Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Paris SG - 3. září 2022   21:00

0:3
(0:1)
Paris SG
18' Mbappé  (Messi) • 55' Mbappé  (Messi) • 68' N. Mendes
Nantes
Lafont (C) – Appiah, Castelletto (67. Corchia), Girotto, Pallois, Fábio – Moutoussamy (79. Doucet), Chirivella, Blas (85. Achi) – Guessand (67. Ganago), Mohamed (79. Coco).
Descamps, Petrić – Bamba II, Diaz.
Gaillouste – Evrard, Torregrossa
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Paris SG
Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Kimpembe, Bernat (46. N. Mendes) – Danilo Pereira, Verratti (62. Ramos), Vitinha (34. Sanches) – Sarabia (70. Ekitike), Messi, Mbappé (63. Neymar).
Navas – Mukiele, Soler, Zaire-Emery.

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 7:5. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:12.
Zápas je u konce, PSG potvrdilo roli favorita a na hřišti Nantes vítězí jednoznačně 3:0. V prvním poločase byli Pařížané jasně aktivnější a mohli být nespokojení, že vyhrávali jen o gól, poté co se trefil po přihrávce Messiho Kylian Mbappé. Od 33. minuty hráli hosté přesilovku po vyloučení Fábia po hrubém faulu na Vitinhu, který následně musel pro zranění střídat. Ve druhém poločase se spolupráce Messiho a Kyliana Mbappého opakovala a francouzský útočník se tak mohl v 55. minutě radovat z gólu na 2:0. V 68. minutě pak na konečných 3:0 uzavřel svým premiérovým gólem v dresu Pařížanů Nuno Mendes, který do sítě dorazil Neymarovu střelu do tyče.
90+3'
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Dennis Appiah si navedl míč na pravačku a zpoza vápna tvrdě vypálil. Branku PSG ale netrefil.
89'
Paříž rozehrála standardní situaci z pravé strany na krátko. Střílet se poté pokusil Sanches, ale jeho rána byla zabalkovaná.
88'
Domácí ještě přeci jen dostali chuť si zaútočit. Jenže vše skončilo jen jejich útočným faulem.
86'
Nantes už je opět kompletně stažené před vlastní šestnáctku. Troufám si odhadnout, že se domácí hráči už těší na závěrečný hvizd.
85'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Mohamed Achi.
84'
Na druhé straně se připomněl záložník Nantes Ludovic Blas, jeho rána ale byla nepřesná, takže Gianluigi Donnarumma zasahovat nemusel.
84'
Tentokrát už se Messi ke střele dostal, jeho placírku po zemi ale dokázal Alban Lafont výborným zákrokem chytit.
82'
Neymar dobře nešel Messiho, ale ten už prostor na zakončení nedostal. Argentinec tak stále zůstává na dvou asistencích a na gól čeká.
80'
Ekitike předal míč těsně před vápnem Messimu, ale u toho i tentokrát akce pařížského klubu skončila.
79'
ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Marcus Coco.
ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Lohann Doucet.
79'
Igniatius Ganago předvedl z pravé strany něco mezi centrem a střelou. Na branku ale každopádně míč nezamířil.
77'
Brazilský útočník Neymar tvrdě vypálil zevnitř pokutového území, jeho rána však byla zablokovaná, takže Lafont zasahovat nemusel.
76'
Neymar sice našel dobrou přihrávkou Messiho, ten však neměl rychlost, a tak míč rychle ztratil.
74'
Exekuci přímého kopu si vzal na starosti Lionel Messi, jeho levačka ale zakroutila míč vedle branky.
73'
Hugo Ekitike byl nedovoleným způsobem stažen na trávníkem, je tu tedy standardní situace pro PSG.
72'
Hráči PSG si v klidu vyměňují míč na polovině soupeře, což se moc nelíbí domácím fanouškům.
70'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC:
ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Hugo Ekitike.
69'
Sergio Ramos byl na hřišti teprve sedm minut, ale už si musí prohlížet žlutou kartu.
