Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Belgie - 11. října 2020   18:00

Anglie
Anglie
39' Rashford  • 65' Mount (Trippier)
2:1
(1:1)
Belgie
Belgie
16' R. Lukaku
Anglie
Pickford – Alexander-Arnold (79. R. James), Walker, Maguire, Dier, Trippier – Mount (89. Sancho), Rice, J. Henderson (C) (65. Phillips) – Calvert-Lewin (65. Kane), Rashford.
Stieler – Pickel, Gittelmann 4. rozhodčí: Dingert (všichni Německo)
Wembley Stadium (Londýn)
Belgie
Mignolet – Meunier, Alderweireld, Denayer, Boyata – Castagne, Witsel, Tielemans – De Bruyne (C) (73. Verschaeren), R. Lukaku, Carrasco (83. Doku).

Skončilo nám utkání mezi Anglií a Belgií. V souboji titánů se radují domácí, kteří zvítězili 2:1. V prvním poločase padaly branky jen z pokutových kopů, které proměnil Lukaku i Rashford. Rozhodující moment zápasu připadl na 65. minutu, kdy se po teči Alderweirelda prosadil parádní střelou Mason Mount. Belgie už v závěru neměla dostatek sil a jelikož nevyužila ani velkou šanci Carrasca, tak po dlouhých dvou letech prohrála. Anglie po dnešní výhře poskočila na první místo své skupiny v Lize národů UEFA.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera. Na počtenou!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:5.
90+4'
90+4'
Balón drží Dedryck Boyata, ale poslední nákop vpřed zatím stále nepřichází.
90+3'
Až nyní se k míči dostal Thomas Meunier a zřejmě se pokusí založit jednu z posledních akcí hostujícího celku.
90+2'
Marcus Rashford šikovně vybojoval autové vhazování. Z nastaveného času už uběhly dvě minuty a Belgie se stále nedostala na útočnou polovinu.
90+2'
Po ofsajdu hostů bude vykopávat Jordan Pickford. Své spoluhráče vyhání dopředu.
90+1'
Ještě nás čekají čtyři minuty. Tolik chybí do konce dnešního zápasu.
90'
Kalvin Phillips velice dobře přečetl hru ve středu hřiště a následně vybídl Walkera. Obránce domácích posléze přesně přihrál do strany.
89'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Jadon Sancho.
89'
Domácí se už nikam neženou a víceméně s přehledem brání svůj náskok. V posledních minutách jsou hosté bezradní.
87'
Toby Alderweireld se musel vracet na svou obrannou polovinu rychlým krokem. Situaci ale dokázal zvládnout a navíc si pomohl i s brankářem Mignoletem.
86'
Belgie se v tuto chvíli nedokázala usadit na polovině domácích. Navíc se provinila útočným faulem.
85'
Anglie prováhala obrovskou šanci k rozhodnutí! Declan Rice unikl po levém křídle a následně naprosto přesně našel Marcuse Rashforda na hranici pokutového území. Útočník domácích pálil pravačkou nad horní tyč.
83'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Jeremy Doku.
83'
Centr krajního obránce Anglie našel nikým nehlídaného Harryho Kanea. Útočník domácích se vyšplhal do vzduchu, ale balón dobře netrefil. Míč se nakonec dokutálel asi čtyři metry vedle levé tyče hostující svatyně.
82'
Aktivita domácích dokonce zapříčinila vybojování rohového kopu. K míči už jde Kieran Trippier.
81'
Angličané ušetřili cenné sekundy, neboť se na delší časový úsek dostali k míči. Nyní přenáší hru ze strany na stranu.
80'
Axel Witsel vysunul Yannicka Carrasca, jenž mířil vpřed. Se dvěma obránci si poradil, ale v rozhodující chvíli už nestačil prostrčit míč na Romela Lukaka.
79'
Dlouhý nákop Pickforda si nechal střídající James utéct do autu. Belgie se tak znovu dostane k balónu.
79'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Reece James.
77'
Po rohovém kopu Belgie musel vystartovat z brány Jordan Pickford. Anglický gólman si ale dokázal poradit.
77'
Akce Yannicka Carrasca na pravé straně hřiště rozhodně špatná nebyla. Centr už ale adresáta nenašel.
