Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Island : Anglie - 5. září 2020   18:00

Island
Island
0:1
(0:0)
Anglie
Anglie
90+1' Sterling
Island
Halldórsson – Hermannsson, Ingason, Árnason (C), Magnússon – Traustason (76. Hallfredsson), B. Bjarnason, Pálsson, Thorsteinsson (66. Sigurdsson) – A. Gudmundsson, Bödvarsson (90+1. S. Fridjónsson).
Kristinsson, Rúnarsson – Fjóluson, Eyjólfsson, H. Fridjónsson, Baldursson, Anderson, S. Fridjónsson, Hallfredsson, A. Skúlason, Sigurdsson, Sigthórsson.
Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB)
Laugardalsvöllur, Reykjavik
Anglie
Pickford – Walker, Joe Gomez, Rice, Dier, Trippier – Sancho (73. Alexander-Arnold), Ward-Prowse, Foden (68. Ings) – Kane (C) (78. Greenwood), Sterling.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:8.
Je za námi dnešní utkání mezi Islandem a Anglií, jehož závěr přinesl neskutečnou podívanou! Angličané hráli od sedmdesáté minutě v deseti lidech, přesto byli aktivnější. Za to byli nakonec odměněni, když po ruce Ingasona kopali penaltu. K té se postavil Raheem Sterling, jenž ji proměnil. Pro islandského hráče to navíc byla druhá žlutá, takže i domácí dohrávali v deseti. Avšak i na druhé straně jsme viděli penaltu, když Gomez zatáhl svého soka. K té se postavil Birkir Bjarnason. Ten sice poslal míč na jinou stranu, než gólman skočil, avšak přestřelil břevno... Nakonec tedy Anglie bere tři body, i když to v závěru utkání bylo hodně nahnuté.
90+5'
90+3'
Neskutečné je to, co se na Islandu děje! Birkir Bjarnason se postavil k penaltovému puntíku. Jordan Pickford sice skočil na druhou stranu, ovšem islandský hráč přestřelil břevno!
90+2'
Žlutou kartu dostává Joe Gomez (Anglie).
90+2'
Penalta i pro Island!
90+1'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Bödvarsson, přichází Samuel Fridjónsson.
90+1'
Anglie právě vstřelila branku!
Angličané se dostávají v první nastavené minutě do vedení! RAHEEM STERLING si počkal na pohyb gólmana, načež poslal lehkou střelu po zemi doprostřed branky.
89'
Tak nám oba týmy budou dohrávat v deseti v tomto zápase! Sverrir Ingason totiž nejspíše zamezil brance, když se vrhnul pod nohy Sterlingovi, který tak trefil jen jeho ruku! Takže červená a penalta.
89'
Penalta pro Anglii!
88'
Fotbalisté v bílém vrhají všechny své síly do útoku, ale Islanďané brání v pěti lidech šestnáctku. S tím samotný Raheem Sterling rozhodně nic nezmůže.
87'
Hördur Magnússon udělal vše pro to, aby balón zastavil ještě na hrací ploše. To se mu sice povedlo, jenže míč se od něj odrazil jen na kopačky Angličanů.
86'
Islanďané sice hrají v jedenácti lidech proti deseti, ale zatím to tak rozhodně nevypadá. Anglie je nadále jasně nebezpečnějším týmem na hřišti.
85'
Mason Greenwood dostal dlouhou přihrávku do strany, ale v šestnáctce nikdo nebyl. Proto musel dlouho čekat, takže jeho následný centr byl sražen na roh.
84'
Následně to zkusili Angličané dlouhým pasem na hranici šestnáctky, kam si sbíhal Danny Ings. Ten byl však dobře bráněn, takže se k zakončení ani nedostal.
83'
Fotbalisté v bílém měli k dispozici rohový kop, ze kterého jsme viděli centr na přední tyč. Tam však byli domácí obránci připraveni a balón odvrátili.
