MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  HFK Olomouc : Brno - 8. srpna 2017   18:00

HFK Olomouc
HFK Olomouc
42' Horka  • 62' Banasik
2:1
(1:0)
Brno
Brno
48' Ashiru
HFK Olomouc
Mucha – Buček (60. Chlopek), Horka (C), Krejčí, Přikryl, Karčmář, Schmidt (52. Banasik), Plesník, Žůrek (85. Weinlich), Bořil, Řehák
Snášel – Drmola, Weinlich, Chlopek, Banasik, Spurný
Machálek – Kotík, Pochylý
Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice, ul. Staškova. Kapacita: 2.900 míst.
536 diváků
Brno
Halouska – Vraštil, Pavlík (C), Sedlák (60. Janošek), Lutonský – Polák – Pilík (46. Kratochvíl), Škoda (72. Přichystal) – Fortes, Kone, Ashiru
Floder – Kratochvíl, Janošek, Přichystal, Vintr, Jovanovič

Tak tohle zřejmě nikdo nečekal. Zbrojovka Brno s hráči jako Michal Škoda nebo Jan Polák totiž podlehla třetiligové Holici po ubojovaném výsledku 2:1, čím postupuje do třetího kola MOL Cupu. O budoucnosti kouče Habance tak není vůbec jasno, neboť po nule na kontě ligových bodů a prohře s HFK Olomouc je situace klubu velmi špatná. Domácí naopak zažívají neskutečnou euforii, které se klub dlouho nenabažil. Uvidíme, kde jeho cesta v poháru vlastně skončí, po takové výhře se totiž musí odhady expertů dost přehodnotit. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
Hostující hráči musí logicky čelit připomínkám svého kotle, ke kterému se však dostavila pouze pětice hráčů. Dle všeho však hostující kotel zůstane v klidu a situaci nebudou řešit ani před stadionem připravení příslušníci Policie ČR.
90+2'
90+2'
Brňanům se však akce nepodařila, Mucha míč odboxoval mimo vápno.
90+1'
Domácím se nadále daří odkopávat míče z brněnských kopaček, Brno však čeká minimálně ještě jeden rohový kop.
90'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty nad standardní hrací čas!
89'
Přichystalův centr proletěl těsně vedle tyčky, Mucha míč jen pro jistotu hlídal z brankové čáry.
88'
Domácímu týmu ubíhá čas velmi pomalu, Brno totiž mohutně tlačí, což holickým řadám ubírá mnoho sil. Zatím však na světelné tabuli svítí obrovská senzace, Brno si stále neví rady.
87'
Mucha podcenil náběh před vápno, čímž vyzval Koneho k činu. Jeho hlavička proletěla těsně vedle tyče, Zbrojovka ani teď svou šanci nevyužila.
86'
Pavlík zachránil Brno před velkou nepříjemností, jelikož opálil míč těsně před nabíhajícím Krejčím. Holice se mohla hnát za zvýšením náskoku.
85'
Na řadě je poslední střídání zápasu, na pozici Jakuba Žůrka přišel Michael Weinlich.
84'
Brno nadále kombinuje před holickým blokem, mezírky v jeho rozestavení však nenachází. Zbrojovka si viditelně neví rady.
83'
Janoškova rána z vápna asi vyděsila domácí diváky, míč totiž zamířil jen těsně vedle tyče. Brankář Mucha trajektorii jen kontroloval pohledem.
82'
Jakub Žůrek (HFK) obdržel žlutou kartu za faul na středu hřiště.
81'
Standardka v podání Janoška byla pořádným vykřičníkem pro domácí, Mucha jeho ránu vyrazil jen s velkou dávkou snahy.
80'
Ondřej Bořil (HFK) shodil k zemi Kratochvíla, což je pokynem k vynesení žluté karty a zároveň nařízením standardní situace ze zajímavé pozice.
78'
Na hrací ploše zůstal ležet jeden z domácích hráčů, po malé chvíli už však hra pokračuje. Na hřiště nemusel ani zdravotník.
77'
Chlopek se valil sám na bránu, jenomže Ashiru ho díky svým rychlostním předpokladům dokázal o balón obrat. Zbrojovka znovu přežila klinickou smrt.
