Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Basilej : Eindhoven - 30. července 2019   20:00

Basilej
Basilej
8' Cömert  • 68' van Wolfswinkel
2:1
(1:1)
Eindhoven
Eindhoven
23' Bruma
Basilej
Omlin – Widmer, Cömert, Alderete, Xhaka (81. Petretta) – Balanta, Frei – van Wolfswinkel, Zuffi, Stocker – Ajeti
Nikolić – Bua, Campo, Dimitriou, Petretta, Pululu, Žegrova
Verissimo – Pereira, De Sá Martins (POR)
St. Jakob-Park, Basilej
Eindhoven
Zoet – Dumfries, Luckassen, Viergever, Sadílek – Lozano (76. Gakpo), Gutierrez, Rosario – Bergwijn, Malen, Bruma
Ruiter – Boscagli, Gakpo, Hendrix, Pereiro, Sainsbury, Teze

Basilej se může těšit na třetí předkolo Ligy mistrů, kde se utká s LASK Linec, na PSV s Michalem Sadílkem čeká jen Evropská liga.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:16.
Obrovská radost v Basileji! Domácí fotbalisté po dramatickém průběhu porážejí PSV Eindhoven 2:1, když se postupové misky vah přelévaly mezi oběma stranami, tak nakonec se raduje švýcarský tým! A radost je to vskutku bouřlivá.
90+3'
90+3'
Přetažený centr hostů ale doletěl až za vzdálenější tyč a brankář Omlin s výkopem od branky rozhodně spěchat nebude.
90+2'
Stocker podrazil Gakpa vedle vlastního pokutového území a to bude extrémně nebezpečná standardní situace pro PSV.
90+2'
Hosté obklíčili pokutové území, Dumfries ale střílel jen slabě do domácích hráčů.
90+1'
Rozhodčí Verissimo ještě poskytuje PSV tři nastavené minuty naděje.
90'
Útočnou snahu Basileje zakončil Valentin Stocker střelou vysoko nad branku.
90'
Viergeverovi je pískán nedovolený zákrok, domácí budou rozehrávat od postranní čáry.
89'
Domácí vybojovali autové vhazování na útočné polovině a to už PSV začíná tlačit čas.
87'
Viergever po osobním souboji s Balantou nepříjemně dopadl na trávník a těžce se zvedá zpět na nohy.
86'
Do hry obou týmů se vklínilo několik nepřesností, volného míče se teď ujal brankář Zoet a hosté se budou chtít nadechnout k nějakému náporu.
84'
Stockerův přízemní centr si v pokutovém území zpracoval Ajeti, u tyče pak ale nepropasíroval míč přes brankáře Zoeta!
83'
Zuffiho centr přeletěl Cümerta, míč ale zasáhl van Wolfswinkel, nizozemský útočník ale zády k brance hlavou přestřelil.
82'
Po Sadílkově faulu bude Basilej zahrávat volný kop od postranní čáry.
81'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Xhaka, přichází Petretta.
80'
Dumfries přenesl hru k opačné postranní čáře na Sadílka, ten si míč dobře zpracoval, ovšem jeho akci přerušil hvizd portugalského rozhodčího, jenž viděl Gakpův nedovolený zákrok.
79'
Na Malenovu nebezpečnou přízemní přihrávku před branku si nabíhal Bruma, blíže k míči ale měli domácí zadáci.
77'
Nepříjemný střílený centr Brumy Omlin vyrazil před sebe do míst, kde naštěstí pro domácí nebyl žádný z hostujících hráčů.
76'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Lozano, přichází Gakpo.
75'
Připomínám, že také v prvním zápase Basilej v závěru zápasu vedla 2:1, nakonec ale vedení neudržela a po závěrečném obratu dokonce ještě prohrála.
74'
Domácí příznivci teď oslavují výborný obranný zákrok van Wolfswinkela, který se vrátil s Dumfriesem až do vlastního pokutového území a dokázal mu míč od kopačky ukopnout.
72'
Domácí hrají s míčem ve středu hřiště, teď to jsou oni, kdo drží postupový klíč ve svých rukou.
70'
Po Lozanově centru před domácí branku skončili hned tři hráči obou týmů na zemi, portugalský rozhodčí píská proti hostům.
68'
Basilej právě vstřelila branku!
Basilej se zase vrací do průběžného vedení! Bruma totiž ledabylou přihrávkou přišel o míč u vlastního pokutového území a domácí sehráli rychlou akci, po Stockerově přihrávce míč s trochou štěstí doputoval k osamocenému RICKYMU VAN WOLFSWINKELOVI, jenž zblízka pokořil brankáře Zoeta!
67'
Žlutou kartu dostává Bergwijn (PSV Eindhoven).
65'
Steven Bergwijn se parádně prokličkoval ze středu hřiště až před brankáře Omlina a ten vykopl jeho ránu! To mohlo být takřka K.O. pro Basilej!
63'
Po souhře Lozana s Malenem Bruma zakončoval ze střední vzdálenosti přímo do středu branky, kde stál připravený brankář Omlin.
62'
Útočnou aktivitu hostů přibrzdil útočným prohřeškem Bruma, domácí už rozehráli míč z klidu.
61'
Valentin Stocker výborným centrem našel naprosto osamoceného Rickyho van Wolfswinkela, ten ale v obrovské šanci vůbec nezvládl zakončení hlavou a nasměroval míč daleko od branky!
60'
