Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:4.
Ve druhé polovině zápasu jsme se dočkali již pouze jediné branky, která přišla znovu až v závěru. Přesnou hlavičkou se prosadila Romée Leuchterová, která zajistila svému týmu zisk tří bodů a velmi dobrou výchozí pozici do posledního zápasu, kde mohou nastoupit náhradnice, jelikož Nizozemsko vyhrálo skupinu. Angličanky tedy musí bojovat v posledním zápase o postup ze skupiny. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
80+3
80+2
Nakonec se přeci jen Angličanky dostaly ke střele Hempové, ale van Domselaarová chytá.
80+2
Leuchterová samozřejmě s rozehrávkou rohového kopu nikterak nespěchá.
80+1
Nizozemsko to dělá výborně a podařilo se mu získat další rohový kop.
80
A další rohový kop pro Nizozemsko, což znamená další zdržení času pro Anglii.
79
Nizozemky se drží na útočné polovině, odkud nebezpečí pro jejich branku nehrozí. Podařilo se jim vybojovat rohový kop.
77
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Branka přichází opět v závěru poločasu. Po rohovém kopu se míč dostal na hlavu ROMÉE LEUCHTEROVÉ, která překonává Hamptonovou a posílá do vedení Nizozemsko.
75
Emily Symová míří ze hřiště a na posledních pár minut ji nahradí Bethany O'Donnellová.
74
Angličankám se podařilo vybojovat výhodu rohového kopu. Ten rozehrála Douglasová, míč se dostal ke Cookové, jejíž zakončení chytá van Domselaarová.
73
Janou Levelsová se ocitla v dobré příležitosti, jenže minula branku.
71
Pomalu se nám přibližuje závěr zápasu a stav je zatím pořád nerozhodný.
69
Nizozemsko podruhé střídá. Ze hřiště odstupuje Williënne ter Beeková a nahrazuje ji Shanique Dessingová.
68
Lauren Hempová si vzala na starost exekuci volného přímého kopu a poslal míč směrem na branku, kde zasáhla van Domselaarová.
67
Lisa Doornová faulovala Nicole Douglasovou, takže u míče budou Angličanky.
65
Do zakončení se dostala ter Beeková, avšak její pokus vůbec netrefil prostor branky.
64
Rohový kop pro Nizozemsko. Míč do hry uvede Romée Leuchterová.
63
K vidění byla další zblokovaná střela, kterou tentokrát má na svědomí Nicole Douglasová.
61
Emily Symová je ve druhé půli celkem aktivní, ale ani tentokrát neprostřelila blok Nizozemska.
58
Kirsten van de Westeringhová končí v dnešním utkání a nahrazuje jí Kelsey Geraedtsová.
58
Nicole Douglasová se ujala exekuce standardní situace a také ona orazítkovala brankovou konstrukci!
57
Baijingsová faulovala Emily Symovou, takže u míče zůstanou fotbalistky Anglie.
56
Emily Symová také vyzkoušela svou střelu, avšak ta byla zblokována, takže k van Domselaarové neprošla.
55
První žlutou kartu utkání si vysloužila Nizozemka Williënne ter Beeková.
54
Další dobrá příležitost Nizozemska končí na výborné Hamptonové, která zlikvidovala reflexivním zákrokem i střelu van de Westeringhové.
53
Leuchterová se dostala do příležitosti, trefila i prostor branky, ale zákrokem se prezentovala Hamptonová.
52
Ella Rutherfordová je další střídanou fotbalistkou a na její místo přichází Nicole Douglasová.
49
Jessica Ngungová nemůže postupovat na branku, protože se nacházela v ofsajdu.
48
Po celkem aktivním úvodu druhé půle tempo hry opět trochu ochabuje a žádné zajímavé situace k vidění nejsou.
46
Miriael Taylorová má pro dnešek dohráno a nahrazuje ji čerstvá Amy Rodgersová.
45
Opět v akci Kirsten van de Westeringhová, ale i další její střela byla zablokovaná.
44
O zakončení se pokusila i Lauren Hempová na druhé straně, ale ani ona branku nezasáhla.
43
Aktivněji do druhé půle vstoupily Nizozemky, ale Leuchterová nedokázala trefit prostor vymezený třemi tyčemi.
42
Kirsten van de Westeringhová se v úvodu druhé půle pokoušela zakončit, ale její rána byla zblokována.
41
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které se dlouhou dobu nic zásadního nedělo. Ovšem poté začaly znít brankové konstrukce. Velké šance ještě gólem neskončily, ale v závěru poločasu s přispěním brankové konstrukce skončila v brance střela Aimee Palmerové. Nizozemsko však během chvíle vyrovnalo nepříznivé skóre, když se z dorážky prosadila Jill Baijingsová. Uvidíme, jak si oba celky povedou ve druhé části hry, která začne přibližně v 16:56.
40
40
Dlouhou dobu jsme nesledovali žádné branky, až se s nimi roztrhl pytel v závěru první půle. O vyrovnání se postarala JILL BAIJINGSOVÁ, která sice první ranou trefila opět brankovou konstrukci, ale dostala se k míči a druhou ránu už poslala do sítě.
38
Anglie právě vstřelila branku!
Rozehrávku rohového kopu si vzala na starost Jessica Ngungová a skóre utkání se mění. Míč se dostal k AIMEE PALMEROVÉ, která sice také trefila brankovou konstrukci, ale tentokrát míč končí v brance.
37
K vidění bude další rohový kop anglických reprezentantek, které se tlačí do útoku.
36
Aktivní Hempová se stala opět terčem nedovoleného zákroku, který způsobila Wilmsová.
35
Blíží se nám závěr prvního poločasu a zatím nebyla k vidění žádná branka, i když šance už na ní byly.
34
Se šestnáctkou na dresu hrající Ella Rutherfordová vyprodukovala další střelu, ale tentokrát nemířila mezi tři tyče.
32
Casparijová se dopustila útočného faulu proti Morganové, takže míč míří do držení Anglie.
32
Střelecký pokus byl k vidění i na druhé straně a postarala se o něj Rutherfordová. Van Domselaarová chytá.
30
Opět byla k vidění rána do brankové konstrukce, o což se tentokrát postarala Romée Leuchterová, jejíž pokus vyrazila Hamptonová do tyče.
28
Olislagersová faulovala Hempovou, která je zatím velice aktivní, ale z následného volného kopu nic zajímavého nevymyslela.
27
Po rohovém kopu v podání Leuchterové se do zakončení dostala Ursemová, avšak branku netrefila.
26
A rohový kop si vyzkouší také Nizozemsko, které se vydalo na útočnou polovinu a získalo výhodu této standardní situace.
25
Kapitánka Lauren Hampová zahrávala rohový kop, po němž však žádné závažné nebezpečí pro branku van Domselaarové nepřišlo.
24
Taylorová se dostala do zajímavé příležitosti, ale tu jí zlikvidovala van Domselaarová svým zákrokem.
22
Romée Leuchterová se pokusila zakončit, leč nepodařilo se jí zaměřit prostor branky.
21
K vidění byl další faul, ale tentokrát v opačném gardu, takže Morganová faulovala ter Beekovou.
20
Olislagersová se dopustila nedovoleného zákroku proti Miriael Taylorové.
18
Utkání opět pokračuje v klidnějším tempu a oba týmy hrají velice opatrně.
16
Lauren Hempové se podařilo rozezvučet brankovou konstrukci, takže ke vstřelení úvodní branky chyběl jenom kousek.
15
Po rozehrávce volného přímého kopu se Angličankám podařilo získat ještě roh.
14
Ursemová nedovoleným zákrokem na Hempovou způsobila volný přímý kop pro Anglii.
12
Na druhé straně bylo k vidění ofsajdové postavení, na které si nedala pozor Jessica Ngungová.
12
Do zakončení se drala Kerstin Casparijová, avšak její pokus byl zablokován.
10
V úvodu sledujeme poměrně vyrovnané utkání, které začíná poměrně opatrně.
9
Italská rozhodčí odpískala útočný faul Palmerové, takže z celé akce nic nebylo.
8
Anglie se tlačí do útoku a podařilo se jí vybojovat výhodu rohového kopu. Exekuce se ujme kapitánka Lauren Hempová.
5
Ella Rutherfordová si nedala pozor, takže ji pomezní rozhodčí usvědčila z ofsajdového postavení.
2
O první střelecký pokus se postarala Kirsten van de Westeringhová, nicméně branku se jí trefit nepodařilo.
1