76'
Domácí hrají zřejmě svůj nejlepší fotbal ve svých kariérách, Zbrojovka se i přes mohutné ofenzivní akce nemůže dostat k větší šanci.
75'
HFK se v těchto chvílích musí plným nasazením bránit atakům soupeře, tlak Zbrojovky je v těchto vteřinách obrovský.
74'
Kone nestihl balón na hrací ploše, za velkého aplausu tribun si Holice může vhazovat od vlastních střídaček.
73'
Domácí nadále pokračují ve své obranné taktice, Fortes tak byl u vápna soupeře naprosto bezradný, neboť nevěděl komu nahrát. HFK si může na chvíli odpočinout.
Dnešní utkání sleduje 536 diváků.
72'
Kouč Habanec vyčerpal poslední možnost pro střídání, místo Michala Škody jde na hřiště Jakub Přichystal.
71'
Banasik se rozhodl k dalekonosné střelbě, jeho pumelice však proletěla těsně nad horní tyčkou. Halousek si asi pořádně oddechl.
70'
Domácí fotbalisté se v mnoha situacích moc nerozpakují a raději odpalují míč přes půlku, Brno se nedokáže pořádně dostat do tempa.
69'
Holice se zatlačuje před vlastní branku a nedává mnoha brněnským hráčům možnost pořádně ohrožovat svou branku. Uvidíme, jak jim tato taktika dlouho vydrží.
68'
Domácí jsou po vstřelení druhé branky jako vyměnění, neboť jejich snaha přináší viditelné plusy. Brno se pod tlakem soupeře dopouští mnoha triviálních ztrát, které nejsou u takovéhoto mančaftu běžně k vidění.
67'
Ashiru už pádil na holickou bránu, jenomže v jeho snaze jej těsně před dotykem s míčem přerušil pomezní sudí. Hráč a africkými kořeny stál v ofsajdu.
66'
Tak v této chvíli brněnským fanouškům asi zatrnulo! Domácí se totiž při rohovém kopu dostali k nadějné hlavičce, která skončila jen díky Halouskovi před brankovou čárou. Rozhodčí navíc píská ofsajd.
65'
Bořil se zatím ničeho neleká, během několika minut svou aktivitou vybojoval druhý roh. Brno je opravdu ve velké psychické krizi.
62'
HFK právě vstřelil branku!
Tak tohle by nečekal ani největší optimista na olomoucké straně! Po rohu se totiž dostal k odraženému míči nedávno střídající MAREK BANASIK, který jej nekompromisně dostal mezi tři tyče. Zbrojovka včetně brankáře Halousky je jako opařená.
62'
Hosté také podruhé střídají, Jana Sedláka nahradil Dominik Janošek.
61'
Krejčí se snažil mohutně presovat, ale prvoligové zkušenosti se teď projevili přímo v hře. Holice se k míči ani přes snahu nedostaly.
60'
Holice dnes podruhé střídá, místo Ondřeje Bučka se do zápasu podívá Patrik Chlopek.
59'
Lutonský se pokusil projít před soupeřovu bránu, těsně před vápnem však narazil. Při pokusu o střelu totiž pálil jen do clonících beků.
58'
Buček se valil do brakové situace, jenomže mu při zpracování zradily nohy. Brno tak může rozehrávat od zadních řad.
57'
Fortes zkazil neskutečnou šanci. Nizozemský fotbalista se valil naprosto osamocen na holickou branku, jenomže v rozhodující okamžik i díky špatnému prvnímu dotyku podklouzl. Rozhodčí totiž o penaltě podle všeho vůbec neuvažoval.
56'
Sedlák ukázal při standardce parádní střeleckou techniku, když zkusil pálit z třiceti metrů Míč proletěl těsně na břevnem.
55'
Lutonský zkoušel centrovat do vápna, avšak nikdo z jeho spoluhráčů se do tohoto prostoru nedostal. Domácí se tak mohou na malou chvíli uklidnit.
54'
Brno je pod tlakem holického presinku, jenomže z jeho překonáním nemá sebemenší potíže. Domácí už navíc viditelně nemají co brát ze svého fyzického fondu.