Rohový kop Basileje se neujal, po odrazu míče za postranní čáru domácí budou moci vhazovat.
59'
Po souboji Bergwijna proti Balantovi se píská proti hostům, pak vznikla další drobná rozmíška, která se ale velmi brzy uklidnila.
58'
Hosté jsou teď aktivnějším týmem a opět kombinují na útočné polovině.
56'
Rosariův nákop napříč útočnou polovinou u rohového praporku dostihl Gutiérrez, jeho centr ale našel jen připraveného paraguajského stopera Aldereteho.
54'
Se skákavým centrem Widmera si poradil brankář Zoet a s jistotou zachytil míč do své náruče.
54'
Na Freiův přetažený centr si nabíhal van Wolfswinkel, toho pokryl Michal Sadílek.
52'
Malen střelou z dobrých pětadvaceti metrů jen tak pozdravil brankáře Omlina, ten si připsal snadný zákrok.
51'
Xhakův centr našel jen hlavu bránícího Luckassena, ve středu pole se pak míče zase ujali domácí.
49'
Po domácím rohu vznikl před brankou PSV další závar, v jeho závěru Cümert hlavičkoval vysoko nad břevno.
48'
A dobrá šance také na opačné straně! Ajeti dostal přihrávku do pokutového území, výborným zákrokem mu ale střelu srazil za branku Viergever.
47'
Krátce po změně stran měli hosté první gólovou příležitost! Bergwijn se probil do pokutového území a prudce zakončoval do tyče, Lozano pak z dorážky branku přestřelil!
46'
Podle očekávání se pokračuje v základních sestavách, oba trenéři zatím nemají ke změnám důvod.
46'
V Basileji neustále houstne déšť, který začal už během prvního poločasu.
Po prvním poločase nesmírně atraktivního zápasu hraje Basilej s PSV Eindhoven po dvou krásných gólech 1:1, což zatím k postupu stačí hostům, ale ještě to bude pořádná bitva.
45+4'
45+3'
Rozhodčímu Verissimovi se zápas začíná vymykat z rukou, po sérii tvrdých soubojů před pokutovým územím Basileje už se na hřišti strhla menší mela, výsledkem je žlutá karta pro Aldereteho, volný kop ale budou zahrávat domácí, protože byl pískán útočný faul.
45+2'
Domácí se dožadovali další penalty po souboji Ajetiho s Luckassenem, portugalský rozhodčí ale píská útočný faul Ajetiho a to už to pořádně bouří v hledišti.
45+1'
Rozhodčí Verissimo k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
45'
Xhaka prudkou ránou trefil paži bránícího Viergevera, domácí si ale nevymodlili pokutový kop, jen žlutou kartu pro nejvíce protestujícího Taulanta Xhaku.
44'
Žlutou kartu dostává jeden z rozcvičujících se hostujících náhradníků, jenž zachytil míč, kterým domácí chtěli vhazovat. Byl to pravděpodobně Pereiro.
43'
Standardní situace pro Basilej, Zuffiho centr ve skrumáži vyboxoval brankář Zoet.
42'
Domácím příznivcům se nelíbí odpískaný faul Freie na Lozana, hosté budou rozehrávat ve středu hřiště.
41'
Hra už se zase přelila na druhou stranu, kde domácí dotírají na pokutové území soupeře.
40'
PSV teď výborně prokombinovali domácí defenzivu a Malen se ocitl v takřka stoprocentní pozici, ovšem zakončení vůbec nezvládl a slabou střelu nasměroval do brankáře Omlina.
39'
Balanta fauloval Michala Sadílka, hosté budou moci rozehrávat u vlastního pokutového území.
39'
Rohový kop domácích našel jen hlavu osamoceného Luckassena.
38'
Stockerův centr Gutiérrez srazil za vlastní branku, Basilej bude zahrávat rohový kop.
37'
Hosté pozvolna kombinují ve středu hřiště a hledají cestu do domácí defenzivy.
35'
Na centr Gutiérreze si naběhl Bruma a jeho hlavička se nevešla do prostoru mezi třemi tyčemi. Hosté se pak marně dožadovali odpískání rohového kopu.
33'
Z rohu se ale domácí nijak neprosadili, PSV rychle přenesli hru do středu hřiště, kde van Wolfswinkel ostře poslal k zemi Lozana a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou.
32'
Na opačné straně Zuffi vybojoval rohový kop ve prospěch Basileje, dění se stěhuje před brankáře Zoeta.
30'
Další roh PSV už zahrával Lozano a domácí se ubránili.
29'
Gutiérrez zahrával dva rohy v rychlém sledu a byť se zprvu hosté nijak neprosadili, tak po dalším centru se v pokutovém území objevil naprosto osamocený Viergever, ten ale hlavičkoval jen do bránícího Cümerta!
27'
Bruma hledal obloučkem po levém křídle Bergwijna, ten sice nepřešel přes Widmera, vybojoval ale rohový kop.
26'
Příznivci PSV o sobě dávají hlasitě vědět a užívají si podstatně lepší průběžný výsledek, než jaký figuroval na časomíře ještě před pěti minutami.
24'
Blíže k postupu najednou mají zase hosté, kterým aktuální výsledek stačí.
23'
PSV právě vstřelilo branku!
Také druhá branka zápasu má známku vysoké kvality!

