To je z Ligy mistrů pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Příjemný zbytek večera přeje Petr Dejnožka.
Sudí nakonec ani nečekal na konec zápasu a duel ukončil. APOEL FC se tak raduje z postupu do základní skupiny Ligy mistrů a může slavit, na Aalborg tak zbude pouze Evropská liga.
90+2
90+1
Nikósie se ujala balonu a nechce ho pustit.
90
Nastaveny jsou dvě minuty.
90
Aalborg se pokouší ještě o vstřelení čestného gólu, kolik jim rozhodčí dá času navíc?
89
A znovu Helenius v akci! Nyní vyslal po trávníku křižnou ránu po zemi, míč ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
88
Helenius je dnes asi nejlepším hráčem Aalborgu ve druhém poločase, teď se znovu motal s míčem v pokutovém území. Jeho centr ale skončil na hlavách domácích hráčů.
87
Dlouhý výkop skončil až v pokutovém území, domácím hráčům to ale nyní příliš vadit nemusí.
86
Enevoldsen prověřil pozornost Parda z hranice pokutového území, míč ale zaplul přímo do rukavic pozorného brankáře APOELu.
85
Protiútok Aalborgu skončil u postranní čáry, domácí to v obraně znovu zvládli.
84
Na tribunách se mohutně slaví, na Kypru dnes bude jistě dlouhá noc. Naopak Aalborg pojede domů se skloněnou hlavou.
83
Würtz zastavil protiútok APOELu nedovoleným zákrokem, domácí hráči se mohou znovu uchýlit k postupné kombinaci.
82
Nikósie má nahráno a nikam dopředu se již nežene, o čtyřgólový náskok se však již připravit nenechá.
81
Poslední výměna také na straně APOELu. Trávník opouští autor druhého gólu De Vincenti, trenér poslal na hrací plochu Efrema.
81
Aktivní Helenius se pěkně otočil v pokutovém území, rána na vzdálenější tyč ale nepatřila mezi nejpřesnější. Pardo bude znovu vykopávat.
80
Aalborg ještě zbraně neskládá, deset minut na čtyři branky je ale výrazně málo.
79
Sheridan má pro dnešek padla, na jeho místo se staví Djebbour.
78
Z velké vzdálenosti zkusil štěstí Thomsen, jeho rána nabrala velkou výšku a skončila na tribuně.
78
Hostující mužstvo kombinuje na útočné polovině a hledá skulinky v defenzívě APOELu.
77
Na tribunách se výrazně slaví, domácí svěřenci se snaží dokončit tradiční "bůra".
76
Roh hostujícího týmu nevyšel podle představ, Risgard si v pokutovém území zpracoval balon pomocí ruky. Rozhodčí to viděl a akci Aalborg ukončil.
75
Patnáct minut do konce, dnes už se bude hrát pouze o to, jak vysokým způsobem Aalborg prohraje. Oslavy v Nikósii budou velkolepé.
74
APOEL právě vstřelil branku!
Výsledek odvetného zápasu začíná zavánět debaklem! Dánský tým na Kypru naprosto odpadl a inkasuje počtvrté! CILIAN SHERIDAN si parádně zpracoval balon vně pokutového území a ranou ze vzduchu ho poslal přesně o tyč do sítě – 4:0!
73
Do odraženého centru se opřel Würtz, jeho rána ale neměla přílišnou šanci na úspěch. Končí vysoko nad.
72
Helenius zkusil přímou ránu, ta byla dobře postavenou zdí přizvednuta na rohový kop.
71
Helenius faulován u pokutového území, v šestnáctce Nikósie bude nyní horko.
70
Po zemi, vzduchem, nic. Aalborg si neví rady, jak překonat obranu kyperského týmu.
69
Hráči hostujícího týmu se nemohou dostat k balonu, od vyřazení z předkola je dělí něco málo přes dvacet minut.
67
Série vhazování domácího týmu APOEL do šance nedostala.
67
Dnes již zřejmě žádný bláznivý průběh neuvidíme, Aalborg musí k postupu vstřelit tři branky.