81'
Nyní si hostující fotbalisté nerozuměli, což je pro ně škoda. Za obranou se totiž utvořilo hodně místo a šla tam přihrávka, ale nikdo z hostí tam nebyl.
80'
Do konce utkání nám chybí nějakých deset minut a k tomu ještě nějaké nastavení.Zatím to vypadá, že opravdu vidíme remízu a týmy si body rozdělí.
79'
Anglie nyní dobře zapracovala směrem dozadu, takže atak Islandu skončil ještě na jeho vlastní obranné polovině. Ani Anglie se však u míče neudržela dlouho.
78'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Mason Greenwood.
77'
Angličané jsou nadále aktivnějším týmem a zkoušejí to hlavně ostrými centry do šestnáctky. Ty jsou však lehkou kořistí islandských bránících hráčů.
76'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Arnor Traustason, přichází Emil Hallfredsson.
75'
Ale Anglie nyní bude spoléhat i na rychlé kontry. Raheem Sterling šikovně obelstil svého soka, ale nakonec z toho gólovka nebyla. Rohový kop však ano.
74'
Po delší době vidíme také Island vepředu. V jeho sestavě také dojde za chvilku ke střídání. Vypadá to však,že dnešní zápas nám směřuje k remíze.
73'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Trent Alexander-Arnold.
73'
To byl hodně zajímavý náznak v podání Anglie, ale jeden hráč tam nyní chyběl. Krásně to Angličané vykombinovali, načež mířil pas na penaltový puntík, ale tam nikdo nebyl!
72'
Chvilku se nám nehrálo a Island má nyní lepší výchozí pozici. Zatím se však u balónu drží Angličané, tak uvidíme, jestli se prosadí v deseti pro jedenácti.
70'
Kyle Walker nyní dostává za ostrý zákrok druhou žlutou kartu v zápase, což znamená jediné. Anglie bude dohrávat v deseti! Naprosto zbytečný zákrok od anglického obránce, který vůbec netrefil balón a skluzem trefil nohu soupeře...
69'
Arnór Sigurdsson byl v celkem jasném ofsajdu, takže poté, co se dotkl míče je hra přerušena. Zápas se nám každopádně blíží ke svému konci, už jen dvacet minut.
68'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Philip Foden, přichází Danny Ings.
67'
Arnor Traustason si předkopl balón už hodně před sebe, načež se dostal do zámezí. Kdyby to stihl, byla by z toho rozhodně zajímavá akce po levé straně.
66'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Arnór Sigurdsson.
64'
Nyní už to přece jen brankou zavánělo, ale znovu se skóre nemění! Po centru totiž do míče hlavou trkl jeden z domácích hráčů, který jen těsně minul pravou tyčku své branky!
63'
Sverrir Ingason schytal nějaký ostřejší zákrok, po kterém zůstal ležet na zemi. Sudí proto raději přerušil hru, avšak nakonec nebylo třeba ani ošetření.
62'
Tato rychlá akce hostujícímu týmu nevyšla, jenže úplně stejně dopadl také Island. V posledních minutách je k vidění opravdu hodně ale hodně nepřesností.
60'
A už je za námi hodina hry a stav se nadále nezměnil! Anglie je sice jasně lepším týmem na hřišti, jenže ještě toho nevyužila. Asi bude třeba nějaká změna.
59'
Arnor Traustason si šikovně poradil s dvěma napadajícími soupeři, když se obtočil a nahrál dozadu. Jeho spoluhráč ovšem Angličanům zase balón odevzdal.
58'
Tohle už bylo ze strany Anglie překombinované! Jadon Sancho už totiž mohl pálit z první, ale místo toho ještě hledal přízemním pasem Harryho Kanea, který byl však obsazený a ke střele se nedostal!
57'
Ne, v druhém poločase to zatím ani vzdáleně není taková podívaná jako v tom prvním. Hraje se hlavně okolo poloviny hřiště bez větších příležitostí.
56'
Albert Gudmundsson se nacházel v ofsajdu, což také pomezní rozhodčí signalizoval. Tím akce Islandu končí a dopředu se zase mohou hnát Angličané.
