Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Saarbrücken : Mönchengladbach - 12. března 2024   20:30

Saarbrücken
Saarbrücken
11' Naïfi  • 90+3' Brünker
2:1
(1:1)
Mönchengladbach
8' Hack
Saarbrücken
Schreiber – Thoelke, Zeitz /C/, Boeder – R. Becker (74. D. Becker), Kerber, Sontheimer (67. Civeja), Rabihić (46. Schmidt), Gaus – Brünker, Naïfi (74. Sanchez)
Paterok – Stehle, Biada, Breuer, Rizzuto
Hartmann – Thomsen, Kleve
Ludwigspark, Saarbrücken
15 903 diváků
Nicolas – Elvedi (82. Lainer), Itakura, Friedrich – Honorat, Reitz (69. Koné), Weigl /C/, Netz (82. Scally) – Hack (69. N´Goumou), Siebatcheu, Neuhaus
Olschowsky – Jantschke, Kramer, Ranos, Herrmann

Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:13.
Semifinále poháru tak bude opravdu kuriózní záležitostí jasného lídra bundesligy Leverkusenu, dvou druholigových a jednoho třetiligového klubu!
Zatímco hosté teď doslova jako zmoklé slepice stojí před vlastním kotlem, v Sársku čeká fotbalové fanoušky bouřlivá noc.
Děkuji za pozornost, hezký zbytek večera!
Zápas se přitom začal odvíjet podle očekávaného scénáře, již v 8. minutě otevřel skóre po Honoratově přihrávce do rychlého brejku Hack. Domácí však dokázali okamžitě odpovědět parádní ranou Naïfiho, krátce nato přestáli dvě velké šance Borussie a prakticky už za dalších 70 minut hry hosty do žádné další nepustili, přestože se hrálo téměř neustále na jejich bránu.
Na nesmírně těžkém podmáčeném terénu si pak počkali na smrtící úder, který zasadil v nastaveném čase Kai Brünker.
Obrovská senzace se v deštěm zmáčeném hlavním městě Sárska stává skutečností! Jako první klub z třetí ligy a níže v celé historii Poháru Německého fotbalového svazu dokázal Saarbrücken vyřadit tři bundesligové soupeře v řadě, po Bayernu Mnichov a Eintrachtu Frankfurt skončila na jejich štítě i Borussia Mönchengladbach.
90+5'
90+5'
Zaskočený favorit vrhá všechny síly do útoku, Neuhausovu zblokovanou střelu však doráží zpoza šestnáctky Honorat vysoko nad břevno a už to vypadá, že je senzace na světě.
90+4'
Kai Brünker (Saarbrücken) dostává žlutou kartu za svlečení dresu při bouřlivých oslavách gólu.
90+3'
Saarbrücken právě vstřelil branku!
Hosté přišli o míč na útočné polovině, byli vyšachováni sérií narážeček a do volného prostoru na levém křídle unikl Fabio Sanchez. Jeho přihrávka po zemi prošla přes několik nabíhajících hráčů obou stran pokutovým územím, zmocnil se jí až KAI BRÜNKER a placírkou umístil míč do protipohybu brankáře do sítě!
90+3'
Domácí se hlásí o další roh, ale míč šel mimo hřiště od jejich hráče.
90+2'
Z přímého kopu nakonec mohl třetiligový celek urvat vítězství. Míč sklepl v záklonu hlavou Thoelke pro kolegu z obrany Boedera, jehož tečovaná střela po zemi se sklouzla ven z brány.
90+1'
Friedrich zezadu stáhl Brünkera a nabídl Saarbrückenu trestný kop, ovšem na přímé zakončení je to daleko.
89'
Za lístek na koupaliště ušetřil Friedrich, který se krásně projel po desetimetrové skluzavce, ale ani tak nezastavil pronikajícího Gause. Tomu ovšem nakonec míč na těžkém terénu utíká za čáru bez cizího přičinění.
86'
Většinu zápasu nezaměstnaný Nicolas vyběhl na Gausův křížný nákop a vyboxoval míč nad hlavami naskakujících hráčů.
84'
Rozhodčí píská Koného útočný faul, rozehrát běží domácí brankář Schreiber.
84'
Dnešní utkání sleduje 15 903 diváků.
