Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Hapoel Be'er Sheva  : Maribor - 16. srpna 2017   20:45

Hapoel Be'er Sheva
12' Nwakaeme  • 45+2' Tzedek
2:1
(2:1)
Maribor
Maribor
10' Tavares
Goresh – Barda, Broun, Ohayon, Cuenca, Elo, Pekhart.
Eriksson – Klasenius, Wärnmark (všichni SWE)
Turner Stadium, Be'er Sheva
Maribor
Cotman – Billong, Pihler, Zahović, Mešanović, Palčič, Kramarič.

Z tohoto zápasu už je to všechno, přeji Vám hezký zbytek středečního večera.

Fauly: 12 – 11.
Je dobojováno! Z vítězství v prvním utkání čtvrtého předkola Ligy mistrů se společně se svými fanoušky radují hráči izraelského Hapoelu, který už v první půli stihl otočit skóre na konečných 2:1. Be'er Sheva rozhodně mohla zvítězit i vyšším rozdílem, z mnoha šancí však potřetí neudeřila, a tak bude odvetný zápas na hřišti Mariboru naprosto otevřený.
90+4'
90+4'
Maribor konečně dostal míč na svou útočnou polovinu a zbytek zápasu už dohraje v bezpečné vzdálenosti od obou branek.
90+3'
Anthony Nwakaeme se na kraji hřiště marně dožadoval doplnění, a tak si rychlým pohybem navedl míč na střelu pravou nohou, kterou ale nevtěsnal pod horní tyčku.
90+2'
Nwakaeme, Pekhart a Melkson už jsou několik minut v kuse nastěhovaní v pokutovém území. Třetí branka v podání Be'er Shevy ale stále nepřichází.
90+1'
Druhý poločas je prodloužen o čtyři minuty nastaveného času!
90'
Slušná šance na navýšení náskoku! Dlouhá přízemní přihrávka z pravé strany propadla až do pokutového území k Nwakaememu, který bohužel pro Hapoel vypálil do dobře postaveného Handanoviće. Dorážející Einbinder poté zleva uklidil míč do sítě, ale to už bylo z mávaného ofsajdu.
90'
John Ogu se dostal k centru od Meliksona, ale z osy hřiště nezamířil mezi tři tyče.
89'
Muži v červeném pokračovali v obléhání pokutového území až do chvíle, kdy zpoza něj levačkou vystřelil Nwakaeme. Obránci jeho zakončení přesměrovali na roh.
88'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Blaž Vrhovec, přichází Aleks Pihler.
86'
Hapoel se metr po metru přibližuje palebným pozicím, defenzíva slovinského klubu je však velmi pozorná.
85'
Po Pekhartovi přišla na hrací plochu další posila, kterou je Isaac Cuenca, bývalý hráč slavné Barcelony.
84'
Střídání v týmu Hapoel Be'er Sheva FC: ze hřiště odchází Maharan Radi, přichází Isaac Cuenca.
83'
Na něj už přišli také pořadatelé s nosítky, v první půli hodině aktivní Radi tak asi opustí trávník předčasně.
82'
Maharan Radi v hlavičkovém souboji odletěl od Kabhy a zůstal ležet na hřišti.
81'
Maor Melikson si chtěl vymodlit druhý pokutový kop v domácí prospěch, podle hlavního sudího ale simuloval a za to viděl žlutou kartu.
81'
Martin Milec si mohl pohodlně připravit centr, který se mu ale vůbec nepovedl a poslal míč až na tribunu.
80'
A teď už zase na opačném konci hřiště. Nwakaeme odcentroval na Pekharta, jehož hlavička mířila přesně na Handanoviće. Český útočník mezitím dostal od Rajčeviće bolestivý kopanec do ramena.
79'
Slovinci rychle přepli do útoku, avšak vymysleli jen Mešanovićovu střelu z dálky, která neznamenala pro Haimova žádné komplikace.
78'
Domácí rozehráli na krátko, Radi poté nakopl z osy hřiště do ohně, kde byl k zemi stáhnut Pekhart a Handanović se tak jednoduše dostal k balónu.
77'
Mitja Viler v nikterak nebezpečném prostoru zfauloval domácího kapitána Meliksona a vyfasoval žlutou kartu. Následuje standardní situace Be'er Shevy.
76'
Valon Ahmedi zprava odcentroval do míst, kam se dostal Haimov a schoval balón do rukavic.
75'
