Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Olympiacos : Rijeka - 16. srpna 2017   20:45

Olympiacos
Olympiacos
66' Odjidja-Ofoe  • 90+3' Romao
2:1
(0:1)
Rijeka
Rijeka
42' Heber
Olympiacos
Gianniotis – Androutsos, Ansarifard, Figueiras, Fortounis, Pardo, Vukovič
Zwayer – Achmüller, Seidel (všichni Německo)
Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus
Rijeka
Sluga – Vešovič, Župarič, Elez, Zuta – Baradarič, Maleš (C) – Heber, Mišič, Gorgon – Gavranović
Prskalo – Črnic, Djokovič, Jelic, Martic, Matei, Punčec

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:22.
Je dobojováno. Olympiacos nakonec otočil nepříznivý výsledek z prvního poločas a do odvetného utkání jde z trochu lepší výchozí pozice. Tu zařídil až v nastaveném čase Romao, jenž si skvěle počíhal na centr, který umístil přesně k tyči.
90+5'
90+3'
Olympiacos právě vstřelil branku!
Domácím se to přeci jenom povedlo a obrat je dokonán! Nejdříve Fortounis vypustil na Slugu neskutečnou pumelenici, poté akce pokračovala a balón se s trochou štěstí dostal k JACQUES-ALAIXYS ROMAOVI, který ho hlavou usměrnil přesně k tyči.
90+3'
Dle statistik tohoto utkání jsme ještě ve druhém poločase nezaregistrovali žádný střelecký pokus hostujícího celku. To vše vypovídá, jakým směrem se odehrává druhý poločas.
90+2'
A málem se to Olympiacosu povedlo! Athanasios Androutsos si naskočil na centrovaný balón, který usměrnil pouze do horní konstrukce. Tlak sílí!
90+1'
Domácí i nadále usilují o druhou branku, nicméně skvěle bránící soupeř jim to zkrátka nechce dopřát.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
88'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Heber, přichází Martic.
87'
Balón se po razantním odkopu jednoho z hostů vrací až na polovinu domácích a Restos se musí hodně rychle vracet pro hrací předmět.
86'
Olympiacos má sice územní převahu, i přes to se nemůže svými rychlými přihrávkami dostat do žádné šance. Řecký celek je i nadále obydlen kolem vápna protivníka.
85'
Rijeka tak dohraje závěrečné minutky v početní nevýhodě. Do konce utkání zbývá už jen necelých pět minut, podaří se hostům nadějný remízový výsledek ubránit?
84'
Fortounis se ujal standardky z pravé strany od pokutového území. Celou situaci vyřešil hodně nepovedeně, neboť jeho centr přeletěl branku Simona Slugy.
83'
Že by ještě? Hostující obránce Zuta zřejmě zapomněl, že má už jednu žlutou kartu, neboť zřejmě omylem zahrál rukou. Na světě je tak druhá žlutá a tedy červená!
82'
Na hřišti se toho moc neděje. Ani jeden z mužstev se nemůže prokousat hustinou těl ve středu hřiště, navíc do konce utkání toho už moc neschází.
81'
Žlutou kartu dostává Heber (HNK Rijeka).
80'
Vypadá to, že Rijece opravdu tento stav vyhovuje. Po ofenzivních choutkách není ani stopy, naopak sledujeme podívanou pouze na jednu branku.
79'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Odjidja-Ofoe, přichází Androutsos.
78'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Gorgon, přichází Crnic.
77'
Fortounisova další exekuce standardky, tentokráte ze třiceti metrů doplachtila přesně do náruče pozorného Simona Slugy.
76'
Pardo se po příchodu na hrací plochu okamžitě zapojil do útočení svého celku. Kolumbijský hráč ihned pocítil tvrdost pažitu, neboť byl faulován.
75'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Marín, přichází Pardo.
74'
Druhé dějství není z pohledu nezaujatého diváka příliš atraktivní. Sledujeme pouze ofenzivní činnost jednoho celku, ten druhý se zuby, nehty brání.
73'
Na zeleném pažitu se povaluje domácí Romao, který má zřejmě nějaký menší zdravotní problém. Nějakou tu vteřinu se teď hrát nebude.
72'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Gavranovic, přichází Jelic.
71'
Ten druhý byl velice podobný a směřoval přímo do branky. Simon Sluga letící balón uviděl a v poklidu ho vyrazil daleko za postranní čáru.
70'
Marín svojí dravostí vybojoval další rohový kop, který zahrával Fortounis. První roh se moc nezdařil a následovat bude další.
68'
V posledních minutkách úplně slehla zem po v prvním poločase aktivním Benovi Nabouhanemu. Domácí forvard se už delší časový úsek nedostal k žádnému zakončení.
67'
Domácí se tak po nepřesvědčivém výkonu ve druhém poločasu konečně dočkali kýžené branky. I tento stav by do následné odvety více vyhovoval Rijece.
66'
Máme opět srovnáno! VADIS ODJIDJA-OFOE si seběhl z druhé vlny na přihrávku přesně na jeho kopačku, kterou dokázal zužitkovat nechytatelnou střelou do bližšího rohu.
66'
Střídání v týmu Olympiacos FC: ze hřiště odchází Seba, přichází Fortounis.
65'
