MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Val. Meziříčí : Třinec - 27. srpna 2019   17:00

Val. Meziříčí
0:5
(0:2)
Třinec
Třinec
33' Wojnar   • 44' Kubala   • 65' Wojnar   • 68' Wojnar   • 88' Gáč
Pobořil – Vozák, Švec, Michálek (78. Matyáš), Kiss Farkaš – Kadla, Žilinský (83, Straka), Juříček (75. Gajdoš), J. Vrána – Š. Vrána, Výmola.
Michut – Matyáš, Kocián, Daniš, Straka, Gajdoš.
Kneisl – Volek, Zaoral.
Fotbalový stadion Valašské Meziříčí
424 diváků
Třinec
Chmiel – Omasta, Kušnír, Gáč, Janoščín – Samiec, Machalík (70. Nieslanik) – Cienciala, Wojnar, Janošík (61. Arroyo) – Kubala (46. Tijani).
Adamuška – Vaněk, Arroyo, Valenta, Hlúpik, Tijani, Nieslanik.

Z Valašského Meziříčí je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek úterního dne.
Třinečtí zvládli souboj s divizním celkem na jedničku. Po dvou gólech v prvním poločase přidali další tři po změně stran a zaslouženě postoupili do třetího kola. Třemi góly vynikl v zápase útočník Tomáš Wojnar.
90'
90'
Hlavní rozhodčí přidal k druhé půli pouze jednu minutu.
88'
Třinec právě vstřelil branku!
Standardní situace Třince končí pátým gólem! Po centru Janoščína z pravé strany si naběhl k pravé tyči DAVID GÁČ a hlavou uklidil míč do sítě – 0:5!
86'
Přímý kop Kušníra prolétl kolem třinecké zdi k pravé tyči, kam se natáhl Pobořil a míč rukama vyrazil vedle branky.
85'
První žlutou kartu zápasu uviděl po faulu na rozběhnutého Arroya domácí Šimon Vrána.
83'
Poslední střídání zápasu. Viktora Žilinského nahradil Jakub Straka.
83'
Po rohovém kopu utekla pravou stranou dvojice Arroyo, Tijani, Tijani následně hledal před bránou Nieslanika, ale třinecký odchovanec byl v době přihrávky v ofsajdu.
79'
Ukázkovou techniku ukázal Michal Kiss Farkas. Nejprve nasadil Arroyovi jesličky a následně se obtočil kolem třineckého záložníka.
78'
Další změna v domácím týmu. Aleše Michálka vyměnil Jiří Matyáš.
77'
V pokladně stadionu ve Valašském Meziříčí zanechalo část svých úspor 424 návštěvníků.
75'
Střídání na straně Valašského Meziříčí. V utkání už nebude pokračovat Jaroslav Juříček, jeho pozici zaujal Martin Gajdoš.
74'
Wojnar u pravého rohového praporku obral o míč Michálka, přihrál před bránu, kde Tijani v gólové pozici promáchl!
74'
Po Wojnarově nákopu do vápna se do zakončení tlačil Arroyo, ale přes obránce nedokázal vystřelit.
72'
Arroyo zatančil s míčem v pokutovém území a následně přihrál na pravou stranu Omastovi, který rychle vypálil. Gólman Pobořil se natáhl a míč vytáhl vedle brány!
71'
Nepříjemná střela Arroya z pravé strany trefila do hlavy Švece.
70'
Poslední střídání Třince. Davida Machalíka nahradil Denis Nieslanik.
68'
Hattrick TOMÁŠE WOJNARA je dokonán! Třinecký hráč napálil do brány zpětnou přihrávku Arroya z pravé strany – 0:4!
65'
Vypadá to, že je hotovo! Na levé straně se uvolnil Janoščín, zpětnou přihrávkou našel TOMÁŠE WOJNARA, který střelou po zemi přidal třetí gól Třince – 0:3!
64'
Arroyo přijal přihrávku na pravé straně, vběhl do pokutového území, ale po srážce s obráncem Michálkem napálil míč do ochranné sítě.
64'
Omasta hledal kolmici rozběhnutého Arroya, ale k balónu ho nepustil domácí Michálek.
61'
Třinecký trenér Habanec sáhl k druhé změně. Martina Janošíka vyměnil Luis Arroyo.
59'
Janoščín polovysokým centrem z levé strany našel v pokutovém území Samiece, ten v akrobatické pozici jen o fous minul pravou tyč domácí brány!
58'
Na Machalíkův rohový kop nikdo nedosáhl, přesto k míči doběhl Cienciala. Bohužel jeho centr postrádal parametry dostačující k ohrožení brány.
57'
Nepříjemný nákop Janošíka z levé strany usměrnil vedle vlastní brány Juříček. Rohový kop pro Třinec.
55'
Tijani vybojoval míč ve středovém kruhu, natáhl nohy a namířil si to k pokutovému území soupeře. Po následné přihrávce do levé strany zakončoval Janošík, bohužel netrefil soupeřovu bránu.
53'
Machalík přihrál ze středu na levou stranu Ciencialovi. Třinecký mladíček zkusil z levé strany odcentrovat a trefil břevno meziříčské brány!
52'
Tempo zápasu nám trochu opadlo. Třinečtí mají dostatečný náskok.
49'
Krásná akce domácího celku, kdy si Výmola s Juříčkem vyměnili míč a prvně jmenovaný vystřelil po zemi na bránu. Gólman Chmiel střelu k pravé tyči vystihl, míč vytlačil lehce před sebe a následně přenechal míč spoluhráčům.
47'
Machalík rozehrál rohový kop na vzdálenější tyč, kam vylétl brankář Pobořil a míč vyboxoval za hranice pokutového území. Pár sekund na to zkusil vystřelit z hranice šestnáctky Machalík, ale slabou střelu do středu brány lapil brankář Pobořil.
