MSFL - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Rosice - 28. září 2019   15:30

MFK Vyškov
MFK Vyškov
49' Klesa  • 50' Fila
2:1
(0:1)
Rosice
Rosice
9' Nedvěd
MFK Vyškov
Spurný – Oulehla (25. Smékal) (82. Křivánek), Rus, Krejčí (C), Ndaye (47. Tshibwabwa)– Lahodný, Sečkář – Harba (91. Korovikov), Matocha, Klesa – Fila
Sova – Smékal, Tshibwabwa, Křivánek, Korovikov, Němeček
M. Křepský – S. Vejtasa, M. Vojáček
Stadion za Parkem (Vyškov)
238 diváků
Rosice
Zádrapa – Zezula, Kršák, Koláčný (59. Malata), Novák, Černý, Pazourek (65. Moučka), Vitámvás, Drbal, Kirschner (87. Korol), Nedvěd (74. Daněk)
Juran – Moučka, Malata, Selinger, Daněk, Korol

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání, na viděnou.
Je konec. Vyškov si připisuje druhou výhru v této sezóně, a to právě nad silnými Rosicemi. Rosicím tak končí série tří výher v řadě a po pěti zápasech prohrávají. Vše změnilo střídání Vyškova. Když na hrací plochu přišel osmnáctiletý mladík Ephraim Tshibwabwa, tak Vyškov během dvou minut dokázal utkání otočit a právě tento hráč byl u dvou branek. Hráčem utkání byl zvolen právě Ephraim Tshibwabwa.
90+4'
90+3'
Do vápna ještě přilétl jeden centr z kopačky Adama Fily, to je ale z dnešního zápasu zřejmě vše.
90+2'
Rozhodčí nastavuje závěrečné dvě minuty!
90+1'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Harba, přichází Korovikov.
90'
Jeden z vyškovských hráčů, byl momentálně ošetřován a hra se tak nejspíš o pár minutek zdrží.
89'
Žlutou kartu dostává Zádrapa (FC Slovan Rosice).
88'
Yaroslav Korol jde zřejmě ve stopách Libora Daňka. Hráč zrovna přišel na hřiště a ihned fauloval na žlutou kartu, rozhodčí však ukázal pouze domluvu.
87'
Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Kirschner, přichází Korol.
86'
No to byla škoda! Adam Fila posunul do běhu Michala Klesu, který následně pálil z velkého úhlu, ovšem k brance chybělo opravdu málo!
85'
Dnešní utkání sleduje 238 diváků.
84'
Utkání se blíží ke svému konci, což může Vyškov dostat pod tlak, neboť Rosice se ještě budou prát o rychlé vyrovnání.
83'
Libor Daněk na hřišti vydržel pouhých deset minut! V 74. minutě přišel, o tři minuty později fauloval a nyní dostává červenou kartu!
82'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Smékal, přichází Křivánek.
80'
Harba je v dnešním utkání poměrně neviditelný, ovšem nyní se dokázal uvolnit a zpoza vápna vystřelit. Ránu mu ale pokryl připravený Zádrapa.
78'
Domácí vhazovali aut v blízkosti brankoviště hostů. K míči se snažil tvrdě probojovat Ephraim Tshibwabwa, obrana situaci však ustála.
77'
Žlutou kartu dostává Daněk (FC Slovan Rosice).
76'
Do konce utkání zbývá necelých čtrnáct minut základní hrací doby, uvidíme zda se Rosicím podaří vyrovnat, nebo si již vedení Vyškov udrží.
74'
Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Nedvěd, přichází Daněk.
73'
Zádrapa musel čelit tvrdé střele. Celou situaci založil opět únikem Ephraim Tshibwabwa, který míč následně posunul na volného Harbu. Jeho následná tvrdá střela zpoza vápna však skončila pouze na brankáři.
71'
Z pravé strany, až do brankoviště, takovou měl cestu centrovaný míč z kopačky Sečkáře, nakonec ho ale sbíral brankář Zádrapa.
