Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Albánie : Bělorusko - 18. listopadu 2020   16:00

Albánie
Albánie
19' Cikalleši (Memolla) • 27' Cikalleši  • 44' Manaj
3:2
(3:1)
Bělorusko
Bělorusko
35' Skavyš  (Juzepčuck) • 80' Ebong  (Sačywka)
Albánie
Beriša (C) – Doka, Djimsiti, Veseli, Ismajli – Memušaj (64. Selahi), Gjasula, Memolla – Laci (90+2. Ramadani), Cikalleši (64. Balaj), Manaj (71. Uzuni).
Petrescu (ROU) – Ghinguleac (ROU), Grigoriu (ROU)
Air Albania Stadium, Tirana
Bělorusko
Chatkevič – Juzepčuck, D. Poljakov, Sačywka, Bardačov (46. Pjačenin) – Ebong, Majevski (77. Ancilewski), Jablonskij (63. Kendyš), Stasevič (C) – Lisakovič (77. Lapcev), Skavyš (86. V. Klimovič).

Já děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:15.
Albánie tak veledůležité utkání zvládla, ve druhé půli sice už žádný gól nepřidala a sama jednou inkasovala, těsný náskok však dokázala uhájit a může se radovat z postupu do Ligy B, kde narazí na kvalitativně jiné soupeře.
Bělorusové mohou litovat především inkasované branky do kabin na konci prvního poločasu, to se dnes ukázalo jako rozhodující.
Krátce po závěrečném hvizdu, ač tomu původně nic nenasvědčovalo, vznikla na hřišti potyčka mezi hráči a následují tresty. Rey Manaj (Albánie) a Dzjanis Lapcev (Bělorusko) dostávají žluté karty.
90+4'
90+3'
Lindon Selahi odvedl dobrou práci a vybojoval pro svůj tým autové vhazování. Tohle už vypadá pro domácí velmi dobře.
90+2'
Žlutou kartu dostává Myrto Uzuni (Albánie).
90+2'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Qazim Laci, přichází Ylber Ramadani.
90+1'
Nastavují se jen tři minuty.
90'
Qazim Laci leží na trávníku a vůbec se mu na nohy nechce.
90'
A nyní budou rozehrávat rohový kop, čímž mohou ušetřit další cenný čas.
89'
Albánci raději volí jisté přihrávky mezi sebou, základní hrací doba za chvíli skončí.
89'
Žlutou kartu dostává Igor Stasevič (Bělorusko).
88'
Žlutou kartu dostává Vitalij Lisakovič (Bělorusko), který měl zřejmě z lavičky náhradníků nemístné poznámky k rozhodčímu.
87'
Igor Stasevič střílel po zemi z dálky, avšak nejen, že Beriša neměl moc práce, navíc by šel míč mimo bránu.
86'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Maxim Skavyš, přichází Vladislav Klimovič.
85'
Bělorusko u balónu, avšak na své polovině.
83'
Žlutou kartu dostává Klaus Gjasula (Albánie).
82'
Hosté mají zhruba deset minut na to, aby vyrovnali a udrželi první místo. Míč ale v tuto chvíli drží soupeř.
80'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Drama je na světě. MAX EBONG dokázal proniknout zahuštěnou domácí obranou, dostat se před gólmana a překonat jej střelu do volné části jeho brány.
80'
Standardka na druhé straně, daleký centr si to mířil před Berišu, ovšem ten nakonec zasahovat nemusel.
78'
Bekim Balaj byl blízko zvýšení na 4:1, jeho prudkou hlavičku však hostující brankář excelentně vyrazil.
77'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vitalij Lisakovič, přichází Dzjanis Lapcev.
77'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Ivan Majevski, přichází Dzmitryj Ancilewski.
76'
Etrit Beriša si vyběhl, natáhl se a balón ukryl do rukavic.
76'
Nyní má šanci, také v podobě rohu.
74'
Bělorusko centr odvrací, ovšem nadále ztrácí.
73'
Rohový kop pro domácí tým.
71'
Pěkná střela z dálky v podání Qazima Laciho, která jen těsně minula pravou tyč.
71'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází Myrto Uzuni.
68'
Aljaxandr Sačywka nabíhal na levé straně, dostal se do pokutového území střílel, ovšem brankáře zastoupil Ardian Ismajli, který skluzem tečoval míč do zámezí.
67'
Aljaxandr Sačywka v dobré možnosti nechal vyniknout jen brankáře, který jeho pokus vyrazil.
66'
Další faul na běloruské straně dává míč soupeři, který může šetřit čas.
64'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Ledian Memušaj, přichází Lindon Selahi.
64'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Sokol Cikalleši, přichází Bekim Balaj.
64'
Hned tři hráči Běloruska stáli v ofsajdu.
63'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jevgen Jablonskij, přichází Jurij Kendyš.
63'
Útočnou akci Běloruska zakončil střelou z hranice pokutového území Max Ebong, avšak mířil jen do bránícího protihráče.
61'
Maxim Skavyš se snažil dostat do zakončení, ale soupeř mu míč včas ukopl od kopačky.
61'
Nyní jim míč utekl a soupeř bude vhazovat aut.
60'
Hosté si přihrávají dlouho mezi sebou, ale mezeru v obrana Albánie nemohou najít.
57'
Hosté se snaží o druhou kontaktní branku, avšak domácí velmi dobře brání.
55'
Hysen Memolla tentokrát centroval velmi mizerně, balól letí daleko do zámezí.
53'
Qazim Laci se dobře uvolnil a zamířil z levé strany na vzdálenější tyč, kterou ale minul.
53'
Vitalij Lisakovič nezasáhl míč vůbec dobře a zamířil vedle domácí brány.
52'
Maxim Skavyš centroval na přední tyč, ale míč se k příjemci nedostal.
50'
Zatím se hraje převážně u středové lajny, po dalším faulu budou rozehrávat domácí.
48'
Klaus Gjasula byl faulován Maxem Ebongem, s protihráčem si pak vyměnil pár slov, neboť se mu jeho zákrok vůbec nezamlouval.
46'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Maxim Bardačov, přichází Kiryl Pjačenin.
46'
