MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Španělsko - 15. června 2018   20:00

Portugalsko
Portugalsko
4' Ronaldo  • 44' Ronaldo (Guedes) • 88' Ronaldo
3:3
(2:1)
Španělsko
Španělsko
24' D. Costa   • 55' D. Costa  (Busquets) • 58' Nacho Fernández
Portugalsko
Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – W. Carvalho, Moutinho – B. Silva (69. Quaresma), Guedes (80. André Silva), B. Fernandes (68. Mário) – Ronaldo (C).
Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (všichni Itálie)
Olympijský stadion Fišt (Soči)
Španělsko
de Gea – Nacho Fernández, Piqué, Ramos (C), Alba – Busquets, Koke – D. Silva (86. L. Vázquez), Isco, Iniesta (70. Th. Alcântara) – D. Costa (77. Aspas).
Arrizabalaga, Reina – Azpilicueta, Carvajal, Monreal, Odriozola Arzallus, Th. Alcântara, Asensio, Saúl Ñíguez, Aspas, Rodrigo, L. Vázquez.

Pyrenejské derby tedy skončilo 3:3 a už nyní je jasné, že to byl jeden z nejlepších zápasů na tomto turnaji, a to nás jich čeká ješte opravdu hodne. To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:10.
Je dobojováno! A bylo to fantastické utkání, kterému nechybelo vůbec nic. Do vedení se dostalo Portugalsko, když se z penalty trefil Cristiano Ronaldo. Pak se hezkou individuální akcí blýskl Diego Costa, který vyrovnal. Poslední slovo v prvním poločase ale mel Cristiano Ronaldo, kterému svou chybou pomohl David de Gea. Ve druhém poločase Španělsko ale zabralo a po brankách Costy a Nacha najednou vedlo 3:2. Už to vypadalo, že Portugalci nezískají ani bod, ale v záveru se ke standardní situaci postavil Cristiano Ronaldo, který to trefil výborne, zkompletoval hattrick a vyrovnal na konečných 3:3!
90+5'
90+5'
Duel se už pouze dohrává a je jasné, že Pyrenejské derby nebude mít víteze.
90+4'
Portugalci zvládají konec utkání na jedničku.
90+3'
Muž tohoto zápasu už je na nohou a duel tedy může ješte chvíli pokračovat.
90+3'
Cristiano Ronaldo sedí na trávníku a vypadá to, že má křeče a bude muset za postranní lajnu.
90+3'
Po dalším centru zakončoval Cristiano Ronaldo, ale vše bylo zbytečné, protože byl odpískán útočný faul.
90+2'
Ricardo Quaresma se dostal do vápna, obešel dva protihráče, ale zakončení se mu nepovedlo a David de Gea byl bez práce.
90+2'
Ani z tohoto rohu nic nebylo, ale Portugalci jsou stále u míče.
90+1'
Po zblokované přihrávce je tu další rohový kop pro Portugalsko.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minuty.
90'
Rohový kop pro Portugalsko.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Dočkáme! K míči se postavil CRISTIANO RONALDO, který poslal míč přes zeď a David de Gea byl zcela bez šance, 3:3! Nádherná branka a první hattrick na tomto turnaji.
87'
U míče už je sám Cristiano Ronaldo. Dočkáme se prvního hattricku na tomto šampionátu?
86'
Cristiano Ronaldo byl faulován na hranici velkého vápna a to je velmi zajímavá standardní situace pro Portugalsko.
86'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází David Silva, přichází Lucas Vázquez.
85'
Portugalcům už nejspíše došla šťáva, protože v posledních minutách se pouze brání a dopředu nic nevymysleli.
84'
Nacho Fernández zkoušel vysunout Davida Silvu, ale ten se k míči nedostal, protože rychlejší byl Rui Patrício.
83'
Nakonec z toho byla přihrávka dopředu, kde se k míči dostal Aspas, ale jeho střela z hranice velkého vápna nebyla příliš povedená.
82'
Španělsko je stále u míče a se svým soupeřem si nyní doslova hraje.
81'
Portugalci se nyní už dobré dvě minuty pouze brání. Španělsko hraje přesne to, co potřebuje a kráčí za první výhrou na tomto šampionátu.
80'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází André Silva.
79'
Po dlouhém nákopu se do slibné šance hnal Cristiano Ronaldo, ale nakonec to soupeřova obrana zvládla a zakončení z toho nebylo.
78'
Ale ani soupeř nic nevymyslel. Nyní je k videní mnoho nepřesných přihrávek a míč létá ze strany na stranu.
78'
Další akce Portugalska skončila útočným faulem.
77'
Diego Costa už působil velmi unaveným dojmem a své místo tedy přenechal Aspasovi, který patří mezi velmi rychlé hráče.
77'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Iago Aspas.
76'
Ricardo Quaresma si pustil míč mezi obránci a dostal se do vápna, vyzkoušel to svou ´šajtlí´, ale míč skončil nad brankou.
75'
Ale toho fantasticky zastavil Cédric Soares, který vybojoval míč pro svůj celek.
75'
A ani tentokrát z toho nic nebylo. Dopředu už pospíchá neúnavný Isco.
74'
Na tahu jsou nyní ovšem Portugalci, ale ti se ve druhém poločase trápí a zatím nevymysleli vůbec nic.
73'
Hráči v bílých dresech drží míč a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
72'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a Portugalsko i nadále prohrává o jednu branku. Posledních dvacet minutek bude velmi zajímvých.
72'
71'
Aktivní Diego Costa málem zkompletoval hattrick! Hráč Atlética Madrid se prodral ve vápně k míči, ale nakonec ho poslal pár decimetrů vedle levé tyče!
70'
Velký zápas dnes hraje Isco, který je motorem španelské zálohy a je snad u všech akcí.
70'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Thiago Alcântara.
69'
Ale mezitím ješte střídalo znovu Portugalsko. Na trávníku už je technicky velmi dobře vybavený Ricardo Quaresma.
69'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Ricardo Quaresma.
69'
A střídat bude také Španělsko, protože u postranní lajny už je připravený Thiago Alcântara.
68'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází João Mário.
67'
William Carvalho poslal míč do vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal a stav se tedy nemení.
67'
Po dlouhém nákopu se za míčem hnal Diego Costa, ale nestihl ho a zahrál si tak Rui Patrício.
66'
Portugalci toho ve druhém poločase zatím příliš nepředvedli, ale nutno dodat, že Španělsko přidalo a je to znát.
65'
Nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale míč nadvakrát sebral Rui Patrício.
64'
Španělsko se dostalo do vedení a nyní už vůbec nikam nepospíchá.
63'
Ale z rohu nic nebylo a dopředu šel velmi aktivní Isco, který byl dvakrát faulován a nic z této akce tedy nebylo. Bernardo Silva může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
62'
Po zisku míče budou Portugalci zahrávat svůj vůbec první rohový kop na tomto turnaji.
62'
Ale nic z toho nebylo a dopředu pospíchal Isco, ovšem byl zastaven za cenu faulu.
61'
Ramos chyboval v rozehrávce a poslal míč do zámezí, takže hrát mohou Portugalci.
60'
Z centru nic nebylo a Portugalsko tedy stále prohrává o jednu branku. Před námi je 30 minut a máme se tedy na co tešit.
59'
Cristiano Ronaldo byl znovu faulován a nyní se velmi rozčiloval na Nacha, který ho zastavil.
58'
Španělsko právě vstřelilo branku!
A je to tady, Španělsko jde do vedení 3:2! Na hranici velkého vápna se do skákavého míče opřel NACHO FERNÁNDEZ a míč se od pravé tyče odrazil do levé a poté do branky, nádherná trefa!
57'
Španělsko ožilo a nyní je lepším celkem, tak uvidíme, co vymyslí.
56'
Zatím sledujeme opravdu parádní utkání, které už nabídlo čtyři branky, což se nečekalo. Vše je navíc otevřené, takže to bude ješte velmi zajímavé.
55'
Tak to bylo velmi dobře sehrané a po povedeném signálu vyrovnává dobře hrající DIEGO COSTA na 2:2. Andrés Iniesta poslal míč na zadní tyč, tam byl Sergio Busquets, který ho vrátil před branku a Diego Costa ho uklidil do poloprázdné branky.
54'
Nyní byl ale faulován Andrés Iniesta a je tu zajímavá standardní situace z nejakých třiceti metrů.
53'
Ne, Španělsko neví kudy kam. Dlouhé kombinace zatím k ničemu nevedou a to především proto, že Portugalsko opravdu velmi dobře brání.
52'
Portugalci vytlačili svého soupeře až na svou polovinu. Velmi dobrá práce všech portugalských hráčů.
51'
Španělé se snaží a tlačí se dopředu, ale Portugalsko dnes zatím velmi dobře brání. A navíc chodí do nebezpečných brejků.
50'
Rychlá akce Portugalska skončila velmi nepřesnou střelou a od své branky bude rozehrávat David de Gea, kterému se první poločas příliš nepovedl.
49'
Andrés Iniesta čaroval na polovine soupeře, ale nakonec ho jeden z portugalských hráčů poslal k zemí, ale o faul se podle rozhodčího nejednalo.
48'
Ale Rui Patrício nic příliš nevymýšlel a míč poslal dopředu. Přihrávka ovšem přesná nebyla a míč doputoval až do zámezí.
47'
Nakonec se hráči v bílých dresech dopředu přeci jen vydali, ale rychlá kombinace skončila ofsajdem a na tahu je tak znovu Portugalsko.
46'
Portugalci ale o míč velmi rychle přišli. Španělsko tak klasicky kombinuje na své polovine a nikam nepospíchá.
46'
Míče se jako první ve druhém poločase dotkl Cristiano Ronaldo, který vstoupil do turnaje ve velkém stylu.
46'
Vše je připraveno, tak jdeme na druhý poločas.
Hráči jsou znovu na trávníku, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:01 hodin.
První poločas je za námi. A byl velmi zajímavý. Hned na začátku duelu byl Cristiano Ronaldo faulován, zahrával pokutový kop, který promenil a Portugalsko se dostalo do vedení 1:0! Pak ale Španělsko přidalo a po výborné individuální akci vyrovnal Diego Costa. Na konci prvního poločasu ale vystřelil aktivní Cristiano Ronaldo a po velké chybe, kterou udelal brankář David de Gea, se Portugalsko znovu dostalo do vedení.
45+2'
45+2'
Byl z toho ješte rohový kop, ale Portugalci to zvládli a první poločas vyhrají.
45+1'
Španělsko se tlačí dopředu a snaží se neco vymyslet.
45+1'
Rozhodčí přidal 2 minuty.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
A Portugalsko jde znovu do vedení! CRISTIANO RONALDO se na hranici velkého vápna dostal k míči, ale rána mu vůbec nesedla, ovšem David de Gea vyrobil obrovskou chybu a míč nakonec pustil za svá záda!
44'
Portugalsko šlo znovu do rychlého brejku, ale nyní z toho nic nebylo.
43'
Isco poté zahrával rohový kop, ale centr to nebyl dobrý a pro míč si došel Rui Patrício, který tak pomohl svým zadákům.
42'
Po rychlé akci to z hranice velkého vápna vyzkoušel Isco, ale s tímto přízemním pokusem si Rui Patrício poradil na jedničku.
41'
Nakonec si pro míč došel Diego Costa, ale byl poslán k zemi a Pepe může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
41'
U míče už jsou znovu hráči Španělska, kteří ale vůbec nikam nepospíchají.
40'
José Fonte to nyní příliš nezvládl, ale nakonec vybojoval alespoň autové vhazování pro svůj celek.
39'
Míč poslal do vápna David Silva, nakonec se do zakončení dostal Sergio Busquets, ale míč skončil velmi vysoko nad brankou Portugalska.
38'
Rohový kop pro Španělsko. Dočkáme se další branky?
37'
A nepřesným centrem to skončilo také na druhé strane a od své branky bude rozehrávat David de Gea.
37'
Ale ani Španělsko nic nevymyslelo, tedy pouze velmi nepřesný centr po kterém sebral míč Rui Patrício.
36'
Na druhé strane to zkoušel Cristiano Ronaldo, ale nakonec se k vysokému míči nedostal a na tahu je tak Španělsko.
35'
A po parádní kombinaci se ve vápne do zakončení dostal zkušený záložník Andrés Iniesta, ale míč nakonec skončil pár centimetrů vedle levé tyče!
34'
Španělsko nyní diktuje tempo hry a stále se tlačí dopředu, ale do šance se zatím nedostalo. Portugalci i nadále velmi dobře napadají.
33'
Nakonec si ale Iniesta nerozumel s Iscem a dopředu šli Portugalci, ale ani z této akce nic nebylo.
32'
A borci v bílých dresech stále drží míč, ale kombinují především na své polovine...
31'
Španělsko je u míče a nikam nepospíchá. Nyní sledujeme typickou hru tohoto celku, který patří k nejvetším favoritům celého šampionátu.
30'
Akci portugalského celku ukončil obránce Pepe, který nezvládl přihrávku a míč skončil v zámezí.
29'
Nakonec to vzal na sebe David Silva, ale poslal míč je do zdi a ani z této zajímavé standardní situace tedy nic nebylo. I nadále tak platí výsledek 1:1.
28'
U míče je Koke a David Silva...
28'
Bruno Fernandes fauloval na hranici velkého vápna a vyfasoval žlutou kartu. Následuje velmi zajímavá standardní situace pro Španělsko.
26'
A Španělsko se málem hned dostalo do vedení! Do míče se opřel Isco a míč nakonec orazítkoval břevno portugalského branky!
24'
A je vyrovnáno! DIEGO COSTA byl před vápnem soupeře zcela sám, ale poradil si na jedničku, dostal se ke střele a nakonec nedal přízemním pokusem brankáři šanci. Branku ješte řešil videorozhdčí, protože v souboji s Pepem si Costa pomohl loktem, ale branka platí – 1:1.
22'
Z rohu ale nic nebylo a Portugalci šli do velmi rychlého brejku. Cristiano Ronaldo dostal přihrávku za obranu, místo střely předal míč Guedesovi, ale ten to nejspíše vůbec nečekal a nakonec ani nezakončil!
21'
A Španělsko zahrozilo. David Silva byl ve velkém vápně, ale nakonec branku neohrozil a je z toho pouze rohový kop.
21'
Portugalci nyní snad vůbec poprvé chybovali v rozehrávce, ale soupeř z toho nic nevytežil. Španělsko ale je znovu u míče a kombinuje.
20'
Nakonec z toho byla kolmá přihrávka, ale Diego Costa se k míči nedostal a vykopávat od branky tak bude znovu Rui Patrício.
19'
Španělsko to znovu zkouší kombinací, ale Portugalci stále dobře brání a vytlačují soupeře daleko od své branky.
18'
K míči se postavil Cristiano Ronaldo, který to zkusil na branku, ale trefil pouze hráče stojícího ve zdi.
17'
Sergio Busquets zajel do protihráče a za svůj tvrdý zákrok vyfasoval zcela právem žlutou kartu.
17'
Po nepřesném centru šli dopředu Portugalci, byla z toho situace dva na dva, ale Gonçalo Guedes nakonec branku ohrozit nedokázal.
16'
Portugalci se nyní pouze brání a jsou hodne pasivní. Trenér Portugalska už také dává svým hráčům najevo, že takhle to hrát nemají.
15'
A Rui Patrício si znovu zahrál, ale zvládl to a před dotírajícím protihráčem dokázal míč odkopnout do bezpečí.
14'
Nyní z toho byl nepovedený centr, po kterém si pro míč došel velezkušený Rui Patrício.
13'
Španělsko přidalo a nyní je lepším celkem. Borci v bílých dresech se stále tlačí dopředu, ale zatím nic velkého nevymysleli.
11'
Španělsko to znovu zkusilo dlouhým nákopem, ale tentokrát se David Silva k míči nedostal. Poté míč sebral pozorný Rui Patrício.
10'
Po centru do vápna se k míči prodral David Silva, ale z hranice penalty poslal míč vysoko nad branku portugalského celku.
8'
Portugalci zatím velmi dobře brání. Španělsko kombinuje, ale zatím hraje pouze na své půlce.
7'
Borci v bílých dresech to vyzkoušeli po pravé straně, ale byla z toho jen nepřesná přihrávka a rozehrávat tak bude Rui Patrício. A ten nikam nepospíchá.
6'
Aktivní Cristiano Ronaldo se dostal k míči u středového kruhu, ale hned ho poslal k zemi Sergio Busquets, tedy rival z Barcelony.
5'
Hráči Španělska se ješte zlobili na rozhodčího, ale ten s nimi příliš nekomunikoval. Nic to nemení na tom, že Portugalci vedou o jednu branku, což je trochu překvapení.
4'
K míči se postavil sám CRISTIANO RONALDO, který poslal balón přesne k levé tyči a David de Gea byl bez šance, takže Portugalsko jde do vedení 1:0!
3'
Cristiano Ronaldo si vzal míč, namířil si to do vápna a Nacho Fernández ho fauloval, pokutový kop pro Portugalsko!
2'
Nyní se už Portugalci prokombinovali před pokutové území soupeře, ale do zakončení se žádný z hráčů nakonec nedostal.
2'
Portugalci se poprvé vydali dopředu, ale z akce po pravé straně se nakonec nic neurodilo, protože Cristiano Ronaldo byl dobře pohlídán.
1'
Španělsko to po chvilce zkusilo dlouhým nákopem, ale to si Portugalci pohlídali a poprvé jsou u míče.
1'
O úvodní výkop se obstarali fotbalisté v bílých dresech, konkrétne útočník Atlética Madrid Diego Costa.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hymny jsou za námi. Nyní jsou na programu nezbytné oficiality a poté nejvetší šlágr základních skupin začne.
A nyní hymna španělského celku, který jako kapitán vede obránce Realu Madrid Sergio Ramos.
Nejdříve hymna portugalského celku, jehož kapitánem je Cristiano Ronaldo.
Hráči obou celků už jsou na trávníku. Na programu jsou státní hymny a poté Pyrenejské derby vypukne!

Portugalsko: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – W. Carvalho, Moutinho – B. Silva, Guedes, B. Fernandes – Ronaldo (C).
Náhradníci: Beto, A. Lopes – Alves, Manuel Fernandes, André Silva, Rúben Dias, R. Pereira, Rui, Mário, Adrien Silva, G. Martins, Quaresma.

Španělsko: de Gea – Monreal, Piqué, Ramos (C), Alba – Busquets, Koke – D. Silva, Isco, Iniesta – D. Costa.
Náhradníci: Arrizabalaga, Reina – Azpilicueta, Carvajal, Nacho Fernández, Odriozola Arzallus, Th. Alcântara, Asensio, Saúl Ñíguez, Aspas, Rodrigo, L. Vázquez.

Rozhodčí: Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (všichni Itálie).
Utkání, které začíná ve 20:00 hodin, bude jako hlavní rozhodčí řídit Ital Rocchi. Duel se odehraje na Fisht Olympic Stadium v Soči a zápas bude samozřejme vyprodaný. My budeme u toho, tak si nenechte duel ujít, máme se na co tešit.
Španělsko

Španělsko je na každém turnaji hlavním favoritem a jinak tomu nebude ani v Rusku. Nutno dodat, že španelský celek už není tak silný, jako v předchozích letech, ale i tak má obrovskou kvalitu a svým kombinačním fotbalem stále ničí jednoho soupeře za druhým.

Komplikací pro španelský celek může být to, že den před začátkem turnaje byl odvolán trenér Julen Lopetegui, který k nelibosti vedení svazu podepsal Realu Madrid. A svaz na to reagoval tak, že Julena Lopeteguia odvolal a na jeho místo dosadil legendárního Fernanda Hierra, tak uvidíme, co tato zmena s týmem provede.

Španělsko má ve svém kádru řadu velkých hráčů a fanoušci se tak mohou tešit na Ramose, Isca, Iniestu, Piquého, Albu či brankáře Davida de Geu. V útoku by mel řádit bojovník Costa.

Nominace:

Brankáři: David de Gea (Man. Utd), Kepa (Bilbao), Pepe Reina (SSC Neapol).

Obránci: Jordi Alba (FC Barcelona), César Azpilicueta (Chelsea FC), Daniel Carvajal (Real Madrid), Nacho Monreal (Arsenal FC), Nacho (Real Madrid), Álvaro Odriozola (R. Sociedad), Gerard Piqué (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid).

Záložníci: Thiago Alcântara (Bayern M.), Marco Asensio (Real Madrid), Sergio Busquets (FC Barcelona), Andrés Iniesta (FC Barcelona), Isco (Real Madrid), Koke (Atl. Madrid), Saúl Ñíguez (Atl. Madrid), David Silva (Man. City), Lucas Vázquez (Real Madrid).

Útočníci: Iago Aspas (Celta Vigo), Diego Costa (Atl. Madrid), Rodrigo (Valencia CF).
Portugalsko

Portugalsko vyhrálo poslední evropský šampionát a překvapit chce také v Rusku. A nemožné to není, protože parta kolem Cristiana Ronalda za to umí vzít. Portugalsko má ve svém kádru mnoho zkušených hráčů, ale také řádu talentovaných mladíků. Cristiana Ronalda není potřeba více představovat, ale dále se mohou fanoušci tešit například na Quaresmu, Carvalha, Silvu či třeba řízného stopera Pepého.

V kvalifikaci předvádelo Portugalsko velmi pohledný a především ofenzivní fotbal a práve na to chce v Rusku navázat. Je jasné, že hlavní hvezdou je Cristiano Ronaldo, na kterého budou Portugalci znovu spoléhat.

Nominace Portugalska:

Brankáři: Beto (Göztepe SK), Anthony Lopes (Lyon), Rui Patrício (Sporting CP).

Obránci: Bruno Alves (Rangers FC), Rúben Dias (SL Benfica), José Fonte (Dalian Y.), Raphaël Guerreiro (Dortmund), Mário Rui (SSC Neapol), Pepe (Beşiktaş), Ricardo Pereira (FC Porto), Cédric Soares (Southamp.).

Záložníci: Bruno Fernandes (Sporting CP), Manuel Fernandes (Lokomotiv M.), João Mário (West Ham), João Moutinho (AS Monaco), Adrien Silva (Leicester), Bernardo Silva (Man. City), William Carvalho (Sporting CP).

Útočníci: Gonçalo Guedes (Valencia CF), Gelson Martins (Sporting CP), Ricardo Quaresma (Beşiktaş), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), André Silva (AC Milán).
Skupina B

V této skupine je ješte krome portugalského a španelského celku také Maroko a Irán. Do další fáze postupují nejlepší dva týmy a je jasné, že favority na postup jsou Španělsko a také Portugalsko. Na šampionátu ale není často o překvapení nouze, tak uvidíme, kdo nakonec z béčkové skupiny půjde dále.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Už včera začal svetový šampionát v Rusku a dnes jsou na programu další zápasy. My budeme sledovat poslední dnešní duel, který je zároveň jedním z nejvetších šlágrů základních skupin, Portugalsko vyzve v Pyrenejském derby Španělsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.