Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Makedonie - 8. září 2020   18:00

Gruzie
Gruzie
13' Okriašvili
1:1
(1:1)
Makedonie
Makedonie
33' Ristovski  (Pandev)
Gruzie
G. Loria – Kakabadze, S. Kvěrkvelija, Chočolava, Mali (75. Šengelia) – Kankava (C), Kvekveskiri (85. Kačarava) – Okriašvili, Davitašvili, Kvaracchelia – Kvilitaja (62. Čakvetadze).
Kjaesgaard – Skytte, Mastrup (vš. DEN)
Boris Paičadze Erojnuli Stadioni, Tbilisi
Makedonie
Šiškovski – Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski – Spirovski, A. Ademi (59. Nikolov) – Trajkovski (59. Nestorovski), E. Bardhi, Elmas – Pandev (C) (77. Bejtullaj).

Z tohoto duelu už je to vše. Děkujeme za pozornost, hezký zbytek večera. Na viděnou.
Oba celky mají po dvou zápasech Ligy národů C v tabulce čtyři body za jedno vítězství a dnešní remízu. 11. října se Gruzie představí na hřišti Arménie, zatímco Severní Makedonie vyrazí do Estonska.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:0. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:18.
Výsledek zápasu mezi Gruzií a Severní Makedonií určil již první poločas, který skončil nerozhodně 1:1. Aktivní domácí šli do vedení ve 13. minutě, kdy proměnil Okriašvili s přehledem pokutový kop. Favorit srovnal krok o dvacet minut později. To se přízemní trefou mezi nohy brankáře prosadil Ristovski. Zprvu nezáživný druhý poločas ovlivnilo vyloučení Musliua, po němž dohrávali hosté v deseti. Gruzie se v početní výhodě tlačila za vítězstvím a zejména v nastaveném čase k němu měla opravdu blízko. Šengeliovu ránu z voleje ale vyrazil Šiškovski a Kakabadze pro změnu pálil těsně vedle levé tyče. Body si tak oba týmy rozdělí.
90+8'
90+8'
Hosté se ubránili a dostali balon ze svého pokutového území. Krátce poté rozhodčí naposledy foukl do píšťalky.
90+8'
Zřejmě poslední možnost Gruzie. Nika Kačarava si zaběhl za obranu, jeho pokus o přihrávku byl zblokován na rohový kop.
90+7'
Po ošetření hostujícího brankáře hra pokračuje. Končí již sedmá minuta nastavení.
90+6'
A další dobrá možnost Gruzie, která se nechce smířit s bodem. K dělovce těsně vedle levé tyče napřáhl Otar Kakabadze. Damjan Šiškovski se při skoku poranil a musí být ošetřen.
90+5'
Po Okriašviliho centru z levé strany pálil z voleje nikým nehlídaný Levan Šengelia! Ke smůle Gruzie ale mířil jen doprostřed branky, kde míč reflexivně vyrazil Damjan Šiškovski. To byla obrovská šance!
90+4'
Levan Šengelia bojoval o míč až příliš vehementně. Je mu pískán faul na Ezgjana Alioského. Znovu bude rozehrávat Severní Makedonie.
90+3'
Krátce po centru do šestnáctky byl Gruzii pískán útočný faul. Severní Makedonie tak získává k dobru další cenné vteřinky.
90+3'
Z toho domácí neudeřili, po zásahu Giorgiho Čakvetadzeho si ale kopnou další – tentokrát z levé strany.
90+2'
Ezgjan Alioski podrazil skluzem Otara Kakabadzeho. Domácí dostali výhodu, kterou přetavili ve druhý rohový kop.
90+1'
Ještě šest minut. Taková je doba, kterou budou mít Gruzínci na to, aby vsítili rozhodující branku.
90'
Damjan Šiškovski poslal nepovedený odkop za autovou lajnu. Odevzdaný míč, který dostává Gruzie úplně zadarmo.
89'
Tentokrát skončil na zemi sám Ilja Nestorovski. A tak si mohou hosté na chvíli odpočinout. Je na nich vidět, že již hrají na remízu.
88'
Ilja Nestorovski se provinil faulem na Giorgiho Čakvetadzeho. Makedonci se musí stáhnout zpět před svou svatyni.
