Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Gent : Kyjev - 23. září 2020   21:00

1:2
(1:1)
Kyjev
Kyjev
9' Suprjaha   • 79' De Pena
Gent
Roef – Castro-Montes, Plastun, Ngadeu-Ngadjui, Fortuna – Owusu, Dorsch – Bezus, Jaremčuk (25. Kleindienst), Odjidja-Ofoe (C) (62. Botaka) – Depoitre (72. Mohammadi)
Coosemans – Niangbo, Mohammadi, Botaka, Marreh, Kleindienst, Arslanagić
Haţegan – Șovre, Gheorghe (ROU)
Ghelamco Arena, Gent
Kyjev
Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Mykolenko, Karavajev – Šaparenko (82. Šepeljev), Sydorčuk (C), Bujalskyj – Rodrigues (59. Cyhankov), Suprjaha (66. Verbič), De Pena
Bojko – Verbič, Šepeljev, Cyhankov, Ljedněv, Andrijevskij, Syrota

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:14.
Máme za sebou i druhou část utkání, ve které jsme se dočkali dalších zajímavých situací. Nejvíce druhý poločas ovlivnila naprosto zbytečná červená karta, kterou po dvou žlutých kartách v krátkém časovém sledu viděl domácí Roman Bezus. Od té doby měli naprosto jasnou převahu hosté, kteří dokázali vytěžit vítěznou branku, o níž se postaral Carlos Da Pena, který si našel sraženou střelu v pokutovém území a prostřelil brankáře Roefa. Hosté i nadále měli optickou převahu a domácím už vůbec nic nedovolili. Před odvetou má tedy mnohem lepší výchozí pozici Dynamo Kyjev a můžeme konstatovat, že za druhý poločas oprávněně. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+4'
90+4'
Hostům se ještě podařilo získat výhodu rohového kopu, po němž se ale k zakončení nedostali.
90+3'
Serhij Sydorčuk vypustil ostrou ránu zpoza vápna, ale vůbec se mu nepodařilo zaměřit prostor branky.
90+2'
Když už se na krátký okamžik dostali k míči domácí, zase o něj hodně rychle přišli.
90+1'
Dynamo Kyjev zkušeně kráčí za výhrou na horké belgické půdě. Stále hráči v bílém drží míč.
90'
Rozhodčí se rozhodl nastavit ještě další čtyři minuty.
89'
Hosté si stále drží těsné vedení a pohybují se s míčem na útočné polovině.
88'
Kombinace domácích na útočné polovině nebyla nebezpečná, načež se do vápna hnal Cyhankov, skončil na trávníku, ale sudí nevyhodnotil situaci jako faul.
87'
Střídající Šepeljev dostává žlutou kartu, když nechtěl před sebe pustit Castra-Montese a několikrát ho fauloval.
86'
Na pravé křídlo si nabíhal Tomasz Kędziora, nicméně před ním míč sebral Davy Roef.
85'
Benjamin Verbič neprošel přes dvojici soupeřů, navíc si vypomohl rukou.
84'
Míč mají na kopačkách hosté, kteří se nyní nikam příliš neženou. Zásadní pro ně je neudělat zbytečnou chybu.
82'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Mykola Šaparenko, přichází Volodimir Šepeljev.
81'
Hosté pokračují v tlaku a nepouštějí soupeře k míči. Vypadá to, že Ukrajinci si odvezou do odvety velmi nadějný výsledek.
79'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
A hosté svůj souvislý tlak dokázali zužitkovat! CARLOS DE PENA si našel míč odražený od Plastuna v pokutovém území a střelou mezi nohy brankáře Roefa strhává vedení na stranu Dynama.
78'
Po dlouhé době se domácí dostali k souvislejší kombinaci, která byla ukončena nepřesným nákopem Davyho Roefa.
77'
Kamerunský zastupující kapitán Gentu opět bezpečně odvrací míč mimo pokutové území.
76'
Ve snažení hostujících hráčů chybí více invence, takže defenzivní šiky Gentu situace zvládají řešit.
75'
Územní převaha v podání hostů pokračuje. Domácí se brání ze všech zbývajících sil.
74'
Když už se domácí dostávali na útočnou polovinu, odebrali jim hosté míč. Castro-Montes byl příliš pomalý.
73'
Depoitre měl po odchodu kapitánskou pásku, kterou nyní při jeho střídání přebírá bývalá opora pražské Slavie Michael Ngadeu-Ngadjui.
72'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Laurent Depoitre, přichází Milad Mohammadi.
72'
Jakmile se dostane míč k pokutovému území Gentu, následuje razantní odkop do bezpečné vzdálenosti.
71'
Hosté pokračují v dobrém výkonu, v čemž jim velmi napomohl krajan Bezus svým vyloučením.
70'
Po centrovaném míči z volného přímého kopu míč proskotačil do míst, kde ho sebral Davy Roef.
68'
Davy Roef musel být na pozoru, když ho soupeř vyzkoušel střelou z těžkého úhlu.
67'
Hostující centrovaný míč byl sražen na rohový kop. Po něm následoval centr do vápna a odkop.
66'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Vladyslav Suprjaha, přichází Benjamin Verbič.
