MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Uruguay : Saúdská Arábie - 20. června 2018   17:00

Uruguay
Uruguay
23' L. Suárez (C. Sánchez)
1:0
(1:0)
Saúdská Arábie
Uruguay
Muslera – Varela, J. Giménez, Godín (C), Cáceres – C. Sánchez (82. Nández), Vecino (59. Torreira), Bentancur, C. Rodríguez (59. Laxalt) – Cavani, L. Suárez.
C. Turpin – N Danos, C. Gringore
Rostov Arena (Rostov na Donu)
42678 diváků
Uvaís – Braík, Os. Havsáví (C), Buláihí, Šahrání – Džasím (44. Mudžahví), Utajf – Davsárí, Faradž, Bahabrí (75. Kanú) – Muválad (78. Šáhlaví).

Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a na shledanou.
Druhý poločas branku nenabídl, šance sice k vidění byly, spíše na straně favorita, avšak vázlo zakončení. Co je však důležité, tento výsledek rozhodl o postupujících do osmifinále, jimiž jsou právě Uruguay a Rusko, tato mužstva si to mezi sebou v dalším utkání rozdají o to, kdo postoupí ze skupiny z prvního místa. Saúdská Arábie s Egyptem už postoupit nemohou a v závěrečném klání se bude hrát už jen o čest.
90+4'
90+3'
Uruguay bude rozehrávat rohový kop a její hráči se snaží zdržovat čas, jak jen to jde.
90+2'
Šahráního střela rovněž nebyla nijak prudká a Muslera si dokázal poradit.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Kanú se sice dostal k hlavičce, ale ta postrádala patřičnou razanci a Muslera neměl mnoho práce.
90'
Šáhráního rána z dálky byla zblokována a je tu ještě možnost v podobě rohového kopu.
89'
Hodně prudkou přihrávku nedokázal Suárez zužitkovat a svoji ránu adresoval mimo soupeřovu bránu.
88'
Uruguayci drží míč daleko od své brány a spíš už jen šetří čas, do útoku se příliš neženou.
86'
A mohlo být rozhodnuto, Jihoameričané naběhli do otevřené obrany soupeře a do zakončení po zemi se dostal Cavani, vyběhnutý Uvaís však podržel svůj tým a tentokrát zaslouží pochvalu.
85'
Hráčům Saúdské Arábie sice nechybí snaha, avšak vázne střelecké zakončení.
82'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Carlos Sánchez, přichází Nahitan Nández.
80'
Torreira pálil ze střední vzdálenosti a Cavani, těžko říct zda omylem či záměrně, hezky tečoval míč do protipohybu gólmana, ke smůle svého mužstva však zároveň mimo tři tyče.
78'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Fahád Muválad, přichází Muhammad Šáhlaví.
77'
Godín zblokoval střelu Cácerese, kvůli tomu je odmáván ofsajd, neboť hráč stál v ofsajdu.
75'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Hattán Bahabrí, přichází Muhammad Kanú.
75'
Na straně arabského celku znovu váznou přihrávky, po dalším nepřesném pasu bude Uruguay vhazovat aut.
74'
Cavani se hodně rozčiluje za to, že nebyl odpískán faul, nutno říct, že by to bylo hodně přísné.
73'
Uvaís si při svém vyběhnutí nebyl příliš jistý, Cáceresův centr vyboxoval jen tak ledabyle, ale měl štěstí, že poblíž nebyl nikdo z protihráčů.
70'
Mudžahví nepříjemně atakoval vyběhnutého Musleru, ani on však žlutou kartu nevidí, hlavní arbitr mu pouze domlouvá.
68'
Cáceres se sice dostal do zakončení hlavou, avšak mířil pouze nad bránu.
67'
A byl to právě hráč Barcelony, který si vynutil faul na druhé straně a karta se obrací, nyní se musí bránit Saúdové.
67'
Nakonec přišel centr do pokutového území, kde byla velká skrumáž hráčů, míč se povedlo odhlavičkovat Suárezovi.
65'
Muválad si vynutil u pokutového území soupeře faul a jeho tým se může pokusit ohrozit soupeřovu bránu. Hráč Arabů žádal žlutou kartu pro faulujícího protivníka, avšak rozhodčí je dnes benevolentní.
64'
Suárez se dostal k odraženému balónu, zkoušel střelu z voleje, ale mířil jen do protihráče.
62'
Cavani chytře počkal, až k bráně doběhnou spoluhráče, poté parádně načasovaným centrem vyzval ke skórování C. Sáncheze, ten však hlavičkoval nad břevno soupeřovy brány. Tohle byla velice dobrá možnost.
61'
Laxalt se po krátkém pobytu na trávníku málem dostal do šance, o malý kousek na míč před bránou Saúdské Arábie nedosáhl.
60'
Bahabrí špatně načasoval přihrávku před bránu, Muválad neměl šanci míč dostihnout.
59'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Matías Vecino, přichází Lucas Torreira.
59'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Cristian Rodríguez, přichází Diego Laxalt.
57'
Suárez nedokázal zpracovat přihrávku a míč mu utekl od kopačky, druhý gól tak, aspoň prozatím, nepřidá.
55'
Uvaís po malé domů hodně špatně rozehrál, míč poslal do autu, navíc v blízkosti svého pokutového území.
54'
Arabský tým zastavuje ofsajd, Bahabrí byl za obranou soupeře snad dva metry.
51'
Suárez rozehrál nebezpečný přímý kop střelou k bližší tyči, Uvaís se však stačil natáhnout a balón bravurně vyrazil.
49'
Ze začátku druhého poločasu mají více ze hry hráči v modrých dresech, kteří si nyní díky své aktivitě vybojovali přímý volný kop.
48'
Saúdové rozehráli rohový kop, avšak Bahabrí rozehrál na krátko a gólman nijak neohrozil.
46'
Uruguay sice odchází do kabin v pozici vedoucího mužstva, avšak na hřišti svého soupeře příliš nepřehrává, naopak může být ráda, že stav není remízový. Saúdská Arábie se oproti prvnímu utkání hodně zlepšila, vázne však přesnější zakončení. Povede se jí protrhnout střeleckou smůlu?
45+3'
45+1'
Saúdové dostali výhodu, Muválad se snažil dostat k přihrávce před bránu, avšak Godín je čistě odstavil od míče a zabránil tak gólové příležitosti.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Tajsír Džasím, přichází Husajn Mudžahví.
43'
Cavani a po něm Suárez se málem dostali ke střele, nepovedlo se to ani jednomu. Soupeř hraje v oslabení, neboť Džasím zůstává za postranní lajnou.
41'
Džasím zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku, hra je přerušena a možná bude nutné i střídání.
40'
Muválad se snažil v pokutovém území zpracovat balón, avšak v rozhodujícím okamžiku podklouzl a zakončit se mu nepovedlo.
38'
Utajf to zkusil z hodně velké dálky, mířil však příliš vysoko nad a Muslera nemusel zasahovat.
37'
Příliš přetažený centr Braíka letí do zámezí, odkop od brány obstará Muslera.
34'
Utajf mohl střílet z voleje, místo toho si celkem zbytečně s míčem ještě hrál a do zakončení se nedostal.
31'
Cavani se ve středovém kruhu svíjí v bolestech a soupeř odkopává míč do za postranní čáru.
29'
Bahabrí se znovu dostal do šance, tentokrát možná o něco větší, než před chvílí. Hráč Saúdské Arábie se protlačil do zakončení před bránu, bránící protihráč hodně zaváhal, a Bahabrí mohl ohrozit Musleru, mířil však trestuhodně nad jeho svatyni.
27'
Buláihí špatně přihrával a jeho tým tak o míč přichází, rozehrávat bude Muslera.
26'
Bahabrí se osmělil ke střele z dálky a Muslera musel ukázat něco ze svého brankářského umění, míč vyrazil nad břevno své svatyně. Tohle byla dobrá možnost.
25'
Cavaniho střela zbyla zblokována, míč se dostal k saúdskému gólmanovi, který jej rychle ukryl do náruče.
23'
Uruguay právě vstřelila branku!
Uruguay rozehrála rohový kop, Uvaís na míč nedosáhl, ten se dostal na pravou stranu, kde stál zcela nepokrytý LUIS SUÁREZ, který jej lehce poslal do prázdné brány.
22'
Bahabrí dostal přihrávku na pravou stranu, mohl přihrát zpět, ale rozhodl se zakončit, avšak mířil hodně mimo.
21'
Který si pohlídal Uvaís, jenž lapil míč do náruče.
20'
Uruguayci se dostali do dobré šance, ale celou akci až zbytečně překombinovali, ve finále je z toho pouze rohový kop.
18'
Rodríguez se snažil co mohl, aby na letící míč dosáhl, ale ten končí za lajnou a rozehrávat bude Uvaís.
17'
Vecino zahrál neúmyslně rukou na polovině soupeře, hlavní arbitr stál hodně blízko a situaci správně posoudil.
15'
Suárez se dostal do zakončení z hodně ostrého úhlu, avšak míč byl tečován do boční sítě soupeřovy brány. Hráč Uruguaye se poté oprávněně zlobí, že není nařízen rohový kop.
13'
Cavani zůstal v pokutovém území nepokrytý, svoji střelu z voleje však zamířil příliš vysoko nad soupeřovu bránu.
12'
Davsárí se provinil faulem na Suáreze a v útočné akci tak nemůže pokračovat.
11'
Faradž si s míčem dlouho hrál a poté chtěl vyslat po pravé straně do útoku svého spoluhráče, přihrávka však byla zblokována.
8'
Krátce na to končí míč v náruči brankáře mužstva z jižní Ameriky.
8'
Braík si dal na exekuci záležet, ale přeci jen trefil hráče ve zdi, následovat bude roh.
7'
Arabský tým si vynutil faul a následovat bude standardka z hodně zajímavé pozice.
6'
C. Sánchez se snažil co to šlo, ale balón na hrací ploše už nestačil doběhnout.
5'
Teď si Saúdové špatně rozuměli a míč darovali soupeři.
4'
Dvasárího centr z pravé strany doplachtil přímo do rukavic připraveného Muslera.
3'
Zahrozili i hráči Saúdské Arábie, přihrávka před bránu však byla zastavena včas.
2'
Uruguay má od úvodního výkopu míč ve své moci, Suárez dostal pěknou přihrávku před pokutové území a ihned pálil, avšak trefil jen bránícího protihráče.
1'

Uruguay: Muslera – Varela, J. Giménez, Godín (C), Cáceres – C. Sánchez, Vecino, Bentancur, C. Rodríguez – Cavani, L. Suárez.
Náhradníci: Campaña, Silva – G. Silva, Maxi Pereira, Coates, Nández, Torreira, Laxalt, De Arrascaeta, Stuani, Gómez, Urretaviscaya.

Saúdská Arábie: Uvaís – Braík, Os. Havsáví (C), Buláihí, Šahrání – Džasím, Utajf – Davsárí, Faradž, Bahabrí – Muválad.
Náhradníci: Majúf, Musáilim – Harbí, Om. Havsáví, M. Havsáví, Šahrí, Chaíbrí, Kanú, Chaibárí, Mudžahví, Šáhlaví, Asírí.

Rozhodčí: C. Turpin – N Danos, C. Gringore.
Vzájemné zápasy

10. 10. 2014 Saúdská Arábie – Uruguay 1:1
27. 3. 2017 Saúdská Arábie – Uruguay 3:2

To asijský tým schytal na úvod velkého turnaje debakl od domácího Ruska, kterému podlehl 0:5. MS se účastní popáté, poprvé tomu bylo v roce 1994 a jeho maximem je účast v osmifinále ve stejném roce, v cestě do čtvrtfinále stálo Švédsko, které zvítězilo 3:1. Saúdská Arábie je spolu s Panamou a Iránem pasována do role největšího outsidera tohoto turnaje.
Uruguay

Jihoamerický celek se ve svém úvodním utkání na MS hodně trápil a Egypt porazil nakonec těsně 1:0 gólem Jose Maria Giméneze v 89. minutě zápasu. Je to jeho třináctá účast na tomto vrcholovém turnaji, na tom posledním skončila jeho pouť v osmifinále, kde podlehl 0:2 Kolumbii. Jeho největším úspěchem je jistě dvojnásobný titul Mistra světa, avšak stalo se tak již hodně dávno, a sice v letech 1930 a 1950.
Dobrý den, skupina A má dnes na pořadu dohrávku 2. kola, ve kterém se utkají velkým favorit s jedním z největších outsiderů turnaje, a sice Uruguay se Saúdskou Arábií. O favoritovi nemůže být zde nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.