Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Basaksehir : Club Brugge - 2. srpna 2017   19:45

Basaksehir
Basaksehir
7' Adebayor  • 34' Višća
2:0
(2:0)
Club Brugge
Club Brugge
Basaksehir
Babacan – Caiçara, Attamah, Epureanu, Clichy – Belözoğlu (C), Tekdemir – Višća (88. Napoleoni), Mossoró (71. Inler), Elia (78. Frei) – Adebayor
Çakır – Napoleoni, da Costa, Frei, Erdem, Inler, Çikalleshi
István Kovács – Vasile Florin Marinescu, Ovidiu Artene (všichni Rumunsko)
Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul
Club Brugge
Horvath – Mechele, Engels, Denswil – Palacios, Vormer (C), Nakamba, Touba (72. Izquierdo) – Refaelov (46. Vanaken), Vossen, Bonaventure (56. Diaby)
Hubert – Simons, Diaby, Izquierdo, Vlietinck, Vanaken, Perbet

Ode mě je to pro dnešek vše. S konstatováním toho, že turecký Başakşehir po výhře 2:0 postupuje do čtvrtého předkola Ligy mistrů, se s Vámi loučím. Hezký zbytek večera.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 10:15.
Na Başakşehir Fatih Terim Stadium panuje naprostá euforie, domácí tým totiž zvládl odvetné utkání proti Bruggám, které porazil 2:0, a poprvé v klubové historii si tak zahraje ve čtvrtém předkole Ligy mistrů! Istanbulští měli zápas naprosto pod kontrolou, ke zvednutí sebevědomí jim pomohla brzká vedoucí branka, o kterou se už v sedmé minutě po Clichyho centru postaral Emmanuel Adebayor. Svěřenci kouče Avcıho byli i nadále aktivnější, belgický celek několikrát nad vodou udržel Ethan Horvath. Ve čtyřiatřicáté minutě byl ale hostující gólman krátký na střelu, kterou vyslal Edin Višća. Po přestávce už se tempo hry výrazně uklidnilo, Başakşehir žádné zbytečné komplikace nepřipustil, svůj komfortní náskok si s naprostým klidem pohlídal, a může se tak těšit, koho z atraktivních soupeřů mu přiřkne páteční los.
90+3'
90+2'
Další krásná a hlavně jednoduchá akce Başakşehiru! Z levého křídla se až do vápna přiřítil Frei, po jehož přesném pasu Adebayor sklepl pro z druhé vlny si nabíhajícího Inlera, jeho střelecký pokus byl ale zablokován.
90+1'
O postupujícím z tohoto dvojzápasu už je rozhodnuto, není proto třeba dnešní duel nějak protahovat. Nad rámec základní hrací doby se budou tedy nastavovat jen tři minuty.
90'
Jelle Vossen si seběhl mezi soupeřovy zadáky, poté balon z první posunul pro nabíhajícího si Palaciose, jeho postup vstříc brance byl ale zastaven zdviženým praporkem pomezního sudího, který zcela správně viděl ofsajd.
89'
Ruud Vormer obdržel nahrávku od Mecheleho, poté balon pouze prodloužil na Diabyho. Ten celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou pro Izquierda, kolumbijského rychlíka ale k ničemu zajímavému nepustil Attamah.
88'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Višća, přichází Napoleoni.
87'
Diaby se na levé straně pokoušel umotat Caiçaru, na celou situaci ale byl úplně sám, žádné podpory od spoluhráčů se nedočkal. Vše skončilo nepřesným centrem, po němž kulatý nesmysl doputoval až mimo hřiště.
86'
Vše nasvědčovalo tomu, že Babacanův odkop nebyl úplně šťastně provedený, Engels ale skákající míč podskočil, a nabídl tak domácím rychlý brejk. Na jeho konci po Adebayorově sklepnutí stál Inler, jeho pokusu ale scházela notná dávka přesnosti.