Gorgon nalezl razantní křižnou přihrávkou kapitána Maleše, kterému zakončení trvalo o něco déle. Výsledkem tedy je pouze zablokovaná střela.
64'
Žlutou kartu dostává Odjidja-Ofoe (Olympiacos FC).
63'
Domácím skřípe útočná fáze. Gillet hezkým způsobem vyvezl balón, k úspěšnému driblinku ale nepřidal přesnou přihrávku na Sebu.
62'
Heberovu přihrávku vystihl vracející se Gillet, jenž balón odkopl za postranní čáru. Chorvatský celek se bude ještě několik vteřinek zdržovat na útočné polovině.
61'
Olympiacos se stále nemůže prokousat až ke kloudnějšímu ohrožení. Naopak soupeř naprosto zanevřel na jakékoliv útočení.
59'
Standardku si vzal na starost sám "postižený", tedy Marko Marín. Německý hráč to zkusil překvapivě přímo na bránu, výsledkem byla slabá střela do boční sítě.
58'
Opět aktivní Marín si to namířil až do šestnáctky, před jejíž hranicí ulehl na hrací plošu. Maleš nyní hodně zariskoval, neboť už jednu žlutou kartu měl.
57'
Hostující křidelník odkulhal za pomocí lekářského personálu za postranní čáru, kde se následně dostane do péče zdravotníků.
56'
Gorgon si sebíhal z druhé vlny na křižný pas na jeho kopačku, ještě před samotnou střelou ale nechtěně trefil nohu Carcely-Gonzáleze.
55'
Marín přiťukl na hranici vápna Odjidjovi-Ofoemu, který si potáhl balón na svojí silnější levou nohu a posléze vyprodukoval hodně nepřesný projektil.
54'
Ani rohový kop nebyl pro znuděného Kapina nijak nebezpečný. Na přední tyči ho odvrátil Romao daleko z pokutového území.
53'
Koutris se prezentoval velmi důležitým skluzem, kterým dokázal zablokovat Mišičův centr. Rijeka bude ještě zahrávat rohový kop.
52'
Žlutou kartu dostává Maleš (HNK Rijeka).
51'
K rozehrávce se postavil znovu Seba, který posílal balón do zajímavého prostoru. Tam ale hrací předmět netrefil nikdo ze zúčastněných a Sluga tak bude vykopávat.
50'
Marín dokázal zpracovat poměrně těžký balón a následně byl u pravé autové čáry poslán nevybíravým způsobem na hrací plochu.
49'
Žlutou kartu dostává Zuta (HNK Rijeka).
48'
Hned v úvodu se nešťastně srazil Heber s Koutrisem, avšak s dvojicí hráčů to vypadá dobře. Nebylo zapotřebí ani lékařské ošetření.
47'
Druhé dějství je již v plném proudu, úvodní slovo si vzali tentokráte domácí, kteří budou dotahovat jednobrankové manko.
46'
První poločas je za námí. Spokojenější odcházejí do kabin hráči Rijeky, kteří po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedou 1-0. Ačkoliv byl domácí Olympiacos výrazně aktivnějším celkem, ke konci poločasu šli hosté do vedení, díky přesné střele Hebera. Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
45+3'
45+2'
Carcela-González byl při vedení míče nedovoleně odstaven od míče a domácím se naskýtá jedna z posledních šancí v prvním dějství na vyrovnání.
45+1'
Heber si dělá s obranou soupeře co se mu zlíbí. Znovu použil své rychlé nohy, dostal se až před brankáře, který jeho střelu ke vzdálenější tyči vykopává nohou.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
43'
Tato vstřelená branka může být neskutečnou výhodou do odvetného zápasu. Momentálně, pokud by si chtěl Olympiacos vylepšit nepříznivou pozici, bude muset vstřelit minimálně jednu či dvě branky.
42'
Rijeka právě vstřelila branku!
Tak to je šok pro aktivnější domácí mužstvo! ARAUJO HEBER převzal kousek za pokutovým územím balón, hezkým způsobem si ho připravil k razantnímu projektilu, který zapadl přesně k bližší tyči.
41'
Olympiacos pořádně sevřel svého soupeře. Z levé strany přiletěl od Seby centr přesně na hlavu Nabouhaneho, který ani v tomto případně nezacílil přesně.
40'
Heber šel do sprintujícího Seby hodně ostrým způsobem. Tento střet se nelíbil domácímu táboru, který požaduje pro hostujícího křídleníka žlutý kartónek.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá maximálně s jednominutovým nastavením.
38'
Dalším žlutě oceněním hráčem je domácí Gillet, který si počínal v předešlém souboji nedovoleně.
37'
Rijeka už slušnou řádku vteřin nepředvedla žádnou slušnou akci. Před malým momentem se hosté naprosto laxní rozehrávku připravili o balón.
36'
Zdlouhavé rozmýšlení vyústilo v kolmici na naběhnuvšího kapitána Elabdellaouiho, před kterým velmi dobře vyběhl Sluga.
35'
Řecký velkoklub se stále drží na útočné polovině, nicméně se jedná o kombinace daleko od soupeřovi branky. Aktivní je zejména Marín, který režíruje téměř každou akci.
34'
Dlouhý nakopávaný balón na hostujícího forvarda Gavranoviče mířil do ofsajdové pasti. V tomto momentu velmi dobře zafungovala defenzíva Olympiacosu.
33'
V další šanci Marko Marín! K bývalému hráči londýnské Chelsea či Sevilly propadl balón, který napálil z první na Slugu. Ten nepříliš razatní střelu vyráží do strany.
