Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Toulouse - 28. října 2022   21:00

Lens
60' Openda (Sotoca) • 86' Openda (Claude-Maurice) • 90+3' Openda (Claude-Maurice)
3:0
(0:0)
Lens
Samba – Haidara, Danso, Gradit (84. Fortes) – Frankowski, Samed, Onana (56. Sotoca), Fofana /C/, Machado (84. Boura) – Saïd (56. Openda), da Costa (70. Claude-Maurice).
Leca – Louveau, Poręba, Barry.
Batta – Torregrossa, Courbet
Stade Bollaert-Delelis, Lens
37 227 diváků
Toulouse
Dupé – Desler (90+1. Keben), Rouault, Diarra, Sylla – Dejaegere /C/ (84. Begraoui), Spierings, van den Boomen – Chaïbi (72. Birmančević), Dallinga (72. Onaiwu), Abúchlál.
Haug – Zandén, Costa, Tsingaras, Genreau.

Fotbalisté Lens si upevnili druhé místo v tabulce na své poměry neobvyklou palbou. Po nevýrazné první půli je nezlomila ani neproměněná penalta v úvodu té druhé, deset minut nato skóre otevřel střídající Openda. Dlouho se pak zdálo, že dohrají posedmé v řadě zápas s nejvýše jedním gólem, v závěru ale Loïs Openda dovršil za 35 minut pobytu na hřišti čistý hattrick. Na všechny góly mu nahráli další náhradníci Lens.
Domácí za celý zápas nepustili nováčka k přímé střele a hlavně díky čerstvé krvi zaslouženě vysoko vítězí.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:14.
90+3'
90+3'
Loïs Openda slaví hattrick svlečeným dresem, s čímž je samozřejmě spojena taxativní žlutá karta pro hrdinu Lens.
90+3'
Lens právě vstřelilo branku!
Křížnou průnikovou přihrávku Claudea-Maurice využívá LOÏS OPENDA a jesličkami bránícímu Diarrovi zavěsil za háčky zadní tyče, čímž kompletuje svůj první hattrick v nejvyšší soutěži!
90+1'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odkulhal zraněný Mikkel Desler, nahrazuje ho Kévin Keben Biakolo.
90+1'
Alexis Claude-Maurice centruje od rohového praporku na Floriana Sotocu, který hlavičkuje do rukavic toulouského brankáře.
90'
Fotbalisté Lens snižují poměr rohů, s rozehrávkou šestého nijak nepospíchají.
88'
Okamžitě mohl odpovědět zastupující kapitán Branco van den Boomen, svůj průnik zakončil pěknou točenou střelou, která se téměř otřela o vzdálenější tyč.
86'
Rozehrávku teď naprosto zpackali Begraoui s Rouaultem. Jednomu míč vypíchl Claude-Maurice, druhého snadno přetlačil LOÏS OPENDA a zblízka podruhé v zápase překonává Dupého.
85'
Claude-Maurice se opět skvěle uvolnil a přihrál Frankowskému, který krouceným pasem nachází u zadní tyče Opendu. Jeho hlavičku do ohně však zachytili zadáci Toulouse.
84'
ze hřiště odchází Brecht Dejaegere, přichází Yanis Begraoui.
84'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Ismaël Boura,
místo lehce zraněného Jonathana Gradita pak nastoupil Steven Fortes.
83'
Na druhé straně směřuje křížný pas Veljka Birmančeviće do nárurče Brice Samby.
82'
Domácí fotbalisté sice roh nevyužili, ale od půlící čáry se rychle vrátili před bránu Toulouse. Claude-Maurice si chladnokrevně vychutnal tři zadáky, než vystřelil. Dupé byl ovšem na čáře pozorný, takže ho ani nemusel Sylla tak vehementně jistit skluzem.
81'
Tečovaný centr Przemysława Frankowského si pokryl tělem Kevin Danso a nechal míč doskákat na roh.
80'
Žlutá karta pro Toulouse. Za faul na rozběhnutého Claudea-Maurice ji obdržel Brecht Dejaegere.
78'
van den Boomenův přetažený pas mířil na Machada, před kterým dokázal Danso míč líznout hlavou na osmý roh pro hosty.
78'
Standardku ze slušného místa zhruba 28 metrů od brány kope Toulouse.
76'
Domácí kapitán Fofana oroduje u rozhodčího po faulu na útočné polovině za spoluhráče Sameda.
75'
Dnešní utkání sleduje 37 227 diváků.
74'
Sedmý roh však opět van den Boomenovi nevychází, přetažený míč neměl adresáta.
73'
Sylla vhodil dlouhý aut a domácí Danso odhlavičkoval míč na roh.
73'
Syllův centr zablokoval do autu nataženou nohou Frankowski.
72'
Dvěma střídáními se pokouší vyburcovat mužstvo trenér Toulouse:
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Ado Onaiwu,
ze hřiště odchází Farès Chaïbi, přichází Veljko Birmančević.
70'
ze hřiště odchází David da Costa, přichází Alexis Claude-Maurice.
68'
Z tohoto mráčku nezapršelo. Na krátký roh Toulouse sice vyskočil nejvýše úplně volný Moussa Diarra, z malého vápna však hlavičkuje vysoko nad.
67'
Žlutá karta pro Racing Lens. Za stažení protihráče ani ne krok od okraje pokutového území ji dostává Massadio Haidara.
65'
Hlavičkáři Lens si bez potíží poradili a domácí míří opět vpřed.
64'
Tečovanou střelou získávají hosté rohový kop z pravého křídla.
62'
Gradit čistým skluzem odebral míč Chaïbimu.
60'
Tohle střídání se povedlo. Z další skvělé souhry mezi domácími náhradníky se po centru Floriana Sotocy prosazuje hlavou z bezprostřední blízkosti LOÏS OPENDA.
60'
Sotoca přihrával Opendovi za paty, u míče jsou hosté.
57'
Náhradníci červenožlutých se hned zapojili do ofenzívy. Openda si pohlídal náběh z ofsajdové hrany a krásnou patičkou nabil Sotocovi, jehož tvrdá střela zpoza velkého vápna míří přímo do brankáře.
56'
ze hřiště odchází Jean Emile Onana, přichází Florian Sotoca,
ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Loïs Openda.
53'
Protiútok Toulouse končí odpískaným útočným faulem v šestnáctce.
52'