55'
Hördur Magnússon rozehrával standardní situaci ze zajímavé pozice, jenže jeho centr našel jen hlavu anglického hráče. Island stále nevypálil na branku!
53'
Declan Rice je z pozice obránce dnes hodně aktivní i směrem dopředu. Dostal znovu přihrávku do dobré pozice, ale jeho střela mu nesedla a šla hodně mimo.
52'
V druhé půli se vlastně zatím nestalo vůbec nic zajímavého. Raheem Sterling dostal přihrávku do strany, ale nakonec se od něj míč odrazil do zámezí.
51'
Islanďané se aktivně snaží napadat svého soupeře, ale ten z toho těžkou hlavu rozhodně nemá. Angličané se o míč většinou připraví vlastní chybou.
50'
Fotbalisté v bílém pokračují ve svém výkonu z prvního poločasu. Zatím se však nemohou dostat k žádnému zakončení, či do nějaké zajímavé šance.
49'
Kieran Trippier schytal ránu ve vzdušném souboji, navíc jeho dopad také nebyl zrovna ideální. Každopádně tento anglický hráč bude schopen pokračovat.
48'
Tentokrát to Angličané zkusili dlouhým nákopem. Raheem Sterling udělal všechno pro to, aby to stihl na hrací ploše, leč se mu to o velký kus nepovedlo.
47'
A my jsme tu hned na začátku druhého poločasu viděli rohový kop v podání hostujícího celku. Z toho však žádné nebezpečí k vidění nebylo.
46'

Fauly: 7 – 3
Rozhodčí nakonec nenastavil ani jednu minutu, a tak nám první poločas končí za nerozhodného stavu 0:0! Angličané sice byli v první půli jasně lepším týmem na hřišti, dokonce se jim podařilo vstřelit branku, ale ta nebyla uznána z důvodu ofsajdu. Každopádně je před námi ještě jeden poločas, tak uvidíme, jestli se srovnají mířidla obou týmů.

Další poločas začne přibližně v 19:01.
45'
44'
Tak to ještě Angličané zkusili nákopem do šestnáctky, ale z toho žádné nebezpečí nevzniklo. Nejvýše se pro balón totiž vyšplhal Hannes Halldórsson.
43'
Domácí fotbalisté předvedli během minuty dvě nepřesné dlouhé přihrávky. U míče je tedy Anglie, která má jedu z posledních možností zaútočit v tomto poločase.
42'
Žlutou kartu dostává Sverrir Ingason (Island).
41'
Kieran Trippier vymyslel opravdu parádní přihrávku na svého spoluhráče někam na úroveň penaltového puntíku, jenže tento anglický hráč taktéž netrefil míč v ideální pozici!
40'
Harry Kane byl okopáván, ale dusí mu nechával výhodu. Následně anglický kapitán zkoušel poslat přihrávku mezi obránce, ovšem tu sebral jeden z Islanďanů.
39'
První poločas se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci. Nadále jsme neviděli ani jednu branku, navíc tempo z prvních minut je nenávratně pryč.
37'
Island vybojoval standardní situaci. Proto jsme viděli daleký centr do šestnáctky, kde si na něj naskočil Victor Pálsson, avšak ten byl dobře bráněn Ricem.
36'
A Jadon Sancho znovu v akci, tentokrát se nám ukázal na levé straně, jenže tam si dobře nepočínal. Nepovedlo se mu zpracování a míč mu utekl do zámezí.
35'
Jadon Sancho znovu trochu provětral obranu domácího celku. Nejprve nechal jednoho soupeře přejet, načež poslal centr. Bohužel pro něj přesně na protihráče.
34'
Nakonec jsme viděli rovnou střelu. O tu se postaral Jón Bödvarsson, který šikovně přestřelil zeď a jeho pokus rychle padal, avšak balón šel vedle branky.
33'
Žlutou kartu dostává Kyle Walker (Anglie).