76'
Následný rohový kop hostů úspěšný nebyl. Hra se tak otočila až k Simonu Mignoletovi.
75'
Romelu Lukaku málem utekl všem obráncům Albionu. Nakonec míč zasekl a pokusil se vystřelit zhruba z patnácti metrů. Tento pokus už ale Kyle Walker zablokoval.
74'
Záložník Manchesteru City zřejmě střídal kvůli zdravotním problémům. Belgie tak bude v závěru oslabena o svého klíčového hráče.
73'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Yari Verschaeren.
72'
Kevin De Bruyne naprosto fantasticky načasoval přihrávku na Yannicka Carrasca, jenž se znovu zjevil v obrovské šanci. Tváří v tvář Pickfordovi ale bránu minul o pár centimetrů.
71'
Belgie postupně získává územní převahu. Můžeme čekat, že v závěru zápasu si vytvoří velký tlak. S tímto průběžným výsledkem se hosté rozhodně smířit nechtějí.
70'
De Bruyne našel Castagneho, jehož zpětná přihrávka na velké vápno měla oči. Druhý jmenovaný ale nebyl zrovna nejpřesnější, takže balón skončil v moci domácích fotbalistů.
69'
Kevin De Bruyne zachytil míč ve středu pole a následně postupoval vpřed. Přihrávku do strany na Thomase Meuniera ale nezvládl.
68'
Ale rohový kop nebezpečný nebyl. Anglie už operuje na soupeřově polovině s míčem na kopačkách.
67'
Kieran Trippier měl plné ruce práce s odvrácením nebezpečného centru De Bruyneho z levé strany. Belgie zase po delším čase zahrozila.
65'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Kalvin Phillips.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Harry Kane.
65'
Anglie právě vstřelila branku!
Domácí se poprvé v tomto zápase dostávají do vedení. Centr Alexandera-Arnolda byl odvrácen na hranici šestnáctky, odkud pálil MASON MOUNT. Záložník Albionu mířil k zadní tyči a navíc mu velmi pomohla nechtěná teč Tobyho Alderweirelda. Mignolet neměl šanci zasáhnout. Je možné, že tento gól nakonec bude připsán Alderweireldovi jako vlastní. 2:1. Asistence: Kieran Trippier.
62'
Gareth Southgate už chystá první střídání. Poctivě se rozcvičuje navíc i Harry Kane, který za pár minut zřejmě zasáhne do hry.
61'
Dominic Calvert-Lewin pohotově vystřelil po přihrávce Jordana Hendersona. Rána to ale nebyla nikterak prudká, proto neměl Simon Mignolet sebemenší problém se svým zákrokem.
60'
Lukaku se zapojil do hry, ale čistým způsobem byl atakován Dierem. Belgie se i přesto po pár vteřinách opět zjevila na útočné polovině, ale finální fáze nebyla zrovna nejpřesnější.
59'
Romelu Lukaku zřejmě má nějaký zdravotní problém. Otázkou je, zda bude v dnešním utkání pokračovat.
58'
Míče se už znovu zmocnila Anglie, ovšem přihrávka na Masona Mounta, který si hledal prostor na pravém křídle, přesná nebyla.
57'
Belgie přešla do útočných pozic ve velké rychlosti. Kevin De Bruyne však od obránců Albionu nedostal tolik potřebný prostor ke své oblíbené střele z levé strany.
55'
Trippierova exekuce rozhodně nebyla špatná. Hlavičkující Dominic Calvert-Lewin ale zakončil zhruba dva metry nad horní tyč.
54'
Rashford přidržel míč na polovině hřiště. Poté přesně přenesl hru na Jordana Hendersona, jenž vybojoval roh.
53'
Calvert-Lewin si chtěl vymodlit další penaltu. Sudí rozpažil, ale ve hře se pokračovalo dále. O pár sekund později střílel celkem nenápadně Trent Alexander-Arnold pouze do boční sítě.
52'
Průniková přihrávka obránce Walkera si s přesností nepotykala. Jason Denayer včas vystoupil ze svého postavení a navíc dokázal s přehledem zasáhnout.
50'
Belgie už kombinuje na polovině Anglie. Úvodních pět minut druhého poločasu by se dalo nazvat jako opatrných.
49'
Marcus Rashford využil volného prostoru před sebou. Těsně za pokutovým územím poté z druhé vlny uvolnil Calverta-Lewina, jehož střela otevřenou placírkou bránu přestřelila.
