Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Maribor : Zrinjski - 19. července 2017   20:15

Maribor
Maribor
27' Viler
1:1
(1:1)
Zrinjski
Zrinjski
7' Todorović
Maribor
Handanović (C) – Palčič, Rajčević, Šuler, Viler – Pihler, Kabha – Hotič (65. Mešanović), Ahmedi, Bajde – Zahovič (65. Tavares).
Obradović – Hodžič, Billong, Tavares, Ogrinec, Kolmanič, Mešanović.
Ola Hobber Nilsen – Tom Harald Grønevik, Geir Isaksen (všichni NOR)
Stadion Ljudski vrt, Maribor
Zrinjski
Pirić – Galić, Jakovljević, Katanec, Stojkić (C) – Pezer (86. Mulahusejnović), Perišić (70. Ćavar) – Filipović (81. Kukoć), Bilbija, Todorović – Jovic.
Bandić – Barić, Laštro, Jazvin, Mulahusejnović, Kukoć, Ćavar.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek středečního večera.

Fauly: 11:4.
Je dobojováno!! Mariborští se radují z postupu do 3. předkola Ligy mistrů!! Druhý poločas zápasu nám již branku nenabídl, takže dnešní utkání skončilo nerozhodně 1:1. Opticky byli mírně aktivnější hosté, ale výraznou brankovou příležitost ke skórování se jim už vytvořit nepodařilo, takže domácí nakonec uhájili postupový výsledek.
90+5'
90+4'
Hostům se stále nedaří usadit na útočné polovině. Domácí se brání skvěle.
90+3'
Domácí fandové stále skandují a ženou Slovince vpřed. Do konce zápasu zbývají už jen dvě minuty.
90+1'
Pomezní rozhodčí přistihl hráče Mariboru v ofsajdu.
90'
Hlavní rozhodčí signalizuje, že hrát se budou ještě další čtyři minuty.
90'
Již probíhá poslední minuta a u míče jsou opět domácí. Vypadá to jakoby hostům na nějaký závěrečný tlak došly síly.
89'
Vzápětí domácí vybojovali rohový kop, takže ukrojí další cenné vteřiny.
88'
Střídající Mešanović byl zcela sám, čehož si všiml i jeho spoluhráč, který mu adresoval přesný pas. Mešanović se pokusil o střelu z první, která mu vůbec nesedla.
87'
Prvním karetně potrestaným hráčem je Bilbija, který tvrdým skluzem atakoval soupeře.
86'
Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Pezer, přichází Mulahusejnović.
85'
U míče jsou o něco častěji hostující hráči, kteří se snaží najít recept na obranu Mariboru.
83'
Nervozita a napětí na hřišti by se daly krájet. Hráči si nic nedarují a rvou se o každý centimetr na hrací ploše.
81'
Již se nám rozeběhla poslední desetiminutovka řádné hrací doby a skóre je stále nerozhodné 1:1. Hosté i nadále potřebují vstřelit nejméně jednu branku, aby poslali zápas alespoň do prodloužení.
81'
Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Filipović, přichází Kukoć.
78'
Vynikající příležitost domácích ke strhnutí skóre na svou stranu gólem nekončí! Tavares si našel centrovaný míč v pokutovém území, přelstil clonícího hráče, ale jeho střelecký pokus na zadní tyč jen těsně minul bránu!
77'
Nebezpečný centr z levé strany mířil do vápna domácího celku. Ke smůle hostů byl útočník na míč krátký.
75'
Výhoda rozehrávky od rohového praporku se naskytla také hostům. Centrovaný míč do šestnáctky odklidil Šuler.
74'
Na druhé straně rozehrával rohový kop Ahmedi. Pirić na brankové čáře dlouho neotálel a vyrazil centrovaný míč do bezpečí.
73'
Vzápětí se o střelu z velké vzdálenosti pokusil střídající Ćavar. Jeho rána měla slušnou razanci, ale mířila de facto do středu brány a Handanović si připsal přesvědčivý zákrok.
72'
Přímo do vápna se s míčem vydal aktivní Todorović, který se pokusil obelstít svého strážce. Podařilo se mu přes něj odcentrovat, ale svého spoluhráče nenašel.
71'
Pochvalu si zaslouží zejména domácí fandové, kteří jsou stále slyšet, jak usilovně povzbuzují své svěřence.
70'
