Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Nice - 27. října 2017   20:45

Paris SG
4' Cavani (Di María) • 31' Cavani (Di María) • 53' Dante(vl.)
3:0
(2:0)
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Silva (C), Kimpembe, Berchiche – Verratti, Rabiot (67. Lo Celso), Draxler – Di María, Cavani (87. Lucas Moura), Mbappé (81. Pastore).
Trapp – Lucas Moura, Lo Celso, Nkunku, Pastore, Meunier, Marquinhos.
Chapron – Viala, Hebrard
Parc des Princes, Paříž
Nice
Benítez – Jallet, Marlon, Dante (C), Le Marchand, Burner – Lusamba, Sneijder, N. Mendy (66. Tameze), Lees-Melou (79. Saint-Maximin) – Balotelli (73. Pléa).
Cardinale – Souquet, Koziello, Walter, Tameze, Saint-Maximin, Pléa.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 6:4.
Lídr Ligue 1 se dnes na tři body příliš nenadřel. Již ve čtvrté minutě prvního poločasu otevřel skóre Edinson Cavani, po půlhodině hry přidal Uruguayec druhou branku a PSG tak šlo do šaten za dvoubrankového vedení. V úvodu druhého poločasu si poté srazil míč do vlastní sítě Dante a o třech bodech bylo rozhodnuto. PSG kontrolovalo tempo zápasu, drželo míč na svých kopačkách převážnou dobu, ale do další větší šance se již Cavani, Mbappé, ani nikdo jiný nedostal. I s ohledem na úterní zápas Ligy mistrů s Anderlechtem byli v závěru oba elitní útočníci z trávníku staženi.

Pařížský celek navýšil své vedení na čele Ligue 1 již na sedm bodů, naopak pro Nice to je čtvrtá porážka v domácí soutěži v řadě.
90+2'
90+2'
Až ve druhém minutě nastavení musel Alphonse Aréola čelit první střele. Pléa se odpoutal od Silvy a prudkou střelou donutil brankáře PSG k zákroku.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Rohový kop tentokrát rozehrál Julian Draxler, našel na hranici vápna právě Di Maríu, ale střela nebyla vůbec prudká a Benítez si míč u své pravé tyče pohlídal.
89'
Fotbalisté PSG už jen v klidu kombinují a do útoku se příliš neženou. Přece jen se ještě dostal Di María do pokutového území, ale Dante dokázal odkopnout alespoň na rohový kop.
88'
Ángel Di Mária si vyměnil několikrát míč s Draxlerem, ale místo si na levé straně nevypracovali. Následně se zapojil do kombinace domácího celku i Lo Celso a právě střídající fotbalista hledal v pokutovém území Pastoreho. Ten byl sražen k zemi, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
87'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Lucas Moura.
86'
Allan Saint-Maximin přišel před malou chvílí na trávník, ale nyní to s ním nevypadá vůbec dobře. Útočník Nice se drží za zadní stehenní sval.
85'
Thiago Silva jen lehce vytvořil tlak na útočícího Pléu a ten mu balon téměř odevzdal zadarmo. Na druhé straně pálil po kličce k ose trávníku Pastore jen od obránce před sebou.
84'
Kimpembe zůstal po tvrdém střetu s protihráčem v zápase a nyní se zapojil do rozehrávky. Lo Celso hledal následně dlouhou přihrávkou Pastoreho. Souhra střídajících hráčů ale domácím nevyšla podle představ.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením pro oba týmy. O osudu utkání je již dávno rozhodnuto. PSG bude však chtít ještě přidat minimálně jednu branku.
82'
Po Di Maríově rohovém kopu se dostal k lehké hlavičce Edinson Cavani. Uruguayec byl však v záklonu a míč netrefil ideálně, Benítez s přehledem chytá balon ještě před brankovou lajnou.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Javier Pastore.
80'
Po dalším faulu na Lusambu rozehrál volný přímý kop Wesley Sneijder. Nizozemcův pas měl najít Danteho, ale ten dnes nemá dobré utkání a k balonu se vůbec neprobojoval.