87'
Enis Bardhi chtěl přenést hru dopředu, pak si ale pomohl faulem, a tak mohou útočit Gruzínci, kterým byla ponechána výhoda.
86'
Aktuálně se nehraje. Na zem se skácel bez cizího zavinění Stefan Spirovski, který již je v péči lékařů.
85'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Nika Kvekveskiri, přichází Nika Kačarava.
84'
Táhlá gruzínská kombinace vyrezultovala v pomalou přízemní ránu Giorgiho Čakvetadzeho. Damjan Šiškovski měl dobrý výhled a pokus vyslaný zpoza šestnáctky v pohodě chytil.
82'
Fotbalisté v bílých dresech nadále marně dobývají urputně bránící obranu Severní Makedonie. Čas se rychle krátí.
81'
Ilju Nestorovského přistrčil zezadu Otar Kakabadze. Tentokrát už se o faul dle dánského rozhodčího Kjaesgaarda jednalo.
80'
Centr z pravé strany vyboxoval ostražitý Damjan Šiškovski. Následně si Gruzie žádala odpískání faulu na Džabu Kankavu, píšťalka sudího ale nezazněla.
79'
Na konci 79. minuty si kopnou domácí fotbalisté svůj vůbec první roh v utkání.
78'
Gruzínci jsou v posledních minutách u míče podstatně častěji než oslabený soupeř, na skóre to ale zatím znát není. Do konce zápasu schází plus minus čtvrthodina.
77'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Goran Panděv, přichází Egzon Bejtullaj.
76'
Po centru z levé strany hlavičkoval ze středu vápna vedle pravé tyčky nově příchozí Levan Šengelia. Dobrá pozice, jen to lépe trefit.
75'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Nikoloz Mali, přichází Levan Šengelia.
74'
To nedovolený zákrok Nikoloze Maliho byl za hranicí pravidel naprosto očividně. Jeho faul na Panděva byl oceněn žlutou kartou.
73'
Hostujícímu Bardhimu je pískán přísný faul. Rozehrávat může Gruzie.
71'
Nechybělo mnoho a Gruzie mohla jít podruhé do vedení! Z velké skrumáže pálil nejprve Zuriko Davitašvili, jehož pokus byl zblokován. Míč se následně odrazil k Džabovi Kankavovi, který svůj technický oblouček zakroutil kousek vedle levé tyče.
69'
Otar Kakabadze sprintoval na pravém křídle za delším balonem. Nakonec jej na hrací ploše těsně nezastihl, a tudíž se nedostal ani k případné střele z úhlu.
68'
Po nedovoleném zákroku na střídajícího Ilju Nestorovského bude rozehrávat Severní Makedonie. Ta asi teď nikam spěchat nebude.
67'
Gruzie tedy momentálně hraje s výhodou jednoho hráče v poli. Džaba Kankava je v pořádku a v utkání rovněž pokračuje.
65'
Po menší strkanici a protestech uděluje dánský rozhodčí ještě dvě žluté karty. Jejich adresáty byli Nika Kvekveskiri a Boban Nikolov.
64'
A pozor! Visar Musliu skutečně nebude v duelu pokračovat, ale ne proto, že by toho nebyl schopen. Vidí totiž za předešlý zákrok červenou kartu!
63'
Džaba Kankava se srazil ve vzájemném skluzu s Visarem Musliou. Tohle muselo bolet oba jmenované, noha šla na nohu. Zejména druhý jmenovaný vypadá, že nebude moci v utkání pokračovat!
62'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Giorgi Čakvetadze.
62'
Chviča Kvaracchelia šel zezadu tělem do Ezgjana Alioskiho. Ten se poroučel k zemi a je pískáno.
61'
Severní Makedonie kombinuje poblíž středového kruhu, přechod do útoku se ale hostům nedaří.
59'
Eljif Elmas pronikl do velkého vápna, posunul si míč na pravačku a vystřelil. Trefil ale jen před sebou clonícího Davita Chočolavu.
59'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Aleksandar Trajkovski, přichází Ilja Nestorovski.
59'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Arijan Ademi, přichází Boban Nikolov.
57'
Rád bych informoval i o něčem jiném, než o nedovolených zákrocích, jenže zkrátka není o čem! A tak prosím vezměte na vědomí, že Visar Musliu povalil Giorgiho Kvilitaju, za což si vykoledoval žlutou kartu.
