Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Mönchengladbach - 3. února 2021   20:45

Stuttgart
Stuttgart
2' Wamangituka
1:2
(1:1)
Mönchengladbach
45+1' Thuram   • 50' Plea
Stuttgart
Bredlow – Mavropanos (77. Klimowicz), Anton, Kempf – Didavi (46. Förster), Endo (C), Mangala, Sosa (84. Coulibaly) – Wamangituka (78. Massimo), González – Kalajdzic.
D. Siebert – L. Koslowski, J. Seidel
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Sippel – Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini – Hofmann (84. Zakaria), Kramer, Neuhaus, Stindl (C) (84. Wolf) – Thuram (71. Wendt), Plea (63. Embolo).
Sommer – Wolf, Zakaria, Herrmann, Jantschke, Traoré, Wendt, Beyer, Embolo.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:9.
Ve druhé půli padla už jen jedna branka a to hned na jejím úplném začátku a na svědomí ji měl hostující tým. Ten pak držel své těsné vedení, které mohl několikrát navýšit, ale buď hráči stříleli mimo, nebo zasáhl výtečný Bredlow. Ani on však nezabránil porážce, neboť jeho spoluhráči už na inkasovanou branku nedokázali najít odpověď a pohárová cesta tak pro Stuttgart dnešním dnem končí.
90+4'
90+3'
Hosté vyrazili do brejku, Anton se provinil faulem a ještě v závěru vidí žlutou kartu.
90+2'
Domácí reklamovali ruku soupeře v pokutovém území, hra ale pokračuje dál.
90+1'
A domácí se derou za vyrovnáním, rozehrávat budou roh a dopředu jde i jejich brankář.
90+1'
Hrát se budou ještě tři minuty.
90'
Míč se dokutálel k Sippelovi, ten s rozehrávkou v klidu vyčkává.
89'
Embolo byl zasažen do tváře a chvíli zůstal ležet na travnaté ploše.
88'
Zaútočil mohli domácí, jenže po hodně špatném centru o šanci i balón přichází a musí se stáhnout.
86'
Zakaria se dostával do veliké příležitosti, jeho zakončení však bylo v poslední chvíli zblokováno.
85'
Jeden z fotbalistů Borussie se po rohovém kopu dostal do zakončení hlavou, avšak mířil kousek vedle bližší tyče. Další velká šance Mönchengladbachu, která zůstává nevyužita.
84'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Sosa, přichází Coulibaly.
84'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stindl, přichází Wolf.
84'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hofmann, přichází Zakaria.
81'
Žlutou kartu dostává González (VfB Stuttgart) za faul na Kramera. Hráč poté hodně protestoval a signalizoval, že byl sám udeřen do obličeje. Na trestu to však nic nemění.
80'
Hostům se podařilo vytlačit soupeře až k jeho bráně a mohou šetřit cenný čas.
78'
Žlutou kartu dostává Stindl (Borussia Mönchengladbach).
78'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Wamangituka, přichází Massimo.
77'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mavropanos, přichází Klimowicz.
77'
Wendt fauloval u středové lajny, čímž dává možnost soupeři.
76'
A po nepřesné přihrávce končí balón u hostujícího gólmana.
75'
Domácí si dlouho mezi sebou přihrávají, cestu k bráně nemohou nalézt.
73'
Stuttgart může vydechnout, soupeř se chytil do ofsajdové pasti.
72'
Další možnost hostů, tentokrát domácí brankář míč jen ztlumil a ten mířil do jeho brány, naštěstí pro něj jeden z jeho spoluhráčů doběhl včas a balón zakopl do zámezí.
71'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thuram, přichází Wendt.
70'
Hosté mohli svému soupeři odskočit a dvacet minut před koncem jít do dvougólového vedení. Thuram dobře zakroutil svoji střelu k levé tyči, avšak Bredlow vynikajícím zákrokem podržel své barvy.
67'
Domácí vyrazili do brejku, Förster se snažil v těžké pozici přihrát do pokutového území, ale to se mu nezdařilo.
66'
Rohový kop pro hostující tým.
65'
Kalajdzic se ocitl v další dobré šance, znovu však hlavou mířil mimo, v tomto případě vysoko nad.
64'
Dlouhý míč doletěl k Sippelovi, ten jej odpálil zpátky na polovinu soupeře.
63'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Plea, přichází Embolo.
61'
Sosa načasoval přesný centr na hlavu Kalajdzice, ten však zblízka bližší tyč minul.
59'
Hra je přerušena, ošetření si vyžádal jeden z hráčů Borussie.
58'
Těsný ofsajd a v něm hostující Plea.
56'
Faul ve středovém kruhu přináší míč hostujícímu celku, který má teď spoustu času.
54'
Bensebaini hodně špatně přihrával a svůj tým tak připravil o šanci. Balón poslal jen do zámezí.
53'
Domácí se snaží odpovědět, ale o míč špatnou přihrávkou přichází.
50'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Hosté v úvodu druhé půle strhávají vedení na svoji stranu. ALASSANE PLEA se dostal před brankáře, kterému udělal kličku a pak po zemi poslal míč do prázdné brány.