79'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Allan Saint-Maximin.
78'
Thiago Silva dnes nemá příliš mnoho práce v obraně a tak se alespoň snaží rozehrávat. Po jedné takové rozehrávce se ale dostal do souboje Draxler, který si pomohl lehkým faulem.
77'
Po dlouhé době se zapojili do útoku také fotbalisté Nice. Střídající Pléa dostal přihrávku do skrumáže mezi tři obránce PSG a ke střele se tak dostat nemohl.
76'
Di María spolupracoval s Verratiim. Ital chtěl vysunout Cavaniho, ale ten byl v jasném ofsajdu a tak raději nechal míč dojet až k brankáři Nice.
75'
Kimpembe to ještě zkusí na trávníku, ale na lavičce se již rozcvičuje Marquinhos. Hra mezitím pokračuje. Po kombinace Mbappého s Cavanim se domácí příliš daleko nedostali.
74'
Presnel Kimpembe se s ošklivou grimasou drží na pravé stehno. Se stoperem PSG to nevypadá vůbec dobře.
73'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Balotelli, přichází Alassane Pléa.
72'
Fotbalisté Nice už měli dobrých několik sekund míč pod kontrolou, ale na útočnou polovinu se postupnou kombinací nedostali. Mbappé se ještě dostal do vápna Nice, ale přihrávku pod sebe už přesnou nedal.
71'
Edinson Cavani už dlouho nebyl u balonu. Nyní se za ním hnal, ale Le Marchand zachoval chladnou hlavu a před útočníkem PSG odpravil balon do bezpečí.
70'
Domácí si hlídají průběh zápasu, do útoku se již tolik neženou, spíše kombinují daleko od své branky a minimálně půjčují balon hostujícím.
69'
Di María přenesl hru z pravé na levou stranu. Julian Draxler si poradil s protihráčem, z druhého doteku hledal ve vápně Cavaniho. Benítez byl u balonu mnohem dříve než útočník PSG.
68'
Giovani Lo Celso se uvedl na trávníku pohlednou přihrávkou na Draxlera. Německý reprezentant si zpracoval balon, poté se rozhlédl a když viděl, že nemá komu míč předat, tak zvolil přihrávku zpět na své stopery.
67'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Giovani Lo Celso.
66'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Adrien Tameze.
66'
Lees-Melou udržel balon proti Draxlerovi, ale poté už se mohli po zisku míče hnát do útoku znovu domácí. Rabiotův pas se ke Cavanimu nedostal.
65'
Draxler se po delším čase zapojil do kombinace. S Verrattim se ale příliš daleko nedostali. Ital hledal kolmicí rozběhnutého Cavaniho, ale místo k útočníkovi poslal míč za brankovou lajnu.
64'
Mbappé si počíhal na balon na hranici ofsajdu, dokázal ho i zpracovat, ale poté už nepřidal přesnou přihrávku. Alves je ale faulován a fotbalisté PSG zůstávají u míče.
63'
Benítez příliš své spoluhráče nepodpořil, když rozehrávkou ze svého vápna poslal balon jen do zámezí.
62'
Fotbalisté PSG ihned po ztrátě balonu rychle přistupující k soupežům a snaží se o návrat do útoku. To se nyní podařilo Mbappému, který si poradil s Le Marchandem, ale z velkého úhlu už napálil jen boční síť.
61'
Balotelli už číhal na svou šanci, ale Sneijderův nákop ho minul o dobrých deset metrů Aréola pustil balon vedle své tyče a mohl rozehrát z klidové pozice.
60'
Dani Alves se těžce zvedá z trávníku po tvrdém zákroku. Vypadá to ale, že se Brazilec vrátí do hry bez nutnosti ošetření.
59'
Nice se stále nemůže dostat na delší čas k balonu. Mario Balotelli se sice zapojil do napadání, ale souboj s Kimpembem poté zcela vypustil. Alves je na pravé straně faulován Sneijderem.