33'
Albert Gudmundsson ukázal velmi dobrou předvídavost a získal míč na polovině hřiště! Následně se s ním hnal dopředu, když byl zezadu povalen. Z toho je dobrá standardka pro Island!
32'
Raheem Sterling zachytil míč u své šestnáctky a chtěl s ním vyběhnout do bezpečí. U toho však byl podražen svým soupeřem, a tak se Islandu píská faul.
31'
Po velmi dlouhé době se dostali k něčemu také domácí hráči. Na centr si naskočil Jón Bödvarsson, avšak ten neměl na svou hlavičku ani trochu klidu.
30'
Už je za námi třicet minut hry, což vlastně znamená třetina zápasu, ve které jsme zatím branku neviděli. Blíže k jejímu vstřelení však měli hostující fotbalisté.
29'
Raheem Sterling nakonec zkusil vypálit, když si naběhl na hranici šestnáctky, jenže jeho pokus chyběla větší razance. Takhle gólman Islandu v klidu chytá.
28'
Jadon Sancho vymyslel krásnou přihrávku mezi dva obránce, ale míč se k němu během chvíle zase vrátil. Anglie tak přešla do režimu přihrávek okolo šestnáctky.
27'
Philip Foden si nabíhal na jemný oblouček za obranu, ale ten byl nakonec nad jeho síly. Byl hodně dlouhý, takže míč nakonec skončil úplně mimo hřiště.
26'
Arnor Traustason ani trochu nesouhlasil s odpískaným faulem, jenže to bylo tak vše, co s tím mohl dělat. Angličané s touto standardkou ale nijak nenaložili.
25'
Obraz hry se nám posledních několik minut nemění. Anglie drží míč u sebe, jenže nyní je to hlavně okolo poloviny hřiště. Islanďané zlepšili své bránění.
24'
Fotbalisté v bílém mají znovu balón na svých kopačkách, v čemž budou i nadále pokračovat. Albert Gudmundsson se sice ocitl na zemi, ale faul se nepíská.
23'
Držení míče: 26% – 74%!
22'
Island se už mohl znovu hnát dopředu, ale nakonec z toho byl jen odkop k Pickfordovi. Během chvilky je tak Anglie znovu na útočné polovině a kombinuje.
20'
Už je za námi dvacet minut hry, avšak branku jsme ještě neviděli. Po delší době jsme viděli vepředu také domácí celek, který vybojoval alespoň rohový kop.
19'
No, zatím je to opravdu hra téměř na jedné polovině, a tou je obranná polovina Islandu. Ten toho zatím moc nevymyslel a může být rád, že neprohrává.
18'
Jadon Sancho je zatím jedním z nejaktivnějších hráčů, který si na pravé straně dělá téměř to, co se mu zachce. Uvidíme, jestli výkon vyšperkuje i brankou.
17'
Angličané nadále zůstávají u míče, když si vybojovali autové vhazování. Jadon Sancho se dostal až do šestnáctky, kde našel Declana Riceho, jenže ten špatně trefil balón!
16'
V úvodu zápasu však sledujeme celkem pěkný a hlavně útočný fotbal. Nyní je u balónu Jadon Sancho, který na pravé straně přemýšlí, co s ním udělá.
14'
Fotbalistům v modrém byla nyní poskytnuta výhoda, čehož málem využili! Pickford totiž vyběhl k míči, ale na přihrávku si seběhl Jón Thorsteinsson, jenž byl tísněn soupeřem, takže nezakončil do poloprázdné brány!
13'
Anglie zatím jasně vládne na hřišti a svému soupeři téměř nepůjčuje míč. Navíc se dokáže prokombinovat až do šance, branka by mohla být otázkou chvíle.
12'
Island se po delší době dostal na útočnou polovinu, ale Jordan Pickford mohl zůstat v klidu. Naopak se Angličané už zase ženou do nějaké příležitosti.
11'
Harry Kane si nabíhal na přihrávku za obranu, avšak v době pasu se nacházel v ofsajdovém postavení. Hannes Halldórsson byl stejně u balónu dříve.