Malen se hbitě protáhl po pravém křídle a přesným centrem našel hlavu BRUMY, jenž snad z patnácti metrů prudkou hlavičku nechytatelně nasměroval do horního rohu domácí branky!
21'
Útočný výpad hostů nepřesně zakončoval Lozano, jeho střela z úhlu končí za domácí brankou.
19'
Už to mohlo být o dvě branky! Na Stockerův centr nedosáhl Ajeti, brankář Zoet ale míč vyrazil jen k osamocenému van Wolfswinkelovi, ten ale při dorážce netrefil branku PSV!
18'
Následný střílený centr Gutiérreze brankář Omlin vyrazil do bezpečí.
17'
Alderete ostrým skluzem poslal k zemi opět Dumfriese a může být rád, že tato situace se obešla bez žluté karty.
16'
Dumfries byl nedovoleně atakován u postranní čáry, hosté rozehrávají z místa přestupku.
15'
Domácí už jsou zase usazeni na útočné polovině a hrají s velkou chutí.
13'
Po střetu s Ajetim se z trávníku těžce zvedá Viergever, hostující obránce musí být i ošetřen.
12'
K dalšímu náporu Basileje zavelel Stocker, jenž hledal kolmicí do pokutového území Ajetiho, ten se do zakončení nedostal, po následném závaru je Ajetimu pískán útočný faul.
10'
Standardní situace pro PSV, Lozanův centr domácí odvrátili k Rosariovi, ten zpoza pokutového území vysoko přestřeluje branku.
9'
Basilej tedy velmi brzy otáčí postupové počty do svých rukou a v tuto chvíli je to právě švýcarský tým, který by se kvalifikoval do třetího předkola.
8'
Basilej se ujímá brzkého vedení a byl to úžasný moment! Po Freiově přiťuknutí se ERAY CÖMERT opřel do balónu a jeho neuvěřitelný projektil skončil o břevno v síti a rozpoutal bouři radosti v ochozech!
7'
Hosté propadli na své pravé straně, čehož sice nedokázal využít Xhaka, jemuž centr vůbec nevyšel, ovšem odraženého míče se zmocnil Stocker a vybojoval standardní situaci u rohu pokutového území.
6'
Po dlouhém autu domácích až před branku PSV se míč odrážel po hlavách hráčů obou týmů, hosté se pak ubránili.
5'
Michal Sadílek se ujal hned dvou autových vhazování u útočného rohového praporku.
4'
Stockerův centr si v pokutovém území PSV zpracoval Zuffi, pak při hledání střeleckého prostoru ale podklouzl a o míč přišel.
3'
V postupové matematice PSV potřebuje jakkoliv neprohrát, Basileji k postupu pomůže vítězství 1:0, 2:1 či jakékoliv o dvě a více branek. V případě výsledku 3:2 pro Basilej by se prodlužovalo.
2'
Úvodní dvě minuty se odehrály výhradně ve středu hřiště, začíná se velmi opatrně.
1'
Rozehráno! Domácí oblékli tradiční modro-červenou kombinaci, PSV hraje v zelených dresech.
1'
V základní sestavě hostujícího týmu nechybí Michal Sadílek, ten se představí na postu levého obránce. Na tomto místě už dohrával první vzájemný zápas a odehrál tam i utkání nizozemského superpoháru s Ajaxem Amsterdam.