46'
Střelec druhé dnešní branky Filip Kubala do druhé půle už nenastoupí. Nahradí ho nová posila Ocelářů Muhamed Tijani.
46'
Úvod utkání nenabídl rozdíl dvou tříd. Třinec nakopla až situace z 34. minuty, kdy nepovedený zákrok domácího gólmana potrestal prvním gólem Wojnar. V závěru první půle navýšil třinecký náskok dorážkou Ciencialovy střely Kubala.
45+2'
45+1'
Ještě jedna šance Třince! Z přímého kopu střílel Cienciala a jeho ránu k pravé tyči vyrazil brankář Pobořil!
44'
Cienciala dostal přihrávku na pravou stranu do běhu, prudkou střelou orazítkoval levou tyč, od které se míč odrazil k FILIPU KUBALOVI, který jednoduchou dorážkou do prázdné brány navýšil třinecké vedení – 0:2!
42'
Nepříjemný centr Kisse z levé strany lapil do rukavic brankář Chmiel. Ten jako vždy působí jistým dojmem.
40'
Po přihrávce Machalíka z levé strany se v pokutovém území otočil s míčem Wojnar, ale následnou střelu k bližší tyči lízl gólman Pobořil. Obrovská šance Třince.
39'
Z druhého rohového kopu už vážnější nebezpečí pro domácí bránu nenastalo.
38'
Machalík si zopakuje rozehrávku od rohového praporku. Po centru Ciencialy míč posunul za vlastní bránu Švec.
36'
Janoščín se prodral po levé straně a zkusil přízemní přihrávkou vybídnout do zakončení někoho ze spoluhráčů, jenže balón odkopl jeden z domácích hráčů na rohový kop.
33'
Slezané se dostávají do vedení! Střelu Ciencialy ze střední vzdálenosti vyrazil brankář Pobořil pouze před sebe, kam si doběhl TOMÁŠ WOJNAR a dorazil míč do sítě – 0:1!
33'
Za stadionem se nám blýská, blíží se sem bouřka.
32'
Machalíkův nákop do pokutového území třinecká řada přeběhla, vracející se Wojnar hlavou usměrnil míč vedle brány.
31'
Po faulu Kadly na Janošíka mají hosté přímý kop z levé strany.
29'
Janošík rozkmital své rychlé nohy a donutil k náročným sprintům domácí defenzívu, následný centr na Ciencialu už postrádal přesnost a skončil vedle Pobořilovy branky.
28'
Se sérií rohových kopů Třince si domácí defenzíva poradila.
26'
Kušnír zopakoval přímý kop jako v Dětmarovicích a střelou přes zeď donutil gólmana Pobořila k vynikajícímu zákroku. Od jeho zásahu rukou se míč odrazil do tyče a následně vedle brány!
24'
Cienciala pláchl po levé straně, odcentroval do malého vápna, kde si na míč sáhl gólman Pobořil a odvrátil zajímavou příležitost. Vzápětí byl Machalík před vběhnutím do pokutového území přistrčen a před námi je zajímavá standardní situace Třince.
22'
Rozhodčí zavelel k občerstvovací pauze. Je dnes teplo a dusno. Hráči konzumují vodu a iontové nápoje, diváci tradiční pivo. Nutno říci, že zde mají výbornou klobásku.
21'
Akce dvou mládežnických reprezentantů pobavila diváky na stadionu. Cienciala krásným pasem vybídl do šance Kubalu, ten mohl zakončit, ale při pokusu o kličku mu míč utekl k brankáři Pobořilovi.
20'
Šimon Vrána se snažil protáhnout kolem Janoščína, ale míč po jeho pokusu skončil v zámezí.
18'
Potlesku se dočkal Žilinský za snahu vystřelit míč na třineckou bránu. Bohužel do balónu kopl slabě, Chmiel se střelou neměl problémy a míč sebral ze země.
16'
Samiec se rozhodl okusit štěstí ze střední vzdálenosti, ale kromě balónu vykopl z trávníku drn.
14'
Janoščín dlouhou přihrávkou vybízel do šance Wojnara, ale zkušený Švec byl pozorný a třineckého hráče k míči nepustil.
13'
Janoščín si na levé straně vyměnil míč s Kubalou a poté vypustil na zadní tyč nepříjemný balón, který se snažil doběhnout Wojnar, ale byl o něco kratší.
10'
Do Valašského Meziříčí zavítala slušná skupinka třineckých fanoušků, zhruba desítka hlasitých příznivců se nachází naproti hlavní tribuny.
9'
Machalíkův centr z pravé strany domácí před nabíhajícím Wojnarem odvrátili.
6'
Michálek střelou z kroku trefil pouze třineckou zeď. Hosté se ubránili a zakládají protiútok.
5'
Rohový op na druhé straně, po kterém jeden z třineckých hráčů zahrál před pokutovým územím rukou. Domácí mají zajímavou standardní situaci.
4'
Machalík rozehrál rohový kop nakrátko a následně odcentroval ke vzdálěnější tyči, kde číhal Janoščín, ale hlavou netrefil bránu.
2'
První střelou se uvedl domácí Šimon Vrána, ale jeho pokus zaletěl vedle brány.
2'
S Třincem přijela do Valašského Meziříčí i nová posila Muhamed Tijani, účastník nedávného světového šampionátu do 20 let v Polsku.
1'
Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše. Za malou chvíli odstartuje utkání výkopem Třince.