53'
Holická hra nadále postrádá ladnost z prvního poločasu, Krejčí ta před malou chvíli lehkovážně zahodil svůj break, když se nehal předehnat Sedlákem, čímž akci pohřbil k zapomnění.
52'
Trenér Sedláček také v brzku zvolil ke střídání, Marka Schmidta nahrazuje Marek Banasik.
51'
Brněnský rohový kop byl další velkou možností pro skórování, Fortesovův centr však Mucha akrobaticky vytěsnil mimo brankovou konstrukci do bezpečí.
50'
Brno má nadále velkou volnost, ránu Vraštila tak Buček musel velmi rychle odclonit do zámezí.
49'
Domácí jsou nadále velmi nejistí v rozehrávce, čehož Brno bez okolků využívá. Hosté se v této části zápasu jednoznačně zlepšili ve všech herních ohledech.
48'
Brno právě vstřelilo branku!
Holická hra byla hned na začátku poločasu velmi rozhozená, čehož ve vápně využil MUSEFIU OLASUNKANMI ASHIRU, který se po jednoduché kličce dostal do zakončení, které i přes obrovskou snahu brankáře Muchy prošlo do sítě. Zbrojovka znovu žije.
46'
Kouč Habanec zvolil pro druhý poločas jednu změnu v sestavě, místo Tomáše Pilíka jde do hry Miloš Kratochvíl.
46'
Ani přes poslední šanci Koneho se už na poločasovém výsledku nic nezmění. Domácí Holice tak může zažívat minimálně o poločasové přestávce pocity, které si před pár měsíci ani nedokázali představit. Zbrojovka sice měla na začátku a i v průběhu první pětačtyřiceti minut momenty, kdy předváděla obrovsky tlak, jenomže její neproměňování šancí bylo tristní. I proto tak zatím panuje na olomouckém hřiště jedna velká fotbalová senzace, před námi je však minimálně ještě jeden poločas, který startuje přibližně v 19:03.
45'
44'
Sedlák se zkusil napálit míč před bránu, jenomže Mucha byl připraven a okamžitě míč uklidnil do rukavic. Domácí hrají v obrovském laufu.
43'
Krejčí byl nachytán v ofsajdu, domácí však ještě chvíli zůstávali v opojném pocit, že už vedou o dvě branky. Zbrojovka si asi při zvednutí praporku pořádně oddechla.
42'
Přichází chvíli, kterou si asi mnoho Brňanů nepřálo. LUBOŠ HORKA se dostal k parádní přihrávce Bučka na vápně a krásným průnikem přímo na branku nedal šanci padajícímu Halouskovi. Domácí stadion tak pod euforií málem padá v základech.
41'
Karčmař byl faulován na ose hřiště, rozhodčí nařizuje standardku ve prospěch domácích.
40'
Buček napřáhl z dobrých 40 metrů, jenomže do branky se netrefil. Míč proletěl pár metrů nad břevnem.
39'
Holická defenzíva zatím většinu přítomných obrovsky překvapuje, prvoligový mančaft totiž zatím nemůže nalézt cestu do jednoznačné šance. Kouč Habanec však zatím na lavičce působí klidně.
38'
Krejčí zkoušel dostat balón do vápna, ale už ho nezachytil na hrací ploše. Haluska tak bude vykopávat od vlastní branky.
37'
Přes tři protihráče prostě Škoda neprojde, brněnský bomber si vzal na svá bedra až příliš velké břemeno, které se mu ve vápně vymstilo. Domácí si protivníka pohlídali.
36'
Souhra Škody s Konem zatím moc nefunguje, další přihrávka totiž zamířila místo k reprezentantovi Konga do autu. Zbrojovská nervozita viditelně stoupá.
35'
Zbrojovka si střihla další dva rohové kopy během pár sekund, ani jednou však kvůli své nemohoucnosti nevystřelila na bránu. Holice si může pořádně oddechnout.
34'
Další brněnský roh přinesl trochu více vzrušení, avšak mimo Koneho působnost dostal míč Plesník mimo tři tyče, jenomže taktéž podnítil další rohový kop.
