Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Maďarsko - 8. září 2018   18:00

Finsko
Finsko
7' Pukki
1:0
(1:0)
Maďarsko
Maďarsko
Finsko
Hradecky – Raitala, Toivio, Arajuuri (C), Uronen (45+1. Granlund) – Lod, Kauko, Schüller (63. Sparv), Soiri (84. Taylor) – Tuominen, Pukki.
Mažeika (LTU) – Šimkus (LTU), Kazlauskas (LTU).
Tampere Stadion, Tampere, Finsko
10220 diváků
Maďarsko
Gulácsi – Lovrencsics, Fiola, Lang, Kádár – Kovács (61. Kálmar), Pátkai – Stieber (54. Varga), Klienheisler, Sallai (72. Eppel) – Szalai (C).

Z mé strany je to pro dnešní den vše. Děkuji vám za pozornost a zítra se ohlásím z finského města znovu. Tentokrát z utkání hokejové Ligy mistrů mezi místní Tapparou a třineckými Oceláři. Od klávesnice vám přeje krásný zbytek večera Igor Mainka.
Za potlesku zaplněného stadionu v Tampere rozhodčí Mažeika ukončil zápas Finska proti Maďarsku. Z prvních tří bodů se radují domácí fotbalisté, kteří gólem Pukkiho v 7. minutě zvítězili 1:0. Druhý poločas nabídl tlak maďarského celku a nebezpečné brejky v podání Finů. Dva z nich skončily na brankové konstrukci Gulácsiho brány.
90+5'
90+4'
Nepřesný odkop Granlunda získal Varga, ale při zpracování mu podklouzly nohy a rychle o míč přišel.
90+3'
Pukki se dral do útočení, ale po souboji s Langem upadl. Rozhodčí odpískali faul finskému útočníkovi.
90+3'
Závěr utkání se dohrává za potlesku tribun.
90+2'
Po přihrávce Kalmára do pokutového území se míč zjevil před Pátkaiem, ten z otočky trefil nohy clonícího hráče, vzápětí jeden z maďarských hráčů fauloval Arajuuriho.
90+1'
Litevský rozhodčí Mažeika prodloužil utkání o 4 minuty.
90'
Probíhá poslední minuta základní hrací doby, Maďaři zatlačili soupeře na jeho polovinu.
87'
Na rohový kop Vargy si naběhl v pokutovém území Szalai, ale jeho slabý pokus lapil brankář Hradecký.
87'
Domácí obránci odvrátili centry Kalmára i Lovrencsicse. Po autovém vhazování se v pokutovém území dostal ke střele Szalai, ale ani on neprostřelil nohy Kauka.
86'
Lang čistým skluzem odstavil po levé straně pronikajícího Tuominena.
84'
Střídání ve finském týmu. Aktivního Soiriho na poslední minuty nahrazuje Robert Taylor.
82'
Po centru Kleinheislera z levé strany uspěl v hlavičkovém souboji Lang a vystřelil na bránu, gólman Hradecký střelu tělem zlikvidoval a poté lapil balón do rukavic.
81'
Dnešní utkání sleduje 10220 diváků.
79'
Granlund si vyběhl z levé strany do pokutového území, na přední tyč mu nabíhal Pukki, obdržel přihrávku a rychlou střelou z první orazítkoval levou tyč maďarské brány!
78'
Pukki proběhl z levé strany do středu, kde se chystal ke střele, nakonec zvolil přihrávku ke kraji, která byla o něco delší.
75'
Nejprve fauloval Pukki, poté Raitala. Maďaři rychle rozehráli, ale bez ofenzivního zážitku.
72'
Střídání v maďarském celku. Márton Eppel nastoupil na hřiště za Rolanda Sallaie.
72'
Závar před finskou bránou, Sallaiovu střelu zblokovala domácí obrana, další pokus Vargy skončil vedle pravé tyče Hradeckého brány.
71'
Nepříjemný nákop Lovrencsicse z pravé strany domácí odvrátili.
69'
K přímému kopu se postavil Lod a střelou k levé tyči donutil k zákroku gólmana Gulácsiho.
68'
A další faul maďarských hráčů na rozběhnutého soupeře. Tentokrát vniknutí Soiriho do pokutového území hasil žlutým faulem Tamás Kádár.
66'
Lod přisunul míč k Toiviovi a ten z přímého kopu orazítkoval břevno maďarské brány! Maďaři vzápětí míč odkopli daleko od pokutového území.
65'
Nepřímý kop pro Maďarsko z nějakých dvaceti metrů za provinění Langa.
63'
Střídání v domácím týmu. Rasmuse Schüllera vyměnil Tim Sparv.
63'