58'
Edinson Cavani znovu pádil za balonem, ale nyní to byla příliš rychlá nahrávka od Di Maríii, míč se svezl po navlhčeném trávníku a skončil mimo hru.
56'
Kylian Mbappé tak dlouho čekal s míčem před pokutovým územím, až ho bez větších problému odzbrojil Dante. Nakonec se ale ještě domácí dostali do útoku. Cavani skvěle obešel Lusambu. Následně dostal přihrávku Mbappé, ale z blízkosti se mezi tři tyče netrefil.
55'
Tlak PSG neustává ani se třetí vstřelenou brankou. Pařížané se stále ženou do útoku. Nyní založil útočnou akci dlouhým nákopem Rabiot. Nice sice vytáhlo napadání do blízkosti Aréolovy branky, ale domácí stále drží balon.
53'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Třetí branka PSG přichází velmi brzo po začátku druhého poločasu. Po centru Draxlera na zadní tyč vrátil balon do ohně před Beníteze Cavani. Hladově se po balonu ve volném prostoru vrhli Alves i Di María, ale posledním kdo se ho dotkl byl kapitán Nice DANTE.
52'
Nepříjemnou situaci v pokutovém území Nice musel vyřešit až kapitán jihofrancouzského týmu. Dante si kličkou udělal prostor k odkopu, poradil si s Cavanim a odpravil míč daleko do Beníteze.
51'
Balotelli udržel balon v souboji s Draxlerem, ale poté už nepřihrál přesně. Do útoku se tak pustil Verratti s Rabiotem. Další nepřesnost ale přidal Cavani.
50'
Domácí se už znovu hnali do rychlého útoku Marlon podcenil souboj s Mbappém, dokázal lehce ztratit balon a domácí se dostali do kombinace. Ta ale končí velmi záhy po nepřesném pasu Rabiota.
49'
Christophe Jallet se pokusil o střílený centr z pravé straně, ale Mario Balotelli byl přikrytý hned dvěma obránci. Balon se odrazil k Sneijderovi, který ale pálil z otočky jen vysoko nad.
48'
Kipmebme musel zapojit do rozehrávky Aréolu. Domácí brankář si s tím nedělal hlavu a dlouhým nákopem nedal Cavaniho. Ten ale vzdušný souboj o balon prohrál, snad poprvé v zápase.
47'
Do druhého poločasu vstoupil rozehrávkou ze středového kruhu střelec dvou branek Edinson Cavani. Nice ale nastoupilo do druhé půle aktivně, pád Balotelliho ale rozhodčí jako faul neposoudil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Domácí celek vstoupil do zápasu bleskově. Nice se ještě ani nerozkoukalo na trávníku prvního celku Ligue 1 a už prohrávalo. Po prudkém centru Di Maríi se prosadil lehkou tečí hlavou Edinson Cavani. O několik sekund později mohl přidal Cavani další branku, ale Benítez ho z blízkosti vychytal. Druhý gól přišel až po půlhodině hry, kdy Ángel Di María našel rozběhnutého Cavaniho, který si ještě obhodil brankáře a poté lehce zakončil do prázdné branky. PSG s přehledem kontroluje zápas jedenáctého kola na domácí půdě a je velmi blízko dalším třem bodům do tabulky.
45+1'
45'
PSG si kontroluje závěr prvního poločasu. Di María si našel balon po průnikové přihrávce Rabiota. Argentinec mohl nakonec rozehrávat jen od rohového praporku, ale Benítez ani nikdo z jeho spoluhráčů už nemuseli odvracet nebezpečí.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči Mbappé. Následovala už tradiční přihrávka Cavanimu. Uruguayec tentokrát chtěl ještě přihrávat, ale osmnáctiletého spoluhráče na hranici vápna už nenašel.
42'
Rabiot rozběhl na levé straně Mbappého. Ten hledal Cavaniho, ale nejzkušenější ofenzivní fotbalista domácího týmu nyní nezvládl otočku kolem Danteho.