82'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Joe Scally,
ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Stefan Lainer.
79'
Civeja předvedl pěkný slalom přes tři hráče, jenže místo na bránu směřoval podél velkého vápna a čtvrtá překážka už ho o míč připravila.
78'
Trestný kop z pravého křídla si hosté dlouho chystali, pak ho Honorat posílá na hlavy domácích fotbalistů.
77'
Honorat šel dost ochotně k zemi poté, co si naběhl do Gause.
76'
Mönchengladbach má sice téměř neustále míč v držení, hraje na jednu bránu, ale byť i jen náznak šance si už dlouho nevytvořil.
74'
Střídání v týmu 1. FC Saarbrücken:
ze hřiště odchází Robin Becker, přichází Dominik Becker,
ze hřiště odchází Amine Naïfi, přichází Fabio Sanchez.
72'
Koné zasáhl vysokou nohou do hrudi domácího kapitána Zeitze a rozhodčí mu odpustil žlutou kartu.
69'
ze hřiště odchází Rocco Reitz, přichází Manu Koné,
ze hřiště odchází Robin Hack, přichází Nathan N´Goumou.
67'
Neuhausovi padl do střely z 20 metrů právě Civeja a hned si pořádně zašpinil dosud sněhobílý dres.
67'
ze hřiště odchází Patrick Sontheimer, přichází Tim Civeja.
64'
Honorat načechral trestný kop z 30 metrů před bránu, Thoelke odhlavičkoval míč jen kus před sebe a k hlavičce opačným směrem se tak dostal Reitz, bránu však minul.
62'
Ani teď ovšem hosté nic nevymysleli, míč se stáčí za čáru.
61'
Pronikajícího Neuhause zastavil Sontheimer opět až na malém vápně za cenu dalšího rohu bundesligového manšaftu.
60'
Elvediho nákop sklepl Siebatcheu hrudí pod sebe a Hack se pokusil přelobovat Schreibera z velkého vápna, jenže míč přistál na horní síti.
59'
Rohový kop domácí odvracejí za postranní čáru.
58'
Hack si obíhal na levém křídle Thoelkeho a prudkým centrem ho nastřelil do břicha, výsledkem je roh pro hosty.
57'
Schmidtův centr zleva odhlavičkoval do bezpečí hostující kapitán Weigl.
53'
Amine Naïfi (Saarbrücken) se sklouzl po trávně a skosil zezadu unikajícího Netze, za což byl oceněn žlutou kartou.
53'
Saarbrücken se ubránil rohu, vyhrál dvojici soubojů na křídle a Kerber mohl vyrazit do protiútoku, nakonec ale na těžkém terénu za půlící čarou o míč přišel.
52'
Centrovaný míč srazil Sontheimer na sedmý roh Gladbachu.
50'
Po levém křídle pronikal hostující obránce Friedrich, přízemní centr však posílá přímo na kopačky domácího Boedera.
47'
Zatím nepříliš viditelný Kai Brünker si naskočil mezi dva hráče na výborný Beckerův centr, míč mu však jen přičísl vlasy.
46'
ze hřiště odchází Kasim Rabihić, přichází Günther Schmidt.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 36% – 64%, střely na bránu 1:5, střely mimo 3:4, rohy 1:6, ofsajdy 1:0, fauly 3:7.
Třetiligový Saarbrücken stále může doufat v další senzaci. Na vedoucí gól bundesligového soupeře dokázal okamžitě odpovědět, hosté pak nevyužili dvě velké šance, ale ve druhé čtvrtině zápasu už si v lijáku na nasáklém povrchu žádnou další nevytvořili.
45+2'
45+2'
Sontheimer sváděl za neustávajícího deště bahenní souboj na zemi s Hackem, vzápětí byl v jiném střetu faulován Netz.
45+1'
Na Netzův roh vyskočil Siebatcheu na hlavičku, ovšem míč zasáhl spíše napůl ramenem a Schreiber si ho stahuje ze vzduchu.
45'
V posledních vteřinách řádné hrací doby ještě vybojovali zelenočerní rohový kop.
43'
Z rychlého protiútoku nepřešel individuálně Neuhaus, míč si čistě pokryl Sontheimer a dává malou domů Schreiberovi.
42'
