Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Videoton Fehérvár : Dudelange - 17. července 2018   20:15

Videoton Fehérvár
18' Lazovic  • 59' Scepovič
2:1
(1:0)
Dudelange
Dudelange
54' Couturier
Kovascik – Nego, Vinicius, Fiola, Stopira – Huszti (63. Nikolov), Juhasz (C), Patkai – Lazović (84. Varga), Hadžič, Scepovič (89. Kovacs)
Tujvel – Kovacs, Nikolov, Scepovic, Sos, Tamas, Varga
Robertson – Connor, Stevenson (všichni Skotsko)
Pancho Arena (Felcsút)
Dudelange
Joubert (C) – Jordanov, Schnell, Prempeh, Melisse – Sinani (76. Yeye), Stelvio, Kruska (83. Perez), Couturier – Turpel, Stolz (70. Ibrahimovic)
Frising – Agovic, Clayton, Ibrahimovic, Perez, Pokar, Yeye

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:10. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 20:8.
Je konec! MOL Vidi nakonec dokázalo ubojovat dnešní utkání do vítězného konce. Maďarský celek si přivezl z prvního zápasu remízu 1:1, v dnešním utkání pak zvítězil poměrem 2:1. Dudelange sice nepředvedlo vůbec špatný výkon, v útočné fázi ale chyběla větší kvalita. MOL Vidi se většinu času pouze bránilo, avšak úspěšně, díky čemuž postupuje do druhého předkola.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Marko Scepovič (MOL Vidi FC).
90+4'
Neskutečné, hosté mají velkou smůlu. Perez si hrudí zpracoval balón, jenomže posléze orazítkoval pouze břevno.
90+4'
Vypadá to, že o postupujícím je rozhodnuto. Dudelange se nemůže dostat na dostřel Kovacsikovi.
90+3'
Aby toho nebylo málo, tak přichází přímá červená karta pro hostujícího Melisseho. Ten totiž naprosto likvidačním způsobem zajel do Nega.
90+3'
To jsou věci. Po rohového kopu zůstal zcela nekrytý před brankou Ibrahimovic, kterému se ale nepodařilo trefit balón.
90+3'
Co chybělo! Stelvio si potáhl míč na levačku a posléze pořádně protáhl domácího brankáře.
90+2'
Žlutou kartu dostává Edisson Jordanov (F91 Dudelange).
90+2'
Domácí hrají přesně tak, jak jim to vyhovuje. Momentálně jsou daleko od vlastní branky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu MOL Vidi FC: ze hřiště odchází Marko Scepovic, přichází Istvan Kovacs.
88'
Žlutou kartu dostává Jozsef Varga (MOL Vidi FC).
87'
Ibrahimovic měl před sebou otevřený prostor, záhy ale přišla nepovedená přihrávka na Pereze. MOL Vidi se pouze zmohlo na odkop na druhou stranu.
86'
Až nyní se do zajímavé příležitosti dostal Turpel, který ale nedokázal zamířit mezi tři tyče. Kovascik bude rozehrávat od branky.
85'
MOL Vidi se hnalo do přečíslení, které ale naprosto katastrofálně vyřešil Hadžič. Jeho finální přihrávka na Nega skončila v zámezí.
84'
Střídání v týmu MOL Vidi FC: ze hřiště odchází Danko Lazovic, přichází Jozsef Varga.
84'
Dudelange to zkoušelo rychlým kontrem, který táhl Turpel. Přihrávka pod sebe sice našla Stelvia, ten ale zbytečně hledal lépe postaveného Krusku.
83'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Marc-Andre Kruska, přichází Nicolas Perez.
82'
Melisse nehraje vůbec špatné utkání, avšak centrované balóny se mu dnes nedaří. Ten další skončil v náruči brankáře Kovacsika.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo před deset minut. Poslední minuty nenabízí nic moc zajímavého, naopak je k vidění hodně nepřesností.
80'
Jordanov se sice na malý moment zmocnil míče, záhy k němu přiběhla skupina protihráčů, která ho obrala o balón.
79'
Couturier to v blízkosti pokutového území udělal dobře, vzápětí se mu ale nepovedla přihrávka na zcela osamoceného Stelvia.
76'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Danel Sinani, přichází Jordan Yeye.
74'
Stopira to po delší době zkusil centrem, načež mu do dráhy letu míče přiběhl Jordanov. Rohový kop pro domácí mužstvo.
73'
Balón proti noze obdržel Kruska, který se zjevil v lukrativní střelecké pozici. Jeho rána placírkou ale nebyla dobrá, směřovala metr vedle.
72'
Máme před sebou něco málo před dvacet minut. Dudelange se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, domácí obrana ale odolává.
71'
MOL Vidi se zmocnilo míče kousek za polovinou hrací plochy, rychlý kontr ale přinesl přihrávku na Siepoviče, který se nacházel v ofsajdu.
70'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Dominik Stolz, přichází Sanel Ibrahimovic.
69'
Celkem nenápadný Melisse poslal parádní centr na Turpela, který ho málem dokázal zpracovat. Nakonec ho včas dostoupil pozorný Vinicius.
68'
Hodně teatrálním pádem to zkoušel Nego, který si v šestnáctce počkal na menší kontakt Prempeha. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