66'
Botaka našel Alessia Castra-Montese, který si míč předkopl až příliš v nepříliš komfortní situaci, takže následně trefil pouze boční síť.
65'
Núrio Fortuna se u levé postranní čáry pokusil prohodit soupeře, ale ten to odhadl a míč odvrátil do autu.
64'
Vitalij Bujalskyj posílal oblouček do vápna, jenže našel pouze hlavu pozorného Ngadeua, který odvrací.
63'
Ze střední vzdálenosti vyzkoušel pozornost Roefa střídající Cyhankov, nicméně brankář Gentu v pohodě chytá.
62'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Vadis Odjidja-Ofoe, přichází Jordan Botaka.
61'
Núrio Fortuna má nějaký zdravotní problém, takže zřejmě bude potřebovat ošetření.
60'
Dynamo Kyjev pokračuje v kombinaci s míčem u kopaček a hledá prostor, kudy se dostat k soupeřově brance.
59'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Gerson Rodrigues, přichází Viktor Cyhankov.
58'
Hosté soupeře nepouští k míči a snaží se využít výhody jednoho muže na hrací ploše navíc.
57'
Rozehrání volného přímého kopu si vzal na starost Mykola Šaparenko, který z úhlu vypustil pokus na branku, ale Roef vyráží.
56'
Vadis Odjidja-Ofoe si přidržel De Penu kousek od pokutového území, za což také dostává žlutý trest.
54'
Velká komplikace pro domácí celek, který bude dohrávat bez druhého Ukrajince ze základní sestavy. Jaremčuka vyřadilo zranění, Bezuse červená karta.
53'
Vitalij Bujalskyj leží na trávníku po faulu Romana Bezuse, který dostává v krátkém časovém sledu druhou žlutou kartu. Vyloučení přichází naprosto po zásluze.
53'
Dorsch šikovně udržel míč, rozdal na levou stranu, odkud letěl centr do vápna, kde se však k míči Kleindienst nedostal.
52'
Ngadeu se s míčem na noze dostal na útočnou polovinu, ale následnou přihrávkou dozadu zahnal Owusua.
51'
Vitalij Bujalskyj příliš dlouho váhal, co má udělat s míčem, až se k němu dostal natěsno soupeř.
50'
Nesmyslný zákrok vytáhl Roman Bezus. Ostře došlápl na nohu Šaparenka a vidí žlutý trest.
49'
Hostům se podařilo zvýšeným úsilím vybojovat rohový kop. Po něm následovala kombinace, která vedla až na vlastní obrannou polovinu.
48'
Z pravé strany letěl míč do pokutového území, ale urostlý Kamerunec ve středu obrany Gentu opět odkopává do bezpečí.
48'
Michael Ngadeu-Ngadjui raději ukopl míč za postranní čáru, než by se soupeř dostal do nebezpečné oblasti.
47'
Odjidja-Ofoe hledal nabíhajícího spoluhráče, ale míč dokázala odvrátit obrana Dynama Kyjev.
46'
Elisha Owusu se ukopl, ale měl velké štěstí, že soupeř čekal nákop a otočil se zády, takže domácí hráč v pohodě mohl hrát dál.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme se dočkali hned dvou branek. Nejprve se do vedení dostali velmi brzy hosté po opravě rozhodčích od videa, kteří uznali branku, kterou vsítil Vladyslav Suprjaha, i když pomezní sudí nejprve signalizoval ofsajd. Poté byli hosté lepším týmem, ovšem ve druhé části poločasu se domácí vrátili do zápasu, a dokonce se jim podařilo vyrovnat, když střídající Tim Kleindienst přesnou hlavičkou našel síť. Následně se domácí snažili o vstřelení dalšího gólu, což se jim však nepodařilo, takže poločas skončil za vyrovnaného stavu. Druhá půle začne přibližně v 22:02.
45+2'
45+2'
Po následném centru se hosté dostali k zakončení, ale polský legionář Kędziora branku zasáhnout nedokázal.
45+1'
Hosté se po delší době vydali do útoku a podařilo se jim získat rohový kop.
45'
Rozhodčí bude nastavovat první poločas ještě o dvě minutky.
44'
Obrana Dynama Kyjev se musela mít na pozoru, ale míč dokázala odvrátit do bezpečí.
43'
Domácí se snaží zasadit rozhozenému soupeři ještě jednu ránu, takže kombinují nedaleko šestnáctky.
41'
Gent právě vstřelil branku!
Následoval rohový kop, po kterém se k centrovanému míči dostal vytáhlý německý středopolař TIM KLEINDIENST, jenž před Suprjahou trkl míč do sítě. Ideálně se nepředvedl ani Buščan, který nevyběhl na centr zrovna dobře.
41'
Exekuce volného přímého kopu skončila přistrčením míče Dorsche na Bezuse, který prudkou ranou trefil pouze Mykolenka.
39'
Na hranici pokutového území zahrál rukou v pádu Ilja Zabarnyj, takže uvidíme standardní situaci z velmi zajímavého místa.
38'
Dorsch poslal na pravou stranu, ale Castro-Montes nedokázal najít spoluhráče ve vápně.
37'