41'
Stále to jsou domácí, kteří se snaží tvořit. Po malé domů musel zasahovat ve skluzu Benítez před dotírajícím Cavanim. PSG se ale po nedobrém odkopu udrželo u balonu i na útočné polovině.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Hráči PSG si vytvořili další stoprocentní šanci. Mbappé našel Di Maríu zcela osamoceného na bodě po pokutový kop. Argentince ale skvěle vychytal Benítez.
39'
Opět to byl velmi aktivní Kylian Mbappé, který svou střelou přes obránce vybojoval rohový kop. Di María rozehrál s Draxlerem jen na krátko, ale domácím se nepodařilo dostat míč do vápna.
38'
Mbappé rozehrál útočnou akci z levé straně. Míč postupně putoval od Draxlera k Rabiotovi až k Verrattimu. Ital ale balon ztratil a domácí se musel stahovat do obrany.
36'
Hosté se dostali po dlouhé době až do pokutového území PSG. Nejprve se ale nedostal k hlavičce Balotelli, míč se ale odrazil přímo proti noze Mendymu, který ale opřel svou střelu jen do Kimpembeho.
35'
Alves nepříjemně zcela mimo hru přišlápl patu Mendymu. Hostující záložník ale nebude potřebovat ani ošetření a může se tak pokračovat ve hře.
34'
Nice se nemůže dostat z tlaku, nemůže se dostat ani k balonu. Až nyní se to podařilo Sneijderovi, který ještě vylepšil pozici na Jalleta. Ten už ale proti přesile v pokutovém území neměl šanci.
33'
PSG se snaží rozhodnout zápas ještě v prvním poločase. Aktivní hra Pařížanů pokračuje. Verratti ale přesnou přihrávku na Mbappé nepřidal.
31'
EDINSON CAVANI přidává druhou branku zápasu. Stejná spolupráce jako při prvním gólu. Ángel Di María skvěle našel kolmou nahrávkou za obranu Cavaniho na ofsajdové hraně. Uruguayec si lehce pošťouchl balon před Benítezem a poté už jen doklepl balon do prázdné branky.
30'
Ani půlhodina hry další šance nepřinesla. Od čtvrté minuty prohrává Nice o jednu branku, ale příležitosti na vyrovnání, nebo naopak na zvýšení rozdílu nepřišly.
28'
Mbappé měl míč u kopačky na levé straně trávníku. Dlouhou přihrávkou roztáhnou hru na Alvese, ale ten už centr nepřidal.
27'
Dani Alves zkusil štěstí z dobrých pětatřiceti metrů, ale Benítez dokázal míč jednoduše sebrat z trávníku. Po nepřesné rozehrávce se ale PSG vrátilo do útoku velmi záhy.
26'
Hostům se ale nedaří využít zisků míče. Lusamba se zapomněl v ofsajdovém postavení a tak mohou hrát znovu domácí fotbalisté.
25'
Alves kombinoval s Di Maríou. Právě Argentinec to byl, který našel dlouhou přihrávkou rozběhnutého Berchicheho. Španěl ale míč nezachytil na hrací ploše.
24'
Dani Alves zatím nebyl tolik vidět, ale nyní rozehrál útočnou akci po pravé straně. Mbappé se pokusil opět o přízemní přihrávku, ale Le Marchand jí dokázal zblokovat na rohový kop. Nakonec hlavičkoval Mbappé po vysokém centru jen nad branku.
23'
Už to vypadalo, že by se domácí mohli dostat do zakončení po rychlé akci Mbappého, ale osmnáctiletý Francouz nepřihrál přesně Cavanimu do vápna.
22'
PSG stále drží míč na kopačkách. Kimpembe našel dlouhým pasem Cavaniho. Ten byl v pokutovém území povalen Marlonem, ale hlavní rozhodčí byl velmi blízko a nechává pokračovat ve hře.
21'
Marco Verratti vybojoval ve středu pole balon, rychle ho předal Cavanimu, který si to namířil do pokutového území. Tam byl ale v jasném oslabení a hostující obrana si s ním poradila.