První půle končí hokejovým výsledkem, viděli jsme v ní hned čtyři branky. Domácí byli od začátku aktivnější a po zásluze se dostali do dvoubrankového vedení. Pak ale zaspali v obraně, hosté snížili a rázem si zvedli sebevědomí i svoji aktivitu. V závěru však po zbytečné chybě inkasovali potřetí a tohle může s jejich psychikou hodně udělat. No uvidíme, bude to ještě zajímavé a druhý poločas rozhodně má co nabídnout.
45+2'
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
44'
Albánie právě vstřelila branku!
Albánie jde zpátky do dvoubrankového vedení. REY MANAJ si nejprve nepodařeně zpracoval míč, ten se k němu ale se štěstím vrátil, neboť jej nedokázal Qazim Laci odehrát do bezpečí, a domácí hráč z ostrého úhlu bombou do vzdálenějšího horního rohu brány málem protrhl síť.
43'
Těžko říct, zda chtěl Igor Stasevič střílet nebo centrovat. Tak či tak se balón zatočil vedle vzdálenější tyče soupeřovy svatyně.
42'
Střídání není nutné, Bělorusko balón soupeři vrací.
42'
Domácí zakopli balón, Sokol Cikalleši leží na trávníku.
40'
Maxim Skavyš místo přihrávky volnému Ivanu Majevskimu střílel z pravé strany, avšak Beriša byl připraven. Trošku škoda pro hostující tým, že střelec kontaktní branky nepřihrával.
38'
Avšak na dlouho to nebylo, krátce na to přichází druhý roh hostů.
38'
První roh v utkání rozehráli hosté, ovšem soupeři se povedlo míč odvrátit.
37'
Vitalij Lisakovič však trefil jen dobře postavenou zeď, třebaže hráč mířil dobře. Kdyby balón prošel, zřejmě by to byla branka.
36'
Další možnost pro Bělorusko, které rozehraje přímý kop.
35'
Po autovém vhazování domácí obrana hodně zaspala, poprvé v zápase, před brankáře se tak z pravé strany dostal MAXIM SKAVYŠ a překonal jej rychlou střelou po zemi. Je tu kontaktní gól.
34'
Bělorusové si tak dlouho mezi sebou přihrávali, až ve finále o balón přišli.
32'
Žlutou kartu dostává Maxim Bardačov (Bělorusko).
32'
Maxim Bardačov bojoval proti přesile, přesto se mu povedlo míč udržet a přihrát, avšak nikdo ze spoluhráčů si nenaběhl a u balónu opět Albánci. Bělorusové jsou zatím hodně zakřiknutí.
29'
Po faulu chtěli domácí rychle rozehrát, avšak rozhodčí přerušuje jejich akci a míč vrací zpět na místo nedovoleného zákroku.
27'
SOKOL CIKALLEŠI poslal míč tvrdě na levou stranu, zatímco brankář Běloruska volil stranu druhou. Albánci udělali důležitý krok k postupu.
26'
Rey Manaj zůstal nepokrytý za hostující obranou, ofsajd to nebyl, Jegor Chatkevič se snažil situaci zachránit a vyboxovat míč do bezpečí, avšak při tom fauloval a je tu penalta.
25'
Další roh pro Albánii.
25'
Přihrávku po zemi zblokoval jeden z obránců hostů na rohový kop.
24'
Bělorusko se na chvíli zmocnilo balónu, ale za půlící čárou o něj přišlo a Berišu zatím vážněji, prakticky vůbec neohrozilo.
22'
Albánci si teď přihrávají na své straně a nikam moc nepospíchají.
21'
Albánie v tuto chvíli postupuje, takže Bělorusko musí více útočit. Uvidíme zda vstřelený gól tomuto duelu pomůže.
19'
Domácí jdou zaslouženě do vedení. Memolla poslal přesný centr do pokutového území, kde si na něj vyskočil SOKOL CIKALLEŠI a hlavou zamířil k pravé straně. Jegor Chatkevič se prakticky jen ohlédl.
18'
Roman Juzepčuck adresoval svůj pas do míst, kde nestál nikdo z jeho spoluhráčů. Domácí obrana tak měla snadnou práci.
17'
Přihrávka na nabíhajícího Sokola Cikallešise byla zblokována, ale Albánie zůstává u balónu.
16'
Teď už to bylo jasné, Igor Stasevič nedokázal míč udržet na hrací ploše, aut pro domácí.
15'
Domácí se dožadovali autu, avšak hlavní arbitr rozhoduje ve prospěch soupeře. Ten tak bude vhazovat.
14'
Po krátké hlavičkované se ke střele dostal Rey Manaj, ovšem levačkou trefil jen před sebou stojícího spoluhráče, který míč tečoval do zámezí.
14'
A roh si domácí tým zkusí ještě jednou.
13'
Ledian Memušaj dokázal velmi dobrou hrou vybojovat rohový kop, první v tomto klání.
12'
Jevgen Jablonskij hledal centrem někoho ze spoluhráčů, ovšem míč adresoval přímo k domácímu obránci, který jej odkopl do bezpečí.
11'
Situace se otáčí a míče se po nedovoleném zákroku soupeře zmocňují hostující fotbalisté.
10'
Igor Stasevič zcela jasně podržel za dres Sokola Cikallešiče, ten se snažil udržet stabilitu, ale nakonec skončil na trávníku. Jeho tým rozehraje kousek za středovou čárou.
9'
Tři Albánci si nabíhali na centr z pravé strany, avšak ani jeden se do zakončení nedostal.
8'
Přihrávku na křídlo dobře pohlídal Frederic Veseli, míč se dokutálel za lajnu a rozehrávat bude Beriša.
7'
Klaus Gjasula poslal k zemi Vitalije Lisakoviče, hlavní arbitr posoudil zákrok jako faul. Hosté rozehrají ze své poloviny.
6'
Rey Manaj naběhl za dvojici obránců, nepohlídal si postavení a chytil se do ofsajdové pasti.
5'
Domácí teď zastavili slibný útok a volí přihrávky u středového kruhu.
4'
Albánie je zpočátku aktivní, druhý střelecký pokus obstaral znovu Sokol Cikalleši, avšak levačkou střílel hodně nad bránu.
3'
Dlouhý pas nikdo z domácích hráčů nedostihl, míč skončil u brankáře Běloruska.
2'
Podruhé se Bělorusové provinili nedovoleně, tentokrát na straně soupeře.
2'
Pěkná střela Sokola Cikallešiho z dálky po zemi, která však minula bližší tyč.
1'
Hosté se hned zkraje musí po faulu bránit standardce.
1'
Týmy jsou seřazeny na hrací ploše, nyní zazní hymny.