85'
A znovu José Izquierdo. Kolumbijský šikula se tentokráte celou situaci rozhodl řešit individuálně, když kousek za šestnáctkou napřáhl ke střele, branka Volkana Babacana mu ale byla malá, míč zamířil nad břevno.
84'
Poprvé po svém příchodu na plac o sobě dal vědět rychlík Izquierdo, jenž si krásně narazil s Palaciosem, prosmýkl se okolo Clichyho a odcentroval do malého vápna, tam ale nejvýše ze všech ve vzduchu vyšplhal Alexandru Epureanu.
83'
Ani další akce FCB neskončila úspěchem, proti Vossen tentokráte dobře zasáhl Júnior Caiçara. Brazilský zadák ale poté balon jen odevzdal soupeři, který se tak i nadále může pokoušet něco zajímavého vymyslet.
82'
Vše ale není jen o nešikovnosti hostujících hráčů, dnes je třeba také vyzvednout dobrou obrannou práci v podání Istanbulských. Směrem ke středu si balon navedl Diaby, Attamah jej ale po povedeném skluzu stačil zastavit.
81'
V obraně Blauw-Zwart už jsou otevřená okénka. Do jednoho z nich se teď vrhl Inler, jenž vyslal na zteč na pravé straně zcela osamoceného Višću. Ten našel na druhou tyč si sbíhajícího Freie, střídajícímu hráči ale zakončení nevyšlo.
80'
Ne, hostům dnes zřejmě není přáno. Snaha Bruggám rozhodně upřít nelze, svěřenci trenéra Leka to zkouší neustále, ve finální fázi jejich akcí je ale k vidění nervozita, chybí tomu přesnost, což nyní názorně předvedl Vanaken.
79'
V této fázi utkání by se dalo očekávat, že se hosté začnou nadechovat k závěrečnému tlaku a všechny své zbývající síly vrhnou do ofenzivy. Nic takového se ale na trávníku neděje, Bruggy stále nemohou na obranu soupeře, která dnes velmi dobře funguje, najít recept.
78'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Elia, přichází Frei.
77'
Pěkná kombinační akce Başakşehiru. Tekdemir rozběhl volného Caiçaru, jenž zatáhl míč po pravé straně, odkud nakonec nalezl o vápna přibíhajícího Višću. Ten balon poté ještě chtěl poslat pro Adebayora, Horvath ale jeho záměr stačil vystihnout.
76'
Faulů je teď na hrací ploše vidět opravdu hodně. Hans Vanaken udělal v souboji s Clichym jednu kličku navíc, čehož francouzský bek využil, vzhledem ke stáhnutí k zemi v podání svého soka se však posléze daleko nedostal.
75'
Tentokráte si oba fotbalisté role vyměnili. Gökhan Inler to při napadání soupeřovy rozehrávky trochu přepískl s agresivitou a fauloval nic netušícího Nakambu. Sudí si jej na to konto pozval na kobereček.
74'
Tohle bylo naprosto zbytečné. Marvelous Nakamba se ve snaze ochránit balon nebezpečně ohnal po napadajícím Inlerovi, kterému uštědřil úder do obličeje. Sudí tento zákrok jako nedovolený posoudil, k udělení karty ale nesáhl.
73'
Ruud Vormer sice v souboji kapitánů umotal Belözoğla, jeho následující nahrávka ale směřovala jen na v ofsajdu se pohybujícího Diabyho. Balon si tak k rozehrávce staví Babacan, jemuž už se nikam pospíchat nechce.
72'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Touba, přichází Izquierdo.
71'
Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mossoró, přichází Inler.
70'
Do konce utkání zbývá už jen dvacet minut. Bruggy k postupu potřebují vsítit tři branky, což se po ně v tento moment zdá být neřešitelným úkolem. Jejich ofenziva dnes totiž tápe, vše nasvědčuje tomu, že si Başakşehir své vedení zvládne pohlídat.
69'
Po dobré práci v podání Elii měli domácí hráči k dispozici rohový kop. Emre Belözoğlu balon tentokráte zakroutil na hranici malého vápna, Horvath ale výtečně vyběhl a dokázal jej vyboxovat mimo šestnáctku.
