MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Petřkovice : Znojmo - 8. srpna 2017   17:00

Petřkovice
Petřkovice
8' Baranek
1:1
(1:0)

2:4 (PEN)

Znojmo
Znojmo
75' Njire
Petřkovice
Chvěja – Polášek, Špavelko, Leibl, Švancer – Strakoš (76. Hrdlička), Staněk (C) (85. Latocha), Baranek, Holiš, Neumann – Lokša
Godula – Moskál, Hrdlička, Latocha
Vojkovský – Batík, Dresler
areál FC Odra Petřkovice, Ostrava - Petřkovice
481 diváků
Znojmo
Štěpanovský – Pospíšil, Malár, Svozil, Cihlář (C) – Štrombach, Njire, Čereda, Urbančok (46. Javůrek) – Hladík, Moravec (46. Šamánek, 58. Teplý)
Veselý – Šamánek, Helísek, Lacko, Javůrek, Teplý, Švarc

Z Petřkovic je to vše, děkuji za pozornost.

Žluté karty: 5-1
Utkání sledovalo 481 diváků, což je více, než obvykle chodí na druhou ligu ve stejném městě ve Vítkovicích.
Cesta znojemského favorita za postupem byla velmi trnitá a přes vyšší herní kvality se s Petřkovicemi dlouho trápil. Prohrával, vyrovnal, nedokázal rozhodnout ze hry, ale penaltový rozstřel zvládl bezchybně a postupuje do třetího kola.
Hladík nekompromisně trefuje levou šibenici a rozhoduje rozstřel ve prospěch Znojma!
špavelko musel dát a tíhu okamžiku unesl. Brankář šel na druhou stranu.
Njire se podíval, kam chce jít brankář a měl tak snadnou úlohu. Velmi lehce k levé tyči.
Švancerovi sice střelu k tyči brankář vystihl, ale nedosáhl na ni.
Javůrek napálil míč nekompromisně do sítě.
Baranek střílel po zemi doprostřed, brankář tam stihl nechat nohu a s Petřkovicemi je to už hodně špatné!
Teplý poslal brankáře na druhou stranu a proměňuje.
Lokša pálil k pravé tyči a Štěpanovský míč vyrazil!