Maďaři prohráli ve středu pole osobní souboj, Pukki přihrál do strany na Soiriho, který se rychlým sprintem dral k centru, ale na poslední chvíli byl soupeřem podkopnut. Nepříjemný faul Lovrencsicse ocenil rozhodčí žlutou kartou.
61'
Střídání v maďarském celku. Istvána Kovácse nahradil Zsolt Kálmar.
59'
Nepříjemný zákrok Fioly na Tuominena u levé postranní čáry z pohledu útočícího mužstva. Tuominen zůstává v bolestech na trávníku, Attila Fiola obdržel žlutou kartu.
58'
Napadání finského týmu bylo úspěšné, když gólman Gulácsi pod tlakem odkopl míč do autu.
56'
Obrovská šance hostů na vyrovnání! Kovács našel dlouhou přihrávkou v pokutovém území Szalaie, maďarský útočník byl sám před gólmanem, ale dobře postaveného Hradeckého trefil do těla! Maďaři mají výhodu rohového kopu.
55'
Další nebezpečný pokus v podání Tuominena skončil vedle maďarské brány.
54'
Trenér Maďarů Rossi sáhl ke změně. Zoltána Stiebera nahradil Roland Varga.
52'
Granlundův nákop do pokutového území domácí odvrátili, míč se však znovu dostal k novému hráči na hřišti. Druhý pokus už razantním odkopem vyřešil Kádár.
50'
Granlund přihrál do běhu Lodovi, ten balón propustil do pokutového území, kde ho však nezpracoval Tuominen.
48'
Na druhé straně už diváci vstávali, když si Soiri udělal trochu prostoru před pokutovým územím, jenže po jeho střeleckém pokusu domácí příznivci jen smutně vydechli. Soiri minul prostor vedle pravé tyče.
47'
Na rohový kop Stiebera z levé strany si u vzdálenější tyče počíhal Lang, ale hlavou přestřelil finskou bránu.
46'
Utkání na stadionu v Tampere sleduje i skupinka fanoušků hokejových Ocelářů, kterou zítra čeká duel hokejové Ligy mistrů proti místní Tappaře.
Finští hráči už jsou připraveni na druhý poločas, maďarští hráči se pomalu trousí ze šatny. Nad stadionem prolétá vrtulník.
Neviděli jsme žádný převratný zápas. Na velice dobře zaplněném stadionu jsou o krok blíž k vítězství překvapivě Finové, kteří využili jednu ze svých šancí a zkušený útočník Teemu Pukki v 7. minutě otevřel účet utkání. V dalším průběhu byli lepší Maďaři, ale jejich střely si zatím nenašly cestu mezi tři tyče.
45+6'
45+5'
Po dlouhém nákopu Kauka ještě rozhodčí nechává dohrávat úvodní dějství. Do útočení se tlačí Maďaři.
45+4'
Arajuurri vstal a bude pokračovat ve hře.
45+3'
První poločas se nám trochu natahuje, už běží čtvrtá minuta a finský kapitán stále leží na trávníku.
45+2'
Kapitán Ádám Szalai protestoval proti verdiktu rozhodčího po faulu na Arajuuriho a uviděl žlutou kartu. Arajuuri je v péči lékařského týmu.
45+1'
Ještě před koncem prvního poločasu nahradil Jereho Uronena Albin Granlund.
45'
Nepříjemný nákop Sallaie z pravé strany odvrátil z pokutového kopu Kauko, vzápětí z druhé vlny pálil Kleinheisler nad bránu.
44'
Tak to byla šance! Kovács v pokutovém území nahrál k pravé tyči Stieberovi, ale maďarský záložník ve skluzu trefil jen boční síť finské svatyně!
44'
Chvíli měli míč v moci domácí, ale obrana Maďarska sérii odkopů zatím odolává před inkasováním druhé branky.
42'
Kovács nacentroval balón z přímého kopu do pokutového území, tam proběhla mezi hráči menší míchanice, po které vypálil z otočky nad bránu obránce Lang.
41'
Szalai se pokusil z pravé strany odcentrovat, ale jako tank vjel do souboje Uronen a kromě míče trefil i nohu maďarského útočníka. Za svůj tvrdý faul obdržel Jere Uronen žlutou kartu.
40'
Szalai se před pokutovým územím srazil se soupeřem, přesto dokázal ještě přihrát Kleinheislerovi, který však další přihrávkou celou akci zhatil.
39'
Uronen už je znovu ve hře, u míče jsou hráči v červených dresech.
37'