Domácí pokračují v útočném snažení, ale defenziva Dynama je drží v bezpečné vzdálenosti od branky.
36'
Ostrá rána Bezuse nadělala trochu potíží Buščanovi, který ale nadvakrát dokázal míč zkrotit.
34'
Dlouhý aut byl prodlužován za sebe, jenže tím domácí útočné snažení skončilo.
33'
Vadis Odjidja-Ofoe ještě udržel míč, načež se spoluhráčům povedlo vybojovat autové vhazování poblíž vápna.
32'
Niklas Dorsch poslal prudký centr, který však dokázala odvrátit defenziva Dynama Kyjev.
31'
Gerson Rodrigues je druhým hráčem, který dnes vidí žlutý kartonek. Skluzem u postranní čáry fauloval prvního karetního hříšníka zápasu Fortunu.
30'
Déšť opět zesílil, zatímco sledujeme práci s míčem v podání domácích hráčů.
29'
Belgičanům se podařilo vybojovat výhodu rohového kopu. Centr od rohového praporku letěl na Ngadeua, nicméně Kamerunec míč jen lehce přizvedl.
28'
Exekuce volného přímého kopu připadla na faulovaného De Penu, který zvítězil ve střižbě se Šaparenkem a následně napálil míč rovnou na branku, ale Roef dobře viděl, takže zasáhl.
27'
Laciná ztráta míče však dala možnost zaútočit hostům. Vše končí faulem na Uruguayce De Penu kus od pokutového území.
26'
Domácí kombinují s míčem u kopaček, leč zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
25'
Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Tim Kleindienst.
24'
Laurent Depoitre si hlavou hodil míč do běhu, ale přecenil svoje síly, protože balón končí za postranní čarou.
23'
Přiběhli lékaři a již vidíme signalizaci, že Jaremčuk skutečně nebude schopen pokračovat. Bývalý hráč Dynama Kyjev tedy proti svému dřívějšímu celku neskóruje.
22'
Z nebes padají liány deště. Mezitím zůstává na hrací ploše v nefotbalové pozici Roman Jaremčuk, který zatím nevypadá, že bude schopen pokračovat.
21'
Po delší době se domácí dostali na útočnou polovinu, nicméně přihrávka směřovala pouze do míst, kde spolehlivě sebral míč Buščan.
20'
I nadále se drží míč na kopačkách fotbalistů v bílých dresech, kteří nemají příliš kam spěchat.
19'
Hráči Dynama kombinují na vlastní obranné polovině, kde si celkem v poklidu přihrávají.
18'
Ovšem tentokrát nebylo útočné snažení Kyjevanů odměněno. Míč sice měli následně domácí, ale dlouho jim v držení nezůstal.
17'
Hráči Dynama se opět vypravili na útočnou polovinu, kde se snaží vymyslet další gólovou akci.
16'
Hosté získali výhodu rohového kopu, po němž však přišel velmi nepovedený centr v podání Mykoly Šaparenka.
15'
Domácí se snažili objevit volné místo v soupeřově obraně, ale místo toho kupředu směřují opět hosté.
14'
Heorhij Buščan boxoval centrovaný míč pryč z pokutového území. Dynamo se v pohodě ubránilo.
13'
U postranní čáry skončil na trávníku Gerson Rodrigues. Za ostrý faul dostal angolský internacionál Núrio Fortuna žlutou kartu.
11'
Roman Jaremčuk si nepohlídal ofsajdové postavení, takže po kontaktu domácího útočníka s míčem se přerušuje hra.
9'
Nejprve pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd, ale nakonec se hosté po zásahu videa radují! VLADYSLAV SUPRJAHA zůstal nepokrytý a měl velmi jednoduchou pozici po přistrčení Vitalije Bujalského. Akci skvěle rozjel Oleksandr Karavajev, který posunul míč na autora asistence.
8'
V Gentu právě velice hustě prší, s čímž si oba celky budou muset nějakým způsobem poradit.
7'
Domácí kombinují s míčem u kopaček, ale drží se zatím ve středu hrací plochy.
6'
Šaparenko si pohlídal míč a rozehrál na levou stranu, odkud letěl centr před branku, kde opět neměl nejmenší problém rodák z Antverp Roef.
5'
Gerson Rodrigues poslal z pravé strany centr před branku, kde si míč pohodlně stáhl Davy Roef.
4'
První střelou na branku se prezentovali hosté. Vladyslav Suprjaha vypustil střelu ze střední vzdálenosti, kterou však Roef dobře viděl, takže chytá.
3'
Úvodní minuty jsou hodně opatrné. Hosté se několika přihrávkami dostali zpět na vlastní polovinu.
2'
Také domácí kombinovali, načež však Roman Jaremčuk na útočné polovině přišel o míč.
1'
Výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří si přihrávali, až došlo k faulu na lucemburského reprezentanta Rodriguese.
1'
Oba celky již nastupují na hrací plochu. Určitě není bez zajímavosti, že v dresu Gentu se proti ukrajinskému soupeři postaví v základní sestavě hned trojice fotbalistů z Ukrajiny – Bezus, Jaremčuk a Plastun.