56'
Tornike Okriašvili je zpět na hřišti, tvrdý úder ovšem pro změnu inkasoval Otar Kakabadze. A tak je hra znovu na chvíli přerušena.
55'
Bolístka, kterou si Tornike Okriašvili odnesl z předešlého souboje, je zřejmě vážnějšího rázu. Nyní musel být autor domácí branky ošetřen dokonce za postranní čárou.
54'
Byl z toho dalekonosný pokus Nikoloze Maliho. Balon letěl spoustu metrů vedle pravé tyčky. Nic, co by ohrozilo branku.
53'
Visar Musliu povalil k zemi Tornikeho Okriašviliho. Dopředu může jít Gruzie.
52'
S trochou nadsázky by se dalo říci, že hráči jsou ve druhém poločase více na zemi než na nohou. A tak na první alespoň náznak šance pořád marně čekáme.
51'
Centr z kopačky Otara Kakabadzeho odvracel hlavou Stefan Ristovski. Gruzie musí založit nový postupný útok až z vlastní poloviny.
50'
A další faul. Tentokrát se provinil Enis Bardhi. I tentokrát vše skončilo přátelským podáním rukou.
48'
Chviča Kvaracchelia stáhl za dres Ezgjana Alioského. Právě nedovolené zákroky jsou zatím tím jediným, co druhý poločas nabízí.
47'
Tentokrát už se píská. Otar Kakabadze fauloval Aleksandara Trajkovského. Rozehrávat může Severní Makedonie.
46'
Tornike Okriašvili se s křikem skácel k zemi, rozhodčí ale nechal hru pokračovat.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Je za námi úvodní poločas utkání mezi Gruzií a Severní Makedonií, v němž jsme příliš fotbalové krásy neviděli. Domácí nastoupili do duelu aktivně a vysloužili si rychlý pokutový kop, který ve 13. minutě bezpečně proměnil Okriašvili. Favorizovaní hosté o sobě dali vědět krátce po půlhodině hry, kde se po pěkné přihrávce Panděva prosadil střelou mezi brankářovy nohy Ristovski. Makedonci následně vyrovnali hru, další trefy ani šance již ale k vidění nebyly.
45+2'
45+1'
Giorgi Kvilitaja trefil loktem Visara Musliua, a tak je ještě v závěru dějství udělena žlutá karta.
45+1'
Dánský rozhodčí Kjaesgaard nastaví nad rámec řádné hrací doby první půle jednu minutu.
45'
Severní Makedonie se nyní nepřesnou přihrávkou do zámezí sama připravila o balon. A tak to vypadá, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu.
44'
Nika Kvekveskiri hledal centrem na zadní tyč Solomona Kvěrkveliju, je ale pískán další ofsajd.
43'
Visar Musliu zezadu lehce přistrčil Tornika Okriašviliho a ten se ochotně poroučel k zemi. Gruzie má k dispozici standardní situaci, na přímou střelu to ale není.
42'
Goran Panděv si znovu nepohlídal své postavení, a tak je opět pískán ofsajd.
41'
Do konce úvodního dějství schází pět minut. Míč teď létá z jedné strany na druhou, brankáři ale mohou být v klidu.
39'
Nikoloz Mali přešel na levé straně pokutového území přes Stefana Ristovského a vypálil na bližší tyč. Damjan Šiškovski ale balon lapil do rukavic.
38'
Z pravé strany odcentroval Stefan Ristovski. Jeho přetažený pas přináší Severní Makedonii alespoň autové vhazování.
37'
Gruzie teď byla delší dobu uzamknuta před svou šestnáctkou. Nakonec jsou borci v červených dresech vytlačeni k půlící čáře.
35'
Uvidíme, kterak vyrovnávací branka zamíchá kartami. Zdá se, že psychická výhoda se přesunula přeci jen na stranu hostů, kteří i nadále kombinují s míčem.
33'
Makedonie právě vstřelila branku!
Hosté z ničeho nic srovnávají krok! Goran Panděv našel na pravé straně rozběhnutého STEFANA RISTOVSKÉHO a ten zahrál Loriovi přízemní trefou na zadní tyč na housle! Druhá reprezentační branka makedonského beka.