Abúchlál nakopával míč z velké dálky, snad to byl pokus o lob, ale ve výsledku jen přihrávka brankáři Sambovi.
51'
Po půlminutě si však Lens rohový kop po tečovaném pasu zopakuje ze stejného místa.
51'
Hráči Lens nezachránili kapitánovo selhání ani z následného rohu, který končí u prvního bránícího hráče.
50'
Seko Fofana (Racing Lens) neproměňuje pokutový kop.
Maxime Dupé jeho špatně provedenou střelu k tyči vystihl a připisuje si třetí chycenou penaltu v soutěžním ročníku!
48'
Byla nařízena penalta pro Lens! Ve vápně byl po kombinaci se Saïdem faulován da Costa. Hostující Spierings se vrhl do skluzu oběma nohama naprosto nebržděně.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Statistiky první půle:
Držení míče 51% – 49%, střely na bránu 2:0, střely mimo 3:0, rohy 1:4, fauly 8:6, ofsajdy 0:0.
Žádný extra zajímavý fotbal se před vyprodaným stadiónem v Lens nehraje. Domácí favorit nováčka větší část poločasu svíral, ale vypracoval si jen několik náznaků či pološancí. Toulouse v poslední čtvrthodině vyrovnalo hru a skóre 0:0 nejlépe odpovídá dosavadnímu průběhu utkání.
45+1'
45+1'
Samba po malé domů rozehrál hodně nejistě, Onana ovšem ustál souboj o míč s Diarrou.
45'
Saïd hledal po rychlé otočky na okraji pokutového území centrem spoluhráče, míč však posílá do země nikoho.
43'
Následoval rychlý kontr Lens, který však ukončil po ztrátě míče útočný faul Machada. Na zemi zůstal ležet Spierings.
43'
Centr Isiagy Sylly si pohodlně pohlídal domácí brankář.
41'
S obličejovou maskou hrající Przemysław Frankowski po da Costově sklepnutí napálil míč zpoza šestnáctky metr nad břevno.
40'
Farès Chaïbi poslal nepříjemný přízemní centr z levé strany, před Dallingovu v posledním zlomku vteřiny sebral míč do koše Brice Samba.
38'
Wesley Saïd předvedl dlouhý driblink, naznačil střelu, ale místo ní si chytře narazil s Fofanou a vnikl do pokutového území hostů. Tam ho však odzbrojil čistě Rouault.
37'
Nováček vyrovnal hru a bude vhazovat po nepovedeném odkopu obránce Gradita.
34'
Právě Rouault se dostal po van den Boomenově rohu k hlavičce, která ovšem trefila jen nejbližšího protihráče.
34'
Zakarjá Abúchlál prováhal ideální příležitost ke střele, kterou mu poté zablokoval Jonathan Gradit na roh.
33'
Tak otřesený toulouský obránce se vrací do hry, rozcvičující se náhradníci se zatím vracejí na svá místa.
32'
Vypadá to na náraz do krční páteře. Zda bude Rouault schopný pokračovat v zápase, zatím neví ani lékař a masér, kteří ho odvádějí za bránu.
30'
Ani třetí roh Toulouse žádné ohrožení domácí brány neznamenal, ovšem před bránou zůstal ležet po nešťastném dopadu z výskoku Anthony Rouault a domácí brankář rychle signalizuje rozhodčímu, aby povolal lékaře.
29'
Massadio Haidara vložil nohu do střely Brechta Dejaegera a v poslední chvíli ji stehnem zblokoval na roh.
27'
Frankowski na pravé straně přistrčil pod sebe Onanovi, jehož razantní křížný pas zachytil da Costa až mimo hrací plochu.
25'
Abúchlál se otočil s míčem kolem Sameda, který jeho přízemní střelu stačil lehce tečovat a brankář Samba zalehává míč na čáře, čímž zabránil rohu.
24'
Na druhé straně byl téměř na velkém vápně Machado bodyčekován Deslerem. Rozhodčí však píská až následný Machadův šlapák, takže se k nelibosti fanoušků kope proti bráně Lens.
24'
Zárodek brejku Toulouse zarazil Danso, který vystihl průnikovou přihrávku.
22'
Dupé na čáře bezpečně chytá Fofanovu dalekonosnou ránu k tyči.
20'
Nedovolený zákrok je pískán Graditovi.
19'
Lens dostává v těchto fázích hosty pod tlak, hráčům Toulouse nezbývá než se v nouzi zbavovat míčů odkopy do autu.
16'
Stijn Spierings zasáhl účinně proti Saïdovi, který předtím skvěle obkličkoval dva hráče Toulouse.
16'
Brice Samba zachytil nakopávaný míč na hranici šestnáctky a měl co dělat, aby s balonem v náruči zabrzdil. Zezadu ho lehce postrčil Abúchlál, což rozhodčí nechal bez povšimnutí.
14'
Fialky mají potíže s důrazným presinkem domácích. Fofana vybojoval míč a našel Wesleyho Saïda, který přinutil střelou k tyči k prvnímu ostrému zákroku Maxima Dupého.
12'
Dejaegere dostal míč z rohu do záklonu a založil nechtěně rychlý kontr Lens. Domácí běželi v pěti proti třem, finální přihrávku dal zprava šajtlí Frankowski a Fofana bez přípravy netrefuje bránu.
11'
Rychlý protiútok hostů vedl Dallinga a po jeho sražené přihrávce si kopne roh pro změnu Toulouse.
11'
První roh Lens rozehrál Frankowski přímo do Dupého rukavic.
10'
Saïdovu dlouhou přihrávku sklepl skvěle ze vzduchu Przemysław Frankowski, jenže na malé vápno nikdo z hráčů Lens nedoběhl a hosté raději odkopli míč na roh.
7'
Domácí kapitán Seko Fofana dostal míč na velké vápno od Davida da Costy a z otočky vypálil na tribunu.
5'
Krátce si poležel na trávníku po vzdušném souboji Deiver Machado, ale vstává a bude pokračovat ve hře.
4'
Machado zleva servíroval na Saïda, který dloubnul míč dopředu, Onana byl však ve vápně dobře pokryt.
3'
van de Boomenův roh proletěl pokutovým územím nikým netečován a hosté se vracejí až k brankáři Dupému.
3'
Následnou standardku proti brance Lens vyhlavičkoval Gradit v pádu na roh.
2'
Abúchlál obehrál Machada, který ho nedovoleným způsobem srazil k zemi.
1'
Lens hraje ve žluto-červených dresech, Toulouse obléklo fialové.
1'