Žluté karty: 2-0
Jedinou šanci za celé prodloužení jsme viděli až v jeho nastavení, ale Svozil hlavou selhal, takže o postupujícím rozhodnou až pokutové kopy.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120+1'
Již v nastavení měl na hlavě rozhodnutí Svozil, ale hlavou na malém vápně míč jen lízl a minul!
120'
Protiútok zastavil faulem Baranek a dostává žlutou kartu.
120'
Latocha si předkopl míč, opřel se o protihráče a upadl. Rozhodčí mu to nespolkl.
119'
Prostrčení na Javůrka bylo dlouhé, Špavelko odkopl míč.
118'
Závar před brankou Odry, od Hladíka se odrazil míč, ale Chvěja byl pohotový a byl u kutálející se koule dříve než právě Hladík.
118'
Další dlouhý nákop na Hrdličku a opět Štěpanovský hlavou na hranici šestnáctky zachraňuje situaci.
118'
Neumann se nedohodl s Barankem, kam druhý jmenovaný poběží.
117'
Hladík sice udělal kličku protihráči, ale upadl u toho.
116'
Hrdlička pronikal po levé straně, Pospíšil ho zastavil možná za pomocí rukou, každopádně míč odehrál nohou a rozhodčí nepískl, takže se pokračuje.
115'
Znojmo mělo rohový kop, ze kterého nezahrozilo, avšak po jednom souboji zůstal ležet Špavelko. Postupně se zvedá a rozběhá to.
114'
Hrdlička si křikl, Baranek zvedl hlavu a vyslal ho do brejku. Vše však dobře přečetl Štěpanovský, vyběhl před vápno a hlavou odehrál míč do bezpečí.
113'
Sami ale mají v současné době problém přesně si přihrát.
112'
Nadějný protiútok domácích zastaven faulem na půlce, bez karty. Rozehrávka však moc nevyšla, takže u míče jsou znovu Jihomoravané.
111'
Hosté opět usazeni v útoku, ale Javůrek svůj centr přetáhl a Štrombach poté nedotáhl, takže Chvěja má míč v náruči.
109'
Švancer tak dlouho otálel s vhazováním, až dostal žlutou kartu.
109'
Zabržděný brejk Odry, ale bude aspoň vhazovat.
108'
Loška zastaven hraničním zákrokem, nepíská se, takže hrají opět hráči v bílém.
108'
Míč za brankou Petřkovic. Chvěja bude odkopávat.
107'
Tempo je pravdu pomalé. Znojmo se snaží, aby běhal hlavně míč.
106'
Hosté se hned po výkopu dostali do celkem solidní možnosti, ale střela z cca 10 metrů ze strany mířila vedle.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V první části prodloužení je již na obou týmech znát únava a tempo hry opadlo. K vidění bylo několik rohových kopů, ale šance žádná.
105'
První prodloužení skončilo.
105'
Chvěja dobře přečetl hru, vyběhl a sebral ze země míč, ke kterému se řítil štrombach.
105'
Hosté po delší doě v tlaku, ale Javůrkův centr zastavil hlavou Špavelko.
104'
Barankův centr na malé vápno stáhl ze vzduchu Štěpanovský.
103'
Roh na druhé straně po průniku Lokšy a centru Hrdličky.
102'
Rohy byly nakonec dva, druhý byl rozehrán nakrátko, ale náledoval další přetažený centr, na který Svozil neměl šanci dosáhnout.
101'
Prudký centr z pravé strany, do vápna nabíhal Teplý a Latocha před ním odehrál na roh.
100'
Roh rozehrán na čekajícího Baránka, ale jeho míč obránci zachytili a vyrazili vpřed. Na druhé straně poté zakončoval z půlkruhu Čereda, ale výrazně přestřelil.
99'
Viditelně unavený Neumann neměl odvahu střílet, jeho centr byl sražen na roh.
99'
Rohový kop domácí ubránili a můžou jít vpřed.
98'
Pospíšil se uvolnil na pravém křídle a zajímavě kroutil míč na zadní tyč. Chvěja se však pořádně natáhl a vytlačil míč na roh.
97'
Neumann centroval z pravé strany, ale na půlkruhu Hrdličku dobře pohlídal jeden ze stoperů.
97'
Míč hostům utekl za brankovou čáru a Chvěja s odkopem nespěchá.
96'
Švancer přihrál Poláškovi do nepříjemné situace a tomu nezbylo než odkopnout přyč.
95'
Opět Teplý v hlavní roli. Snažil se zakončovat nůžkami, ale trefil nohou do hlavy Švancera. Tomu naštěstí nic není a bude pokračovat.
94'
Teplý se snažil obejít Hrdličku, ale pomáhal si u toho rukama.
93'
Hladík se neprosadil přes Špavelka, Chvěja bude odkopávat.
93'
Latocha sice viděl rozběhnutého Neumanna, ale Cihlář byl mnohem rychlejší a nedal domácímu hráči šanci jít do brejku.
92'
Centr na malé vápno odvrátil Malár. Míč se ale do vápna vrátil, jenže Hrdlička ho nedokázal trefit z voleje.
91'
Latocha utekl po pravé straně a Svozil srazil jeho centr na roh.
91'

