Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kluž : Astana - 17. července 2019   20:00

Kluž
Kluž
10' Omrani  • 26' Postnikov(vl.)  • 73' Omrani
3:1
(2:1)
Astana
Astana
4' Murtazajev
Kluž
Arlauskis – Sušić, Vinícius, Burca, Camora (C) – Djoković, Bordeianu, Culio – Deac (86. Hoban), Rondón (66. Costache), Omrani (85. Pereira)
Vatca – Paun , Pereira, Costache, Hoban, Murešan, Peteleu
Harkam – Witschnigg, Staudinger (všichni Rakousko)
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Kluž)
Astana
Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Šimunovič, Bejsebekov (81. Aničić) – Logviněnko – Tomasov (62. Mubele), Majevski, Sigurjónsson (82. Janga), Murtazajev – Rotariu
Mokin – Aničić, Mužikov, Mubele, Percuch, Janga, Šomko

Ode mě je to vše, na počtenou!
Soupeřem Kluže v dalším předkole Ligy mistrů bude izraelské Maccabi Tel Aviv, Astana se už v Evropské lize utká se Santa Colomou z Andorry.
Kluž po porážce 0:1 v Astaně musela na svém hřišti zvítězit alespoň dvougólovým rozdílem. A přesně to se také stalo. I když zpočátku tomu nic nenasvědčovalo, protože rumunská parní lokomotiva musela následkem pomalého rozjezdu dohánět jednogólovou ztrátu. Naštěstí pro ni se ještě do přestávky dokázala dostat do vedení a po změně stran ho i navýšit. Přesto měla o postup obavu až do poslední minuty, kdy ji Arlauskis musel zachránit zákrokem večera.
Držení míče: 61% : 39%.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 8:4.
90+5'
90+4'
Janga propásl příležitost stát se hrdinou! Na hranici malého vápna vyrobil takzvanou rybičku, kterou Arlauskis chytil jen s velkou dávkou štěstí! Po zákroku večera si rumunské publikum zhluboka oddechlo.
90+2'
Domácí natahují čas jak jen to jde. Ve zbytku utkání je pro ně ze všeho nejdůležitější neinkasovat.
90+1'
Mubeleho centr si Arlauskis (Kluž) pohlídal. A není žádným překvapením, že balon podržel.
90'
Kluž bude muset bránit výsledek ještě pět minut.
88'
Astana usiluje o snížení. Šimunovič proto odcentroval do vápna, tam ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
86'
Také Kluž už vystřídala potřetí. Zbytek zápasu dosleduje z útrob stadionu Ciprian Deac, naopak na hřišti bude bojovat Ovidiu Hoban.
85'
Kluž posiluje defenzivu. Vyztuží ji Michael Pereira, a Billel Omrani tak hattrick nezkompletuje.
84'
Aktuálně se hraje uprostřed hřiště.
82'
Další a zároveň poslední střídání v týmu Astana. Svým spoluhráčům se pokusí vypomoci Rangelo Janga, který přišel místo Runara Sigurjónssona.
81'
Astana musí vstřelit kontaktní gól. Proto se deset minut před koncem uskutečnila výměna obránce za útočníka. Abzala Bejsebekova nahradil Marin Aničić.
78'
Astana odvrátila rohový kop.
76'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
75'
Omrani (Kluž) odmítl zkompletovat hattrick! Po suprové přihrávce před ním zívala prázdná branka, on ji ale nepochopitelně netrefil!
73'
Kluž právě vstřelila branku!
A je to gól! Sušić z koncové čáry posílal zpětnou přihrávku, kterou však jeden z obránců ztečoval do předbrankového prostoru. Tam už číhal BILLEL OMRANI a měl i notnou dávku štěstí, že na poslední chvíli patou lehce dokázal změnit směr. Za stavu 3:1 je publikum u vytržení.
72'
Zformovaná defenziva Astany trpělivě vyčkává, s čím novým na ni rumunský soupeř vyrukuje.
70'
A tak vyrazili dopředu hosté. Škoda pro ně, že Sigurjónsson stál v době přihrávky mimo hru.
69'
Po centru z něj se ve střelecké pozici objevil Djoković (Kluž), obránce byl ale příliš blízko.
68'
Rohový kop pro Kluž.
66'
Vystřídala také Kluž. Na střídačku zamířil Mario Rondón, opačným směrem se vydal Ionut Costache.
63'
Momentálně se bojuje ve středu bitevního pole.
62'
Astana pro někoho možná překvapivě posiluje útok. Hřiště opustil Marin Tomasov, přišel Firmin Mubele.
61'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
60'
Zanedlouho se už čistým způsobem dostal k míči Rondón (Kluž) a neváhal ho napálit směrem na bránu. Její strážce byl v době střely ostražitý.
58'
Nakonec ho získal Deac (Kluž), ale pouze díky faulu.
57'
Až teď se hráčům Astany podařilo dostat míč k půlící čáře. Tam o něj probíhají usilovné souboje.
55'
Rumunská parní lokomotiva je však pořádně rozjetá! Další příležitost posunout jí k postupu měl Djoković, který pálil z úrovně penaltového puntíku. Střela, která hlasitě volala po gólu, bohužel pro domácí minula horní tyč!
