Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Paris SG - 26. února 2023   20:45

0:3
(0:2)
Paris SG
25' Mbappé  (Messi) • 29' Messi  (Mbappé) • 55' Mbappé  (Messi)
Marseille
López – Bailly (66. Clauss), Balerdi, Kolašinac – Ünder (81. Payet), Rongier (C), Veretout, Tavares – Malinovskyj (81. Únáhí), Guendouzi – Sánchez (81. Oliveira).
Blanco – Elmaz, Kaboré.
Turpin – Danos, Pages
Stade Vélodrome, Marseille (Kapacita: 67 394)
Paris SG
Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Kimpembe (16. Danilo) – Mukiele (61. Zaire-Emery), Ruiz, Vitinha, Verratti, N. Mendes (76. Bernat) – Mbappé, Messi.
Letellier, Rico – Bitshiabu, Ekitiké, Pembélé, Soler.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 20:14.
Dnešní utkání je za námi. PSG ve druhé půli předvedli prakticky stejně dobrý výkon, jako v té první a už v 55. minutě vedli o tři branky, a to když se střelecky prosadil opět Kylian Mbappé po krásném lobu od Messiho. Domácí mohli snížit v 65. minutě, ale proti byl Donnarumma, který fantasticky vychytal hlavičku Alexise Sáncheze. V samotném závěru utkání mohl vstřelit alespoň ten jeden čestný gól střídající Oliveira, ale Donnarumma opět předvedl famózní zákrok a nedovolil svému soupeři dnes skórovat. Utkání tak končí 0:3 a PSG tak zvyšuje svůj náskok na první příčce na osm bodů.
90+3'
90+2'
Hosté drží míč na svých kopačkách.
90'
Tavares poslal do vápna skvělou přihrávku z levé strany hřiště a Oliveira se ocitl sám před Donnarummou. Ten však předvedl další famózní zákrok a nedovolil tomuto portugalskému útočníkovi vstřelit gól.
88'
Clauss poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však skončil pouze v rukavicích brankáře Donnarummy.
86'
Nepřesná přihrávka Payeta končí jen v zámezí. Donnarumma bude odkopávat od své branky.
85'
Ramos byl faulován na vlastní polovině Tavaresem a hrát tak mohou hosté.
84'
Hosté ho rozehráli na krátko. Následný centr do vápna se Mbappému nepovedl, neboť trefil pouze jednoho z domácích hráčů.
83'
Vitinha vybojoval pro svůj tým rohový kop, který bude rozehrán z levé strany hřiště.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Vitor Oliveira,
ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Dimitri Payet,
ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Azzáedín Únáhí.
80'
Veretout poslal do vápna centr, který však nenadělal hostům větší potíže.
79'
Guendouzi byl faulován poblíž vápna soupeře a domácí tak budou zahrávat přímý volný kop.
78'
Messi dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
77'
Tavares poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však odhlavičkoval mimo vápno Sergio Ramos.
76'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Juan Bernat.
75'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
74'
Míč od rohového praporku však končí pouze v rukavicích brankáře Donnarummy.
73'
Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
72'
Ruiz se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou domácí.
71'
Tavares poslal do vápna centr z levé strany hřiště, ale míč skončil jen u Ramose.
70'
Verratti si neporozuměl na polovině soupeře s Zaire-Emerym a míč tak získávají na své kopačky opět domácí.
69'
Tavares napřáhl ke střele z velké dálky. Donnarumma však jeho střelecký pokus pohodlně chytil do svých rukavic.
68'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
66'
ze hřiště odchází Eric Bailly, přichází Jonathan Clauss.
65'
Ünder poslal do vápna skvělý centr z pravé strany hřiště. Ve vápně se dostal k hlavičce Alexis Sánchez, ale Donnarummu nedokázal překonat! Ten si na své konto připsal fantastický zákrok.
63'
Vitinha se snažil vysunout Mbappého. Ten byl však dobře pokryt Balerdim.
62'
Verratti byl faulován zhruba na polovině hřiště a hosté zůstanou u míče i nadále.
61'
ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Warren Zaire-Emery.
59'
Tavares byl faulován na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
58'
Mbappé se dostal ke střele z hranice vápna, ale López jeho pokus dokázal chytit.
57'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
55'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Hosté zvyšují své vedení! Messi poslal skvělý lob do vápna na nabíhajícího KYLIANA MBAPPÉHO, a ten střelou z první ke vzdálenější tyči nedal Lópezovi sebemenší šanci zasáhnout.
54'
Alexis Sánchez poslal špatnou přihrávku na Malinovského a míč tak získali na své kopačky hosté.
53'
Malinovskyj ztratil míč poblíž vápna soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
52'
Vitinha našel skvělým centrem z pravé strany hřiště ve vápně volného Kyliana Mbappého. Ten však svou hlavou poslal míč těsně vedle.
51'
Mbappé byl faulován na polovině soupeře a hosté tak u míče zůstanou i nadále.
50'
Opět nepřesnost na domácí straně a míč od Tavarese míří znova do zámezí.
49'
Rongier poslal nepřesnou přihrávku do vápna na Malinovského a míč tak od něj skončil jen v zámezí. Donnarumma bude odkopávat od své branky.
48'
Danilo poslal nepřesný pas za obránce na Mukieleho a míč tak skončil pouze v moci brankáře Lópeze.
47'
Malinovskyj poslal do vápna centr, který však odvrátil mimo vápno Mukiele.
47'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů. Faulován byl Alexis Sánchez.
46'
Domácí rozehráli druhý poločas a s míčem nyní kombinují na vlastní polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas je za námi. Oba týmy vstoupily do utkání velice aktivně a do první vážnější šance se dostal domácí hráč Tavares. Tomu však v samostatném úniku nedovolil zakončit Mendes. V 16. minutě musel vinou zranění střídat Kimpembe a na jeho místo tak nastoupil Danilo. V 25. minutě se diváci na stadionu dočkali první branky, a to když po skvělé přihrávce Messiho rozvlnil síť za Lópezem Kylian Mbappé. Tito dva borci si v 29. minutě vyměnili role a do dvoubrankového vedení poslal hosty Lionel Messi. Následně to mohlo být pro domácí ještě horší, avšak v 33. minutě zahodil obrovskou šanci Messi. V 39. minutě mohl ještě skórovat Marquinhos, který se vydal na útočný výlet, ale v samostatném úniku poslal míč jen těsně vedle soupeřovy branky.