Friedrich postrčil jen lehce Naïfiho, ale na kluzkém trávníku je každý zákrok nebezpečný a píská se proti hostům.
40'
Zleva dloubl míč do vápna Hack, obrana Saarbrückenu si ovšem poradila.
39'
Jen s domluvou vyvázl po tvrdém zákroku proti pravidlům Siebatcheu.
37'
Mužstvo Mönchengladbachu útočí do plných a působí poměrně bezradným dojmem.
35'
Domácí hrají v této fázi s favoritem zcela vyrovnanou partii a hraje se na polovině Borussie.
32'
Trestný kop bundesligový klub nevyužil, kope se od domácí brány.
31'
V dostřelové vzdálenosti od domácí brány byl podražen ze strany Neuhaus. Patrick Sontheimer (Saarbrücken) dostává za tento zákrok žlutou kartu.
28'
Žlutou kartu obdržel za útočný faul Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach).
28'
Ze skrumáže před bránou se míč odráží od jednoho z hostů.
27'
Po rozehrávce nakrátko vypíchl Neuhausovi míč Kerber na třetí roh v řadě.
26'
Ostře kopnutý roh musel Schreiber vyboxovat za zadní tyč, rozehrát k opačnému praporku běží opět Siebatcheu.
26'
Neuhaus pronikl z úhlu až na malé vápno, odkud teprve srazil jeho střílený centr na roh Thoelke.
24'
Trávník dostává zabrat. Domácí brankář Schreiber při odkopu od brány vytrhl pořádný drn a sám zapadl stojnou nohou jako do bažiny.
21'
Vzápětí pro změnu Honorat našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího a zcela volného Hacka, který z malého vápna přestřelil, aby si oba neměli co vyčítat.
19'
Z druhého rohu se Borussia opět neprosadila, navíc je pískán útočný faul.
18'
Hosté zahodili dvojitou obří šanci. Míč si naváděl osou hřiště do brejku přes couvající zadáky Reitz, prudkou ranou trefil jen brankáře Schreibera, který vyrazil míč jen k Hackovi. Ten načechral centr na malé vápno Honoratovi, jehož tutovku vykopl z brankové čáry obránce Boeder.
16'
První roh Mönchengladbachu poslal Netz jen k prvnímu domácímu hlavičkáři na přední tyči.
15'
Ze střední vzdálenosti střílel domácí obránce Boeder vysoko nad břevno.
14'
Rocco Reitz si naváděl míč do protiútoku jeden na jednoho, druhá klička však byla už navíc a Bjarne Thoelke stačil svou původní chybu napravit.
13'
Další sárskou akci zastavili hosté odkopem za postranní čáru, aut vhodil daleko Gaus, ovšem míč skočil až do zámezí.
11'
Favorit propadl uprostřed hřiště, z přečíslení tři na dva se míč odrazil od paty obránce Itakury a AMINE NAÏFI ho přes dva skluzující hráče napálil z 18 metrů prudce do sítě.
8'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Z rohového kopu Saarbrückenu je gól do jeho sítě. Do rychlého brejku přes celé hřiště se po nepodařeném zpracování domácích na velkém vápně vydal Franck Honorat a jeho zpětnou přihrávku uklidil placírkou z 12 metrů kolem vyšachovaného brankáře ROBIN HACK.
7'
První roh vybojovali akcí po levém křídle fotbalisté Saarbrückenu.
4'
Nečekaně jako první zahrozil domácí třetiligista. Kasim Rabihić si zasekl míč v šestnáctce a prudkou křížnou střelou těsně minul levou tyč.
3'
Neuhausova přízemní kolmice na Hacka uvízla v kaluži a míč sebral domácí Boeder. Tudy asi cesta na podmáčeném povrchu nepovede.
1'
Hostující Hack naskočil ve snaze prodrat se k míči bezohledně do protihráče a pískán je útočný faul.
1'
Ani v opakovaném termínu počasí hráčům nepřeje, hustě prší, ale hrací plocha je s přimhouřenýma očima způsobilá. Domácí hrají v bílých dresech, hosté v zeleno-černých.
1'

