MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Austrálie - 21. června 2018   14:00

Dánsko
Dánsko
7' Eriksen (N. Jörgensen)
1:1
(1:1)
Austrálie
Austrálie
38' Jedinak
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Delaney, Schöne, Eriksen – Y. Poulsen (59. Braithwaite), N. Jörgensen (68. Cornelius), Sisto.
Antonio Mateu – Pau Cebrián, Roberto Díaz (všichni Španělsko)
Samara Arena (Samara)
40 727 diváků
Austrálie
Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Jedinak (C), Mooy – Leckie, Rogic (82. Irvine), R. Kruse (68. Arzani) – Nabbout (75. Juric).

Ode mě je to vše. Díky za pozornost a někdy příště na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:5.
Je konec, Dánsko nakonec remizovalo s Austrálií 1:1, a zkomplikovalo si tak cestu do osmifinále, naopak jejich soupeř díky získanému bodu pořád zůstává ve hře. Lepší vstup do utkání zažili Hareideho svěřenci, už v sedmé minutě se z hranice vápna krásně prosadil Christian Eriksen. Dost možná klíčový moment se odehrál v pětadvacáté minutě, když Jörgensen z bezprostřední blízkosti minul, a pohrdl tak možností na navýšení vedení svého celku. Od té doby byli Australané aktivnějším mužstvem, vyrovnat se jim podařilo krátce před odchodem do šaten, když pokutový kop proměnil Mile Jedinak.

I po přestávce se pokračovalo v atraktivní herní partii, za delší konec provazu tahali svěřenci Berta van Martwijka. Ty mohl poslat do vedení Mooy, jeho parádní pumelici ale přeci jen kousek scházel, stejně jako o pár okamžiků později na druhé straně Sistovi. Socceroos měli ještě jednu příležitost, v devětaosmdesáté minutě z ostrého úhlu pálil střídající Daniel Arzani, teprve devatenáctiletý talent, jenž hru svého týmu pořádně rozhýbal, Schmeichel ale vytáhl skvělý zákrok.
90+3'
90+2'
Dánové zahrávali přímý kop z hloubi obranné poloviny, po kterém Cornelius vybojoval roh. Eriksenův centr doputoval až do míst, kde číhal Martin Braithwaite, jeho rána ale Ryana nemohla překvapit.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Teď hlavní sudí Mateu upřel Australanům přímý kop, faulován byl Daniel Arzani. Na druhé straně se míč před vápnem vznesl do vzduchu, načež se do něj opřel Christian Eriksen, ale nezamířil přesně.
89'
Arzani se mohl stát australským hrdinou, když dostal na levé straně spoustu prostoru, kterého využil k proniknutí do šestnáctky a následné střele na zadní tyč, Schmeichel ale skvělým zákrokem podržel svůj tým. Ihned poté to akrobaticky zkoušel Leckie, brankář Leicesteru ale znovu potvrdil své kvality.
87'
Individuálně se nyní pokoušel prosadit Pione Sisto, který kousek vedle pokutového území sice nasadil jesličky Risdonovi, tomu ale na pomoc přispěchal Mark Milligan.
86'
V posledních minutách všudypřítomný Daniel Arzani dostal další pas od svých kolegů, zpracování mu ovšem nevyšlo podle představ, což byla voda na mlýn pro napadajícího Dalsgaarda.
85'
Dánové brání téměř v plném počtu, kupředu se jim už opravdu příliš nechce. Naopak Socceroos spěchali s další ofenzivní akcií, Arzani byl ale tentokráte donucen otočit hru směrem vzad k Behichovi.
84'
Žlutou kartu dostává Pione Sisto (Dánsko).
84'
Mathew Leckie se pokoušel pro své kolegy vybojovat další rohový kop, sudí ale byl toho názoru, že v souboji se Strygerem Larsenem se právě záložník berlínské Herthy jako poslední dotkl balonu.
83'
Do konce základní hrací doby zbývá zhruba sedm minut, plus se určitě dočkáme nějakého nastavení. Australané jsou v posledních okamžicích jasně aktivnější, povede se jim zvrátit utkání na svou stranu?
82'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Thomas Rogic, přichází Jackson Irvine.
81'
Arzani předložil další důkaz svého talentu, když se u čáry parádně zbavil napadajícího Sista a poté vyslal do pokutového území prudkou nabídku, rychle letící míč ale zůstal nepovšimnut.
80'
Daniel Arzani, v devatenácti letech vůbec nejmladší hráč na tomto šampionátu, nyní prokázal svou šikovnost, když se prodral okolo Dalsgaarda a odcentroval k Leckiemu, toho ale balon místo do hlavy zasáhl do ramene.
79'
Australané hrají na vítězství. Vzhledem k tomu, že prohráli první utkání s Francií, jim ani nic jiného nezbývá, bod by pro ně byl málo. Naopak Dánové už se nikam bezhlavě neženou, těm by remíza zas tak neublížila.
78'
Na opačné polovině hrací plochy svedli sprinterský souboj o balon Martin Braithwaite s Azizem Behichem. Úspěšnější sice byl dánský záložník, hlavní sudí ale kvůli jeho hře rukou, která nebyla posouzena správně, přisoudil míč Austrálii.
77'
A byl to právě Tomi Juric, kdo nyní zatáhl balon téměř k rohovému praporku, odkud posléze poslal přihrávku na Leckieho, jeho ránu k zadní tyči ale Schmeichel dobře přečetl.
76'
Andrew Nabbout se v bolestech svíjí u australské střídačky, na letošním světovém šampionátu s největší pravděpodobností dohrál. Čekalo se, zda se na hřiště podívá velezkušený Tim Cahill, trenéra van Marwijk ale dal přednost Juricovi.
75'
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Andrew Nabbout, přichází Tomi Juric.
74'
Hra se musí přerušit, na trávníku totiž zůstává ležet Andrew Nabbout, který si v jednom ze soubojů zřejmě vykloubil levé rameno. Vše nasvědčuje tomu, že pro australského útočníka dnešní utkání skončilo.
73'
Šanci mělo i Dánsko! Sainsbury nejprve na hranici fotbalových pravidel a regulí atakoval Corneliuse, sudí ale nechal hru plynout. O chvíli později nebezpečně pálil Sisto, jeho technickému pokusu scházely pouze decimetry.
72'
Socceroos jsou neuvěřitelně hladoví, Dánové v posledních minutách neví, kde jim hlava stojí. Tentokráte nebezpečně pálil Thomas Rogic, jehož technický pokus se ale zakroutil přesně do náruče brankáře Schmeichela.
71'
Australané potřebují vyhrát a na jejich herním projevu je to znát. Nyní se jim vytouženým bodům málem podařilo přiblížit, když po Arzaniho sklepnutí tvrdě pálil Aaron Mooy, jeho rána ale skončila kousek nad horní tyčí dánské pokladnice.
69'
Rogic přenechal kulatý nesmysl Mooyovi, jehož centr se snášel k na hranici malého vápna číhajícímu Nabboutovi. Ten na něj nedosáhl, za ním ovšem číhal Leckie, který vracel balon před branku, tam ale byli pouze hráči v bílých dresech.
68'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Nicolai Jörgensen, přichází Andreas Cornelius.
Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Robbie Kruse, přichází Daniel Arzani.
68'
Eriksen se Sistem si párkrát vyměnili míč a příliš si nevěděli rady, kudy překonat pevnou obranu Austrálie. První jmenovaný nakonec vyzkoušel uličku pro Jörgensena, úspěch ale neslavil.
67'
Rogic dlouho váhal, co s balonem provést. Nakonec jej okolo Delaneyho poslal na nohu Nabboutovi, ten ale také zbytečně otálel, což byla voda na mlýn pro vracejícího se Christensena, jenž získal míč pro sebe.
66'
Dánové se díky Eriksenově průnikové nahrávce dostali do zajímavé situace tří proti třem. Celou akci táhl Martin Braithwaite, jeho přihrávka ale sbíhajícího si Jörgensena zahnala hodně ke kraji travnaté plochy.
65'
Pokud je řeč o dobré utkání hrajících borcích, na straně Austrálie musíme vypíchnout Mathewa Leckieho. Ten svou aktivitou a pohybem znovu zle zatápěl obraně soupeře, ze souboje se Strygerem Larsenem ale tentokráte vydoloval jen aut.
64'
Thomas Rogic se na polovině hřiště parádně zbavil napadajícího Schöneho, a založil tak přečíslení svého týmu. To ale nemělo dlouhého trvání, Leckieho horšího zpracování totiž využil zatím fantasticky hrající Simon Kjaer.
63'
Eriksen poslal míč k Delaneymu, jenž roztáhl hru na Strygera Larsena. Jeho centr se nepříjemně stáčel do malého vápna před australskou brankou, tam ale nejvýše ze všech vyskočil Trent Sainsbury.
62'
Vytěžili z ní ovšem pouze autové vhazování. Hlavní sudí si ještě zavolal Rogice k menšímu pohovoru, k udělené žluté karty ale nedošlo, australský záložník ovšem zřejmě dostal poslední varování.
61'
Svěřenci Berta van Martwijka na chvíli zamkli svého soupeře na obranné polovině. Jedinak vyslal skákavý pas pro Rogice, který ve snaze dosáhnout na neposedný míč přišlápl kotník Strygeru Larsenovi. Dánové dostávají výhodu.
60'
Míč se nacházel někde na půli cesty mezi Mooyem a Delaneym. Jako první se k němu natáhl australský záložník, jeho protivník si nedopustil náznak šlapáku, což kousek opodál stojící sudí Mateu nemohl přehlédnout.
59'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Martin Braithwaite.
58'
Po Poulsenově zablokovaném centru zahrávali Dánové rohový kop. Přetažený centr směřoval na zadní tyč, odkud jej Schöne poslal zpět do ohně, australská obrana v čele se Sainsburym ale žádné komplikace nepřipustila.
57'
Zatím skvělé utkání hrající Mathew Leckie nyní vyřadil ze hry dva protivníky a posunul balon k Risdonovi, jenž měl na centr dostatek času i prostoru, míč ale nezasáhl čistě a poslal jej mimo dosah všech svých kolegů.
56'
Australané se mohou těšit a zároveň čerpat energii z podpory svých fanoušků, kterých na stadion do Samary dorazilo opravdu hodně a v posledních minutách jsou pořádně hlasití.
55'
Rychlou protiakci Austrálie poněkud zbytečně zabrzdil Leckie. Nakonec si ale Socceroos přeci jen vypracovali náznak příležitosti, z levé strany totiž centroval Behich, Nabbouta ale před poloprázdnou brankou ke střele nepustil Christensen.
54'
Dalsgaard nejprve zamýšlel přihrávku na Poulsena, poté se ale rozmyslel a raději poslal jakýsi bochánek do běhu pro Jörgensena, jenž se snažil odskočit od svého strážce, Sainsbury ale celou situaci ustál.
53'
Nicolai Jörgensen nejprve prováhal vhodný střelecký moment, poté ale balon i přes napadající protivníky udržel. Jeho snaha nakonec vyústila v pokus o narážečku se Sistem, ten ale dostal míč na paty.
52'
Zajímavá příležitost dánského výběru! Do šestnáctky se propracoval Poulsen, jenž byl atakován na hranici pravidel, ovšem i tak dostal míč k Jörgensenovi. Ten jej patičkou posunul na lépe postaveného Sista, jeho pokus z dobré pozice se ale mezi tři tyče nevešel.
51'
Jedinak ve snaze o odklizení míče pouze namazal Eriksenovi, jenž se místo průniku do vápna rozhodl kombinovat se Sistem. Jako šťastná varianta se to ale neukázalo, záložník Celty Vigo totiž ztroskotal na Risdonovi.
50'
Lasse Schöne má opravdu vynikají kopací techniku a potvrdil to i nyní, když přenesl hru k Delanyemu, který hrudí ještě sklepával na lépe postaveného Jörgensena, tomu však zakončení nedovolil Mark Milligan.
49'
S touto šancí šlo naložit daleko lépe. Mathew Leckie rozkmital své rychlé nohy, ovšem když se dostal před šestnáctku, tak místo přihrávky či střely raději postupoval individuálně, načež jej zastavil Kjaer.
48'
Dalsgaard nejprve ve snaze o zrychlení hry trefil Eriksena, od kterého se míč odrazil do zámezí. Nedlouho nato Behich hodlal vyslat zajímavý oblouček pro Kruseho, pravý bek Dánska ale své předchozí zaváhání napravil.
47'
Austrálie vletěla do druhé půle po hlavě, na Mooyův dlouhý pas si v šestnáctce seběhl Andrew Nabbout, který přetlačil nedůrazného Strygera Larsena, doplatil ale na nedostatečnou podporu ze strany svých kolegů.
46'
Druhý poločas, do kterého oba celky vstupují bez jediné změny v sestavách, právě odstartoval, rozehrávky se tentokráte chopili Socceroos. Ti sice do utkání nevstoupili ideálně, poměrně brzy inkasovali, postupem času ale začali mírně favorizované Dány přehrávat a po zásluze srovnali. Jakým směrem se bude ubírat zbytek zápasu?
46'
První poločas je za námi, skóre je zatím vyrovnané 1:1. Sledujeme atraktivní fotbalovou podívanou, hraje se ve velmi solidním tempu a před začátkem druhé půle zůstává vše otevřené. Lepší vstup do zápasu měli Dánové, kteří se zásluhou krásné rány Christiana Eriksena už v sedmé minutě dostali do vedení. Pětadvacátá minuta přinesla jejich další velkou šanci, zcela osamocený Jörgensen ale navýšením vedení pohrdl. Po tomto momentu se karty obrátily a tempo hry začala určovat Austrálie, která byla za svou aktivitu odměněna, o vyrovnání se po proměněné penaltě postaral kapitán Jedinak.
45+3'
45+2'
Nejprve se před Ryanem na další pas od Schöneho pokoušel dosáhnout Sisto, ještě jeden krok mu ale scházel. Na druhé straně vyslal míč do šestnáctky Leckie, Nabbout však mnoho šancí v souboji s Kjaerem nedostal.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Australané, posíleni radostí z vyrovnávací trefy, aktivně napadali rozehrávku svého soupeře, Dánsko si ale počíná velmi zkušeně. Je znát, že Hareideho družina už chce dohrát první poločas pokud možno v klidu.
44'
Australané se dožadují odpískání další penalty. Po Mooyově centru se totiž v šestnáctce po souboji s jedním z bránících hráčů poroučel k zemi Trent Sainsbury, dle mého názoru se ale o nedovolený zákrok nejednalo.
43'
Dalsgaard si na pravé straně vyměnil balon s Eriksenem a poté jej poslal ke vzdálenější tyči soupeřovy svatyně, kde se přes Risdona k hlavičce dostal Jens Stryger Larsen, jeho zakončení ale postrádalo razanci.
42'
Dánové si ztracené vedení málem vzali zpět! Eriksen rozehrál přímý kop velice chytře, když vyslal do malého vápna skákavou nabídku, která se nakonec u zadní tyče odrazila od Sainsburyho, díky rychlé reakci brankáře Ryana ale míč v síti neskončil.
41'
Rogicův centr zůstal nevyslyšen, načež se Dánsko vrhlo do okamžité protiakce. Eriksen si kousek vedle pokutového území pohrál s Milliganem, kterému nasadil potupné jesličky, australský bek jej na to konto stáhl k zemi.
40'
Australané jsou pochopitelně v euforii, jejich tlak z posledních moment utkání vyústil v zasloužené vyrovnání. Povede se jim před koncem prvního poločasu z této převahy ještě něco vytěžit?
38'
Austrálie právě vstřelila branku!
Australané dostali obrovskou příležitost k vyrovnání tohoto utkání, kterou bez zaváhání využili! Exekuce pokutového kopu se podle očekávání ujal MILE JEDINAK, jenž jej zahrál úplně stejně jako proti Francouzům. Tato varianta opět slavila úspěch, Schmeichel totiž skočil na opačnou stranu, a Socceroos se tak vrací do hry o veledůležité vítězství.
37'
Yussuf Poulsen tak zaviňuje už druhou penaltu proti svému celku na tomto šampionátu. Zároveň dostává žlutou kartu, a proti Francii si tak nezahraje.
37'
Tak pozor, sudí si celou situaci ještě zkontroloval u videa a správně odhalil Poulsenovu hru rukou. Australané tak budou kopat druhou penaltu na tomto turnaji!
37'
Australané vybojovali další kop od rohového praporku, konkrétně to byl Robbie Kruse. Celá situace proběhla podle prověřené šablony, Mooy odcentroval k Leckiemu, jeho hlavičku ovšem zablokoval Poulsen.
36'
Andrew Nabbout, zatím ne úplně viditelný útočník Socceroos, si seběhl pro přihrávku až k postranní lajně, načež se snažil dostat do vápna. To se mu ovšem nepovedlo, výtečný obranný zákrok totiž vytáhl Stryger Larsen.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá deset minut. Australané do utkání nevstoupili úplně šťastně, v posledních okamžicích je ale aktivita na jejich straně. Povede se jim před odchodem do šaten srovnat?
34'
V posledních minutách se Dánsko spíše bránilo, teď se pro změnu vrhlo zase do útoku. Dalsgaard posunul balon na Poulsena, ten ale na pravém křídle v souboji jeden proti jednomu na pozorného Behiche nevyzrál.
33'
Rogicovi se zpět na nohy dvakrát nechtělo, Dánové proti v rámci fair play odkopli balon za postranní čáru. Australský záložník je pouze otřesený a měl by být v pořádku, zásah zdravotníků nebude potřeba.
32'
Thomas Rogic chvíli motal hlavy dánským zadákům a když už to vypadalo, že si chystá míč na střelu, tak jej za cenu nedovoleného zákroku zastavil Kjaer. Dle názoru hlavního sudího se ovšem o faul nejednalo.
31'
Svěřenci Berta van Marwijka opět vystrčili růžky. Po pravé straně pláchl svému strážci Risdon, jehož centr se dostal až ke Krusemu, tomu ale rána z otočky nesedla podle představ, stejně jako následný pokus Aaronu Mooyovi.
30'
Behich se na středu hřiště dopustil poněkud riskantní kličky, na to konto jej o míč připravil Yussuf Poulsen. Talentovaný dánský záložník zkusil vysunout vpřed Jörgensena, jeho záměr ale přečetl Sainsbury.
29'
Po dlouhé době sledujeme na trávníku klidnější pasáž, při níž Socceroos kombinují na obranné poloviny. Pravdou ovšem je, že Australané nemají kudy by se kupředu dostali, střed hřiště je v podání jejich soupeřů opravdu hodně přehuštěný.
28'
I další centrovaný balon z levé strany, který měl tentokráte na starost Mathew Leckie, nepřinesl úspěch díky Kjaerovi. Lehká teč dánského kapitána zadělala v pokutovém území na menší zmatek, Stryger Larsen ale zachoval chladnou hlavu a odkopl míč do bezpečí.
27'
Aziz Behich si u postranní lajny dovolil drzou kličku, která mu v souboji s Poulsenem vyšla. Levý zadák Austrálie posléze centroval do centra dění v šestnáctce, tam však zatím dominuje Simon Kjaer.
26'
Sledujeme poměrně vyrovnanou partii, v níž žádný tým nedisponuje optickou převahou, co se týče vytváření šancí, jsou na tom lépe Dánové. Náznak další možnosti předvedl Poulsen, jenž ale na hranici vápna prováhal ideální okamžik pro střelu, načež byl odzbrojen Sainsburym.
25'
Tohle musí být gól, Dánové byli blízko navýšení svého vedení! Bravurní kombinační akce Hareideho družiny započala u Poulsena, po jehož přihrávce odcentroval Dalsgaard na před brankou osamoceného Jörgensena, ten ale ve velké šanci minul.
24'
Behich musel čelit napadajícímu Poulsenovi, proto zvolil zpětný pas k Ryanovi. Na jeho dlouhý výkop si sbíhal Robbie Kruse, kvůli jasnému držení ze strany Dalsgaarda se ale daleko nedostal.
23'
I další standardní situaci Austrálie rozehrál Mooy. Z jeho pasu mohl těžit napravo osamocený Leckie, jeho nabídka ale v šestnáctce zůstala nevyslyšena. Dánové ovšem neodklidili míč do bezpečí, následná Rogicova rána se ale mezi tři tyče nevešla.
22'
Zajímavá střela. Míč poskakoval okolo pokutového území Socceroos a nakonec se odrazil příhodně pro Pioneho Sista, jenž vypustil jedovatou ránu levačkou, mířil ale přesně doprostřed branky, kde číhal připravený Ryan.
21'
Australané podnikli další rychlý protiútok. Opět jej táhl Thomas Rogic, jenž si jako adresáta své nahrávky vybral Kruseho, od něj se ale míč nešťastně odrazil za čáru, následovat tak bude odkop v podání Kaspera Schmeichela.
20'
Pěkná akce v podání Socceroos. Mile Jedinak si počkal na ideální okamžik a pak narýsoval povedenou kolmici pro Kruseho, jenž zapnul na vyšší rychlostní stupeň, ovšem i tak byl u míče o chloupek později než Kjaer.
19'
Australané se uchýlili k další kombinaci na obranné polovině, kupředu se jim v posledních minutách moc nechce. Změnit to hodlal Mooy, na jehož pas si seběhl Kruse, Dalsgaard jej ale do pokutového území nevpustil.
18'
Lasse Schöne vyslal dlouhatánský pas na levou stranu do běhu pro sprintujícího Strygera Larsena. Obránce dánského týmu dělal vše, co bylo v jeho silách, míč před přechodem do zámezí už ale nezastihl.
17'
Přímý kop si znovu vzal na starost Christian Eriksen, s jeho centrem si ale poradil Mark Milligan. Nebezpečí ovšem ještě nebylo zažehnáno, když míč do šestnáctky vracel Dalsgaard, tentokráte ale Socceroos podržel Sainsbury.
16'
Pione Sisto se ve středu hřiště ocitl proti dvěma bránícím protivníkům. Nakonec se v souboj jeden na jednoho pokusil přejít přes Mooye, ten jej ale zasáhl rukou do obličeje, což hlavní sudí Mateu nemohl přehlédnout.
15'
Schöne si vyměnil míč s Delaneym a pak vymyslel zajímavou kolmici na Eriksena. Záložník anglického Tottenhamu se dobře zorientoval a poté hodlal vyslat na zteč Sisteho, proti ovšem byl bránící Milligan.
14'
Schöne přenesl hru k Dalsgaardovi, ten však poslal balon Yussufu Poulsenovi na paty. Australané se mohli ihned vydat do protiakce, Behich se ale nakonec rozhodl uklidnit celou situaci a počkat na vhodnější moment pro založení útoku.
13'
Eriksen si tentokráte seběhl pro balon až na pozici pravého beka, načež se pokoušel dlouhým pasem oslovit Jörgensena, ovšem trefil pouze bránícího Jedinaka. Dánský špílmachr ale znovu potvrzuje, že je jedním z nejlepších tvůrců hry na světě.
12'
Robbie Kruse se na pravé straně obtočil kolem Strygera Larsena, jeho centr na další roh pro Australany odhlavičkoval Andreas Christensen. Na Mooyův centr si znovu naskakoval Mathew Leckie, ve vzduchu byl ale úspěšnější Kjaer.
11'
No, tohle zavánělo dalším nebezpečím pro svěřence trenéra van Martwijka. Simon Kjaer s rozehrávkou přímého kopu nijak dlouze neotálel a ihned poslal míč k na hranici ofsajdu si sbíhajícímu Jörgensenovi, ten na něj ale o vlásek nedosáhl.
10'
Mooy se ve středu hřiště dostal do nezáviděníhodné situace, když mu balon utekl od kopaček, načež se k němu vrhli hned dva protivníci. O míč jej připravil Lasse Schöne, kterého záložník anglického Huddersfieldu zastavil jen za cenu faulu.
9'
Australané chtějí navázat na utkání s Francií, kde se jim podařilo srovnat téměř ihned po inkasované brance, a hned se vrhli kupředu. Z jejich snahy vzešel další roh, Mooyova nabídka ale tentokráte byla zažehnána Dalsgaardem.
7'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Krásná akce v podání dánského týmu, který se hned v úvodu utkání ujímá vedení! Celá situace se narodila po autovém vhazování, když Australané nedokázali odklidit balon do bezpečné vzdálenosti od branky, načež si CHRISTIAN ERIKSEN narazil s na vápně číhajícím Jörgensenem a poté exkluzivní bombou pod břevno poslal prostřelil marně se natahujícího Ryana. Záložník Tottenhamu tak fotbalovému světu předložil další důkaz své geniality.
7'
Díky teči dánského kapitána měli Australané k dispozici svůj první rok v tomto mači. Aaron Mooy poslal povedený centr přesně na hlavu ve vápně bojujícího Leckieho, ten ale hlavičkoval v mírném záklonu a zakončil nad branku.
6'
První zajímavá akce Austrálie. Užuž to vypadlo, že Leckie prováhal ideální moment pro přihrávku, nakonec mu ale do dobré pozice naběhl Nabbout. Ten si přehodil míč na levačku a zkusil své štěstí, s včasným blokem ale přispěchal Kjaer.
5'
Dánové napadali rozehrávku svého soupeře, Jörgensen nakonec donutil Sainsburyho k pouhému odkopu, který v hlavičkovém souboji s Leckiem v klidu pokryl vytáhlý zadák Christensen.
4'
Premiérový útočný výpad Socceroos skončil snahou o indiviudální průnik v podání Kruseho, na něj si ale u postranní lajny počíhal Dalsgaard, jenž uklidňuje hru zpětným pasem pro kapitána Kjaera.
3'
Opakovaný záběr nicméně ukázal, že jako poslední se po Eriksenově centru míče dotkl Milligan, Dánsko tak tentokráte zahrávalo od rohového praporku. Eriksen tentokráte kombinoval se Sistem, po jehož centru se k hlavičce dostal Delaney, mířila měl ale vychýlená.
2'
Dánové ihned po rozehrávce získali možnost rozehrávky volného přímého kopu, když Kruse fauloval Dalsgaarda. Exekuce standardní situace se podle očekávání ujal Eriksen, jeho centr ale zůstal nevyslyšen.
1'
Antonio Mateu právě foukl do píšťalky, dnešní nesmírně důležitý duel základní skupiny C mezi Dánskem a Austrálií tak může odstartovat – pojďme na to! Rozehrávky se ujali svěřenci trenéra Hareideho, kteří nastupují v bílých dresech, naopak Socceroos budou hrát v tmavě zeleném.
1'
Hráči už jsou nastoupeni, před zahajovacím hvizdem jsou ale nejprve na programu hymny obou zemí.
Antonio Mateu, španělský hlavní sudí, který bude mít dnešní utkání mezi Dánskem a Austrálií na starost, právě přivádí jeho hlavní aktéry na travnatou plochu před zaplněné tribuny Samara Areny. Za pár okamžiků tak budeme moci začít.

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Delaney, Schöne, Eriksen – Y. Poulsen, N. Jörgensen, Sisto.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – Krohn-Dehli, Vestergaard, Knudsen, Braithwaite, Dolberg, Jørgensen, Fischer, Lerager, Cornelius.

Austrálie: Ryan – Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich – Jedinak (C), Mooy – Leckie, Rogic, R. Kruse – Nabbout.
Náhradníci: Jones, Vukovic – Degenek, Meredith, Cahill, Jurman, Luongo, Juric, MacLaren, Arzani, Petratos, Irvine.

Rozhodčí: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Roberto Díaz (všichni Španělsko).
Ještě jednou Vás vítám u sledování našeho online přenosu z utkání skupiny C mezi Dánskem a Austrálií! Svěřenci trenéra Hareideho v sobotu přetlačili Peru těsně 1:0, do dnešního duelu vstupují pouze s jednou změnou, místo zraněného Williama Kvista bude ve středu zálohy hrát Lasse Schöne. Socceroos sice z klání proti Francii odešli bez bodu, prezentovali se ale velmi solidním výkonem, Bert van Marwijk tak do podoby zahajovací jedenáctky nesáhl. Dnes potřebují Australané nutně uspět, povede se jim to?
Austrálie

Australané už jsou jakousi stálicí, co se účastí na světových šampionátech týče, ten letošní je už jejich čtvrtým v řadě. Do vyřazovacích bojů prošli Socceroos pouze v roce 2006, před čtyřmi lety se s Brazílií loučili už po základní skupině, když v nesmírně těžké konkurenci Nizozemska, Chile a Španělska nezískali ani jeden bod. Během cesty na toto mistrovství musela Austrálie odehrát hned dvaadvacet utkání. Druhou fází asijské části kvalifikace prošla parta okolo nestárnoucího Tima Cahilla bez problémů, v té třetí se ale v tabulce umístila až na třetím místě za Japonskem a Saúdskou Arábií. Letenky do Ruska si tak Klokani zajistili až v baráži, když nejprve zdolali houževnatou Sýrii a poté i Honduras.

Příprava na závěrečný turnaj se svěřencům trenéra van Marwijka povedla, o čemž se kromě Maďarska přesvědčili i čeští reprezentanti, kteří protinožcům podlehli vysoko 0:4. Hned na začátek šampionátu čelili Australané jednomu z hlavních favoritů na celkové prvenství, proti Francii se ale prezentovali velmi bojovným a týmovým výkonem, nutno ale poznamenat, že stříbrní medailisté z posledního EURA zahráli hodně za hranicí svých možností. Poté, co pokutový kop shodně proměnili Antoine Griezmann a Mile Jedinak, utkání nakonec rozhodl smolný moment, když po Pogbově ráně míč do vlastní sítě nasměroval Aziz Behich.
Dánsko

Celek ze severu Evropy se na světový šampionát probojoval po osmileté pauze. V roce 2010 Dánové skončili už v základní skupině, do vyřazovacích bojů místo nich postoupili Nizozemci s Japonci. Nejmladším hráčem prvního mistrovství světa na africkém kontinentu se stal tehdy teprve osmnáctiletý Christian Eriksen, jenž se postupně vypracoval v jednoho z nejlepších tvůrců hry. Právě záložník anglického Tottenhamu byl hlavním důvodem návratu Dánů na největší fotbalovou událost, v kvalifikační skupině E, kde svěřenci trenéra Hareideho obsadili druhou pozici za Polskem, totiž nastřílel osm branek, v baráži pak popravil Irsko hattrickem.

Rodák z Middelfartu nyní plní roli jakéhosi mentora pro talentované spoluhráče, kterých má Dánsko v nominaci hned několik. Mladíci jako Dolberg, Sisto či Poulsen mají před sebou velkou budoucnost a v Rusku hrají mj. i o pozornost předních evropských velkoklubů. V úvodním duelu šampionátu se seveřané postavili nevyzpytatelnému. Peru. Právě poslední jmenovaný z výše uvedené trojice se nakonec stal z psance hrdinou, když nejprve zavinil penaltu, kterou ale Inkové neproměnili, a v devětapadesáté minutě přesnou střelou rozhodl o triumfu svého týmu. Nutno ale poznamenat, že Hareideho družina bůhvíjaký výkon nepředvedla a navíc s největší pravděpodobností přišla o Williama Kvista, jenž má zlomená žebra.
Příjemné úterní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům té nejkvalitnější kopané! Základní skupiny v pořadí jednadvacátého světového šampionátu ve fotbalu se přehouply už ke svým druhým zápasům, dnes se bude hrát na třech stadionech. My se společně zaměříme na duel skupiny C, v němž Dánsko vyzve Austrálii. V Samara Areně je úvodní výkop naplánován na 14:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.