49'
Plea se dostával do dobré příležitosti, ale v rozhodujícím momentu uklouzl.
49'
Neuhaus pálil z dálky mimo tři tyče.
48'
Hosté vyrazili do útoku, ale celou akci kousek za středovým kruhem zastavili a nyní vyčkávají.
46'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Didavi, přichází Förster.
46'
Domácí začali velice dobře a hned ve 2. minutě se díky parádní brance Wamangituky dostali do vedení. To poté bránili, místy i se štěstím, až do závěru první půle, kdy se soupeři z poslední útočné akce podařilo vyrovnat, mezi střelce se zapsal Thuram. Před druhou půlí je tak vše otevřené, kdo se bude radovat z postupu?
45+3'
45+1'
Těsně před odchodem do kabin je srovnáno a nutno říct, že zaslouženě. MARCUS THURAM si přehodil míč na levačku a pak jej napálil parádně ke vzdálenější tyči. Bredlow se mohl jen ohlédnout.
45+1'
Nastavují se ještě dvě minuty.
45'
První půle pomalu spěje ke svému závěru, rozehrávat od brány nyní bude gólman Mönchengladbachu.
43'
Hráči domácího mužstva si přihrávají u středové lajny a nikam se moc neženou.
41'
Sippel vyběhl hodně daleko z brány, ale bylo to nutné. Hlavou pak balón odhlavičkoval do autu, čímž získal pro své vracející se spoluhráče čas.
40'
Neuhaus se dostal k odraženému balónu, jeho zbrklý pokus ale letí pouze nad bránu. S touto šancí šlo naložit jistě lépe.
40'
Plea dobrou hrou v útoku vybojoval rohový kop.
38'
Znovu končí dlouhý balón u Sippela, jenž v tomto případě rozehrávku trochu pozdržel.
36'
Plea byl blízko vyrovnání, jeho střelu levačkou ke vzdálenější tyči však domácí brankář pokryl, neboť vyběhl a protihráči zmenšil střelecký úhel.
35'
Thuram střílel z dobré pozice, avšak mířil pouze do před sebou stojícího protihráče.
34'
Domácí odehráli míč jen k Sippelovi, který šel míči naproti a rychle rozehrál.
32'
Wamangituka obešel obránce, dostal se k pokutovému území a snažil se přihrávkou po zemi najít někoho ze spoluhráčů, ale nepodařilo se.
31'
Mangala na nic nečekal a volný míč rychle zakopl za postranní čáru. Jeho tým se znovu brání.
30'
Plea se snažil rychle vrátit přihrávku a poslat míč před bránu, to se mu ale nezdařilo.
29'
Hra pokračuje a Hofmann se chytil do ofsajdové sítě.
27'
Bensebaini byl sražen k zemi a na nohy se mu moc nechce. Hosté se zlobí, že zákrok na něj nebyl potrestán kartou.
26'
Dění na hřišti se trochu uklidnilo, na další šanci nebo aspoň střelecký pokus se čeká.
24'
Hra se přesunula ke středové lajně, kde probíhá boj o míč.
22'
Žlutou kartu dostává Bensebaini (Borussia Mönchengladbach), který poslal nešetrně svého protihráče k zemi.
21'
Plea o kousek nedosáhl na přihrávku před odkrytou bránu. Kdyby se mu to povedlo, zřejmě by skóroval. Hosté nyní mají docela velký tlak, ale vyrovnání ne a ne přijít.
19'
Hosté byli velmi blízko vyrovnání, Thuram vedl útok po pravé straně, od brankové čáry přihrával směrem ke středu pokutového území a míč tečoval Mavropanos a nechybělo moc, aby z toho byl vlastenec, balón směřoval do prázdné brány, ovšem byl příliš pomalý a domácí jej stačili odkopnout.
18'
Žlutou kartu dostává Mavropanos (VfB Stuttgart) za svůj skluz proti Stindlovi.
17'
Hosté převzali aktivitu a přihrávají si poblíž pokutového území Stuttgartu.
16'
Borussia rozehrála roh a Thuram se dostal k hlavičce, avšak míč nedokázal tečovat směrem do brány.
15'
Faulem se nyní provinil domácí celek, soupeř bude rozehrávat od středové lajny.
13'
Mangala střílel z dálky po zemi přímo do náruče připraveného hostujícího brankáře.
12'
Domácí těžili opět z rychlého brejku, avšak v tomto případě končí hlavička jednoho z nich vysoko nad bránou.
10'
Střelec zatím jediné branky Wamangituka se provinil faulem a míč musí odevzdat.
9'
Hodně nepřesný pas jednoho z hostů znamená ztrátu balónu. Takto to určitě nepůjde.
8'
Pěkná souhra hostů zůstává nevyžita, po zblokované přihrávce přichází rohový kop.
5'
Teď se ale provinili faulem u středové čáry a míč získává soupeř.
4'
Domácí pokračují v aktivitě a drží míč na kopačkách.
2'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Na změnu skóre se dlouho čekat nemuselo. SILAS WAMANGITUKA sebral míč ještě na své straně, nasadil sprint k protější bráně, obehrál několik protihráčů a vše završil parádním gólem přízemní střelou k pravé tyči, kam se hostující brankář natahoval marně.
1'
Bensebainiho přihrávka byla zblokována a hosté rozehrají první roh.
1'