Držení míče: 56% – 44%
Střely celkem: 9 – 8
Střely na branku: 1 – 4
45+4'
45+3'
Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže a rozhodčí vzápětí ukončil první poločas.
45+3'
Alexis Sánchez to zkusil přímo na branku a trefil to skvěle. Donnarumma však jeho střelecký pokus dokázal vyškrábnout nad branku.
45+1'
Malinovskyj byl faulován těsně za hranicí vápna soupeře a domácí tak budou zahrávat velice slibný přímý kop v samotném závěru prvního poločasu.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Veretout poslal do vápna špatný centr a míč tak skončil jen v zámezí.
43'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba ze sedmadvaceti metrů.
42'
Kolašinac zahrál ve vápně soupeře rukou a hrát tak mohou hosté.
41'
Tavares vypálil z velké dálky, ale soupeřovu branku minul.
41'
Domácí vybojovali míč na polovině soupeře.
39'
Marquinhos se dostal celkem překvapivě do samostatného úniku, ale svou střelou ke vzdálenější tyči neuspěl. Jen těsně minul soupeřovu branku.
38'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.
36'
Mbappé vypálil zhruba z osmnácti metrů, ale branku Pau Lópeze přestřelil.
35'
Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.
33'
Mendes se dostal s míčem podél levé postranní čáry až do vápna, kde svou přihrávkou našel lépe postaveného Lionela Messiho. Ten však ve stoprocentní šanci selhal a přestřelil soupeřovu branku!
31'
Krásný centr do vápna obstaral Veretout. Nikdo z jeho spoluhráčů však na míč ve vápně nedosáhl, a ten tak následně skončil v zámezí.
30'
29'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Hosté vedou už 0:2! Mbappé se dostal k míči poblíž vápna soupeře. Následně našel skvělou přihrávkou nabíhajícího LIONELA MESSIHO, a ten neměl problém míč poslat do odkryté branky!
28'
Domácí ho rozehráli na krátko. Následný centr do vápna odvrátil mimo vápno Danilo, ale k míči se dostal Tavares. Jeho střelecký pokus však zablokoval jeden z hostujících hráčů.
27'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z osmadvaceti metrů.
25'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Hosté se dostávají do vedení! Messi vyslal do úniku KYLIANA MBAPPÉHO, který se tváří v tvář Lópezovi nemýlil.
25'
24'
Další faul. Tentokrát Ruiz fauloval zhruba na polovině hřiště Veretouta.
22'
Marquinhos se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
21'
Malinovskyj napřáhl ke střele z velké dálky, ale nakonec si to rozmyslel a následně o míč přišel.
19'
Míč od rohového praporku však skončil jen na hlavě Sergia Ramose, který ho následně poslal mimo vápno.
18'
17'
Mbappé dostal příliš nepřesný pas za obránce a míč tak nestihl na hrací ploše.
16'
ze hřiště odchází Presnel Kimpembe, přichází Danilo.
14'
Vypadá to, že Kimpembe již nebude moci pokračovat ve hře, neboť je odnášen ze hřiště na nosítkách.
14'
Kimpembe má nějaké zdravotní potíže a nyní je ošetřován na hrací ploše.
13'
Tavares se dostal do samostatného úniku, ale tak dlouho váhal se zakončením, až se k němu přiřítil neuvěřitelnou rychlostí Mendes a míč mu čistě odebral.
12'
Messi poslal do vápna centr, který však odvrátil do bezpečí jeden z domácích hráčů.
11'
Messi byl faulován na polovině soupeře a hrát tak budou hosté.
10'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
8'
Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže.
7'
Guendouzi se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale míč napálil pouze do Kimpembeho, od kterého se míč odrazil do zámezí.
7'
Domácí si také rozehrají rohový kop, neboť přihrávku Ündera na Sáncheze odvrátil do zámezí Kimpembe.
6'
Ani následný třetí roh hostů nenadělal domácím větší potíže. Míč odvrátil mimo vápno svou hlavou Bailly.
6'
Následný rohový kop rozehrál Messi na přední tyč, kde byl však připraven Veretout a míč odvrátil opět na další roh.
5'
Mbappé poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který přizvedl Ruiz. Míč nebezpečně padal do branky a López ho tak musel vyrazit do zámezí.
5'
Hosté rozehráli rohový kop na krátko a nyní s míčem kombinují poblíž vápna soupeře.
5'
Mbappé se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně vypálil, ale jeho střelecký pokus odvrátil na rohový kop Tavares.
4'
Mukiele poslal do vápna přízemní centr z pravé strany hřiště, který však odvrátil mimo vápno Bailly.
3'
Verratti byl faulován zhruba na polovině hřiště Kolašinacem a hrát tak mohou hosté.
2'
Domácí vybojovali míč na své kopačky a momentálně se s ním usadili na polovině soupeře.
1'
Hosté rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v bílých dresech, hosté dnes oblékli své tradiční tmavě modré dresy s bílo-červeným pruhem uprostřed.

