Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany to bude všechno. Bylo mi ctí Vás provázet utkáním skupinové fáze mistrovství Evropy, děkuji Vám za pozornost! Někdy příště u přenosu na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 8:12.
Z ní už se Rusku nic vymyslet nepodařilo, Slovensko tedy vítězí 2:1!

Do vedení se dnes dostalo ve 32. minutě, kdy po pasu Hamšíka předvedl pěknou individuální akci Vladimír Weiss. Ten byl posléze i u druhé branky, jenž pžišla na konci první půle. Nádhernou ranou o vzdálenější tyč se o ni postaral Marek Hamšík.

Rusko ve druhém poločase bylo jasně lepším týmem a po zásluze se dočkalo snížení na 1:2, když centr Šatova zužitkoval gólovou hlavičkou Denis Glušakov. To však bylo ze strany sborné vše a Slováci si nyní mohou vychutnávat tříbodovou radost s fanoušky!
90+3
Konec zápasu.
90+3
Střela Ignaševiče ze standardky byla zblokována na rohový kop, což už je opravdu poslední možnost pro sbornou!
90+3
Martin Škrtel v hlavičkovém souboji srazil k zemi Dzjubu, což znamená ještě jedno nebezpečí pro Slováky z přímého kopu Rusů!
90+2
Slovenští reprezentanti nějakou dobu drželi Rusy na jejich obranné polovině, ale nyní už se začíná hra přenášet na druhou stranu.
90+2
Sergej Ignaševič neměl vůbec volný prostor v pokutovém území, ani spoluhráči se k míči už nedostali, tudíž z toho bude jen odkop od branky Kozáčika.
90+1
Na dobrý centr si před hlavičkujícím Arťomem Dzjubou naskočil i brankář Matúš Kozáčik, jenž sebral balon do své náruče a uklidnil hru.
90+1
To nakonec bude trvat tři minuty! Přesně tolik času mají Rusové na vyrovnání.
90
Někteří Slováci již mají křeče a po posledních minutách se není čemu divit. Hra je tedy nyní přerušena, což se jistě objeví na délce nastavení druhé půle.
89
Roman Širokov přenechal míč Arťomu Dzjubovi, který se snažil uvolnit ke střele. Asi po třetím naznačení se k ní dostal, nicméně na poslední chvíli byla ztečována do bezpečí!
89
Svěřenci kouče Jána Kozáka tentokráte konečně odvádějí dobrou práci, když stále drží míč na útočné polovině a znemožňují soupeři z Ruska útočit.
88
A další, nyní se touto formou naši východní sousedi posouvají dopředu.
88
Michal Ďuriš zamířil na útočnou polovinu a chtěl spolupracovat s Pekaríkem. Nakonec z toho tato slovenská dvojice vybojovala autové vhazování.
87
Adam Nemec přenechal na útočné polovině míč Kuckovi, jehož pas nebyl vůbec povedený. Ruský protiútok faulem zastavil Škrtel.
87
Po zblokovaném centru Smolnikova se za pokutovým územím ke střele propracoval Denis Glušakov, naštěstí pro Slováky ale zapomněl seřídit svá mířidla!
86
Nevydařený nákop Vasilije Berezuckého zachytil Juraj Kucka, který se pokusil vyrazit do pomalého protiútoku, což úspěch nepřineslo.
86
Znovu z branky vyrazil Kozáčik, tentokráte nedokázal míč vyboxovat, ale spoluhráči ho zachránili a odhlavičkovali míč do bezpečí.
85
Od Martina Škrtela byl balon dopraven na rohový kop, tlak sborné nadále pokračuje.
85
Průnik Romana Širokova úspěšný nebyl, slovenští bránící hráči odkopli balon hodně daleko od své branky a nadále se pouze věnují defenzivní činnosti.
84
Několik kliček nyní předváděl Fjodor Smolov, na poslední chvíli ho ale dokázal o míč obrat Michal Ďuriš. K zakončení tedy nedošlo.
83
Oleg Šatov byl nepříjemně trefen do citlivých míst a v bolestech se svíjí u postranní čáry, jeho tým ale potřebuje rychle pokračovat ve hře, což tento hráč Zenitu dobře ví.
83
Matúš Kozáčik vyrazil ze své branky a dokázal perfektně vyboxovat centr mimo pokutové území, přesto Rusko zůstává v držení míče a nadále hrozí!