66
Další pojišťující gól mohli přidat domácí, prakticky šli dva sami na branku, jenže si až moc dávali přednost, a tak balon skončil u gólmana Larsena.
65
Ještě zajímavým mohl zápas udělat Helenius, který z levé strany postupoval prakticky sám na branku, zakončení ale postrádalo razanci, a tak skončilo přímo u brankáře! Velká škoda pro Aalborg!
63
Už je uděláno, už je hotovo. Brány Ligy mistrů se pro Aalborg definitivně zavírají, domácí příznivci mohou naopak slavit! Přesný centr našel za obranou střídajícího STATHISE ALONEFTISE, který křižnou ranou po trávníku zvýšil na rozdíl tří branek – 3:0!
63
Ne, ne. APOEL má i v průběhu druhého poločasu zápas jasně ve svých rukou a nepřipouští žádné komplikace.
62
Vzápětí vyčerpal kouč Aalboru své poslední střídání. Končí Blaabjerg, špatnou situaci dánského týmu se pokusí vylepšit Gorter.
61
Stathis Aloneftis nahrazuje na hrací ploše Gustava Manducu.
60
Jacobsen byl na hranici pokutového území sestřelen obráncem, rozhodčí se však penaltu rozhodl neodpískat. Aalborg se tak musí snažit dál
59
Až nyní se hosté dostali k balonu na polovině soupeře a snaží se alespoň trochu ohrozit Pardovu svatyni.
58
APOEL stále drží míč na svých kopačkách a minutu po minutě se přibližuje základní skupině Ligy mistrů.
57
Je to tak, dánský hráč se vzápětí vrací na hrací plochu.
56
Kasper Risgard byl tvrdě zasažen a musí být ošetřen na hrací ploše. Vypadá to však, že bude moct pokračovat v zápase.
55
De Vincenti si naskočil na rohový kop, svoji prudkou hlavičku však nasměroval pouze do rukavic připraveného dánského brankáře.
54
Z dalšího přímého kopu João Guilherme točil balon pod břevno, Larsen ho dalším skvělým zákrokem vyškrábl na rohový kop!
53
Hosté evidentně nestíhají, Thomsenův faul znamená další žluté napomenutí.
51
Standardní situace na druhé straně mohla znamenat třetí branku APOELu! Do míče se opřel Mário Sergio a poslal ho opravdu centimetry mimo branku!
50
Poprvé v zápase se bude žlutit, potrestán je Petersen
.
49
Hráčům hostujícího týmu začíná trochu docházet trpělivost, času na srovnání nepříznivého stavu je ale ještě hodně.
48
Obrana APOELu pracuje velmi svědomitě, Aalborg směrem dopředu ve druhé půle zatím nic neukázal.
47
Manduca byl zastaven nedovoleně, centr do šestnáctky Aalborgu však nikoho v barvách domácích nenašel.
46
V úvodu půle se opět hraje na polovině Aalborgu, Dánové se musí stále bránit.
46
46
Trenér dánského výběru se evidentně snaží něco změnit a posílá na hřiště dvě nová jména. Dalsgaard a Helenius přijdou na hřiště, v kabině již zůstali Borsting a Kristensen.
46
Úvodní pětačtyřicetiminutovka skončila vítězstvím 2:0 v podání kyperského APOELu, který má tak rázně nakročeno do základní skupiny milionářské soutěže. Aalborg musí k postupu vstřelit dva góly, vzhledem k výkonu domácího týmu je tato situaci nepříliš reálná.
45+1
45+1
APOEL se v klidu drží u balonu a hlídá si poklidný konec prvního poločasu.
45
Rozhodčí v prvním poločase nastaví pouze minutu.
44
Následný rohový kop však skončil radostí kyperského týmu! Obránce nedokázal trefit centrovaný balon, který propadl na nohu TOMÁSE DE VINCENTIHO, který z bezprostřední blízkosti propálil vše před sebou – 2:0!
42
Larsen se znovu zaskvěl! Risgardova rána zpoza velkého vápna skončila vynikajícím zákrokem dánského gólmana!