20'
První dvacetiminutovka kontrolovali zápas hráči PSG. V posledních minutách sice tlak domácího celku lehce poklesl, ale hosté toho zatím nevyužívají. Sneijder nyní pálil z otočky jen vysoko nad branku domácích.
19'
Sneijder vytáhl napadání až k vápnu PSG a vyplatilo se. Berchiche si neměl s kým nahrát a tak zvolil odkop. Míč mu ale mezi tím odjel až za postranní lajnu. Nice se tak dostává téměř zadarmo na útočnou polovinu.
18'
Mbappé odevzdal míč Rabiotovi, poté si rychle naběhl do pokutového území, ale střední záložník PSG už ho poté zpětnou nahrávkou nenašel. Domácí však zůstávají u balonu a pokračují v tlaku.
17'
Ángel Di María rozehrál rohový kop nepříliš povedeně. Míč se zastavil hned u prvního bránícího hráče Nice. Následně si ještě v pokutovém území vyříkávají situaci Cavani s Balotellim.
16'
Kimpembe chtěl zapojit do rozehrávky i Aréolu, ale nevšiml si, že Balotelli není úplně tak daleko od domácího brankáře. Aréola musel hasit situaci až skluzem.
15'
A znovu tady je zdlouhavá rozehrávka Nice. Dante se dostal opět pod tlak, neměl komu přihrát a tak musel odpravit míč jen za postranní lajnu.
14'
Parádní kombinace v rychlosti vynesla PSG k dalšímu tlaku. Hosté sice zbrzdili útočnou akci Pařížanů, ale Mbappé nakonec přece jen zakončoval. Benítez byl na místě.
13'
Lees-Melou se přece jenom odhodlal k centru do pokutového území, dokonce si naběhl na hlavičku i Christophe Jallet, ale krajní fotbalista Nice zakončoval slabě.
11'
Po dlouhé době se dostali hráči Nice na útočnou polovinu. Sneijder chtěl najít Balotelliho, ale ten byl důsledně bráněn. Míč se ale k Nizozemci ještě vrátil. Snijder vyzkoušel na levé straně Lees-Meloua, ale ten se k útočení příliš neměl.
10'
Cavani v další velké šanci. Uruguayec však mohl nechal míč lépe postavenému Mbappému. Cavaniho střelu Benítez viděl a lehce jí skryl pod tělem.
9'
Naopak ofenzivní hráči Nice nechávají domácím spoustu prostoru k rozehrávce. Mbappé se velmi lehce dostal k balonu na útočné polovině, poté našel Di Maríu, ale ten už svůj centr neposlal přesně na hlavu Cavaniho.
8'
Hosté se pokoušejí uklidnit hru postupným útokem, ale domácí aktivně napadají a nenechávají soupeře vydechnout. Dante měl co dělat, aby vůbec odpravil míč od své kopačky před dotírajícím Mbappém.
7'
Další útočnou akci rozehrál Verratti. Di María si nabíhal za posledního obránce, ale nepohlídal si ofsajdové postavení a tak musí balonu odevzdat ještě před střelou.
6'
Kylian Mbappé se dostal do spolupráce s Draxlerem, ale německý záložník už nedokázal mladšímu spoluhráči míč vrátit. Na malou chvíli se dostali k balonu také hosté, ale netrvalo to příliš dlouho.
5'
Zápas ještě ani pořádně nezačal a Nice už na trávníku PSG prohrává. Navíc tým z hlavního města Francie pokračuje v postupném útoku. Po zisku míče chtěl pálit Balotelli ze čtyřicet metrů, ale trefil jen stojícího Silvu.
4'
Burner nestíhal rychlou kombinaci ofenzivních hráčů PSG. Di María skončil a trávníku a po odpískaném faulu mohl rozehrát volný přímý kop. Argentinec našel na přesní tyči EDINSONA CAVANIHO, který lehkou tečí hlavou poslal míč do sítě. Benítez si sice sáhl na balon, ale nedokázal ho už vyrazit.