68'
Hosté se sice ještě dokázali udržet na obranné polovině svého soupeře. Tekdemir ale díky svému aktivnímu přístupu donutil Toubu pouze k nepovedenému přenesení hry na Vanakena, následovat bude odkop od Babacanovy branky.
67'
Palacios došel k závěru, že podél postranní čáry jeho cesta vpřed nepovede, proto se rozhodl hru otočit a nahrát Vormerovi. Obrana Istanbulu ale zatím funguje na jedničku, Bruggy se přes ní nemohou vůbec dostat.
66'
Hostující kapitán Vormer s rozhodnutím sudího, který za faulujícího hráče označil Diabyho, nesouhlasil a dal to hlasitě najevo, načež mu Kovács udělil žlutý kartónek.
65'
No, tohle byl hodně sporný zákrok. Na dlouhý balon od Vormera si v šestnáctce sbíhal Ahmed Touba, místo kontaktu s míčem byl ale tvrdě sestřelen nešikovně vybíhajícím Babacanem. Oba zúčastnění jsou po vzájemném střetu hodně otřesení.
64'
Fotbalisté Başakşehiru se v posledních okamžicích zatáhli do hluboké defenzivy, na soupeřově polovině se pohybuje pouze Emmanuel Adebayor. Ten nyní srdnatě napadal rozehrávku hostí, Mechele si s ním ale zvládl poradit.
63'
Júnior Caiçara se rozhodl postupovat samostatně, na útočné polovině si ale balon poslal až příliš daleko od nohy, čehož využil Diaby. Rodící se brejk soupeře ale brazilský zadák domácího celku dokázal zastavit, a napravil tak své zaváhání.
62'
Gaël Clichy přenesl hru na Višću, toho si ale v dosavadním průběhu druhého poločasu hosté pozorně hlídají, což nyní potvrdil Denswil, který bosenského šikulu o balon po dobře načasovaném obranném skluzu připravil.
61'
Brandon Mechele se vydal na ofenzivní výlet, který zakončil dlouhým pasem na Vanakena. Ten se snažil, co to šlo, balon ale před přechodem přes postranní čáru už zastihnout nedokázal.
59'
Diaby se po střetu s Attamahem poroučel k zemi na hranici pokutového území, sudí Kovács ale celou situaci posoudil jako čistý zákrok, přímého kopu z velmi nadějné pozice se tak Bruggy nedočkaly.
58'
Başakşehir poté rozehrával přímý kop z vlastní poloviny. Babacan balon přenesl až k Višćovi, jenž ze vzduchu sklepával pro uvolňujícího se Adebayora, Horvath ale včas zareagoval a pro kulatý nesmysl si stačil vyběhnout.
57'
Střídající Diaby se ihned zapojil do kombinace svého týmu, když přenesl hru na rozběhnutého Toubu. Ten si ale v souboji s Clichym pomohl zákrokem za hranicí fotbalových pravidel a regulí, tohle sudí opravdu nemohl přehlédnout.
56'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Bonaventure, přichází Diaby.
55'
Určité zlepšení tam je, hosté se dostali k ohrožení branky soupeře. Střídající Vanaken si poradil s Clichym a přetaženým centrem oslovil Toubu, který si pověsil do vzduchu, přeskočil svého strážce a hlavou zacílil pár decimetrů vedle tyče domácí branky.
54'
Mladíček Bonaventure, jenž před týdnem patřil k nejlepším hráčům na trávníku, se po dlouhé pauze znovu ocitl u balonu. Nic převratného s ním ale nevymyslel, výborně jej totiž odzbrojil pozorně bránící Epureanu.
53'
Caiçara přihrál velmi nepřesně, Denswil ale naprosto zbytečně zazmatkoval a znovu odevzdal balon soupeři. Po Višćově sklepnutí se znovu mohl pokusit zazlobit Júnior Caiçara, také on se ale nevyvaroval ofsajdu.