41
Thomsen si zkusil narazit s hráčem na hranici šestnáctky, úspěchu se ale nedočkal.
40
První poločas se blíží ke konci, Aalborg se ještě snaží o vstřelení vyrovnávací branky.
38
Hraje se velmi zajímavý fotbal, oba celky měly nadějné příležitosti, ale brankáři se dnes prezentují opravdu dobře.
37
Rázem mohlo být vyrovnáno! Enevoldsen se dostal na malém vápně k míči a hlavičkou protáhl Parda! Ten předvedl vynikající zákrok a udržel vedení týmu z Nikósie!
36
Centr do šestnáctky byl odražen, následná střela Enevoldsena následně zblokována.
35
Čeká nás zajímavá standardní situace před brankou Nikósie, podaří se hostům udeřit?
34
Naopak na druhé straně přišla nebezpečná příležitost! Tiago Gomes dostal míč do rychlého protiútoku, volil přímou střelu na vzdálenější tyč, kterou gólman Larsen vytáhl!
33
Enevoldsenův opakovaný centr obrana APOELu bez potíží odvrátila.
33
Thomsen prosvištěl po levé straně až do velkého vápna a vybojoval tím pro hosty alespoň rohový kop.
32
Výkop Parda skončil na kopačkách domácích fotbalistů, kteří se opět kombinací přibližují brance Aalborgu.
31
Kouč hostujícího týmu se poprvé zvedl z lavičky a zvýšeným hlasem nabádal své hráče k větší aktivitě.
30
Aalborg bude muset směrem dopředu znovu zabrat poněkud více, jedna branka dánského celku by mohla znamenat prodloužení.
29
Domácí zachránce VINICIUS se trefil v prvním zápase a do černého zamířil také v odvetě! Po chybě v obraně hostí se k balon v levém rohu šestnáctky dostal De Vincenti, přihrávkou pod sebe našel naběhnutého spoluhráče, který tvrdou ranou do protipohybu nedal Larsenovi šanci! Kyperský tým se rázem dostává do mnohem lepší pozice – 1:0!
29
Hraje se po většinu času ve středu hřiště, ani jedno z mužstev nedokáže toho druhého delší dobu přehrávat.
27
Rychlá kombinace na hranici šestnáctky hostům nevyšla, míč se po zemi dokutálel až do náruče brankáře Nikósie.
26
Würtz sestřelil na půlící čáře svého soupeře a mohl být rád, že nedostal od rozhodčího žlutou kartu.
25
Hosté spoléhají na rychlé protiútoky, jeden takový přišel, ale po centr z levé strany se k žádnému střeleckému pokusu Dánové nedostali.
24
Již delší dobu čekáme na výraznější příležitost, Aalborg se z úvodní letargie probral a více se zapojuje do dění na hřišti.
23
Míč nyní poskakoval v pokutovém území, obrana Nikósie měla velké štěstí, že z toho nevznikla nebezpečná situace.
22
Znovu míří všichni hlavičkáři do pokutového území domácího týmu, kopat se bude rohový kop.
21
De Vincenti se ze vzduchu opřel do balonu zpoza pokutového území, míč zasvištěl přímo do náruče brankáře Larsena!
20
Dvacet minut hry je za námi, stále má lepší postupovou pozici kyperský tým. Aalborg však jistě ještě neřekl poslední slovo.
19
Aalborg drží balon na vlastních kopačkách a snaží se přiblížit pokutovému území.
19
Centr z pravé strany zaplul přímo do rukavic brankáře Larsena.
18
Sheridan a jeho další ofsajd. Útočník APOELu to bere s úsměvem, s názory rozhodčích ale ani náhodou nesouhlasí.
18
Enevoldsenův centr skončil na hlavách domácích hráčů, kteří ho odklidili do bezpečné vzdálenosti.
17
Na druhé straně se také dočkáme rohového kopu, podaří se Aalborgu ohrozit branku soupeře?
17
Tiago Gomes se zjevil osamocen na malém vápně a měl velkou šanci na otevření střeleckého účtu! Brankář Larsen však předvedl vynikající zákrok a jeho hlavičku reflexivně vyrazil!
