MOL Cup - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Benešov : Slovácko - 24. září 2019   16:00

Benešov
Benešov
35' Engelmann
1:3
(1:1)
Slovácko
Slovácko
41' Petržela   • 52' Kalabiška   • 74' Vosáhlo (vl.)
Benešov
Tetour – Lupač, Vosáhlo, Filip, Pedro, Ježdík, Engelmann, Urban (31. Azilinon, 73. Brokeš), Turek, Krasnyanyk (54. Dufek), Vrňák.
Rotbauer – Procházka, Azilinon, Dufek, Srb, Brokeš, Zoubek.
Orel – Blažej, Myška
500 diváků
Slovácko
Porcal – Hofmann, Vasiljev (34. Petržela), Tischler (46. Havlík), Hellebrand, Zajíc (65. Šašinka), Sadílek, Kalabiška, Reinberk, Krejčí, Daníček.
Trmal – Navrátil, Petržela, Divíšek, Šimko, Havlík, Šašinka.

Sudí Pavel Orel naposledy v tomto utkání foukl do píšťalky a ukončil tak duel 3. kola MOL Cupu, v němž favorizované Slovácko sice překvapivě prohrávalo trefou domácího Engelmanna, ale ještě do půle srovnal Petržela a svůj tlak ve druhé pětačtyřicetiminutovce hosté zúročili brankami Kalabišky a vlastním gólem domácího Vosáhla. Navíc ještě kapitán Slovácka Daníček neproměnil penaltu a Sadílek trefil tyč. Výhra hostí je tak zasloužená, leč Benešovští podali sympatický a bojovný výkon.
90+2'
89'
Ještě jedna standardní situace Slovácka, a to v době, kdy už časomíra ukazuje poslední minutu.
86'
Hosté sami ukončili své snažení útočným faulem. Domácí budou rozehrávat od vlastního vápna, duel se pomalu blíží ke konci.
85'
Domácí to ještě zkusili, Engelmann po pěkné individuální akci střelou ze střední vzdálenosti však těsně netrefuje branku soupeře.
82'
Lukáš Sadílek napřáhl zpoza vápna a jeho střela orazítkovala tyčku benešovské branky!
81'
Domácí se stále brání tlaku soupeře. Zdá se, že na zvrat v zápase už nenajdou síly.
79'
Ofsajd zastavil útočné snažení domácích fotbalistů, Slovácko bude zhruba deset minut před koncem řádné hrací doby u míče.
77'
Slovácko drží pevně otěže zápasu ve svých rukou, obrana Benešova musí být stále v pozoru.
74'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Hosty nemusí neproměněná penalta příliš mrzet. Krátce poté si totiž míč do vlastní branky nešťastně srazil benešovský JAKUB VOSÁHLO a už je to o dva góly – 1:3.
73'
Také domácí mají dostřídáno. Třetí změnou je odchod Michaela Azilinona a příchod Ondřeje Brokeše.
73'
Kapitán Slovácka Vlastimil Daníček však pokutový kop neproměnil. David Tetour vystihl směr jeho střely a je teď hrdinou domácích.
72'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Engelmann (SK Benešov).
72'
Byla nařízena penalta ve prospěch Slovácka! Engelmann si počínal nedovoleně v pokutovém území a rozhodčí Orel nekompromisně ukazuje na puntík!
66'
Po ubráněném rohovém kopu vyrazil Benešov do přečíslení, které utnuli hosté odkopem do zámezí.
65'
Hosté potřetí a naposledy střídají. Tomáš Zajíc přepustil místo Ondřeji Šašinkovi.
65'
Po faulu domácích kopali hosté trestňák zhruba z třiceti metrů, žlutomodří se dokázali ubránit.
63'
Statistika střel na branku zatím hovoří jasně ve prospěch Slovácka – osm ku jedné. Avšak produktivita Benešova je stoprocentní... Ještě doplňme, že na stadion U Konopiště si v úterním odpoledni našlo cestu 500 diváků.
61'
Druhý roh prvoligového celku v tomto utkání Benešovští ustáli, avšak stále se brání tlaku soupeře.
59'
Hosté přidali další dva střelecké pokusy mezi tři tyče, Tetour v obou případech obstál a ještě drží benešovské naděje.
54'
Domácí podruhé střídají. Místo Ihora Krasnyanyka se na plac podívá Ladislav Dufek.
54'
Domácí mohli prakticky vzápětí odpovědět. Kapitán Martin Turek se pěkně uvolnil po průniku z pravé strany a jeho pokus zhruba o pět metrů minul Porcalovu svatyni.
52'
A tlak se hostům podařilo přetavit ve vedoucí branku. Reinberk vyzval přihrávkou ke skórování JANA KALABIŠKU, který se nemýlil – 1:2.
51'
Další nebezpečnou útočnou akci dokázala benešovská obrana odvrátit jen s vypětím všech sil.
49'
Hned od úvodních minut druhého poločasu Slovácko tlačí, Tetour se teď jen ohlédl, když vystřelený míč minul jeho branku.
46'
Hosté do druhé půle nastupují s jednou změnou. V kabině zůstal Emil Tischler, jeho místo zaujal Marek Havlík.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
V prvním poločase byli herně i střelecky aktivnější hráči Slovácka, leč z první střely na soupeřovu branku šli do vedení domácí zásluhou Engelmanna po rohovém kopu. Gólový účet na poločasových 1:1 srovnal ostřílený Milan Petržela, který jakožto střídající hráč skóroval po sedmi minutách na hřišti.
45+1'
45'
Tak ještě jeden přímý kop, a sice z levé strany v podání domácích. Jenže z tohoto mráčku nezapršelo a první poločas bude brzy minulostí.
44'
Hostující aktivita na konci první půle je znát, počet faulů domácích rázem narostl na osm a svěřenci kouče Laštovky už by se nejspíš rádi viděli v kabině.
44'
Žlutou kartu dostává Martin Turek (SK Benešov).
41'
Tah se střídáním se hostům podařil na jedničku! MILAN PETRŽELA totiž po krátké době pobytu na hřišti skóruje. Jeho centr z levé strany zapadl přímo do sítě za překvapeného brankáře Tetoura – 1:1.
35'
Benešov právě vstřelil branku!
Domácí zahráli rohový kop stříleným přízemním centrem na nabíhajícího VOJTĚCHA ENGELMANNA, který z první střely domácích na branku otevírá skóre utkání – 1:0.
35'
Domácí budou zahrávat první rohový kop v tomto zápase, obrana Slovácka tak musí být na pozoru.
34'
Hostující trenér Martin Svědík reaguje na průběh utkání střídáním. Tomáše Vasiljeva nahradil zkušený Milan Petržela.
34'
Zatím se hraje, jak se říká "v rukavičkách". Sudí Orel musel přerušovat hru pro přestupky hráčů zatím dohromady jen v pěti nejnutnějších případech.
33'
Další postavení mimo hru Benešovských, Slovácko půjde dopředu.
32'
Domácí zatím Porcala v brance Slovácka vážněji neohrozili, dvakrát byli navíc při pokusu o brejk nachytáni v ofsajdu.
31'
Domácí střídají. Ondřeje Urbana na hřišti nahradí Michael Azilinon.
29'
Další střela favorita na Tetourovu a tentokrát z toho bude rohový kop – první v tomto utkání.
27'
Hlavní sudí Orel nyní přerušil hru, na hrací ploše se bude ošetřovat zraněný hráč domácích.
25'
Domácí se provinili útočným faulem, u míče jsou nyní hosté.
22'
Hosté mají přece jenom lehčí územní převahu a tlačí se do střelby, podruhé v tomto utkání musel zasahovat brankář Tetour a opět úspěšně.
20'
Další nepřesný pokus prvoligového celku znamená, že benešovský brankář bude opět odkopávat od své branky.
16'
Registrujeme první střelu na branku, Tetour je však jistý a bezbrankové skóre se nemění.
13'
Po faulu kousek za polovinou hřiště zahrávali hosté trestný kop, benešovskou branku však neohrozili.
11'
První ze střeleckých pokusů utkání, střela hostí však minula Tetourovu branku.
9'
Slovácko se provinilo na útočné polovině faulem, a tak budou útok zakládat domácí.
8'
Diváci v Benešově zatím sledují úvodní oťukávání obou týmů, domácím se povedlo odvrátit pár brejkových situací soupeře.
1'