52'
Istanbulští to opět krásně sehráli, když Mossoró mezi bránícími beky míč prostrčil na rychlonohého Višću, ten si ale dnes už poněkolikáté o pár decimetrů nepohlídal ofsajd. Následovat tak bude výkop od Horvathovy branky.
51'
Teď se Bruggy alespoň na pár okamžiků usadily okolo šestnáctky svého soupeře, celé jejich snažení ale skončilo díky špatnému zpracování v podání Nakamby. Domácí tak mohou přispěchat s odpovědí.
50'
Ne, hosté zatím nehrají ideální utkání. Jejich kombinace na útočné polovině pořádně vázne, což nyní pouze podtrhl střídající Vanaken, který místo nahrávky na volného Vossena poslal kulatý míč do země nikoho.
49'
A domácí teď měli k dispozici další zajímavou možnost! Na dlouhý balon si za obranu naběhl Emmanuel Adebayor, v momentu zakončení ale lehce zaškobrtl, což se na jeho pokusu nakonec také podepsalo.
48'
V prvním poločase Bruggy ze svého umění neukázaly zhola nic, tak se nechme překvapit, zda jim jedna změna v sestavě prospěje. Zatím je vše při starém, o útočení se i v druhém poločase starají hráči Başakşehiru.
47'
Nechybělo mnoho a domácí se mohli prosadit už potřetí! Višća našel na středu hřiště číhajícího Mossora, který si všiml v šestnáctce se uvolňujícího Júniora Caiçary, ten ale z dobré pozice pouze rozvlnil boční síť.
46'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Refaelov, přichází Vanaken.
46'
První půle je za námi, Başakşehir zatím v odvetě naprosto dominuje a při odchodu do šaten se může těšit z velmi nadějného vedení 2:0! Domácí svého oponenta přehrávají na všech frontách, hodně jim pomohla brzká vedoucí branka, o kterou se už v sedmé minutě postaral Adebayor. Bruggy několikrát podržel brankář Horvath, obzvláště se vyznamenal proti netradičnímu pokusu Belözoğla od rohového praporku. Ve čtyřiatřicáté minutě ale druhou branku Istanbulských přidal Višća, stejný hráč o chvíli později trefil tyč.
45+2'
45+1'
První poločas se nám protáhne jen o jednu minutu.
45'
Konečně o sobě dal vědět Jelle Vossen. Asi to ale nebylo v tom smyslu, v jakém by si útočník belgického celku přál, při napadání soupeřovy rozehrávky to totiž přehnal s agresivitou a vůči Attamahovi se dopustil jasného faulu.
44'
Edin Višća zatím hraje skvělé utkání! Nyní se krásně uvolnil přes mizerně bránícího Toubu, po přechodu do pokutového území si balon nachystal na levačku a vypálil, Horvath si ale s jeho pokusem věděl rady.
43'
Po Denswilově faulu se z trávníku nezvedá domácí kapitán Belözoğlu, s jehož zdravotním stavem to nevypadá příliš dobře. Turecký fotbalista je na nosítkách odnesen za postranní čáru, tak se nechme překvapit, zda bude moci v utkání pokračovat.
42'
Žlutou kartu dostává Denswil (Club Bruggy KV).
41'
Další ofenzivní snažení Başakşehiru táhl Elia. Nizozemský křídelník si kousek od postranní lajny narazil s Clichym, poté vycítil za obranou se pohybujícího Adebayora, ten se ale ocitl ve velkém ofsajdu.
40'
Pochvalu si určitě zaslouží i domácí příznivci, kteří jsou opravdu slyšet. A jejich oblíbenci jim mohli dát další důvod k potěšení, Edin Višća totiž odražený balon uzmul pro sebe a následnou ranou z uctivé vzdálenosti orazítkoval tyč Horvathovy svatyně.
39'
Míč se nakonec dostal až k Babacanovi, po jehož dlouhatánském výkopu Engels našel pouze Adebayora. Ten se dobře zorientoval a lehkým bochánkem zkusil oslovit Višću, bosenský záložník si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
38'
Parta okolo kapitána Belözoğla teď má o důvod víc v nadcházejících minutách nikam nespěchat. Domácí to moc dobře vědí, proto v naprostém klidu kombinují na vlastní polovině, u balonu se momentálně drží Epureanu.