Nwakaemeho pas zastavil Milec. Zahović poté utekl na pravé straně a vytěžil ze svého postupu rohový kop.
74'
Mešanović sotva přišel na hřiště a už si málem řekl o žlutou kartu, když v hlavičkovém souboji od sebe hodně důrazně odstrčil Korhuta. Míč pro Hapoel.
73'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Marcos Tavares, přichází Jasmin Mešanović.
72'
Teď už se Pekhart dostal do první šance, když prodloužil krátký centr k levé tyči, u níž ale byl Handanović dostatečně rychle.
71'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Dino Hotić, přichází Luka Zahović.
70'
Bittonův dlouhý centr z pozice pravého obránce Handanović pře dvěma soupeři vyboxoval k Meliksonovi. Jeho přízemní střela z pětadvaceti metrů ale na branku neletěla.
69'
S nástupem Tomáše Pekharta rázem přibylo centrů do velkého vápna. Vysokého českého útočníka žádný pas ale zatím nenašel.
68'
Anthony Nwakaeme prokázal dobrou rychlost, když se na levé straně jenom mihl okolo Milece. Následný centr do malého vápna ale Pekharta o kousíček minul.
67'
Tavares byl na hostující útok úplně sám a nic nebezpečného nevymyslel, neboť ho Taha doslova vytlačil do zámezí.
66'
Pekhart ihned pomohl získat míč, který zpět k němu posílal Bitton, ovšem zkompletování přihrávky zabránil dobře postavený obránce Mariboru.
65'
V pětašedesáté minutě musí zpozornět také čeští fotbaloví fanoušci! Na hřiště totiž míří útočník Tomáš Pekhart, který nahradil nepříliš výrazného Mohammada Ghadira.
64'
Kratší nápor Hapoelu zase zazdil Nwakaeme, který se snažil dojít pro penaltu nebo zajímavý přímý kop, ale hlavní sudí zákrok na něj jako faul neohodnotil.
63'
Hrotový útočník Tavares si šel pro míč do záložní řady, ovšem domácí hráči ho od něj poměrně snadno odstavili.
62'
Po změně stran se hraje v mnohem větším tempu. Další změnou je výrazně větší aktivita ze strany prohrávajícího Mariboru.
60'
Urostlý Nwakaeme dělá obraně Mariboru poměrně hodně starostí, teď si ale vypomohl útočným faulem na Martina Milece.
59'
Domácí odpověděli postupem Milece, po kterém došlo k několika přihrávkám na jeden dotek a střele Ogua, která přišla z necelých pětadvaceti metrů a letěla jen doprostřed branky, takže Handanović neměl problém zasáhnout.
57'
Jeden z hostujících ofenzivních hráčů dostal přihrávku mezi stopery, zády k brance ale nemohl pálit a radši přihrál do druhé vlny. Zakončující Blaž Vrhovec ale branku Hapoelu o nějaký ten metřík minul.
55'
Málem bylo zase vyrovnáno! Po faulu Ghadira na Kabhu rozehrávali hosté z poměrně velké dálky, Viler se i tak pokusil zaskočit Haimova, jehož branku dalekonosná střela přeletěla jen o milimetry.
54'
Hapoel zkusil projít přes levou stranu, jenomže to by Korhut nesměl adresovat přihrávku do moci brankáře Handanoviće.
53'
A Haimov může být i nadále v úplném klidu, přihrávku na levou stranu totiž Viler nezachytil a je z toho aut pro Bittona.
52'
Hosté netradičně kontrolují hru, ale zatím se pohybují jenom na vlastní polovině.
51'
Nwakaeme rychle vyvezl míč na půlící čáru, kde ale narazil na protihráče a znovu tak následuje akce Mariboru.
49'
Melikson posunul míč do šestnáctky, kde Ghadir ještě stihl patičkou přihrát za sebe volnějšímu Meliksonovi a jeho zakončení Handanović nadvakrát definitivně zastavil až těsně před brankovou čarou.
48'
Poklidný začátek druhé půle trošku narušila dalekonosná střela aktivního Radiho, na kterou ale Handanović dobře viděl a zasáhl.
47'
Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce ke střídání, a tak pokračujeme v základních sestavách na obou stranách.
46'

