Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Sev. Irsko - 14. října 2020   20:45

Norsko
Norsko
67' Dallas(vl.)
1:0
(0:0)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
Norsko
André Hansen – Elabdellaoui, S. Strandberg, Ajer, Meling – Ödegaard (78. Linnes), S. Berge, Normann (65. Midstjö), M. Elyounoussi – J. King (65. Sörloth), Häland (87. Henriksen).
Kristo Tohver – Silver Koiv, Aron Härsing
Ullevaal Stadion (Oslo)
Sev. Irsko
Carson – Smith (60. McNair), T. Flanagan, J. Evans (46. C. McLaughlin), Ballard, Ferguson – Thompson (85. S. Davis), C. Evans, Saville (60. Dallas) – Magennis, Washington (75. Whyte).
Peacock-Farrell, McGovern – Cooper, Boyce, Dallas, S. Davis, K. Lafferty, McCann, McGinn, C. McLaughlin, McNair, Whyte.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji moc za pozornost a u dalších přenosů napočtenou.
Pro Nory je dnešní vítězství již třetí ve skupině a společně s Rakouskem jsou na prvním místě skupiny 1. V posledních dvou kolech tedy budou svěřenci Lagersbacka bojovat o postup do nejlepší výkonnostní skupiny. Naopak Severní Irové se ziskem pouhého jediného bodu stále okupují poslední místo tabulky a opět se přiblížili sestupu do třetí výkonnostní skupiny.
Je za námi dnešní utkání 4. kola Ligy Národů mezi domácím Norskem a Severním Irskem. Šťastnějším celkem nakonec jsou domácí Norové, kteří vyhráli dnešní střetnutí 1:0. O jedinou branku utkání se nechtěně postaral Stuart Dallas, který si v 67. minutě srazil balon do vlastní klece. Nutno podotknout, že domácí tým si vítězství jednoznačně zasloužil. Po celou dobu střetnutí byl aktivnější a vypracoval si více šancí.

Fauly: 15:10
90+3'
90+3'
Norové kombinují na útočné polovině, tohle už vypadá se šancemi hostů velmi zle.
90+2'
Ani další centr do vápna nenašel nikoho v bílém dresu. Odkopávat bude Hansen.
90+1'
Norové svojí kombinací nedovolují dostat se hostům do tlaku.
90'
Hlavní sudí Tohver nastaví nad rámec základní hrací doby tři minuty. Podaří se hostům vyrovnat?
87'
Čtvrté domácí střídání. Trávník opouští Erling Haaland, který dnes střelecky mlčel. Nahradí ho Markus Henriksen.
85'
Novic na trávníku na straně Severního Irska. Zkušený Steven Davis nahrazuje Jordana Thompsona.
82'
Velmi dobrý presink domácích znamená vracení míče na kopačky Norska.
80'
Tvrdý faul jednoho z hostujících hráčů, standardní situaci budou mít k dispozici domácí.
78'
Hlavní exekutor všech standardních situací na domácí straně Martin Ödegaard opouští dějistě dnešního utkání, nahradí ho Martin Linnes.
78'
Překvapit domácího brankáře se pokusil Corry Evans, svojí střelu ale poslal daleko od levé tyče norské branky.
76'
Ani rohový kop na druhé straně z kopačky McNaira nenašel ve vápně kýženého adresáta.
75'
Další střídání na hostující straně. Zelený pažit opouští Conor Washington, toho nahradí Gavin Whyte.
75'
Po střetu uprostřed hřiště vidí žlutou kartu na domácí straně Mohamed Elyounoussi.
75'
Po postupné kombinaci se dostal k centru z levé strany Meling, Flanagan odvrací před Haalandem do bezpečí.
74'
Norové mají i po vstřelené brance stále více ze hry, drží svého soupeře na obranné polovině.
73'
Centr Ödegaard prolétl jen severoirským vápnem.
73'
Po zaváhání Carsona tu máme další roh domácích.
