Škugor – Bartůněk (71.Gomes De Gouveia), Ivanović (K), Pragr (71.Pálfi), Kilibarda, Suchý, Mrkva (22.Trajković), Ledecký, De Vasconcelos, Putu, Lukčo (55.Tawiah)
320 diváků
Rosice
Zádrapa – Zezula, Praks, Novák, Buchta, Koláčný (77.Sedláček (90+5.Kotásek)), Fila (82.Přerovský), Černý (K), Selinger, Přikryl (77.Dobrovodský), Matula (82.Kršák)
Drobek – Kulík

V dnešním zápase se z první jarní výhry radují Rosice, kdežto Znojmo poprvé na jaře ztratilo body. V první půli měli více ze hry hosté, kteří svou aktivitu přenesli do začátku druhé půle, kdy vstřelili branku. Zbytek zápasu se pak nesl ve snaze domácích vyrovnat, snaha i jistá převaha byla, ale modrobílým chybělo zakončení, ke ketrému je zkušená a nejlepší obrana v soutěži nepustila.

Já vám děkuji za pozornost a u dalšího zápasu se budu těšit na počtenou.
90+6'
90+5'
Střídání v týmu FC Slovan Rosice:
ze hřiště odchází Sedláček, přichází Kotásek.
90+4'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Putu).
90+3'
Gólman Zádrapa si všechny centrované míče sbírá a domácí Znojmo se do šancí nedostává.
90+3'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Pálfi).

Žlutá karta pro tým FC Slovan Rosice (Sedláček).
90+2'
Hosté teď takticky drží míč na polovině hostů bez snahy ohrozit branku a tečou nervy.
90'
Hosté teď opět zdrželi hru zakopnutím míče, ale sudí dle toho nastavuje 6 minut.
89'
Domácím se už čas krátí.
88'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Rosice (Zezula).
88'
Hosté natahují čas a jsou potrestáni žlutou.
87'
Rychlý prtiútok domácích měl gólové parametry a brankář Zádrapa musel balon chytat, asi největší šance domácích ve druhé půli.
86'
Škugor teď musel velmi riskantně vyběhnout z vápna a odkopnout balon ke svému prostějšku, aby zabránil šanci Rosic.
84'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK:
ze hřiště odchází Matula, přichází Kršák,
ze hřiště odchází Fila, přichází Přerovský.
82'
Rosice jsou v obraně zatím bezchybní a Znojmo do žádné šance nepouští, i když by domácí moc chtěli.
80'
Znojmo je ve své snaze jalové, nedokáže vepředu udržet balon, natož ohrozit branku Rosic.
79'
Hosté opět vyrobili trmu-vrmu ve vápně, ale bez zakončení. DOmácí hodně spěchají za vyrovnání, ale jsou poněkud zbrklí.
77'
ze hřiště odchází Přikryl, přichází Dobrovodský,
ze hřiště odchází Koláčný, přichází Sedláček.
75'
Pro míč si ale lehce došel Škugor a hned zakládá protiútok, který měl ale jepičí život.
74'
Domácí raději odvracejí míč na roh.
71'
ze hřiště odchází Pragr, přichází Pálfi,
ze hřiště odchází Bartůněk, přichází Gomes De Gouveia.
69'
Znojmo hodně otevírá obranu, vzadu hraje jen na dva hráče a snaží se vrhnout veškeré síly do útoku, ale hodně sil jej sojí bránit se i hostům po ztrátě míče.
66'
Po dlouhém autu Černého, se ke střele odhodlal Koláčný, ale balon letěl nad branku.
65'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Ivanović).
64'
Ale ani hosté nejsou spokojeni jen s jednou brankou, teď měli šanci, jen to zahučelo v ochozech.
63'
A mohlo být vyrovnáno hned! Marko Kilibarda vystřelil krásně pod břevno, Zádrapa efektivně a efektně vyrážel nad! Z následného rohu přišla další střela nad břevno!
62'
Domácí mají zhruba půl hodiny na vyrovnání.
58'
Domácí zahrávali přímý kop se signálem na vzdálenější tyč, kde jej do ohně vracel Bartůněk, ale odražený míč šel do autu.
55'
ze hřiště odchází Lukčo, přichází Tawiah.
53'
Sudí ukazuje, že budou nutná nosítka.
53'
Na hřišti je ošetřován jeden z modrobílých – Lukčo.
48'
Rosice právě vstřelily branku!
TOMÁŠ SELINGER se dostal k održenému míči a umístil míč přesně k tyči.
46'
Obraz hry v prvním poločasu vyzněl mírně pro Rosice, které se více zjevovaly před šestnáctkou domácích, ale ani ony, ani Znojmo si nevypracovaly žádnou šanci, kterou bychom mohli označit za gólovou. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne zhruba v 16:05.
45'
45'
Rosice ale jen nastřelili zeď a následný balon už měl brankář Škugor.
44'
Hosté teď budou mít šanci na ohrožení branky z přímého kopu zprava.
43'
Po dalším platonickém tlaku hostů je tu odkop od domácí branky.
38'
Rosice jsou více na polovině soupeře, ale není to nějaká velká převaha, domácí se snaží o útoky, ale chybí jim zakončení.
37'
Domácí se teď pokusili o zakončení, ale míč nesedl.
36'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Rosice (Matula).
35'
Trajkovič dle mého názoru čistě odebral balon soupeři, sudí to ale viděl jinak.
31'
Rosice se teď ale sami míče nešikovností zbavili, byť domácí mírně zatlačili.
30'
Hosté jsou teď aktivnější a výsledkem je další standardní situace – roh.
29'
Domácí se bez problémů osvobodili a vhazují.
28'
A krátce poté přichází další rohový kop po zblokované střele.
27'
Vzápětí domácí zblokovaly míč hostům a i oni budou kopat roh.
26'
A byl nebezpečný, míč šel do horkého středu a Bartůňkovi moc nechybělo, aby trefil míč.
26'
První roh pro domácí Znojmo.
25'
A pro hosty to dopadlo úplně nejhůře, Koláčný zahrával na centr, ale míč letěl úplně mimo jeho spoluhráče do autu.
24'
Šance pro hosty, po faulu budou zahrávat přímý kop, ale přeci jen to bude spíše na centr.
23'
Hned po vystřídání fauloval Trajković a vidí žlutý kartonek.
23'
Žlutá karta pro tým 1. SC Znojmo FK (Trajković).
22'
ze hřiště odchází Mrkva, přichází Trajković.
19'
Teď několikrát zahrozili hosté, ale všechny tři sřely v rozmezí několika sekund jim domácí zblokovali.
18'
Kilibarda si vysloužil potlesk tribun, když jeho křížná střela jen těsně minula vzdálenější tyč!
16'
Znojmo se hnalo do útoku, ale Putův centr jen prošel hostující šestnáctkou.
15'
Přímý kop ale nakonec letěl těsně nad vinkl!
14'
A rodí se šance pro domácí Znojmo. Ledecký si došel pro faul asi 2 metry před šestnáctkou!
12'
K odraženému míči se v šestnáctce dostal Ledecký, chtěl najít Kilibardu, ale jemu těsné hosté odkopli kulatý nesmysl.
11'
Domácí kotel je slyšet, jak povzbuzuje, ten hostující do kousek vzdáleného druhého největšího města kraje nedorazil.
9'
A akce po rohu byly nebezpečné, ale domácí se ubránili a poslední střela letěla nad.
8'
První rohový kop zápasu patří Rosicím.
7'
Fila se ocitl v šanci, ale portugalský středopolař De Vasconcelos mu ji zblokoval.
5'
Hra se odehrává uprostřed hrací polochy zatím bez ohrožení obou brankářů.
3'
Ve Znojmě panuje krásné slunečné jarní i poměrně teplé počasí.
2'
Hosté se pokusili o první nenápadnou střelu, která si jen tak prošla relativně blízko tyče domácí svatyně.
1'
První z brankářů se dotkl míče hostující Zádrapa, ale žádná šance proti němu nebyla.
1'
Domácí nastupují v tradičních mdrobílých dresech, hosté rovněž ve svých barvách – žlutočerných.