SK Benešov: Tetour – Lupač, Vosáhlo, Filip, Pedro, Ježdík, Engelmann, Urban, Turek, Krasnyanyk, Vrňák.
Náhradníci: Rotbauer – Procházka, Azilinon, Dufek, Srb, Brokeš, Zoubek.

1.FC Slovácko: Porcal – Hofmann, Vasiljev, Tischler, Hellebrand, Zajíc, Sadílek, Kalabiška, Reinberk, Krejčí, Daníček.
Náhradníci: Trmal – Navrátil, Petržela, Divíšek, Šimko, Havlík, Šašinka.

Rozhodčí: Orel – Blažej, Myška.
1. FC Slovácko do MOL Cupu zasáhlo ve 2. kole, když na hřišti účastníka MSFL Vrchoviny dominovalo výsledkem 5:0. Ve Fortuna lize se pak celek z Uherského Hradiště pohybuje přesně uprostřed tabulky, po sobotní domácí remíze 1:1 s Teplice je osmý.
SK Benešov zatím v dosavadním průběhu Fortuna České fotbalové ligy skupiny A příliš důvodů ke spokojenosti nemají. Ze sedmi duelů vyhráli jen dvakrát a patří jim aktuálně 13. příčka. V poháru se jim daří o poznání více, vždyť nejprve přešli přes Soběslav a poté doma zdolali druholigové Pardubice góly Azilinona a Engelmanna 2:1.
Hezký den z Benešova, úderem šestnácté hodiny bude na místním stadionu U Konopiště odstartování utkání 3. kola MOL Cupu, v němž domácí třetiligový účastník SK Benešov hostí prvoligového soupeře 1. FC Slovácko. Favorit tohoto utkání je jasný, přesto buďme zvědavi, zda Středočeši jeho cestu do dalšího kola zdramatizují.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.