Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Albánie : Norsko - 26. března 2018   19:00

Albánie
Albánie
0:1
(0:0)
Norsko
Norsko
71' Rosted
Albánie
Norsko

Je tu konec! Norsko nakonec přeci jenom dokázalo zužitkovat alespoň jednu z řady velkých příležitostí a z dnešního zápasu bere vítězství. Sledovali jsme celkem zajímavé utkání, které bylo místy hodně nezáživné
90+4'
90+4'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mohamed Ellyounoussi, přichází Mats Daehli.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Norové mohli definitivně zpečetit svoje vítězství, avšak dvojice hostujících hráčů nedokázala dopravit míč do sítě.
88'
Hostující Selnaes rozehrával i další volný kop, který byl o poznání nebezpečnější. Včas ale vystartoval z branky Strakoša
87'
S ambicemi domácích hráčů to už nevypadá příliš optimisticky. Do konce zápasu totiž zbývá už jen něco málo kolem pěti minut.
86'
Albánie měla k dispozici rohový kop, který ale nepřinesl nic moc závratného. Naopak ještě poté fauloval křídelník Grezda.
85'
K rozehrávce se postavil střídající Selnaes, který ale neposlal centr vůbec do šestnáctky. Místo toho bude Albánie vhazovat.
84'
Další z řady nedovolených zákroků byl spáchán na hostujícího Rosteda, po jehož pádu budou jeho kolegové zahrávat standardní situaci.
83'
Žlutou kartu dostává Mergim Mavraj (Albánie).
79'
Už, už se zdálo, že celkem snadný nakopávaný míč se snese za domácí obranu, včas ale stačil zakročit pozorný Ajeti.
78'
Netrvalo dlouho a k sympatické ráně z velké vzdálenosti se odhodlal Grezda. Tvrdá střele přeci jenom chybělo několik centimetrů.
77'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Ole Selnaes.
76'
Ani obrázek hry se příliš nemění, avšak na domácích je vidět snaha s výsledkem něco udělat. Do konce zápasu už ale nezbývá moc času.
75'
Žlutou kartu dostává Stefan Johansen (Norsko).
74'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Martin Odegaard, přichází Iver Fossum.
73'
Držení míče: 52% – 48%.
72'
Zároveň se nám časomíra dostala do závěrečné dvacetiminutovky. Konečně jsme se dočkali úvodní branky, na tahu jsou v tuto chvíli domácí.
71'
Norsko právě vstřelilo branku!
Hosté se konečně dočkali! Na rohový kop si naskočil SIGURD ROSTED, proti jehož hlavičce byl Strakoša krátký.
71'
Mohamed Elyounoussi se chytrým způsobem pokoušel proniknout až do malého vápna, avšak ještě před ním zasáhl Mavraj.
71'
Akce ještě pokračovala a dočkali jsme se další střely. Ani tentokráte nemusel Nyland zasahovat, míč putoval hodně vedle.
70'
Domácí měli k dispozici další rohový kop, který nebyl vůbec špatný. Ramadani si tělem udělal prostor, poté ale zamířil hodně vedle.
69'
Hra se nám trochu uklidnila a k vidění je hodně osobních soubojů. Před malým momentem neprošel Lika přes pravou stranu.
68'
Střídající Lila se ihned po svém příchodu na hrací plochu postaral o zakončení. Technický projektil se kroutil směrem od branky.
67'
V posledních minutách byla hra hodně často kouskována, což pochopitelně vadí atraktivitě utkání. V tuto chvíli mají míč na kopačkách Albánci.
66'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Elseid Hysaj, přichází Bujar Lika.
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Armando Sadiku, přichází Andi Lila.
65'
Talentovaný Odegaard si na malém prostoru v pokutovém území chystal balón ke střele, tento úmysl ale odvrátila početná obrana soupeře.
64'
Henriksen se efektivně zbavil napadajícího protihráče, kterému udělal ostrý manévr do středu hřiště. Posléze přišlo roztažení hry na pravou stranu.
63'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Havard Nordtveit, přichází Sigurd Rosted.
62'
Máme za sebou hodinu hry a stále čekáme na úvodní branku. Ve druhém poločase sledujeme o poznání ofenzivnější fotbal.
61'
Jeden z hostujících hráčů odcentroval k penaltovému puntíku, kde si na centr naskočil Johsen. Následné zakončení skončilo vedle branky.
60'
Rázem mohli domácí hráči podniknout rychlý kontr, který taktickým zákrokem přerušil Elabdellaoui. Vše se obejde bez žlutého kartónku.
59'
Nutno dodat, že jsou to převážně hostující hráči, kteří jsou směrem dopředu nesmírně nebezpeční. Strakoša musel hasit nejednu těžkou situaci.
58'
Norsko bylo velmi blízko! Johnsen oslovil Tarika Elyounoussiho, který ani tentokráte nevyzrál na Strakošu. Hosté zahazují obrovské příležitosti.
57'
Norové se opět rychle přesunuli k opačné šestnáctce, kde své štěstí zkusil Johnsen. Jeho rána ale strádala na přesnosti.
56'
Johnsen dokázal vydolovat v souboji balón a poté si počkal na náběh Odegaarda. S tímto úmyslem ale počítal také pozorný Mavraj.
55'
Před Nylanda přiletěl ostrý centr, na který jako první reagoval kanonýr Sadiku. Jeho hlavička nakonec o kousek minula břevno.
54'
V krátkém časovém sledu musela být hra opět přerušena. Dalším, kdo měl zdravotní problémy, byl domácí levý obránce Aliji.
53'
Další důležitý obranný zákrok Ajetiho. Tentokráte se v šestnáctce obtočil Johnsen, avšak ani on neposlal míč až ke Strakošovi.
52'
Norové se mohli hnát do další velké šance, ještě před tím byl ale pískán útočný faul na Mavraje. Albánie bude rozehrávat od vlastní šestnáctky.
51'
Záhy se ale za obranou zjevil zcela osamocený Tarik Elyounoussi, kterému na poslední chvíli stačil srazit ránu Ajeti.
50'
Norsko mělo k dispozici rohový kop, který byl rozehrán zřejmě cvičeným signálem. Nakonec jsme se žádného zakončení nedočkali.
49'
Nakonec to nevypadá na nic vážného a může se tak pokračovat ve hře. Albánci sportovně odevzdali míč až k brankáři Nylandovi.