37'
To by ale belgický tým musel začít hrát lépe v obraně. Dalšího zaváhání se dopustil Touba, jenž v podstatě přenechal míč Višćovi. Ten celou akci trochu zabrzdil, přes Adebayora ale stačil kulatý nesmysl dostat k Tekdemirovi, jeho pokus ale Horvatha nevylekal.
36'
Takhle si hosté svůj výlet do tureckého hlavního města rozhodně nepředstavovali. Ale nepředbíhejme, první vzájemné utkání těchto soupeřů nám ukázalo, že i dvoubrankový náskok se dá během několika minut hravě smazat.
34'
Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Domácí hráči přidávají druhou branku, a mílovými kroky se tak přibližují postupu do čtvrtého předkola kvalifikačních bojů v rámci Ligy mistrů! Za tento gól si Brugggy mohou samy, Touba totiž naprosto zbytečně zazmatkoval při rozehrávce a ztratil balon, Adebayor jej na to konto sklepl pro volného EDINA VIŠĆU a ten přízemním pokusem na bližší tyč prostřelil marně se natahujícího Horvatha!
33'
Fotbalisté Başakşehir se po vstřelení vedoucí branky tohoto mače nikam neženou. Na jednu stranu se není čemu divit, z Belgie si totiž přivezli velmi dobrý výsledek, tři branky na soupeřově hřišti jim určitě dodaly potřebné sebevědomí.
32'
Ruud Vormer má velmi dobrou kopací techniku, dnes to ale zatím příliš nepotvrzuje. Centr nizozemského špílmachra nyní doputoval přesně do náruče brankáře Babacana, jenž s jeho lapením neměl byť jen sebemenší obtíže.
31'
Máme za sebou úvodní půlhodinku. V posledních minutách tempo hry poněkud opadlo, teď se ale kupředu vydal Bonaventure, kterému se v souboji s Caiçarou pro své kolegy podařilo vybojovat další roh.
30'
A po přenesení hry od francouzského zadáka mohli zahrozit domácí. Balonu se ujal Višća, který si obhodil Denswila a zkusil najít Adebayora, proti ale byl Björn Engels, jenž si ve vzduchu počínal naprosto dominantně.
29'
Nakamba si poradil s Tekdemirem a vykouzlil parádní pas pro Palaciose. Ten si sice poradil s Eliou, o pár metrů dále ale narazil na Gaëla Clichy, jenž jej odzbrojil fantasticky načasovaným obranným skluzem.
28'
Attamah roztáhl hru na Eliu. Ten se nakonec nerozhodl nahrát Clichymu, místo toho vyslal do šestnáctky zakroucený balon, na který si sbíhal Edin Višća, ale neměl šanci na něj ve vzduchu dosáhnout.
27'
Touba ve spolupráci s Bonaventurem se teď probojovali až na kraj pokutového území, proti prvnímu jmenovanému ale včas stačil zasáhnout stoper Attamah, který situaci posléze uklidnil zpětnou nahrávkou pro Volkana Babacana.
26'
Tekdemir se rozhodl kombinovat s Clichym, jenž vyslal na zteč Eliu. Nizozemský záložník se řítil do zajímavé situace, nadšení domácích fanoušků bylo ale zbytečné, Elia si totiž o kousek nepohlídal ofsajdové postavení.
25'
A z následujícího přímého kopu se narodila zajímavá příležitost pro hosty! Na Vormerův nadýchaný centr si v pokutovém území naskočil Stefano Denswil, po jehož prudké hlavičce balon skončil těsně vedle levé tyče Babacanovy svatyně.
24'
A máme tu další žluté varování. Tentokráte jej sudí Kovács udělil Clichymu, který do hlavičkového s Palaciosem přiběhl o vteřinku později, navíc svého soka nepříjemně loktem atakoval do obličeje.
