Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Schweinfurt : Frankfurt - 24. října 2017   20:45

Schweinfurt
Schweinfurt
0:4
(0:1)
Frankfurt
Frankfurt
14' Haller   • 58' Haller   • 63' Wolf   • 85' Blum
Schweinfurt
Eiban – Messingschlager, Billick (C), Strohmaier, Paul (77. Janz) – Kracun, Fery – Willsch, Jelišić (56. Pieper), Krautschneider – Jabiri (74. Schlicht).
Paulus -Janz, P. Wolf, Frischer, Schlicht, Waiagand, Pieper.
Aarnink – Müller, Steffens
Willy-Sachs-Stadion, Schweinfurt
15 060 diváků
Frankfurt
Hrádecký – Salcedo, Russ, Falette, Willems – de Guzmán, Boateng (C) – M. Wolf (67. Medojević), Barkok (46. Stendera), Haller (80. Blum) – Jović.
Zimmermann – Beyreuther, Blum, Kamada, Medojević, Stendera, Rebić.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:12. Střely mimo: 0:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:16.
Je dobojováno! Ve střetu dvou odlišných fotbalových světů k žádnému překvapení nedošlo. Bundesligový Eintracht měl se soupeřem ze čtvrté nejvyšší soutěže problémy jen do 58. minuty, kdy Haller svým druhým gólem navýšil vedení svého týmu a utnul tím odpor Schweinfurtu, který po druhé inkasované brance odpadl psychicky i fyzicky. Ve zbylé půlhodině Frankfurt kontroloval hru a přidal další dvě branky, díky kterým stanovil finální podobu skóre 4:0 a zaslouženě postupuje do třetího kola poháru. Pochvalu si ale rozhodně zaslouží také domácí mužstvo, které bylo hodinu hry svému věhlasnějšímu soupeři prakticky vyrovnaným soupeřem.
90'
90'
Rozběhla se poslední minuta druhého poločasu, který rozhodčí nemají důvod prodlužovat.
88'
Luka Jović je postupem času více a více nebezpečný pro domácí defenzívu. Ta nyní měla štěstí, že mu zcela nevyšlo zpracování přihrávky za obranu a míč mu odskočil až k Eibanovi.
87'
Lukáš Hrádecký měl snadnou práci při centru z pravého křídla, který ztlumil svými rukavicemi a nedal domácím šanci zakončit. Vypadá to, že finský gólman udrží čisté konto.
85'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Další hostující šance už končí gólem na 4:0! Unavená obrana Schweinfurtu hodně zaspala po výborné přihrávce Luky Joviće, který uvolnil DANNYHO BLUMA a ten špičkou levé kopačky vystřelil podél Eibana k jeho pravé tyči.
84'
Dlouhý centr z levé strany letěl před pokutové území, odkud zkusil ambiciózní střelu Kevin-Prince Boateng, jenomže balón letěl hodně mimo domácí branku.
83'
Po delší době byla k vidění zakončená akce! Marc Stendera ze stoje narýsoval kolmici pro Luku Joviće, jehož střelu z úhlu dobře postavený Eiban hrudníkem vyrazil na rohový kop.
82'
Utkání už je podle všeho rozhodnuté a dohrává se pouze z povinnosti, což je znát i na ponuré atmosféře na patnáctitisícovém stadionu.
80'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Danny Blum.
79'
Frankfurt výrazně polevil a nyní jenom odvrací balóny za koncovou čáru. Domácí rozehráli další dva rohové kopy, nicméně do zakončení se nedostali ani v jednom případě.
78'
Další rohový kop Schweinfurtu 1905 a opět centr Messingschlagera Kracuna, jenž rozehrál zřejmě nacvičený signál, ale dlouhý pas mimo šestnáctku jeho spoluhráči nezužitkovali.
77'
Střídání v týmu 1. FC Schweinfurt 1905: ze hřiště odchází Herbert Paul, přichází Marco Janz.
76'
Hosté provedou poslední střídání. Ze hry pomalounku odstupuje Paul, který si rozhodně zaslouží potlesk za svůj aktivní výkon z první půle.
