Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Celtic : Alaškert - 18. července 2018   20:45

Celtic
Celtic
8' Dembélé  • 19' Dembélé  • 35' Forrest
3:0
(3:0)
Alaškert
Alaškert
Celtic
Gordon – Hendry, Ajer, Šimunovič – Forrest (76. Johnston), Ntcham, Brown (C), McGregor, Tierney – Dembélé (66. Christie), Édouard (64. Sinclair)
Bain – Allan, Eboué, Christie, Johnston, Ralston, Sinclair
Fesnic – Artene, Avram (všichni Rumunsko)
Celtic Park, Glasgow
Alaškert
Cancarevic – Dashyan, Voskanyan, Práznovský, Daghbashyan – Grigoryan, Sekulič (64. Simonyan), Artur Yedigaryan (C) – Jefferson (86. Romero), Nenadovič (46. Manasyan), Artak Yedigaryan
Antonić, Avagyan, Manasyan, Romero, Simonyan, Stojkovič, Zeljkovič

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 2:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 1:5.
Ve druhém předkole se Celtic utká s norským Rosenborgem.
Je dobojováno! Celtic po dnešním výsledku 3:0 a celkovém skóre 6:0 postupuje do dalšího předkola letošního vydání Ligy mistrů. Pro arménský Alaškert tato cesta Evropou končí.

Dnešní utkání se už rozhodlo v prvním poločase, kdy skotský tým dokázal vstřelit tři branky. Brankový účet otevřel v deváté minutě Moussa Dembélé. Ten poté přidal druhou branku v devatenácté minutě z penalty. Konečný výsledek stanovil ve 35. minutě James Forrest.
90+4'
90+3'
Dnešní zápas zřejmě skončí na hostující polovině. Ani jeden tým se už nemá k výraznému útočení vstříc jedné z branek.
90+2'
Domácí hlasatel oznámil pro domác klub hráče zápasu. Tím se stal dnešní dvoubrankový střelec z prvního poločasu, Moussa Dembélé.
90+1'
Dnešní zápas se protáhne o tři minuty nad rámec hrací doby.
90'
Za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut ve druhém poločase.
89'
Velmi nepovedená střela Manasyana skončila na tribuně. Gordon s rozehrávkou nečeká a hned nakrátko rozehrává.
88'
Domácí obrana se osvobozuje pouze za cenu odkopu k vápnu hostů. Alaškert je rozhodnut ukončit tento zápas se ctí, aspoň tedy s míčem na kopačkách.
87'
Arméni se pokusili udeřit do otevřené obrany skotského týmu, ale opět skončili u bezchybného Gordona v jejich brance.
86'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Jefferson, přichází Romero.
86'
Hostující trenér připravuje své střídání. Po přerušení hry se tohoto činu zřejmě dočkáme.
85'
Omlouvám se, rozhodčí ukázal proti brance hostů, což znamenal útočný faul, který jsem v danou chvíli neviděl.
84'
Hráč Alaškertu se dostal ke střele, ale při té byl faulován. Arménský tým bude rozehrávat velmi zajímavou situaci.
83'
Jenže Arméni skvěle napadají a míč opět získávají pro sebe. Dokonce se dostali ke střele, kterou Gordon snadno pokryl.
82'
Hosté z Arménie se snaží o kombinaci na jeden dotek, ale ani ta není vůbec přesná. Míč končí v zámezí, což znamená aut pro Celtic.
81'
Alaškert se snaží aspoň o čestný úspěch, ale přes skvělou obranu domácích se nemá k šanci jak dostat.
80'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby tohoto dvojzápasu!
78'
Ntcham se stal terčem faulem a hra je opět přerušena. Navíc další hostující hráč zůstává po svém faulu na protihráče na trávníku.
77'
Po delší odmlce se nám na hrací ploše kupí fauly. Rozhodčí přerušuje hru a volá na hřiště lékařský tým Alaškertu.
