MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Sparta - 19. listopadu 2022   15:00

Ukončeno
Ostrava
Ostrava
41' Kaloč  • 90+2' Kuzmanović 
2:3
(1:1)
Sparta
Sparta
22' Haraslín   • 66' Frydrych (vl.)  • 77' Čvančara  
Ostrava
Sestavy:
Laštůvka (C) – Juroška(78. Tijani), Frydrych, Pojezný, Fleišman (78. Lischka) – Kaloč, Tetour (Mišković) – Cadu (68. Buchta), Kuzmanović, Plavšić – Almási
Náhradníci:
Hrubý – Šehić, Lischka, Ndefe, Buchta, Mišković, Tijani
Rozhodčí
Zelinka – Caletka, Paták
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
14 185 diváků
Sparta
Sestavy:
Kovář – Mejdr, Vitík, Sörensen, Zelený – Pavelka (C), Panák – Daněk (68. Kuchta), Sadílek, Haraslín (78. Wiesner)– Minčev (46. Čvančara)
Náhradníci:
Vorel – Wiesner, Højer, Karabec, Jankto, Čvančara, Kuchta
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.
Je dobojováno. Sparťané měli v prvním poločase možnost zahrávat pokutové kop, když rukou ve vápně zahrál Juroška a následnou penaltu proměnil Haraslín. Domácí srovnali ve 41. minutě, kdy se povedenou ranou trefil FIlip Kaloč.

Ve druhé půlce byl Baník v úvodní části aktivnější, ale z vedoucí branky se radovali hosté. To se nešťastně do vlastní brány trefil Michal Frydrych. Hosté v 77. minutě navýšili vedení, když po pěkné akci zamířil do prázdné brány Čvančara. V nastaveném čase ještě snížil Kumzanović, ale na více se již Baník nezmohl. Po výhře 3:2 tak postupuje do čtvrtfinále poháru pražská Sparta.
Po ukončení zápasu ještě Čvančara ukázal svou inteligenci, když vítěznými gesty z těsné blízkosti domácích provokoval ostravské hráče, kteří si to nenechali líbit a drobnou melu musel rozhánět až hlavní rozhodčí.
90+6'
Konec zápasu.
90+5'
Tohle už vypadá z pohledu domácích bledě. Sparta totiž bude rozehrávat rohový kop.
90+4'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (Matěj Kovář).
90+4'
Mišković s Frydrychem trochu zazmatkovali a zbavili se zbytečně balonu. Následuje odkop od brány.
90+2'
Baník právě vstřelil branku! Naděje zahořela! Nadýchaný centr Kaloče prodloužil jeden z hostů balon za sebe na malé vápno, kde hlavou dopravil balon do sítě NEMANJA KUZMANOVIĆ.
90+1'
Baníkovská obrana se nyní doslova rozestoupila a Jan Kuchta byl úplně sám před Laštůvkou. Svůj dloubáček nasměroval jen do břevna a následnou dorážku namířil nad.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Laštůvka dvakrát uchránil domácí před čtvrtou brankou. Nejprve vytěsnil zakončení zřejmě Kuchty a po zpětném pasu zakončoval do poloodkryté brány Čvančara, ale domácí brankáře se včas vrátil a vyrazil míč na roh.
89'
Lischka rychle cpal balon před bránu, avšak svou nabídku namířil jen do rukavic Kováře.
88'
Tijani opět zezadu povalil tentokrát Panáka a Sparta bude rozehrávat z poloviny hřiště.
86'
Tijani nyní zezadu ve vzdušném souboji fauloval Zeleného a je pískáno proti Ostravě.
85'
Pojezný dobře natáhl ke střele z dvaceti metrů, avšak Kovář se nenechal zaskočit a balon před dobíhajícím Kuzmanovićem udržel.
84'
Tijani nejprve centroval před bránu, ale jeho nabídka nebyla přesná. Poté se ještě snažil zakončit technicky na zadní tyč, nicméně jeho zakončení bylo hodně nepřesné.
82'
Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (Jan Kuchta).
81'
Pojezný si ve vlastním vápně dovolil Zidanovku, kterou si elegantně zbavil soupeře. Baník poté vyváží balon vpřed.
80'
Baník se po chvíli snažil o rychlou kontaktní branku, ale své centry v zakončení nepřetavil.
78'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Jan Juroška, přichází Muhamed Tijani,
ze hřiště odchází Jiří Flešiman, přichází David Lischka,
ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Tomáš Wiesner.
77'
Sparta právě vstřelila branku! Baník to bude mít nyní velmi těžké, jelikož hosté odskakují na rozdíl dvou gólů! Cadu s Juroškou si na pravé straně dávali přednost a hosté podnikli smrtící brejk. Kuchta poté předložil míč před prázdnou bránu TOMÁŠ ČVANČAROVI, jenž pohodlně dopravil balon do sítě.
76'
Dnešní utkání sleduje 14 185 diváků.
75'
Po centru zprava došlo ve vápně Sparty ke spornému souboji, ale faul se nepíská a pokračuje se ve hře.
74'
Hosté nyní kombinovali na útočné polovině, ale jejich snažení k další šanci nevedlo.
72'
Plavšić se znovu ocitl sám za obranou, ale nakonec byl hostujícími hráči dostižen a obrán o balon. Vše nakonec končí nedovoleným zákrokem právě Plavšiće,
71'
Plavšić si dobře naběhl za obranu, ale vepředu byl osamocen proti čtyřem protihráčům a o balon jej tak hosté připravili.
68'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Robert Mišković,
ze hřiště odchází Cadu, přichází David Buchta.

Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Jan Kuchta.
66'
Sparta právě vstřelila branku! Nyní už se hosté dočkali a jdou podruhé do vedení! Centrovaný míč na zadní tyči vrátili Pražané do ohně, kde Almási zamířil hlavou do tyče, od které se balon odrazil k MICHALU FRYDRYCHOVI, jenž při snaze odkopnout míč pryč zamířil do vlastní sítě.
64'
Laštůvka nyní zachránil Baník! Čvančara skvěle hlavičkoval po centru zprava, ale domácí brankář jeho pokus k pravé tyči zneškodnil.
62'
Baník rozehrál signál z přímého kopu, ale padající centr se k Frydrychovi, který dost možná stál v ofsajdu, nedostal.
60'
Plavšić si nyní dělal dobrý den z obrany Sparty až jej nevybíravým způsobem zezadu sestřelil Vitík a následovat bude pochopitelně žlutá karta.
59'
Výborný míč za obranu vyslal Plavšić na Almásiho, který se při obskakování soupeře dopustil zřejmě faulu a je tak pískáno proti domácím.
57'
Cadu si v obranné práci počínal krkolomně a hosté měli velkou možnost. Na levé straně vápna se prosadili ke střele, kterou však Laštůvka pokryl.
56'
Nyní měli domácí štěstí. Po rohu zakončoval jeden z hostů, do jehož rány vkládal nohu zřejmě Vitík. Balon nakonec končí těsně vedle domácího zařízení.
55'
Juroška na poslední chvíli zasáhl proti Haraslínovi, ale Sparta ještě bude kopat rohový kop.
54'
Vitík se sice prosadil k hlavičce, nicméně ta neměla v žádném případě gólové parametry a bude se jen kopat od brány Laštůvky.
53'
Kaloč si poté počíhal na Haraslína, kterého nevybíravě poslal k zemi. Také ostravský hráč je potrestán žlutou kartou.
53'
Haraslín nyní po odpískání pokopnul balon, čímž zabránil domácím v rozehrávce a byť se diví, tak správně uviděl žlutý kartónek.
51'
Baník nyní dobře obehrál situaci přes celou šíři hřiště až se do palební pozice z hranice šestnáctky dostal Juroška. Jeho rána však mířila mimo.
50'
Panák se nyní až moc snadno zbavil dvojice protihráčů a poté navíc vybojoval po faulu na svou osobu standardní situaci.
49'
Baník vstoupil aktivně do druhé půle, což cítí i domácí publikum, které žene svůj tým vpřed.
48'
Juroška dobře vysunul Cadua, který rýsoval parádní centr na zadní tyč, kde byl ale první Mejdr, jenž odehrál míč na roh.
47'
Baník nyní zasypal vápno Sparty několika zajímavými centry, kterým se hosté ubránili. Poté ještě z dálky pálil Fleišman, avšak ten mířil vysoko nad.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Martin Minčev, přichází Tomáš Čvančara.
46'
Začal druhý poločas.
Je za námi úvodní půle duelu, která nám přinesla výbornou atmosféru a dvě branky. Ve 21. minutě se po ruce domácích v pokutovém území kopala penalta, kterou o minutu později suverénně proměnil Lukáš Haraslín. Baník se posléze snažil o srovnání, a také se ho dočkal ve 41. minutě. To zpoza vápna natáhl ke střele z kroku Filip Kaloč, který rozhodl o nerozhodném poločasovém výsledku.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Fleišman dobrým obranným skluzem odehrál balon do autu. Vhazování pro Spartu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
44'
Sudí Zelinka nyní uklidňuje lavičku Sparty a uděluje žlutou kartu náhradníkovi Vojtěchu Vorlovi.
43'
Dlouhý aut Sadílka hosté prodloužili na střed vápna k Panákovi, který se prosadil k zakončení, ale jeho pokus mířil nad břevno.
41'
Baník právě vstřelil branku! Ostrava je na nohou, jelikož domácí hráči srovnávají stav! FILIP KALOČ dostal trochu prostoru ke střele z dvaceti metrů a jeho přízemní rána z kroku zaplula přesně k levé tyči.
40'
Sadílkův dobrý centr našel hlavu jeho kolegy, nicméně jeho prudká hlavička letěla mimo bránu Baníku.
39'
Plavšić nyní tělem odhodil Mejdra, který šel hodně ochotně k zemi. Tentokrát se správně proti Ostravě nepíská.
38'
Tetour v první chvíli výborně obelstil Pavelku a postupoval sám po levé straně. Poté ale zcela nesmyslně přihrál na kopačky hostů, kteří přecházejí do kontru.
37'
Juroška velmi dobře odcentroval přesně na hlavu Almásiho, jehož pokus mířil mimo. Sudí první ukázal na rohový kop, ale posléze si rozhodnutí rozmyslel a bude se kopat od brány hostů.