75'
Ani z další standardky Schweinfurt nijak nezahrozil a nyní už opět čelí postupnému útoku hráčů v bílých dresech.
74'
Střídání v týmu 1. FC Schweinfurt 1905: ze hřiště odchází Adam Jabiri, přichází Michael Schlicht.
73'
Simon Falette zastavil Willsche, který pro domácí celek vybojoval alespoň rohový kop. Ještě předtím se ale uskuteční další střídání. Ze hry půjde naprosto neviditelný Jabiri, který se může pochlubit jedním bundesligovým startem za Hoffenheim.
72'
Jenomže domácí nákop do pokutového území skončil v náruči Lukáše Hrádeckého, který se mohl trochu protáhnout po dvacetiminutovém nicnedělání.
71'
Philip Messingschlager se snažil uvolnit a přinutil faulovat Simona Faletteho. Jeho vinou bude Eintracht čelit standardní situaci.
70'
Schweinfurtu evidentně došly síly a nyní zuby nehty brání jeden útok Einrachtu za druhým. Willems kopal další roh, ale neškodnou hlavičku Eiban zastavil.
69'
Luka Jović měl na kopačce čtvrtý hostující gól, jenže svou šanci promrhal! Strohmaier na jeho rychlost absolutně nestačil a útočník Frankfurtu se tak snadno dostal do úniku, který zakončil střelou z šestnácti metrů a míč proletěl ze střelcova pohledu pár centimetrů vedle levé tyče.
68'
Další střela Frankfurtu přišla z delší vzdálenosti. Přesná ale nebyla a Eiban jen pohledem zkontroloval trajektorii letu balónu.
67'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Slobodan Medojević.
66'
Tempo hry po třetím gólu trochu opadlo. Domácí začínají působit trochu odevzdaným dojmem a Eintracht už naopak nemá důvod tlačit se do ofenzivy.
63'
Hosté přidávají třetí branku, kterou jen potvrzují povinné vítězství! Marc Stendera prodloužil spoluhráčovu přihrávku z levé strany doprava k MARIUSI WOLFOVI, který si připravil střelu z hranice velkého vápna a ranou k tyči opět nedal Eibanovi šanci zasáhnout.
62'
Jetro Willems měl spoustu volného postupu k postupu do hloubi útočné poloviny. Centr z levé strany však skončil jen u obránců, kteří ho na druhý pokus odehráli do bezpečí.
61'
Pro nezaujaté fanoušky je velká škoda, že se Frankfurtu povedlo odskočit do dvoubrankového vedení. Teď už to bude mít domácí tým hodně složité a naopak se dá čekat vzrůstající tlak účastníka Bundesligy.
60'
Kevin Fery neuspěl v souboji u rohového praporku, kde se dostal do menší strkanice se třemi soupeři. Vše se ale odehrálo bez žlutých karet.
58'
Eintracht dělá důležitý krok k postupu! Nově příchozí Florian Pieper udělal obrovskou chybu, když se nechal lacino obrat o balón napadajícím SÉBATIENEM HALLEREM. Tomu nesebral balón ani poslední obránce Strohmaier a nikým nehlídaný před Eibanem už nezaváhal a zkušeně zakončil za záda bezmocného brankáře.
57'
Willemsova přízemní přihrávka do pokutového území našla jen domácí kopačky, díky kterým se míč rychle přesunul na opačnou stranu, ale ani tam moc dlouho nepobyl.
56'
Střídání v týmu 1. FC Schweinfurt 1905: ze hřiště odchází Nikola Jelišić, přichází Florian Pieper.
55'
Domácí tým v posledních minutách tahá za kratší konec provazu. Možná i proto se u střídačky chystá první změna v sestavě.
54'
Sébastien Haller roztáhl hru do pravé strany, odkud přiletěl centr na Joviće, jenž v akrobatické pozici balón sice zasáhl, ale nasměroval ho jen do míst, které domácí brankář kontroloval.
53'
Willems dostal možnost rozehrát rohový kop z levé strany, odkud našel nejvýše skákajícího Russe. Jeho hlavičku Eiban jenom vyrazil a vsedě zlikvidoval i bezprostřední dorážku!
