Ode mě je to k tomuto utkání vše. S konstatováním, že Francie si dnes zajistila postup do vyřazovací části, se s vámi loučím. Na shledanou!
Utkání je tedy u konce a pohodové vítězství si podle očekávání připisuje Francie. Ta sice v úvodu nevyužila pokutový kop, ale již v 18. minutě šla zásluhou Marcuse Thurama do vedení. O čtyři minuty se navíc prosadil i Jean-Kévin Augustin, který ve 45. minutě přidal svou druhou branku. O přestávce tak byl stav utkání 3:0 a čekalo se jen na další branky Francie. Poslední gólová trefa však již v 52. minutě z kopačky Denise-Willa Pohy. V závěru hráli Vietnamci po vyloučení Tronga pouze o deseti, nicméně další branku už nedopustili.
90+4
90+3
Nakonec se v krátkém časovém úseku rozehrávaly dva rohové kopy. Výsledkem však byla pouze hlavička do náruče připraveného Buie Tiena Dunga.
90+2
Dvakrát se ale Francie odhodlala k rychlejší akci. První byla ukončena Pohovou střelou do Dungovy náruče, druhá přináší rohový kop.
90+1
Vietnam nadále kombinuje, ale pořád se nedostává blíže k pokutovému území. Francouzi už se soustředí především na udržení čistého konta.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje obvyklé tři minuty.
90
Sympatická rychlá akce Vietnamu byla zakončena střeleckým pokusem Nguyena Tronga Daie. Míč se mu ale svezl po nártu a letěl daleko od brány.
89
Rychlá akce Francouzů byla výrazně zbrzděna a navíc míč posléze doputoval jen do Dungových rukavic. Ten hru dlouhým hodem přenáší k polovině hřiště.
88
Jenže při rohovém kopu Francie byl odpískán nedovolený zákrok jednoho z Evropanů. Bui Tien Dung si proto v klidu staví míč k rozehrávce.
87
Hezkou střelou se prezentoval Terrier, který to zkoušel technický na zadní tyč. Po zákroku Dunga se míč ještě otřel o tyč, ale zahrávat se bude jen roh.
85
Roh nebyl rozehrán ideálně a rozběhnutého Kwatenga za cenu žluté karty zastavil Doan Van Hau (VIE).
84
Dobrý centr z místa přestupku posílal Nguyen Trong Dai, nicméně následovat bude pouze další standardní situace v podobě rohového kopu.
83
Centr na bližší tyč byl odvrácen, jenže bleskový protiútok Vietnamu zastavili vracející se obránci Francie. Přesto Asiaté po chvíli získali volný kop.
82
Nkunku se v pokutové území strká s Hauem a rozehrání standardní situace se tak protahuje. Nedočkavý Poha tak u rohového praporku musí počkat.
81
Francouzi se postupným útokem znovu vrátili do blízkosti pokutového území. Nakonec se bude rozehrávat rohový kop.
79
Také Francie využívá možnost třetího střídání. Fait Maouassa jde na trávník, Amine Harit naopak na lavičku.
78
Tousart šikovně manévroval kousek od půlící čáry, ale zastaven byl důrazným zákrokem Nguyena Tronga Daie (VIE).
77
Aktivní Boscagli se zleva protlačil až k zakončení, nicméně levou nohou míč nenakopl dobře. Kulatý předmět mířil několik metrů vedle brány.
76
Francie rozehrála volný kop, ale po prudké přihrávce z levé strany míč prošel předbrankovým prostorem a skončil v zámezí na druhé straně hřiště.
74
Naprosto zbytečným faulem mimo hru se provinil Tran Dinh Trong (VIE), který loktem odstrčil bez míče běžícího Harita. Výsledkem je druhá žlutá karta doplněná kartou červenou.
73
Boscagli sice poslal míč jen do zámezí, ale po vhazování Vietnamu přišel nedovolený zákrok na pozorného Tousarta.
71
Další akce Francie byla zastavena ofsajdem, avšak záhy se favorité znovu dostali až ke střele. Haritovi však zakončení nesedlo.
70
Francouzi rozehrávkou překvapili vietnamskou defenzívu, neboť míč nešel do pokutového území, nýbrž k Pohovi. Jeho rána zpoza šestnáctky vylétla nad bránu.
69
Nyní už se Nkunku zjevil na levé straně, kde ho sestřelil Huynh Tanh Sinh (VIE). Odměnou pro vietnamského obránce je žlutá karta.
68
Nkunku byl poměrně zaskočen, když k němu zezadu rychle přispěchal vietnamský hráč, ale právě od nohou napadajícího borce šel míč až za brankovou čáru.