23'
Kombinaci na vlastní polovině nyní ukazovali i hostující fotbalisté, poté se ale zbytečně zbavili míče, načež Bonaventure ve středu poje nebezpečně dojel Tekdemira. Jasná žlutá karta, tady není o čem pochybovat.
22'
Babacan se také mohl chvíli pomazlit s balonem, navíc svým výkopem našel zpoza obranné řady soupeře si sbíhajícího Adebayora, jenž se pokusil prodloužit na Višću, ten jeho záměr ale úplně nepochopil.
21'
Hostům se směrem do ofenzivy zatím nevede. Po Vossenově sklepnutí ze vzduchu se nyní pokoušel do vápna probít talentovaný Emmanuel Bonaventure, jenž se v minulém zápase prosadil dvakrát, Caiçara mu ale vystavil ráznou stopku.
20'
No vida, takovýto způsob zakončení se ve fotbale vidí málokdy! Emre Belözoğlu ukázal, že má pořádně za ušima, když se od rohového praporku skákavým pokusem na přední tyč pokusil překvapit Horvatha, ten ale stihl bleskurychle zareagovat a zasáhl.
19'
Mossoró ukázal parádní práci s míčem, když se sám uvolnil přes dva protihráče, našteloval si jej do ideální střelecké pozice a poté zkusil své štěstí, balon byl ale jedním z bránících hráčů tečován na rohový kop.
18'
První práce pro Babacana. Po centru z kopaček Refaelova se k hlavičce prodral Vossen, jeho pokus byl ovšem zablokován Attamahem. Od něj se však míč nešťastně odrazil k zapomenutému Palaciosovi, jeho střelecký pokus ale za mnoho nestál.
17'
Byl to právě Emre Belözoğlu, kapitán tureckého týmu, který nyní vykoumal povedenou kolmici pro Višću. Bosenský křídelník se pokusil nacentrovat do míst, kam si nabíhal Adebayor, ten byl ale v hlavičkovém souboji předčen Mechelem.
16'
Bruggy si takovýto začátek zápasu rozhodně nepředstavovaly. S balonem se naposledy potkaly před pár okamžiky, nyní se musí bránit jednomu útočnému výpadu ze strany svého oponenta za druhým. Naštěstí pro ně teď Elia nepřesně sklepl pro Belözoğla.
15'
Po dalším z Clichyho zajímavých centrů odvrátil Engels míč jen zpoza šestnáctku, kde se zdržoval Tekdemir. Domácí záložník si sice nachystal balon na pravačku, jeho rána ale byla velice nepovedená, Horvath mohl zůstat zcela klidný.
14'
Po levém křídle se úspěšně protáhl Mossoró, jehož putování bylo zakončení až v pokutovém území soupeře, tam ale brazilský záložník nikoho ze svých kolegů nedokázal oslovit. Başakşehir ale na hosty nepřestává tlačit.
13'
Zatím jsou jasně aktivnějším celkem hráči z Istanbulu. Ti nyní kombinují na obranné polovině, samostatně se opět zkoušel prosadit Eljero Elia, na pozorně bránícího Mecheleho si ale v souboji jeden na jednoho nepřišel.
12'
Gaël Clichy opět ukázal obrovský herní přehled, když se nejprve zbavil napadajícího Palaciose, poté zvedl hlavu a pasem přes celou šíři hřiště zkusil oslovit Višću. Ten balon sice zpracoval, neprovedl to ale ideálně, čehož bleskově využil Denswil.
11'
Přímého kopu z kraje hrací plochy se ujal Ruud Vormer. Jeho centr ale neměl vysoké parametry, balonu byla totiž dodána až příliš velká razance, načež kulatý nesmysl bez povšimnutí přelétl celé pokutové území.
10'
Ou, to byl tvrdý zákrok! Júnior Caiçara svůj skluz v souboji s Toubou nenačasoval ale vůbec dobře, za své počínání byl posléze odměněn žlutým kartónkem.