Olympique Marseille: López – Bailly, Balerdi, Kolašinac – Ünder, Rongier (C), Veretout, Tavares – Malinovskyj, Sánchez, Guendouzi.
Náhradníci: Blanco – Clauss, Elmaz, Kaboré, Únáhí, Payet, Oliveira.
Trenér: Igor Tudor

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Kimpembe – Mukiele, Ruiz, Vitinha, Verratti, N. Mendes – Mbappé, Messi.
Náhradníci: Letellier, Rico – Bernat, Bitshiabu, Ekitiké, Pembélé, Danilo, Soler, Zaire-Emery.

Olympique Marseille

Marseille se momentálně nachází v tabulce francouzské nejvyšší fotbalové soutěže na druhé příčce s dvaapadesáti body. Po čtyřiadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 16 výher, 4 remízy a 4 porážky. Doma odehráli svěřenci trenéra Igora Tudora zatím dvanáct zápasů, ze kterých 7x zvítězili, 2x remizovali a 3x prohráli.

Nejlepším střelcem "Les Phocéens" je momentálně s devíti góly chilský útočník Alexis Sánchez.

V dnešním utkání budou Marseille chybět Samuel Gigot, Amine Harit, Chancel Mbemba a Pedro Ruiz.

Paris Saint-Germain

PSG se momentálně nachází v tabulce Ligue 1 na první příčce se sedmapadesáti body. Po čtyřiadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 18 výher, 3 remízy a 3 porážky. Venku odehráli svěřenci trenéra Christophe Galtiera zatím dvanáct zápasů, ze kterých 8x vyhráli, 1x remizovali a 3x prohráli.

Nejlepším střelcem "Les Parisiens" je momentálně s patnácti góly francouzský útočník Kylian Mbappé.

V dnešním utkání budou hostům chybět Neymar a Renato Sanches. Nejistý start je také u Marquinhose, kterého trápí poraněné stehno.

PSG – Lille 4:3
PSG – Bayern 0:1 (LM)
Monako – PSG 3:1
PSG – Toulouse 2:1
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního šlágru francouzské ligy mezi týmy Olympique Marseille a Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.