Nizozemsko: van Domselaarová – Wilmsová, Ursemová, Doornová, Levelsová – van de Westeringhová, Olislagersová (C), Baijingsová – Leuchterová, Casparijová, ter Beeková
Náhradníci: van Seijstová – Geraedtsová, Carleerová, Hendriksová, van Veldhovenová, Knolová, Dessingová

Anglie: Hamptonová – Nevillová, Morganová, Cooková, Pattinsonová – Taylorová, Palmerová, Symová – Rutherfordová, Hempová (C), Ngungová
Náhradníci: Ramseyová – Boydellová, Douglasová, Ravenscroftová, Rodgersová, Smithová, O'Donnellová

Rozhodčí: Marottová (ITA) – Apostuová (ROU), Keinersdorferová (SUI).
Anglie

Angličanky turnaj zahájily ještě lépe a na úvod doslova rozdrtily Irsko v poměru 5:0. Anglie šla do vedení již v deváté minutě brankou Pattinsonové, na kterou navázala O'Donnellová až v závěru poločasu, aby Irky ještě do poločasového hvizdu inkasovaly z kopačky Ngungové. Velmi rychle po zahájení druhého poločasu navýšila Hempová a skóre završila Douglasová v 64. minutě.
Nizozemsko

Nizozemky v úvodním utkání narazily na Norsko a po dvaceti minutách již vedly o dvě branky díky trefám Wilmsové a Casparijové. O tři minuty později však Tvedtenová snížila na rozdíl jediné branky, ale v závěru poločasu opět navýšila skóre Ter Beeková. Ve druhém poločase již žádná další branky nepřišla, takže Nizozemsko uhájilo výhru a první tři body do tabulky.
Ve druhém utkání skupinové fáze mistrovství Evropy do 17 let se v rámci skupiny B utkávají reprezentační výběry Nizozemska a Anglie. Oba týmy své úvodní duely zvládly na výbornou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.