83
A Rusové nyní vybojovali rohový kop, míč šel do zámezí opět od Viktora Pečovského.
82
Střelec ruské branky Denis Glušakov se nyní pokusil o centr do pokutového území, trefil však jen bránícího Pečovského.
81
No a již nyní začínají přicházet velmi nebezpečné momenty před slovenským brankářem, do vápna totiž míří jeden centr za druhým a slovenskou defenzivu čeká ještě náročná práce!
80
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak tohle bude ještě velké drama, deset minut před koncem základní hrací doby totiž sborná snižuje na rozdíl jediné branky! Oleg Šatov si parádně narazil se Širokovem a poslal načechraný centr přímo na DENISE GLUŠAKOVA, který hlavou překonal Matúše Kozáčika a upravil na 1:2 z pohledu Ruska!
79
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Mak, přichází Michal Ďuriš.
79
Po neúspěšné přihrávce Berezuckého se dokázal ke střele z hranice pokutového území propracovat Pavel Mamajev, branku ale o několik metrů minul.
78
Dlouhý nákop Pavla Mamajeva měl směřovat na ofenzivně laděného beka Igora Smolnikova, ale byl přetažený. Nakonec se tedy stal pouze lahůdkou pro Matúše Kozáčika.
77
Pavel Mamajev neměl na levém křídle dostatek volného prostoru, družina kouče Sluckého ani z této akce tedy branku svého dnešního soupeře neohrozí.
76
Rusové si s nabídnutou standardní situací ze strany neporadili dobře, opět se totiž adresáty centru stali pouze bránící hráči Slovenska.
75
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Kokorin, přichází Roman Širokov.
75
Na levé straně pronikal Fjodor Smolov, kterého za cenu taktického faulu zastavil Viktor Pečovský.
75
Róbert Mak si nevěřil na střelu a pokusil se prorazit do pokutového území, v čemž mu ale v rozhodující moment zabránil Vasilij Berezuckij.
74
Pas Kokorina byl opět nepřesný, Smolnikov neměl šanci ho dostihnout. Pravému křídelníkovi z petrohradského Zenitu se dnešní utkání vůbec nedaří.
74
Georgij Ščennikov obstaral střelecký pokus ze strany, který ovšem bez problémů sebral do své náruče Matúš Kozáčik. Čas Rusku hodně rychle ubíhá.
73
Alexandr Kokorin obral bránící Slováky o balon a pokoušel se prokličkovat k zakončení, těsně před vápnem mu ovšem hrací předmět odkopl Pečovský.
72
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Dušan Švento.
72
To se ale nepovedlo, jedna útočná akce Ruska za druhou končí neúspěchý. Střela Pavla Mamajeva z dálky postrádala přesnost a Slováci budou střídat.
71
Rusko už se opět snaží kombinovat, tentokráte zkusí najít cestu k brance po pravé straně.
71
Juraj Kucka byl faulovaný ve středu hřiště, s Viktorem Pečovským nyní oba mohou v poklidu vyčkávat s rozehrávkou.
70
Ščennikovův centr z levé stany byl velice nepovedený, doputoval totiž pouze na hlavu bránícího Tomáše Hubočana. V jeho blízkosti už ruští hráči chyběli.
69
Mamajev přihrál Dzjubovi, který se ale nedokázal prosadit mezi bránící přesilou hráčů Slovenska. V defenzivě nyní Slováci podávají opravdu skvělý výkon.
68
Hned nadvakrát se Marek Hamšík pokoušel prostřelit obranný val ruské reprezentace, ani jednou se mu to ale nepodařilo. Igor Akinfejev si výrazně oddychl, střely to totiž byly poměrně jedovaté.
67
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Adam Nemec.
66
Velký rozruch v pokutovém území před Matúšem Kozáčikem! K odraženému balonu se dostal Fjodor Smolov, okamžitě ho napálil, naštěstí pro brankáře Slovenska byla jeho rána ale zblokována Jánem Ďuricou!
66
Z dálky se o střelu pokoušel Alexandr Kokorin, pokus byl ale ztečovaný a nebezpečí se nekonalo. Do hry se mezitím chystá útočník Adam Nemec.
65
Dnes hodně aktivní Igor Smolnikov opět dostal dobrý pas na pravou stranu, ale slovenští hráči ho vyhnali z nadějných prostorů, tudíž k centru nedošlo.