Kauko hledal na levé straně Uronena, ale ten se před převzetím míče srazil s Lovrencsicsem a se šrámem na tváři zůstává ležet na trávníku.
35'
Lovrencsics nezastavil po levé straně unikajícího Loda, ten přihrál do středu Tuominenovi, bohužel jeho spolupráce se Soirim skončila neúspěchem. Maďarská obrana zatáhla protihráče do rohu a následně jim odebrala balón.
34'
Pukki si vyměnil míč s Tuomimenem a vypadalo to, že se tato dvojice požene na maďarskou bránu, ale do další přihrávky jim vložil nohu Kádár a akci přerušil.
34'
Kovács nakopl balón z pravé strany a ten přeletěl nejen hráče v šestnáctce, ale i finskou bránu.
33'
Z přímého kopu z pravé strany centroval do pokutového území Szalai, ale domácí si s jeho pokusem o ohrožení branky poradili.
32'
Tuominen vypustil k rychlému sprintu po levé straně Loda, jenže ten si s dobíhajícím soupeřem neporadil a míč ani neodcentroval do pokutového území.
29'
Spousta nepřesností na jedné či druhé straně. Někteří diváci reagují pískotem, ale je jich drtivá menšina.
25'
Soiri rozehrál míč na pravou stranu, kde se Lod snažil vrátit míč do běhu Soirimu, ale jeho přihrávka byla o něco delší.
23'
Po přiťuknutí Szalaie střílel z druhé vlny Kovács, jenže maďarský záložník se posléze chytil za hlavu, neboť zhruba z penaltového puntíku přestřelil finskou bránu!
23'
Maďaři přebírají otěže zápasu na své kopačky. Lovrencsicsův průnik po pravé straně zastavil skluzem Soiri.
21'
Pohledná spolupráce maďarských hráčů. Lovrencsics vhodil aut na Kleinheislera, ten rychle zpětnou přihrávkou vytvořil trochu prostoru pro Szalaie, ale útočník hostujícího celku napálil míč pravou nohou nad bránu.
19'
Na nepříjemný centr Lovrencsicse z pravé strany si naběhl k přední tyči Szalai, ale hlavou nasměroval balón pouze nad bránu.
18'
Zajímavá standardní situace pro Maďary. Přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů napálil Stieber do nohou Pukkiho. Domácí se ubránili.
16'
Pukki opět v akci. Po zpětné přihrávce Loda z pravé strany se rozhodl pro střelu, ale míč mu neskočil ideálně na nohu a Pukki ani nevystřelil na maďarskou bránu.
14'
Pátkai zezadu podrazil Kauka a může být rád, že litevský rozhodčí nesáhl do kapsičky.
12'
Průnik Stiebera před pokutové území zastavil čistým skluzem Uronen, pár sekund na to se s míčem na bránu rozběhl Pukki, přihrál na levou stranu Tuominenovi, bohužel ten dobře se rozvíjející akci pomalým během přerušil a následně přišel o balón.
11'
Stieber si pomohl rukou při zpracování míče. Místo úniku na finskou bránu musel akci po hvizdu rozhodčího ukončit. Pár vteřin na to Hradecký lapil do rukavic přímý kop soupeře.
9'
Další šance domácích! Na pravé straně ukličkoval soupeře Lod, odcentroval před malé vápno, kam si nabíhal Soiri, ale brankář Gulácsi míč letící do brány vyrazil vedle brány!
7'
Finsko právě vstřelilo branku!
Tady je radosti! TEMMU PUKKI získal míč na pravé straně, přeběhl kolem soupeře a přízemní střelou ke vzdálenější tyči otevřel účet zápasu! Asistence: Rasmus Schüller – 1:0!
6'
Kombinace Tuominena s Kaukem před pokutovým územím soupeře skončila úspěšným odebráním míče a založením rychlého protiútoku. Bohužel opět zaúřadovala nepřesnost.
5'
Faul na druhé straně, konkrétně v podání Fioly. Zápas zatím nabízí opatrnou hru bez střeleckých pokusů.
3'
Dlouhý nákop Arajuuriho na rozběhnutého Raitalu byl příliš dlouhý. Balón končí u gólmana Gulacsiho.
2'
Hned v úvodu byl Kovács faulován ve středu pole Sallaiem, Maďaři však přihrávkami vrací hru ke svému brankáři.
1'
Utkání odstartovalo výkopem maďarského týmu.
1'
Hráči už jsou na svých místech, za malou chvíli začínáme.