53'
Není divu, že se hosté raději snaží uklidnit hru.
52'
Ten další už ale ano! Vinícius (Kluž) po něm těsně přehlavičkoval břevno!
50'
První šanci druhé půle si vytvořil Djoković! Fotbalista hrající za rumunskou Kluž střílel v předbrankovém prostoru z voleje. Skvěle ovšem zasáhl Erić, který balon reflexem vyrazil nad břevno! Následný roh už nebyl nebezpečný.
49'
Mnoho přesnosti nepobral ani centr, který na opačné straně hřiště vyslal Rotariu (Astana).
47'
Myšlenka dobrá, ale co to provedení?! Deac (Kluž) vymyslel příliš dlouhou průnikovku.
46'
Druhá půle odstartovala v sestavách beze změn.
46'
Hráči se vrátili zpátky na hřiště.
Kluž vede nad Astanou 2:1. Rumunská parní lokomotiva však měla pomalý rozjezd, takže aby svého soupeře dohnala, musela pořádně přiložit pod kotlem. Naštěstí pro ni ji Astana vlastní chybou posunula do vedení, které ale ani tak k postupu nebude stačit. Kvůli pravidlu o gólech na hřištích soupeřů totiž musí Kluž vyhrát minimálně o dvě branky.
Držení míče: 60% : 40%.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 4:2.
45+1'
45'
Tečku za úvodním dějstvím napsal nepřesnou střelou po rohovém kopu Bordeianu (Kluž).
44'
Vinícius (Kluž) si naskočil na centr z přímého kopu a skóroval! Radost fanoušků však netrvala dlouho, neboť asistent odmával ofsajd.
42'
Nebezpečí znovu zažehnal Erić (Astana), který na balon po celou dobu jeho letu dobře viděl.
41'
Ta však nyní musí být ostražitá, protože Bordeianu (Kluž) se chystá rozehrát rohový kop.
40'
Následný centr sebral ze vzduchu Erić (Astana) a v poklidu rozehrál přes svou obrannou řadu.
39'
A další střela. Tentokrát se do míče opřel Djoković (Kluž), který trefil před sebou stojícího Šimunoviče.
37'
Na druhé straně zkusil štěstí Murtazajev (Astana), neměl ale přesně seštelovanou mušku.
36'
Ohrozit gólmana chtěl také Camora (Kluž), jeho pokus ale stihl zblokovat obránce.
34'
Zachytal si také Erić (Astana), ten musel vystavit stopku docela nepříjemné ráně Burcy.
32'
Pochvala pro Arlauskise! Gólman Kluže vychytal zblízka zakončujícího Tomasova.
31'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
29'
Využít jí chtěla přihrávkou nakrátko, následný Sigurjónssonův centr však adresáta nenašel.
28'
Možnost udeřit z rohového kopu má také Astana.
26'
A Kluž obrací vývoj ve svůj prospěch! Po odvráceném centru z nařízeného rohu domácí tým zakombinoval na útočné polovině. Střelu z levé strany si pak do sítě vlastní branky nešťastně srazil JEVGENIJ POSTNIKOV.
25'
Líté boje vyhráli domácí. Sušićova rána zpoza šestnáctky pak byla sražena na roh.
23'
Nyní se hraje kolem středového kruhu.
22'
Brejkovou situaci nakonec zvládli a o chvíli později opět dostali míč do vápna. Tam po souboji upadl Culio (Kluž), ale rozhodčí nechal hru plynout dál.
20'
Reparát fotbalisté Kluže nesložili a po odvráceném centru museli honem pospíchat nazpátek.
19'
Z brejku domácí vybojovali roh. A po něm další.
18'
Ani hosté vepředu neuspěli. Může za to přihrávka na v ofsajdu pohybujícího se Rotaria.
16'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
15'
Rondón (Kluž) ji sice našel, ale překážka jménem Šimunovič se pro něj stala nepřekonatelnou.
14'
Na vlastním území kombinující domácí hledají další cestu vedoucí hlouběji do pole.
12'
Útočný faul. Spáchal ho Sigurjónsson (Astana).
10'
A stejně je vyrovnáno! Djoković hned z další akce našel vysokým centrem BILLELA OMRANIHO, který u zadní tyče hlavou uklidil míč za záda bezmocného Eriće. Nutno dodat, že hosté si o tento gól koledovali.
9'
Velice blízko k vyrovnání měl Rondón (Kluž), když z bezprostřední blízkosti nastřelil břevno!
6'
O rychlé vyrovnání usilující Culio (Kluž) nacentroval míč přímo do rukavic pozorného Eriće.
4'
Astana právě vstřelila branku!
Zápasové skóre brzy otevírá ROMAN MURTAZAJEV! A trefil se vskutku parádně! Samostatně vedenou akci zakončil ze střední vzdálenosti dobře mířenou střelou, která zapadla nechytatelně do pravé šibenice.
3'
Ani další dva útoky Astaně nevyšly, v obou případech je přerušil ofsajd. V postavení mimo hru se postupně ocitli Tomasov a Murtazajev.
1'
A hned zaútočili po pravé straně. Majevski (Astana) při snaze obehrát Sušiće neuspěl.
1'
Výkopu se ujali hosté.
1'
Fotbalisté oficiálně nastoupili na hřiště, v Rumunsku je vše připraveno k zahájení zápasu.

