de Souza, po jehož zakončení se odrazil míč od břevna zpět do hřiště, toho využil LEO ÖSTIGAARD, který balón zblízka poslal hlavou do volné části svatyně Realu.
19'
Mathías Olivera se svou přihrávkou z levé strany sice neuspěl, získal svým barvám alespoň rohový kop.
17'
Centr domácích do vápna Realu neměl šanci na úspěch, neboť míč mířil pouze do pole hráčů v černém dresu.
15'
Obrana Neapole teď měla dost práce, jako poslední řešila nůžky Rodryga, které však byly zblokovány mimo bránu.
13'
Victor Osimhen střílel na druhé straně hodně tvrdě z hranice pokutového území, jeho pokus zblokoval jeden z obránců do autu.
11'
Aurélien Tchouaméni znovu hlavičkoval, v tomto případě ale vysoko nad břevno.
10'
Jude Bellingham střílel tvrdě levačkou a Mathías Olivera v poslední chvíli tečoval míč kolenem mimo tři tyče. Kdyby se mu to nepovedlo, Meret by musel zasáhnout a kdo ví, zda by balón chytil.
10'
Aurélien Tchouaméni se sice dostal k hlavičce, míč však zastavil jeden z jeho spoluhráčů. Po následném zmatku ve vápně si hosté roh zopakují.
9'
Rohový kop bude zahrávat Bílý balet.
8'
Hosté málem vyrazili do přečíslení tři na dva, obrana Neapole jim však únik nedovolila.
6'
První velká šance zápasu. Rodrygo střílel z hranice malého vápna na vzdálenější tyč, moc prostoru ale neměl a tak stačil Meret zasáhnout. Tohle byla situace, která klidně mohla gólem skončit.
5'
Real poprvé v zápase drží delší čas míč na kopačkách, kombinuje však daleko od brány soupeře.
4'
Matteo Politano střílel z dálky po zemi, Kepa Arrizabalaga však neměl moc těžkou práci.
3'
Znovu se stejný hráč snažil dostat k míči, bojoval proti dvojnásobné přesile a neměl tak moc šancí.
2'
Vinícius Júnior nabíhal za obranu Neapole, centr k němu nakonec nedoputoval.
1'
Domácí po rozehrávce naběhli hned o útoku, Victor Osimhen však špatně centroval z pravé strany a míč odehrál za hostující bránu.
1'

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Östigaard, de Souza, Olivera – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Contini, Idasiak – Rui, D´Avino, Zanoli, Elmas, Zerbin, Cajuste, Lindstrøm, Gaetano, Simeone, Raspadori.
Trenér: R. Garcia.

Real Madrid: Arrizabalaga – Carvajal, N. Fernández (C), Rüdiger, Camavinga – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Bellingham – Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, Caňizares – F. García, F. Mendy, Carrillo, Modrić, Ceballos, B. Díaz, Joselu, Vázquez.
Trenér: C. Ancelotti.

Rozhodčí: C. Turpin – N. Danos, A. Auger (všichni FRA).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali čtyřikrát, ale ještě ne ve skupině. Neapol ještě slavný Real neporazila, pouze jednou uhrála remízu 1:1, v ostatních případech se tým z hlavního města Španělska radoval z výher dvakrát 3:1 a jednou 2:0.
Real Madrid

Ani slavný mančaft z Pyrenejského poloostrova to neměl na úvod vůbec jednoduché. Na svém trávníku přivítal německý Union Berlín a outsider jej více než potrápil, domácí dlouho nedokázali najít recept na skvěle chytajícího Ronnowa, kterému pomohla v nouzi nejvyšší i branková konstrukce. Když už se zdálo, že se týmy rozejdou smírně, přišla 90+4. minuta, ve které zařídil výhru svým barvám mladičký Angličan Jude Bellingham, který se tak stal hrdinou zápasu.
Bílému baletu se ve své lize rovněž daří, s jednadvaceti body drží vedoucí příčku s jednobodovým náskokem před Barcelonou, v generálce před odletem do Neapole zvítězil 3:0 v Gironě.
Neapol

Domácí mužstvo zajíždělo na úvod prestižní soutěže na hřiště portugalské Bragy, kde se v samém závěru první půle ujalo vedení 1:0. Těsný náskok pak dlouho drželo, v 84. minutě se soupeři sice povedlo vyrovnat, avšak poslední slovo měla znovu Neapol, která díky vlastnímu gólu soupeře skórovala podruhé a i se štěstím dokráčela pro cennou výhru. V zápase bylo k vidění hned devět žlutých karet.
V nejvyšší italské soutěži se svěřencům Rudiho Garcíi nedaří zle, pobývají na třetím místě o čtyři body za vedoucím duem milánských mužstev. V generálce na dnešek si zvedli sebevědomí, když porazili Lecce na jeho hřišti 4:0, podruhé za sebou tak zvítězili a vstřelili při tom kvarteto gólů.
Dobrý den všem fotbalovým příznivcům, Liga mistrů dnes pokračuje 2. kolem a čekají nás velice pikantní duely. V tomto souboji budeme sledovat zápolení týmu ze skupiny C, které v úvodním zápase nezaváhaly, jsou to Neapol a Real Madrid. Očekává se vyrovnaný souboj, jenž může rozhodnout jediný gól.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.