68'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Pařížané přidávají třetí branku a o vítězi už je zřejmě rozhodnuto! Neymar ještě obrovskou šanci nevyužil, když napálil míč do tyče, ale balón se odrazil přesně před Mendese, který už i přes teč jednoho z hráčů Nantes procpal míč do sítě. Bez asistence.
67'
ze hřiště odchází Jean-Charles Castelletto, přichází Sébastien Corchia.
ze hřiště odchází Evann Guessand, přichází Igniatius Ganago.
66'
Nuno Mendes mohl navýšit vedení PSG, ale Lafont jeho střelu parádně vykopl. Následná dorážka Messiho už letěla vysoko nad branku.
65'
Na hráčích PSG je vidět, že dnes nepotřebují soupeře zničit velkou nadílkou gólů. Jsou spokojeni s tím, že vedou a raději trochu pošetří síly před úterkem, kdy je čeká utkání s Juventusem v Lize mistrů.
63'
ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Neymar.
62'
ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Sergio Ramos.
62'
Kylian Mbappé měl v plánu vsítit hattrick, ale jeho střelu z úhlu dokázal ještě před brankovou čárou zablokovat Nicolas Pallois.
61'
Po delší době se chvíli hrálo i ve vápně PSG, ale hostující obrana si s centrem z pravé strany poradila a nyní mohou Pařížané opět spěchat dopředu.
60'
Hosté kombinovali těsně před vápnem na malém prostoru, ale nakonec se tímto způsobem do šance nedostali.
57'
Kylian Mbappé dostává žlutou kartu za zásah rukou v obličeji protihráče.
55'
Gól nakonec po prozkoumání VARem platí a hosté tak zvyšují své vedení na 2:0. Mbappé se snažil nesobecky hledat před brankou Messiho. Ten sice nakonec vystřelit nemohl, ale ještě stihl vrátit míč před branku pro KYLIANA MBAPPÉHO, který balón bez problému uklidil do sítě. Asistence: Lionel Messi.
54'
Kylian Mbappé dostal po přihrávce míč do sítě a už se oba radovali z gólu. Rozhodčí ale zvedá praporek na znamení ofsajdu. Vše ještě prošetří VAR.
53'
Ani centr Hakimiho na opačné straně moc dobrý nebyl, míč si stáhl ze vzduchu pro sebe Alban Lafont.
52'
Nakonec se až k centru z pravé strany dostal Evann Guessand. Donnarummu sice tento míč lehce pozlobil, nakonec ho ale lapil.
51'
Domácí jsou nyní spokojení, že drží míč, předávají si ho na vlastní polovině hřiště.
50'
Žluté napomenutí dostává za faul zezadu na Guessanda Marco Verratti.
49'
Nyní se už ale hra přesunula na opačnou stranu hřiště a hosté budou zahrávat rohový kop.
48'
Na začátku druhého poločasu jsou to překvapivě domácí, kteří jsou aktivnější, a to i přesto, že hrají o desíti.
46'
ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Nuno Mendes.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
První poločas je minulostí, Nantes zatím prohrává doma s Paris Saint-Germain 0:1. V prvním poločase byli Pařížané jasně aktivnější a mohli být nespokojení, že vyhrávali jen o gól, poté co se trefil po přihrávce Messiho Kylian Mbappé. Od 33. minuty hráli hosté přesilovku po vyloučení Fábia po hrubém faulu na Vitinhu, který následně musel pro zranění střídat.
45+5'
45+4'
Nakonec ještě přišly i nůžky v podání Kyliana Mbappého, ale neměly dostatečnou přesnost ani razanci.
45+3'
PSG se i v závěru poločasu ještě pokouší vylepšit svůj náskok, Nantes se ale i o desíti zatím brání dobře.
45+2'
První majitelem žluté karty z hráčů PSG se stává Juan Bernat po faulu na Blase.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty.
45'
Mbappé byl poslán k zemi, ale podle rozhodčího to faul nebyl, takže pokračovat mohou domácí.
44'
Rozhodčí viděl ve vápně Nantes útočný faul, takže z tohoto rohového kopu nakonec nic není.
43'
Po Bernatově pasu se ke střele dostal Messi, ale i tento jeho pokus byl sražen na rohový kop.
42'
Appiahův centr z levé strany tentokrát měl kvalitu, ale ve vápna PSG vyskočil nejvýš Brazilec Marquinhos.