69'
Rosice zahrávaly přímý kop z cca 25 metrů. Situace byla rozehrána rovnou na bránu, jenže rána z kopačky Černého letěla těsně vedle.
68'
Hra se v posledních minutách značně uklidnila, dopředu se začali dostávat i hráči Rosic, ovšem ty trápí stejná situace, jako Vyškov v prvním poločase.
66'
Nutno podotknou, že Ephraim Tshibwabwa je bývalý hráč francouzského celku Reims. Hráč nastupoval v kategorii U19 a na hřišti je jeho kvalita opravdu vidět.
65'
Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Pazourek, přichází Moučka.
64'
U hlavičky nastala zřejmě teč od jednoho z obránců, neboť Vyškov měl k dispozici další rohový kop, s tím si ale obrana Rosic poradila.
63'
Přímý kop byl rozehrán na krátko, ovšem Marek Matocha ihned centroval na zadní tyč, kam si nabíhal velmi aktivní Ephraim Tshibwabwa. Branku však těsně minul.
62'
Rosice jsou zřejmě pod tlakem, protože nadešel úplně zbytečný faul, který ale dává Vyškovu možnost přímého kopu.
60'
Žlutou kartu dostává Tshibwabwa (MFK Vyškov).
59'
Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Koláčný, přichází Malata.
57'
Ephraim Tshibwabwa dokázal projít kolem dvou obránců Rosic a následně ještě nacentrovat. Je zde opravdu vidět, že to bude nejspíš tahoun hry, a to hlavně po pravé či levé straně.
56'
Žlutou kartu dostává Černý (FC Slovan Rosice).
55'
Není to třetí gól!! Toto byl dnes nejlépe zahraný vyškovský roh. Míč se dostal do středu vápna, kam si jako jediný na hlavičku naběhl Jan Krejčí, jeho pokus mu ale pohotově vyrazil Zádrapa.
54'
Rosice díky faulu zahrávaly přímý kop, který letěl rovnou do vápna. Míč si ale s přehledem pohlídal domácí brankář Spurný.
53'
Ephraim Tshibwabwa si nabíhal po pravé straně na vzdušný balón z kopačky Krejčího. Akce se však neuskutečnila, neboť se africký mladík nacházel v ofsajdu.
52'
Uvidíme jak na toto zaváhání Rosice zareagují a zda se dokáží dostat zpět do zápasu.
51'
Žlutou kartu dostává Smékal (MFK Vyškov).
50'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Tak to je parádní! Vyškov za pouhou minutu otáčí skóre! Michal Klesa poslal na zadní tyč dobrý centr, na který si nejvýše vyskočil ADAM FILA. Na míč brankář nedokázal reagovat.
49'
Je vyrovnáno!! Právě zmiňovaný Ephraim Tshibwabwa utekl všem hráčům Rosic a následně poslal výtečný a hlavně přesný pas na MICHALA KLESU, který zakončoval do prázdné.
48'
Ephraim Tshibwabwa nastupuje vůbec poprvé v dresu Vyškova, tak uvidíme jak se mu jeho debut vyvede.
47'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Ndaye, přichází Tshibwabwa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:30.
První poločas je u konce, k vidění byla jedna branka z 9. minuty. V úvodu se domácí tlačili do šance, ale nakonec to byli právě oni, kteří inkasovali. V deváté minutě se totiž po pravé straně rozeběhl Jakub Černý, který následně dokázal nacentrovat na přední tyč, kam si náramně seběhl Jan Nedvěd. Další branka již k vidění nebyla, ovšem domácí k ní byli opravdu blízko.
45+0'
45'
Rosice zahrávaly vzápětí roh, který putoval přesně na hlavičku Pazourka, ale v brance byl připravený Štěpán Spurný, který překazil druhý gól hostů.
44'
Vyškov se zřejmě o vyrovnávací gól před odchodem do kabin nepostará. Ani tento v součtu již pátý gól do branky nezavítal, šanci teď mají hráči na druhé straně.