Střídání v týmu HŠK Zrinjski: ze hřiště odchází Perišić, přichází Ćavar.
69'
Mariborským fotbalistům se po prostřídání podařilo uklidnit hru a udržet míč po delší dobu ve své moci.
68'
Ahmedi se přes Stojkiće prosadit nedokázal, nicméně u míče zůstanou domácí, kteří budou mít výhodu autového vhazování.
66'
Střídání se nám poněkud protahuje, protože Tavares ještě přebírá od Handanoviće kapitánskou pásku.
65'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Zahovič, přichází Tavares.
65'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Hotič, přichází Mešanović.
64'
Hosté jsou i nadále aktivnější. Ze svého útoku vybojovali další rohový kop.
61'
Perišić zůstal ležet na zemi a rozhodčí už dává pokyn ke střídačce, takže dojde k ošetření. Vypadá to ale, že bosenský záložník bude schopen pokračovat ve hře.
60'
Hosté měli tedy k dispozici výhodu volného přímého kopu. Místo centru do šestnáctky však přišla přihrávka na hranici vápna na Bilbiju, který nastřelil jen jednoho z bránících hráčů.
60'
Na opačné straně se pěkným individuálním průnikem zaskvěl Todorović, kterého Palčič zastavil jen za cenu faulu.
58'
Nicméně domácím se podařilo zčistajasna málem udeřit. Centr z levé strany se snesl až k nohám Hotiče, který ve skluzu nezasáhl míč ideálně a jeho pokus skončil jen vedle Pirićovy svatyně!
56'
Slovinci si ve druhém poločase příliš s míčem nerozumí. Důkazem toho byla i přihrávka na Ahmediho, která byla nepřesná a skončila jen v zámezí. Rozehrávat bude Pirić.
54'
Do útoku se vzápětí vydali po levé straně také domácí. Obránce byl ale důraznější a vystavil útočícímu hráči stopku.
52'
Hosté jsou ale aktivnější. Viděli jsme další výpad po levé straně a centr do šestnáctky, ale Todorović se do zakončení neprotlačil.
50'
Ten nakrátko rozehrál Jovic a následný centr do šestnáctky odvrátila pozorná obrana.
50'
Bosenští hráči se dostali až nebezpečně blízko k Handanovićovi. Z jejich snahy však nakonec vzešel jen rohový kop.
48'
Po faulu Badjeho na Filipoviće budou na vlastní polovině rozehrávat hosté.
46'
Domácí se ujali rozehrávky a zahájili tak druhý poločas. U míče se ale příliš dlouho neohřáli, protože po nepřesné kombinaci se míč ocitl jen v zámezí.
46'
Úvodní poločas dnešního odvetného utkání mezi týmy NK Maribor a HŠK Zrinjski je již za námi a na výsledkové tabuli v Mariboru svítí nerozhodný stav 1:1. Nejprve se ihned z kraje zápasu podařilo udeřit hostům, když se o vedoucí branku postaral Todorović. Domácím se však podařilo přispěchat s odpovědí, když se parádní ranou do pravého horního rohu Pirićovy brány prosadil Viler. Další branku jsme již neviděli, ale druhý poločas bude určitě velmi zajímavý, protože je velmi pravděpodobné, že o postup se dnes bude horlivě bojovat až do závěrečného hvizdu.
45+2'
45+1'
Ahmedi byl právě na vlastní polovině zastaven nedovoleným zákrokem. Oba celky odejdou do kabin pravděpodobně za nerozhodného stavu.
45'
Nad rámec řádné hrací doby prvního poločasu se bude hrát ještě jedna minuta navíc.
44'
Kombinace obou mužstev postrádá v posledních minutách potřebnou přesnost a bojuje se převážně o střed hrací plochy.
43'
Do rozehrávky se zapojil také kapitán Handanović. Jeho odkop od brány ale jeho spoluhráče nenašel a skončil jen za postranní čárou.
40'
Filipović si před Pihlerem míč pokryl vlastním tělem, takže slovinskému záložníkovi nezbývalo nic jiného než soupeře zastavit zákrokem za hranicí pravidel.
38'
Hosté měli výhodu rohového kopu, po němž se k hlavičce dostal srbský záložník Filipović. K jeho smůle ale mířila pouze nad Handanovićovu bránu.