64
... Jeho exekuce se ujal Denis Glušakov, pro míč si ale opět došel Kozáčik, který ho tentokráte sebral do náruče. Slovenský brankář z Plzně si s těmito situacemi poradil velmi dobře.
64
Centr Pavla Mamajeva vyboxoval Matúš Kozáčik na rohový kop z druhé strany...
63
Pas Vasilije Berezuckého zpracoval Arťom Dzjuba pro svého spoluhráče, kterým byl Alexandr Kokorin. Ten posílal dobrou vzdušnou přihrávku zprava, ale bude z toho jen rohový kop.
62
Po faulu Tomáše Hubočana rozehrálo Rusko rychlou standardní situaci do pokutového území, kde se ale Vasilij Berezuckij provinil jasným šlapákem. Píská se tedy útočný faul.
61
Arťom Dzjuba zůstal v ofenzivě nyní na všechno úplně osamocený, a tak neměl Matúš Kozáčik úplně nejtěžší práci. Dokázal si v klidu zpracovat míč a uklidnit hru.
61
Marek Hamšík se pokusil posunout míč mezi stopery na Róberta Maka, který byl stejně v ofsajdu. Z protiútoku Slovenska tedy nic nevzniklo.
60
Rusko se stále snaží co nejvíce držet na útočné polovině, ale ve finální fázi má velké problémy s kombinací.
59
Kombinace Ondreje Dudy a Vladimíra Weisse byla zastavena odmáváním a následným odpískáním ofsajdu, který byl zcela zřejmý.
58
Vladimír Weiss se dobře dostal přes bránícího Igora Smolnikova, ale na velezkušeného Vasilije Berezuckého už si nepřišel. Pro Slovensko rozhodně škoda, rodila se další zajímavá, možná i gólová, akce.
57
Rychlý útočný výpad sborné zakončoval prudkou střelou ofenzivní záložník Zenitu Petrohrad Oleg Šatov, své zakončení ale umístil nad bránu Kozáčika.
56
Rusko dobře napadalo bránící hráče Slovenska, ale s úspěchem se nepotkalo. Tomáš Hubočan má možnost autového vhazování na obranné polovině a pochopitelně se s ním nikam nežene.
55
Z něj už se ale Slováci nedokázali prosadit, ačkoliv chybělo málo k tomu, aby vznikla alespoň nějaká nebezpečná situace. Vladimír Weiss však byl na přihrávku krátký.
54
Dobrá útočná akce v podání Slovenska! Juraj Kucka pronikal středem hřiště a na levé straně vybídl ke střele Róberta Maka, jehož pokus vyrazil Akinfejev na rohový kop.
54
Ondrej Duda nadále podává velice dobrý výkon. Nyní si ve středu trávníku došel pro faul od Denise Glušakova, který byl jedním z dvou Rusů, kteří přišli na hřiště na začátku druhého poločasu oživit hru.
53
Fjodor Smolov to udělal dobře v souboji s Peterem Pekaríkem, kterého si pěkně obhodil. Poté centroval před branku, ale našel pouze slovenské bránící fotbalisty.
53
Pas Šatova dokázal zastavit skvěle hrající Marek Hamšík, více mu už ale obránci Ruska neumožnili. Do útočné akce jde tedy opět sborná.
52
Oleg Šatov nedostihl míč před postranní čárou, velice ostře do něj poté zajel Martin Škrtel. Stoper z Liverpoolu může být rád, že tento faul unikl pozornosti sudího.
51
Sergej Ignaševič zprava přenesl hru na levou stranu, kde bojoval Georgij Ščennikov. Krajní zadák z CSKA Moskva, který dnes hraje za reprezentaci podesáté, se ale neprosadil.
51
Již od úvodu druhého poločasu je evidentní, že Slováky nečeká vůbec nic lehkého, ačkoliv vedou o dvě branky. Rusko se totiž nadále snaží být velice aktivní.
50
Martin Škrtel si po nedobré spolupráci Mamajeva se Smolovem jen v poklidu počkal, až míč doputuje za čáru. Nyní nám tedy své umění výkopu předvede Matúš Kozáčik.
49
K hlavičce se na bližší tyči dostal Ondrej Duda, jednadvacetiletý Slovák ale mířil vysoko nad bránu. Igor Akinfejev dostane možnost odkopu od své brány.
48
Mak dokázal vybojovat v souboji s bránícím Ščennikovem rohový kop pro slovenský tým.