72'
Po dalším tvrdém zákroku Flanagana zůstává na trávníku ležet Berge.
67'
Norsko právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení! Dobře zahraný roh Martina Ödegaarda nešťastně hlavou usměrnil za záda vlastního brankáře bránící STUART DALLAS.
65'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Alexander Sörloth.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mathias Normann, přichází Fredrik Midstjö.
62'
Žlutou kartu dostává Joshua King (Norsko).
60'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází George Saville, přichází Stuart Dallas.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Michael Smith, přichází Paddy McNair.
59'
Norové mají více ze hry. Po další rozehrávce od rohového praporku hlavičkoval nad bránu Stefan Strandberg.
56'
Další roh Ödegaarda. Hostující obrana na místě.
54'
Domácí zahrávali dva rohové kopy v krátkém sledu. Severní Irové se ubránili.
52'
Velká příležitost Norů! Joshua King dostal průnikovou přihrávku za obranu a z levé strany šestnáctky pálil na zadní tyč. Střela byla ještě tečována bránícím hráčem, Carson ale zasáhl výtečně a balón vyrazil.
50'
Poprvé v druhém poločase v delší kombinaci Severní Irové.
49'
I další centr Ödegaarda odvrací hostující obrana.
48'
Centr Bergeho zablokován na roh.
47'
Začátek první půle ve znamení nepřesností.
46'
První střídání na straně hostů, po prvním poločase opustil hřiště Jonny Evans, kterého nahrazuje Conor McLaughlin.
46'
Oba celky jsou zpátky na place, za chvilku nám začne druhá půle dnešního utkání.
Máme za sebou první poločas dnešního utkání, ve kterém jsme branku neviděli. Oba týmy měli po jedné vyložené šanci, ale do kýženého vedení se ani jeden z celků nedostal. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který zanedlouho začne.

Statistiky po 1. poločase
Držení míče: 65%:35%
Střely na branku: 3:4
Střely mimo branku: 3:1
Rohové kopy: 2:2
Fauly: 9:3
45+1'
45+1'
Centr Melinga jen prolétl vápnem.
45'
Hlavní arbitr nastaví nad rámec základní hrací doby jednu minutu!
42'
Po pěkné průnikové přihrávce od aktivního Haalanda se ve vápně snažil zakončit Normann, na poslední chvíli mu balon vypíchl jeden ze severoirských stoperů a odvrátil ho do bezpečí.
40'
Po dobrém sklepnutí Haaland našel King Normanna, tomu střela ale vůbec nesedla.
36'
Při návratu do obrany si počínal nedovoleně King, rozehrávat budou hosté.
34'
Ani z tohoto mráčku nezaprší, Severní Irové jsou ve vzduchu dnes bezchybní.
33'
Centr domácího kapitána Elyounoussiho zablokován opět na roh.
30'
K dalšímu zakončení se dostal Häland, ani tento pokus neměl potřebnou razanci. Peacock – Farrell neměl problém jeho střelu pokrýt.
29'
Hosté se zatáhli hluboko na svoji polovinu, Norové kombinují na útočné polovině.
28'
Po centru z pravé strany propadl balon až k Normannovi, jeho pokus byl zblokován hostující obranou.
21'
Ke střele se dostal domácí kanonýr Haaland, jeho střela prolétl jen těsně vedle levé tyče.
19'
Parádní průnikovou přihrávku si našel Josh Magennis ve vápně. Jeho střela ale zamířila přesně doprostřed branky. Domácí brankář výborně zareagoval a předvedl důležitý zákrok!
15'
Na centr si pohotově naskočil Elyounoussi, jeho nepovedená hlavička o několik metrů minula levou tyč.
13'
Krásnou individuální akcí se nám předvedl Magennis, jeho následný pokus ale mířil doprostřed branky.
10'
Ošetření si vyžádal Erling Haaland, snad to nebude nic vážného.
10'
Rohový kop domácích s přehledem odvrací hostující obrana.