67
Jenže celá akce Vietnamu vyústila jen v další nepřesnost, po které vhazuje Boscagli. Francie může založit další postupný útok.
66
Vietnamci teď šikovně kombinují na polovině soupeře. Roztažení hry sice zamířilo až do autu, ale poté chybovali také Francouzi.
65
Tousart dobře podržel míč ve středu hřiště a poté se pokusil vysunout rozběhnutého Terriera. Míč ale nabral velkou rychlost, čímž došel až k Dungovi.
64
Ojedinělý útok teď podnikl jeden z vietnamských fotbalistů, avšak následovala jen střela, která vylétla několik metrů nad Bernardoniho bránu.
63
Rohový kop Francie přinesl v pokutovém území poměrně výrazné zmatky. Nakonec se ale Vietnam ubránil a nečelil přímému zakončení.
62
Dvojité střídání Francie. Na lavičku míří Ludovic Blas s Jeanem-Kévinem Augustinem, opačný směr nabrala dvojice Christopher Nkunku – Martin Terrier.
62
61
Hezky se na levé straně uvolnil Marcus Thuram, který se protlačil až do pokutového území. Ještě před zakončením ho ale odzbrojil Sinh.
60
Na hranici pokutového území se ke střele pokusil prodrat Augustin. Ten byl však při přihrávce Thurama ve zhruba metrovém ofsajdu.
59
K centru na zadní tyč se dobře protlačil Blas, který nakonec zaměstnal i Dunga, ale předtím si pomohl nedovoleným zákrokem.
58
Poslední změna v sestavě Vietnamu. Kapitána Nguyena Quanga Haie vystřídal Dinh Thanh Binh.
56
Vietnam se stále ne a ne dostat blíže k pokutovému území. Sice byl odpískán nedovolený zákrok jednoho z Francouzů, avšak rozehrávat se bude až od poloviny hřiště.
55
Za nedovolený zákrok na polovině hřiště teď žlutou kartu dostává Duc Ching Ha (VIE).
55
Rychlejší postup po levé straně předvedli Vietnamci, kteří se snaží aspoň nějak zaměstnat defenzívu Francie. Zatím bez úspěchu.
54
Znovu se Francouzi dostali až do pokutového území. V pozici přihrávajícího byl tentokrát Augustin, jenž se pokusil vysunout Harita. Podařilo se, ale následně přišla ztráta míče.
52
Francie právě vstřelila branku!
Tohle už zavání debaklem. Blas výborně postupoval podél postranní čáry, ale poté posunul míč přes k nohám DENISE-WILLA POHY. Francouzský záložník dobře viděl, jak je postavený brankář Vietnamu a elegantním zakončením poslal míč přes bezmocného Dunga.
51
Zdá se, že i druhý poločas bude ve znamení postupného útočení Francie, která se nenápadně bude posouvat blíže k bráně soupeře.
50
Přichází druhé střídání Vietnamu. Hřiště opouští Luong Hoang Nam, který přepustil místo Nguyenu Trong Daiovi.
49
Vietnamci se asi poprvé po přestávce dostali do kombinace. Následoval však nedovolený zákrok soupeře a záhy poté navíc nepřesná přihrávka.
47
Úvod druhého poločasu je velmi opatrný. Ani jeden z týmů se výrazně netlačí dopředu a hraje se u půlící čáry.
46
Do druhého poločasu oba celky vstoupily beze změn v sestavě. Jediným střídaným hráčem je tak zatím Duong Van Hao, jenž byl stažen již ve 41. minutě.
46
Druhý poločas začne přibližně v 11:03.
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a Francie zatím kráčí za pohodovým vítězstvím. Vietnamci sice již v úvodu přežili spornou penaltu Augustina, ale v 18. minutě přesto inkasovali z nohy Marcuse Thurama. Následně uběhly jen čtyři minuty a tentokrát mohl slavit už i Jean-Kévin Augustin. Vietnamci po druhé inkasované brance rezignovali na útočné výpady a čekalo se na další zásah Francie. Ten přišel ve 45. minutě, kdy se opět trefil Jean-Kévin Augustin. Šance Vietnamu jsou tak už po prvním poločase ztraceny.
45+2
45+1
Hraje se poměrně daleko od obou bran, tedy ve středu hřiště. Zdá se, že zbytek poločasu už se pouze dohraje.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
45
Zničehonic ale přichází třetí branka. JEAN-KÉVIN AUGUSTIN dostal dobrou kolmou přihrávku, rychle si narazil s Blasem a rázem se zjevil za obranou Vietnamu. Následovala přesná razantní střela k tyči Dungovy brány!