67'
K míči se postavil Lazovic, jehož centr směřoval na Juhasze. Domácí zadák se sápal do vzduchu, nakonec ale zasáhl Schnell.
66'
Stopira si vybral vedle stojícího Hadžiče, který posílal před branku velice nebezpečný centr, na jehož konci je zisk rohového kopu.
65'
Stolz se dokázal prosmýknout kolem jednoho z posledních bránících hráčů, avšak poté zbytečně hledal pod sebou obsazeného Turpela.
64'
Stopira si dával s rozehrávkou autového vhazování hodně načas, na což ho upozornil také rozhodčí. Domácí zadák tudíž rychle rozehrál.
63'
Střídání v týmu MOL Vidi FC: ze hřiště odchází Szabolcs Huszti, přichází Boban Nikolov.
62'
Aktivní Turpel se před malým momentem unáhlil, neboť se z velkého úhlu pokusil zakončit. Jeho střelecký pokus skončil na tribuně.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. V tuto chvíli můžeme s jistotou říct, že se prodloužení nedočkáme.
60'
Ihned po rozehrávce mohlo být vyrovnáno. Do dobré střelecké pozice se dostal hostující Turpel, jehož rána byla zablokována do náruče Kovacsika.
59'
Vidi právě vstřelil branku!
Domácí si berou vedení zpět! Centrovaný balón z levé strany našel u zadní tyče volného Negu, který prudkou ránou orazítkoval břevno, od kterého se míč snesl za brankovou čáru. Situace byla hodně nepřehledná, tudíž se střelcem branky stává MARKO SCEPOVIČ, který doklepl míč do poloprázdné brány.
59'
Jordanov to nyní udělal hodně zkušeně, neboť balón otřel o nohu napadajícího Patkaie. Dudelange bude vhazovat z vlastní poloviny.
59'
Tak nakonec to byl Kruska, kdo rozehrál volný kop z pravé strany. Míč se stáčel do malého vápna, ve kterém kraloval brankář Kovacsik.
58'
Na opačné straně jsme viděli nedovolený zákrok domácího Hadžiče, který hasil nebezpečnou akci soupeře. Rozehrávky se ujme Stolz.
57'
Pakliže by zápas skončil tímto výsledkem, byli bychom svědky prodloužení.
56'
Rutinní zákrok si připsal Kovascik, který snadným způsobem zachytil střelecký pokus Turpela. Dudelange ale stupňuje svůj nápor.
55'
Už se opět pokračuje ve hře, hosté ale daleko s míčem nedošli. Těžiště se přesunulo na polovinu hostujícího mužstva.
54'
Dudelange právě vstřelilo branku!
Je tu zasloužená vyrovnávací trefa! Domácí zadák Vinicius si pohrával s míčem v nebezpečné vzdálenosti od své branky, čehož využil CLEMENT COUTURIER, jenž nekompromisně zacílil pod břevno.
54'
Dudelange se poprvé ve druhém poločase podívalo k opačné šestnáctce, kde ale zůstal ležet na zemi Vinicius. Domácí zadák má problémy se stehnem.
53'
K odraženému míči se dostal Hadžič, který svojí pumelenici poslal pouze do zad Stelvia. Následně si dalším faulem pomohl Prempeh.
52'
Stopira to zkusil dalekonosným přenesením hry na levou stranu, míč ale skončil daleko v zámezí. Je tu další rohový kop pro domácí.
51'
Je tu nedovolený zákrok hostujícího Sinaniho, který zcela očividně držel za dres Siepoviče. Domácí okamžitě rozehráli standardku.
50'
I ten přinesl zakončení, avšak o poznání méně přesnější. Tentokráte se do zakončení dostal Patkai, který orazítkoval pouze reklamní banner.
49'
A ten byl velmi dobrý. Do vzdušného prostoru se dostal Juhasz, který ale poslal míč pouze na horní síť. MOL Vidi má k dispozici další roh.
48'
Úvodní zakončení druhého měl na svědomí útočník Siepovič, který ale hlavičkou přestřelil branku. Domácí budou zahrávat rohový kop.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nabídl jedinou branku. O tu se postaralo MOL Vidi, které udeřilo po necelých dvaceti minutách hry. Směrem dopředu bylo ale nebezpečnější Dudelange, avšak hostující celek většinu času narážel na pozornou obranu soupeře. Lucemburský tým tak stále bude muset vstřelit minimálně jednu branku.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Žlutou kartu dostává Szabolcs Huszti (MOL Vidi FC).
43'
Vypadá to, že se žádné další branky v prvním poločasu už nedočkáme. Momentálně sledujeme tuhou bitvu ve středu hrací plochy.
42'
Žlutou kartu dostává Danel Sinani (F91 Dudelange).
41'
Stopira si to namířil po levém křídle, odkud poslal do velkého vápna centrovanou nabídkou. Míč ale přeletěl pokutové území.
40'
Na zadní tyči se zjevil zcela nekrytý Couturier, který to zkoušel z první. Jeho rána putovala hodně vedle, bude se vykopávat od branky.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
38'
Jordanov si nechtěl komplikovat život a padající míč z první poslal na druhou stranu, kde se ho zmocnil domácí Hadžič.