10'
Elabdellaouiho střela zablokována na roh.
6'
Ze střední vzdálenosti vyzkoušel pozornost Hansena Evans. Jeho střela ale letěla vysoko nad.
6'
Ferguson faulován uprostřed hry, standardní situace pro hosty.
5'
Postupný útok Severních Irů ukončil Flanagan nepřesnou přihrávkou.
3'
Hosté poprvé delší dobu s balonem na svých kopačkách.
2'
Po nabídce Ödegaarda v obrovské šanci Erling Haaland. Jeho střelu dokázal přibrzdit hostující brankář a na brankové čáře dokázal odkoupnout balon do bezpečí Flanagan!
1'
Domácí mají míč na svých kopačkácch a rojíždějí první akci.
1'
Týmy jsou již na trávníku, po zaznění státních hymen půjdeme na to!
Norsko: André Hansen – Elabdellaoui, S. Strandberg, Ajer, Meling – Ödegaard, S. Berge, Normann, M. Elyounoussi – J. King, Häland.
Náhradníci: Jarstein, Rossbach – Hauge, Midstjö, Henriksen, Johansen, Linnes, Östigard, Rosted, Sörloth, J. Svensson, Thorsby.
Severní Irsko: Peacock-Farrell – Smith, T. Flanagan, J. Evans, Ballard – Ferguson, Thompson, C. Evans, Saville – Magennis, Washington.
Náhradníci: Carson, McGovern – Cooper, Boyce, Dallas, S. Davis, K. Lafferty, McCann, McGinn, C. McLaughlin, McNair, Whyte.
Vzájemné zápasy:
Poslední vzájemné utkání dopadlo, jak již bylo zmíněno, jednoznačně ve prospěch norského týmu. Po dvou brankách Sorlotha a Haalanda a jedné trefě Elyounoussiho dokázali září zvítězit na soupeřovo hřišti vysoko 1:5! I předešlé utkání, které se datuje do října roku 2017 dokázali opanoval skandinávský tým, který na domácí palubovce vyhrál nejtěsnějším rozdílem 1:0.
Severní Irsko
To Severní Irové nerozjeli Ligu Národů podle představ. Po remíze s Rumunskem a porážkách od Norska a Rakouska okupují se ziskem pouhého bodu poslední čtvrtou příčku ve skupině. Pokud chtějí svěrenci Baraclougha zabojovat o postup nebo alespoň udržet se ve druhém výkonnostním koši, budou muset dnes bezpochyby bodovat. Pozitivní zprávou pro Severní Iry je zvládnutý zápas na hřišti Bosny a Hercegoviny, kde severoirský celek dokázal zvládnout penaltový rozstřel a v listopadu si zahraje se Slovenskem o postup na ME. Mezi největší hvězdy týmu patří obránce Leedsu United Stuart Dallas nebo Paddy McNair.
Norsko
Domácí Norové jsou po třech kolech v tabulce skupiny 1 ve druhé koši na 2. místě se ziskem 6 bodů. Skupinu zahájili svěřenci trenéra Lagerbacka domácí porážkou od Rakouska. Úspěšný reparát ale složili v Severním Irsku, kde místní reprezentaci deklasovali vysoko 1:5. Svoji potenci neztratili ani v dalším duelu, když na domácím trávníku i díky hattricku Erlinga Haalanda zvítězili 4:0 nad Rumunskem. Jediné ale velmi důležité zaškobrtnutí přišlo minulý čtvrtek. Kdy v boji o ME nestačili po penaltách na Srby a ani na dalším evropském šampionátu si tedy Norové nezahrají. Mezi největší hvězdy domácího výběru patří bezpochyby již zmíněný útočník Borussie Dortmund Erling Haaland nebo také šikovný záložník Realu Madrid Martin Odegaard.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky florbalu. Vítám vás u sledování utkání 4. kola Ligy Národů mezi domácím Norskem a Severním Irskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.