35'
Po tvrdém zákroku soupeře se Stojkić jen těžce zvedá ze země. Rozhodčí však prozatím nikoho karetně trestat nebude.
34'
Jovic se přes své strážce prosadit nedokázal a navíc se v souboji s Rajcevićem dopustil faulu, což neuniklo ani pozornosti hlavního rozhodčího.
31'
Perišićův pokus neměl potřebnou přesnost, takže Handanović mohl zůstat v klidu.
29'
O zajímavé momenty v utkání rozhodně není nouze. Nechybělo mnoho a NK Maribor mohl skóre dokonce otočit ve svůj prospěch. Obránci HŠK Zrinjski ale na poslední chvíli zasáhli.
27'
Maribor právě vstřelil branku!
Domácí doslova uzamkli hosty v jejich šestnáctce a po zásluze vyrovnávají!! Nebezpečný centr do vápna hosté ještě přečkali bez úhony. Následně však Bajde přihrál míč pod sebe MITJOVI VILEROVI, jehož nádherná rána zapadla až za záda bezmocného Piriće.
24'
Zaváhání Pezera na polovině hrací plochy se mohlo týmu HŠK Zrinjski pěkně vymstít. Srbský stoper Jakovljević byl však dostatečně rychlý a důrazný, takže se domácí útočník nakonec do zakončení nedostal.
23'
Hraje se nahoru dolů za skvělé kulisy, o kterou se starají domácí fandové.
21'
Krásnou akcí se prezentovali hráči bosenského celku, kteří málem přidali další branku. Bilbijův centr doputoval přímo k nohám kapitána Stojkiće, který se opřel do míče a střelou z voleje jen těsně minul Handanovićovu svatyni!
19'
Z něj ale hosté nezahrozili a míč vzápětí skončil v Handanovićových rukavicích, takže se míč stěhuje do moci domácích.
18'
Na opačné straně musel rychlý útok hostů hasit Pihler. Centrovaný míč do vápna se mu podařilo srazit alespoň na roh.
17'
Viler se proti svému strážci dokázal skvěle uvolnit. Jeho následný centr do šestnáctky však postrádal potřebnou přesnost a doputoval jen za postranní čáru.
14'
Na půli hrací plochy se nedovoleným zákrokem provinil Bajde, který Filipoviće zastavil jen za cenu faulu.
12'
Ani výhoda hned dvou rohových kopů k výraznějšímu ohrožení Piriće však nevedla.
11'
Domácí jakoby však inkasovaná branka nakopla. Nebezpečný centr do šestnáctky vyústil ve výhodu rohového kopu.
9'
Já můžu ještě doplnit, že postupující mužstvo narazí ve 3. předkole Ligy mistrů na islandský FH Hafnarfjördur.
8'
Tak takovýto vstup do zápasu si domácí jistě nepředstavovali. Nicméně hosté musí přidat ještě nejméně jednu branku, pokud chtějí pomýšlet na postup do další fáze.
7'
Zrinjski právě vstřelil branku!
Hosté se z první šance zápasu ujímají vedení!! Bosenský záložník Bilbija oslovil skvělou přihrávkou do šestnáctky spoluhráče Jovice, proti kterému nejprve výborně vyběhl a úspěšně zasáhl Handanović. Míč se však poté odrazil přímo k nohám ONGJENA TODOROVIĆE, který neměl již žádný problém s dopravením míče do poloprázdné brány.
6'
Oba celky hrají prozatím poměrně opatrně ze zajištěné obrany a postupnými útoky se snaží dostat až na dostřel soupeřovy brány.
4'
Hosté do dnešního zápasu nastoupili v červenobílých dresech, zatímco domácí hrají v soupravě fialové barvy.
3'
Vzápětí šla do pokutového území bosenského celku nadějná přihrávka na útočícího hráče Mariboru. Jeden z bránících hráčů ale skvělým skluzem zasáhl a odvrátil míč do bezpečí.
2'
Hosté si však kulatý nesmysl u svých nohou příliš dlouho neužili a domácí zakládají první nebezpečný útok.
1'
Hlavní rozhodčí Ola Hobber Nilsen před malou chvílí zahájil dnešní odvetné utkání. Úvodní výkop obstarali hosté, jejichž první kombinaci doprovázel hlasitý pískot domácích fanoušků.
1'
Obě mužstva jsou již připravena na hrací ploše. Samotné utkání tak začne každým okamžikem.