48'
Declan Rice si nenaběhl do správného prostoru při přihrávce Marcuse Rashforda. Belgie se tak celkem zadarmo dostala zpět k balónu.
47'
Yannick Carrasco vyslal z levé strany přízemní centr, na který Romelu Lukaku jen o kousek nedosáhl.
46'
Belgická rozehrávka je postupná. Míč se dostal až k brankáři Mignoletovi, jenž na levé straně oslovil Denayera.
46'
Skončil nám první poločas, který nabídl dvě branky díky proměněným penaltám. Na začátku střetnutí měli územní převahu Belgičané, ovšem v závěru poločasu se hra vyrovnala. Branku Belgie vstřelil Romelu Lukaku, na straně Anglie si přesný zásah připsal Marcus Rashford, takže před druhým poločasem je vše otevřeno.
45+2'
45+1'
Vypadá to, že už ani jedno mužstvo se dopředu nepožene.
45+1'
Nastavovat se bude 1 minuta. První poločas nám tedy za okamžik skončí.
45'
Ale vzápětí Belgie zahrozila. Průnik De Bruyneho měl vyvrcholit přízemní přihrávkou na malé vápno, v tomto prostoru si ale Harry Maguire poradil.
44'
Po rozehrávce Pickforda se hra uklidnila. Anglie opět drží míč ve své moci.
43'
Ale z ničeho nic se do šance dostal Yannick Carrasco! Belgické křídlo si počkalo na dokonale načasovanou patičku Lukaka a poté nepřesně mířilo k zadní tyči. Z dobré pozice Carrasco minul o poměrně hodně čísel.
42'
Domácí kombinují poblíž poloviny hrací plochy. V posledních minutách drží po většinu času míč na kopačkách Albion.
41'
De Bruyneho dlouhá přihrávka rozhodně měla oči. Carrasco si však při kličce neporadil, a proto jeho akci zastavil Alexander-Arnold.
39'
Zodpovědnost vzal na sebe MARCUS RASHFORD. Útočník Manchesteru United přesně a tvrdě zamířil k levé tyči. Také Simon Mignolet směr nevystihl, takže ve 39. minutě platí stav 1:1.
38'
Žlutou kartu dostává Thomas Meunier (Belgie).
38'
Thomas Meunier v pokutovém území stáhl pronikajícího Hendersona a také domácí budou kopat penaltu!
38'
Dedryck Boyata při svém obranném manévru odhlavičkoval míč nad belgickou bránu. Bude se kopat další roh.
37'
Marcus Rashford si počkal na náběh Riceho, který míč ztratil. Přesto se však domácí k balónu znovu dostali a vybojovali další kop od rohového praporku.
35'
Při rohovém kopu se domácí neprosadili. Simon Mignolet zachytil Hendersonův centr do své náruče.
34'
Dominic Calvert-Lewin se nebál vyrazit vpřed po levé straně. První klička mu sice vyšla, ale při snaze odcentrovat trefil nohu obránce Meuniera.
33'
Belgie se znovu dokázala ubránit počínající akci Angličanů. Zadáci v červených dresech navíc velice šikovně celou situaci vyřešili.
32'
Declan Rice viděl žlutou kartu za ostrý skluz, který spáchal na Axelu Witselovi. Německý sudí neměl na vybranou a pro kartu sáhnout musel.
31'
Anglie dlouho kombinovala poblíž šestnáctky. Rashford přistrčil míč Hendersonovi, jenž ze své pravé nohy vyslal zajímavý centr. K hlavičce se dostal Calvert-Lewin, ale mezi tři tyče už nezamířil.
30'
Mason Mount byl při své kličkované obrán o balón pohotovým skluzem Jasona Denayera. Belgická obrana zatím velmi dobře čte jakékoliv útočné akce domácích.
29'
Meunierův následný náběh zakončen nebyl. Jordan Pickford vystartoval z brány a záhy míč lapil do rukavic.
28'
Lukakův parádní centr hledal u zadní tyče Castagneho. Vracející se Kyle Walker ale stačil odvrátit do bezpečí. Belgie zůstane v tlaku, neboť za okamžik vhodí aut.
27'
Aniž by domácí vystřelili, tak celkem snadno se k míči dostali Belgičané. Svěřenci kouče Martíneze nyní drží balón v okolí půlící čáry.
26'
Anglie sice momentálně kombinuje na polovině Belgie, jenže je zatím celkem pomalá. Rashford zabrzdil celkem slibně se rozvíjející útočnou akci.