41'
Po nějaké době se připomněli také domácí. Ke střele zevnitř vápna se sice dostal Andrei Girotto, ale trefil jen spoluhráče, který se nacházel v ofsajdu.
39'
Juan Bernat ani nadvakrát nedokázal najít centrem žádného spoluhráče. Napoprvé zasáhla obrana Nantes a napodruhé brankář Lafont.
38'
Messi našel pěknou přihrávkou Sancheze, ale ten neudržel rovnováhu a místo střely upadl.
36'
Mbappého centr na Hakimiho byl přetažený a obránce Paříže byl navíc stejně v ofsajdu.
34'
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Renato Sanches.
34'
Messiho exekuce přímého kopu nebyla zrovna ukázková, míč v pohodě chytil do rukavic Alban Lafont.
33'
Nicolas Pallois tvrdě zajel do Pabla Sarabii a po zásluze dostává žlutou kartu.
32'
Gianluigi Donnarumma sebral centr z pravé strany a nyní nakrátko rozehrává další akci Pařížanů.
31'
Hra byla v poslední době hodně kouskovaná, takže doufejme, že se tempo zápasu opět brzy zvedne.
29'
Lékařský tým nicméně Vitinhu na hřiště zpět nepouští, takže se nakonec přeci jen bude střídat.
28'
Na střídačce PSG se sice už pomalu připravuje Renato Sanches, ale zdá se, že Vitinha to ještě minimálně bude chtít zkusit.
25'
Zatímco Fábio opouští hřiště, je Vitinha ošetřován. Ale nevypadá to naštěstí vážně.
24'
Pozor, máme tu červenou kartu! Dostává ji domácí obránce Fábio, který bezohledně trefil kolíky kopačky do holeně Vitinhu.
21'
Domácí se samozřejmě budou snažit o odpověď. Jenomže centr Appiaha z levé strany byl velmi špatný.
20'
Po další pohledné akci PSG už to mohlo být 2:0. Messi dostal dobrou přihrávku na zadní tyč a ještě se snažil míč vracet před branku na zcela volného Mbappého. Dobře však zasáhl Lafont.
18'
Máme tu první branku dnešního utkání, skóre otevírají hosté. A netrefil se nikdo jiný, než KYLIAN MBAPPÉ, který dostal míč do běhu od Messiho a z levé strany prudkou střelou pod břevno překonal Lafonta. Asistence: Lionel Messi.
17'
Ludovic Blas se rozhodně nerozpakuje a rád střílí z dálky. Nyní však neměl přesně seřízená mířidla.
15'
Po dalším rohovém kopu PSG se dostal k míči stoper Marquinhos, jeho střela z bezprostřední blízkosti ale nebyla přesná.
14'
Pařížané zahrávali rohový kop. Ten sice Nantes ubránilo, ale po chvíli se ještě dostal ke střele Danilo Pereira a to už musel Alban Lafont zasahovat.
13'
Po pěkné kličce centroval před branku Dennis Appiah. Na centr si nabíhal Fábio, ale k ideálnímu zakončení se nedostal.
12'
Další akci Nantes rozehrál dlouhým nákopem dopředu brankář Nantes Lafont. Jeho spoluhráči však brzy o míč přišli.
10'
Na druhé straně zahrozili domácí. Ke střele se dostal Samuel Moutoussamy, ale o kousek netrefil branku PSG.
9'
Konečně mohl být rohový kop rozehrát. Messi hledal centrem na zadní tyči Marquinhose. Ten se ale k hlavičce nedostal.
8'
Z hlediště létají zapalovače a další nebezpečné předměty, takže hosté zatím nemohli rozehrát rohový kop.
7'
O první střelu na branku se pokusil Lionel Messi, ale Argentincova střela byla sražena na rohový kop.
6'
Pařížané jsou usazeni na polovině soupeře, ale zatím hodně daleko od branky Nantes.
4'
Také Nantes bude ve dnešním zápase útočit, určitě se nehodlá jen bránit. Nyní se mu však akce nepovedla, přenesení hry na pravé křídlo skončilo v autu.
3'
Messi se snažil najít průnikovou přihrávkou nabíhajícího si Mbappého, ale francouzský útočník se nakonec míče nedočkal.
1'
Hosté začali podle očekávání aktivněji, ale jejich první akce k ohrožení branky soupeře nevedla.
1'
Domácí Nantes bude hrát ve svých tradičních žlutých dresech, PSG se představí celé v šedém.
Hráči obou mužstev už jsou připraveni na zahájení zápasu, čeká se už jen na pokyn rozhodčího.