16
Manducovi odmáván ofsajd, akce Nikósie je tím pádem u konce.
15
První patnáctiminutovka je za námi, APOEL stále diktuje tempo hry.
14
Aalborg se musí v Nikósii prosadit, zatím však hraje velmi defenzivně a vyčkává, s čím přijde APOEL.
13
Faul na půlící čáře vrací balon na kopačky kyperských hráčů.
13
Thomsenův centr na druhé straně na přední tyč byl zblokován, naprosto stejně dopadl jeho kolega ze zálohy o několik sekund později.
12
Sheridan nedokázal zachytit míč na hrací ploše, Larsen bude vykopávat.
11
Neustále sledujeme kombinaci Nikósie na útočné polovině, do nitra šestnáctky je však hráči z Aalborgu v žádném případě nepouští.
10
Máme zde první střelu mezi tři tyče v dnešním zápase, z velké vzdálenosti ji vyslal Tiago Gomes. Míč však zapadl přímo do rukavic dánského gólmana.
10
Manduca skluzem ještě zachránil míč na hrací ploše, obrana Aalborgu si s jeho následným centrem poradila.
9
Domácí zatím aktivně hledají zabíhajícího Sheridana, defenzíva Aalborgu pracuje velmi pozorně.
8
APOEL kombinuje na vlastní polovině a postupně se snaží přiblížit pokutovému území soupeře.
7
Centr na Sheridana sice útočníka domácího týmu našel, tomu byl ale odmáván ofsajd.
6
Na stadionu v Kypru dnes panuje naprosto famózní atmosféra, Aalborg je zatím evidentně zaskočen.
5
Sheridan se dostal do velké příležitost, obětavý obránce Larsen zblokoval pokus domácího hráče!
4
Smolný obranný zákrok jednoho z hostujících hráčů znamená úvodní rohový kop pro kyperský APOEL.
3
Brankář Pardo bude výkopem posílat balon daleko od vlastní svatyně, Aalborg se bude muset znovu bránit.
2
Zatím se hraje velmi svižně, sledujeme fotbal nahoru dolů. Více ze hry mají domácí fotbalisté.
1
Oba celky právě nastupují na hrací plochu za znění hymny Ligy mistrů.
Aalborg byl v úvodním střetnutím herně lepším týmem, z napínavého duelu nakonec vzešla pouze remíza. Dánský klub vstoupil do utkání o poznání aktivněji, díky čemuž si hned v úvodu vypracoval několik šancí a byl odměněn po šestnácti minutách. Po většinu utkání diktoval tempo hry, hosté vyrovnali z ojedinělé akce na začátku druhého poločasu.

Branky: 16. Thomsen (Kristensen) – 54. Vinicius (Tiago Gomes)

Aalborg BK: Larsen – Petersen, Thelander, Blaabjerg, Würtz – Wichmann, Risgard, Thornsen (86. Thrane), Kristenen (75. Ahlmann) – Helenius (76. Dalsgaard), Jacobsen

APOEL FC: Pardo – Guilherme, Carlao, Antoniades, Mário Sérgio – Tiago Gomes, Charalambides (65. Alexandrou), Vinicius, Nuno Morais, De Vincenti (82. Papazoglou) – Sheridan (90+3. Manduca)
APOEL FC bude v odvetném souboji přece jen v trochu lepší pozici. Na hřišti v Aalborgu totiž uhrál remízu 1:1 a díky vstřelenému gólu mu nyní stačí i bezbrankový stav. Že však dánský klub na venkovních hřištích umí, to ukázal i proti Dinamu Záhřeb, kde šokoval výhrou 2:0 a následným postupem.
Příjemný úterní večer při sledování odvetných zápasů závěrečného předkola Ligy mistrů! V přímém souboji o jedno místo v základních skupinách si to rozdají kyperský APOEL FC a dánský Aalborg BK. Domácí se budou snažit potvrdit roli papírového favorita a do milionářské soutěže postoupit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.