KAA Gent: Roef – Castro-Montes, Plastun, Ngadeu-Ngadjui, Fortuna – Owusu, Dorsch – Bezus, Jaremčuk, Odjidja-Ofoe (C) – Depoitre
Náhradníci: Coosemans – Niangbo, Mohammadi, Botaka, Marreh, Kleindienst, Arslanagić

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Zabarnyj, Mykolenko, Karavajev – Šaparenko, Sydorčuk (C), Bujalskyj – Rodrigues, Suprjaha, De Pena
Náhradníci: Bojko – Verbič, Šepeljev, Cyhankov, Ljedněv, Andrijevskij, Syrota

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe (ROU).
FC Dynamo Kyjev

Také Ukrajinci mají za sebou jedno předkolo, v němž si na domácí půdě poradili s přemožitelem plzeňské Viktorie – AZ Alkmaar. Po brankách Rodriguese a Šaparenka ze druhé půle se z postupu mohlo radovat Dynamo, ačkoliv Alkmaar měl optickou převahu a vícekrát i vystřelil, ovšem mezi tři tyče vměstnal jediný pokus, se kterým si navíc brankář poradil. Ukrajinská první liga má za sebou prozatím tři kola, ve kterých Dynamo dvakrát zvítězilo a jednou remizovalo. Remíza přišla ve druhém utkání, když Kyjevané nedokázali vstřelit branku soupeři z Desny.
KAA Gent

V boji o milionářskou soutěž má za sebou Gent zatím jedno utkání, když si na domácí půdě poradil s nepříjemným Rapidem Vídeň v poměru 2:1. Skóre v první půli otevřel dvaadvacetiletý německý středopolař Niklas Dorsch, na jehož zásah navázal v 59. minutě z penalty Roman Jaremčuk. Naši sousedé snižovali až v úplném závěru, když se ve třetí nastavené minutě trefil střídající sedmnáctiletý talent Yusuf Demir. V ligové soutěži si ale Gent nevede vůbec dobře, když ho po šesti kolech najdeme až na průběžné třinácté příčce za dvě výhry a čtyři porážky. První tři utkání nové sezóny Gent prohrál, následovala nejtěsnější výhra s Mechelenem, porážka v Eupenu a v posledním kole Gent uspěl na hřišti posledního Mouscronu 1:0. V 31. minutě navíc musel střídat velmi důležitý článek sestavy Sven Kums.
V play-off Ligy mistrů se spolu utkají celky KAA Gent a FC Dynamo Kyjev. První utkání se odehraje v Belgii a očekává se poměrně vyrovnané klání. Uvidíme, kdo z celků si připraví lepší výchozí pro odvetný zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.