32'
Chviča Kvaracchelia byl u postranní čáry přistrčen, a tak přepadl až za reklamní panel. Je však v pořádku.
31'
Nikoloz Mali faulován u půlící čáry Eljifem Elmasem. Nejmladší hráč v sestavě Severní Makedonie by si měl dávat na své zákroky pozor, příště už by to mohlo být klidně za žlutou.
30'
Hra se stěhuje ze strany na stranu, je ovšem plná nepřesností. Zatím jsme tak viděli jen jediný gól, a to z penalty. Na větší šance čekáme.
29'
Otar Kakabadze přidal pádu v pokutovém území, druhá penalta se správně nepíská.
28'
Eljif Elmas si na levé straně tak dlouho chystal míč na centr, až o něj přišel. Gruzie může vyrazit do protiútoku.
26'
Džaba Kankava udeřil v souboji o balon Arijana Ademiho. Ten už se zvedá na nohy, avšak pokulhává.
25'
Na protějším konci hrací plochy skončila akce Severní Makedonie nákopem do ofsajdu. V tom byl přistižen Goran Panděv.
25'
Zuriko Davitašvili si obešel na levé straně protihráče, poté ale mířil jen do vyběhnuvšího Damjana Šiškovského, který mu včas změnšil střelecký úhel.
24'
Enis Bardhi hledal centrem na pravé straně Stefana Ristovského, k tomu ale balon nedoputoval.
23'
Gruzie vybojovala autové vhazování poblíž útočného rohového praporku. Po chvilkovém herním vzedmutí Severní Makedonie jsou fotbalisté v bílých dresech opět těmi aktivnějšími.
22'
Hráči padají na trávník jako švestky. Tornike Okriašvili podklouzl v souboji s Enisem Bardhim a je z toho hodně přísná žlutá karta pro druhého jmenovaného.
20'
Davit Chočolava přeskočil ve vzdušném souboji Gorana Panděva. Severní Makedonie bude alespoň vhazovat.
19'
Goran Panděv hledal přízemní kolmicí za obranu Aleksandara Trajkovského, u balonu byl ale dříve brankář Giorgi Loria.
18'
Severní Makedonci kombinují s balonem poblíž středové čáry. Skulinky v dobře zformované sestavě Gruzie zatím nenalézají.
17'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Po centru z pravé strany se však do zakončení nikdo v červeném nedostal.
15'
Domácí jsou po vstřelené brance nadále aktivní. Severní Makedonie zatím roli mírného favorita nenaplňuje ani náhodou.
13'
Gruzie právě vstřelila branku!
TORNIKE OKRIAŠVILI si počkal na pohyb brankáře a poslal míč do odkryté strany klece. Se spoluhráči může slavit vedení i svou jubilejní desátý reprezentační gól.
12'
Ezgjan Alioski podrazil ve vápně Chviču Kvaraccheliu. Gruzie bude zahrávat pokutový kop!
11'
Gruzie teď uzamkla Severní Makedonii v její šestnáctce. Před branku hostů létá jeden nebezpečný centr za druhým, červení ale zatím odolávají.
10'
Na druhé straně se zmocnil dlouhého nákopu z hloubi pole Damjan Šiškovski.
9'
Nyní si stáhl Giorgi Loria do rukavic pomalý oblouček z kopačky Enise Bardhiho. To byl zákrok z kategorie nejsnadnějších.
8'
Hosté se teď vydali alespoň napadat, a tak museli domácí zadáci zapojit do kombinace rovněž brankáře Giorgiho Loriu. Ten se zatím mezi svými tyčemi spíše nudí.
7'
Kombinace domácího celku skončila podklouznutím Zurika Davitašviliho. I on doplatil na špatný terén. Vhazování pro Severní Makedonii, která je zatím hodně pasivní.
6'
Džaba Kankava se dostal do kleští dvou hráčů a skončil v louži na zemi. Gruzínský kapitán v suchém triku dlouho nezůstal.
5'
Tentokrát zkusil pětadvacetiletý Otar Kakabadze raději vystřelit, dopadlo to ale podobně. Balon letěl vysoko nad branku, a tak si na svou první reprezentační trefu musí ještě počkat.