48
Juraj Kucka přihrál Marku Hamšíkovi, který se zřejmě chystal ke střele, ale plány mu okamžitě zhatili obránci. Ti k němu přistoupili velice rychle.
47
Rusové se opět pokoušeli projít do pokutového území, středem hřiště ale nebyli puštěni. Do protiútoku pádilo Slovensko, Róbert Mak si ovšem nebyl úplně jistý a pro jistotu čeká na spoluhráče.
47
Pavel Mamajev se pokoušel o centr do pokutového území, který se však neujal. Obranná hra Slovenska byla nyní velice dobrá.
46
Hned v úvodu poločasu přišel ostrý faul v podání Jána Ďuricy, který podrazil Arťoma Dzjubu. Sudí tak poprvé v dnešním zápase vytahuje žlutou kartu.
46
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Pavel Mamajev.
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Roman Neustädter, přichází Denis Glušakov.
46
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Pavel Mamajev.
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Roman Neustädter, přichází Denis Glušakov.
46
Začal druhý poločas.
První část utkání je minulostí, Slovensko po ní nad Ruskem vede 2:0! Skóre zápasu ve 32. minutě otevřel Vladimír Weiss po krásné kolmé přihrávce z nohy Marka Hamšíka, která sám posléze navyšoval na 2:0. A to opravdu krásnou ranou ze strany, která se od vzdálenější tyče odrazila do branky. Uvidíme, jestli se sborná z tohoto šoku nějak zmátoří.
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
45+1
První poločas skončil.
45
Slovensko právě vstřelilo branku!
Dámy a pánové, tohle byla fotbalová nádhera! MAREK HAMŠÍK z levé strany opravdu parádní střelou o vzdálenější tyč nachytal Igora Akinfejeva a celé Rusko na hruškách a poslal Slovensko do vedení 2:0! Úctyhodná rána, prozatím zřejmě nejhezčí branka na letošním evropském šampionátu. Slováci se dostávají do dvoubrankového vedení těsně před koncem prvního poločasu.
45
Juraj Kucka po centru Hamšíka srazil míč ve vápně před Weisse, který k němu měl ale daleko. Vybojoval alespoň rohový kop.
44
Fjodor Smolov a Martin Škrtel svedli zajímavý souboj, ruský útočník využíval své velké rychlosti, ale stoper Liverpoolu v národních barvách Slovenska byl pozorný.
44
Roman Neustädter neposlal vůbec dobrou přihrávku ze středu hřiště, kouče Sluckého tedy nyní vůbec nepotěšil. Výkop od své brány bude mít k dispozici Matúš Kozáčik.
43
Po pasu od Olega Šatova se do pokutového území pokusil balon procpat Fjodor Smolov, Škrtel ale odhlavičkoval míč do bezpečných prostor.
42
Velice pěknou akci nám nyní předvedl Marek Hamšík! Slovenský středopolař, nastupující dnes za národní tým po devětaosmdesáté, obešel dva protihráče a dobře zakončil. Střelu však poslal nad branku Igora Akinfejeva.
42
Igor Smolinkov na pravé straně neměl prakticky žádnou šanci k tomu, aby zpracoval dlouhý a vysoký nákop. Slovensko má možnost uklidnit hru autovým vhazováním.
41
Oleg Šatov se místo centru rozhodl pro přímou střelu, kterou však bránící hráči dokázali odrazit mimo pokutové území. Kozáčik byl tedy bez práce.
40
Arťoma Dzjubu těsně před pokutovým územím fauloval Juraj Kucka, sudímu to z pozornosti neuniklo a Rusko bude z levé strany zahrávat dobrou standardku.
39
Slovenští fotbalisté se zmocnili balonu a za hlasitého povzbuzování svých příznivců se pokouší založit další akci. Rusko ale nyní dobře napadá a brzy vyráží po protihráčích s míčem.
38
Opět měl záložník italské Neapole hodně prostoru ve středu hřiště poté, co Oleg Šatov přišel o míč. Jeho pas na pravé křídlo ovšem postrádal přesnost.
37
Střed hřiště byl nyní pro Slovensko poměrně otevřený, z čehož těžil Marek Hamšík. Ten započal útočnou akci, která ale skončila odmáváním ofsajdu, v němž se ocitl Peter Pekarík.
36
Oleg Šatov měl hodně dobré úmysly a na pravé straně rozdával zajímavé přihrávky. Viktor Pečovský proti němu ale včas vyrazil a zabránil jakémukoliv nebezpečí, dobrý obranný zákrok.