25'
Následný rohový kop domácích zakončen byl, jenže Maguireova střela hlavou přesná nebyla. Simon Mignolet se chystá k výkopu.
24'
Trent Alexander-Arnold málem využil své rychlosti. S míčem na noze pádil pravou stranou a těsně před pokutovým územím chtěl centrovat. Pod nohy mu však čistým způsobem skočil Boyata, který nefauloval.
23'
Kieran Trippier uvede míč do hry autovým vhazováním z levé strany útočné poloviny Albionu.
22'
Jordan Henderson chtěl postupovat až na polovinu hostů s míčem na noze. Nedovoleným zákrokem ale nakonec byl poslán k zemi.
20'
Axel Witsel vyhrál hlavičkový souboj a následně vybídl lépe postaveného Thomase Meuniera, jenž pálil z prvního doteku. Zadní tyč Pickfordovy svatyně ale zhruba o metr minul.
19'
Kevin De Bruyne využil špatné zpětné přihrávky Rashforda. Míč si navedl na hranici šestnáctky, odkud vystřelil levou nohou. Střela ale nešla přesně k tyči, proto si Jordan Pickford připsal první úspěšný zásah.
19'
Carrasco se snažil proniknout po levé straně, jenže Trent Alexander-Arnold se stačil vrátit na své místo. Balón posunul do zámezí.
18'
Poslední minuty patří jednoznačně Rudým ďáblům. Belgie se snaží tlačit dopředu, přičemž Anglie odpověď prozatím nemá.
16'
Belgie právě vstřelila branku!
Hosté nakonec o pár minut později jdou do vedení! K penaltě se postavil ROMELU LUKAKU, jenž míč s přehledem umístil k pravé tyči ze svého pohledu. Pickford skočil na stranu opačnou, takže neměl šanci zasáhnout. 0:1.
15'
Bude se kopat penalta! Po faulu Diera na Lukaka nakonec německý arbitr ukázal na puntík.
13'
Belgie se opět vydala dopředu a tentokrát vybojovala rohový kop. Centr do vápna v podání De Bruyneho ale nebyl zrovna ideální, navíc Carrasco si posléze pomohl nedovoleným způsobem.
11'
Belgie sice vsítila branku zásluhou Yannicka Carrasca, ovšem ta uznána nebyla. Praporek pomezního sudího šel správně nahoru, neboť nabíhající Meunier v ofsajdu opravdu byl.
10'
Castagne dokázal z levé strany pokutového území najít jemným obloučkem Romela Lukaka, jehož hlavička ze záklonu přesná nebyla. Belgie však předvedla první nebezpečný náznak.
9'
Toby Alderweireld dokázal ustrážit nebezpečného Rashforda, který si hledal prostor za obranou. Uběhlo nám necelých devět minut a na první střelecký pokus stále čekáme.
8'
Balón už přistál zpět na kopačky fotbalistů v bílých dresech. Všichni tři stopeři si momentálně přihrávají mezi sebou.
7'
Anglický postup kupředu nebyl vyřešen úplně optimálně. Albion se provinil útočným faulem.
6'
Kevin De Bruyne si na pravém křídle zabíhal za obranu. Skvěle jej však zastavil Eric Dier, jehož hlavička dost možná domácí zachránila před velkou šancí hostů.
5'
Marcus Rashford přidržel míč na pravé noze na polovině Belgie. Jelikož neměl podporu spoluhráčů, tak zvolil pouze přihrávku dozadu.
4'
Rashfordův zajímavý centr z hranice vápna hledal Calverta-Lewina. Hostující stopeři ale včas dokázali zapracovat. Boyata míč odvrátil.
4'
Domácí hru uklidňují. K rozehrávce se dostává brankář Jordan Pickford, jenž poměrně váhá s tím, kam míč pošle.
2'
Kevin De Bruyne se vydal dopředu po pravé straně. Ve vápně chtěl hledat Lukaka, jenže robustní útočník Belgie šanci k zakončení nedostal.
1'
Calvert-Lewin hned po úvodní minutě přenesl míč na pravou stranu, ovšem skvěle zapracoval v defenzívě Timothy Castagne. Záložník hostů odvrátil míč do zámezí.
1'
Před úvodním hvizdem si samozřejmě ještě poslechneme hymny obou dnešních soupeřů.
Oba celky už přicházejí na trávník slavného Wembley. Anglie navlékla bílé dresy, zatímco Belgičané nastoupí v dresech červených.