FC Nantes: Lafont (C) – Appiah, Castelletto, Girotto, Pallois, Fábio – Moutoussamy, Chirivella, Blas – Guessand, Mohamed.
Náhradníci: Descamps, Petrić – Achi, Bamba II, Coco, Corchia, Diaz, Doucet, Ganago.
Trenér: Kombouare

Paris Saint-Germain FC: Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Kimpembe, Bernat – Danilo Pereira, Verratti, Vitinha – Sarabia, Messi, Mbappé.
Náhradníci: Navas – Ekitike, N. Mendes, Mukiele, Neymar, Ramos, Sanches, Soler, Zaire-Emery.
Trenér: Galtier

Rozhodčí: Gaillouste – Evrard, Torregrossa.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva kluby střetly dvakrát a poněkud překvapivě byla jejich bilance zcela vyrovnaná, oba dokázaly na domácím hřišti vyhrát poměrem 3:1. Naposledy se pak utkaly před touto sezónou ve francouzském superpoháru, který po jasném vítězství 4:0 uzmulo PSG.
Paris Saint-Germain FC

Paris Saint-Germain FC je nejen francouzským, ale i světovým velkoklubem, pro který je vítězství v domácí soutěži nejen cíl, ale také jednoznačná povinnost. To hlavní pak tento klub čeká v Lize mistrů, kterou ještě nikdy nevyhrál, ač se o to stále zoufale snaží. Zatím to vypadá, že budou Pařížané i v této sezóně v domácí soutěži naprosto dominovat, z prvních pěti kol mají na kontě 13 bodů za čtyři vítězství a jednu remízu. Jediný, kdo dokázal zatím PSG obrat o body, bylo Monako po remíze 1:1. Naposledy PSG vyhrálo 3:0 na hřišti Toulouse. V tabulce Ligue 1 je Paříž první, a to o skóre před Lens a Marseille.
FC Nantes

Nantes jsou menším francouzským týmem, pro který je každoročně primárním cílem udržet se v nejvyšší soutěži. Minulá sezóna se tomuto klubu nadmíru povedla, protože obsadil deváté místo v ligové tabulce a navíc vyhrál domácí pohár, takže ho letos čeká základní skupina Evropské ligy. Bude zajímavé sledovat, zda si poradí se dvěma náročnými soutěžemi v jedné sezóně, ale zopakovat střed tabulky by pro něj byl určitě velký úspěch. V prvních pěti kolech Nantes zaznamenalo jen jedno vítězství, ke kterému přidalo jednu porážku a hned tři remízy. Naposledy se rozešlo smírně 1:1 na hřišti Štrasburku. V tabulce je Nantes momentálně desáté.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 6. kola Ligue 1 mezi týmy FC Nantes a Paris Saint-Germain FC. Zápas se odehraje na stadionu La Beaujoire-Louis Fonteneau v Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.