Fauly: 8-5
Ve druhém poločase to dlouho nevypadalo na to, že Znojmo potřebuje vyrovnat. Petřkovice hrály otevřenou a vyrovnanou partii, dokonce měly i šance, ale Lokšovu ránu pod břevno vyrazil Štěpanovský. Přesto se hostům podařilo vyrovnat. Nejprve trefil hlavou tyč Teplý, v 74. minutě se však již prosadil přesnou střelou z půlkruhu Njire. Tentýž hráč mohl rozhodnout, ale sám před brankářem nedal, takže tento zápas jde do prodloužení.
90+2'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Lokša se neprosadil proti těsné obraně, na druhé straně byl Javůrkův centr zablokován.
90+2'
Znojmu utekl míč do autu, takže trocha klidu pro domácí.
90+1'
Na centr naskakoval Njire, ale na poslední chvíli před ním odehrál míč pravděpodobně Baranek.
90+1'
Roh pro Znojmo.
90'
Nastavují se 2 minuty.
90'
Hladík na levé straně vápna hledal, komu přihrát, nakonec nikoho nenašel.
89'
štrombach se dokázal na půlkruhu otočit a technicky vystřelit, ale mířil nad branku.
88'
Baranek mohl vyrazit do brejku, ale fauloval u toho Čeredu.
88'
Hosté na útočné polovině, ale mají proti sobě hráz na vápně.
87'
Nevím, co Baránek zamýšlel, ale centr z rohu poslal až do vzdálenějšího rohu šestnáctky.
87'
Hrdlička však utekl po levém křídle a Malár jeho centr srazil na roh.
86'
Pospíšilův centr odhlavičkoval Polášek. Znojmo opět tlačí a snaží se rozhodnout ještě v základní hrací době.
85'
Druhé střídání Petřkovic. Staňka nahrazuje Latocha.
84'
Hrdlička centroval z levé strany, ale Neumann musel brzdit a stejně nestihl míč zasáhnout.
83'
Njire odmítl definitivně otočit zápas! Po chxbě domácích ve středu pole a brejku svého týmu se ocitl sám před Chvějou, ale jeho zakončení bylo natolik slabé a předvídatelné, že brankáře nemohl ohrozit!
82'
Čereda sice obral o míč soupeře, ale bylo to s faulem, takže Štrombach se hnal do křídla zbytečně.
81'
Pro přihrávku z levého křídla si sice musel Hladík trochu seběhnout, ale dokázal zakončit na branku a Chvěja se musel hodně natáhnout, aby míč zachytil a nevyrazil před sebe, kam dobíhal Teplý!
80'
Švancer na levé straně málem založil brejk hostů, ale vše zachránil Staněk. Znojmo ale přeci jen jde do útoku.
79'
Domácí se dostali na chvíli na útočnou polovinu, ale dlouho tam nepobyli. Hostům poté nevyšel nákop na rozběhnutého Hladíka.
78'
Znojmo začíná mít více ze hry. Centr z pravého křídla přiletěl přesně na hlavu Hladíka, ale ten přehodil jak brankáře, tak branku.
77'
Neumann po výkopu vlastního brankáře fauloval a sám se přitom málem zranil.
76'
První střídání Petřkovic. Strakoše nahrazuje Hrdlička.
76'
Javůrek si zaběhl za obranu a mnoho nechybělo, aby se k míči dostal.
75'
Znojmo právě vstřelilo branku!
Hosté se přeci jen dočkávají vyrovnání! Chybu v rozebrání hráčů potrestal STIJEPO NJIRE, který přebral míč nikým neatakován, udělal si prostor ke střele z půlkruhu a po zemi do protipohybu brankáře trefil přesně k tyči!
73'
Ještě přiletěla před branku domácích vysoká svíce, kterou Chěja zachytil, ale výkop se mu nepovedl a poslal ho na tribunu.
73'
Jihomoravané získali další rohový kop, ale opět z toho byl přetažený centr, který k ničemu nevedl.
72'
Chvěja si došel pro centr a uklidňuje hru.
71'