3'
Uzdravený Mario Balotelli se poprvé setkal s balonu. Při souboji s Draxlerem si však pomohl lehkým faulem a rozhodčí píská. Také PSG se poprvé může dostat do útoku.
2'
Hostující fotbalisté Nice rozehráli první poločas ze středového kruhu. Sneijder chtěl ihned na levé straně rozběhnout Burnera, ale míč stačil tečovat za postranní lajnu Berchiche.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jedenáctého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

Paris Saint-Germain F.C.: Aréola – Dani Alves, Silva (C), Kimpembe, Berchiche – Verratti, Rabiot, Draxler – Di María, Cavani, Mbappé.
Náhradníci: Trapp – Lucas Moura, Lo Celso, Nkunku, Pastore, Meunier, Marquinhos.

OGC Nice: Cardinale – Jallet, Marlon, Dante (C), Le Marchand, Burner – Lusamba, Sneijder, N. Mendy, Lees-Melou – Balotelli.
Náhradníci: Benítez – Souquet, Koziello, Walter, Tameze, Saint-Maximin, Pléa.

OGC Nice

Nice se teprve poprvé od svého návratu do Ligue 1 v roce 2002 umístilo v minulé sezoně na medailové pozici. Tým z jihu Francie předváděl po celou sezonu skvělé výkony, především v jasní části, kdy si připsal i dvanáct zápasů bez porážky. Nice hrálo také základní skupinu Evropské ligy. V konkurenci Schalke, Krasnodaru a Salzburgu ani dvě výhry na postup do playoff nestačily. V domácí soutěži se muselo Nice sklonit jen před giganty Monakem a PSG, ze třetího místa si zajistilo předkolo Ligy mistrů. Nakonec Nice hraje skupinovou fázi Evropské ligy, ve které nejprve rozdrtilo 5:1 Waregem, následně 3:0 také Vitesse, ale v týdnu se Nice nedařilo proti Laziu, kterému podlehlo 1:3.

Největší útočná síla Nice je opět zraněna. Mario Balotelli musel v minulém týdnu přihlížet čtvrté porážce v řadě svého týmu jen z tribunu. Italského bouřliváka trápí problémy s lýtkem. Po špatném úvodu sezony už se zdálo, že Nice půjde vzhůru, ale série třech porážek v řadě v domácí soutěži znovu poslala tým z jihu Francie hluboko do druhé poloviny tabulky.
Paris Saint-Germain F.C.

Tým z hlavního města Francie se musel v minulém ročníku Ligue 1 sklonit před Monakem, v Lize mistrů čekal francouzský celek také více než "jen" osmifinálové vyřazení Barcelonou. V letošní sezoně myslí pařížský tým ještě mnohem výše! V létě totiž majitelé sáhli hluboko do kapsy, přivedli z Barcelony hvězdného Neymara a z mistrovského Monaka také superstar loňského roku Kyliana Mbappého.

Investice se zatím PSG vyplácí! V domácí lize ztratil tým Unaie Emeryho jen ve dvou případech. Z Montpellier si odvezl překvapivě bezbrankovou remízu. V minulém týdnu musel zachraňovat až remízu až ve třetí minutě nastavení druhého poločasu Edinson Cavani v Marseille. Právě v Marseille byl vyloučen krátce před koncem zápasu Neymar za nesportovní chování podruhé žluté kartě. I tak ale Pařížané s přehledem vedou Ligue 1.

V Lize mistrů září francouzský tým ještě o něco více. V prvních třech zápasech základní skupiny dal ze všech účastníků nejvíce branek, celkem 12! Naopak neinkasoval ještě ani jeden. V konkurenci Celticu, Bayernu a Anderlechtu je tak jednoznačně na prvním místě tabulky.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Předehrávku jedenáctého kola nejvyšší francouzské soutěže obstará duel největšího aspiranta na titul. Slavné PSG přivítá před domácím publikem Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.