NK Maribor: Handanović (C) – Palčič, Rajčević, Šuler, Viler – Pihler, Kabha – Hotič, Ahmedi, Bajde – Zahovič.
Náhradníci: Obradović – Hodžič, Billong, Tavares, Ogrinec, Kolmanič, Mešanović.

HŠK Zrinjski: Pirić – Galić, Jakovljević, Katanec, Stojkić (C) – Pezer, Perišić – Filipović, Bilbija, Todorović – Jovic.
Náhradníci: Bandić – Barić, Laštro, Jazvin, Mulahusejnović, Kukoć, Ćavar.

Rozhodčí: Ola Hobber Nilsen – Tom Harald Grønevik, Geir Isaksen (všichni NOR).
Úvodní zápas

12.7.2017 19:00 HŠK Zrinjski – NK Maribor 1:2

Branky: 89. Todorović (Jović) – 43. Zahovič (Bajde), 90+4. Tavares (pen.)
Karty: 82. Mulahusejnović (ZRI), 90+3. Stojkić (ZRI) – 10. Šuler (MAR), 62. Hotič (MAR), 63. Vrhovec (MAR) 68. Vrhovec (MAR)

Neproměněná penalta: 11. Bilbija (ZRI), brankář Handanović zneškodnil

V prvním utkání zvítězil slovinský NK Maribor, který si tak vytvořil velmi nadějný výsledek do dnešní odvety. Bosenskému celku jistě úvodní zápas nevyšel zcela podle představ, když nejprve promarnil výhodu pokutového kopu a následně ani nedokázal zužitkovat téměř půlhodinovou převahu jednoho hráče v poli. Jestli se jim podaří napravit své zaváhání a smazat ztrátu, to se dozvíme již od 20:15. Nicméně jednoznačnými favority na postup zůstávají domácí hráči.
HŠK Zrinjski

Bosenský celek si rovněž jako jeho dnešní soupeř zajistil účast ve 2. předkole Ligy mistrů díky celkovému triumfu na domácí scéně.

Svěřenci trenéra Šliškoviće zahájí své působení v nejvyšší domácí soutěži až tento víkend, kdy je na programu úvodní kolo, ve kterém vycestují na půdu FK Sarajeva.
NK Maribor

Mužstvo z druhého největšího města Slovinska se do 2. předkola Ligy mistrů kvalifikovalo díky vydařené loňské sezoně, ve které si NK Maribor v nejvyšší domácí soutěži dokráčel až ke zisku mistrovského titulu.

Letošní ročník má za sebou již 1. kolo, ve kterém svěřenci trenéra Milaniče porazili na domácím hřišti Aluminij 1:0.
Přeji příjemný večer všem fotbalovým nadšencům u sledování našeho textového online přenosu. Dnes jsou na programu odvetná utkání 2. předkola nejprestižnější evropské klubové soutěže Ligy mistrů a my se zaměříme na střetnutí, ve kterém své síly poměří NK Maribor a HŠK Zrinjski.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.