76'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Forrest, přichází Johnston.
75'
Žlutou kartu dostává Ajer (Celtic FC).
75'
Christie šel sám na hostujícího brankáře, ale ve finální fázi zklamal ve svém zakončí. To byla slibná šance pro Celtic.
74'
Domácí trenér připravuje další střídání. Uvidíme, pro koho skončí zápas a pro koho teprve začne.
73'
Cancarevic vytlačil míč akrobatickým zákrokem mimo svou branku, míč ovšem zůstává na kopačkách domácích.
72'
Zápas se pomalu, ale jistě přesouvá do své finální fáze. Celtic není jednou, ale dvouma nohama ve druhém předkole. Nacož Alaškert si užívá poslední minuty v této soutěži.
70'
Sinclair také ukázal své dovednosti, ale svou střelou na vzdálenější tyč ohrozil pouze diváky sedící za brankou soupeře.
69'
McGregor se prokličkoval do zakončení, které zamířil pouze do rujkavic hostujícího brankáře.
68'
Zdá se, že Skotové nabírají druhý dech. Alaškert je jejich útočným přístupem ke hře velmi zaskočen.
67'
Ntcham konečně rozehrál standardní situaci, která nevedla ke kýžené čtvrté brance domácího celku.
66'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Dembélé, přichází Christie.
65'
Hra je na malý moment přerušena, jelikož Dembélé potřebuju lékařské ošetření.
64'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Sekulić, přichází Simonyan.
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Édouard, přichází Sinclair.
64'
Rohový kop ovšem nic zásadního nepřinesl, ale i přesto zůstává Celtic na míči. Bude rozehrávat standardní situaci.
63'
Tierney se prosadil přes tři hráče, dostal se do vápna a tam vybojoval rohový kop pro svůj tým.
62'
James Forrest dnes pracuje výborně na jednu i na druhou stranu. Domácí trenér bude s jeho prací nadmíru spokojen.
61'
Na hřišti v Celtic Parku se nic zásadního neděje. Míč se stěhuje z kopačky na kopačku, nikdo nemá výraznější převahu.
60'
Máme za sebou patnáct minut druhého poločasu. V této části hry jsme čtvrtý gól v zápase zatím neviděli.
59'
Dembélé ukázal povedenou kličkovanou napříč polovinou soupeře. Jeho cesta skončila až už pokutového území.
57'
Žlutou kartu dostává Manasyan (Alaškert FC).
56'
Hra je stále poměrně vyrovnaná, ale rozhodčí má více práce než v prvním poločase, protože přibývá mnoho faulů.
54'
Gordon skvěle přečetl rozehrávku soupeře a pohotově vyběhnul pro míč. Hostující útočník neměl šanci se k míči včas dostat.
53'
Ani jeden tým nemá v tuto chvíli výraznější převahu na hřišti, hra je docela vyrovnaná. Alaškert je na míči.
52'
Hráči Alaškertu se nebezpeně zatáhnuli na vlastní polovinu a nechávají Celtic kombinovat. Uvidíme, co z toho nakonec vznikne.
51'
Skotský tým sice před zápasem hlásil údajně vyprodáno, ale při pohledu do hlediště to na vyprodáno rozhodně nevypadá.
50'
Skotský tým mohl přijít o čisté konto, ale hostující centr z pravé strany pouze proletěl pokutovým územím.
49'
Začátek druhého poločasu zatím provází vlažné tempo z obou stran. Celtic je sice více na míči, ale nedokáže si vytvořit situace.
48'
Tierney si pohrál s obráncem a následně nacentroval. Ovšem pouze do prostoru, kde byl připraven hostující brankář.
47'
Celtic hned v úvodu rozehrával rohový kop, ale ten přinesl pouze obranný zákrok obrany Alaškertu, která míč odvrátila do bezpečí.
46'
O úvodní výkop ve druhém poločase se postarali domácí hráči, kterým bude patřit první útočná akce v druhém dějství.