Lopotná obrana Slezanů nakonec slavila úspěch, ačkoliv Strakoš ve snaze odehrát míč uklouzl.
70'
Malár nepřihrál přesně Pospíšilovi, ale domácí vhazování nezvládli a ihned přišli o míč.
69'
Chvěja se přes klubko hráčů dostal k míči a vybooval ho do bezpečí.
69'
Nezakončený brejk Odry a vzápětí další roh Znojma.
68'
Přetažený centr vracel zpět na přední tyč vysokým obloukem Svozil, ale Chvěja si to pohlídal.
67'
Po akci na pravém křídle mají hosté rohový kop.
66'
Petřkovice hrají překvapivě otevřenou partii a nejsou zatažené. Postupný útok zakončoval Baranek, ale netrefil míč dobře.
65'
Přihrávka z rohu na půlkruh poskakovala po nerovném terénu, takže Strakoš míč nedokázal pořádně trefit.
64'
Šance střídá šanci, hraje se teď nahoru dolů! Lokša sice v brejku napoprvé neprostřelil bránícího hráče, ale míč se k němu vrátil a z půlkruhu ho napálil pod břevno, jenže Štěpanovský vyráží na roh!
62'
Největší šance Znojma v zápase! Na centr Pospíšila si naběhl Teplý a v pádu hlavičkoval zblízka do tyče!
61'
V protiútoku postupoval středem Hladík, na 25 metrech napřáhl a jen těsně minul levou tyč! Brankář by na toto nedosáhl!
60'
Další dobře sehraný brejk Odry. Útok podpořil ze druhé vlny Strakoš a ranou z vápna prověřil připravenost Štěpanovského. Ten byl u tyče včas.
58'
Zajímavá příležitost znojemských, po závaru přišla střela zblízka mimo branku.
57'
Poslední střídání Znojma. Šamánek nemůže pokračovat, pobyl na hřišti jen 12 minut. Nahrazuje ho Teplý.
57'
Tento brejk se již Petřkovicím povedl a málem to bylo 2:0! Lokša od půlky doběhl s míčem až před šestnáctku, udělal místo pro Baranka, předal mu míč, Baranek chtěl přehodit vyběhnutého Štěpanovského, ale těsně minul branku!
56'
Faulovaným byl střídající Šamánek. Centr z rohu odhlavičkovala zelená zeď na malém vápně, ale žádný brejk z toho nebyl.
55'
Faulujícím byl Špavelko a zpětně dostává žlutou kartu.
54'
Polášek odehrál míč ve skluzu na roh a zastavil dobře rozjetý brejk Znojma. V jeho rámci byl velmi nepříjemně faulován jeden z hráčů Znojma a musí být ošetřován.
53'
Nic z toho, Chvěja si rovná míč na odkop a moc s tím nespěchá.
52'
Strakoš udržel na zádech Cihláře, ale hosté vhazují.
52'
Baranek zasáhl protihráče vysokou nohou do obličeje a je pískáno. Neumann neudržel v ústech nějakou poznámku a dostává žlutou kartu.
51'
Javůrek si hodil míč do běhu mezi dva hráče, ale následně přišlápl Neumanna.
50'
Jihomoravané hrají do plných a občas se o míč připraví vlastní nepřesností. Jako v tomto případě, kdy se dva hráči nedohodli na přihrávce a míč je v zámezí.
49'
Nezdařený roh, Petřkovice neměly žádný problém se ubránit.
48'
Rohový kop pro hráče v bílém.
47'
Přetažený centr, ale hosté nakonec dokázali vymyslet něco překvapivého. Kolmou přihrávku však Javůrek nedoběhl.
46'
Znojmo drží míč na kopačkách a opět se snaží postupným útokem zatlačit soupeře.
46'
Druhé střídání Znojma. Moravce nahrazuje Šamánek.
46'
První střídání Znojma. Urbančoka nahrazuje Javůrek.
46'
Znojmo navíc v poločase střídá.
Na hřiště postupně přichází i domácí a rozhodčí. Do druhé půle provedou výkop hosté.
Hráči Znojma již jsou nějakou dobu na hřišti. Jejich porada moc dlouho netrvala.

