Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Toulouse - 8. února 2020   17:30

Marseille
51' Payet (B. Sarr)
1:0
(0:0)
Marseille
Mandanda (C) – B. Sarr, Ćaleta-Car, Álvaro González, Amavi – Maxime López (78. Strootman), Kamara, M. Sanson (86. Sakaj) – Radonjić (67. Chauí), Germain, Payet.
Pelé – Aké, Chabrolle, Chauí, Rongier, Sakaj, Strootman.
Frappartová – Haquette, Berchebru
Stade Vélodrome, Marseille
Toulouse
L. Kalinić (37. Reynet) – Moreira, Diakité, Gabrielsen, Issiaga Sylla – I. Sangaré (C) – Boisgard (70. Adli), Kone, Makengo, Saïd (78. Taoui) – Leya Iseka.
Reynet – Adli, Goncalves, Koulouris, Rogel, Sanna, Taoui.

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký večer. Na počtenou!
Ani bojovný výkon plný odhodlání Toulousanům na body nestačil. Outsider však na hřišti druhého celku Ligue 1 zanechal víc než dobrý dojem a může vyhlížet další utkání, které tentokrát odehraje doma proti Nice. Zatímco Marseille čeká šlágr kola v Lille.
Olympique Marseille se na výhru proti beznadějně poslednímu Toulouse pořádně nadřelo. Po bezbrankovém poločase rozhodl gólem v 51. minutě Payet.
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:8.
90+3'
90+3'
Toulousané přeci jen ještě zaveleli k útoku. Tuším, že to byl Sangaré, kdo odcentroval z levé strany. Tento centr byl však nepovedený a sudí Frappartová po něm ukončila zápas.
90+2'
Z mnoha nabízejících se variant si Payet (Marseille) vybral taktickou rozehrávku nakrátko.
90+1'
Hosté se teď ale musí bránit, protože je tady roh.
90'
Stejně jako v prvním dějství jsou nastaveny tři minuty. Tři minuty naděje pro Toulouse.
88'
Iseka Leya (Toulouse) spáchal útočný faul.
86'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Hiroki Sakaj.
85'
Vracející se Gabrielsen nedosáhl na nakopnutý míč a tím se dostal do šance Payet! Nejlepší střelec Marseille tentokrát pověst zabijáka nepotvrdil, když tváří v tvář vyběhnuvšímu Reynetovi minul bránu.
82'
Adli (Toulouse) nic nevymýšlel a podle očekávání poslal míč rovnou před bránu. Tam dobře zafungovali hráči bránícího se mužstva.
81'
A zaskvěl se i Mandanda, který po Moreirově parádním centru vychytal zblízka zakončujícího Leyu! Nebezpečí ale úplně zažehnáno není, Toulouse si ještě kopne roh.
78'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Adil Taoui.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Kevin Strootman.
77'
Reynet udržel svůj tým nad vodou poté, co v souboji náhradníků vychytal Chauího! Ten na gólmana Toulouse pálil z hranice šestnáctky.
76'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
74'
Pak dostali klid na útok hosté a bylo z toho pořádné haló. Defenziva Marseille musela během krátkého sledu likvidovat dva rohové kopy.
72'
Exekutorem nařízené standardky se stal Payet (Marseille). Na zadní tyči našel naskakujícího Germaina, který svůj křižný pokus poslal vedle brány.
71'
Issiaga Sylla (Toulouse) převálcoval Sarra a neoblomná rozhodčí ho trestá žlutou kartou.
70'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Amine Adli.
69'
Střídání připravují také hosté. U postranní čáry už netrpělivě přešlapává Adli.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Sajfaddín Chauí.
66'
Aktivní Payet (Marseille) vzal zodpovědnost na sebe a zkusil projít rovnou do vápna. Tento úmysl však zmařil obranným zákrokem Gabrielsen.
64'
To Kamarova střela už gólové parametry klidně mohla mít. Kdyby ji domácí záložník umístil do šibenice, a ne několik metrů od ní.
62'
Přímý kop pro Marseille od pravé lajny. Payetův nízký centr paseku nenadělal.
61'
Po hodině hry přichází teprve druhá žlutá karta. Za podražení ji vidí Jean-Victor Makengo (Toulouse)
61'
Statistika držení míče: 66% : 34%.