FC Basilej: Omlin – Widmer, Comert, Alderete, Xhaka – Balanta, Frei – van Wolfswinkel, Zuffi, Stocker – Ajeti
Náhradníci: Nikolić – Bua, Campo, Dimitriou, Petretta, Pululu, Žegrova

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries, Luckassen, Viergever, Sadílek – Lozano, Gutierrez, Rosario – Bergwijn, Malen, Bruma
Náhradníci: Ruiter – Boscagli, Gakpo, Hendrix, Pereiro, Sainsbury, Teze

Rozhodčí: Verissimo – Pereira, De Sá Martins (POR).
PSV Eindhoven

Fotbalisté PSV Eindhoven loni dlouho zdárně mířili za obhajobou mistrovského titulu, ovšem nevyšel jim závěr sezóny, když se jim náskok na Ajax Amsterdam začal postupně rozplývat, až o něj zcela přišli a nakonec za celkem z nizozemské metropole PSV skončilo o tři body.

PSV si hlavní část Ligy mistrů zahrálo třikrát v posledních čtyřech letech, k další účasti letos jej ale čeká trnitá cesta, neboť by potřeboval zdolat tři soky už v kvalifikaci. Nicméně ve stejné fázi loni začínal rival z Amsterdamu a jeho cesta skončila až v posledních sekundách semifinále celé soutěže.

Během letní přestávky PSV opustili dva důležití hráči, hrotový útočník Luuk de Jong zamířil do Sevilly a levý obránce Angeliňo do Manchesteru City. Druhého jmenovaného by měl nahradit Francouz Olivier Boscagli z Nice, nejvýraznější posilou pak je křídelník Lipska Bruma.

V sobotu PSV odehrál utkání nizozemského superpoháru, Ajaxu podlehl 0:2. Český fotbalista Michal Sadílek nechyběl v sestavě PSV ani v tomto zápase a v této sezóně zatím odehrál všech 180 soutěžních minut nizozemského vicemistra.
FC Basilej

Fotbalová Basilej dokázala mezi roky 2010 a 2017 osmkrát v řadě vyhrát švýcarský titul, po dlouhé nadvládě se ale v posledních dvou letech musela výrazně sklonit před Young Boys Bern, předloni o patnáct bodů a loni dokonce o dvacet.

V Basileji dlouhé roky působila dvojice českých reprezentantů Tomáš Vaclík – Marek Suchý. Brankář ale už před rokem zamířil do Sevilly a Suchý letos do německého Augsburgu.

Kádr Basileje se letos měnil jen kosmeticky, Suchého by měl nahradit dvaadvacetiletý Argentinec Omar Alderete, ten se z pozice stopera dokázal zapsat mezi střelce v prvním utkání, když posunul švýcarský tým do vedení 2:1.

Basilej už rozehrála švýcarskou ligu, v Sionu zvítězila 4:1, v sobotu však v domácím prostředí nestačila na St. Gallen, kterému podlehla 1:2.
Hezký večer při sledování přenosu odvetného utkání druhého předkola nemistrovské části kvalifikace o Ligu mistrů, v atraktivním souboji Basilej přivítá PSV Eindhoven.

Úvodní zápas v Nizozemsku nabídl strhující podívanou, v níž Basilej otočila z 0:1 na 2:1, v samotném závěru ale i s přispěním kvalitního výkonu českého záložníka Michala Sadílka PSV Eindhoven dokázal také zápas otočit a strhl vítězství 3:2 na svoji stranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.