Žluté karty: 1-1
Petřkovice do utkání vstoupily aktivně, vytvořily si dvě šance a tu druhou dokázaly v 8. minutě proměnit přesnou střelou Baranka. Znojmo se poté konečně probudilo a vytvořilo si územní převahu, avšak nedokázalo najít recept na dobře zformovaný domácí blok. Sice mělo několik náznaků šancí, ale gólovku mělo jen jednu. Ránu Moravce zblízka po rohovém kopu vyrazil pohotový brankář. V závěru poločasu se domácím začaly dařit brejky, ale ani jeden z několika nadějných nedotáhli. I tak vedou Petřkovice překvapivě nad Znojmem v poločase 1:0 a o zajímavou podívanou po změně stran je postaráno.
45'
45'
Urbančok se probíjel do vápna, upadl, ale rozhodčí mu na to neskočil a záložník hostů vidí za svůj výstup žlutou kartu.
44'
Švancer chtěl centrovat, ale u rohu šestnáctky uklouzl a z centru je nakonec slabá střela po zemi, se kterou neměl brankář hostů potíže.
43'
Odra je při chuti a po delší době je usazena v útoku.
42'
A další brejk domácích, Polášek z křídla přihrával mezi penaltu a malé vápno, ale Lokša byl dobře bráněn a neměl prostor na zakončení.
41'
Zajímavý brejk Petřkovic, z pravé strany se míč dostal k Lokšovi, který si přes Svozila dokázal najít prostor ke střele z půlkruhu, ale minul branku.
40'
Polášek na výletě nezvládl přesný centr. Znojemští však tentokrát také rychle přišli o míč vlastní vinou.
39'
Neumann se nechal lehce obrat o míč u vlastního rohového praporku, Pospíšil přihrával pod sebe, Njire se zbavil soupeře a vypálil, ale trefil jen dalšího z domácích obránců.
39'
Hosté opět usazeni v útoku a hledají skulinu.
38'
Nadějný brejk domácích, Strakoš utíkal na pravé straně a chybělo jen velmi málo, aby se Lokša ocitl v čisté gólové šanci.
37'
štrombach předal míč Moravcovi a očekával narážečku zpět, ale Moravec chtěl kouzlit sám. Vykouzlil pouze aut.
37'
O míč rychle přišli a museli takticky faulovat, aby soupeř nešel do přečíslení.
36'
Nakrátko rozehraný roh, zpoza vápna poté zakončoval Štrombach, ale trefil pouze Hladíka. Následný brejk domácích skončil neúspěšnou kličkou Neumanna na levé straně, ale zelení aspoň vhazují.
35'
Njire se rozhlédl, uviděl běžícího Moravce, ale před ním odehrál míč na roh Špavelko.
34'
Hladík využil chyby pravděpodobně Švancera, dostal se k míči, ale následně nepřihrál přesně před branku.
34'
Znojemští hrají ve středu na jeden až dva doteky, ale zatím jim to k ničemu nepomáhá. Domácí dobře brání.
33'
Další nedovolený zákrok, ale hosté se zatím přes připravenou obranu nemohou dostat.
32'
Špavelko se hodně opřel zezadu do Hladíka a hosté rozehrávají na půlce.
31'
Štrombach přiťukl míč do křídla Pospíšilovi, ale jeho centr prostor před brankou přeletěl hodně vysoko.
30'
Neumann se rozběhl po levém křídle a mohl mít výbornou brejkovou příležitost, jenže to by mu Lokša musel dát přesnou přihrávku a netrefit prvního protihráče.
29'
Holiš nepříjemně zajel do protihráče a dostává žlutou kartu.
28'
Štrombach obrdžel přihrávku na hranici pokutového území, střelu na levačku mu obrana zachytila, tak to zkusil pravačkou, ale výsledkem byl jen slabý pokus, který Chvěja jen sebral ze země.
27'
Holiš posílal míč do uličky Lokšovi, ale ten po souboji ještě nebyl pevně na nohou a neměl šanci hrát.
27'
Lokša bojoval na pravém křídle, ale vhazují hosté.
26'
Tento roh již domácí ubránili, ale pokus o brejk skončil hned v zárodku.
25'
Centr z rohu propadl až na zadní tyč, kde se do míče opřel Moravec a výborný Chvěja zařizuje další rohový kop.
24'
Štrombach z pravé strany pronikl do šestnáckty, tak dlouho hledal místo ke střele levačkou, až proběhl celým vápnem a jeho přihrávka před branku byla sražena na roh.
