Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Montpellier - 3. února 2021   19:00

Metz
47' Sarr (Yade)
1:1
(0:0)
Montpellier
71' Laborde
Metz
Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye (C) (53. Fofana) – Centonze, Maïga, Sarr (78. Tchimbembé), Delaine (79. Udol) – Boulaya – Leya Iseka (53. Ambrose), Yade (65. L. Gueye).
Caillard – Udol, Fofana, Tchimbembé, Angban, Maziz, Ambrose, L. Gueye, Vagner.
Dechepy – Parinet Le Tellier, Courbet
Stade Saint-Symphorien, Méty
Montpellier
Bertaud – Congré, Hilton (C), Mendes (46. Cozza) – Ristić (61. Wahi), Ferri, Savanier (72. Le Tallec), Sambia (54. Souquet) – Laborde – Mavididi (72. Škuletić), Mollet.
Carvalho – Souquet, Cozza, Chotard, Le Tallec, Dolly, Yun, Škuletić, Wahi.

Úvod druhého dějství vyšel parádně Métám po trefě Sarra z druhé vlny. Vůli a hlavně fyzickou sílu předvedli v pokutovém území hráči Montpellieru a Laborde tak mohl v 71. minutě srovnat na 1:1. Méty byl spíše ofenzivní, nicméně rozhodnutí mohlo přijít na druhé straně po přímém kopu Molleta. Nicméně i bod je velmi dobrý pro Montpellier, který však ani dnes nedokázal zlomit svou neúspěšnou sérii bez výhry. Mějte hezký zbytek večera.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:15.
90+4'
90+4'
Boulaya šel individuálně do tří, to jinak než zablokovanou střelou nemohlo skončit.
90+3'
Z akce čtyři na čtyři Méty nedokázaly nic kloudného vytěžit.
90+2'
Montpellier rozjíždí další akci ze své poloviny hřiště.
90+1'
Žlutou kartu dostává Thierry Ambrose (FC Méty).
90+1'
Congré byl nedovoleně atakován Ambrosem a to vše před zraky sudího.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Rohový kop Montpellieru končí přetaženým centrem jenž zamířil do propadliště fotbalových dějin.
89'
Přenesení hry na pravou stranu bylo nečekané a domácí lavička se zlobí, jelikož pád domácího hráče před pokutovým územím nebyl posouzen jako faul.
88'
Hráči v bíločerných dresech kombinují s míčem ve středu hřiště.
87'
Montpellier dostal míč na útočnou polovinu hřiště.
86'
Rohový kop pro Méty, je tu zjevná snaha strhnout vítězství na stranu domácích.
85'
Po centru zprava hlavičkoval nepřesně mimo branku čerstvý hráč na hřišti Matthieu Udol.
84'
Zprava se bude konat i rohový kop pro Méty, ale jednak byl mizerně rozehrán a následně byl i odpískán přestupek hráčů FC Méty.
83'
Lišácky to udělla Florent Mollet naznačil centr a nakonec jeho pokus z přímého kopu dla velmi zabrat brankáři Mét! Následně se bude kopat rohový kop pro Montpellier!
82'
Žlutou kartu dostává Dylan Bronn (FC Méty).
82'
Přímý kop pro Montpellier opět z velmi dobré pozice.
81'
Boulaya sice udržel míč proti dvěma soupeřům, následně však pokazil celkem snadnou přihrávku na svého spoluhráče Tchimbembého.
79'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Matthieu Udol.
78'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Pepe Sarr, přichází Warren Tchimbembé.
77'
V hlavičkovém souboji dostal řádně naloženo Delaine od soupeře Nicolase Cozzy.
76'
Situaci po přímém kopu nerozehráli hráči Montpellieru přesně.
75'
Žlutou kartu dostává Fabien Centonze (FC Méty).
75'
Další kosou u levé postranní čáry se prezentoval Centonze a i zde padne žlutá karta.
74'
Žlutou kartu dostává Habib Maïga (FC Méty).
74'
Maiga musle zatáhnout za záchrannou brzdu a bude po zásluze potrestán.
73'
Hraje se od znova od nerozhodného stavu. Uvidíme rozhodující branku?
72'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Damien Le Tallec.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Petar Škuletić.
71'
Montpellier právě vstřelil branku!
Vše začalo vyhraným soubojem Souqueta, odražený míč se dvakrát dostal k GAËTANU LABORDE a ten i s tečí clonícího hráče vyrovnává na 1:1!
69'
Defenzíva Montpellieru ukázala morál a situaci, která zaváněla rohem zvládla na výtečnou.
69'
Elye Wahi viditelně v souboji přistrčil obránce Kouyatého.
68'
Držení míče je celkem logicky stále ve prospěch Montpellieru 54% ku 46%.
67'
Zablokovaná střela hostí ze střední vzdálenosti.
66'
Gueye hned skončil po souboji na zemi, ale zjevně správně se faul nepíská i přes divení hráče Mét.
65'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Papa Ndiaga Yade, přichází Lamine Gueye.
63'
FC Méty zatím velmi pečlivě brání svůj nejtěsnější náskok.
61'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Elye Wahi.
60'
Sražený centr Boulaya obráncme končí dalším rohovým kopem pro FC Méty.
59'
Hráči Mét nemusí nikam extra pospíchat, jejich kombinace končí již ve středu hřiště.
58'
Žlutou kartu dostává Daniel Congré (Montpellier HSC) za faul.
58'
Střela Fabiena Centonzeho z hranice pokutového území byla velmi nepřesná.
57'
Proti Thomasovi Delainemu velmi účinný skluz použil defenzivně laděný Arnaud Souquet.
56'
Po rohovém kopu hráči Mét obléhali pokutové území soupeře a je z toho další rohový kop.
55'
Rohový kop pro FC Méty.
54'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Arnaud Souquet.
53'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází John Boye, přichází Mamadou Fofana.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Aaron Leya Iseka, přichází Thierry Ambrose.
52'
Obrana Mét se pod tlakem nerozpakuje použít odkop do bezpečné zóny.
50'
Ale útok Montpellieru neměl dlouhého trvání.
48'
Zákrok Boye na Mavididiho byl dle sudího nedovolený, slušná pozice pro přímý kop Montpellieru.
47'
Méty právě vstřelily branku!
Po nenápadné akci po pravé straně přišel centr jenž velmi šikovně do druhé vlny mimo pokutové území sklepl Yade a jeho spoluhráč PEPE SARR napřáhl k utěšené a hlavně přesné střele k tyči – 1:0! Asistence: Papa Ndiaga Yade.
46'
Pokopaný Mendes musel být tedy nakonec vystřídán.
46'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Pedro Mendes, přichází Nicolas Cozza.
46'
Statistika:

Držení míče: 46%:54%
Střely na branku: 5:2
Střely mimo branku: 1:0
Rohové kopy: 3:2
Fauly: 6:10
Ačkoliv první poločas skončil bezbrankovou remízou, o žádnou nudu v Métách se rozhodně nejednalo. První branku mohl zaznamenat Mavididi, ale jeho pokus byl vykopnut obráncem před brankovou čárou. Následně Bertaud vytáhl ránu Boulaya na rohový kop. Povedený úvod utkání mohl uzavřít Mollet, ale toho pro změnu vychytal brankář Úkíddžá. Ke konci poločasu se do tlaku dostali hráči Mét, přičemž nejvíce nebezpečná byla opět koncovka Boulaya. Všechny nebezpečné situace můžete vidět díky gifům Jana Hochmana. Druhý poločas by měl začínat cca ve 20:03 hodin.
45+1'
45+1'
Ristić s míčem na kopačce nic nevymyslel a tak první poločas končí.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
45'
Ani další střela po zemi vyslaná z kopačky Boulaya nebyla pro hostujícího brankáře nebezpečná.
44'
Propagační pokus ze střední vzdálenosti pohodlně kryje brankář Bertaud.
43'
Maiga byl ve středu hřiště nedovoleně atakován.
42'
Finální přihrávka doleva od Farida Boulaya byla bohužel pro hráče v rudých dresech nepřesná.
41'
Parádně to sehráli hráči FC Méty, když na konci akce na jeden dotek se objevil Farid Boulaya a jeho střela jen těsně minula pravou tyč!
40'
Mendes byl u postranní čáry opět velmi tvrdě dohrán, dnes je to zatím vyloženě jasný otloukánek utkání.
39'
Po hlavičce po rohovém kopu, pravděpodobně opět padla ruka v pokutovém území, tentokráte v podání brránícího Pape Matar Sarra.
38'
Mavididiho střelu obětavým zákrokem na rohový kop zblokoval obětavý Centonze.
37'
Obrana Mét v tento moment hry zapracovala velmi konsolidovaně a sehraně.
36'
Hned dvojice hráčů Mét šla do souboje s brankářem Bertaudem, načež byl pískán útočný faul.
35'
Congré neplánovaně podklouzl a nečekaně tak odvrátil míč na rohový kop pro FC Méty.
34'
Nakopávaný míč končí nakonec pouze v moci obrany Montpellieru HSC.
33'
Žlutou kartu dostává Aaron Leya Iseka (FC Méty), kterou nakonec rozhodčí vytáhl ze své kapsičky.
32'
Beratud byl po odehrání míče atakován Isekou, který mu po odehrání míče přišlápl nohu. Tento hráč hraje zatím velmi zákeřně. A je zatím bez žluté karty.
30'
Savanier velmi naivním pokusem si chtěl vykoledovat penaltu po souboji s Centonzem v pokutovém území.
29'
Pap Ndiaga Yade byl nedovoleně zastaven a to značí přímý kop pro FC Méty.
28'
Hráči Montpellieru to chtěli vyřešit veskrze technicky, vše, ale nakonec končí pouze útočným faulem.
27'
Byl to opět Pedro Mendes a tentokráte viditelně kulhá.
27'
Na hrací ploše opět leží další hráč Montpellieru HSC.
26'
Leya Iseka v osobním souboji udeřil rukou do hrudi bránícího Mendese. Iseka je sudím překvapivě pouze slovně napomínán.
25'