VfB Stuttgart: Bredlow – Mavropanos, Anton, Kempf – Didavi, Endo (C), Mangala, Sosa – Wamangituka, González – Kalajdzic.
Náhradníci: Kobel – Klement, Förster, Karazor, Massimo, Stenzel, Thommy, Coulibaly, Klimowicz.

Borussia Mönchengladbach: Sippel – Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini – Hofmann, Kramer, Neuhaus, Stindl (C) – Thuram, Plea.
Náhradníci: Sommer – Wolf, Zakaria, Herrmann, Jantschke, Traoré, Wendt, Beyer, Embolo.

Rozhodčí: D. Siebert – L. Koslowski, J. Seidel.
Posledních pět vzájemných zápasů

Stuttgart – Mönchengladbach 2:2
Stuttgart – Mönchengladbach 1:0
Mönchengladbach – Stuttgart 3:0
Mönchengladbach – Stuttgart 2:0

Poslední vzájemné duely těchto soupeřů na hřišti Stuttgartu bývají hodně vyrovnané, o více než dva góly skončil zápas naposledy 29. ledna 2012, kdy si Mönchengladbach odvezl všechny body po výhře 3:0.
Borussia Mönchengladbach

To hosté si se svými protivníky poradili o poznání snáz, na druhou stranu nutno říct, že oba byly z Regionální ligy, což je čtvrtá nejvyšší německá soutěž. Oba zápasy odehrál Mönchengladbach venku, nejprve deklasoval 8:0 celek Oberneulandu, následovala vysoká výhra 5:0 v Elversbergu. Dnes tak poprvé narazí na kvalitativně vyrovnanějšího soupeře.
V lize patří Mönchengladbachu sedmé místo, těsně pod pohárovými příčkami. Mimo svůj stadion si z devíti zápasů odvezl třináct bodů díky třem výhrám a čtyřem remízám, vstřelil a inkasoval shodně osmnáct branek. Naposledy remizoval v Berlíně s tamním Unionem 1:1.
VfB Stuttgart

Domácí tým měl v cestě do osmifinále nemalé potíže. Nejprve se trápil s třetiligovým Rostockem, kterého porazil těsně 1:0, následně se stejným poměrem vypořádal i se soupeřem z nejvyšší ligy Freiburgem. Nyní tak před ním stojí další protivník z nejvyšší soutěže.
V Bundeslize se Stuttgartu daří střídavě, patří mu desátá pozice s pětadvaceti body, na svém hřišti mu to ale moc nejde, z devíti klání vybojoval jen osm bodů a v pomyslné tabulce domácím zápasů mu patří až čtrnáctá příčka, vstřelil třináct gólů, zatímco patnáct jich inkasoval. Bilanci si aspoň trochu vylepšil poslední domácí výhrou 2:0 nad Mohučí.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Německý pohár má na programu čtyři zápasy osmifinále, dva se začátkem v půl sedmé a zbylé s úvodním výkopem ve 20:45. To je i případ souboje dvou mužstev z nejvyšší německé ligy, Stuttgartu a Mönchengladbachu. Očekává se vyrovnaný a velice zajímavý duel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.