52'
Hosté se snaží dostat hru pod kontrolu a kombinují s míčem na vlastní polovině. Zatím však hodně daleko od Alexandera Eibana.
51'
Nakonec to byl druhý jmenovaný, jehož nákop ale byl až moc vysoký a přeletěl úplně všechny muže stojící u pokutového území a branky Schweinfurtu.
50'
Na druhé straně se Frankfurt chystá k rozehrání standardní situace z poměrně velké dálky. U balónu stojí Jetro Willems a také Jonathan de Guzmán.
49'
Dost možná v životní šanci se ocitl domácí záložník Marius Willsch! Po trestuhodném propadnutí zálohy i obrany Frankfurtu se řítil úplně sám na Hrádeckého, který mu zmenšil střelecký úhel a naštěstí pro hosty byl trefený někam k pravému boku, kterým vyrazil míč na roh.
48'
Po autovém vhazování Jetra Willemse se blýskl parádní individuální akcí Luka Jović. Ten se při zakončení dostal z ideálního úhlu a levačkou trefil jen hlavu vybíhajícího Eibana!
47'
Menší zmatky u vlastního vápna vyřešil domácí tým odkopem k půlící čáře, kde už na balón čekali další fotbalisté Eintrachtu Frankfurt.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Aymen Barkok, přichází Marc Stendera.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je u konce. Domácí hráče vyprovází velký potlesk fanoušků, kteří viděli velmi sympatický a bojovný výkon Schweinfurtu, jenž také několikrát ohrozil branku Lukáše Hrádeckého. Ten svými zákroky svůj tým podržel a ve čtrnácté minutě navíc z dálky sledoval rychlou akci svých spoluhráčů, která skončila šťastným gólem Sébastiena Hallera. Moc dalších věcí už ale Frankfurt nevymyslel, a tak si ještě rozhodně nemůže být jistý svým postupem.
45+1'
45+1'
Aktivní Paul vhodil míč až do pokutového území, odkud se k němu vrátil, nicméně než stihl vymyslet něco dalšího, tak hlavní sudí ukončil první poločas.
45'
Marius Wolf tak dlouho váhal při vhazování, až rozhodčímu došla trpělivost a nařídil aut ve prospěch Schweinfurtu.
44'
Willsch dostal do úzkých Salceda, který byl ve vlastním vápně pod velkým tlakem a všechno raději vyřešil zakopnutím balónu do autu.
43'
Frankfurt teď zatlačil své protivníky před Eibanovu svatyni. Tam také přiletěl centr z hloubi pole, ale žádné nebezpeční z toho neresultovalo.
42'
Krajní obránce Paul se poněkolikáté vydal na útočný výlet, během kterého se dostal do obležení tří obránců a ti ho snadno odzbrojili. Paul pochopitelně chyběl vzadu, ale Haller toho nevyužil a o míč taktéž přišel.
41'
První půle se pomalu blíží ke svému závěru. V posledních minutách sledujeme vyrovnaný boj, ovšem je otázkou, jak dlouho domácím hráčům vydrží síly při náročném způsobu hry.
39'
Domácí kontrovali centrem z levé strany, ale míč v pokutovém území nezachytil nikdo v zeleném a doskákal až mimo hrací plochu.
38'
Po dlouhé době se dostal do akce i domácí gólman Alexander Eiban, který dobře zasáhl levou nohou proti pokusu Joviće, který využil velkého nedůrazu obranné linie Schweinfurtu.
37'
Nařízenou standardku z blízkosti levé postranní čáry tradičně rozehrál Kracun, ale ani teď nevytvořil nic nebezpečného.
36'
Slibně rozjetou akci Schweinfurtu zastavil Carlos Salcedo jen za cenu faulu a žluté karty. Oba krajní obránci Eintrachtu tak hrají se žlutým varováním.
35'
Tým z regionální soupeře sice prohrává, ale proti slavnějšímu soupeři zatím předvádí výborný výkon, což fanoušci často kvitují potleskem.
34'
Herbert Paul se neostýchal a z druhé vlny přiběhl ke sraženému míči, se kterým se prokličkoval do vápna. Mezi třemi soupeři ale neměl klid na zakončení a jen pomalu zakončil do rukavic Hrádeckého.