44
Jenže záhy po vhození míče do hry se ke kulatému předmětu opět dostávají fotbalisté Francie. Jejich kombinace je zatím rozvážná a nepřináší posun k bráně.
42
Vietnamci se konečně aspoň několik vteřin udrželi u míče a dokonce získali vhazování. To je však nařízeno znovu až u půlící čáry.
41
Přichází poměrně včasné střídání Vietnamu. Ještě před přestávkou má odpracováno Duong Van Hao, kterého nahrazuje Phan Thanh Hau.
41
Znovu to zavánělo nedovoleným zákrokem, ale tentokrát je po Augustinově akci nařízen pouze odkop od brány.
40
Další akce Francie byla vytlačena zpět za polovinu hřiště, ale Tousart míč dokázal podržet i mezi dvěma hráči a nakonec si došel pro faul.
38
Pokračuje obléhání pokutového území před bránou Vietnamu. Celá jedenáctka asijské reprezentace je již několik desítek minut zatažena před půlící čárou.
37
Aktivní Thuram se odhodlal k přízemnímu zakončení zpoza pokutového území, nicméně jeho slabý pokus byl zablokován. Francie se ale stále drží u míče.
36
Především v první polovině poločasu sice Vietnamci podnikali odvážné výpady, nicméně po druhé inkasované brance se jejich aktivita výrazně snížila.
35
Pořád se hraje především na polovině vietnamské reprezentace. Po rohovém kopu už se do hry vrátil i Augustin, nicméně jeho pohyb není zrovna stoprocentní.
33
Tentokrát Francie postupovala na pravé straně, avšak důrazně byl před brankovou čárou odstaven Jean-Kévin Augustin, jenž dokonce potřebuje mírná ošetření.
32
Nalevo se vpřed posunul Boscagli, který se dokonce prodral až ke střele. Z poměrně velkého úhlu však ani neměl šanci na úspěch, neboť Dung byl připraven.
31
Dopředu se pro změnu vydali také Vietnamci, kteří tentokrát postoupili až k pokutovému území. Zbytek akce zhatila nepřesná přihrávka.
30
Míče se ujal Marcus Thuram, který se nyní snažil prosadit na levé straně. Nakonec ale nevybojoval ani rohový kop a rozehrávat bude Duong.
29
Po delší době se k míči zase dostali také Vietnamci, nicméně jejich rychlejší postup vpřed byl zastaven ještě před půlící čárou.
27
Standardní situace sice nebyla úspěšná, ale rodící se protiútok Vietnamu byl záhy ukončen. Ani Francouzi však posléze nekombinovali zrovna nejpřesněji.
26
Francouzská reprezentace drží soupeře v šachu a naprosto bez problémů si kontroluje vývoj prvního poločasu. Po rychlejší akci na levé straně navíc přichází rohový kop.
25
Dlouhý míč od půlící čáry dolétl přesně na hlavu rozběhnutého Augustina. Ten byl sice tísněn, ale přesto dokázal zakončit jen kousek vedle brány.
24
Znovu se Vietnamci dostávají do kombinace, avšak jejich postup byl zastaven nedovoleným způsobem. Blas totiž povalil Nguyen Quang Haie.
22
A navíc přichází velmi rychlá druhá trefa. Nalevo dobře zapracoval Thuram, který posunul míč za obranu Vietnamu. Tam již byl připravený JEAN-KÉVIN AUGUSTIN, jenž kulatý předmět poslal vedle vietnamského gólmana.
21
Evropský celek stále v pohodě drží míč hodně daleko od Bernardoniho brány. Nějaký posun k francouzskému gólmanovi se nekoná.
20
Vietnam se pokusil přispěchat s rychlou odpovědí, nicméně přes připravenou defenzívu Francie se nedostal blíže k bráně. Hraje se převážně kolem středu hřiště.
18
Přímý volný kop sice nepřinesl ohrožení Dungovy brány, ale poté se ještě zahrával rohový kop. Poha výborně odcentroval, na hranici malého vápna hlavičkoval MARCUS THURAM a ten v pohodě zaznamenal úvodní branku zápasu. Nutno říci, že francouzský útočník měl ve vzduchu opravdu výraznou převahu.
17
Znovu se Vietnamci dokázali ubránit, ale na levé straně se míče ujal Boscagli, jehož postup byl zastaven nedovoleným způsobem. Volný kop pro Francii.
15
Velmi dobře se k centrovanému míči z pravé strany protlačil Thuram, který měl výškovou převahu, ale svou hlavičku poslal poměrně vysoko nad bránu.
14
Zatímco Francie rozjíždí další akci z vlastní poloviny hřiště, vietnamští fanoušci se zpěvem starají o velmi pěknou kulisu. Fanoušci Francie jsou dnes jednoznačně v menšině.