Finsko: Hradecky – Raitala, Toivio, Arajuuri (C), Uronen – Lod, Kauko, Schüller, Soiri – Tuominen, Pukki.
Náhradníci: Joronen, Jaakkola – Granlund, Väisänen, Lam, Taylor, Markkanen, Sparv, Halsti, Toivomäki, Skrabb, Karjalainen.

Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Fiola, Lang, Kádár – Kovács, Pátkai – Stieber, Klienheisler, Sallai – Szalai (C).
Náhradníci: Kovácsik, Dibusz – Vinícius, G. Nagy, Latauski, Á. Nagy, Kalmár, Varga, Eppel, Sallói, Bese, Tamás.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas..
Příjemné odpoledne ze stadionu v Tampere. Ve finském městě je před začátkem utkání krásných 21°C.
ROZHODČÍ

Na dnešní duel bude dohlížet šestičlenná skupina z Litvy na čele s hlavním Geminidasem Mažeikou, který má na svém kontě 71 zápasů pod hlavičkou UEFA. Na čáře budou Vytautas Šimkus a Vytenis Kazlauskas. Od branek bude zápas kontrolovat duo Manfredas Lukjancukas a Robertas Valikonis. Čtvrtým rozhodčím je Vytis Snarskis.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Finsko se s Maďarskem střetlo v 16 případech. Pouze dvakrát se z výhry radoval celek ze severu Evropy, tři utkání skončila remízou a jedenáctkrát byl úspěšný maďarský tým.

V soutěžních zápasech se střetli osmkrát. Pouze jednou vyhráli Finové, a to konkrétně 20. září 1978. V Helsinkách zvítězili v kvalifikaci na EURO 2:1.
FINSKO

Pro finský tým je Liga národů ideální soutěž pro zisk postupu na evropský šampionát. 62. tým v žebříčku FIFA ještě nikdy nebyl na finálovém turnaji. Poslední kvalifikaci zakončili hráči ze severu Evropy s devíti body na pátém místě za postupujícími Islandem a Chorvatskem. Třetí skončila Ukrajina a čtvrté Chorvatsko. Jeden bod získala poslední Gruzie.

Trenér Markku Kanerva nominoval na úvodní duel s Maďary rovněž třiadvacítku fotbalistů. Mezi nimi je zkušený brankář Lukáš Hradecký z Leverkusenu, Robin Lod z Gijonu, či Teemu Pukki z anglického Norwiche.

Nominační listina Finska

Brankáři: Lukáš Hradecký (Leverkusen) Jesse Joronen (Kodaň), Anssi Jaakkola (Reading).
Obránci: Paulus Arajuuri (Brondby), Albin Granlund (Mariehamm), Sauli Väisanen (Crotone), Thomas Lam (Zwolle), Markus Halsti (Esbjerg), Henri Toivomäki (Kuopio), Jere Uronen (Genk), Jukka Raitala (Columbus).
Záložníci: Joona Toivio (Häcken), Robin Lod (Gijon), Robert Taylor (Tromso), Rasmus Schüller (Minnesota), Tim Sparv (Midtjylland), Joni Kauko (Esbjerg).
Útočníci: Eero Markkanen (Dalkurd), Teemu Pukki (Norwich), Pyry Soiri (Admira), Simon Skrabb (Norrköping), Jasse Tuominen (BATE Borisov), Rasmus Karjalainen (Kuopio).
MAĎARSKO

Tým bývalého trenéra Dunajské Stredy Marca Rossiho vycestoval do země tisíců jezer nabuzen s vidinou zisku prvních tří bodů v nové soutěži.

Do bitvy o úvodní body bylo nominováno 23 fotbalistů, mezi kterými je zkušený brankář Péter Gulácsi z Lipska, Ádám Nagy z Bologni nebo Ádám Szalai z Hoffenheimu.

Nominační listina Maďarska

Brankáři: Péter Gulácsi (Lipsko), Dénes Dibusz (Ferencváros), Ádám Kovácsik (Vidi).
Obránci: Ádam Lang (Kluž), Paulo Vinícius (Vidi), Tamás Kadár (Dynamo Kyjev), Attila Fiola (Vidi), Robert Litauski (Újpest), Barnabás Bese (Le Havre), Krisztián Tamás (Vidi).
Záložníci: Gergö Nagy (Honvéd), Ádám Nagy (Bologna), István Kovács (Vidi), Zsolt Kalmár (Dunajská Streda), Gergö Lovrencsics (Ferencváros), Lászlo Kleinheisler (Astana), Máté Pátkai (Vidi), Zoltán Stieber (DC United).
Útočníci: Ádám Szalai (Hoffenheim), Roland Sallai (Freiburg), Roland Varga (Ferencváros), Márton Eppel (Kairat), Dániel Sallói (Kansas).
Přeji vám příjemný páteční večer ze severu Evropy. Zítra od 18 hodin, od 19 hodin finského času, vstoupí do nové evropské soutěže Ligy národů celky týmy Finska a Maďarska. Zápas vám přímo ze stadionu v Tampere přinese živě Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.