43'
Zpoza vápna, to po dobrém pasu zkusil Lukáš Lahodný, ovšem jeho rána byla zřejmě ztečovaná jedním z obránců, tudíž uvidíme roh.
42'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu, uvidíme zda se nám skóre ještě nějak změní, nebo již zůstane nedotčené.
40'
Tak ani tento roh do branky hostů nezavítal. Obrana ve žlutém, si se situací skvěle poradila a roh odvrátila do bezpečí.
39'
Tohle bylo ze strany Vyškova dobře zahrané. Hráči se přesnými přihrávkami dostali, až do brankoviště Rosic, kde míč následně tečoval Lahodný. Nakonec je z toho všeho roh.
37'
Nyní však faulovali i domácí. Sečkář nedokázal ubránit rychlého Kirschnera, tudíž na řadu přišlo podražení.
36'
Na dlouhý pas za obranu, si sbíhal domácí Adam Fila, ten na ni ale nestačil rychle zareagoval a míč v klidu sbíral brankář.
35'
Musím říct, že sledujeme poněkud zvláštní utkání. Rosice na bránu vyslaly již tři střely, z toho pouze jedna skončila na bráně, a to právě ta gólová. Utkání je zatím takové nemastné neslané.
33'
Hosté získali míč díky špatné přihrávce domácích, ovšem akce ihned skončila, neboť jeden z hostů zfauloval na polovině domácího obránce.
32'
Po velké chybě v obraně, se Vyškov přesunul zpět na polovinu Rosic, jenže domácí né a né přijít na to, jak projít přes obranu soupeře.
30'
Obrana Vyškova značně zaspala a Petr Kirschner tak mohl do protiútoku, ovšem jeho pumelice putovala pouze nad.
29'
Tak jsem to zřejmě zakřikl. Do střely se ve žlutém dresu z velké vzdálenosti opřel David Pazourek, který ale branku o pár čísel minul.
28'
Rosice se již dlouhé minuty nemohou dostat z vlastní poloviny. Z pravé strany nyní přisvištěl rychlý centr z kopačky Sečkáře, v brankovišti ho však získal jeden z obránců.
26'
Vyškov si po překvapivém brzkém střídání kopl třetí roh v utkání. Tentokrát se balón do brankoviště dostal, ale byl u něj jako první brankář Zádrapa.
25'
Střídání v týmu MFK Vyškov: ze hřiště odchází Oulehla, přichází Smékal.
24'
Hostující Jan Nedvěd všem ukázal, jak to s míčem skvěle umí, na Chancela Ndayeho již ale nevyzrál.
23'
Domácí mají opravdu velký tlak, protože zahrávali další, v součtu již druhý roh, ovšem ani po něm se vyrovnávací branka nepadla.
22'
Vyškov si nebalil kufry na druhou stranu, neboť po rohovém kopu nastal faul. Přímý kop na sebe vzal Matocha, míč ale do brankoviště nepřilétl.
21'
Vyškov měl k dispozici první rohový kop v zápase, který putoval na přední tyč, ovšem nabíhající Krejčí do hlavičky nepronikl.
19'
Není srovnáno!! V brankovišti Rosic nastal jakýsi zmatek, až se balón doklouzal přesně na kopačku připraveného Marka Matochy, jenž vystřelil. Jeho rána však orazítkovala pouze tyč!
18'
Pravá strana je dnes pro domácí oblíbenou. Nyní si tam sbíhal Michael Sečkář, jenže zapomněl na své postavení a s míčem se dostal do ofsajdu.
16'
Vyškov se znovu přesunul na vlastní polovinu, odkud zřejmě chtějí něco vymyslet, ale Rosice jim veškeré myšlenky čtou.
15'
Po pravé straně se tlačil Vyškovský Marek Matocha, jenže Pavel Novák z Rosic, ho do žádné akce nepustil.
14'
Hra se vrátila zpátky do pomalého a klidného tempa, od branky momentálně nový útok zakládá domácí Vyškov.