33'
Škoda nepotvrdil svou úlohu kanonýra z loňské sezóny, jeho rána zpoza vápna totiž Muchovi nenadělala sebemenší problémy. Přízemní pokus holický brankář chytá do rukavic.
32'
Krejčí se dostal po jedné minele v brněnské defenzívě do vápna, jenomže pod nátlakem zkušeného Pavlíka se na bránu neotočil. Zbrojovka si tuto situaci bez potíží pohlídala.
31'
Holici se daří celkem s velkou úspěšnosti presovat. Brněnské šiky nejsou s touto situací moc spokojené, neboť je soupeř nutí k velkým chybám.
30'
Kone se zkusil dostat mimo vliv Přikryla, avšak ani takovémuto prvoligovému fotbalistovi se to nepodařilo. Zbrojovka má k dispozici alespoň autové vhazování.
29'
Brněnský rohový kop nebyl znovu žádnou událostí, která by nějak rozhodila brankáře Muchu z jeho relativní nečinnosti. Plesník si totiž veškere pokusy o hlavičku nekompromisně pohlídal.
28'
Holice se znovu dostala k tutovce, jenomže tu první Krejčí zazdil. Buček se s následným pokusem také unáhlil, jelikož zamířil svou střelou o několik metrů nad.
27'
Holice se dostala ze sevření, domácí tak mají konečně čas na oddech. Brněnská obrana se musí honem rychle vracet.
26'
Brno se snaží a dře, aby se dostalo před holickou branku, ani nadále se to však nedaří. Naposledy se Fortes pokusil hlavičkovat, jenomže byl úplně mimo střelecký úhel. Míč tak logicky zamířil mimo bránu.
25'
Domácí se nadále snaží o mohutnou defenzivní hráz, nicméně Zbrojovka se tento blok moc nesnaží rozbít. Brněnské akce postrádají jednoznačně moment překvapení.
24'
Krejčí si nepohlídal své postavení, čehož si nemohli nevšimnout ani pomezní sudí se zkušenostmi z nejvyšších soutěží. Logicky tak přichází zapískání ofsajdu, který holickou akci zastavuje.
22'
A další šance! Pokus Škody z malého vápna však jen o milimetry netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Mucha si znovu pořádně oddechl.
21'
Zbrojovka je neustále v tlaku, nic z jejích snahy však nepřichází. Holice má obrovskou dávku štěstí.
20'
Fortesovi se podařilo udržet balón přes pomezní čárou, což asi dost překvapilo Schmidta, k bránění se tudíž už nedostal. Nizozemskému útočníkovi tak nic nebránilo v centru na Koneho, avšak jeho hlavička mířila mimo branku.
19'
Buček se při zakládání útoku nedostal přes půlku, protože Kone jeho aktivitě rázně zabránil skluzem. Rozhodčí tak logicky nařizuje rozehrávku ve prospěch domácích.
18'
Fortes málem byl mužem okamžiku! Pod tlakem dvou namotivovaných obránců HFK se ale ke střele nedostal. O zbytek práce se postaral Mucha, který míč podržel pod svým tělem.
17'
Halouska musel být při Přikrylově centru mimořádně pozorný, avšak zkušenosti se projevily. Brněnský brankář míč vyboxoval mimo vápno a okamžitě založil protiútok hostí.
16'
Zbrojovka zatím není vůbec dominantní tak, jak by se mohlo před zápasem očekávat. Holičtí totiž prozatím větší penzum času hrají na soupeřově půlce, v ohrožení brány to však nevede.
15'
A Zbrojovka se opravdu zvedá! Vraštil předložil míč Konemu přesně před bránu, avšak brněnský forvard tuto šanci neuvěřitelně spálil. Mucha si mohl díky jeho nepřesné střele pořádně oddechout.
14'
Fortes se valil do velké možnosti, přes Přikryla však neprošel. Hosty tak ale čeká ještě rohový kop, což jim může pomoci k hernímu vzestupu.