32'
Na druhé straně se Gorgon přihlásil s přímým kopem. Střela zhruba ze třiceti metrů končí hodně vysoko nad brankou. Kapino bude vykopávat.
31'
Za dvojicí obránců si zcela neatakovaný naskočil na centr Ben Nabouhane, který svojí hlavičku poslal pouze do prostoru, kde se pohyboval připravený Sluga.
30'
Velmi nevýrazný je hostující forvard Gavranovič. Ten se s míčem mockrát nesetkal, avšak jeho spoluhráči mu neadresovali žádný kloudný balón.
29'
Už delší dobu čekáme na nějakou vážnější střeleckou příležitost. Rijeka se v posledních vteřinách stáhla spíše do defenzívy a domácí tak mají velké problémy s finální přihrávkou.
28'
Na stadionu v Pireusu panuje velmi dobrá atmosféra. Toto klání sleduje velmi početná divácká kulisa, která neúnavně žene svoje miláčky za vítězstvím.
27'
Marko Marín táhl další ofenzivný výpad svého celku, ještě před šestnáctkou ale nepředal balón Gilletovi a jeho spoluhráči se tak musí vracet na svá výchozí postavení.
25'
Ani tento ale nebyl zrovna podařený, obrana Rijeky neposedný balón v pohodě odklízí daleko z nebezpečného prostoru.
24'
Akce střídá akci. Carcela-González oslovil velmi dobrým bochánkem Sebu, jehož ostrou střelu z úhlu vyráží Sluga za sebe. Další rohový kop pro Olympiacos.
23'
Na padající bochánek si sice naskočil Gavranovic, jednalo se pouze o hlavičku v záklonu, která nebyla pro brankáře Kapina vůbec nebezpečná.
22'
Další rychlý kontr hostů se táhl po pravé straně a na konci byl opět Heber. Ten zkoušel přízemním centrem najít někoho ze spoluhráčů, do dráhy letu míč strčil nohu jeden z protihráčů – roh.
21'
Hráči chorvatského zástupce skvěle vyplňují mezery na hřišti, soupeř tak jen marně hledá skulinky k útočným výpadům.
20'
Z ostrého úhlu rozehrával standardní situaci Seba, jehož střílený centr pouze proletěl pokutovým územím. Na míč jen o kousek nedosáhl Romao.
19'
Elez byl v rychlostním souboji s Marínem o vteřinu později, výsledkem je ostrý skluz a také první žlutá výstraha.
19'
Rozhárána hra se nám poněkud zklidnila, momentálně je k vidění nespočet soubojů ve středu hrací plochy a také poměrně dost nepřesností.
18'
Carcela-González si skvěle pod sebou všiml naběhnuvšího Bena Nabouhaneho, který se na hranici šestnáctky opřel do míče první. Hrací předmět vystoupal vysoko nad branku, Sluga mohl zůstat klidným.
17'
Rijeka nepochodila s kombinací na malém prostoru, domácí míč ihned odkopávají na opačnou stranu hřiště. Tam musel v šestnáctce hasit centr Župarič.
15'
Řecký tým přebral iniciativu utkání. Momentálně je to právě Olympiacos, který je směrem dopředu nesmírně nebezpečný.
14'
Fantastický Sluga! Rychlonohý Seba obdržel lukrativní přízemní kolmici za obranu, po které se hnal ze strany sám na brankáře. Sluga proti domácímu hráči skvěle vyběhl a následně míč vykopl nohou.
13'
Menší zdravotní problémy má Švýcar ve službách Rijeky Gavranovič. Ten si dle opakovaného záběru přivodil nějaký zdravotní nezdar svojí působností.
12'
Domácímu záložníkovi se ale exekuce opět nezdařila. Výsledkem je polovysoký centr, který končí na noze hned prvního bránícího hráče.
11'
Marko Marín si to namířil po levém křídle až k okraji šestnáctky, ještě před ní ale hlavní arbitr ponechal výhodu, kterou následně také odpískal.
10'
Sledujeme velice ofenzivní podívanou. Rijeka se okamžitě po ztrátě míče vydala do rychlého protiútoku, který zakončoval aktivní Heber. Hostující křidelník pálil z ostrého úhlu vysoko nad horní tyč.
9'
V první velké šanci zápasu se objevil domácí Ben Nabouhane. Francouzský forvard dostal ideální přihrávku na malé vápno, kde neposedný centr ale nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
8'
V pokutovém území domácího celku bylo poněkud rušno, aktivní byl zejména Heber, který do vymezeného prostoru posílal hned dva centry.
7'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko narážečkou, následný centr končí na hlavě připraveného protihráče. Olympiacos zůstává usídleno před šestnáctkou.
6'
Marko Marín rozjel útočný výpad svého celku, který nakonec končí ziskem úvodního rohu. Rozehrávku si bere na starost právě německý hráč.
5'
Rijeka má v úvodních vteřinách míč častěji míč na kopačkách, před malým momentem vybojoval Heber v souboji s Carcelou-Gonzálezem čistým způsobem balón.
4'
Gorgon ještě před autovou čárou otřel balón o protihráče a jeho celek tak bude vhazovat přesně u středové čáry.
3'
Netrvalo dlouho a hrací předmět se dostal na kopačky domácích, kteří okamžitě kombinují na vlastní polovině hřiště.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzal na starost chorvatský zástupce.
1'