33'
Jonathan de Guzmán zprava centroval směrem na Joviće, kterého domácí defenziva uhlídala a nechala projít míč až do autu na opačné straně.
32'
Willems se žlutou kartou poněkolikáté fauloval a poté si ještě něco vyříkával s Messingschlagerem. Vše se ale odehrálo bez další odezvy hlavního arbitra.
31'
Strohmaier za svůj zákrok na Hallera dokonce inkasoval žlutou kartu a ve zbytku zápasu si bude muset dávat při bránění velký pozor.
30'
Domácí v zahuštěném prostoru před pokutovým územím nic kloudného nevymysleli. Celé snažení ukončil faul Matthiase Strohmaiera.
29'
Nedovolených zákroků ve středu hřiště je poměrně dost. Tentokrát se provinil Falette, který zezadu povalil rozbíhajícího se Willsche a může být hodně rád, že to nebylo za kartu.
28'
Útočná akce hostů měla jen krátké trvání. Sklepnutí hlavou doletělo k Eibanovi, který rozjíždí protiakci Schweinfurtu.
27'
Marius Willsch fauloval přesně na půlící čáře. Frankfurt místo nákopu vpřed zvolil konstruktivní rozehrávku a zapojil do kombinace i brankáře.
26'
Inkasovaná branka domácí hráče nijak nepoložila. Ba naopak, je to právě Schweinfurt, který častěji drží míč na kopačkách. To však neplatí po nepřesném nákopu Kracuna, když míč doletěl k Hrádeckému.
25'
Jetro Willems dohrál odkopávajícího protihráče, kterému šlápl na kopačku a vysloužil si za to premiérovou žlutou kartu.
24'
Ani ležící konfety nezabránily Kracunovi odcentrovat k malému vápnu, kde nejvýše vyrostl Hrádecký a vyboxoval míč ven z pokutového území.
23'
Marius Willsch měl trochu pomalejší start na balón. Přesto získal pro domácí celek další rohový kop, který zleva rozehraje Kracun.
22'
Barkokův nedovolený zákrok rozhodčí znovu vyhodnotili jako faul a přiřkli rozehrávku Schwenfurtu, jehož přenesení hry na levou stranu ale skončilo v autu.
21'
Jeho rozehrávka už hostům takové problémy nenadělala. Míč zmizel v zámezí a následuje Hrádeckého rozehrávka.
20'
Jenom to zahučelo na zaplněném stadionu! Herbert Paul si navedl míč na pravačku a vypálil z delší vzdálenosti, čímž donutil Hrádeckého skočit k pravé tyči a vyrazit míč na rohový kop!
19'
Eiban rychle rozehrál po odmávaném ofsajdu Eintrachtu. O pár sekund později ve středu hřiště fauloval Falette a hrát budou domácí.
18'
Diváci chtěli penaltu po sražené střele Mariuse Willsche. Předním stojící protihráč ale měl obě ruce u těla a hlavní sudí správně nechal pokračovat ve hře.
17'
Zatím je znát velký rozdíl v kontrole míče. Luka Jović po hezké souhře chtěl projít do šestnáctky, na jejíž hranici ale byl čistě odzbrojený.
16'
Schweinfurt se hezky prokombinoval do blízkosti velkého vápna. Celá akce ale ztroskotala na hodně netrefeném pokusu o centr z pravé strany.
14'
Velký favorit jde na začátku čtrnácté minuty do vedení! Jetro Willems perfektně zkrotil dlouhý nákop z vlastní poloviny. Jeden z obránců chtěl ve skluzu odklidit míč do bezpečí, jenže místo toho jej pouze prodloužil k SÉBASTIENU HALLEROVI, který ani nevěděl jak, ale přesměroval míč mimo dosah brankáře Eibana.
12'
Domácí se na chvíli usadili na útočné polovině, nicméně z několika nepovedených pokusů o centr Hrádeckého neohrozili.
10'
Eintracht pro sebe vybojoval první přímý kop z velmi nebezpečné pozice. Střela Jetra Willemse ale neměla vůbec dobré parametry a prosvištěla několik metrů nad břevnem domácí branky.