1. FC Saarbrücken: Schreiber – Thoelke, Zeitz /C/, Boeder – R. Becker, Kerber, Sontheimer, Rabihić, Gaus – Brünker, Naïfi
Náhradníci: Paterok – Sanchez, D. Becker, Schmidt, Civeja, Stehle, Biada, Breuer, Rizzuto
Trenér: Ziehl

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Elvedi, Itakura, Friedrich – Honorat, Reitz, Weigl /C/, Netz – Hack, Siebatcheu, Neuhaus
Náhradníci: Olschowsky – Jantschke, Lainer, Scally, N´Goumou, Kramer, Koné, Ranos, Herrmann
Trenér: Seoane

Rozhodčí: Hartmann – Thomsen, Kleve.
Mönchengladbach mezitím v nejvyšší soutěži pokračuje ve střídavých výkonech, od marného výjezdu do Sárska porazil Bochum, prohrál v Lipsku a třikrát remizoval. Naposledy v sobotu doma s Kolínem nad Rýnem v utkání plném zvratů 3:3 a patří mu dvanáctá příčka.
Od původního neodehraného pohárového zápasu se fotbalisté ze Sárska chytili a z pěti třetiligových zápasů si připsali 11 bodů při skóre 10:3. V tabulce si polepšili na devátou příčku, v sobotu doma porazili krušnohorské Aue 2:0.
Zápas se odehraje v náhradním termínu v úterý 12. března od 20:30.
Kvůli celodennímu dešti je v Saarbrückenu nezpůsobilá hrací plocha a zápas byl odložen. Podle prvních informací bude náhradní termín stanoven nejspíše v pátek.

1. FC Saarbrücken: Schreiber – Rizzuto, Zeitz, Uaferro – Boeder, Kerber, Sontheimer, Rabihić, Sanchez – Brünker, Naïfi
Náhradníci: Paterok – Recktenwald, Thoelke, Becker, Gaus, Schmidt, Civeja, Stehle, Biada

Borussia Mönchengladbach: Nicolas – Scally, Friedrich, Elvedi, Netz – Honorat, Koné, Weigl, Neuhaus, Hack – Siebatcheu
Náhradníci: Olschowsky – Jantschke, Lainer, Wöber, Reitz, N´Goumou, Kramer, Pléa, Herrmann

Rozhodčí: Badstubner – Huwe, Weickenmeier.
Ve své dosud poslední bundesligové sezóně 1992/93 prohrál Saarbrücken s Mönchengladbachem doma 0:4, stejný výsledek se pak opakoval o osm let později, kdy se oba kluby epizodně potkaly ve druhé lize. Dnes to bude jejich první vzájemné střetnutí po více než 23 letech.
Borussia Mönchengladbach
Pro třináctý klub bundesligy je pohár nejbližší zkratkou do Evropy.
V lize se musí spíše ohlížet pod sebe, od baráže jej dělí jen šest bodů. Borussia má po posledním Darmstadtu druhou nejhorší obranu v soutěži s průměrem přes dvě obdržené branky na zápas. Vyhrála jen jeden z posledních sedmi zápasů. V sobotu prohrála v Mnichově s Bayernem 1:3.
V poháru smetli fotbalisté ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko účastníka páté ligy Bersenbrück 7:0, doma si poradili s Heidenheimem 3:1 a v osmifinále i s Wolfsburgem 1:0 po prodloužení.
1. FC Saarbrücken
Postup průměrného třetiligového klubu do čtvrtfinále Německého poháru je velkou senzací. Sárský klub vyřadil doma druholigové Karlrsuhe 2:1, ale to byl jen předkrm k velkolepé výhře nad mistrovským Bayernem Mnichov stejným poměrem. Favorit vedl od 16. minuty, kdy se trefil Müller, ovšem v nastaveních obou poločasů udeřili domácí Sontheimer a Gaus, jehož rána levačkou znamenala největší pohárovou senzaci za mnoho let.
Saarbrücken pak v osmifinále vyřadil další bundesligový klub Eintracht Frankfurt 2:0 (64. Brünker, 78. Kerber).
Ve 3. lize se ovšem domácí spíše trápí, patří jim 12. příčka a po vánoční přestávce ještě nevyhráli (0-2-1, 1:3). Naposledy uhráli v pátek remízu 1:1 na hřišti béčka Borussie Dortmund.
Nejlepším střelcem Saarbrückenu je se 12 góly Kai Brünker.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.