48'
Hned v samotném úvodu musela být hra opět přerušena. Tentokráte se v bolestech svíjel Grezda, jenž byl hodně nešetrně dohrán.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Odise Roshi, přichází Bekim Balaj.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Jonas Svensson, přichází Omar Elabdellaoui.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, jenž nám nabídlo celkem vyrovnanou podívanou. O něco více ze hry měli přeci jenom hosté, kteří si vytvořili hned dvě velké šance. Stav ale zůstává i nadále bezbrankový.
45+2'
45+1'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Kamer Qaka, přichází Keide Bare.
44'
Momentálně je hra přerušena, neboť na zemi zůstal ležet domácí Qaka. Na zelený pažit okamžitě přispěchal také lékařský personál.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Do pokutového území Albánie přiletěly hned dva nebezpečné centry, načež na ten druhý reagoval Henriksen. Střela mu ale nesedla dle představ.
37'
Až nyní se konečně Albánie trochu více opřela do útočení a najednou sledujeme pouze jednu stranu hrací plochy.
36'
Zatím celkem neviditelný Odegaard se pokusil překvapit Strakošu zhruba z pětadvaceti metrů. Střela se ale stočila daleko od branky.
35'
Roshi se vydal na sympatický výlet, po kterém nebezpečně přihrával pod sebe. Opět přízemní nabídka pouze proskákala velkým vápnem.
34'
Ihned po něm se k centrovanému pokusu nadechl Aliji, avšak v době přihrávky se v šestnáctce nepohyboval žádný z kolegů.
33'
Aliji operoval na levém křídle, kde se mu ale nepodařilo dostat za skvěle bránícího Svenssona. Alespoň aut pro domácí hráče.
32'
Stále čekáme na něco kloudnějšího z domácí strany. Zatím to jsou pouhé náznaky, které navíc povětšinou končí ještě před šestnáctkou.
31'
První vážnější práce pro Strakošu! Mohamed Elyounoussi obdržel přihrávku k malému vápnu, načež poslal přízemní ránu do brankáře.
30'
To nebylo špatné. Nejdříve Odegaard přenechal balón Mohamedu Elyounoussimu, který si narazil s Johnsenem, avšak poté se mu nepodařilo zkrotit neposedný balón.
29'
Obrázek hry se příliš nemění, stále mají o trochu více ze hry hostující hráči. V tuto chvíli se Norové nadechují k dalšímu útočnému náporu.
24'
Zničehonic měl před sebou hodně prostoru Xhaka, tento fakt ale neproměnil v přesný centr. Naopak centroval pouze za branku Nylanda.
23'
O pár vteřinek později už je pískáno. Další z řady faulů byl spáchán v blízkosti středového kruhu, kde fauloval hostující Henriksen.
22'
Roshi si chtěl tělem udělat prostor, avšak hlavní sudí nakonec neodpískal faul Melingovi. Naopak budou hostující hráči vhazovat.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která zatím nabízí nudnou podívanou. O něco více ze hry přeci jenom mají Norové.
20'
Napadání v podání Norska je zatím příkladné. Nyní neměl žádný čas na rozehrávku Ramadani, načež soupeř vybojoval autové vhazování.
19'
Nedovolených zákroků přibývá. Tentokráte se Mohamedu Elyounoussimu připletl míč mezi nohy a při snaze odehrát ho fauloval Mavraje.
18'
Johansen v rámci pravidel zastavil rozehrávajícího protihráče a následně se těžiště hry dostalo do šestnáctky Albánie.
17'
Norsko mělo k dispozici standardní situaci z pořádné vzdálenosti. Lehký centr mířil k rohu velkého vápna, kde nakonec zasáhl jeden z domácích hráčů.
16'
Mohamed Elyounoussi se díky své rychlosti dostal za několik bránících hráčů, načež s nedovoleným zákrokem přispěchal Qaka.
15'
Meling si seběhl k levému křídlu, odkud posílal před Strakošu lehký bochánek. Míč nakonec pouze proskákal pokutovým územím.
14'
Norsko chtělo využít menší skulinky v obraně, avšak přechod k pokutovému území byl hodně kostrbatý. I přesto bude následovat roh.
13'
Právě domácí brankář si před malým momentem pořádně zavařil při rozehrávce, napadající Johnsen se ale k míči přeci jenom nedostal.
12'
Strakoša se neprezentoval zrovna jistým odvrácením centru, nicméně to nemuselo vadit. Hlavní sudí totiž odpískal útočný faul.
11'
Hysaj si chtěl vyměnit balón se Xhakou, což se ale vůbec nepovedlo. Naopak pravý obránce Neapole fauloval Johansena.
10'
Na druhé straně si na kolmici za obranu nabíhal Tarik Elyounoussi, kterému se ale nepovedlo přihrávku zpracovat dle představ.
9'
Hostující obrana vzorně napadala rozehrávajícího Alijiho, který se musel s s míčem vrátit až ke středovému kruhu. Domácí se nemohou dostat k zakončení.
8'
Sadiku chtěl proniknout do pokutového území, tento úmysl mu ale přečetl protihráč Ajer. Albánie si ale vybojovala standardní situaci.
7'
Norové s lehkostí přešli vlastní polovinu, jenomže poté se domácí hráči dostali zpět za míč. Momentálně sledujeme zdlouhavou rozehrávku.
6'
Ramadani operoval ve středu hrací plochy, kde si nakonec individuální průnik vpřed rozmyslel. Místo toho oslovil na pravé straně Grezdu.
5'
Úvodní šance zápasu! Domácí obrana zapomněla na Johnsena, který svůj samostatný úprk zakončil střelou těsně vedle branky.
4'
O pár vteřinek později skončil na zemi domácí obránce Mavraj, načež předchozí zákrok uviděl také hlavní sudí. Albánie se vrací k míči.
3'
Ihned po rozehrávce se míč snesl do prostoru, ve kterém se bude pohybovat brankář Strakoša. Ten míč okamžitě vyhodil do strany.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Albánie: Strakoša – Hysaj, Mavraj, Ajeti, Aliji – Ramadani – Grezda, Xhaka, Qaka, Roshi – Saiku
Náhradníci: Abazaj, Beriša, Bare, Balaj, Cikalleshi, Djimsiti, Gavazaj, Hoxha, Latifi, Lenjani, Lika, Lila