35
Střelec úvodní branky Vladimír Weiss a obránce Tomáš Hubočan si přihrávali na levé straně hřiště, nakonec se ale vůbec nedomluvili a míč skončil v autu.
35
Mladíček Alexandr Golovin se snažil přihrát Kokorinovi, ale moc se mu to nepodařilo, pas byl totiž moc prudký a těžce zpracovatelný. Bude z toho jen aut pro Slováky.
34
Slovenští fanoušci pochopitelně nemají dost a žádají si „ještě jeden!“ Rusko však nehodlá vhodit flintu do žita a pokusí se být nadále aktivnější týmem, na útočných obrátkách však bude muset o něco přidat.
32
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci se dostávají do vedení 1:0 po velice podařené akci! Marek Hamšík poslal krásnou přihrávku na VLADIMÍRA WEISSE, který svoji pátou branku v reprezentaci vstřelil nádherným způsobem. Prokličkoval se v pokutovém území k zakončení a nekompromisní ranou na vzdálenější tyč otevřel skóre dnešního zápasu.
32
Zprava nyní dobře točený centr posílal Peter Pekarík, fanoušci Slovenska v této akci viděli velkou naději, ale k zakončení nedošlo.
31
Na pravé straně se dlouhý nákop za obranu snažil dostihnout Igor Smolnikov, jako první si pro míč ale došel Matúš Kozáčik.
30
Rusko se nyní pustilo do velice rychlého protiútoku, který byl však překombinovaný! K jeho zakončení tedy nedošlo, akce to ovšem byla více než nadějná.
30
Fjodor Smolov se snažil dostat k balonu, jako první to ale dokázal bránící stoper a kapitán Slováků Martin Škrtel, takže z toho pro sbornou nic nebylo.
29
Róbert Mak se pokusil balon posadit na hlavu Marka Hamšíka, ten byl při svém zakončení ale v ofsajdu, tudíž veškeré vzrušení bylo zbytečné.
29
Alexandr Golovin fauloval pronikajícího Ondreje Dudu, máme tu tedy další přímý kop pro naše sousedy. Velice pravděpodobně z něj přijde centr.
28
Tak teď Slovákům zatrnulo! Arťom Dzjuba prošel přes protihráče a dokázal na střed nahrát Fjodoru Smolovovi, který měl zajímavý prostor ke střele. Tu okamžitě vyslal, branku Slovenska však těsně minul!
27
Ve středu pole zachytil rozehrávku Ignaševiče Marek Hamšík, který se okamžitě pokusil o pas za obranu. To nevyšlo, Rusové své zaváhání dobře napravili.
26
Kokorin se na pravém útočném křídle střetl s bránícím Hubočanem a posléze reklamoval faul, sudí byl ovšem benevolentní a nařizuje pouze odkop od branky Matúše Kozáčika.
25
Nyní však již zachybovala, když rozehrávku zachytil napadající Viktor Pečovský. Ten se snažil přihrát Ondreji Dudovi, který byl ovšem nachytán v ofsajdovém postavení.
25
Vladimír Weiss na levém křídle vymýšlel nějakou individuální akci, nedokázal ji však dotáhnout do úspěšného konce, obrana Rusů byla pozorná.
24
Rusko je v posledních minutách jasně lepším týmem. Obranné řady Slováků mají poměrně hodně práce.
23
Velké nebezpečí před Matúšem Kozáčikem! Igor Smolinkov z pravé strany poslal centr na hlavičku Dzjuby, jemuž ale zakončení úplně nevyšlo – chyběla potřebná razance. Ďurica poté vypomohl svému spoluhráči v brance a akci Rusů ukončil.
22
Igor Smolnikov dělal vše pro to, aby dohnal míč na pravé straně. A to se mu ve skluzu podařilo na poslední možnou chvíli, díky čemuž bude sborná zahrávat aut a udrží se na útočné polovině.
21
Ignaševič dobře prodloužil zdařilý centr Šatova až na Fjodora Smolova, který chtěl zakončit z voleje. Míč ale kopl pouze nad sebe, takže Kozáčika prakticky vůbec neohrozil.
21
Arťom Dzjuba se prokličkovával přes hráče Slovenska, došel do vápna a po souboji s Ďuricou upadl. Někteří fanoušci chtěli penaltu, ta však nebyla na místě, bude z toho rohový kop.