13
Stále se Francie ne a ne dostat do očekávaného tlaku. Doan Van Hau teď sice nepředvedl zrovna stoprocentní obranný zákrok, avšak Biasovi je odpískán faul.
11
Francie si znovu ve středu hřiště nepočínala ideálně, nicméně po další ztrátě míče byla k vidění nepřesný přihrávka na Thanha.
10
Vietnamci se odvážně vydali na útočnou polovinu, nicméně až k zakončení se neprodrali. Přesto je výkon reprezentantů z Asie velmi sympatický.
9
Rohový kop Francie už nepřinesl další ohrožení Bui Tien Dunga. Po nepřesném zakončení Boscagliho si gólman Vietnamu může přichystat odkop od brány.
7
Pokutový kop rozehrával Jean-Kévin Augustin, který se odhodlal k panenkovskému zakončení. Trefil však pouze břevno a poté si míč pohlídal vietnamský gólman.
7
Tran Dinh Trong (VIE) za onen penaltový faul nefaul dostává žlutou kartu.
6
Hodně důležitý moment zápasu. Amine Harit šel do souboje s Trongem, který ho lehce přidržel a Francouz padl na trávník. Hodně přísná penalta!
5
K exekuci volného kopu se postavil Denis Poha. Jeho zakončení v pohodě přeletělo nízkou zeď, avšak poté zamířil přesně do rukavic Bui Tien Dunga.
3
Hodně důrazný zákrok nyní předvedl Ho Tan Tai, který skluzem podťal Thurama. Je tady první zajímavá standardní situace.
2
Nyní již Francie přesunula hru zpět k půlící čáře. Napravo sice vybojovala vhazování, avšak po přenesení hry doleva přišla výrazná nepřesnost.
2
Jenže Vietnam začíná hodně aktivně a po zisku míče se rychle vydal dopředu. Finální přihrávka na Tong Anh Tya se ale neujala.
1
Vietnamci obstarali úvodní výkop zápasu. Po nepřesném nákopu na útočnou polovinu se však míče ujímají favorizovaní Francouzi.
1
Trojice rozhodčích již na trávník přivádí aktéry dnešního utkání. Fotbalisté Francie jsou ve svých oblíbených modrých dresech, Vietnamci oblékli bílou.

Francie: Bernardoni – Kwateng, Boscagli, Onguéné, Diop – Poha, Tousart (C), Harit – Bias, Augustin, Thuram.
Náhradníci: Braat, Lafont – Fuchs, Nkunku, Saint-Maximin, Michelin, Sissoko, Severin, Terrier, Maouassa.

Vietnam: Bui Tien Dung – Huynh Tanh Sinh, Ho Tan Tai, Doan Van Hau, Tran Dinh Trong – Luong Hoang Nam, Nguyen Hoang Duc, Duong Van Hao, Nguyen Quang Hai (C) – Ha Duc Chinh, Tran Thanh.
Náhradníci: Nguyen Bá Minh Hieu, Do Sy Huy – Do Thanh Thinh, Phan Thanh Hau, Nguyen Trong Dai, Tong Anh Ty, Dinh Thanh Binh, Ho Minh Di, Nguyen Tien Linh, Tran Thanh Son.

Rozhodčí: Norbert Hauata – Philippe Revel (oba TAH), Bertrand Brial (NCL).
TABULKA SKUPINY E

1. Francie (1-0-0) 3:0 3 b.
2. Nový Zéland (0-1-0) 0:0 1 b.
2. Vietnam (0-1-0) 0:0 1 b.
4. Honduras (0-0-1) 0:3 0 b.
VIETNAM U20

Cíle asijské reprezentace budou ve srovnání s těmi francouzskými naprosto odlišné. Úspěchem jistě bude již postup ze skupiny, avšak úvodní bezbranková remíza s Novým Zélandem k tomu rozhodně nepomohla. Vietnam měl proti Novozélanďanům trochu více ze hry, obstarali více střel na bránu, ale především vinou slabšího druhého polovinu se připravil o možnost vstřelení vítězné branky.
FRANCIE U20

Úřadující evropští šampióni jsou právem řazeni mezi největší favority na zisku mistrovského titulu. Tým na rozdíl od Mistrovství Evropy postrádá hvězdného Kyliana Mbappého, ale již v prvním utkání prokázal velkou sílu. Francie sice proti Hondurasu nepředvedla stoprocentní výkon, avšak přesto si v pohodovém tempu došla pro vítězství 3:0. Jednu branku si připsal Jean-Kévin Augustin, Amine Harit i Martin Terrier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.