13'
Krejčí nebyl daleko senzaci! Přihrávku totiž obdržel do prostoru, kde ho nikdo nebránil, jenomže se nerozhodl ke střelbě. Místo toho ještě zvolil stahovačku a až poté pálil, míč proletěl těsně nad břevnem.
12'
Buček se ukvapil při finální přihrávce, neboť napálil balón přímo na prsa Polákovi. Zbrojovka měla v této situaci velkou dávku štěstí, HFK se totiž začíná lepšit.
11'
Holické akce zatím postrádají větší smysl, neboť se v posledních sekundách odhodlaly pouze k odkopávání přes půlku. Brněnští tak nemají jakýkoliv problém s kombinační hrou.
10'
K Bučkovi se dostal náhodně propadlý míč ve vápně, avšak pod dohledem Fortese se nakonec nic vážného nestalo. Domácí útočník zahrál situaci do rohu, kde ji hosté okamžitě utnuli.
9'
Holickým se v těchto sekundách podařilo držet Zbrojovku pod tlakem, jenomže Krejčí s Žůrkem byli až příliš aktivní. Sudí jim zapískali útočný faul.
8'
Brněnský rohový kop však nic důležitého nepřinesl. Centr do vápna st totiž bez problémů pohlídal Přikryl, který míč dostal do bezpečí mim o šestnáctku.
7'
Karčmář raději odhlavičkoval balón při velice nepřehledné situaci do zámezí, Brno tak čeká další rohový kop. Mucha totiž jeho hlavičku chytil až za pomezní čárou.
6'
Holice se dostala k první větší šanci, obře naběhlého Krejčího však při střele pohlídal Pavlík, čímž se domácímu hráči střela nepovedla. Halouska bude odkopávat od vlastní brány.
5'
Zbrojovka nemá prozatím žádné problémy s holickou ofenzivní fází, na domácích je jednoznačně poznat větší fotbalová kvalita a protřelost, jelikož se hostům daří držet většinu hry míč na svých kopačkách.
4'
Fortes se nacházel při přijmutí přihrávky v ofsajdovém postavení, což neuniklo pozornosti sudích. Holice tak bude rozehrávat těsně před vápnem.
3'
Na domácích je prozatím vidět velká nervozita, jelikož se jim nedaří plnit ani základní fotbalové poučky. Brno tak nemá problém s pronikáním do soupeřova vápna.
2'
Zbrojovka kopala první rohový kop a Škoda si připsal první obrovskou tutovku, když jeho pokus lízl spojnici. Následná dorážka Koneho už mířila mimo.
1'
Jako první se k míči dostává brněnská Zbrojovka, avšak první pokus o ofenzivní útok se nepovedl. Škoda svůj centr do vápna na Poláka neposlal, míč se tak vrací zpět přes půlící čáru na brněnskou půlku.
1'
Oba týmy již míří na hřiště, velmi očekávané utkání za malou chvíli začíná.

1. HFK Olomouc: Mucha – Buček, Horka (C), Krejčí, Přikryl, Karčmář, Schmidt, Plesník, Žůrek, Bořil, Řehák
Náhradníci: Snášel – Drmola, Weinlich, Chlopek, Banasik, Spurný

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Vraštil, Pavlík (C), Sedlák, Lutonský – Polák – Pilík, Škoda – Fortes, Kone, Ashiru
Náhradníci: Floder – Kratochvíl, Janošek, Přichystal, Vintr, Jovanovič

Rozhodčí: Machálek – Kotík, Pochylý.
Na holickém stadionu se po dlouhých letech očekává velmi vysoká divácká účast, a to taktéž z hostujícího tábora. V této chvíli se tribuny posupně zaplňují, obě mužstva mezitím postupují předzápasovou rozcvičku.
Rozhodčím dnešního zápasu je Jan Machálek, na čarách pak budou působit Radek Kotík a Stanislav Pochylý. Jako delegát asociace bude na stadionu přítomen Josef Bajer.

