Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Auxerre : Ajaccio - 30. října 2022   13:00

Auxerre
8' Sakhi (Autret)
1:0
(1:0)
Auxerre
Costil – Raveloson, Jubal, Jeanvier, Mensah – Sinayoko (82. Charbonnier), B. Touré (C), Sakhi, Autret (63. Hein) – Niang, Da Costa (82. G. Perrin).
Léon – Bain, Bernard, Coeff, Dugimont, Joly.
Millot – Mouysset, Pasqualotti
Stade de l'Abbé-Deschamps, Auxerre
Ajaccio
B. Leroy – Youssouf, Vidal, Avinel, Y. Koné – Bayala (68. Mayembo), Marchetti, Coutadeur (C) (75. Mangani), Bilajlí (80. Nouri) – El Idrissy (75. Hamouma), Moussiti-Oko (68. Spadanuda).
Sollacaro – Alphonse, I. Diallo, Laci.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:12.
V 2. poločase jsme gól neviděli. Více zarážející je fakt, že i přes velice slušné držení míče si hostě nevytvořili ani jednu gólovou šanci.

Celé utkání tak rozhodnul Hamza Sakhi, který se trefil velice pěkně hned v úvodu zápasu. V 2. poločase počítali šance pouze domácí. V 52. se zjevil po odraženém míči sám před brankářem Autret, střela se mu vůbec nepovedla. A nakonec v 88. minutě mohl přidat další krásný gól Gauthier Hein, ten se pokusil o velice elegantní přehození brankáře z obrovské dálky, tento pokus zastavilo břevno.

AJ Auxerre se tak po neúplném 13. kole posouvá mimo sestupové pozice, naopak AC Ajaccio zůstává o skóre předposlední s mizernou bilancí pouhých osmi vstřelených gólů.
90+4'
90+4'
Dlouhou přihrávku hostů si znovu pohlídal Costil, zápas končí.
90+3'
Gaëtan Charbonnier mohl znovu rozhodnout. Po zasekávačce zkusil obstřel na zadní tyč, jeho střela se vykroutila těsně nad.
90+2'
Tentokrát to zkusil z poloviny hřiště Gaëtan Perrin, branku vůbec netrefil. To mu ale vůbec vadit nemusí.
90+1'
Youssoufův centr skončil v rukavicích Costila.
88'
Gauthier Hein měl fantastický nápad. Z velké dálky se pokusil přehodit Leroye a to se mu povedlo! Bohužel pro něj i pro domácí dopadnul míč jenom na břevno.
85'
Rayan Raveloson vyslal tvrdou přízemní střelu z dálky, Leroy s ní ale neměl větší problémy.
84'
Dlouhá přihrávka skončila u Costila, který míč vyboxoval mimo šestnáctku.
84'
Gauthier Hein fauloval Youssoufa u postranní čáry.
82'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Gaëtan Perrin,
ze hřiště odchází Lassine Sinayoko, přichází Gaëtan Charbonnier.
81'
Ojedinělý pokus o útok domácích skončil u brankáře Leroye.
80'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Júsuf Bilajlí, přichází Riad Nouri.
79'
Hosté pokračují v obehrávání domácího obranného valu, k šanci se už ale pěkně dlouho nedostali.
77'
Trpělivá kombinace hostů opět úspěch nepřinesla, po dalším centru odkopnul míč Raveloson.
75'
ze hřiště odchází Mounaïm El Idrissy, přichází Romain Hamouma,
ze hřiště odchází Mathieu Coutadeur, přichází Thomas Mangani.
74'
Sinayoko to zkusil zpoza vápna, střela se mu nepovedla a následně vyprodukoval útočný faul.
73'
Hein úspěšně odvrátil další pokus hostů o nacentrování.
72'
Dalekonosný centr hostů zleva bez problémů odvrátila domácí obrana.
69'
Lassine Sinayoko poslal svůj pokus z dvaceti metrů nad.
68'
ze hřiště odchází Bevic Moussiti-Oko, přichází Kevin Spadanuda,
ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Fernand Mayembo.
67'
Heinovu nepovedenou střelu srazil Vidal na roh.
65'
Gideon Mensah zkoušel nacentrovat zleva, jeho pokus ale trefil jenom hostujícího stopera.
64'
Rozhodčí musí po dvou červených kartách uklidňovat hráče, kteří jsou poněkud rozžhavení.
63'
ze hřiště odchází Mathias Autret, přichází Gauthier Hein.
61'
Cedric Avinel naprosto zbytečně připravuje svůj tým o výhodu, předvedl velice nepěkný šlapák a zaslouženě opouští hřiště, přesilovka tak trvala jenom nějakých šest minut.
60'
Hráči AC Ajaccio už uzamkli domácí před vápno a snaží se je házenkářský roztrhat.
59'
Hosté mají nějakých 30 minut na vyrovnání/otočení zápasu.
56'
A máme tu zápletku! M'Baye Niang dostává přísnou červenou kartu za pozdní zákrok na Youssoufa.
53'
Domácí trpělivě vyčkávají na chybu hostů, kteří jsou stále v kombinaci velice nejistí.
52'
Po sraženém míči se balón odrazil k Autretovi, který trestuhodně minul z výborné pozice!
51'
Centr do Koného byl sice kvalitní, ale jeho spoluhráči byli ve vápně až moc důrazní, píská se tak útočný faul.
49'
Sinayoko se efektně uvolnil, následně ale vyslal přihrávku přímo ke kopačkám protihráče.
47'
Protiútok hostů byl zastaven už v samotném zárodku.
46'
V 1. poločase jsme viděli velmi efektivní hru domácího celku.