4'
Otar Kakabadze hledal nákopem na útočnou polovinu rozběhnutého Nikoloze Maliho, pas to byl ale nepřesný.
3'
Úvod střetnutí je zatím velmi opatrný. Více drží balon domácí, pouze však poblíž středového kruhu.
2'
Giorgi Kvilitaja fauloval u postranní čáry Arijana Ademiho. Dá se očekávat, že na značně podmáčeném trávníku budou hráči dneska padat často.
1'
Gruzie nastoupila do utkání v bílých dresech, hosté ze Severní Makedonie v červených.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Po státních hymnách bude moci duel začít.

Gruzie: G. Loria – Kakabadze, S. Kvěrkvelija, Chočolava, Mali – Kankava (C), Kvekveskiri – Okriašvili, Davitašvili, Kvaracchelia – Kvilitaja.
Náhradníci: Kupatadze, Makaridze – Daušvili, Grigalava, Gvilija, Čakvetadze, Žighauri, Kačarava, Kobouri, Lobžanidze, Šengelia, M. Kobachidze.

Severní Makedonie: Šiškovski – Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski – Spirovski, A. Ademi – Trajkovski, E. Bardhi, Elmas – Panděv (C).
Náhradníci: Bogatinov, Iliev – Bejtullaj, Nestorovski, Nikolov, Stojanovski, Toševski, Velkoski, Zajkov.

Rozhodčí: Kjaesgaard – Skytte, Mastrup (vš. DEN).
Jinak tedy momentálně je z českého (a hlavně zlínského) pohledu nejznámějším gruzínským fotbalistou Vachtang Čanturišvili, který nastupuje již třetí sezonu po sobě ve FORTUNA:LIZE za Zlín. Sedmadvacetiletý záložník se zatím za devětatřicet odehraných zápasů neprosadil. V probíhajícím ročníku nejvyšší české soutěže zapsal za dvě utkání 135 minut.
Když bychom brali věci doslova, tak pro Severní Makedonii je tento ročník Ligy národů vůbec premiérovým. Severní Makedonie po změně názvu země Makedonie teprve před rokem zejména kvůli tomu, aby mohla vstoupit do OSN a EU. Přístup do těchto mezinárodních organizací blokovalo dlouhodobě Řecko.
Asi není úplně překvapením, že se potkávají dvě země, které nikdy nedostaly na velký závěrečný turnaj. Nicméně zejména fotbal v Severní Makedonii má stoupající tendenci. Vždyť v nominaci hostující reprezentace najdeme například záložníka Neapole Eljifa Elmase či kanonýr Goran Pandev. Severní Makedonie navíc nemá daleko od postupu na odložené EURO. V baráži o evropský šampionát narazí na Kosovo, tedy celek, který byl v kvalifikaci až v pátém koši a jedním z jeho soupeřů byla i česká reprezentace. Co se týče losu baráže, tak ten určil, že barážový dvojzápas má Severní Makedonie začínat v domácím prostředí. Otázkou momentálně zůstává hlavně, kdy (a pokud) vůbec začne...
Oba celky pochopitelně mají za sebou své úvodní vystoupení ve skupině C v Lize národů. Gruzie se na dnešní duel naladila výhrou v estonském Tallinu, kterou trefil Katčarava svým přesným zásahem ze 32. minuty. To Severní Makedonie na úvod soutěže, která vznikla jakožto určitá kompenzace přípravných zápasů, zvítězila, když ve Skopje porazila Arménii poměrem 2:1. Severní Makedonci vedli po poločase 2:0, když skórovali Alioski a Nestorovski. Ve čtvrté nastavené minutě ještě snížil Barseghjan, ale na víc už se Arménie nezmohla. Dnes je před soubojem proti další postsovětské republice Severní Makedonie v pozici mírného outsidera podle mínění sázkových kanceláří.
Delegace
Utkání proběhne pod bedlivým dohledem čtveřice dánských rozhodčích.

Hlavní rozhodčí – Peter Kjaesgaard
První asistent – Victor Skytte
Druhý asistent – Jakob Lodal Lynge Mastrup
Čtvrtý sudí – Michael Tykgaard
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu Ligy národů mezi Gruzií a Severní Makedonií. Začínáme v 18:00.