Olympiacos FC: Kapino – Elabdellaoui (C), Romao, Retsos, Koutris – Ofoe, Gillet – Carcela, Marin, Seba – Ben Nabouhane
Náhradníci: Gianniotis – Androutsos, Ansarifard, Figueiras, Fortounis, Pardo, Vukovič

HNK Rijeka: Sluga – Vešovič, Zuparič, Elez, Zuta – Baradarič, Maleš (C) – Heber, Mišič, Gorgon – Gavranovic
Náhradníci: Prskalo – Crnic, Djokovic, Jelic, Martic, Matei, Puncec

Rozhodčí: Zwayer – Achmüller, Seidel (všichni Německo).
HNK Rijeka

Chorvatská Rijeka byla jedním z největších překvapením své domácí soutěže. V bitvě do posledního kola se totiž umístila na první pozici a za sebou nechala týmy jako Dinamo Záhřeb či Hajduk Split. Rijeka má tedy po dlouhých letech možnost probojovat se do skupinové fáze Ligy mistrů. V loňské sezóně se jí nepovedlo třetí předkolo o Evropskou ligu, v konečném součtu si totiž neporadila s tureckým Besiktasem.
Olympiacos FC

Celek z Řecka ovládl svojí domácí soutěž posedmé v řadě, když az svými zády nechal druhý PAOK o šest bodů. Domácí mužstvo dnešního utkání si ve třetím předkole poradilo s nejvyzpytatelným Partizanem, navíc obě utkání byly velmi vyrovnané. Výsledky 3:1 a 2:2 hráli do karet zkušenějšímu Olympiacosu, který se před samotnou branou skupinové fáze střetne s chorvatským mistrem Rijekou.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu čtvrtá předkola, my se společně zaměříme na souboj mezi Olympiacos FC a HNK Rijeka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.