12'
Rosice po úvodní brance značně rozhýbaly hru a do další šance se tlačil Petr Kirschner, ovšem obránce Oulehla se oklamat nenechal.
11'
Vyškov vzápětí fauloval v blízkosti brankoviště a Rosice tak zahrávaly přímý kop. Míč se opět dostal do brankoviště, obrana v bílém si s tím však poradila.
9'
Rosice právě vstřelily branku!
A máme tu úvodní branku. Rosice utekly po pravé straně, konkrétně Jakub Černý, který dokázal nacentrovat na přední tyč. Kam si skvěle seběhl JAN NEDVĚD a nedal brankáři šanci.
7'
Jakub Černý vhazoval autové vhazování na polovině Vyškova. Míč sice pronikl až do brankoviště, žádné nebezpečí však nenastalo.
6'
Hra se přesunula do středu hřiště, kde oba celky kombinují a překopávají míč ze strany na stranu.
4'
Jakub Černý zkoušel pomocí centru zaútočit na bránu Vyškova, ale stejně jako na druhé straně, tak i zde nadešlo špatné zpracování.
3'
Rosicím se nedaří dostat k míči. Byť ho Vyškovští drží, tak i oni s ním nic moc velkého prozatím nevytvořili.
2'
Oulehla hledal svým dlouhým pasem volného Adama Filu, jenomže ten si míč nedokázal přesně zpracovat a nadějná akce tak končí.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří se ihned pokoušeli proklouznout po pravé straně, ovšem obrana Rosic vystavila stopku.
1'
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Domácí nastupují v bílých dresech, zatímco hosté v dresech žlutých.

MFK Vyškov: Spurný – Oulehla, Rus, Krejčí (C), Ndaye – Lahodný, Sečkář – Harba, Matocha, Klesa – Fila
Náhradníci: Sova – Smékal, Tshibwabwa, Křivánek, Korovikov, Němeček

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Kršák, Koláčný, Novák, Černý, Pazourek, Vitámvás, Drbal, Kirschner, Nedvěd
Náhradníci: Juran – Moučka, Malata, Selinger, Daněk, Korol

Rozhodčí: M. Křepský – S. Vejtasa, M. Vojáček.
Vzájemná utkání

10.5.2014 – Rosice – Vyškov 3:2
12.10.2013 – Vyškov – Rosice 4:1
8.5.2011 – Vyškov – Rosice 1:1
3.10.2010 – Rosice – Vyškov 1:0
13.6.2010 – Rosice – Vyškov 2:2
FC Slovan Rosice se překvapivě drží na 5. místě s patnácti body. Hráči se mohou pyšnit s výtečnou formou, neboť neprohráli již pět utkání. Na kontě mají momentálně tři výhry v řadě, a to proti Uničovu, Vrchovině a Blansku. Právě minulý zápas proti Blansku, byl velmi sledovaný, díky umístění soupeře, který se drží na prvním místě, i po prohře s Rosicemi. Utkání rozhodl jedním gólem ve druhé minutě Malata. Právě Rosice vyhráli poslední vzájemný zápas proti Vyškovu a v utkání tak budou favorité.
MFK Vyškov se nachází na předposledním místě s osmi body. Na kontě mají tři prohry, pět remíz a pouze jednu výhru. Dnes je čekají vynikající Rosice s třemi výhrami v řadě. Vyškov odehrál minulé kolo na půdě Sigmy Olomouc B. Skoro po celé utkání vedli, ovšem v 85. minutě nadešlo vyrovnání z kopačky Grečmala a výhra byla opět v nedohlednu. Poslední vzájemný zápas, byl k vidění v roce 2014 a tři body si odvezli hráči z Rosic po výhře 3:2. Uvidíme zda to dnes Vyškovu vyjde a překazí se špatná forma.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 9. kolo MSFL, konkrétně na utkání MFK Vyškov – FC Slovan Rosice. Rosice mají na kontě velmi pozitivní formu, zatímco Vyškov je pravý opak. Výkop je stanoven na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.