Albánie: Beriša (C) – Doka, Djimsiti, Veseli, Ismajli – Memušaj, Gjasula, Memolla – Laci, Cikalleši, Manaj.
Náhradníci: Selmani, Hoxha – Çepele, Ismailgeci, Kallaku, Selahi, Ramadani, Uzuni, Balaj, Seferi.

Bělorusko: Chatkevič – Juzepčuck, D. Poljakov, Sačywka, Bardačov – Ebong, Majevski, Jablonskij, Stasevič (C) – Lisakovič, Skavyš.
Náhradníci: S. Ignatovič, Čičkan – Pjačenin, Chadarkevič, Naumov, Běgunov, Chačaturjan, Bachar, V. Klimovič, Kendyš, Lapcev, Ancilewski.

Rozhodčí: Petrescu (ROU) – Ghinguleac (ROU), Grigoriu (ROU).
Bělorusko

Bělorusko má vše ve svých rukou. K postupu jim stačí i remíza, takže nelze očekávat přílišnou aktivitu směrem dopředu, spíše nechá hrát soupeře a bude spoléhat na protiútoky. Na první vzájemný zápas kandidátů na postup nevzpomíná Marchelova družina v dobrém, doma v Minsku prohrála 0:2. Ani Bělorusko nedokázalo postoupit na evropský šampionát, v semifinále kvalifikační baráže padlo 0:1 v Gruzii.
Albánie

Fotbalisté Albánie mohou zabojovat o postup do vyšší Ligy B, avšak musí bezpodmínečně Bělorusy porazit, protože za nimi zaostávají o dva body. Postupové šance si družina italského kouče Reji zachovala zásluhou nedělního vítězství 3:1 nad Kazachstánem. Co se týče Eura, tak na tom se Albánci nepředstaví. V silné skupině obsadila čtvrtou pozici za první Francií, druhým Islandem a třetím Tureckem.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování Ligy národů UEFA – Ligy C, u zápasu mezi Albánií a Běloruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.