Norsko: Nyland – Svensson, Nordtveit, Ajer, Meling – M. Elyounoussi, Henriksen, Johansen, Odegaard – T. Elyounoussi, Johsen
Náhradníci: Selnæs, Midtsjø, Dæhli, Gulbradsen, Fossum, Rosted, Kamara, Linnes, Jarstein, Reginiussen, Grytebust, Elbadellaoui.
Norsko

Na opačné straně stojí fotbalisté Norska, kteří se ocitli ve stejné základní skupině, jako Česká republika. Norové nakonec skončili na čtvrté pozici, před sebou nechali Německo, Severní Irsko a právě Českou republiku. Norsko celkem nasbíralo třináct bodů, avšak manko na vedoucí Německo bylo sedmnáctibodové. Tento celek se opíral o velmi dobrou formu z posledních zápasů, neboť prohrál pouze v jediném z posledních pěti utkání. Nejlepším střelcem týmu poté byl Joshua King, který vstřelil pět branek.
Albánie

Fotbalisté Albánie usilovali o postup na Mistrovství světa, což se ale nepovedlo. Konkurence ve skupině byla příliš těžká, neboť se na prvních dvou místech umístilo Španělsko společně s Itálií. Albánie ale nasbírala sympatických třináct bodů, díky kterým se ocitla právě na třetím místě za již zmiňovanou dvojicí. Tento celek měl na kontě čtyři vítězství, naopak proher bylo hned pět. Nejlepším střelcem v základní skupině byl Armando Sadiku, jenž nasázel tři branky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Hráči si opět plní reprezentační povinnosti, přičemž se v dnešním zápase zaměříme na souboj mezi Albánií a Norskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.