20
Z něj však Slováci už nic nevymysleli, pouze tím nabídli míč Rusku. A právě to se pokouší něco vymyslet, akci začíná v poklidu z defenzivních řad.
19
Vladimír Weiss se odhodlal k individuální akci, kterou však nedotáhl do úplně úspěšného konce. Vybojoval alespoň autové vhazování na pravé straně.
18
Z dálky své střelecké štěstí bez přípravy vyzkoušel Fjodor Smolov. Ofenzivnímu hráči z Krasnodaru, který má na reprezentačním kontě prozatím pět branek, však střelecký pokus vůbec nevyšel.
18
Igor Smolnikov se pokoušel něco vymyslet na pravé straně, okamžitě k němu ale přispěchal Vladimír Weiss, jenž mu jakékoliv pokračování akce znemožnil.
17
Slovenský zadák Peter Pekarík se pokoušel dojít pro faul, což se ale nepodařilo, bude z toho jen autové vhazování pro hráče Ruska.
17
Mak přihrávkou z pravé strany vybízel k pokračování akce Juraje Kucku, toho ale čistě odzbrojil od míče Roman Neustädter.
16
Ve vápně se k hlavičce ale dostal pouze Ondrej Duda, jenž tak dopravil balon daleko od vápna. Nic většího z toho tedy nebylo.
16
Vladimír Weiss zbytečně fauloval Igora Smolnikova u autové čáry, čímž soupeři nabídl standardní situaci ze strany.
15
Okamžitě po spuštění hlasitého pokřiku „Russia, Russia“ se ozval ještě hlasitější pískot ze strany ostatních fanoušků. Rusové opravdu po excesu s Anglií nejsou na šampionátu zrovna oblíbení.
14
Nadějný centr záložníka řeckého PAOKu se však neujal, bránící hráči sborné byli pozorní a zabránili jakémukoliv nebezpečí před svým brankářem.
14
Róbert Mak se pokusil z pravé strany projít do pokutového území. To se mu podařilo, pak ho ale odkopl na rohový kop bránící Vasilij Berezuckij.
13
... Poslední jmenovaný, tedy stoper Lokomotivu Moskva, se odhodlal ke střeleckému pokusu po zemi. Ten však postrádal přesnost, Igor Akinfejev byl tak bez práce.
13
U míče vyčkávají Pečovský, Weiss a Ďurica...
12
Alexandr Golovin fauloval středem pronikajícího Juraje Kucku, na programu je tedy velice zajímavá standardní situace pro Slovensko! Z této pozice se dá přímo ohrozit branka.
11
Kombinační akce Ruska na pravé straně nebyla úspěšná, Smolnikov se nedostal k balonu. Kulatý nesmysl tedy doputoval až k Matúši Kozáčikovi, od nějž může započít další akce.
10
První dobře zakončená akce se zrodila ze slovenské strany! Marek Hamšík obdržel přihrávku na levou stranu a odhodlal se k dobré střele, jenž však zamířila nad Akinfejevovu svatyni!
9
Výkop nyní k dispozici bude mít brankář Matúš Kozáčik, jediný ze tří hráčů Viktorie Plzeň, který zůstal v základní sestavě Slovenska oproti minulému zápasu s Walesem.
8
Vše se pokusili napravit Dzjuba s Golovinem, ani jeden však na hranici pokutového území nedokázal své plány uskutečnit dle představ. Pokus druhého jmenovaného hráče byl zblokovaný.
8
Alexandr Golovin byl faulován ve středu trávníku Jurajem Kuckou, Rusko se ujalo rychlé rozehrávky, ale zatím branku neohrozilo.
7
Na útočnou polovinu se nyní dostala sborná, která se zatím nedostala na dostřel Kozáčikovy brány. Prozatím musíme konstatovat, že Slovensko podává lepší výkon. Uvidíme, jak dlouho to vydrží.
6
Bývalý sparťan Juraj Kucka vedl nadějnou útočnou akci středem hřiště, jeho přihrávka Dudovi však byla zblokována a k zakončení nedošlo.
6
Arťom Dzjuba se v hlavičkovém souboji s Pekaríkem provinil nedovoleným zákrokem, Slovensko tedy může v poklidu rozehrávat.
5
Rusko se za ohromujícího pískotu pokusilo vyrazit do útočné akce, z ní však nebylo vůbec nic. U balonu jsou tak opět Slováci, kteří svoji akci začínají v poklidu z obrany.