37'
Rozehrávky se ujal záložník Stelvio, který to pochopitelně zkusil přímo na bránu. Jeho projektil se nakonec stočil nad branku.
36'
Žlutou kartu dostává Tom Schnell (F91 Dudelange).
35'
Už se opět hraje, avšak na zemi skončil pro Stolz. Domácí jsou v posledních vteřinách hodně agresivní, následovat bude standardka pro Dudelange.
34'
Momentálně se nehraje, neboť zdravotní problémy má jeden z hráčů hostujícího celku. Vypadá to na útočníka Turpela.
33'
Po delší době jsme sledovali útočný výpad domácích borců. Konkrétněji to byl Lazovic, jenž ale nepřesně přihrával na Husztiho.
32'
Fotbalisté v bílém kompletu vybojovali další rohový kop, který obstaral záložník Kruska. Jeho nabídka měla dobrou výšku, nakonec Melisse zakončil vedle.
31'
Máme za sebou něco málo přes třicet minut. V tuto chvíli sledujeme celkem jednostrannou záležitost, Dudelange je o poznání aktivnější.
30'
Zhruba ze třiceti metrů to střelou z dálky zkoušel Stelvio, kterému rána ale vůbec nesedla. Kovacsik tak nemusel vůbec zasahovat.
29'
Následovala další standardka pro Dudelange, která byla o poznání nebezpečnější. Navíc brankář Kovascik předvedl nejistý zákrok.
24'
Kruska se postavil k exekuci standardní situace zhruba ze čtyřiceti metrů. Balón se snášel na hlavu Prempeha, avšak ještě před zakončením fauloval Schnell.
23'
Lucemburský celek přešel polovinu hřiště, načež se ke střeleckému pokusu dostal Turpel. Jeho zakončení zamířilo zhruba dva metry vedle.
22'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut. Zatím sledujeme zajímavou podívanou, ve které má překvapivě navrch hostující celek. Jsou to ale domácí, kteří jsou ve vedení.
21'
Žlutou kartu dostává Mate Patkai (MOL Vidi FC).
20'
Kruska si chtěl narazit s Couturierem, avšak přihrávka prvně jmenovaného skončila v zámezí. MOL Vidi bude moci uklidnit hru.
19'
Lazovic se pokoušel přesprinovat hostujícího Melisseho, který měl v souboji navrch. Dudelange to tak zkouší dalším útočným výpadem.
18'
Jenomže domácí se dostávají do vedení! Nejprve na zadní tyči neuspěl Nego, posléze se míč odrazil na nekrytého DANKA LAZOVICE, který nekompromisně zamířil k tyči. Pro hosty to nic neznamená, stále potřebují vstřelit minimálně jednu branku.
18'
Tak nakonec z toho bylo pouze autové vhazování, které obstaral levý bek Melisse. MOL Vidi se snaží pokrýt naběhnuvší protihráče.
17'
Aby toho nebylo málo, tak si Dudelange dokráčelo pro další nedovolený zákrok, který spáchal Huszti. Hosté budou zahrávat rohový kop.
16'
Joubert se dostal k dalšímu výkopu od své svatyně, svým dalekonosným pasem Stolze, který ale neuspěl v souboji s Hadžičem.
15'
Sinani nejdříve naznačil střelu, posléze vyprodukoval přízemní nabídku na Turpela, který na nic jen těsně nedosáhl. Domácí jsou pasivní.
14'
Tak to byla opravdu dobře kopnutá standarska. Kruska poslal do šestnáctky kroucený centr, na který těsně nedosáhla hned trojice hráčů v bílém.
13'
Prempeh si zbytečně nekomplikoval život a míč poslal vedle stojícímu Stelviovi, který po ostrém zákroku Husztiho spadl k zemi.
12'
Stopira měl u postranní čáry hodně času na centrovaný balón, vzdušnou nabídku poslal pouze do zad napadajícího Jordanova.
11'
Sinani to zkusil prudkou přihrávkou na Turpela, do dráhy letu míče se ale postavil hlavní sudí. Rychlý útok domácích ale rychle skončil.
10'
Hosté to zkouší pozvolným postupným útokem od vlastního pokutového území. Nyní má kulatý nesmysl na kopačce Schnell.
9'
Nego nastartoval rychlé nohy, díky kterým se dostal za záda Melisseho. Domácí rychlík si ale předkopl balón daleko do zámezí.
8'
Joubert se musel vydat z branky, neboť se padající míč snášel do jeho území. Hostující brankář ho nakonec poslal po zemi na Sinaniho.
7'
Aktivní Joranov to zkusil výletem podél autové čáry, avšak záhy ho obral o míč Stopira. Domácí si míče ale moc dlouho neužili.
6'
Dudelange uklidnilo poněkud rozháraný úsek utkání. Lucemburské mužstvo přeneslo hru na pravou stranu, kde byl volný Jordanov.
5'
Domácí tým zůstal s míčem na polovině soupeře, posléze se sám z ní vyhnal zpětnou přihrávkou až na stopera Viniciuse.
4'
MOL Vidi si přichystalo úvodní rohový kop zápasu. K míči se postavil Huszti, jehož centrovaný balón nadělal Joubertovi velké problémy.
3'
Poprvé si práci s míčem vyzkoušel hostující brankář Joubert, který ho ihned odkopl na druhou stranu. Tam se ale Jordanovi nepodařilo zachytit míč.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