28.07.2017 Brno x Ostrava 1:3 (liga)
21.07.2017 Kayserispor x Brno 1:2 (příprava)
Jihomoravané už ví, jaké je to ovládnout domácí pohárovou soutěž. Ovšem tento triumf je už pořádně zavátý prachem minulosti, v roce 1960 se při druhé spartakiádě povedlo tehdejšímu TJ Rudá hvězda Brno udolat poměrem 3:0 Dynamo Praha (dnes Slavia), čímž si vybojovala účast jako první český klub v Poháru vítězů pohárů. V novodobé historii Českého poháru však Zbrojovka dosáhla pouze čtyřikrát na semifinále, naposledy v sezóně 2013/14, kdy Brňané podlehli plzeňské Viktorce. Jako prvoligový klub je Brno v MOL Cupu tradičně nasazena až do druhého kola.

Aktuálně se však Zbrojovka nenachází v nejlepší kondici, do sezóny totiž nastoupili svěřenci kouče Habance bez velkých opor – Jakuba Řezníčka a Pavla Zavadila. Ze zkušených a otřelých hráčů tak zůstal v kabině pouze Jan Polák, mezi nové tváře patří Tomáš Pilík (Příbram) nebo Francis Kone (Slovácko), z norského hostování se navíc vrátil loňský nejlepší střelec Michal Škoda. Start HET ligy však nebyl dle předeslaných ambicí klubu, domácí porážka s baníkem, kterou řídil ostravský navrátilec Milan Baroš a následná porážka ve Zlíně znamenají momentální 15. příčku v tabulce. Výsledek v pohárovém utkání na Holici by tak mohl napovědět o budoucnosti hlavního kouče, která je dle kuloárních informací nejistá.
Nad holickým fotbalovým klubem visel v posledních dvou sezónách velký otazník. Mančaft, který ještě nedávno bojoval o prvoligovou příslušnost a z FNL musel administrativně sestoupit jen kvůli nedostatku sponzorů, se potácel v MSFL, třetí nejvyšší české soutěži, ve velké bídě a podprůměru. Tým se v obou předchozích ročnících zachraňoval za minutu dvanáct, napoprvé jen díky mimořádně nesestupové 15. příčce, letos v červnu pak jen po umístění v minitabulce tří celků se stejným počtem bodů. V regionálních mediích tak logicky rezonovaly výroky klubového Vladimíra Dostála o možném konci tradičního olomouckého týmu.

Nedávno skončená letní příprava však přineslo absolutní obrat o tři sta šedesát stupňů. Tým začal v přípravě po dlouhých letech pravidelně vyhrávat, to co zbylo z holických fanoušků tak jen žaslo, kolik branek najednou olomoucký tým dokáže oproti předchozím chudým letem dávat. Hledat příčinu tohoto obratu není až tak těžké, v kabině totiž není žádná hvězdná posila typu Heinz nebo Rýdel, kterým dřív patřila možná až příliš velká pozornost. Jedinou velkou změnou byl příchod trenéra Romana Sedláčka, který naposledy vedl třetiligovou Mohelnici. Klubová legenda Sigmy dokázala klub vyvést z marasmu předchozích let, což jen HFK potvrdil v neděli, když v 1. kole ligového ročníku rozstřílel Otrokovice v poměru 5:2. MOL Cup pak také zatím patří holickým hráčům, v předkole zdolali divizní Šumperk 3:1, 1. kolo pak přineslo velké překvapení v podobě vyřazení druholigového Frýdku-Místku po výhře 2:0. Pro Holické tak přichází odměna v podobě dalšího domácího zápasu s prvoligovým týmem, podobně jako v roce 2008 se Spartou nebo 2013 proti pražské Slavii. V poháru se zatím prosadilo celkem pět holických hráčů – Patrik Chlopek, Tomáš Drmola, Luboš Horka, Jakub Žůrek a Tomáš Spurný, celé kvarteto má na kontě shodně po jedné brance. Druhé kolo je pro HFK nejlepší výsledek v pohárové soutěži od ročníku 2013/14.
Hezký úterní podvečer,dneškem se naplno rozbíhá 2. kolo letošního ročníku MOL Cupu, neboť program v tento den obsahuje hned sedmičku utkání. Jedním z nich je i souboj účastníka MSFL HFK Olomouc a prvoligisty Zbrojovky Brno. Utkání startuje v 18:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.