4
Juraj Kucka se snažil přihrát Peteru Pekaríkovi, ten ale nebyl v prostorech, kde záložník AC Milán očekával. Georgij Ščennikov se tedy ujme autového vhazování.
4
Ten rozehráli Slováci nakrátko, nicméně zatím se nedostali do pokutového území. Přesto jsou stále v držení balonu a pokusí se najít cestu jinudy.
4
Makův centr byl Kokorinem velice dobře a nekompromisně odhlavičkován na rohový kop.
3
Róbert Mak si na pravím křídle v souboji se Ščennikovem došel pro faul, sám tedy nyní rozehraje standardní situaci ze strany.
3
Rusové z autového vhazování nic nevytěžili a do útočné akce se poprvé v dnešním utkání pokusí vyrazit reprezentace Slovenska.
2
Krajní zadák Zenitu Petrohrad se již zvedl, prozatím zůstává za postranní čárou, ale po chvilce by zřejmě měl být v pořádku. Nevypadá to nijak hrozně.
2
Dzjuba s Kokorinem dobře operovali u pravé lajny, díky čemuž vybojovali autové vhazování. Na trávníku ale zůstává ležet Igor Smolnikov, který má zřejmě něco s rukou.
1
V držení míče je aktuálně ruská brankářská jednička, kterou je již nějakou dobu Igor Akinfejev. Současně je jedním z pěti hráčů CSKA Moskva, kteří dnes nastupují v základní sestavě.
1
Úvodního výkopu utkání mezi Ruskem a Slovenskem se ujali fotbalisté sborné!
1
Utkání právě začalo.
Hymny právě dozněly a oba celky už se začínají pomalu seřazovat do svých rozestavení! Rusové zvolili 4-2-3-1, Slováci zase 4-3-2-1. Uvidíme, čí volba se nakonec ukáže býti tou šťastnější.
Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu, za pořádně bouřlivé atmosféry! Následovat pochopitelně budou hymny obou národních týmů.
Na stadionu v Lille již nyní panuje skvělá atmosféra. Před chvílí při pokřiku „Kdo neskáče není Slovák“ skákalo hned několik fanoušků našich sousedů. Zápas by mohl být zajímavý i z hlediska atmosféry, tak, jako tomu na Euru bývá!
Ruští fanoušci dnes budou muset fandit bez působení problémů. Po městských potyčkách s Angličany totiž jejich národní tým dostal podmínečné vyloučení.
Slováci udělali několik změn v sestavě. Střelec branky v posledním utkání Ondrej Duda je v základní sestavě, v níž se nově objeví i Tomáš Hubočan s Viktorem Pečovským. Na střídačce naopak budou Dušan Švento a dva Plzeňané – Patrik Hrošovský s Michalem Ďurišem.
Náhradníci:

Rusko: Lodygin, Guilherme – Šiškin, A. Berezuckij, Jusupov, Glušakov, Mamajev, Širokov, Ivanov, Samedov, Torbinskij, D. Kombarov.

Slovensko: Mucha, Novota – Gyömbér, Greguš, Šesták, Stoch, Nemec, Hrošovský, Škriniar, Saláta, Švento, Ďuriš.
Úvodní sestavy:

Rusko: Akinfejev – Smolnikov, V. Berezuckij (C), Ignaševič, Ščennikov – Golovin, Neustädter – Kokorin, Šatov, Smolov – Dzjuba.

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel (C), Ďurica, Hubočan – Kucka, Pečovský, Hamšík – Mak, Weiss – Duda.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (všichni Slovinsko).
Spoluhráči proti sobě
Vzájemný souboj Ruska a Slovenska nabídne i zajímavá střetnutí současných či bývalých spoluhráčů.

Za Lokomotiv Moskva spolu od roku 2008 hrají Ján Ďurica a Roman Šiškin s Aleksandrem Samedovem, v konkurenčním Dinamu se zase potkávají Tomáš Hubočan a Aleksandr Kokorin. V sezoně 2013/2014 si spolu za ruský Rostov zahráli Kornel Saláta a Arťom Dzjuba.
Rusko VS. Slovensko
Pro sbornou je to čtvrtá účast na evropském šampionátu v řadě a po osamostatnění pátá z šesti možných. Pro Slováky jde letos o úplnou premiéru, pokud tedy pomineme společnou československou historii.