Zablokovaná střela Montpellieru, ale předcházející centr vypadal, že spadl bránícímu hráči v pokutovém území na ruku.
24'
Ristić se nedokázal u levé postranní čáry prosadit v souboji jeden na jednoho.
23'
Zablokovaná střela hostí končí pouze za levou postranní čárou.
22'
Při průniku Centonzeho si skvěle poradila obrana Montpellieru čistým skluzem.
21'
Obránce v pokutovém územím zasáhl centrovaný míč hlavou a odvrátil ho do bezpečí.
21'
Rozhodčí ještě uklidńuje vyhrocenou situaci před brankou Montpellieru.
20'
Boulaya z přímého kopu poslal míč před branku do ohně a nakonec je z toho rohový kop pro Méty.
19'
Ferri si tvrdě vyšlápl u pravé postranní čáry na pronikajícího Digbo Maigu.
17'
Další možnost ke skórování měl opět Florent Mollet, ale jeho přízemní střelu mimo tři tyče vyškrábl pohotový brankář Úkíddža!
16'
Mavididi nedokázal na útočné polovině soupeře vymyslet nic světaborného.
15'
Obrana Mét společně s brankářem Úkíddžou velmi dobře pozičně vyřešili situaci uvnitř pokutového území.
13'
Průtrž mračen doprovází toto utkání.
12'
Přízemní střela šla pouze do míst, kde to měl pohlídané brankář Beratud.
10'
Sám Florent Mollet napálil míč z přímého kopu pouze do dobře postavené zdi.
9'
Žlutou kartu dostává John Boye (FC Méty).
9'
Těsně před pokutovým územím málem ukopl kapitán Boye hlavu unikajícímu Molletovi.
8'
Opakovaný cnetr po rohu proletěl pouze napříč pokutovým územím soupeře.
7'
Nyní o sobě dali vědět pořádné hráči Mét, konkrétně Farid Boulaya, který po individuální akci ze střední vzdálenosti pořádně vyzkopušel pozornost Bertauda – rohový kop!
5'
Rozehraný roh Montpellieru končí útočným faulem v podobě vysoké nohy na bránícího Fabiena Centonzeho.
4'
Rychlá útočná akce skončila u Mavididiho, který dokázal obejít brankáře Úkíddžu, ale toho na brankové čáře zastoupil vracející se Kouyaté – rohový kop!
4'
Další útočná snaha Montpellieru začne od brankáře Bertauda.
3'
Centr Mét z levé strany nikoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území nenašel.
2'
Diagonála Mét sice byla ve středu hřiště vystižena, ale hráči v rudých dresech jsou přesto stále u míče.
1'
Jeden z hráčů Mét se jen těžce zvedá z trávníků, hráči Montpellier v poklidu kombinují ve středu hřiště.
1'
FC Méty budou hrát v tmavě rudých dresech, Montpellier pak v bíločerné kombinaci.

FC Méty: Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye (C) – Centonze, Maïga, Sarr, Delaine – Boulaya – Leya Iseka, Yade.
Náhradníci: Caillard – Udol, Fofana, Tchimbembé, Angban, Maziz, Ambrose, L. Gueye, Vagner.

Montpellier HSC: Bertaud – Congré, Hilton (C), Mendes – Ristić, Ferri, Savanier, Sambia – Laborde – Mavididi, Mollet.
Náhradníci: Carvalho – Souquet, Cozza, Chotard, Le Tallec, Dolly, Yun, Škuletić, Wahi.

Rozhodčí: Dechepy – Parinet Le Tellier, Courbet.