10'
A z rohového kopu nakonec přišlo zahrození! Eric Dier prodloužil míč za sebe, kde byla hned dvojice jeho spoluhráčů, ale ani jeden nedokázal zakončit!
9'
V úvodu zápasu jsou fotbalisté v bílých dresech jasně lepším týmem. Viděli jsme další pokus v podání Kylea Walkera, jehož tečovaná rána šla do boční sítě.
8'
Island předvedl chybu na své obranné polovině, takže soupeř se znovu dostal zadarmo k míči. Centr však byl zblokovaný a je z toho aut pro Anglii.
7'
Harry Kane se už radoval z branky, ale nakonec byla jeho radost předčasná! Eric Dier totiž prodloužil centr, čímž vystavil anglického kapitána do ofsajdu... Velká škoda pro Angličany.
6'
Anglie je už nyní o dost nebezpečnější a vyslala další centr do šestnáctky. Tam si ale nejlépe počínal domácí obránce, který míč odhlavičkoval mimo nebezpečí.
5'
Raheem Sterling si o kousek nepohlídal ofsajd, jinak z toho mohla být velmi zajímavá možnost. Ofsajd je však odpískán a gólman Islandu má na starosti rozehru.
4'
A my jsme celkem brzy viděli první střelu na branku. Harry Kane to vzal na sebe a zkusil to ze strany hranice šestnáctky, mířil však do rukavic Hannese Halldórssona.
3'
Sverrir Ingason se však na druhé straně rozběhl s balónem podél lajny a chtěl odcentrovat do šestnáctky. V cestě mu ale stál soupeř, který míč zablokoval.
2'
Islanďané sice měli jako první k dispozici balón, ovšem u něj jsou již nyní zástupci Anglie. Ti se budou nejspíše chtít prosadit trpělivou kombinací.
1'
A dnešní utkání mezi Islandem a Anglií nám právě začalo! Domácí měli k dispozici výkop a hrají v modrých dresech, Angličané dnes hrají v bílém.
1'

Island: Halldórsson – Hermannsson, Ingason, Árnason, Magnússon – Traustason, B. Bjarnason, Pálsson, Thorsteinsson – Sigthórsson, Bödvarsson.
Náhradníci: Kristinsson, Rúnarsson – Fjóluson, Eyjólfsson, H. Fridjónsson, A. Gudmundsson, Baldursson, Anderson, S. Fridjónsson, Hallfredsson, A. Skúlason.

Anglie: Pickford – Walker, Joe Gomez, Rice, Dier, Trippier – Sancho, Ward-Prowse, Foden – Kane (C), Sterling.
Náhradníci: Pope, D. Henderson – Alexander-Arnold, Mings, M. Keane, Grealish, Mount, Maitland-Niles, Coady, Phillips, Ings, Greenwood.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB).
Anglie

Také anglická liga se musela dohrávat. Poslední zápasy anglické reprezentace se datují do loňského roku. A hlavně poslední dva zápasy skončily pro Anglii velmi dobře. Nejprve totiž porazila vysoko Černou Horu 7:0, načež se nepárala ani s Kosovem, který porazila 4:0. Angličané si příští rok zahrají EURO, když ovládli skupinu A s jednadvaceti body. Anglie vyhrála sedm zápasů z osmi, jediná porážka přišla s českým národním týmem.
Island

Koronavirová pandemie pozastavila fotbalové soutěže po celém světě, takže na mezinárodní zápasy nebyl prostor už vůbec. Islanďané datují poslední zápas na začátku tohoto kalendářního roku, když se v přátelském utkání potkal se Salvadorem, který přehrál těsně 1:0. Ještě se čtyři dny předtím utkal Island s Kanadou, kterou porazil stejným výsledkem jako Salvador.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci Ligy národů! V tomto duelu se spolu podíváme na zápas mezi Islandem a Anglií. Úvodní výkop je naplánován na 18:00 a my budeme u toho.