23'
Rychlý protiútok hostů, ale Hladík na levém křídle neuspěl proti přesile dvou soupeřů. Do brejku následně sprintoval Strakoš, ale sám si kopl míč do autu.
22'
Rychle rozehraný trestný kop domácích ze 30 metrů sice zpočátku vypadal nadějně, ale v rohu šestnáctky nakonec ztratili míč.
21'
Následná akce hostů na pravé straně skončila u připraveného Chvěji, který nepustil přihrávku před branku.
20'
Švancer zariskoval ve vlastním vápně hlavičkou napříč a notně spoluhráčům zavařil. Ti nakonec na pravé straně přišli o míč.
20'
Urbančok se nadechoval k sólu, ale Špavelko se mu vrhl pod nohy a připravil ho o míč.
19'
Baranek vymýšlel uličku, ale jeden z obránců to přečetl a zavřel prostor.
18'
Kombinací na jeden dotek se Jihomoravané dostali z přehuštěného středu a Štrombach centrem zprava hledal nabíhajícího Hladíka, ale tomu chyběl asi metr, aby na míč dosáhl.
17'
Staněk vysílal do křídla Strakoše, ale poslal mu nestíhatelný míč.
16'
Njire centroval od brankové čáry, Polášek se nechal míčem školácky přeskočit odrazem od země, ale Urbančok jeho zaváhání nedokázal využít.
15'
Znojmo je usazeno v útoku a snaží se najít skulinu v postavené obraně.
14'
Centr na bližší tyč sice odhlavičkovali hostující hráči, ale míč se obloukem vracel na penaltu, kam si pro něj došel brankář a nadvakrát ho zpacifikoval.
14'
Strakoš na pravém křídle dlouho hledal prostor k centru, až byl jeho pokus sražen za brankovou čáru. Rohový kop.
13'
Štrombach se probíjel zprava do vápna, ale míč mu utekl a Leibl ho pohotově odkopl do autu. Následný centr hostů byl asi o 15 metrů delší, než měl být.
12'
Roh byl odvrácen daleko za šestnáctku, domácí poté nepřesným nákopem z vlastní poloviny definitivně odevzdali míč soupeři.
11'
Strakoš si narazil se Staňkem a následný centr byl sražen na rohový kop.
10'
Přihrávka na Štrombacha se nepovedla a míč doputoval až ke Chvějovi, který si dal s rozehrávkou hodně načas.
8'
Tým Petřkovice právě vstřelil branku!Po sérii několika vhazování se ocitl v pokutovém území nikým nebráněný RADIM BARANEK a střelou ze 13 metrů na zadní tyč překonal marně skákajícího Štěpanovského! Petřkovice vedou 1:0!
7'
Domácí se poprvé více usadili na útočné polovině.
6'
Centr z rohu sice obránci odvrátili, ale před půlkruhem si našel míč Urbančok a skákavou ránu namířil metr vedle tyče.
6'
Hosté oplácí rohovým kopem.
5'
Zbytečná ztráta míče v podání bílých, Neumann se dostal ke střele z hranice šestnáctky a jen těsně minul!
3'
Špavelko výborně zasáhl před Moravcem a domácí mohli jít vpřed, po přechodu půlky však míč ztratili.
2'
Znojemští se již dvakrát snažili prosadit po pravé straně, ale ani jednou to nedotáhli k centru.
1'
Domácí u míče dlouho nepobyli a Znojmo v poklidu kombinuje na polovině.
1'
Výkop do prvního poločasu provedou domácí.
Aktéři utkání právě vstupují na trávník. Petřkovice ve svých tradičních dresech ve dvou odstínech zelené barvy, Znojmo v bílých trikotech s modrými trenýrkami.
V Ostravě je nádherné počasí, absolutně vymetená obloha. Trávník nepatří mezi nejkvalitnější. Škodí mu, že v areálu není tréninková plocha, takže v kombinaci se suchem jsou některá místa hodně vyšlapaná. Na to hosté nebudou úplně zvyklí, uvidíme, jak si s tím poradí.
Je znát, že oba celky k tomuto utkání přistupují rozdílně. Zatímco pro domácí je to příležitost se vytáhnout, pro hosty je pohár v této fázi spíše přípravným zápasem. I vzhledem k nepříliš velké šíři kádru tak Petřkovice proti víkendovému utkání v Mohelnici mají pouze 2 změny v sestavě, z toho jednu na postu brankáře, v základní sestavě Znojma je proti nepovedenému zápasu s Hradcem pouze 5 stejných hráčů.