Vzájemné zápasy
Ty byly mezi Ruskem a Slovenskem vždy velice vyrovnané. Poslední soutěžní se datují do kvalifikace na mistrovství Evropy 2012. 7. září 2010 se hrálo v Moskvě a z výhry se radovali Slováci, když vítěznou branku vstřelil ve 27. minutě Miroslav Stoch. Odveta v Žilině zase vyšla lépe Rusům, ti vyhráli stejným poměrem po brance Dzagojeva.

V kvalifikaci na mistrovství světa 2006 se zrodily remízy 1:1 v Moskvě a 0:0 v Bratislavě.

Úplně poslední utkání se odehrálo v květnu 2014 v rámci přátelského zápasu v Petrohradě. Rusko vyhrálo 1:0 po brance Aleksandra Keržakova.
První zápasy na Euru
Oba národní týmy si na tomto šampionátu již zahrály. Rusko se utkalo v Marseille s reprezentací Anglie. Diváci na gól čekali až do 73. minuty, kdy skóre otevřel Dier. Sborná ale za pět minut dvanáct vybojovala alespoň bod, když ve druhé minutě nastavení srovnal Vasilij Berezuckij na konečných 1:1.

Slováci hráli v Bordeaux s týmem Walesu. Ten šel do vedení již v desáté minutě, kdy krásně z přímého kopu skóroval Gareth Bale. Naši sousedi se dočkali vyrovnání v 61. minutě po trefě Dudy, nicméně vítěznou branku vsítil Wales v 81. minutě. Po asistenci Ramseyho se prosadil Hal Robson-Kanu.
Nominace Slovenska
Brankáři: Ján Mucha, Ján Novota, Matúš Kozáčik.
Obránci: Peter Pekarík, Martin Škrtel, Ján Ďurica, Norbert Gyömber, Milan Škriniar, Tomáš Hubočan, Kornel Saláta, Dušan Švento.
Záložníci: Ján Greguš, Vladimír Weiss, Ondrej Duda, Miroslav Stoch, Patrik Hrošovský, Marek Hamšík, Juraj Kucka, Róbert Mak, Viktor Pečovský.
Útočníci: Stanislav Šesták, Adam Nemec, Michal Ďuriš.
Nominace Ruska
Brankáři: Igor Akinfejev, Marinato Guilherme, Jurij Lodygin.
Obránci: Alexej Berezuckij, Vasilij Berezuckij, Sergej Ignaševič, Georgij Ščennikov, Roman Šiškin, Igor Smolnikov.
Záložníci: Denis Glušakov, Alexandr Golovin, Oleg Ivanov, Artur Jusupov, Dmitrij Kombarov, Pavel Mamajev, Roman Neustädter, Alexandr Samedov, Oleg Šatov, Roman Širokov, Dmitrij Torbinskij.
Útočníci: Arťom Dzjuba, Alexandr Kokorin, Fjodor Smolov.
Stadion
Dnešní utkání hostí Stade Pierre Mauroy, tedy stadion, který byl vybudován v lednu 2012. Jeho kapacita bývá 50 186 diváků, na Euru je však o něco nižší – 49 822 diváků.

Jeho výstavba přišla až na 282 milonů Euro, součástí tohoto komplexu je totiž i hotel a restaurace. Své domácí zápasy zde hraje prvoligové Lille, kromě fotbalových utkání se zde ale odehrál i turnaj FIBA EuroBasket 2015 a bude se zde v lednu příštího roku hrát mistrovství světa v házené.
Rozhodčí
Hlavním sudím dnes devětatřicetiletý rodák ze slovinského Koperu Damir Skomina. Ten je členem sudích UEFA již od roku 2008 a pískal již několik velkých zápasů. Na loňském Euru odřídil třeba čtvrtfinálové utkání mezi Německem a Řeckem, byl taktéž hlavním rozhodčím Superpoháru UEFA v roce 2012 mezi Chelsea a Atlétikem Madrid.

Na lajnách mu vypomohou krajané Jure Praprotnik a Robert Vukan, brankovími sudími budou Matej Jug a Slavko Vinčić. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Švéd Jonas Eriksson.
Krásné odpoledne dámy a pánové! Mé jméno je Michal Belšán a je mi obrovskou ctí Vás přivítat u textového přenosu z dalšího skupinového utkání na mistrovství Evropy 2016 ve Francii! Rusko dnes poměří síly se Slovenskem, tak přeji příjemné počtení a parádní zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud