Pro dnešek je to ode mě vše, u dalších přenosů na shledanou.
Fotbalisté Ghany dokázali v závěru udolat hráče Portugalska. V prvním poločase šla Ghana do vedení 1:0, když se v 19.minutě prosadil Aisha. V druhý poločase vyrovnal v 71. minutě Ferreira. V 73. minutě otočil zápas Ié a v tuhle chvíli Portugalci postupovali. Ovšem v 79. minutě vyrovnal Anaba a následně v 85. minutě poslal Ghanu dál Boakye, který upravil na konečných 3:2 pro Ghanu.
90+3
90+3
Portugalci mohli v závěru vyrovnat, ale Pereira střílel nad.
90+2
Nketiah vidí za taktický faul žlutou kartu.
90+1
Pokus o rychlý protiútok Ghany nevyšel.
90
Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty v druhém poločase.
90
Útočný faul zastavuje snahu Portugalců o vyrovnání.
88
Bruma si počínal nedovoleně. Rozhodčí mu ukazuje žlutou kartu.
87
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Mica, přichází Cavaleiro.
85
Ghana právě vstřelila branku!
Obrovská chyba Portugalců. Ghana zahrávala standardní situaci. Po chybě Portugalců v postavené zdi se dokázal prosadit BOAKYE.
84
Portugalci se ovšem taky nevzdávají a zkouší se dostat kombinační hrou do zakončení.
81
Nyní zas ožili hráči Ghany, jsou teď více aktivnější.
79
Obrovská chyba portugalské obrany. Hráči Ghany si teď mohli dělat u malého vápna co chtěli. Na dvakrát se dokázal prosadit ANABA, když poprvé trefil portugalského brankáře, na podruhé už to ovšem skončilo v síti.
76
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Ashia, přichází Boakye.
75
Na druhé staně mohla Ghana vyrovnat. Míč dokonce skončil za brankovou čárou. Ale ještě před tím bylo pískán ofsajd.
73
Portugalsko právě vstřelilo branku!
To snad už není ani možné, jaké góly dokážou dneska dávat Portugalci, před chvíli se to povedlo od břevna. Nyní EDGAR IÉ si naběhl na rohový kop a hlavou od levé tyčky končí opět za brankovou čárou.
73
Bruma mohl otočit,trefuje tyč ghanské branky!
71
Tak přeci se to Portugalsku podařilo. FERREIRA se dobře uvolnil a střelou do břevna, od kterého se míč odráží za brankovou čáru vyrovnává zaslouženě utkání.
69
Anaba fauloval a uviděl žlutou kartu.
68
Centrovaný míč do pokutového území ovšem nenachází nikoho ze spoluhráčů.
67
Portugalci budou zahrávat rohový kop.
67
Portugalci stále ovládají 2.poločas, ale stále tomu něco chybí. Nemůžou se dostat do zakončení.
65
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Aboagye, přichází Duncan.
63
Zakončení rovněž úplně stejné, trefená zeď. S tím rozdílem, že tentokráte se míč odráží do středu hrací plochy.
62
Portugalci budou zahrávat standardní situaci ze stejného místo jako před malou chvíli.
61
André Gomés mohl vyrovnat, ale míč mu v rozhodujícím okamžiku utekl do náruče ghanského brankáře.
60
Portugalci mají v 2.poločasu jasně navrch. Přehrávají hráče Ghany, ale nedaří se jim vyrovnat.
59
Aladje střílí po centru z rohu nepřesně.
58
R.Alves ovšem trefuje zeď, od které se míč dostává do zázemí na rohový kop.
57
Attamah si pomohl rukama vůči soupeři. Bude z toho standardní situace z hranice vápna pro Portugalce.
55
Portugalci jsou stále aktivní. Nyní uzavřeli hráče Ghany na jejich polovině.
55
Další pokus o šanci Portugalců zastavuje zvednutý praporek asistenta rozhodčího pro ofsajdové postavení.
53
Gomez napálil z 20m nebezpečnou střelu na bránu Ghany. Antwi ale skvělým zákrokem vyráží nad břevno na rohový kop.
52
Ghana se rohovému kopu ubránila.
51
51
Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Odjer, přichází Anaba.
50
Portugalci mají více ze hry, ale zatím se nedokážou dostat do zakončení.
48
Portugalci se snaží kombinační hrou dostat dopředu. Ghana je ovšem dobrým napadáním nepouští do zakončení.
47
Salifu střílel z dálky nepřesně.
47
Hráči Ghany budou zahrávat rohový kop.
46
46
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Cá, přichází R.Alves.
Skončil nám první poločas mezi Portugalskem a Ghanou, ve kterém evropští hráči prohrávají 0:1. 2.poločas začne za pár minut.
45+1
45
Rozhodčí nastaví v 1.poločasu 1 minutu.
44
Baba se dobře uvolnil na levé straně hřiště, ale míč mu v rozhodujícím okamžiku utekl. Bude z toho kop od portugalské branky.
42
Ricardo si pomohl u středové čáry útočným faulem.
40
Nyní se nám stále hraje ve středu hrací plochy, vypadá to jak by hráči 1.poločas již dohrávali.
38
Prvotní útočný fotbal z první poloviny prvního poločasu se nám teď nějak vytratil.
37
Hráči Ghany jsou teď u míče, a snaží se dostat dopředu kombinační hrou.
35
Nyní se nám hra trošku uklidnila, hraje se nám převážně ve středu hrací plochy.
32
Goméz mohl vyrovnat střelou ze strany, ale nedokázal Ghanského brankáře překonat.
30
Cá obdržel za předcházející zákrok žlutou kartu.
30
Cá si počínal nedovoleně, bude z toho standardní situace.
28
Portugalci se snaží vyrovnat, ale zatím se jim nedaří dostat do zakončení.
26
Dalekonosná střela hráčů Ghany nemohla ohrozit Portugalského brankáře.
26
Nakonec přeci obdržel Ilori za držení žlutou kartu.
25
Portugalci si pomohli držením vůči hráčům Ghany, bude z toho standardní situace.
23
Hráči Ghany jsou teď stále aktivnější, mají více ze hry a více kombinují.
21
Hráči Ghany jsou hodně aktivní, Salifu to zkoušel z hranice vápna nepřesně.
19
Hráči Ghany jdou do vedení. AISHA se dokázal dobře uvolnit a pozemní střelou otevírá skóre utkání.
17
Hraje se nám hodně útočný fotbal, nyní jsme viděli několik rychlých šancí na obou stranách. Ovšem bez vážného zakončení.
15
Rohovému kopu se Ghana ubránila.
15
Odjer točenou střelou měl obrovskou příležitost. Točenou střelou do pravé šibenice mohl otevřít skóre, ovšem ghanský brankář byl proti dobrým výskokem. Míč vyrazil konečky prstů na rohový kop.
14
Gomes na druhé straně střílí nepřesně.
13
Ricardo přihrával do pokutového území na úplně volného Acheampongu, který ovšem nedokázal ani na dvakrát trefit nic jiného než portugalského brankáře.
12
Portugalci se rohovému kopu ubránili.
11
Na druhé to zkoušel Salifu z hranice vápna. Jeho pokus Portugalský brankář dlaní ze štěstím vyráží na roh.
10
Centrovaný míč do pokutového území našel volného Micu, který to zkouší z protějšího rohu pokutového území hlavou. Ovšem jeho pokus hlavou se mezi tři tyče nevešel.
10
Salifu na poslední chvíli odvrací na rohový kop.
9
Nyní se nám hraje převážně ve středu hřiště. Na obou stranách obrany nepouští soupeře do zakončení.
7
Centr do pokutového území našel pouze Ghanské hráče, kteří ovšem odvrátili pouze k Micovi, který ale nepřesnou střelou střílí úplně vedle.
7
Pokus o centr do pokutového území Ghany byl zblokován na rohový kop.
6
Nyní vidíme sérii nepřesných přihrávek na obou stranách.
5
Jenže hned v zápětí nepřesnou přihrávkou o míč přichází.
5
Hráči Portugalska to zkouší dopředu kombinační hrou. Ghana ovšem dobrým napadáním jim bere míč.
4
Rychlý pokus o přechod na druhé straně, je ukončen útočným faulem Ghany.
4
Na druhé straně pokus o uvolnění Aladjeho. Přihrávka byla ovšem příliš dlouhá.
3
Centrovaný míč do pokutového území nenašel nikoho z hráčů Ghany.
3
1
Ghana je hodně aktivní, další pokus Aishia z levé strany končí těsně mimo.
1
Obrovská příležitost Portugalů v prvních sekundách hry. Centrovaný míč našel v malém vápnu úplně volného Mica, který z 4m dokázal přestřelit Portugalskou branku!
1
Hezký den, hráči už jsou připraveni na hrací ploše. Utkání nám za chvíli začne.

Portugalsko: José Sá – Ferreira, Ilori, Pinto, Edgar Ié, Agostinho Cá, Mário, Gomes, Bruma, Pereira, Aladje

Ghana: E. Antwi – Baba, Attamah, Nketiah, Lartey, Seidu, Aboagye, Odjer, Acheampong, Ashia, Assifuah-Inkoom

Rozhodčí: C. Vera – C. Lescano, B. Romero.
Ghana
Ghana hrála své kvalifikační zápasy v základní skupině A, ve které skončili na 3.místě – získali 3 body ze skórem 5:5.
V prvním zápase podlehli hráči Ghany Franici 1:3. V druhém zápase podlehli Španělsku 0:1 a v posledním zápase si zajistili postup do osmifinále, kdy porazili USA 4:1.

Nejlepší střelci:
1. Ebenezer Assifuah 2 góly
2. Frank Acheampong 1 gól
3. Kennedy Ashia 1 gól
4. Richmond Boakye 1 gól.
Portugalsko
Portugalsko hrálo své kvalifikační zápasy v základní skupině B, kterou vyhrálo. Získalo celkem 7 bodů a skórem 10:4.
V prvním zápase porazilo Portugalsko Nigérii 3:2. V druhém zápase remizovalo s Korejskou republikou 2:2. V posledním zápase porazilo vysoko Kubu 5:0.