9'
Belgický celek se pokusil přispěchat s okamžitou odpovědí, když se podél pravé postranní čáry dobře uvolnil Refaelov. Jeho centr nebyl vůbec marný, Volkan Babacan si ale pro letící balon vyskočil a uzmul jej do své moci.
7'
Přesně tohle si fanoušci ofenzivního fotbalu museli přát, Başakşehir se totiž ujímá brzkého vedení, což kvalitě zápasu rozhodně prospěje! Eliovu sóloakci ještě Bruggy stačily zlikvidovat, balon se ale dostal ke Clichymu. Ten do šestnáctky vyslal milimetrově přesný centr, na který si naskočil EMMANUEL ADEBAYOR a razantní hlavičkou nedal brankáři Horvathovi sebemenší šanci zasáhnout
7'
Tekdemir balon přenechal lépe postavenému Clichymu, jenž dlouhým nákopem zkusil nalézt za obranu si nabíhajícího Višću, proti ale byl ideálně postavený Stefano Denswil, který zvládl míč odhlavičkovat do bezpečí.
6'
Hostující kapitán Vormer ve středu hřiště ustál souboj s Tekdemirem, načež roztáhl hru pro Ahmeda Toubu. Ten podnikl povedenou individuální akci, když se dostal až do pokutového území Başakşehiru, tam ale hloupě fauloval Epureana.
5'
Tentokráte to domácí zkoušeli po druhém kraji travnaté plochy. Attamah vymyslel pěknou uličku pro Višću, jenž míč ještě stačil sklepnout pro Adebayora, ten jej ale neudržel a o chvíli později zpět získal jen za cenu nedovoleného zákroku.
4'
Adebayor doběhl téměř ztracený balon, navíc jej dokázal předložit pro Clichy. Bývalý obránce Manchesteru City se rozhlížel okolo sebe, žádný volný spoluhráč se mu ale nenabízel, proto přišla přihrávka směrem vzad.
3'
Exekuce rohového kopu se ujal kapitán Vormer, který našel na hranici malého vápna si nabíhajícího Engelse. Ten balon ještě prodlužoval do centra dění, tam na něj Stefano Denswil o kousek nedosáhl.
2'
Po rozehrávce se balon dostal až k brankáři Babacanovi, jenž jej ihned poslal na obrannou polovinu soupeře. Bruggy ale dokázaly míč odvrátit a Refaelov pro ně posléze vybojoval premiérový roh tohoto mače.
1'
István Kovács právě foukl do píšťalky, a odstartoval tak dnešní utkání mezi Başakşehirem a Bruggami – pojďme na to! Výkopu se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v oranžových dresech, naopak hosté budou hrát v bílém.
1'
Maďarský sudí Kovács už shromáždil aktéry dnešního mače v útrobách stadionu a právě nyní je přivádí na travnatou plochu před velmi solidně zaplněné ochozy.
Ještě jednou Vás vítám u sledování našeho přenosu. Utkání za pár minut začne, domácí do něj vstupují v totožné sestavě jako před týdnem v Belgii, Bruggy naopak sáhli ke dvěma změnám. Místo De Bocka v základní sestavě nastupuje Ahmed Touba, Vossen zase nahradí Perbeta.

Istanbul Başakşehir FK: Babacan – Caiçara, Attamah, Epureanu, Clichy – Belözoğlu (C), Tekdemir – Višća, Mossoró, Elia – Adebayor
Náhradníci: Çakır – Napoleoni, da Costa, Frei, Erdem, Inler, Çikalleshi

Club Bruggy KV: Horvath – Mechele, Engels, Denswil – Palacios, Vormer (C), Nakamba, Touba – Refaelov, Vossen, Bonaventure
Náhradníci: Hubert – Simons, Diaby, Izquierdo, Vlietinck, Vanaken, Perbet

Rozhodčí: István Kovács – Vasile Florin Marinescu, Ovidiu Artene (všichni Rumunsko).