CFR Kluž: Arlauskis – Sušić, Vinícius, Burca, Camora (C) – Djoković, Bordeianu, Culio – Deac, Rondón, Omrani.
Náhradníci: Vatca – Paun , Pereira, Costache, Hoban, Murešan, Peteleu.

FC Astana: Erić (C) – Rukavina, Postnikov, Šimunovič, Bejsebekov – Logviněnko – Tomasov, Majevski, Sigurjónsson, Murtazajev – Rotariu.
Náhradníci: Mokin – Aničić, Mužikov, Mubele, Percuch, Janga, Šomko.

Rozhodčí: Harkam – Witschnigg, Staudinger (všichni Rakousko).
Fotbalisté obou týmů už se intenzivně rozvičují. Kteří? To se dozvíte v následujícím příspěvku!
Lepší z této dvojice se v dalším předkole postaví izraelskému Maccabi Tel Aviv.
První zápas

Kluž se z dalekého Kazachstánu vrátila s jednogólovou porážkou. Znamená to tedy, že v domácím prostředí musí nutně zvítězit. A to nejméně o dvě branky. Jakýkoliv jiný výsledek posouvá dál Astanu.

FC Astana – CFR Kluž 1:0 (0:0)
Branka:
68. Postnikov.
ŽK: Postnikov – Camora.

Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:10. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:9.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný večer a zároveň vás vítám u sledování textové on-line reportáže z odvetného utkání 1. předkola Ligy mistrů mezi týmy CFR Kluž a FC Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.