1. SC Znojmo FK: Škugor – Bartůněk, Ivanović (K), Pragr, Kilibarda, Suchý, Mrkva, Ledecký, De Vasconcelos, Putu, Lukčo
Náhradníci: Hamza – Baaloul, Trajkovič, Tawiah, Pálfi, Kartišovs, Gomes De Gouveia
Trenér: Rui José Capela Batista

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Praks, Novák, Buchta, Koláčný, Fila, Černý (K), Selinger, Přikryl, Matula
Náhradníci: Drobek – Kulík, Kršák, Přerovský, Dobrovodský, Kotásek, Sedláček
Trenér: Petr Čuhel

Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Marek Bělák, Jiří Julínek
Delegát: Zdeněk Hulcký.
Podzimní vzájemný duel obou soupeřů skončil jasnou výhrou žlutočerných 3:0, když dvě branky (z toho jednu z penalty) daly v rozmezí druhé desetiminutovky a ve druhém poločase, kdy hosté hráli už bez jednoho vyloučeného, přidali 7 minut před koncem třetí branku. Poslední vzájemný duel, ve kterém Znojmo alespoň bodovalo, byla remíza 1:1 ze srpna 2019. V MSFL se odehrály jen 4 duely mezi těmito kluby, v poháru další dva a v obou Znojmo vyhrálo a postoupilo. Jak to bude nyní?

FC Slovan Rosice

hrál na jaře zatím jen dvakrát. Venkovní utkání bylo odloženo a tak se Rosice dvakrát představily doma a oba své duely prohrály s nulou. V tabulce MSFL jim ale stále patří 4.příčka, na které zůstanou bez ohledu na bodový zisk i po dalším kole. Byť na jaře jen inkasovaly branky, stále platí, že jsou i s nimi týmem s nejméně obdrženými góly – doposud pouhých 16 v 19 duelech. Adam Fila je se 7 brankami (samozřejmě podzimními) nejlepším střelcem mužstva z okresu Brno-venkov.

1.SC Znojmo FK

je jedním ze dvou týmů jara, pokud se tak dá posoudit po 3 kolech odvetné části v MSFL. Doposud (stejně jako Kroměříž) všechny tři střetnutí vyhrálo a to s celkovým skore 6:1. Má za sebou domácí skalpy Hodonína, béčka Slovácka a venkovní z Vítkovic z minulého kola. Je tedy na své předsevzaté cestě za záchranou ve 3.lize, což aktuálně odpovídá i 15.místo ve velmi vyrovnané tabulce – od 7. Blanska dělí Znojmo jen 5 bodů! Jarním střelcem Znojma je Michal Suchý, který k jedné brance v úvodním zápase dal obě branky před týdnem a to vždy hlavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.