Žluté karty: 0 – 1.
První poločas úvodního zápasu čtvrtého předkola Ligy mistrů je u konce. S lepší náladou mohou odcházet do útrob stadionu hráči Hapoelu, kteří po vlastní hrubici inkasovali v desáté minutě jako první z kopačky Tavarese, nicméně prakticky okamžitě po rozehrávce vyrovnali nádherným volejem Nwakaemeho. Další půlhodina už byla mnohem klidnější, což platilo až do nastaveného času, v němž nařízenou penaltu k radosti domácího publika proměnil Tzedek.
45+2'
45+2'
Hapoel Sheva právě vstřelil branku!
Domácí těsně před pauzou otáčí skóre! Míč si na penaltový puntík postavil SHIR TZEDEK a nekompromisní ranou pod břevno překonal Handanoviće, který mnohem níže skákal na opačnou stranu.
45+1'
Žlutou kartu dostává Blaž Vrhovec (NK Maribor).
45+1'
Nwakaeme zleva dloubl míč k rohu pokutového území, kde Vrhovec stáhl soupeře a rozhodčí záhy nařídil penaltu! Ta je možná až moc přísná, ke kontaktu asi došlo ještě před vápnem.
45+1'
Nastavují se 3 minuty.
45'
Ahmedi znovu míč odevzdal mužům v červeném dresu. Radi poté vystřelil z dálky a díky teči obránce vybojoval pro Hapoel aspoň roh.
44'
Bittonův nedovolený zákrok na domácí útočné polovině dává Šulerovi možnost rozehrát z naprostého klidu.
43'
Anthony Nwakaeme se úspěšně dostal ke střele přes clonícího Kabhu, jenže Handanović jeho pokus z levé strany zneškodnil.
42'
Viler zbrzdil další rychlý postup Mariboru, který se přesunul zleva doprava, ale vzápětí o balón přišel.
40'
Ahmedi se na hřišti zatím trápí, nyní právě u něj skončil slibně se vyvíjející protiútok, když dostal přihrávku na paty.
39'
První úspěšný zákrok má za sebou brankář Haimov, který musel rychle skákat k levé tyči, aby alespoň vyrazil Hotićovu štiplavou střelu z pětadvaceti metrů. Zadáci Hapoelu dali střelci až moc volného prostoru.
38'
Domácí si po tečovaném centru z pravého křídla žádali penaltu za obráncovu hru rukou. Švédští arbitři ale zůstali ledově klidní.
37'
Kromě dvou slepených gólových situací sledujeme opatrnou hru s lehkou územní převahou Hapoelu. Ten se i teď snaží prorazit do šance.
36'
Radiho prudký centr odhlavičkoval Rajčević na rohový kop, tentýž rozehrávající hráč však poslal míč přímo do náruče Handanoviće.
35'
Ogu byl poslán k zemi Ahmedim, na řadu proto přichází standardní situace ve prospěch Hapoelu.
34'
Viler dostal hodně prostoru, takže si řekl o přihrávku do druhé vlny, nicméně na levém kraji velkého vápna o míč zase brzy přišel.
33'
Loai Taha inkasoval nějaký úder do obličeje od Tavarese. Rozhodčí však nic neviděli a nechávají pokračovat ve hře.
32'
Bitton ale nezvolil žádný nákop do šestnáctky, nýbrž rozehrávku na krátko, takže znovu sledujeme klidnou kombinaci ve středu pole.
31'
Valon Ahmedi byl zdvojený a navíc si pomohl útočným faulem. Kopat se tak bude proti brance Mariboru.
30'
Damjan Bohar zkusil štěstí při střele z těžšího úhlu, zároveň pálil z velké dálky, ovšem Haimov zasahovat nemusel.
29'
Hapoel svého soupeře uzamkl před Handanovićem, nicméně si nedal žádnou lepší finální přihrávku, po které by mohlo přijít zakončení.
28'
Po faulu ve středu hřiště rozehrál Radi a poslal míč k levé autové čáře...
26'
Držení míče: 62% – 38%.
25'
A ještě jeden centr od Bittona, který však přistál jen na kopačce stopera Rajčeviće.
24'
Bitton dal do centru k hranici vápna až moc razance, Nwakaeme s ním nic nesvedl a jenom ho prodloužil do autu, odkud vhazuje Milec.
23'
A postup je to hodně pomalý, domácí se dostali na útočnou půlku, ale pak zase zvolili zpátečku.
22'
Po krátké pauze se může znovu hrát, konkrétně to jsou zadáci Hapoelu, kteří pozvolna postupují hřištěm kupředu.
20'
Hostující gólman si z tohoto kontaktu odnesl nějaký šrám na ruce a proto musí být aktuálně ošetřován.
19'
Ghadir se po kolmici od Einbindera snažil obejít Handanoviće, přes kterého padl k zemi, ovšem ani teď se penalta nepískala.
18'
Ahmedi se na levém křídle zbavil svého strážce, ale vzápětí odcentroval vnějším nártem jen k obráncům Hapoelu.
17'
Izraelský klub je v posledních minutách nastěhovaný na útočné polovině a hledá cestu skrz zataženou defenzívu Mariboru.
15'
Meliksonův centr z hloubi pole hledal domácí útočníky, kteří se však k žádnému zakončení nedostali a míč jim zmizel v autu.
14'
Maribor se tentokrát ubránil, i když jeden ze zákroků ve velkém vápně trošku zaváněl odpískáním pokutového kopu.
13'
A Hapoel může vzápětí přidat druhou branku, k dispozici totiž má rohový kop.
12'
Fantastická reakce Hapoelu, který okamžitě srovnává na 1:1! Tzedekův nákop jeden z obránců odvrátil jen kousíček před roh pokutového území, odkud nádherně napřáhl ANTHONY NWAKAEME a dělovou ránou rozvlnil síť za brankářem Handanovićem.
10'
Maribor právě vstřelil branku!
Hrůzostrašné zaváhání domácí obrany je potrestáno vedoucím gólem slovinského týmu! Stopeři Hapoelu nedokázali zpracovat nákop z hostující obranné poloviny, Tzedek nešikovně předložil míč do běhu MARCOSI TAVARESOVI, jenž si obešel gólmana a snadno zakončil do prázdné branky.
9'
Marcos Tavares byl podle názoru asistenta rozhodčího v milimetrovém ofsajdu, kvůli kterému se na balón vrací domácí.
8'
Dlouhý pas přes šířku hřiště Ben Bitton neměl nárok zpracovat, následuje jen odkop od branky Jasmina Handanoviće.
7'
Úvod střetnutí se odehrává v poměrně klidném tempu, ani jeden z celků nechce udělat v důležitém střetnutí zbytečnou chybu.
5'
Hostující kombinaci doprovází hlasitý pískot fanoušků, kterým se podobný obrázek evidentně vůbec nelíbí.
4'
Radi jej rozehrál nakrátko a domácí nakonec neposlali do pokutového území žádný centr.
3'
Teď už se k míči dostali domácí, Ghadir byl na pravé straně zdvojený a získal rohový kop.
2'
Hráči Hapoelu od prvních sekund začali aktivně napadat, a tak se hostům zatím nedaří dostat ani přes půlící čáru.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v modrých, zatímco domácí v červenobílých dresech.
1'
Obě základní jedenáctky již jsou na hrací ploše a nyní si vychutnávají slavnou znělku Ligy mistrů.