36'
Další Kuzmanovićův centr sklepl Almási ke Caduovi, který se zpoza šestnáctky opřel do míče. Jeho projektil jen těsně minul horní tyč.
35'
Po pěkné kombinaci centroval na zadní tyč Fleišman, odkud do ohně vracel balon Cadu. Na malém vápně se ale hosté ubránili.
33'
Po rohovém kopu zůstává ve vápně ležet jeden z hostů a poté co míč opustil hrací plochu, vbíhají na trávník lékaři Sparty.
32'
Fleišman se snažil nacentrovat před bránu, ale jeho nabídka byla sražená do zámezí. Roh pro Baník.
30'
Ostravané se však standardní situaci na přední tyči ubránili a po chvíli bude Laštůvka odkopávat od své brány.
28'
Fleišman podstoupil další souboj s Mejdrem, který chvíli pokračoval ve hře a poté začal poskakovat po trávníku. Sudí v ten moment odmával a také odpískal faul, což se znovu nelíbí celé Ostravě.
27'
Panák poté převálcoval při pokusu o hlavičku ve vápně jednoho z domácích, ale hra pokračovala dál. Sparta se však prosadit nedokázala.
26'
Fleišman nyní podstoupil rovnocenný vzdušný souboj tělo na tělo s jedním ze soupeřů, který se poté svalil na trávník. Sudí Zelinka poté k nelibosti domácích píská faul ostravského obránce.
25'
Sudí Zelinka řeší celou situaci žlutými kartami, které ukazuje Almásimu a Pavelkovi.
24'
Na hřišti se nyní rozvířily vášně. Po faulu na Plavšiće vznikla strkanice na hrací ploše, která zvedla z laviček veškeré osazenstvo.
22'
Sparta právě vstřelila branku! Z pokutového kopu se ujímají hosté vedení. K jeho exekuci se postavil LUKÁŠ HARASLÍN, který namířil ze svého pohledu k pravé tyči, Laštůvka zvolil opačný kout, a tak se Pražané mohou radovat.
21'
Domácí nyní zahráli po centru ve vápně rukou a je tady penalta pro hosty.
20'
Pojeznému byl nyní odpískán přísný nedovolený zákrok u lajny a pro Spartu se tak naskýtá zajímavá standardka zprava.
19'
Fleišman nyní dobře s Caduem podrželi míč pro Baník, který začíná kombinaci z obranných řad.
18'
Baník se následně vydal do protiútoku, při kterém si na levé straně pokutového území zasekl míč na střelu Almási, avšak jeho pokus na přední tyč si pohlídal Kovář.
17'
Hosté teď velmi nepříjemně zahrozili a po pěkné kombinaci ve vápně pálil z dobré pozice jeden ze Sparťanů. Jeho ránu ale srazila domácí obrana.
16'
Na hrací ploše zůstal po střetu ležet Pavelka, který se jen těžce zvedá. Vše se zřejmě obejde bez zásahu lékařů.
14'
Hosté poté rozehrávala rohový kop, po kterém míč propadl až k Vitíkovi na penaltový puntík, odkud napoprvé trefil clonící hráče a jeho druhé zakončení pokryl Laštůvka.
12'
Sparťané nyní úřadovali na levé straně šestnáctky, kde ovšem jejich snažení udělal přítrž odkopávající Frydrych.
9'
Jenže dvě Plavšićové nabídky nenašly adresáta v bílém a Sparťané se znovu s přehledem ubránili.
8'
Baník nyní operoval na levé straně vápna, ale k zakončení ani centru se nedostal. Následuje ale ještě roh.
7'
Ani tento dlouhý nákop domácích k šanci nevedl a Sparta tak bude rozehrávat až od vlastního gólmana.
6'
Jenže Ostravané se z nabídnutého přímého kopu neprosadili a Sparta dostala míč až na polovinu domácích.
5'
Panák nyní byl později v souboji s Juroškou, kterého dost ošklivě skluzem podrazil. Tento zákrok doslova volal po žluté kartě, ale rozhodčí kartu z kapsičky netasí.
4'
Nyní se karta obrátila. Pavelka šel šlapákem proti Tetourovi a Baník po hvizdu sudího bude rozehrávat z vlastní poloviny.
3'
Frydrych ovšem vyskočil nejvýše na centrovaný míč ze standardky a Baník se tak díky němu úspěšně ubránil.
2'
Tetour nyní zasáhl míč, ale s ním zřejmě i nohy Pavelky. Sudí Zelinka tentokrát rozhoduje ve prospěch Sparty.
1'
Daněk ve středu pole podklopl Kaloče, který si pomohl chytrou kličkou. Je tedy pískáno proti hostům.
1'
Utkání právě začalo.
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu z velké části zaplněného stadionu. Dost možná bude vyprodáno, což slibuje velmi bouřlivou kulisu.
Úvodní sestavy:

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Juroška, Frydrych, Pojezný, Fleišman – Kaloč, Tetour – Cadu, Kuzmanović, Plavšić – Almási
Náhradníci: Hrubý – Šehić, Lischka, Ndefe, Buchta, Mišković, Tijani
Trenér: Pavel Hapal

AC Sparta Praha: Kovář – Mejdr, Vitík, Sörensen, Zelený – Pavelka (C), Panák – Daněk, Sadílek, Haraslín – Minčev
Náhradníci: Vorel – Wiesner, Højer, Karabec, Jankto, Čvančara, Kuchta
Trenér: Brian Priske

Rozhodčí: Zelinka – Caletka, Paták.
Poslední tři vzájemná utkání

17.9.2022 Sparta – Baník 1:1
23.4.2022 Sparta – Baník 3:1
2.4.2022 Sparta – Baník 2:1
AC Sparta Praha

Pražané ligový podzim zakončili na 3. místě tabulky a udrželi se do jarní části v boji o příčky nejvyšší. A to také díky třem výhrám v posledních kolech, kde nejprve vyloupili Plzeň a po ní porazili také Slovácko a České Budějovice.

Sparta byla nasazená do poháru o kolo později než Baník, a tak má za sebou pouze jeden duel, který ovšem zvládla s přehledem. Na hřišti Domažlic si připsala hladkou výhru 6:1 a přes svého velkého rivala se bude chtít probít do čtvrtfinále.
FC Baník Ostrava

Ostravané se po výměně trenéra herně i výsledkově zvedli a podzimní část sezóny tak zakončili na 10. místě se ziskem 20 bodů. Vzhledem k malým bodovým rozdílům ztrácí Ostrava na 4. místo pouze čtyři body a na jaře je tak rozhodně na čem pracovat.

V MOL Cupu si Baník proklestil cestu v prvním kole přes Kroměříž, kde Slezané nakonec urvali výhru až po penaltách. Následně si připsal postup po výsledku 2:0 na půdě Velvarů, díky čemuž si zajistil postup do osmifinále, kde mu los přihrál atraktivního soupeře, celek pražské Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.


Články odjinud