46'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Nenadovič, přichází Manasyan.
46'
První poločas je tedy za námi. Rozhodně spokojenější jdou do šaten hráči Celticu, kteří vedou po brankách Dembélého a Forresta 3:0. Zda druhý poločas přinese zajímavou podívanou, tak na to si budeme muset počkat. Druhé dějství začne za necelých patnáct minut.
45+3'
45+2'
Celtic se snaží dohrát poločas s míčem na vlastních kopačkách. Rozhodčí co nevidět ukončí první dějství tohoto zápasu.
45+1'
Zranění nebude zřejmě nic vážné, jelikož se hostující brankář po chvilce opět zvednul a bude pokračovat.
45+1'
Tak měl jsem pravdu. Rozhodčí tohoto zápasu nechal nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45'
Cancarevic se při svém zákroku zřejmě zranil. Rozhodčí hru přerušuje a zřejmě bude následovat ošetření.
44'
Za malou chvíli se dozvíme od čtvrtého rozhodčí počet nastavených minut v prvním poločase. Osobně bych to viděl na maximálně dvě minuty.
43'
Souhra Forresta s Dembélém je opravdu parádní. Tito dva hráči by se našli zřejmě i poslepu. Celtic bude rozehrávat rohový kop.
42'
O další zablokovaný centr se postaral McGregor, což znamená další rohový kop pro Alaškert FC.
41'
Dembélé odvrátil míč na druhou stranu hrací plochy. Tam následně přišel dálší centr, který byl zablokován. Alaškert bude rozehrávat další roh.
40'
James Forrest si splnil obranné povinnosti a míč aspoň zablokoval na rohový kop pro soupeře.
39'
To se právě stalo. Gordon a skotská obrana musí být v pozoru, jelikož se na něj řítí arménský útok.
38'
Skotové bezpečně kombinují na vlastní polovině, Alaškert musí napadat a snažit se o zisk míče na jejich kopačky.
37'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Celtic bezpečně vede na svém hřišti už o tří branky.
35'
Celtic právě vstřelil branku!
Rohový kop Alaškertu nic zásadního pro branku Celticu nepřinesl, nýbrž právě pro jejich branku. Bleskurychlý protiútok zakončil JAMES FORREST pohotovou střelou na vzdálenější tyč – 3:0. Asistence: Odsonne Édouard.
34'
Ajer byl pod velkým tlakem, proto míč odkopnul do zámezí. Následující akce hostů končí ziskem rohového kopu po zákroku Gordona.
33'
Zápas se odehrává převážně na polovině hrací plochy, mírnou převahu má sice domácí celek. Jenže Alaškert nemá co ztratit, proto více riskuje.
31'
Alaškert začíná kombinovat, ale v některých situacích je jejich kombinace nepřesná. Míč proto putuje na kopačky Skotů.
30'
Máme za sebou třicet minut tohoto zápasu a už v této části se zdá být o postupujícím rozhodnuto. Celtic vede na svém hřišti 2:0 a celkově už 5:0.
29'
Dembélé se pustil do dvou hráčů, ale to bylo na tohoto domácího hráče moc. Proto také o míč následně přišel.
28'
Tierney si všimnul rozběhnutého Forresta, ale ten byl následně nachytán v ofsajdové pasti. Tohle bude míč pro hosty z Arménie.
27'
Celtic si dává menší oddych a stahuje se na vlastní polovinu. Alaškert toho využívá až do střely Nenadoviče, která skončila vysoko nad brankou.
26'
Gordon musel vyběhnout pro míč až za vlastní vápno. Navíc byl pod velkým tlakem, proto volí odkop do zámezí.
24'
Útok Alaškrertu opět skončil před domácím vápnem. Obrana Celticu je zatím dost pozorná a možné útoky odvrací.