Hapoel Be'er Sheva FC: Haimov – Bitton, Taha, Tzedek, Korhut – Radi, Ogu, Einbinder – Melikson (C), Ghadir, Nwakaeme.
Náhradníci: Goresh – Barda, Broun, Ohayon, Cuenca, Elo, Pekhart.

NK Maribor: Handanović – Milec, Rajčević, Šuler, Viler – Kabha, Vrhovec – Hotić, Ahmedi, Bohar – Tavares (C).
Náhradníci: Cotman – Billong, Pihler, Zahović, Mešanović, Palčič, Kramarič.

Rozhodčí: Eriksson – Klasenius, Wärnmark (všichni SWE).
NK Maribor

Úřadující šampión posledního ročníku slovinské nejvyšší soutěže, který si v minulém roce nezahrál ani ve skupině Evropské ligy, narazil ve druhém předkole Ligy mistrů na bosenský klub Zrinjski, přes který postoupil po výsledcích 2:1 a 1:1. Poměrně přijatelného soupeře potom Maribor dostal i ve třetí části kvalifikace a připsal si dvě hubené výhry 1:0 na úkor islandského Hafnarfjorduru. Velmi dobře si svěřenci hlavního kouče Darka Milaniče vedou i v ligové soutěži, kde mají po pěti odehraných kolech třináct bodů a ty jim zaručují dělenou první příčku.
Hapoel Be'er Sheva FC

Izraelský mistr, jehož dres nově obléká také český útočník Tomáš Pekhart, byl nasazený již do druhého předkola, v němž porazil maďarský Honvéd celkovým výsledkem 5:3. O něco větší drama to bylo v další fázi s bulharským Razgradem, Sheva doma vyhrála 2:0, nicméně o týden později se ještě strachovala o postup, když prohrála 1:3. Čtvrté předkolo si tento celek zahrál i v minulém roce, nicméně kvůli pokažené odvetě nepřešel přes skotský Celtic a musel se spokojit s Evropskou ligou, kde mimochodem dvakrát nestačil na pražskou Spartu, ale i tak postoupil do prvního vyřazovací kola, kde mu stopku vystavil Beşiktaş.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný středeční večer při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého předkola Ligy mistrů. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na souboj mezi týmy Hapoel Be'er Sheva FC a NK Maribor!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.