8'
Kombinace Frankfurtu skončila nepřesnou přihrávkou do zámezí. Zpět do hry uvede balón dosud nezaměstnaný Alexander Eiban.
7'
Boateng chtěl udržet míč na hostujících kopačkách, nicméně v urputném boji fauloval a ze středu hřiště mohou rozehrávat hráči Schweinfurtu, kteří ze svým slavnějším protivníkem zatím drží krok.
6'
Herbert Paul udržel stejnou rychlost jako postupující Haller, který na pravé straně neměl možnost nic vymyslet a jenom vrátil míč o několik metrů dozadu
5'
Zápasu pochopitelně přihlíží beznadějně zaplněný stadion. Značnou část publika tvoří fanoušci Eintrachtu, kteří byli již před výkopem hodně slyšet i vidět.
4'
Matthias Strohmaier se svým nákopem obranu Frankfurtu nijak nezaskočil. Míč proskákal za koncovou čáru a následuje odkop od branky Lukáše Hrádeckého.
3'
Útočné snažení týmu ze čtvrté ligy skončilo po autovém vhazování Messingschlagera, který nepochopil spoluhráčův pokus o rychlou narážečku.
2'
Na první zakončení jsme čekali jen pár desítek sekund. Po svém náběhu zkusil domácího brankáře přelobovat Marius Wolf, ale kromě Eibana přestřelil také celou branku Schweinfurtu.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v zelených, zatímco hosté v bílých dresech.
1'

1. FC Schweinfurt 1905: Eiban – Messingschlager, Billick (C), Strohmaier, Paul – Kracun, Fery – Willsch, Jelišić, Krautschneider – Jabiri.

Eintracht Frankfurt: Hrádecký – Salcedo, Russ, Falette, Willems – de Guzmán, Boateng (C) – Wolf, Barkok, Haller – Jović.

Rozhodčí: Aarnink – Müller, Steffens.
Eintracht Frankfurt

Tradiční klub z Hesenska je dnes obrovským favoritem a jeho případné vypadnutí by bylo jedním z největších překvapení druhého kola poháru. Na sestup z roku 2010 fanoušci Frankfurtu už dávno zapomněli a po rychlém návratu se znovu zabydleli mezi německou elitou. V předminulé sezóně Eintracht bojoval o záchranu, ovšem ročník 2016/17 už zvládl lépe a obsadil jedenáctou příčku. V právě probíhající sezóně Bundesligy se Frankfurt nachází těsně za pohárovými pozicemi na sedmém místě, z něhož ztrácí na čtvrtý Hoffenheim pouze dva body. Před pár dny svěřenci Nika Kovače získali cenný bod za remízu s vedoucím Dortmundem, se kterým přitom ještě po hodině hry prohrávali 0:2. V úvodní fázi poháru Frankfurt nezaváhal proti soupeři z páté ligy a porazil TuS Erndtebrück 3:0.
1. FC Schweinfurt 1905

V porovnání se svým dnešním soupeřem je domácí tým fotbalovým trpaslíkem. Od postupu ze sezóny 2012/13 působí ve čtvrté nejvyšší soutěži v Bavorsku. V minulém ročníku se klub, který se na začátku milénia na rok mihl ve druhé nejvyšší soutěži, umístil ve vyrovnaném středu tabulky na osmém místě. Do stávající sezóny Schweinfurt vstoupil velmi dobře, nicméně v období od 30. září do 14. října získal ze tří zápasů jediný bod a nechal si utéct úplné čelo tabulky. Tento víkend už ale zabral a porazil Garching 3:0, díky čemuž uhájil čtvrté místo s desetibodovou ztrátou na slavný Mnichov 1860. V prvním kole poháru Schweinfurt na domácím hřišti přivítal druholigový Sandhausen, se kterým otočil nepříznivé skóre a díky trefám Willsche a Krautschenidera vybojoval postup za výsledek 2:1.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný úterní večer při sledování textového přenosu ze zápasu německého fotbalového poháru DFB-Pokal. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na duel mezi týmy 1. FC Schweinfurt 1905 a Eintrachtem Frankfurt!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.