První utkání

26.7. 2017 – Club Bruggy KV:Istanbul Başakşehir FK 3:3

Branky: 5. Bonaventure (Refaelov), 16. Denswill, 79. Denswill – 59. Mossoró, 64. Elia (Attamah), 74. Mossoró (Višća)

Club Bruggy KV: Horvath – Mechele, Engels, Denswil – Palacios, Vormer (C), Nakamba, De Bock (59. Touba) – Refaelov (75. Vanaken), Perbet, Bonaventure (64. Izquierdo)

Istanbul Başakşehir FK: Babacan – Caiçara, Attamah, Epureanu, Clichy – Belözoğlu (C) (76. Inler), Tekdemir – Višća (82. Torun), Mossoró, Elia (89. Napoleoni) – Adebayor
Club Bruggy KV

Do loňského ročníku belgické nejvyšší fotbalové soutěže vstupovaly Bruggy v roli obhájce titulu. Celá sezona se nesla v duchu jejich boje o celkové prvenství s Anderlechtem, jenž měl po základní části jen dvoubodový náskok. V té nadstavbové, která nese název O titul, ale modročerní v prohánění svého hlavního rivala polevili, z deseti zápasů zvítězili jen čtyřikrát a nakonec skončili na stříbrném stupínku se ztrátou sedmi bodů. S belgickým pohárem se svěřenci kouče Leka překvapivě loučili už v osmifinále, kde nestačili na prvoligového nováčka z Eupenu.

Vzhledem ke svému triumfu ze sezony 2015/16 ale Bruggy měly možnost si zahrát základní skupinu Ligy mistrů. V konkurenci překvapivého anglického šampiona z Leicesteru, Porta a kodaňského FC ale doslova pohořely, když z šesti zápasů nevyhrály ani jeden a navíc inkasovaly hned čtrnáct branek. Nový ročník Jupiler Pro League odstartoval minulý víkend a fotbalisté FCB do něj vstoupili jasnou výhrou. Na půdě Lokerenu totiž zvítězili vysoko 4:0, dvěma brankami se blýskl teprve devatenáctiletý Emmanuel Bonaventure, kterého klubové vedení v létě získalo z ukrajinského Luhansku. Domácí zápas s Başakşehir pro partu okolo kapitána Vormera nedopadl úplně ideálně. Dokáží Bruggy v Turecku uspět?
Istanbul Başakşehir FK

Je všeobecně známo, že tureckému fotbalu v posledních letech kralují celky z Istanbulu. Loňskou sezonu ovládl favorizovaný Besiktas, pouhopouhé čtyři body za ním se ale překvapivě umístil Başakşehir, který tak zaznamenal nejlepší umístění v klubové historii. Svěřenci trenéra Avcıho hořkost porážky poznali pouze třikrát, v jejich neprospěch v souboji o celkové prvenství ale rozhodl větší počet remízových výsledků. Také v tureckém poháru parta okolo kapitána Belözoğla skončila těsně pod vrcholem, na cestě do finále mj. přemohla dva ze svých městských rivalů, Fenerbahce a Galatasaray, v nejdůležitějším utkání ale nestačila na Konyaspor.

Přes léto se klubovému vedení podařilo získat několik zajímavých posil. Jmenovitě se jednalo třeba o Eljera Eliu z Feyenoordu, Gökhana Inlera či Auréliena Chedjoua, tou vůbec nejzvučnější akvizicí se ale stal levý obránce Gaël Clichy, jenž naposledy oblékal dres Manchesteru City. Na začátku minulého ročníku istabnulský celek taktéž bojoval o účast v základní skupině jedné z milionářských soutěží. Jednalo se ale o Evropskou ligu, v jejímž třetím předkole Başakşehir díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře přešel přes Rijeku, o kolo dál ale už nestačil na ukrajinský Šachtar Doněck.
Příjemný středeční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Dnes je na programu drtivá většina odvetných klání v rámci třetího předkola kvalifikačních bojů o postup do základních skupin Ligy mistrů. V tomto online přenosu se zaměříme na atraktivní střetnutí, v němž Istanbul Başakşehir FK hostí Club Bruggy KV. Úvodní výkop je naplánován na 19:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.