MOL Vidi FC: Kovascik – Nego, Vinicius, Fiola, Stopira – Huszti, Juhasz (C), Patkai – Lazović, Hadžič, Siepovič
Náhradníci: Tujvel – Kovacs, Nikolov, Scepovic, Sos, Tamas, Varga

F91 Dudelange: Joubert (C) – Jordanov, Schnell, Prempeh, Melisse – Sinani, Stelvio, Kruska, Couturier – Turpel, Stolz
Náhradníci: Frising – Agovic, Clayton, Ibrahimovic, Perez, Pokar, Yeye

Rozhodčí: Robertson – Connor, Stevenson (všichni Skotsko).
První zápas

Úvodní střetnutí nám nabídlo remízový výsledek, který spíše hraje do karet maďarskému celku. Nejdříve se do vedení dostalo MOL Vidi, avšak krátce po změně stran vyrovnal Mélisse. Tečku za tímto utkáním mohl udělat hostující Nikolov, jehož centr orazítkoval horní konstrukci. I tak si MOL Vidi odvezlo nadějnou pozici na postup, naopak Dudelange bude muset za každou cenu minimálně jednou skórovat.
F91 Dudelange

Na opačné straně stojí lucemburský Dudelange, který rovněž prožil mistrovskou sezónu. Tento celek zvítězil s náskokem pěti bodů, napomohla tomu také vynikající forma ke konci sezóny. Není se čemu divit, tento celek se totiž prezentoval deseti po sobě jdoucími zápasy, ve kterých neztratil jediný bod. Dudelange je v posledních letech tradičním účastníkem evropských pohárů, jinak tomu nebylo ani v minulé sezóně, ve které nakonec dokráčel do druhého předkola Ligy mistrů. Největší úspěch pamatuje sezóna 2012-13, ve které se tento vítěz lucemburské nejvyšší soutěže podíval do třetího předkola Ligy mistrů.
MOL Vidi FC

Maďarské MOL Vidi, lépe známé pod názvem Videoton FC, se v loňské sezóně potkalo s báječnou formou, díky které nakonec ovládlo svojí domácí soutěž. Maďarská nejvyšší soutěž nabídla skutečně napínavou bitvu o titul až do posledních kol. Není se čemu divit, rozdíl mezi prvním a druhým místem byly pouze dva body. Pro MOL Vidi se jednalo o třetí mistrovskou sezónu, jedno vítězství má také z maďarského poháru. Domácí tým dnešního střetnutí se do samotné skupinové fáze Evropské ligy naposledy probojoval před šesti lety. Bezesporu největší úspěch napříč Evropou, se konal v sezóně 1984-85. MOL Vidi, dříve ještě Videoton, hrálo finále tehdejšího UEFA Cupu, avšak v závěrečném dvojzápase nestačilo na Real Madrid.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů má na programu odvety prvního předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi MOL Vidi FC a F91 Dudelange.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.