60'
Z dalšího útoku vytěžila Marseille roh. Škoda pro domácí tým, že Payetův centr byl přetažený.
58'
Za domácí zahrozil Sarr. Tedy pokusil se zahrozit, jeho vzdušňák ale přistál jinde než měl.
56'
A když se svou průnikovou přihrávkou neuspěl ani Makengo, museli hosté vyklidit území úplně.
55'
O to se ve spolupráci s Boisgardem snažil Iseka Leya (Toulouse), jenže obránci jeho záměr přečetli.
53'
S nepříznivým stavem se hosté v žádném případě nehodlají smířit a rádi by co nejdříve vyrovnali.
51'
Marseille právě vstřelilo branku!
DIMITRI PAYET převzal míč před pokutovým územím a odtud ho důraznou střelou zavěsil pod břevno. Olympique Marseille vede 1:0!
50'
Zprava centrující Sarr nikoho v bílém dresu nanašel. Domácí přesto pokračují s míčem u nohy.
48'
Prakticky hned po změně stran je tady varování pro Toulouse! Technická střela Álvara Gonzáleze proletěla kousek nad břevnem.
46'
Podceňované Toulouse se vzpírá favoritovi. Poslední celek Ligue 1 hrál jako jeden muž a dokonce vstřelil gól, leč neregulérní. Domácí Olympique měl při bránění časté problémy a ani v útoku to nebylo o moc lepší. Pořád ale platí, že je favoritem on. Dokáže svou kvalitu potvrdit?
Držení míče: 69% : 31%.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 3:2.
45+3'
45+2'
Závěr poločasu ozdobil tygří skok v podání Reyneta, který tím likvidoval Radonjićovi povedenou ránu. Domácí tak svou poslední šanci k otevření skóre nevyužili a znovu se o to budou muset snažit po přestávce.
45+1'
Ještě před hvizdem k ukončení první půle jsme slyšeli hvizd k sloužící k odpískání faulu. Tím se na útočné půlce provinil Moreira (Toulouse).
45'
Čtvrtý rozhodčí oznamuje, že Stéphanie Frappartová pustí hráče do kabin za tři minuty.
43'
Na Payetův bochánek si naskočil Álvaro González (Marseille) a v obležení dvou soupeřů vysoko přehlavičkoval břevno.
42'
Pohnout s ním budou moci domácí. A sice po rohovém kopu, jehož exekuce se ujme Payet.
40'
V závěru poločasu sledujeme klidnější hru. Jako by se oba celky s bezbrankovým skóre smířily.
38'
Ofsajd a v něm Sarr (Marseille).
37'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Lovre Kalinić, přichází Baptiste Reynet.
36'
Je to nemilé, ale ano. Bolístka je natolik limitující, že Kalinić (Toulouse) zápas opravdu nedochytá.
35'
Že by komplikace pro Toulouse? Brankář Kalinić se zničehonic chytil za levé stehno a nechává se ošetřit. Bude muset přenechat své místo kolegovi?
33'
Said (Toulouse) při dalším výpadu ve vápně posadil Sarra na zadek a střílel přes něj na bližší levou tyč. Síť sice rozvlnil, ale pouze její boční část.
31'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
29'
Hosté dokonce dali gól, který po zpětné přihrávce z koncové čáry vstřelil Gabrielsen. Obrovskou radost však záhy vystřídalo zklamání! Ukázalo se totiž, že míč už předtím nepatrně opustil prostor vymezený ke hře. Pokračuje se tak za bezbrankového stavu.
27'
To platí i pro situaci, kdy Sarr (Marseille) hledal před bránou nabíhajícího Payeta. V tomto případě před ním stačil odkopnout míč obránce.
25'
Toulouse zakládá útok od svého brankáře. Poslední celek Ligue 1 zatím hraje nečekaně dobrý fotbal.
24'
U balonu znovu Radonjić. Fotbalista hrající za Marseille tentokrát do vápna nevstoupil, nýbrž do něj poslal centr. Ten byl bohužel pro domácí tým nepřesný.
22'
Tam se udála série nepřesností. Hra je mimo jiné kouskována nedovolenými zákroky.