TJ Valašské Meziříčí: Pobořil – Vozák, Švec, Michálek, Kiss Farkaš – Kadla, Žilinský, Juříček, J. Vrána – Š. Vrána, Výmola.
Náhradníci: Michut – Matyáš, Kocián, Daniš, Straka, Gajdoš.

FK Fotbal Třinec: Chmiel – Omasta, Kušnír, Gáč, Janoščín – Samiec, Machalík – Cienciala, Wojnar, Janošík – Kubala.
Náhradníci: Adamuška – Vaněk, Arroyo, Valenta, Hlúpik, Tijani, Nieslanik.

Rozhodčí: Kneisl – Volek, Zaoral.
Valašské Meziříčí v loňské sezóně nezvládlo pouť MSFL a sestoupilo do divize. V létě tým převzal bývalý trenér Třince Pavel Hajný a mužstvo v divizi šlape. Po třech kolech má na svém kontě sedm bodů a je druhé za vedoucím béčkem Karviné.

Valachům se daří také v poháru. V předkole zvítězili v nedalekém Vsetíně 5:3, gólové hody viděli diváci i v 1. kole, kdy doma zdolal Slavičín 4:2. Uvidíme, zda spoustu gólů padne i dnes.

Domácí správce hřiště Radek Ondruška motivoval diváky k příchodu na stadion. Pokud Valmez zápas vyhraje, rozdělí mezi diváky dvě bečky chmelového moku, to znamená nějakých 200 piv.
Třineckým se v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže příliš nedaří. Po úvodním vítězství v Praze na Julisce dalších pět zápasů nevyhráli a s šesti body jsou po šesti kolech na 11. místě.

V posledním duelu v Prostějově byli svěřenci trenéra Habance blízko vítězství, po gólech Valenty a Bedecse dvakrát vedli, ale domácím se i v deseti podařilo vyrovnat.

MOL Cup je však jiná soutěž. Dá se očekávat, že šanci dostanou hráči, kteří moc zápasů na podzim neodehráli, jako například Chmiel, Kušnír, Janošík, Wojnar, Nieslanik, Cienciala a další. Stejně tomu bylo i v 1. kole proti Dětmarovicím. Duel proti diviznímu soupeři zvládli Slezané na jedničku a zvítězili 7:1.
Krásný úterní den vám přeji z Moravskoslezského kraje. Dnešním dnem odstartuje 2. kolo národní pohárové soutěže pod názvem MOL Cup. Na stadion ve Valašském Meziříčí přijede druholigový klub FK Fotbal Třinec. Zápasem vás provede Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.