FC Odra Petřkovice: Chvěja – Polášek, Špavelko, Leibl, Švancer – Strakoš, Staněk (C), Baranek, Holiš, Neumann – Lokša
Náhradníci: Godula – Moskál, Hrdlička, Latocha

1. SC Znojmo FK: Štěpanovský – Pospíšil, Malár, Svozil, Cihlář (C) – Štrombach, Njire, Čereda, Urbančok – Hladík, Moravec
Náhradníci: Veselý – Šamánek, Helísek, Lacko, Javůrek, Teplý, Švarc

Rozhodčí: Vojkovský – Batík, Dresler.
Vzájemné zápasy

Půjde o historicky první utkání Petřkovic a Znojma.
1. SC Znojmo FK

Znojmo také zažívá nejlepší období ve své historii. S výjimkou dvou sezón na počátku 90. let nikdy nehrálo výše než ve třetí nejvyšší soutěži, aktuálně však od roku 2010 trvale působí ve druhé, a v sezóně 13/14 dokonce v první, lize. Naposledy skončilo v minulém ročníku na 6. místě. V domácím poháru se nejdále dostalo mezi posledních 16 celků, osmifinále si ale zahrálo hned 4x a to v sezónách 09/10, 11/12, 13/14 a 14/15.

Do MOL Cupu vstoupilo Znojmo v 1. kole a na půdě divizní Polné vyhrálo v pohodě 3:0. Nyní ho čeká třetiligový soupeř a právě protivník z této soutěže byl v minulém ročníku poháru pro Jihomoravany konečnou. Již v 1. kole podlehli v Hulíně. Podobný osud by určitě neradi zažili druhý rok za sebou.

Znojmo však nemá zrovna vydařený začátek sezóny. Ono vítězství v Polné je totiž zatím jeho jediným v tomto ročníku. Do Fortuna národní ligy vstoupilo remízou v Příbrami 0:0 a domácí porážkou 1:3 od Hradce Králové. Je však nutno říct, že těžší los již mít nemohlo, v prvních dvou kolech potkalo oba sestupující z nejvyšší soutěže.
FC Odra Petřkovice

V Petřkovicích zažívají nejúspěšnější éru klubové historie. Klub ještě na jaře 2015 působil v krajském přeboru, sezóna 17/18 však je již druhou v MSFL, třetí nejvyšší soutěži. Tak vysoko nikdy v historii oddíl nehrál. To samé platí také o domácím poháru, do kterého poprvé nakoukl teprve před 2 lety a v této sezóně poprvé postoupil do druhého kola. Petřkovice tím upevňují svoji pozici aktuálně třetího nejsilnějšího ostravského celku.

Do MOL Cupu Odra vstoupila v 1. kole a v regionálním derby jasně zvítězila na půdě divizního nováčka z Bohumína 4:0. Nyní ji však čeká soupeř úplně jiné úrovně.

Petřkovice obecně zažívají podařený vstup do sezóny. O víkendu se totiž rozběhla také MSFL a v úvodním zápase ostravský tým vyhrál v Mohelnici 1:0.
V MOL Cupu se rozbíhá 2. kolo, do kterého již vstupuje také většina prvoligových klubů. Los však rozhodl, že v Petřkovicích, městské části Ostravy, žádné derby neuvidí. Na půdu třetiligového týmu totiž přijede druholigový soupeř z jihu Moravy. Vítejte u zápasu FC Odra Petřkovice – 1. SC Znojmo FK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.