20'
Později se hra přenesla doprostřed hřiště.
19'
Že po ní jde, si myslel Radonjić (Marseille). Na levé straně šestnáctky však příliš dlouho váhal a vracející se obránce ho nakonec zbavil míče.
17'
Územní převahou dospinující Marseille zatím marně hledá cestu vedoucí do šance.
16'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
15'
Ukazuje se, že Stéphanie Frappartová nemá problém zktotit zlé muže. Své o tom ví Álvaro González (Marseille), který dostal kartu za to, že se do cesty postavil rozběhnutému Saidovi.
13'
Roh také pro domácí. Ti po jeho provedení zůstali na útočné polovině, díky čemuž mohl z dálky střílet Sanson. Jeho pokus ze záklonu letěl nad břevnem.
11'
Po něm si Sylla (Toulouse) na hranici vápna našel odražený míč, který nasměroval doprostřed brány. Tam už stál znovu připravený Mandanda.
10'
A z bleskového brejku Said (Toulouse) vybojoval roh.
9'
Teď se však osmělili. Byl to Sanson (Marseille), kdo odcentroval směrem do vápna. V následné skrumáži se lépe zorientovali obránci.
7'
Domácí brankář si připsal další důležitý zákrok! Boisgard na něj střílel z pravé strany a Mandanda musel jeho pokus vykopnout. Hráči Marseille jsou jako opařeni horkou vodou.
6'
Navzdory tomu se Mandanda (Marseille) musel vrhnout Gabrielsenovi pod nohy.
4'
Vystrašení fotbalisté Marseille raději uklidňují hru.
2'
Z předchozí akce vytěžili hosté roh. Centr kapitána Sangarého však nebyl ideální.
1'
A Toulousané začali pěkně zhurta! Už po patnácti vteřinách dostal Leya Iseka přihrávku za obranu, přehodil vyběhnuvšího brankáře a najednou před ním zela úplně prázdná brána. Iseka si však míč příliš předkopl a ve skluzu ze strany pak trefil jenom tyč.
1'
Los rozhodl o tom, že výkop provedou hosté.
Jedenáctky obou celků přivedla na hřiště Stéphanie Frappartová. Sám jsem zvědav, jak tato drobná žena zvládne často nezkrotné muže ukočírovat.
Fotbalisté obou celků už zahájili rozcvičku.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – B. Sarr, Ćaleta-Car, Álvaro González, Amavi – Maxime López, Kamara, M. Sanson – Radonjić, Germain, Payet.
Náhradníci: Pelé – Aké, Chabrolle, Chauí, Rongier, Sakaj, Strootman.

Toulouse FC: L. Kalinić – Moreira, Diakité, Gabrielsen, Issiaga Sylla – I. Sangaré (C) – Boisgard, Kone, Makengo, Saïd – Leya Iseka.
Náhradníci: Reynet – Adli, Goncalves, Koulouris, Rogel, Sanna, Taoui.

Rozhodčí: Frappartová – Haquette, Berchebru.
To hráči Marseille si sezonu vyloženě užívají. S bilancí 13-7-3 udržují šestibodový náskok před dvojicí pronásledovatelů a navíc jsou v top formě! Svěřenci portugalského kouče Andrého Villase-Boase neprohráli patnáct po sobě jdoucích utkání (napříč všemi soutěžemi) a v posledních čtyřech navíc udrželi nulu. Favorit je tedy jasný.
Fotbal, jaký Toulousané praktikují, je přímo katastofální. Posuďte sami: bilance 3-4-16, třináct ligových zápasů v řadě bez výhry, nejděravější obrana v lize, vyřazení Lyonem v osmifinále Coupe de la Ligue a překvapivě rychlý konec v Coupe de France, kde se jejich katem už ve 3. kole stal neznámý celek ze čtvrté ligy Saint-Pryve.
Francouzská nejvyšší soutěž v něm uvidí souboj týmů s odlišnými starostmi. Zatímco druhá Marseille si dělá zálusk na postup do hlavní fáze Ligy mistrů, Toulouse je beznadějně poslední.
Podvečerním zápasem mezi Olympiquem Marseille a Toulouse bude pokračovat program 24. kola Ligue 1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.