Anglie: Pickford – Alexander-Arnold, Walker, Maguire, Dier, Trippier – Mount, Rice, J. Henderson (C) – Calvert-Lewin, Rashford.
Náhradníci: Pope, D. Henderson – Coady, Mings, R. James, Phillips, Maitland-Niles, Ward-Prowse, Grealish, Kane, Ings, Sancho.

Belgie: Mignolet – Meunier, Alderweireld, Denayer, Boyata – Castagne, Witsel, Tielemans – De Bruyne (C), R. Lukaku, Carrasco.
Náhradníci: Roef, Kaminski – Kayembe, Trossard, Vanaken, Dendoncker, Verschaeren, Origi, Doku, Ch. Benteke, Mechele, Batshuayi.

Rozhodčí: Stieler – Pickel, Gittelmann 4. rozhodčí: Dingert (všichni Německo).
ANGLIE

Angličané postoupili na EURO s přehledem, mimo jiné se v kvalifikační skupině utkali také s Českem. V Londýně zvítězili jednoznačně, ale v Praze padli poměrem 1:2, když rozhodující branku vstřelil těsně před koncem český forvard Zdeněk Ondrášek. Na posledním MS se, jak již bylo zmíněno, umístili na čtvrté příčce, neboť nezvládli semifinále s Chorvatskem a také boj o bronzové medaile s Belgií. V žebříčku FIFA jsou momentálně na čtvrté pozici, na záda jim dýchá páté Portugalsko a šestá Uruguay. Hrdý Albion za poslední rok a půl padl jen s Českem, jinak kromě remízy v Dánsku pravidelně vítězil. Do skupiny Ligy národů parta kouče Garetha Southgata nevstoupila úplně nejlépe, ovšem až nyní se poprvé představí také v domácím prostředí. Ve středu Anglie odehrála přípravný zápas s Walesem, který porazila 3:0.
BELGIE

Belgičanům stále patří první místo v žebříčku FIFA, což je pro tuto zemi obrovský úspěch, protože hned v závěsu jsou poslední mistři světa z Francie a také Brazilci. Rudí ďáblové těží z výjimečné generace fotbalistů, do které patří hráči jako Eden Hazard, Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne nebo Thibaut Courtois, tedy jedny z největších hvězd světového fotbalu. Na závěrečných šampionátech se však Belgii zatím nedaří úplně dle představ. Svěřenci španělského kouče Roberta Martíneze si odvezli medaili až z minulého MS, ovšem na EURU, které se snad uskuteční v příštím roce, budou chtít více. Belgie momentálně drží už dvouletou neporazitelnost na mezinárodní scéně. Naposledy prohrála v listopadu roku 2018 na půdě Švýcarska, poté následovala série dvanácti výher v řadě, která skončila během tohoto týdne po remíze 1:1 s Pobřežím Slonoviny.
Dosavadní zápasy skupiny 2 v Lize A

Dánsko – Belgie 0:2 (Denayer, Mertens)
Island – Anglie 0:1 (Sterling)
Belgie - Island 5:1 (Witsel, 2x Batshuayi, Mertens, Doku – Fridjonsson)
Dánsko – Anglie 0:0

Tabulky skupiny 2

1. Belgie, 2 zápasy, 6 bodů, 7:1
2. Anglie, 2 zápasy, 4 body, 1:0

3. Dánsko, 2 zápasy, 1 bod, 0:2
4. Island, 2 zápasy, 0 bodů, 1:6
Přeji příjemný nedělní podvečer při sledování textového přenosu z fotbalové Ligy národů UEFA. V rámci Ligy A se dnes představí dva opravdu těžké kalibry. Anglie vyzve od 18:00 Belgii, oba celky se naposledy utkaly v boji o bronz na MS 2018. Belgie tehdy vyhrála 2:0 a Albion tak nechala bez medaile.