Racing Lens: Samba – Haidara, Danso, Gradit – Frankowski, Samed, Onana, S. Fofana (C), Machado – Saïd, da Costa.
Náhradníci: Leca – Boura, Louveau, Fortes, Poręba, Barry, Claude-Maurice, Sotoca, Openda.
Trenér: Haise

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Diarra, Sylla – Dejaegere (C), Spierings, van den Boomen – Chaibi, Dallinga, Abúchlál.
Náhradníci: Haug – Zandén, Keben Biakolo, L. Costa, Tsingaras, Birmančević, Genreau, Onaiwu, Begraoui.
Trenér: Montanier

Rozhodčí: Batta – Torregrossa, Courbet.
Góly bývají ve vzájemných utkáních Lens a Toulouse vzácností. Naposledy v prosinci 2003 se stalo, že padly tři. Od té doby se patnáctkrát hrálo vždy na nejvýše dva góly na zápas. Historie je tedy zajímavá, ale pro současnost napovídá málo, protože Toulouse chybělo v lize sedm let. Naposledy v ročníku 2014/15 zvítězilo Lens dvakrát s čistým kontem, 2:0 venku a 1:0 doma.
Toulouse FC se v nejvyšší soutěži zabydlelo a je v relativně klidném středu tabulky na desátém místě, čtyřikrát za sebou bodovalo, dvakrát z toho naplno. Z minulého domácího výsledku 2:2 proti Štrasburku ovšem žádná radost nepanovala, dvougólové vedení ztratilo Toulouse v závěrečné čtvrtině zápasu. V Lens bude navíc chybět vyloučený stoper Nicolaisen.

Střelci: 3 – Dejaegere, Abúchlál, Ratão.
Racing Lens prožívá skvělou sezónu, jedinou hořkou pilulku spolklo porážkou 0:1 v Derby severu v Lille. Byl to také jediný inkasovaný gól Lens v posledních šesti utkáních, v nichž padlo celkem jen pět branek. Z toho je vidět, že především propracovaná defenzíva dostala někdejší působiště několika českých krajánků na druhé místo Ligue 1 za bezkonkurenční PSG.

Střelci: 6 – Sotoca, 4 – Openda, 3 – Saïd.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.