22'
Nevím, co by se mělo stát, aby Celtic tento dvojzápas prohrál. Zápas se už se zřejmě bude odehrávat v poklidném tempu.
21'
Žlutou kartu dostává Jefferson (Alaškert FC).
19'
K exekuci pokového kopu se postavil MOUSSA DEMBÉLÉ a ten nezaváhal. Celtic vede ani ne pod dvaceti minutách nad svým soupeřem 2:0 a pomalu míří do dalšího předkola této soutěže.
18'
Byla nařízena penalta pro domácí tým.
17'
Žlutou kartu dostává Daghbashyan (Alaškert FC).
17'
Tentokrát míč směřoval na zadní tyč, ale tam nebyl nikdo z domácích. Míč putoval do zámezí, následovat bude odkop od brankáře.
16'
Další nebezpečná rozehrávka rohového kopu přináší další možnost ohrozit hostující branku.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto zápasu. Celtic bude v patnácté minutě rozehrávat rohový kop.
14'
I přes početní nevýhodu je Celtic aktivní a snaží se tvořit hru. Hráči Alaškertu jsou trošku pasivní a čekají na svou šanci.
13'
Hostující akce končí hvizdem rozhodčího, který avizoval útočný faul jednoho z útočících hráčů v pokutovém území.
11'
Červenou kartu dostal Jozo Šimunovič, který si na polovině hřiště vyšlápl nebezpečným způsobem na protihráče. Rozhodčí neváhal ukázat červenou kartu.
10'
Hráči Alaškertu jsou opět pod velkým tlakem, ale zrovna tento útok soupeře dokázali překazit. Ovšem tlak skotských hráčů trvá.
8'
Domácím to netrvalo ani deset minut a už se dostávají do vedení. MOUSSA DEMBÉLÉ dostal na hranici vápna míč na kopačku a přes krkolomnou pozici se dostal do zakončení. Hostující brankář byl bez šance – 1:0. Asistence: James Forrest.
7'
Celtic rozehrál parádní roh na přední tyč, kde byl připravený McGregor. Ten ovšem hlavičkoval mimo branku.
6'
Na míči se opět domácí, kteří se jedním dotekem dostali až k vápnu hostů. Tam zatím jejich akce končí. Uvidíme, co poté vymyslí.
5'
Dembélé zkusil střelu z levého rohu pokutového území, ale branku netrefil. Cancarevic se na začátku utkání protáhnul odkopem od branky.
4'
Celtic se vymanil z tlaku Alaškertu a stále drží míč na vlastních kopačkách. Celtic postupuje vstříc brance soupeře po levé straně.
3'
Zahraje si také domácí brankář Gordon, který ukázal skvělou rozehrávku do levé strany na volného spoluhráče.
2'
Dembélé ihned vybojoval svým skvělým napadáním míč pro svůj tým, Celtic začíná kombinovat na polovině hřiště.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči hostující Alaškertu, kteří jsou hned u rozehrávky pod velkým tlakem ze strany Celticu.
1'

Celtic FC: Gordon – Hendry, Ajer, Šimunovič – Forrest, Ntcham, Brown (C), McGregor, Tierney – Dembélé , Edouard
Náhradníci: Bain – Allan, Eboué, Christie, Johnston, Ralston, Sinclair

Alaškert FC: Cancarevic – Dashyan, Voskanyan, Práznovský, Daghbashyan – Grigoryan, Sekulič, Artur Yedigaryan (C) – Jefferson, Nenadovič, Artak Yedigaryan
Náhradníci: Antonić, Avagyan, Manasyan, Romero, Simonyan, Stojkovič, Zeljkovič

Rozhodčí: Fesnic – Artene, Avram (všichni Rumunsko).
Hezký den, tento týden máme na programu odvety prvního předkola Ligy mistrů. My se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na odvetný zápas mezi Celticem FC a Alaškertem FC. Skotský celek bude v odvetě hájit příznivý výsledek 3:0. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který vám přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.