Hned v 8. minutě se po signálu prosadil výstavní střelou Hamza Sakhi. O dvanáct minut později byl stejný hráč blízko i druhému gólu, jeho tečovanou střelu vytáhnul skvělým zákrokem na roh Benjamin Leroy. Šest minut před přestávku byl znovu blízko Nuno Da Costa, z dobré pozice ale branku netrefil.

Hosté si žádnou větší šanci nevytvořili, nejblíže gólu byly po nedohodě mezi Costilem a Jubalem.
Druhý poločas začne zhruba v 14:04.
45+1'
45'
Ne, hostům se vůbec nedaří kombinovat, to samé se právě děje i domácím, velice nepěkná pasáž zápasu.
44'
Jubalovo postrčení postřehnul rozhodčí, na míči tak budou pokračovat hosté.
42'
Vidalův nákop úspěšně odvrátil Jubal.
40'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Clément Vidal).
39'
Nuno Da Costa málem přidal druhý gól pro domácí! Jeho hlavičce po rohovém kopu moc nechybělo.
38'
Po nepovedené akci El Idrissyho se mává ofsajd.
36'
Youssouf odcentroval zprava a Jubal si málem vstřelil vlastní gól! Roh pro hosty.
35'
Průniková přihrávka na Nianga se bohužel pro něj nevešla do hřiště.
34'
Jubal po nedorozumění se svým brankářem uklidil míč pouze do autu.
32'
Bayala na dlouhý míč neměl šanci dosáhnout, odkop od branky domácích.
31'
Po dalším útoku Ajaccia trefil míč rozhodčího, ten ho domácím vrátí.
29'
Roh hostů byl úspěšně odvrácen, další pokus o centr byl rovněž zlikvidován.
27'
Protiútok domácích tři na dva zakončil střelou do rukavic Nuno Da Costa. Leroy si připisuje další zákrok.
26'
Postupný útok hostů skončil po obranném zákroku Jeanviera.
24'
Júsuf Bilajlí našel ve vápně Bevice Moussiti-Oka, ten branku netrefil a ještě navíc sebral skvělou pozici pro zakončení jednomu ze svých spoluhráčů.
23'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Jubal).
22'
Raveloson zkusil vypálit z volného přímého kopu, jeho střela trefila pouze zeď.
21'
Po povedeném centru z rohu vystřelil hlavou Niang, branku ale netrefil.
20'
Hamza Sakhi to zkusil znovu! Jeho tečovanou střelu vyrazil Leroy na roh.
18'
Youssouf Koné odhlavičkoval míč po centru z levé strany do bezpečí.
17'
Julian Jeanvier zvládnul souboj s Moussetti-Okem, následovat bude odkop od branky.
16'
Stejnému hráči byl právě odmáván ofsajd.
15'
Mounaïm El Idrissy to zkusil po dlouhém nákopu z velkého úhlu, Costil si celou situaci pohlídal a míč si stáhnul pro sebe.
13'
Domácí budou po sérii nepřesností z obou stran vhazovat na vlastní polovině.
11'
Jubal bude potřebovat ošetření, srazil se totiž hlavou s Moussitti-Okem.
8'
Auxerre právě vstřelilo branku!
HAMZA SAKHI otevírá skóre nádhernou střelou z dálky, Leroy za ní jenom marně plachtil vzduchem.
8'
Roh pro domácí.
Bayala fauloval na hranici vápna Nianga, zajímavá pozice pro domácí.
6'
Zajímavou střelu z dálky vyslal Sakhi, svým pokusem jenom těsně minul branku.
5'
Centr na druhé straně byl úspěšně odvrácen, následná střela Autreta už nebezpečná nebyla.
3'
Belailiho centr našel El Idrissyho, který prodloužil na zadní tyč, následně se mával ofsajd.
2'
První akce a první faul, poškozeným je Bayala.
1'

AJ Auxerre: Costil – Raveloson, Jubal, Jeanvier, Mensah – Sinayoko, B. Touré (C), Sakhi, Autret – Niang, Da Costa.
Náhradníci: Léon – Bain, Bernard, Coeff, Dugimont, Hein, Charbonnier, Joly, G. Perrin.
Trenér: Christophe Pelissier

AC Ajaccio: B. Leroy – Youssouf, Vidal, Avinel, Y. Koné – Bayala, Marchetti, Coutadeur (C), Bilajlí – El Idrissy, Moussiti-Oko.
Náhradníci: Sollacaro – Alphonse, I. Diallo, Hamouma, Laci, Mangani, Mayembo, Nouri, Spadanuda.
Trenér: Olivier Pantaloni

Rozhodčí: B. Millot – Ch. Mouysset, G. Pasqualotti (FRA).
AJ Auxerre

Domácí na tom nejsou o moc lépe, rovněž se totiž topí v sestupových problémech, patří jim 18. místo. Z dvanácti zápasu mají 9 bodů za dvě výhry, tři remízy a sedm porážek.

Z posledních dvou zápasů mají jeden bod, ten získali na domácím hřišti v utkání s Nice (1:1). Minulý týden podlehli venku proti Reims (1:2).

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Mathias Autret, na svém kontě má dva góly a jednu asistenci.
AC Ajaccio

Hosté se zatím nacházejí na sestupové 19. příčce, mají 8 bodů za dvě výhry, dvě remízy a osm proher a jenom o skóre jsou před posledním Angers.

V nedávné době se jim podařilo remizovat na hřišti Troyes (1:1) a o týden později se celku z Korsiky nepodařilo zaskočit doma zatím neporažené PSG (0:3).

Nejlepším střelcem týmu je útočník Mounaim El Idrissy, zatím se mu podařilo dostat míč do branky dvakrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.